http://kariera.mk

Evropa kërcënohet nga uragani Ofelia

para 9 muajve - Zhurnal

Uragani Ofelia, i cili paradokohe u formua mbi Atlantik, ndërsa dje u shndërrua në uragan të kategorisë së parë, mund të godasë pjesë të Evropës. Televizioni i specializuar amerikan për parashikim të motit...

Evropa kërcënohet nga uragani Ofelia

para 9 muajve - TV Koha

Uragani Ofelia, i cili paradokohe u formua mbi Atlantik, ndërsa dje u shndërrua në uragan të kategorisë së parë, mund të godasë pjesë të Evropës. Televizioni i specializuar amerikan për parashikim të motit...

Evropa kërcënohet nga uragani Ofelia

para 9 muajve - MRT

Uragani Ofelia, i cili paradokohe u formua mbi Atlantik... Uragani Ofelia, i cili paradokohe u formua mbi Atlantik, ndërsa dje u shndërrua në uragan të kategorisë së parë, mund të godasë pjesë të Evropës....

Evropa kërcënohet nga uragani Ofelia

para 9 muajve - Medial

Uragani Ofelia, i cili paradokohe u formua mbi Atlantik, ndërsa dje u shndërrua në uragan të kategorisë së parë, mund të godasë pjesë të Evropës. Televizioni i specializuar amerikan për parashikim të motit...

Mobilizohet emergjenca, uragani ‘Ophilia’ pritet ta godasë këtë shtet

para 9 muajve - Periskopi

Një stuhi tropikale në formë uragani pritet që të godasë Britaninën më 16 tetor të këtij viti. Ekspertët kanë parashikuar se uragani ‘Ophelia’ do të godasë Britaninë e Madhe me erëra deri në 70 milje për...

“Ofelia” shndërrohet në uragan, QKU e jep alarmin: Po i drejtohet Europës

para 9 muajve - Zhurnal

Qendra Kombëtare e Uraganëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës vlerëson se stuhia e radhës e këtij sezoni në Atlantik ndodhet rreth 1 200 km në jugperëndim të Azoreve dhe po lëviz drejt Kontinentit të...

Uragani “Ofelia” drejt Europës

para 9 muajve - InfoShqip

Nga stuhi tropikale, “Ofelia” është shndërruar në uragan të kategorisë së parë dhe po i drejtohet Europës. Paralajmërimin e lëshon Qendra Kombëtare e Uraganëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që vlerëson...

Europa pritet të goditet nga uragani “Ofelia”

para 9 muajve - Arbresh

Uragani ‘’Ofelia’’ pritet të godasë Europën. Paralajmërimin e dha Qendra Kombëtare e Uraganëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që vlerëson se stuhia e radhës e këtij sezoni në Atlantik ndodhet rreth...

“Ofelia” shndërrohet në uragan, QKU e jep alarmin: po i drejtohet Europës

para 9 muajve - MRT

Nga stuhia tropikale, “Ofelia” është shndërruar në uragan të kategorisë së parë dhe po i drejtohet Europës... Qendra Kombëtare e Uraganëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës vlerëson se stuhia e radhës...

Një stuhi tropikale i afrohet Europës, ja vendet që do godasë uragani “Ofelia”

para 9 muajve - Gazeta Tema

Qendra Kombëtare e Uraganëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka dhënë një paralajmërim për Europën. Stuhia tropikale “Ofelia” është shndërruar në uragan të kategorisë së parë, dhe po i drejtohet kontinentit...

Një stuhi tropikale i afrohet Europës, vendet që do godasë uragani “Ofelia”

para 9 muajve - BalkanWeb

Qendra Kombëtare e Uraganëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka dhënë një paralajmërim për Europës. Stuhia tropikale “Ofelia” është shndërruar në uragan të kategorisë së parë, dhe po i drejtohet kontinentit...

Uragani “Ofelia” drejt Europës

para 9 muajve - Top Channel

Nga stuhi tropikale, “Ofelia” është shndërruar në uragan të kategorisë së parë dhe po i drejtohet Europës. Paralajmërimin e lëshon Qendra Kombëtare e Uraganëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që vlerëson...

Një stuhi tropikale i afrohet Europës, vendet që do godasë uragani “Ofelia”

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Qendra Kombëtare e Uraganëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka dhënë një paralajmërim për Europës. Stuhia tropikale “Ofelia” është shndërruar në uragan të kategorisë së parë, dhe po i drejtohet kontinentit...

URAGANI “OFELIA” NISET DREJT EVROPËS, PO LËVIZ DREJT KONTINENTIT TË VJETËR ME 135 KM/H

para 9 muajve - TV21

Nga stuhi tropikale, “Ofelia” është shndërruar në uragan të kategorisë së parë dhe po i drejtohet Evropës. Paralajmërimin e lëshon Qendra Kombëtare e Uraganëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që vlerëson...

Stuhia Ofelia kthehet në uragan  e po vjen në drejtim të Europë

para 9 muajve - Shqiptarja

Stuhia tropikale Ophelia që udhëton në 'Atlantik, është përforcuar dhe tashmë është kthyer në uragan të kategorisë 1. Lajmi bëhet i ditur nga qendra kombëtare e uraganeve në SHBA. Ophelia është uragani...

Uragani “Ofelia” drejt Europës

para 9 muajve - Infokusi

Nga stuhi tropikale, “Ofelia” është shndërruar në uragan të kategorisë së parë dhe po i drejtohet Europës. Paralajmërimin e lëshon Qendra Kombëtare e Uraganëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që vlerëson...

Uraganët lanë SHBA-në, drejtohen drejt Europës, 'Ofelia' do godasë më 15 tetor

para 9 muajve - Gazeta Express

Nga stuhi tropikale, “Ofelia” është shndërruar në uragan të kategorisë së parë dhe po i drejtohet Europës. Paralajmërimin e lëshon Qendra Kombëtare e Uraganëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që vlerëson...

Uraganët lanë SHBA-në, drejtohen drejt Europës, 'Ofelia' do godasë më 15 tetor

para 9 muajve - Syri

Nga stuhi tropikale, “Ofelia” është shndërruar në uragan të kategorisë së parë dhe po i drejtohet Europës. Paralajmërimin e lëshon Qendra Kombëtare e Uraganëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që vlerëson...

Uragani që po i drejtohet Evropës

para 9 muajve - Insajderi

Nga stuhi tropikale, “Ofelia” është shndërruar në uragan të kategorisë së parë dhe po i drejtohet Evropës. Paralajmërimin e lëshon Qendra Kombëtare e Uraganëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që vlerëson...

Uragani “Ofelia” drejt Europës

para 9 muajve - Alsat-M

Nga stuhi tropikale, “Ofelia” është shndërruar në uragan të kategorisë së parë dhe po i drejtohet Europës. Paralajmërimin e lëshon Qendra Kombëtare e Uraganëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që vlerëson...

Uragani “Ofelia” i drejtohet Europës: ja vendet që pritet të godasë…

para 9 muajve - Te Sheshi

Stuhi tropikale “Ofelia” është shndërruar në uragan të kategorisë së parë dhe po i drejtohet Europës. Paralajmërimin e dha Qendra Kombëtare e Uraganëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që vlerëson se...

Uragani “Ofelia” i drejtohet Europës: ja vendet që pritet të godasë…

para 9 muajve - AlbPress

Stuhi tropikale “Ofelia” është shndërruar në uragan të kategorisë së parë dhe po i drejtohet Europës. Paralajmërimin e dha Qendra Kombëtare e Uraganëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që vlerëson se...

Stuhia tropikale Ophelia

para 9 muajve - ABC News

Stuhia tropikale e nisur nga oqeani atlantik është përforcuar dhe tashmë është shndërruar në një uragan të kategorisë 1. Ophelia, uragani i dhjetë i sezonit, i vitit 2017, është drejtuar për në Europë...

Uraganët lanë SHBA-në, drejtohen drejt Europës, ‘Ofelia’ do godasë më 15 tetor

para 9 muajve - Gazeta Liria

Nga stuhi tropikale, “Ofelia” është shndërruar në uragan të kategorisë së parë dhe po i drejtohet Europës. Paralajmërimin e lëshon Qendra Kombëtare e Uraganëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që vlerëson...

Uragani “Ophelia” vijon rrugën drejt Europës

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Stuhia tropikale “Ophelia”, e cila udhëton në Atlantik, ka shtuar forcën e saj dhe tani është kthyer në një uragan të kategorisë 1, sipas Qendrës Kombëtare të uraganeve në SHBA. “Ophelia” konsiderohet...

Stuhia Ofelia u shndërruar në uragan

para 9 muajve - Medial

Stuhia tropikale Ofelia e ka rritur intensitetin e saj dhe mbrëmë është shndërruar në uragan, kumtoi Qendra nacionale për uragane e SHBA-së. Ky është uragani i dhjetë këtë vit, me shpejtësi të erës prej...

Stuhia Ofelia u shndërruar në uragan

para 9 muajve - Portalb

Stuhia tropikale Ofelia e ka rritur intensitetin e saj dhe mbrëmë është shndërruar në uragan, kumtoi Qendra nacionale për uragane e SHBA-së. Ky është uragani i dhjetë këtë vit, me shpejtësi të erës prej...

Uragani Ophelia ngatërron rrugëtim dhe po vjen drejt Europës

para 9 muajve - ABC News

Në Atlantik një stuhi tropikale e qujatur Ofelia është transformuar në uragan dhe në vend që të vazhdojë rrugëtimin drejt Gjirit të Meksikës është drejtuar për në Europë. Nëse nuk ndryshon drejtim, uragani...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK