http://kariera.mk

Aksion policor kundër mbështetësve të Fetulla Gylenit në Turqi

para 9 muajve - Zhurnal

Policia turke zbaton aksion për arrestimin e 115 persona të dyshuar për lidhshmëri me organizatën e predikuesit islamik Fetulla Gylen, të cilin Ankaraja e akuzon për organizim të tentimit për grusht shtet...

Aksion policor kundër mbështetësve të Fetulla Gylenit në Turqi

para 9 muajve - TV Koha

Policia turke zbaton aksion për arrestimin e 115 persona të dyshuar për lidhshmëri me organizatën e predikuesit islamik Fetulla Gylen, të cilin Ankaraja e akuzon për organizim të tentimit për grusht shtet...

Aksion policor kundër mbështetësve të Fetulla Gylenit në Turqi

para 9 muajve - Medial

Policia turke zbaton aksion për arrestimin e 115 persona të dyshuar për lidhshmëri me organizatën e predikuesit islamik Fetulla Gylen, të cilin Ankaraja e akuzon për organizim të tentimit për grusht shtet...

Lajiq: Ka ftohje në marrëdhëniet e Turqisë me Shqipërinë e Kosovën

para 9 muajve - Koha.net

Mund të jemi të kënaqur me qëndrimin e kryetarit të Turqisë Recep Taip Erdogan, ndërsa më pas do të ndjehen efektet pozitive të vizitës së tij në Serbi, ka thënë ministri për Turizëm e Telekomunikacion...

Serbët të zhgënjyer: Kemi diplomaci apo estradë, kritika ndaj Daçiçit se i këndoi Erdoganit

para 9 muajve - Java News

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, tashmë është etiketuar si ‘solist’, kur në Serbi shkojnë vizitorë që politika serbe dëshiron t’u kushtojë vëmendje dhe kujdes më të madh. Kryediplomati...

Presidenti Erdogan dhe kryetari Arifi diskutojnë për zhvillimet ekonomike në Luginë

para 9 muajve - Ina

Kryetari i Turqisë Erdogan s’bashku me 10 Ministra dhe mbi 200 Biznese të fuqishme nga Turqia qëndroi rresht tri dita për vizitë zyrtare në Serbi. Gjatë takimit me presidentin e Serbisë Vuçiq, Turqia ka...

Serbia: Erdogani tani është me ne, u prish me Kosovën dhe Shqipërinë

para 9 muajve - GazetaBlic

Turqia e Recep Tayyip Erdogan partner kryesor të saj në Ballkan i llogariste shqiptarët, Kosovën dhe Shqipërinë, por me vizitën e fundit të presidentit turk në Beograd, duket se ky raport ka ndryshuar....

Ministri serb: Tani Erdogani është mik i serbëve e jo i shqiptarëve

para 9 muajve - Albeu

Turqia e Recep Tayyip Erdogan partner kryesor të saj në Ballkan i llogariste shqiptarët, Kosovën dhe Shqipërinë, por me vizitën e fundit të presidentit turk në Beograd, duket se ky raport ka ndryshuar....

Serbia: Erdogani tani është me ne, u prish me Kosovën dhe Shqipërinë

para 9 muajve - Lajmi.net

Turqia e Recep Tayyip Erdogan partner kryesor të saj në Ballkan i llogariste shqiptarët, Kosovën dhe Shqipërinë, por me vizitën e fundit të presidentit turk në Beograd, duket se ky raport ka ndryshuar....

Ministri serb: Erdogani tani na do ne, ja pse u ftoh me Shqipërinë dhe Kosovën

para 9 muajve - Syri

"Turqia dhe Recep Tayyip Erdogan, partner kryesor të saj në Ballkan  llogariste shqiptarët, Kosovën dhe Shqipërinë, por me vizitën e fundit të presidentit turk në Beograd, duket se ky raport ka ndryshuar"....

Në Serbi: Erdogani tani është me ne, u prish me Kosovën dhe Shqipërinë

para 9 muajve - Gazeta Express

Turqia e Recep Tayyip Erdogan partner kryesor të saj në Ballkan i llogariste shqiptarët, Kosovën dhe Shqipërinë, por me vizitën e fundit të presidentit turk në Beograd, duket se ky raport ka ndryshuar....

Serbia: Erdogani u prish me Kosovën dhe Shqipërinë, tani është me ne

para 9 muajve - Periskopi

Turqia e Recep Tayyip Erdogan partner kryesor të saj në Ballkan i llogariste shqiptarët, Kosovën dhe Shqipërinë, por me vizitën e fundit të presidentit turk në Beograd, duket se ky raport ka ndryshuar....

Në Serbi: Erdogani tani është me ne, u prish me Kosovën dhe Shqipërinë

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Turqia e Recep Tayyip Erdogan partner kryesor të saj në Ballkan i llogariste shqiptarët, Kosovën dhe Shqipërinë, por me vizitën e fundit të presidentit turk në Beograd, duket se ky raport ka ndryshuar....

Në Serbi: Erdogani tani është me ne, u prish me Kosovën dhe Shqipërinë

para 9 muajve - Bota Press

Botapress, 13 tetor- Turqia e Recep Tayyip Erdogan partner kryesor të saj në Ballkan i llogariste shqiptarët, Kosovën dhe Shqipërinë, por me vizitën e fundit të presidentit turk në Beograd, duket se ky...

Në Serbi: Erdogani tani është me ne, u prish me Kosovën dhe Shqipërinë

para 9 muajve - 24 ore

Turqia e Recep Tayyip Erdogan partner kryesor të saj në Ballkan i llogariste shqiptarët, Kosovën dhe Shqipërinë, por me vizitën e fundit të presidentit turk në Beograd, duket se ky raport ka ndryshuar....

Marrëdhëniet e Turqisë me Kosovën dhe Shqipërinë “janë ftohur”

para 9 muajve - Ina

Ministri i Tregtisë i Serbisë, Rasim Lajiq, tha sot se nuk e di nëse në takimin e presidentëve të Serbisë dhe Turqisë, Aleksandar Vuçiq dhe Recep Tayyip Erdogan, është folur edhe për Kosovën. “Marrëdhëniet...

Shqiperim Arifi nga Presheva takohet me Erdoganin ne Beograd

para 9 muajve - Presheva Jone

Preshevë, 12 tetor  -Kryetari i Turqisë Erdogan me nje delagacion prej 120 vetash (kupto gjysma truproje) qëndroi per tri dite rresht ne nje vizitë zyrtare në Serbi i cli ne Beograd u preit si Sulltan....

“Erdogani tani është me ne, u prish me Kosovën dhe Shqipërinë”, në Serbi vazhdojnë ‘servilizmat’ ndaj presidentit turk

para 9 muajve - BalkanWeb

Turqia e Recep Tayyip Erdogan partner kryesor të saj në Ballkan llogariste shqiptarët, Kosovën dhe Shqipërinë, por me vizitën e fundit të presidentit turk në Beograd, duket se ky raport ka ndryshuar. Këtë...

Diplomaci apo estradë, kritika ndaj Daçiqit pasi i këndoi Erdoganit dhe bashkëshortes së tij

para 9 muajve - Gazeta Express

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, tashmë është etabluar si 'solist', kur në Serbi shkojnë vizitorë që politika serbe dëshiron t'u kushtojë vëmendje dhe kujdes më të madh. Kryediplomati...

“Osman Aga”, Erdogani dhe Lali i Vogël Edi Rama!

para 9 muajve - Indeks online

Nga Dritan Laci E mbani mend besoj dokumentarin e famshëm të Adela Peeva “E Kujt është kjo këngë”. Një histori sa komike, dramatike aq edhe tragjike në kërkim të rrënjëve të një kënge që regjisorja e famshme...

Në Serbi: Erdogani tani është me ne, u prish me Kosovën dhe Shqipërinë

para 9 muajve - GazetaBlic

Turqia e Recep Tayyip Erdogan partner kryesor të saj në Ballkan i llogariste shqiptarët, Kosovën dhe Shqipërinë, por me vizitën e fundit të presidentit turk në Beograd, duket se ky raport ka ndryshuar....

Lajiq: Marrëdhëniet e Turqisë me Kosovën dhe Shqipërinë janë përkeqësuar

para 9 muajve - Gazeta Express

Ministri i Tregtisë i Serbisë, Rasim Lajiq, tha sot se nuk e di nëse në takimin e presidentëve të Serbisë dhe Turqisë, Aleksandar Vuçiq dhe Recep Tayyip Erdogan, është folur edhe për Kosovën. “Marrëdhëniet...

Diplomaci apo estradë, kritika ndaj Daçiqit pasi i këndoi Erdoganit dhe bashkëshortes së tij

para 9 muajve - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, tashmë është etabluar si ‘solist’, kur në Serbi shkojnë vizitorë që politika serbe dëshiron t’u kushtojë vëmendje dhe kujdes më të madh. Kryediplomati...

Lajiq thotë se marrëdhëniet e Turqisë me Kosovën dhe Shqipërinë janë përkeqësuar

para 9 muajve - Telegrafi

Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Lajiq tha sot se nuk e di nëse në takimin e presidentëve të Serbisë dhe Turqisë, Aleksandar Vuçiq dhe Recep Tayyip Erdogan, është folur edhe për Kosovën. “Marrëdhëniet...

“Osman Aga”, Erdogani dhe Lali i Vogël Edi Rama!

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Nga Dritan Laci E mbani mend besoj dokumentarin e famshëm të Adela Peeva “E Kujt është kjo këngë”. Një histori sa komike, dramatike aq edhe tragjike në kërkim të rrënjëve të një kënge që regjisorja e famshme...

Lajiq: Marrëdhëniet e Turqisë me Kosovën dhe Shqipërinë janë përkeqësuar

para 9 muajve - Insajderi

Ministri i Tregtisë i Serbisë, Rasim Lajiq, tha sot se nuk e di nëse në takimin e presidentëve të Serbisë dhe Turqisë, Aleksandar Vuçiq dhe Recep Tayyip Erdogan, është folur edhe për Kosovën. “Marrëdhëniet...

Lajiq thotë se marrëdhëniet e Turqisë me Kosovën dhe Shqipërinë janë përkeqësuar

para 9 muajve - Almakos

Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Lajiq tha sot se nuk e di nëse në takimin e presidentëve të Serbisë dhe Turqisë, Aleksandar Vuçiq dhe Recep Tayyip Erdogan, është folur edhe për Kosovën. “Marrëdhëniet...

Ljajiç: Marrëdhëniet e Turqisë me Kosovën dhe Shqipërinë janë përkeqësuar

para 9 muajve - Indeks online

Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiç tha sot se nuk e di nëse në takimin e presidentëve të Serbisë dhe Turqisë, Aleksandar Vuçiç dhe Rexhep Tajip Erdogan, është folur edhe për Kosovën. "Marrëdhëniet...

Ljajiç: Marrëdhëniet e Turqisë me Kosovën dhe Shqipërinë janë përkeqësuar

para 9 muajve - Arbresh

Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiç tha sot se nuk e di nëse në takimin e presidentëve të Serbisë dhe Turqisë, Aleksandar Vuçiç dhe Rexhep Tajip Erdogan, është folur edhe për Kosovën. “Marrëdhëniet...

‘’Marrëdhëniet e Turqisë me Kosovën dhe Shqipërinë janë përkeqësuar’’

para 9 muajve - Periskopi

Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiç tha sot se nuk e di nëse në takimin e presidentëve të Serbisë dhe Turqisë, Aleksandar Vuçiç dhe Rexhep Tajip Erdogan, është folur edhe për Kosovën. “Marrëdhëniet...

Ljajiç: Marrëdhëniet e Turqisë me Kosovën dhe Shqipërinë janë përkeqësuar

para 9 muajve - KosovaPress

"Marrëdhëniet e Turqisë me Kosovën dhe Shqipërinë nuk janë ato që ishin disa vite më parë. Kjo situatë ndryshoi në mënyrë dramatike nga përpjekja grusht shtetit në Turqi më 15 korrik të vitit të kaluar”,...

Disa shqiptarë, që deri dje e shanë Erdoganin, sot po habiten, pse po investon në Serbi?!

para 9 muajve - Presheva Jone

Shqiptart e “menqur” kishin kujtue se Erdoganin duhet me sha edhe ai me investue tek ta (?!) heee.. budallakia s’ka skej bre… Dihet roli dhe kontributi i Tuqqisë, presindetit Erdogan ne Kosove dhe tek...

Disa shqiptarëve, që deri dje e shanë Erdoganin, sot po ju vjen inat pse po investon në Serbi?!

para 9 muajve - Presheva Jone

Dihet roli dhe kontributi i Truqisë, presindetit Erdogan ne Kosove dhe tek shqiptaret ne pergjthësi ne ballkan. Turqia, nje aleate e Amerikës dhe partneere e NATO-s bashke me Shqiperinë si gaktore paqeje...

“Osman Aga”, Erdogani dhe Lali i Vogël Edi Rama!

para 9 muajve - Opinion

Nga Dritan Laci E mbani mend besoj dokumentarin e famshëm të Adela Peeva “E Kujt është kjo këngë”. Një histori sa komike, dramatike aq edhe tragjike në kërkim të rrënjëve të një kënge që regjisorja e famshme...

Nga Ali PAJAZITI: Diplomacia e muzikës si “vetëosmanizim”

para 9 muajve - Te Sheshi

Këtyre ditëve, në konturet gjithëballkanike, ndër të tjera, shumë  u diskutua edhe vizita që presidenti turk Erdogan i bëri Serbisë dhe një rajoni të saj, Sanxhakut, gjegjësisht Novi (Jeni) Pazarit boshnjako-mysliman....

Ministri i Qeverisë serbe: Serbia dhe Turqia kanë një përparësi janë të ngjashme kulturalisht

para 9 muajve - Gazeta Express

Rasim Ljajic, Zëvendëskryeministër dhe Ministër i Tregtisë dhe Telekomunikacionit në Qeverinë e Serbisë ka thënë se gjatë dy ditëve të vizitës së Presidentit turk në Serbisë shumëcka ka ndryshuar në raportet...

Ofensiva ekonomike e Erdoganit në Serbi, paratë po vijnë me thasë

para 9 muajve - Tetova1

Presidenti turk Erdogan viziton Serbinë me një delegacion të madh investitorësh. Ai troket në një portë të hapur. Ankaraja do të zgjerojë influencën politike në korridorin e pasëm të BE-së, Ballkan. Nga...

Ministri i Qeverisë serbe: Serbia dhe Turqia kanë një përparësi janë të ngjashme kulturalisht

para 9 muajve - 24 ore

Rasim Ljajic, Zëvendëskryeministër dhe Ministër i Tregtisë dhe Telekomunikacionit në Qeverinë e Serbisë ka thënë se gjatë dy ditëve të vizitës së Presidentit turk në Serbisë shumëcka ka ndryshuar në raportet...

Jalla, jalla Osman Aga

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Xhemal Ahmeti Taktika e tjerëve për ta mbajtur të përçarë etnosferën shqiptare, respektivisht për të demoluar nga brenda “bashkimin eventual të shqiptarëve” (jo si shtet por si player unitar brenda...

Ministri serb: Shumëçka ka ndryshuar pas vizitës së Erdoganit

para 9 muajve - Insajderi

Rasim Ljajic, Zëvendëskryeministër dhe Ministër i Tregtisë dhe Telekomunikacionit në Qeverinë e Serbisë ka thënë se gjatë dy ditëve të vizitës së Presidentit turk në Serbisë shumëcka ka ndryshuar në raportet...

Daçiç: Pse të mos këndoja për Erdoganin?! Mos duhej ta vrisja si Sulltan Muratin?!

para 9 muajve - Antpress

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç edhe një herë ka qenë në qendër të mediave sociale duke treguar aftësitë e tij në të kënduar. Këtë herë, përcjell Telegrafi,...

Ofensiva ekonomike e Erdoganit në Serbi, paratë po vijnë me thasë

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti turk Erdogan viziton Serbinë me një delegacion të madh investitorësh. Ai troket në një portë të hapur. Ankaraja do të zgjerojë influencën politike në korridorin e pasëm të BE-së, Ballkan. Nga...

Ofensiva ekonomike e Erdoganit në Serbi, paratë po vijnë me thasë

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti turk Erdogan viziton Serbinë me një delegacion të madh investitorësh. Ai troket në një portë të hapur. Ankaraja do të zgjerojë influencën politike në korridorin e pasëm të BE-së, Ballkan. Nga...

Ëndrra neo-osmane, ofensiva ekonomike e Erdoganit në Serbi

para 9 muajve - Java News

Presidenti turk Erdogan viziton Serbinë me një delegacion të madh investitorësh. Ai troket në një portë të hapur. Ankaraja do të zgjerojë influencën politike në korridorin e pasëm të BE-së, Ballkan. Xhaketa...

Erdogan në Serbi, Vuçiç: Presidenti turk flet edhe shqip

para 9 muajve - Tetova1

Turqia po tenton të forcojë ndikimin e saj në Ballkan dhe gjatë vizitës së tij në Beograd, presidenti turk Rexhep Taip Erdogan premtoi rritje të investimeve dhe tregtisë me Serbinë. Duke folur në një konferencë...

Pas kritikave se i këndoi Erdoganit, reagon Daçiq: Çfarë duhet të bëja, ta vrisja?

para 9 muajve - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq edhe një herë ka qenë në qendër të mediave sociale duke treguar aftësitë e tij në të kënduar. Këtë herë, përcjell Telegrafi,...

Dacic: E kënaqa Erdoganin, kënga Osman Aga është e gjithë Ballkanit

para 9 muajve - Albeu

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq edhe një herë ka qenë në qendër të mediave sociale duke treguar aftësitë e tij në të kënduar. Këtë herë, përcjell Telegrafi,...

Daçiq tregon pse i këndoi presidentit turk: Çfarë duhet të bëja, të vrisja Erdoganin?

para 9 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq edhe një herë ka qenë në qendër të mediave sociale duke treguar aftësitë e tij në të kënduar. Këtë herë, përcjell Telegrafi,...

Ofensiva ekonomike e Erdoganit në Serbi, paratë po vijnë me thasë

para 9 muajve - Syri

Presidenti turk Erdogan viziton Serbinë me një delegacion të madh investitorësh. Ai troket në një portë të hapur. Ankaraja do të zgjerojë influencën politike në korridorin e pasëm të BE-së, Ballkan. Nga...

Daçiç: Pse të mos këndoja për Erdoganin?! Mos duhej ta vrisja si Sulltan Muratin?!

para 9 muajve - Syri

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç edhe një herë ka qenë në qendër të mediave sociale duke treguar aftësitë e tij në të kënduar. Këtë herë, përcjell Telegrafi,...

Daçiq: Çfarë duhet të bëja, të vrisja Erdoganin?

para 9 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq edhe një herë ka qenë në qendër të mediave sociale duke treguar aftësitë e tij në të kënduar. Këtë herë, përcjell Telegrafi,...

Daçiq arsyetohet që i këndoi Erdoganit në Serbi

para 9 muajve - Insajderi

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq edhe një herë ka qenë në qendër të mediave sociale duke treguar aftësitë e tij në të kënduar. Këtë herë ai një gjë të...

Daçiq: Çfarë duhet të bëja, të vrisja Erdoganin si Sulltan Muratin?

para 9 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq edhe një herë ka qenë në qendër të mediave sociale duke treguar aftësitë e tij në të kënduar. Këtë herë, ai një gjë...

Pas kritikave se i këndoi Erdoganit, reagon Daçiq: Çfarë duhet të bëja, ta vrisja?

para 9 muajve - Periskopi

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq edhe një herë ka qenë në qendër të mediave sociale duke treguar aftësitë e tij në të kënduar. Këtë herë, përcjell Telegrafi,...

Daçiq i këndon Erdoganit

para 9 muajve - RTV 21

Daçiq ka demonstruar aftësitë e tij në këndim Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, i njohur për simpatinë për të kënduar nëpër ngjarje zyrtare, mori mikrofonin edhe gjatë vizitës së presidentit turk...

Nesër do të lexoni/ Xhemal Ahmeti: Jalla, jalla Osman aga

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Taktika e tjerëve për ta mbajtur të përçarë etnosferën shqiptare, respektivisht për të demoluar nga brenda „bashkimin eventual të shqiptarëve“ (jo si shtet por si player unitar brenda politikave rajonale...

Gazeta “Lajmi” i Prishtinës kërkon falje per shkrimin e marrur nga “Presheva jonë” (Erdogan han burek të shqiptarëve në Beograd)

para 9 muajve - Presheva Jone

Sot ne gazeten e Prishtines “Lajmi” eshte botuar shkrimi per viziten e presidentit turk ne kryeqytetion serb te tiutlluar: Erdogan ha byrek te shqiptarët midis Beogradit, si zaknisht siq veprojne shpesh...

Daçiq: Çfarë duhet të bëja, të vrisja Erdoganin?

para 9 muajve - InfoShqip

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq edhe një herë ka qenë në qendër të mediave sociale duke treguar aftësitë e tij në të kënduar. Këtë herë, përcjell Telegrafi,...

Erdogan në Serbi, Daçiç këndon “Osman Aga” për “Sulltanin”

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan vazhdon vizitën në Serbi, e pas nënshkrimit të 12 marrëveshjeve një ditë më parë në Beograd, përgatitet të firmosë edhe 4 të tjera në Novi Pazar. Tema qendrore e vizitës,...

Ivica Daçiq i Këndon Erdoganit

para 9 muajve - Kallxo

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, i njohur për simpatinë për të kënduar nëpër ngjarje zyrtare, mori mikrofonin edhe gjatë vizitës së presidentit turk Erdogan në Beograd. Daçiq përsëri ka demonstruar...

Turqia investon në Ballkan, Daçiç në shenjë mirënjohje këndon, shqiptarët disa e duan disa hudhin gurrë ndaj Erdoganit

para 9 muajve - Fakti Ditor

Turqia po shtrin ndikimin në Ballkan duke investuar thuajse te të gjithë vendet e varfëra të këtij rajoni që kanë shumë nevojë për më shumëzhvillim, më shumë vende pune dhe më shumë perspektivë transmeton...

Daçiq: Çfarë duhet të bëja, të vrisja Erdoganin?

para 9 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq edhe një herë ka qenë në qendër të mediave sociale duke treguar aftësitë e tij në të kënduar. Këtë herë, përcjell Telegrafi,...

Erdogan s’e përmend Kosovën para Vuçiqit, flet fjalë të mëdha për miqësinë serbo–turke

para 9 muajve - GazetaBlic

Vizita e liderit turk në Serbi erdhi disa ditë pasi që ai e kishte kontestuar shtetësinë e Kosovës gjatë një fjalimi për referendumin e kurdëve të Irakut. Shefi i shtetit turk ka zgjedhur të heshtë për...

Erdogan s'e përmend Kosovën para Vuçiqit, flet fjalë të mëdha për miqësinë serbo–turke

para 9 muajve - Gazeta Express

Vizita e liderit turk në Serbi erdhi disa ditë pasi ai e kishte kontestuar shtetësinë e Kosovës gjatë një fjalimi për referendumin e kurdëve të Irakut. Shefi i shtetit turk ka zgjedhur të heshtë për Kosovën...

Gazeta “Lami” i Prishtinës kërkon falje per shkrimin e marrur nga “Presheva jonë” (Erdogan han burek të shqiptarëve në Beograd)

para 9 muajve - Presheva Jone

Sot ne gazeten e Prishtines “Lajmi” eshte botuar shkrimi per viziten e presidentit turk ne kryeqytetion serb te tiutlluar: Erdogan ha byrek te shqiptarët midis Beogradit, si zaknisht siq veprojne shpesh...

Daçiq tha se Erdogani duhet të vritet si Sulltan Murati, ndërsa mbrëmë kërcej dhe këndoj para tij këngën “Osman Aga”

para 9 muajve - Indeks online

Zëvendëskryeministri i parë i Serbisë Ivica Daçiq, ka thënë se mbrëmë këndoi me kërkesë të Presidentit Aleksandar Vuçiç dhe Presidenti i Turqisë, Rexhepi Tayyip Erdogan. Në pritjen zyrtare të organizuar...

Përveç dhuratave dhe këngës turke, mediat shkruajnë edhe për atë se çfarë hëngri Erdogan në Serbi

para 9 muajve - Telegrafi

Presidenti turk gjatë vizitës së tij në Serbi, përveçse kishte marrë dhuratë nga homologu i tij, Aleksandar Vuçiq, atij i ishte bërë edhe një surprizë nga shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, i cili...

Daçiq tha se Erdogani duhet të vritet si Sulltan Murati, ndërsa mbrëmë kërcej dhe këndoj para tij këngën “Osman Aga”

para 9 muajve - Infokusi

Zëvendëskryeministri i parë i Serbisë Ivica Daçiq, ka thënë se mbrëmë këndoi me kërkesë të Presidentit Aleksandar Vuçiç dhe Presidenti i Turqisë, Rexhepi Tayyip Erdogan. Në pritjen zyrtare të organizuar...

Erdogan s’e përmend Kosovën para Vuçiqit, flet fjalë të mëdha për miqësinë serbo–turke

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Vizita e liderit turk në Serbi erdhi disa ditë pasi që ai e kishte kontestuar shtetësinë e Kosovës gjatë një fjalimi për referendumin e kurdëve të Irakut. Shefi i shtetit turk ka zgjedhur të heshtë për...

Erdogan s’e përmend Kosovën para Vuçiqit, flet fjalë të mëdha për miqësinë serbo–turke

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Vizita e liderit turk në Serbi erdhi disa ditë pasi ai e kishte kontestuar shtetësinë e Kosovës gjatë një fjalimi për referendumin e kurdëve të Irakut. Shefi i shtetit turk ka zgjedhur të heshtë për Kosovën...

Erdogan s’e përmend Kosovën para Vuçiqit, flet fjalë të mëdha për miqësinë serbo–turke

para 9 muajve - Bota Press

Vizita e liderit turk në Serbi erdhi disa ditë pasi ai e kishte kontestuar shtetësinë e Kosovës gjatë një fjalimi për referendumin e kurdëve të Irakut. Shefi i shtetit turk ka zgjedhur të heshtë për Kosovën...

Daçiç befason Erdogan, këndon në gjuhen turke

para 9 muajve - Vizion Plus

Ministri i jashtëm i Serbisë Ivica Dacic ka befasuar me surprizën që i ka bërë presidentin turk Recep Tajip Erdogan, gjatës vizitës në Beograd. Ne darken e shtruar nga presidenti serb Aleksandër Vucic...

Daçiq argëton Erdoganin me këngën e “Osman Agës” turqisht

para 9 muajve - Koha.net

Autoritetet serbe kanë shtruar një darkë për nder të delegacionit turk, të kryesuar nga presidenti Rexhep Erdogan, të cilët vizituan Serbinë gjatë ditës së djeshme. Me këtë rast, ministri i Jashtëm i Serbisë,...

Daçiq i këndon Erdoganit këngën “Osman Aga”, presidenti serb nuk mund të ndalet duke qeshur

para 9 muajve - Portalb

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq duket se nuk e ka ndërmend të largohet nga mikrofoni, pasi ai mbrëmë është munduar ta ndez atmosferën gjatë darkës së shtruar për nder të vizitës së presidentit turk...

Daçiç argëton presidentin turk, i këndon këngën e ‘Osman Agës’

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Autoritetet serbe kanë shtruar një darkë për nder të delegacionit turk, të kryesuar nga presidenti Erdogan, të cilët vizituan Serbinë gjatë ditës së djeshme. Me këtë rast, ministri i Jashtëm i Serbisë,...

Video-Lajm/ Daçiç ia merr këngës “Osman Aga” për nder të mikut të ri të Serbisë, Erdogan

para 9 muajve - Opinion

Presidenti turk Recep Tayip Erdogan zhvilloi një vizitë disaditore në Serbi ku nënshkroi 16 marrëveshje bashkëpunimi. Vizita vjen pas 7 viteve nga koha kur në Serbi pati ndaluar si kryeministër, ishte...

Erdogan në Serbi, Daçiç këndon “Osman Aga” për “Sulltanin”

para 9 muajve - Top Channel

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan vazhdon vizitën në Serbi, e pas nënshkrimit të 12 marrëveshjeve një ditë më parë në Beograd, përgatitet të firmosë edhe 4 të tjera në Novi Pazar. Tema qendrore e vizitës,...

Erdogan në Serbi, Daçiç këndon “Osman Aga” për “Sulltanin”

para 9 muajve - Mapo

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan vazhdon vizitën në Serbi, e pas nënshkrimit të 12 marrëveshjeve një ditë më parë në Beograd, përgatitet të firmosë edhe 4 të tjera në Novi Pazar. Tema qendrore e vizitës,...

Shikoni si kendon live Ivica Daçiç për nder të Erdoganit këngën e ‘Osman Agës’

para 9 muajve - Antpress

Një nga mediat oponente në Serbi sic është Kurir me orjentim nacionalist dhe kundër qeverisë së Aleksandar Vucic, e cila ka bërë objekt talljeje ministrin e jashtëm serb, Ivica Dacic. Ky i fundit ka kënduar...

Daçiç argëton Erdoganin me këngën e Osman Agës

para 9 muajve - Medial

Autoritetet serbe kanë shtruar një darkë për nder të delegacionit turk, të kryesuar nga presidenti Erdogan, të cilët vizituan Serbinë gjatë ditës së djeshme. Edhe në këtë darkë, është bërë protagonist...

Jalla, jalla Osman aga

para 9 muajve - Ina

Nga Xhemal Ahmeti/ Taktika e tjerëve për ta mbajtur të përçarë etnosferën shqiptare, respektivisht për të demoluar nga brenda „bashkimin eventual të shqiptarëve“ (jo si shtet por si player unitar brenda...

“Xhaketat e Diktatorëve”

para 9 muajve - Sovrani

Xhaketa blu të errët dhe me kuadrata, duket se kjo veshje u solli fat dy burrave të fuqishëm të shtetit në prill. Me këtë veshje Aleksandar Vuçiç mori votën në zgjedhjet presidenciale në Serbi, të cilat...

Daçiç i këndon Presidentit turk Erdogan këngën e "Osman Agës"

para 9 muajve - ABC News

Në darkën e mbajtur në nder të presidentit turk Erdoan gjatë vizitës së tij dy ditore në Serbi, ministri i jashtëm serb Daçiç zgjodhi një mënyrë shumë të vecantë për ta përshëndetur. Ministri i Punëve...

Daçiçi këndon për Erdoganin këngën e “Osman Agës”

para 9 muajve - 24 ore

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç i ka bërë një suprizë presidentit turk Rexhep Taip Erdogan duke kënduar para tij këngën e Osman Agës në turqisht. Festa ishte në darkën e shtruar nga autoritetet...

Daçiq i këndon Erdoganit këngën “Osman Aga”, Vuçiç nuk mund të ndalej duke qeshur

para 9 muajve - InfoShqip

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq duket se nuk e ka ndërmend të largohet nga mikrofoni, pasi ai mbrëmë është munduar ta ndez atmosferën gjatë darkës së shtruar për nder të vizitës së presidentit turk...

Ivica Daçiç protagonist, ia merr këngës ‘Osman Aga’, Erdogan dhe e shoqja e duartrokasin

para 9 muajve - Java News

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, po qëndron në Beograd, në kuadër të një vizite zyrtare. Mirëseardhjen në Serbi, atij i ka uruar homologu serb, Aleksandar Vuçiq.E, për rehatine e mysafirit turk...

Daçiç argëton Erdoganin me këngën e Osman Agës

para 9 muajve - Tetova1

Autoritetet serbe kanë shtruar një darkë për nder të delegacionit turk, të kryesuar nga presidenti Erdogan, të cilët vizituan Serbinë gjatë ditës së djeshme. Edhe në këtë darkë, është bërë protagonist...

Ofensiva ekonomike e Erdoganit në Serbi

para 9 muajve - 24 ore

Presidenti turk Erdogan viziton Serbinë me një delegacion të madh investitorësh. Ai troket në një portë të hapur. Ankaraja do të zgjerojë influencën politike në korridorin e pasëm të BE-së, Ballkan. Xhaketa...

Daçiç argëton Erdoganin me këngën e Osman Agës

para 9 muajve - Lajm

Autoritetet serbe kanë shtruar një darkë për nder të delegacionit turk, të kryesuar nga presidenti Erdogan, të cilët vizituan Serbinë gjatë ditës së djeshme. Edhe në këtë darkë, është bërë protagonist...

OFENSIVA EKONOMIKE E ERDOGANIT NË SERBI

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti turk Erdogan viziton Serbinë me një delegacion të madh investitorësh. Ai troket në një portë të hapur. Ankaraja do të zgjerojë influencën politike në korridorin e pasmë të BE-së, Ballkan. Xhaketa...

Daçiç argëton Erdoganin me këngën e Osman Agës

para 9 muajve - AlbPortali

Autoritetet serbe kanë shtruar një darkë për nder të delegacionit turk, të kryesuar nga presidenti Erdogan, të cilët vizituan Serbinë gjatë ditës së djeshme. Loading... Edhe në këtë darkë, është bërë protagonist...

Daçiç këndon “Osman Aga” për “Sulltanin”

para 9 muajve - KosovaPress

Tema qendrore e vizitës, që vjen pas 7 viteve nga koha kur në Serbi pati ndaluar si kryeministër, ishte ekonomia, por u prek ndër të tjera edhe çështja e paqes në Ballkan. Dy udhëheqësit, megjithatë, nuk...

Daçiç argëton Erdoganin me këngën e Osman Agës

para 9 muajve - Fakti Ditor

Autoritetet serbe kanë shtruar një darkë për nder të delegacionit turk, të kryesuar nga presidenti Erdogan, të cilët vizituan Serbinë gjatë ditës së djeshme. Edhe në këtë darkë, është bërë protagonist...

Erdogan në Sërbi, Vuçiç: Presidenti turk flet edhe shqip

para 9 muajve - 24 ore

Turqia po tenton të forcojë ndikimin e saj në Ballkan dhe gjatë vizitës së tij në Beograd, presidenti turk Rexhep Taip Erdogan premtoi rritje të investimeve dhe tregtisë me Serbinë. Duke folur në një konferencë...

Daçiq këndon këngën e Osman Agës para Erdoganit

para 9 muajve - Fol

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdoan vazhdon vizitën në Serbi e pas nënshkrimit të 12 marrëveshjeve një ditë më parë në Beograd, përgatitet të firmosë edhe 4 të tjera në Novi Pazar. Një nga mediat oponente...

Erdogani, një vizitë në Beograd, nën shenjën “gjak e dhjamë” mes turqve dhe serbëve

para 9 muajve - Gazeta 55

Presidenti turk Erdogan po viziton Serbinë me një delegacion të madh investitorësh. Ai po troket në një portë të hapur, pasi Beogradi mirëpret rritjen e rolit të Ankarasë në korridorin e pasëm të BE-së...

Ofensiva ekonomike e Erdoganit në Serbi

para 9 muajve - Ora news

Presidenti turk Erdogan viziton Serbinë me një delegacion të madh investitorësh. Ai troket në një portë të hapur. Ankaraja do të zgjerojë influencën politike në korridorin e pasëm të BE-së, Ballkan. Xhaketa...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK