http://kariera.mk

“Shtëpia e Bernarda Albës” shfaqja ku lumturia nuk ka rëndësi

para 9 muajve - Portalb

E kur lumturia humb vlerën përballë përfitimit material shtëpinë do ta kaplojë zymtësia që e kaploi sonte shtëpinë e Bernarda Albës të Lorkës në Suli An të Çarshisë së Shkupit, që u soll me shfaqjen e...

“Shtëpia e Bernarda Albës” shfaqja ku lumturia nuk ka rëndësi

para 9 muajve - Portalb

E kur lumturia humb vlerën përballë përfitimit material shtëpinë do ta kaplojë zymtësia që e kaploi sonte shtëpinë e Bernarda Albës të Lorkës në Suli An-in të Çarshisë së Shkupit, që u soll me shfaqjen...

Fillon Festivali i 11-të teatror ndërkombëtar “Skupi”

para 9 muajve - Medial

Me shfaqen “Shtëpia e Bernarda Albas” nga Frederiko Garsia Lorka në interpretim të Teatrit “Andon Çajupi” nga Korça, në Suli Han, sonte fillon Festivali i 11-të teatror ndërkombëtar “Skupi”. Edicioni i...

Fillon Festivali i 11-të teatror ndërkombëtar “Skupi”

para 9 muajve - RTV 21

Edicioni i sivjemë i festivalit  është nën moton “Për frymë të shëndoshë” Me shfaqJen “Shtëpia e Bernarda Albas” nga Frederiko Garsia Lorka në interpretim të Teatrit “Andon Çajupi” nga Korça, në Suli Han,...

Fillon Festivali i 11-të teatror ndërkombëtar "Skupi"

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 tetor - Me shfaqen "Shtëpia e Bernarda Albas" nga Frederiko Garsia Lorka në interpretim të Teatrit "Andon Çajupi" nga Korça, në Suli Han, sonte fillon Festivali i 11-të teatror ndërkombëtar "Skupi"....

Fillon Festivali i 11-të teatror ndërkombëtar “Skupi”

para 9 muajve - Gazeta Express

Me shfaqen “Shtëpia e Bernarda Albas” nga Frederiko Garsia Lorka në interpretim të Teatrit “Andon Çajupi” nga Korça, në Suli Han, sonte fillon Festivali i 11-të teatror ndërkombëtar “Skupi”.Me shfaqen...

Fillon Festivali i 11-të teatror ndërkombëtar “Skupi”

para 9 muajve - Ina

Me shfaqen “Shtëpia e Bernarda Albas” nga Frederiko Garsia Lorka në interpretim të Teatrit “Andon Çajupi” nga Korça, në Suli Han, sonte fillon Festivali i 11-të teatror ndërkombëtar “Skupi”. Edicioni i...

Fillon Festivali i 11-të teatror ndërkombëtar “Skupi”

para 9 muajve - Aktuale

Me shfaqen “Shtëpia e Bernarda Albas” nga Frederiko Garsia Lorka në interpretim të Teatrit “Andon Çajupi” nga Korça, në Suli Han, sonte fillon Festivali i 11-të teatror ndërkombëtar “Skupi”.Me shfaqen...

Fillon Festivali i 11-të teatror ndërkombëtar “Skupi”

para 9 muajve - Lajm

Me shfaqen “Shtëpia e Bernarda Albas” nga Frederiko Garsia Lorka në interpretim të Teatrit “Andon Çajupi” nga Korça, në Suli Han, sonte fillon Festivali i 11-të teatror ndërkombëtar “Skupi”.Me shfaqen...

Fillon Festivali i 11-të teatror ndërkombëtar "Skupi"

para 9 muajve - MRT

Me shfaqen "Shtëpia e Bernarda Albas" nga Frederiko Garsia Lorka në interpretim të Teatrit... Me shfaqen "Shtëpia e Bernarda Albas" nga Frederiko Garsia Lorka në interpretim të Teatrit "Andon Çajupi" nga...

Fillon Festivali i 11-të teatror ndërkombëtar “Skupi”

para 9 muajve - Almakos

Me shfaqen “Shtëpia e Bernarda Albas” nga Frederiko Garsia Lorka në interpretim të Teatrit “Andon Çajupi” nga Korça, në Suli Han, sonte fillon Festivali i 11-të teatror ndërkombëtar “Skupi”. Edicioni i...

Me “Shtëpia e Bernarda Albës”, nesër fillon festivali “Skupi”

para 9 muajve - Almakos

Nën moton “Për frymë të shëndoshë” duke filluar nga nesër, 12 tetor e deri 18 tetor do të mbahet Edicioni i 11-të i festivalit ndërkombëtar të teatrove “Skupi” në të cilin do të shfaqen shtatë shfaqje...

Me “Shtëpia e Bernarda Albës”, nesër fillon festivali “Skupi”

para 9 muajve - Portalb

Nën moton “Për frymë të shëndoshë” duke filluar nga nesër, 12 tetor e deri 18 tetor do të mbahet Edicioni i 11-të i festivalit ndërkombëtar të teatrove “Skupi” në të cilin do të shfaqen shtatë shfaqje...

Premierë e re në Shqipëri: “Jashtë derës” – të mërkurën në Tiranë, të enjten në Korçë, të shtunën e të dielën në Shkodër

para 9 muajve - Almakos

Të mërkurën, më 11 tetor, në Teatrin Kombëtar Eksperimental të Tiranës, jepet premiera e shfaqjes “Jashtë derës”, me tekst të Wolfgang Borchertit dhe regji të Stefan Çapalikut. Shfaqja do të jepet të enjten,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK