http://kariera.mk

Rikalo dhe Heldt: Zhvillimi i bujqësisë ndikon në ekonominë e vendit

para 9 muajve - Telegrafi

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo ka pritur në një takim ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth zhvillimit të bujqësisë dhe...

Gjermania e gatshme të mbështesë zhvillimin e bujqësisë në Kosovë

para 9 muajve - Klan Kosova

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo është takuar me ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth zhvillimit të bujqësisë dhe objektivave...

Rikallo flet me ambasadorin gjerman për planet e tij bujqësore të Kosovës

para 9 muajve - Koha.net

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural i Kosovës , Nenad Rikallo ka pritur në një takim ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth zhvillimit të bujqësisë...

Gjermania vazhdon të mbështesë zhvillimin e bujqësisë

para 9 muajve - RTV 21

Rikalo ka prezantuar aktivitetet dhe prioritetet Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo ka pritur në  takim ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, me të cilin...

Gjermania e gatshme të mbështes zhvillimin e bujqësisë në Kosovë

para 9 muajve - GazetaBlic

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo ka pritur në një takim ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth zhvillimit të bujqësisë dhe...

Gjermania e gatshme të mbështes zhvillimin e bujqësisë në Kosovë

para 9 muajve - Indeks online

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo ka pritur në një takim ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth zhvillimit të bujqësisë dhe...

Ambasadori gjerman: Bujqësia prioritet, ndikon në zhvillimin ekonomik

para 9 muajve - Insajderi

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth zhvillimit të bujqësisë dhe objektivave...

Gjermania e gatshme të mbështesë zhvillimin e bujqësisë në Kosovë

para 9 muajve - Sovrani

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo është takuar me ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth zhvillimit të bujqësisë dhe objektivave...

Gjermania e gatshme ta mbështesë zhvillimin e bujqësisë në Kosovë

para 9 muajve - Gazeta e re

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo ka pritur në një takim ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth zhvillimit të bujqësisë dhe...

Gjermania e gatshme të mbështesë zhvillimin e bujqësisë në Kosovë

para 9 muajve - Arbresh

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo është takuar me ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth zhvillimit të bujqësisë dhe objektivave...

Rikalo takon ambasadorin gjerman, i prezanton planin për zhvillimin e bujqësisë

para 9 muajve - Periskopi

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo ka pritur në një takim ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth zhvillimit të bujqësisë dhe...

Rikalo dhe Heldt: Zhvillimi i bujqësisë ndikon në ekonominë e vendit

para 9 muajve - KosovaPress

Gjatë këtij takimi, ministri Rikalo ka prezantuar aktivitetet dhe prioritetet e planifikuara për vitin e ardhshëm. Ministri  Rikalo dhe ambasadori Heldt u pajtuan që zhvillimi i bujqësisë dhe zhvillimi...

Ismaili tregon për prioritetet e PDK-së

para 9 muajve - Almakos

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Uran Ismaili, duke treguar për prioritetet e partisë së tij, ka theksuar se kandidatët që po synojnë t’i drejtojnë komunat në Kosovë, janë të rinj dhe...

Ministri Reçica takon Ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë Christian Heldt

para 9 muajve - Indeks online

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale z. Skender Reçica priti sot në një takim Ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë z. Christian Heldt. Ministri Reçica e informoi ambasadorin për gjendjen...

Haradinaj priti ambasadorin Dantchev

para 9 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë, Nedialtcho Dantchev. Në takim, kryeministri Haradinaj falënderoi ambasadorin Dantchev për përkrahjen...

Haradinaj priti në takim ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë, Nedialtcho Dantchev. Në takim, kryeministri Haradinaj falënderoi ambasadorin Dantchev për përkrahjen...

Haradinaj shpreh mirënjohje ndaj Bullgarisë për mbështetjen e dhënë për Kosovën

para 9 muajve - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë, Nedialtcho Dantchev. Në takim, kryeministri Haradinaj falënderoi ambasadorin Dantchev për përkrahjen...

Haradinaj takohet me ambasadorin e Bullgarisë

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë, Nedialtcho Dantchev. Në takim, kryeministri Haradinaj falënderoi ambasadorin Dantchev për përkrahjen që shteti...

Haradinaj takim me ambasadorin e Bullgarisë, flasin për zhvillimin e vendit

para 9 muajve - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë, Nedialtcho Dantchev. Në takim, kryeministri Haradinaj falënderoi ambasadorin Dantchev për përkrahjen...

Policia kërkon nga ministri Sefaj Ligjin për Policinë

para 9 muajve - Indeks online

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka pritur në takim kryetaren e Sindikatës së Policisë së Kosovës, Valbona Kamberi Hoxha, të cilët i ofruar bashkëpunim sa i përket pjesës sindikale të Policisë....

Interesimi i diasporës kosovare -ministri Gashi premton punë konkrete

para 9 muajve - Lajmi.net

Ministri Dardan Gashi ka pritur në kabinetin e tij një delegacion biznesmenësh nga diaspora italiane, të cilët i uruan postin e ri dhe kërkuan ta vizitojë Italinë. “Faleminderit që na vizituat dhe besoj...

Sindikalistët e Policisë kërkojnë nga ministri Sefaj Ligjin për Policinë

para 9 muajve - Telegrafi

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka pritur në takim kryetaren e Sindikatës së Policisë së Kosovës, Valbona Kamberi Hoxha, të cilët i ofruar bashkëpunim sa i përket pjesës sindikale të Policisë....

Zv/ kryeministri Gashi premton punë konkrete

para 9 muajve - Indeks online

Zëvendës kryeministri Dardan Gashi ka pritur në kabinetin e tij një delegacion biznesmenësh nga diaspora italiane, të cilët i uruan postin e ri dhe kërkuan ta vizitojë Italinë. “Faleminderit që na vizituat...

Sefaj thotë se ligji për pensionimin e zyrtarëve policorë është thuajse gati

para 9 muajve - Koha.net

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka pritur në takim Kryetaren e Sindikatës së Policisë së Kosovës, Valbona Kamberi Hoxha me bashkëpunëtorët. Me këtë rast ministri Sefaj vuri në dukje së është...

Haradinaj priti ambasadorin Dantchev

para 9 muajve - Almakos

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë, Nedialtcho Dantchev. Në takim, kryeministri Haradinaj falënderoi ambasadorin Dantchev për përkrahjen...

Policia kërkonë nga ministri Sefaj Ligjin për Policinë

para 9 muajve - Indeks online

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka pritur në takim kryetaren e Sindikatës së Policisë së Kosovës, Valbona Kamberi Hoxha, të cilët i ofruar bashkëpunim sa i përket pjesës sindikale të Policisë....

Ministri i MPMS-së z. Reçica takon Ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë z. Christian Heldt

para 9 muajve - Bota Press

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale z. Skender Reçica priti sot në një takim Ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë z. Christian Heldt. Ministri Reçica e informoi ambasadorin për gjendjen...

Ministri Reçica takon Ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë Christian Heldt

para 9 muajve - Arbresh

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale z. Skender Reçica priti sot në një takim Ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë z. Christian Heldt. Ministri Reçica e informoi ambasadorin për gjendjen...

Bullgaria mbështet Kosovën në të gjitha fushat

para 9 muajve - KosovaPress

Haradinaj e njoftoi ambasadorin bullgar për prioritetet e Qeverisë, për zhvillimin ekonomik, mundësinë e hapjes së vendeve të reja të punës dhe sundimin e ligjit. Nga ana e tij, ambasadori Dantchev e ka...

Bullgaria mbështet Kosovën në të gjitha fushat

para 9 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadorin e Bullgarisë në Prishtinë, Nedialtcho Dantchev, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve. Haradinaj...

Gjermania për thellim të bashkëpunimit me Kosovën

para 9 muajve - Koha.net

Ministri i Ministrisë së Administratës Publike, Mahir Yagcilar, priti ambasadorin e sapoemëruar të të Republikës Federale të Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, njofton kumtesa ministrore, transmeton...

Haradinaj priti në takim ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë, Nedialtcho Dantchev. Në takim, kryeministri Haradinaj falënderoi ambasadorin Dantchev për përkrahjen...

Haradinaj takim me ambasadorin e Bullgarisë, flasin për zhvillimin e vendit

para 9 muajve - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë, Nedialtcho Dantchev. Në takim, kryeministri Haradinaj falënderoi ambasadorin Dantchev për përkrahjen...

Interesimi i diasporës kosovare -ministri Gashi premton punë konkrete

para 9 muajve - Arbresh

Ministri Dardan Gashi ka pritur në kabinetin e tij një delegacion biznesmenësh nga diaspora italiane, të cilët i uruan postin e ri dhe kërkuan ta vizitojë Italinë. “Faleminderit që na vizituat dhe besoj...

Sindikata kërkon nga ministri Ligjin për Policinë

para 9 muajve - Insajderi

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka pritur në takim kryetaren e Sindikatës së Policisë së Kosovës, Valbona Kamberi Hoxha, të cilët i ofruar bashkëpunim sa i përket pjesës sindikale të Policisë....

Policia kërkon nga ministri për Punë të Brendshme Ligjin për Policinë

para 9 muajve - Periskopi

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka pritur në takim kryetaren e Sindikatës së Policisë së Kosovës, Valbona Kamberi Hoxha, të cilët i ofruar bashkëpunim sa i përket pjesës sindikale të Policisë....

Ministri Sefaj priti në takim përfaqësuesit e sindikatës së Policisë së Kosovës

para 9 muajve - Arbresh

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka pritur në takim Kryetaren e Sindikatës së Policisë së Kosovës, Valbona Kamberi Hoxha me bashkëpunëtorët, të cilët e uruan për detyrën, duke i ofruar bashkëpunim...

Sindikalistët e Policisë kërkojnë nga ministri Sefaj Ligjin për Policinë

para 9 muajve - Gazeta e re

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka pritur në takim kryetaren e Sindikatës së Policisë së Kosovës, Valbona Kamberi Hoxha, të cilët i ofruar bashkëpunim sa i përket pjesës sindikale të Policisë....

Sindikalistët kërkojnë nga ministri Sefaj Ligjin për Policinë

para 9 muajve - KosovaPress

Sefaj vuri në dukje së është e rëndësishme që në kuadër të ngritjes së kapaciteteve të Policisë së Kosovës, të koordinohet edhe bashkëpunimi me përfaqësuesit social të Policisë, të cilët vazhdimisht angazhohen...

Gjermania kërkon të punohet për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Klan Kosova

Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt ka thënë se liberalizimi i vizave është një kapitull që duhet të mbyllet sa më shpejt, në të mirë të kosovarëve, por sipas tij institucionet e Kosovës duhet...

Gjermania kërkon që të përmbushen detyrimet për liberalizim të vizave

para 9 muajve - Telegrafi

Ministri i Diasporës Dardan Gashi priti ambasadorin gjerman, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth përmbushjes së detyrimeve për liberalizimin e vizave dhe kompletimin e këtij procesi të rëndësishëm...

Kosovë, Gjermania kërkon përmbushjen detyrimeve për liberalizim të vizave

para 9 muajve - Alsat-M

Ministri i Diasporës Dardan Gashi priti ambasadorin gjerman, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth përmbushjes së detyrimeve për liberalizimin e vizave dhe kompletimin e këtij procesi të rëndësishëm...

Heldt: Investimet strategjike dhe diaspora, çelës të zhvillimit ekonomik

para 9 muajve - Albinfo

“Ka investitorë gjermanë që mund të investojnë në Kosovë, sidomos në fushën e energjisë. Përfshirja e diasporës kosovare që jeton në Gjermani në proceset e zhvillimit ekonomik të Kosovës, gjithashtu, është...

Investimet strategjike dhe diaspora çelës të zhvillimit ekonomik

para 9 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryeministri Dardan Gashi priti ambasadorin gjerman, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth përmbushjes së detyrimeve për liberalizimin e vizave dhe kompletimin e këtij procesi të rëndësishëm...

Gjermania kërkon të punohet për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - RTV 21

Gashi dhe ambasadori Heldt u pajtuan për vazhdimin e bashkëpunimit të ndërsjellë ndërmjet dy qeverive Zv. kryeministri, Dardan Gashi priti ambasadorin gjerman, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth...

Liberalizimi i vizave, kapitull që duhet të mbyllet sa më shpejt, thotë ambasadori gjerman

para 9 muajve - Koha.net

Zv. kryeministri i Kosovës, Dardan Gashi, priti sot ambasadorin gjerman, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth përmbushjes së detyrimeve për liberalizimin e vizave dhe kompletimin e këtij procesi...

Shteti gjerman ka këtë porosi për Kosovën lidhur me vizat!

para 9 muajve - GazetaBlic

Ministri i Diasporës Dardan Gashi priti ambasadorin gjerman, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth përmbushjes së detyrimeve për liberalizimin e vizave dhe kompletimin e këtij procesi të rëndësishëm...

Gjermania kërkon të punohet për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri Dardan Gashi priti ambasadorin gjerman, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth përmbushjes së detyrimeve për liberalizimin e vizave dhe kompletimin e këtij procesi të rëndësishëm...

Gjermania kërkon që të përmbushen detyrimet për liberalizim të vizave

para 9 muajve - Indeks online

Ministri i Diasporës Dardan Gashi priti ambasadorin gjerman, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth përmbushjes së detyrimeve për liberalizimin e vizave dhe kompletimin e këtij procesi të rëndësishëm...

Gjermania kërkon që të përmbushen detyrimet për liberalizim të vizave

para 9 muajve - Almakos

Ministri i Diasporës Dardan Gashi priti ambasadorin gjerman, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth përmbushjes së detyrimeve për liberalizimin e vizave dhe kompletimin e këtij procesi të rëndësishëm...

Gjermania kërkon që të përmbushen detyrimet për liberalizim të vizave

para 9 muajve - Periskopi

Ministri i Diasporës Dardan Gashi priti ambasadorin gjerman, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth përmbushjes së detyrimeve për liberalizimin e vizave dhe kompletimin e këtij procesi të rëndësishëm...

Hasani dhe Heldt flasin për organizimin e një konference për investitorë në Gjermani

para 9 muajve - Telegrafi

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, të cilët kanë biseduar edhe për mundësinë e organizimit të një konference...

Ambasadori Heldt: Ekonomia një prej sektorëve më të rëndësishëm

para 9 muajve - RTV 21

Hasani ka kërkuar që fryma e bashkëpunimit të thellohet edhe më shumë me Gjermaninë ​Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë,...

Gjermania kërkon që të përmbushen detyrimet për liberalizim të vizave

para 9 muajve - Bota Press

Ministri i Diasporës Dardan Gashi priti ambasadorin gjerman, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth përmbushjes së detyrimeve për liberalizimin e vizave dhe kompletimin e këtij procesi të rëndësishëm...

Gjermania kërkon të punohet për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Zëvendëskryeministri Dardan Gashi priti ambasadorin gjerman, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth përmbushjes së detyrimeve për liberalizimin e vizave dhe kompletimin e këtij procesi të rëndësishëm...

Hasani dhe Heldt flasin për organizimin e një konference në Gjermani

para 9 muajve - GazetaBlic

​Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, të cilët kanë biseduar edhe për mundësinë e organizimit të një konference...

​Merson: Redknapp më i mirë se Wenger

para 9 muajve - Gazeta e re

Ministri i Diasporës Dardan Gashi priti ambasadorin gjerman, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth përmbushjes së detyrimeve për liberalizimin e vizave dhe kompletimin e këtij procesi të rëndësishëm...

Ministri Hasani pret ambasadorin e ri gjerman, zotohen për thellimin e bashkëpunimit

para 9 muajve - Klan Kosova

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Bajram Hasani, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt. Ambasadori i ri në këtë takim është shoqëruar edhe nga zv.Shefi i Misionit,...

Hasani dhe Heldt flasin për organizimin e një konference në Gjermani

para 9 muajve - Indeks online

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, të cilët kanë biseduar edhe për mundësinë e organizimit të një konference...

Gjermania kërkon që të përmbushen detyrimet për liberalizim të vizave

para 9 muajve - Gazeta e re

Ministri i Diasporës Dardan Gashi priti ambasadorin gjerman, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth përmbushjes së detyrimeve për liberalizimin e vizave dhe kompletimin e këtij procesi të rëndësishëm...

Gjermania kërkon që të përmbushen detyrimet për liberalizim të vizave

para 9 muajve - KosovaPress

“Mbështetja e Gjermanisë si në të kaluarën, tash dhe në procesin e liberalizimit të vizave dhe çështjeve të tjera me rëndësi, si investimet strategjike, është e domosdoshme, dhe kosovarët janë të vetëdijshëm...

Gjermania kërkon të punohet për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - KosovaLive360

Zv. kryeministri, Dardan Gashi priti ambasadorin gjerman, Christian Heldt, me të cilin bisedoi rreth përmbushjes së detyrimeve për liberalizimin e vizave dhe kompletimin e këtij procesi të rëndësishëm...

Hasani dhe Heldt flasin për organizimin e një konference në Gjermani

para 9 muajve - 10minuta

​Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, të cilët kanë biseduar edhe për mundësinë e organizimit të një konference...

Ministri Hasani pret ambasadorin e ri gjerman, zotohen për thellimin e bashkëpunimit

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Bajram Hasani, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt. Ambasadori i ri në këtë takim është shoqëruar edhe nga zv.Shefi i Misionit,...

Hasani dhe Heldt bisedojnë për organizimin e një konference në Gjermani

para 9 muajve - Arbresh

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Bajram Hasani, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt. Ambasadori i ri në këtë takim është shoqëruar edhe nga zv.Shefi i Misionit,...

Hasani dhe Heldt flasin për organizimin e një konference në Gjermani

para 9 muajve - Gazeta e re

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, të cilët kanë biseduar edhe për mundësinë e organizimit të një konference...

Hasani dhe Heldt flasin për organizimin e një konference në Gjermani

para 9 muajve - KosovaPress

Ambasadori i ri në këtë takim është shoqëruar edhe nga zv.Shefi i Misionit, Jan-Alex Voss. Në këtë takim njoftues ata i uruan njëri-tjetrit marrjen e detyrës së re. Ministri Hasani e ka falënderuar me...

Ministrja Hoxha, mirëpret përkrahjen nga Belgjika për procesin integrues

para 9 muajve - KosovaLive360

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim, ambasadorin jorezident të Mbretërisë së Belgjikës për Republikën e Kosovës, Francois Bontemps, me ç’rast u ritheksua bashkëpunimi i shkëlqyer...

Mirëpritet përkrahja belge për procesin integrues

para 9 muajve - Gazeta Express

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur ambasadorin jorezident të Mbretërisë së Belgjikës për Republikën e Kosovës, Francois Bontemps, me ç’rast u ritheksua bashkëpunimi i shkëlqyer ndërmjet...

Gjermania premton mbështetje për MKRS-në

para 9 muajve - Koha.net

Ministri Kujtim Gashi ka pritur sot në një takim njoftues ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, me të cilin ka diskutuar për bashkëpunimin mes Kosovës e Gjermanisë, transmeton Koha.net....

Mirëpritet e përkrahja belge për procesin integrues

para 9 muajve - Koha.net

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur ambasadorin jorezident të Mbretërisë së Belgjikës për Republikën e Kosovës, Francois Bontemps, me ç’rast u ritheksua bashkëpunimi i shkëlqyer ndërmjet...

Kosova mirëpret përkrahjen belge për procesin integrues

para 9 muajve - Telegrafi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka pritur në takim ambasadorin jorezident të Mbretërisë së Belgjikës për Kosovë, Francois Bontemps, me ç’rast u ritheksua bashkëpunimi i shkëlqyer ndërmjet...

Hoxha mirëpret përkrahjen nga Belgjika për procesin integrues

para 9 muajve - RTV 21

Bontemps ka theksuar se Kosova dhe Belgjika kanë marrëdhënie të shkëlqyeshme Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim, ambasadorin jorezident të Mbretërisë së Belgjikës për Republikën...

Kosova mirëpret përkrahjen belge për procesin integrues

para 9 muajve - Almakos

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka pritur në takim ambasadorin jorezident të Mbretërisë së Belgjikës për Kosovë, Francois Bontemps, me ç’rast u ritheksua bashkëpunimi i shkëlqyer ndërmjet...

Mirëpritet përkrahja belge për procesin integrues

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur ambasadorin jorezident të Mbretërisë së Belgjikës për Republikën e Kosovës, Francois Bontemps, me ç’rast u ritheksua bashkëpunimi i shkëlqyer ndërmjet...

Yagcilar-Sardi pajtohen për vazhdimin e bashkëpunimit

para 9 muajve - Lajmi.net

Ministri i Administratës Publike, Mahir Yagcilar priti sot në takim ambasadorin e Italisë në Prishtinë, Piero Cristoforo Sardi, të cilin e ka falënderuar për kontributin dhe mbështetjen që ka dhënë Italia...

Ambasadori gjerman: Gjermania do të jetë përkrah Kosovës

para 9 muajve - Gazeta e re

Ministri i Kulturës, Rinisë deh Sportit, Kujtim Gashi ka pritur sot në një takim njoftues ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, me të cilin ka diskutuar për bashkëpunimin mes Kosovës e Gjermanisë....

Ambasadori gjerman: Gjermania do të jetë përkrah Kosovës

para 9 muajve - KosovaPress

Siç njofton MKS, ministri ka falënderuar ambasadorin gjerman Heldt dhe përmes tij qeverinë dhe popullin gjerman për ndihmën e pakursyer dhe të vazhdueshme që kanë dhënë dhe po japin për Kosovën në të gjitha...

Yagcilar-Sardi pajtohen për vazhdimin e bashkëpunimit

para 9 muajve - RTV 21

Yagcilar falënderoi për mbështetjen që ka dhënë Italia për Kosovën Ministri i Administratës Publike, Mahir Yagcilar priti sot në takim ambasadorin e Italisë në Prishtinë, Piero Cristoforo Sardi, të cilin...

Ministri i MPMS-së z. Skender Reçica takon ambasadorin jo-rezident të Belgjikës në Kosovës z. François Bontemps

para 9 muajve - Bota Press

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, z. Skender Reçica, priti sot, në takim Ambasadorin e Belgjikës në Bullgari dhe njëherit Ambasadorin Jo-Rezident të Belgjikës për Kosovë, z.François Bontemps, së...

Hoxha: Kosova mirëpret përkrahjen belge për procesin integrues

para 9 muajve - Gazeta e re

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka pritur në takim ambasadorin jorezident të Mbretërisë së Belgjikës për Kosovë, Francois Bontemps, me ç’rast u ritheksua bashkëpunimi i shkëlqyer ndërmjet...

Hoxha: Kosova mirëpret përkrahjen belge për procesin integrues

para 9 muajve - KosovaPress

Siç njofton MIE, ministrja Hoxha e falënderoi Ambasadorin për përkrahjen e deritashme dhe mirëpret thellimin e bashkëpunimit me Belgjikën, për procesin integrues dhe zbatimin e prioriteteve të kësaj Ministrie....

Ambasadori italian informohet për reformat e bëra në administratën e Kosovës

para 9 muajve - Koha.net

Ministri i Ministrisë së Administratës Publike, Mahir Yagcilar, priti sot ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi. Pasi falënderoi ambasadorin për vizitën , ai u shpreh mirënjohës për shtetin...

Ministri Yagcilar takohet me ambasadorin e Italisë në Kosovë

para 9 muajve - Klan Kosova

Ministri i Ministrisë së Administratës Publike, Mahir Yagcilar është takuar me ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi. Yagcilar pasi falënderoi ambasadorin për vizitën , u shpreh mirënjohës...

Yagcilar-Sardi pajtohen për vazhdimin e bashkëpunimit

para 9 muajve - Indeks online

Ministri i Administratës Publike, Mahir Yagcilar, priti sot në takim ambasadorin e Italisë në Prishtinë, Piero Cristoforo Sardi, të cilin e ka falënderuar për kontributin dhe mbështetjen që ka dhënë Italia...

Intervistë ekskluzive me Zanfina Ismailin: A po e lë këngëtarja muzikën?

para 9 muajve - Almakos

Këngëtarja e njohur, Zanfina Ismaili, ka qenë protagonistja e intervistës së gjatë të emisionit Express Rozë, ku ka folur rreth jetës dhe karrierës së saj. Pas një kohe të gjatë ajo është rikthyer pasi...

Kosova e Belgjika për bashkëpunim policor në luftimin e terrorizmit

para 9 muajve - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka pritur në takim ambasadorin jorezident të Belgjikës në Kosovë, Françoios Bontemps dhe përfaqësuesin e zyrës belge në Kosovë, Jean-Louis Servais. Në këtë...

Kosova e Belgjika për bashkëpunim policor në luftimin e terrorizmit

para 9 muajve - Medial

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka pritur në takim ambasadorin jorezident të Belgjikës në Kosovë, Françoios Bontemps dhe përfaqësuesin e zyrës belge në Kosovë, Jean-Louis Servais. Në këtë...

Sefaj takon ambasadorin e Belgjikës, flasin për mundësitë e bashkëpunimit

para 9 muajve - Telegrafi

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka pritur në takim ambasadorin jorezident të Belgjikës në Kosovë, Françoios Bontemps dhe përfaqësuesin e zyrës belge në Kosovë, Jean-Louis Servais. Në këtë...

Kosova e Belgjika për bashkëpunim policor në luftimin e terrorizmit

para 9 muajve - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka pritur në takim ambasadorin jorezident të Belgjikës në Kosovë, Françoios Bontemps dhe përfaqësuesin e zyrës belge në Kosovë, Jean-Louis Servais. Në këtë...

Belgjika do të vazhdojë të jetë partner i Kosovës në të gjitha fushat

para 9 muajve - Lajmi.net

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka pritur në takim ambasadorin jorezident të Belgjikës në Kosovë, Françoios Bontemps dhe përfaqësuesin e zyrës belge në Kosovë, Jean-Louis Servais. Në këtë...

Belgjika dhe Kosova për bashkëpunim policor në luftimin e terrorizmit

para 9 muajve - Indeks online

Ministria e Punëve të Brendshme përmes një komunikate për media ka njoftuar se ministri Flamur Sefaj ka pritur në takim ambasadorin jorezident të Belgjikës në Kosovë, Françoios Bontemps dhe përfaqësuesin...

”Rezultatet e luftës kundër krimit, të domosdoshme për procesin integrues”

para 9 muajve - RTV 21

Ndër prioritetet e para, Agjenda e Reformave Evropiane Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha tha se një ndër prioritetet e para është Agjenda e Reformave Evropiane dhe në përgjithësi obligimet...

Yagcilar-Sardi pajtohen për vazhdimin e bashkëpunimit

para 9 muajve - Gazeta e re

Ministri i Administratës Publike, Mahir Yagcilar, priti sot në takim ambasadorin e Italisë në Prishtinë, Piero Cristoforo Sardi, të cilin e ka falënderuar për kontributin dhe mbështetjen që ka dhënë Italia...

Hoxha: Rezultatet e luftës kundër krimit, të domosdoshme për integrim

para 9 muajve - Klan Kosova

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka thënë se në mbledhjen e kabineteti qeveritar se një ndër prioritetet e para është Agjenda e Reformave Evropiane dhe në përgjithësi obligimet që dalin nga...

Belgjika do të vazhdojë të jetë partner i Kosovës në të gjitha fushat

para 9 muajve - Koha.net

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka pritur në takim ambasadorin jorezident të Belgjikës në Kosovë, Françoios Bontemps dhe përfaqësuesin e zyrës belge në Kosovë, Jean-Louis Servais. Në këtë...

Yagcilar-Sardi pajtohen për vazhdimin e bashkëpunimit

para 9 muajve - KosovaPress

Yagcilar informoi diplomatin italian për fushëveprimin e ministrisë, për reformat në administratën publike dhe modernizimin e saj. Ministri Yagcilar dhe ambasadori italian u pajtuan  për bashkëpunim në...

Hoxha: Rezultatet e luftës kundër krimit, të domosdoshme për procesin integrues

para 9 muajve - Telegrafi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, theksoi se një ndër prioritetet e para është Agjenda e Reformave Evropiane dhe në përgjithësi obligimet që dalin nga MSA-ja. “Sfidat e sundimit te ligjit,...

Luftimi i terrorizimit, temë e takimit Sefaj-Bontemps

para 9 muajve - Arbresh

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka pritur në takim ambasadorin jorezident të Belgjikës në Kosovë, Françoios Bontemps dhe përfaqësuesin e zyrës belge në Kosovë, Jean-Louis Servais. Në këtë...

Ministrja Hoxha: Rezultatet e luftës kundër krimit, të domosdoshme për procesin integrues

para 9 muajve - Indeks online

Në mbledhjen e Kabinetit qeveritar, Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, theksoi se një ndër prioritetet e para është Agjenda e Reformave Evropiane dhe në përgjithësi obligimet që dalin nga...

Hoxha: Rezultatet e luftës kundër krimit, të domosdoshme për procesin integrues

para 9 muajve - Koha.net

Në mbledhjen e kabinetit qeveritar, ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, theksoi se një ndër prioritetet e para të ministrisë që ajo drejton është Agjenda e Reformave Evropiane dhe në përgjithësi...

Belgjika do të vazhdojë të jetë partner i Kosovës në të gjitha fushat

para 9 muajve - Insajderi

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka pritur në takim ambasadorin jorezident të Belgjikës në Kosovë, Françoios Bontemps dhe përfaqësuesin e zyrës belge në Kosovë, Jean-Louis Servais. Në këtë...

Sefaj takon ambasadorin e Belgjikës, flasin për mundësitë e bashkëpunimit

para 9 muajve - Almakos

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka pritur në takim ambasadorin jorezident të Belgjikës në Kosovë, Françoios Bontemps dhe përfaqësuesin e zyrës belge në Kosovë, Jean-Louis Servais. Në këtë...

Hoxha: Rezultatet e luftës kundër krimit, të domosdoshme për procesin integrues

para 9 muajve - Almakos

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, theksoi se një ndër prioritetet e para është Agjenda e Reformave Evropiane dhe në përgjithësi obligimet që dalin nga MSA-ja. “Sfidat e sundimit te ligjit,...

Belgjika dhe Kosova për bashkëpunim policor në luftimin e terrorizmit

para 9 muajve - Gazeta e re

Ministria e Punëve të Brendshme përmes një komunikate për media ka njoftuar se ministri Flamur Sefaj ka pritur në takim ambasadorin jorezident të Belgjikës në Kosovë, Françoios Bontemps dhe përfaqësuesin...

Hoxha: Rezultatet e luftës kundër krimit, të domosdoshme për procesin integrues

para 9 muajve - AlbPortali

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, theksoi se një ndër prioritetet e para është Agjenda e Reformave Evropiane dhe në përgjithësi obligimet që dalin nga MSA-ja. Loading... “Sfidat e sundimit...

Belgjika dhe Kosova për bashkëpunim policor në luftimin e terrorizmit

para 9 muajve - KosovaPress

Në këtë takim ministri Sefaj e njoftoi ambasadorin belg për situatën e përgjithshme të sigurisë në Republikën e Kosovës dhe përpjekjet që po bëjnë institucionet e zbatimit të ligjit në luftimin e krimit...

Hoxha: Rezultatet e luftës kundër krimit, të domosdoshme për procesin integrues

para 9 muajve - 10minuta

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, theksoi se një ndër prioritetet e para është Agjenda e Reformave Evropiane dhe në përgjithësi obligimet që dalin nga MSA-ja. “Sfidat e sundimit te ligjit,...

Hoxha: Rezultatet e luftës kundër krimit, të domosdoshme për procesin integrues

para 9 muajve - Arbresh

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, theksoi se një ndër prioritetet e para është Agjenda e Reformave Evropiane dhe në përgjithësi obligimet që dalin nga MSA-ja. “Sfidat e sundimit te ligjit,...

Ministrja Hoxha: Rezultatet e luftës kundër krimit, të domosdoshme për procesin integrues

para 9 muajve - KosovaLive360

Në mbledhjen e Kabinetit qeveritar, ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, theksoi se një ndër prioritetet e para është Agjenda e Reformave Evropiane dhe në përgjithësi obligimet që dalin nga...

Hoxha: Rezultatet e luftës kundër krimit, të domosdoshme për procesin integrues

para 9 muajve - Gazeta e re

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, theksoi se një ndër prioritetet e para është Agjenda e Reformave Evropiane dhe në përgjithësi obligimet që dalin nga MSA-ja. “Sfidat e sundimit te ligjit,...

Hoxha: Rezultatet e luftës kundër krimit, të domosdoshme për procesin integrues

para 9 muajve - KosovaPress

“Sfidat e sundimit te ligjit, luftës kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, në përputhje të plotë me kompetencat dhe përgjegjësitë kushtetuese, ligjore të institucioneve, kërkojnë bashkërendim institucional...

Hoxha: Demarkacioni, kriter i padiskutueshëm për BE-në

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 tetor 2017 – Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, gjatë një interviste për gazetën “Zëri”, ka deklaruar se demarkacioni me Malin e Zi është kriter i padiskutueshëm nga Bashkimi...

Hoxha falënderon Gjermaninë, “kemi shumë nevojë për fuqizimin e përkrahjes së deritashme”

para 9 muajve - Koha.net

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt me të cilin diskutoi për ecurinë e procesit euro integrues, të arriturat...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK