http://kariera.mk

Zjarret shkrumbojnë Kaliforninë, evakuohet një qytet i tërë

para 9 muajve - Top Channel

Autoritetet kaliforniane urdhëruan evakuimin e një qyteti të tërë, për shkak të përkeqësimit të situatës së zjarreve, që i kanë marrë jetën të paktën 26 personave. Të gjithë banorët e Calistogas, në kontenë...

Shkrumbohet Kalifornia, 31 të vdekur

para 9 muajve - Klan

Kalifornia është shkrumbuar nga zjarret e ditëve të fundit. Pamjet e filmuara nga ajri tregojnë më shumë se 170 mijë hektarë tokë të djegur. Mijëra banesa janë shkatërruar, ndërsa numri i viktimave ka...

Rritet bilanci i viktimave nga zjarret në Kaliforni

para 9 muajve - RTSH

Ka shkuar në 31 bilanci i viktimave të zjarreve që kanë përfshirë kalifornin veriore që nga dita e dielë. Qindra persona vijojnë të jenë të humbur pasi flakët përfshinë zonën e famshme ëpr prodhimin e...

SHBA, rritet numri i të vdekurve nga zjarret në Kaliforni

para 9 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv NEW YORK (AA) – Rritet në 29 numri i personave që humbën jetën si pasojë e zjarreve në pyjet e Kalifornisë, raporton Anadolu Agency (AA). Zyrtarët njoftuan se numri i personave që humbën...

“Lufta” me flakët në Kaliforni, rritet numri i viktimave

para 9 muajve - Vizion Plus

Ndërsa mijëra zjarrfikës janë ende duke luftuar me flakë që pushtuan Kaliforninë pak ditë më parë, autoritetet shprehen se numri i të vdekurve ka shkuar në të paktën 31, ndërsa janë vënë në kërkim të qindra...

Zjarret në Kaliforni, numri i viktimave shkon në 31

para 9 muajve - ABC News

Rëndohet situata e zjarerve në Kaliforni ku viktimat tashmë janë 31 ndërsa të zhdukurit janë më shumë se 300. Sipa autoriteteve vendore ky është numri më i lartë i viktimave në historinë e vendit brenda...

FOTO/ Kalifornia ‘shkrumb e hi! Të paktën 31 të vdekur, qindra banorë ende të zhdukur

para 9 muajve - Syri

Qindra njerëz mbeten të zhdukur pasi të paktën 22 zjarre përfshinë të gjithë vendin në ndërkohë më shumë se 8,000 zjarrfikës tani luftojnë kundër flakëve. Zjarret kanë shkatërruar më shumë se 3,500 ndërtesa...

Shkrumbohet Kalifornia, 31 të vdekur

para 9 muajve - Alsat-M

Kalifornia është shkrumbuar nga zjarret e ditëve të fundit. Pamjet e filmuara nga ajri tregojnë më shumë se 170 mijë hektarë tokë të djegur. Mijëra banesa janë shkatërruar, ndërsa numri i viktimave ka...

31 të vdekur nga zjarret në Kaliforni

para 9 muajve - Medial

31 është numri i njerëzve të konfirmuar të vdekur në zjarret që kanë kapluar Kaliforninë Veriore. Qindra njerëz mbeten të zhdukur pasi të paktën 22 zjarre përfshinë të gjithë vendin në ndërkohë më shumë...

​Zjarret shkrumbojnë Kaliforninë, evakuohet një qytet i tërë

para 9 muajve - Indeks online

Autoritetet kaliforniane urdhëruan evakuimin e një qyteti të tërë, për shkak të përkeqësimit të situatës së zjarreve, që i kanë marrë jetën të paktën 26 personave. Të gjithë banorët e Calistogas, në kontenë...

Të paktën 31 persona kanë humbur jetën në zjarret në Kaliforni

para 9 muajve - Portalb

Të paktën 31 persona kanë humbur jetën, mbi njëqind janë lënduar, ndërsa disa qindra rezultojnë të zhdukur në zjarret e fuqishme që e kanë përfshirë shtetin federal amerikan Kalifornia. Kjo paraqet numër...

31 të vdekur nga zjarret në Kaliforni

para 9 muajve - Zhurnal

31 është numri i njerëzve të konfirmuar të vdekur në zjarret që kanë kapluar Kaliforninë Veriore. Qindra njerëz mbeten të zhdukur pasi të paktën 22 zjarre përfshinë të gjithë vendin në ndërkohë më shumë...

31 të vdekur nga zjarret në Kaliforni

para 9 muajve - Klan Kosova

31 është numri i njerëzve të konfirmuar të vdekur në zjarret që kanë kapluar Kaliforninë Veriore. Qindra njerëz mbeten të zhdukur pasi të paktën 22 zjarre përfshinë të gjithë vendin në ndërkohë më shumë...

Zjarret shkrumbojnë Kaliforninë, evakuohet një qytet i tërë

para 9 muajve - Lajmi.net

Autoritetet kaliforniane urdhëruan evakuimin e një qyteti të tërë, për shkak të përkeqësimit të situatës së zjarreve, që i kanë marrë jetën të paktën 26 personave. Të gjithë banorët e Calistogas, në kontenë...

31 të vdekur nga zjarret në Kaliforni

para 9 muajve - GazetaBlic

31 është numri i njerëzve të konfirmuar të vdekur në zjarret që kanë kapluar Kaliforninë Veriore. Qindra njerëz mbeten të zhdukur pasi të paktën 22 zjarre përfshinë të gjithë vendin në ndërkohë më shumë...

Zjarret shkrumbojnë Kaliforninë, evakuohet një qytet i tërë

para 9 muajve - Gazeta Express

Autoritetet kaliforniane urdhëruan evakuimin e një qyteti të tërë, për shkak të përkeqësimit të situatës së zjarreve, që i kanë marrë jetën të paktën 26 personave. Të gjithë banorët e Calistogas, në kontenë...

Të paktën 31 persona kanë humbur jetën në zjarret në Kaliforni

para 9 muajve - Aktuale

Të paktën 31 persona kanë humbur jetën, mbi njëqind janë lënduar, ndërsa disa qindra rezultojnë të zhdukur në zjarret e fuqishme që e kanë përfshirë shtetin federal amerikan Kalifornia. Kjo paraqet numër...

Zjarret shkrumbojnë Kaliforninë, evakuohet një qytet i tërë

para 9 muajve - Lajme.al

Autoritetet kaliforniane urdhëruan evakuimin e një qyteti të tërë, për shkak të përkeqësimit të situatës së zjarreve, që i kanë marrë jetën të paktën 26 personave. Të gjithë banorët e Calistogas, në kontenë...

Zjarret shkrumbojnë Kaliforninë, evakuohet një qytet i tërë

para 9 muajve - Syri

Autoritetet kaliforniane urdhëruan evakuimin e një qyteti të tërë, për shkak të përkeqësimit të situatës së zjarreve, që i kanë marrë jetën të paktën 26 personave. Të gjithë banorët e Calistogas, në kontenë...

Zjarret shkrumbojnë Kaliforninë, evakuohet një qytet i tërë

para 9 muajve - GazetaBlic

Autoritetet kaliforniane urdhëruan evakuimin e një qyteti të tërë, për shkak të përkeqësimit të situatës së zjarreve, që i kanë marrë jetën të paktën 26 personave. Të gjithë banorët e Calistogas, në kontenë...

Zjarret shkrumbojnë Kaliforninë, evakuohet një qytet i tërë

para 9 muajve - KosovaPress

Të gjithë banorët e Calistogas, në kontenë Napa, u udhëzuan të largoheshin. Shefi i zjarrfikësve të këtij shteti, Ken Pimlot paralajmëroi se thatësira dhe erërat do të vazhdojnë të kontribuojnë në përhapjen...

Zjarret shkrumbojnë Kaliforninë

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Autoritetet kaliforniane urdhëruan evakuimin e një qyteti të tërë, për shkak të përkeqësimit të situatës së zjarreve, që i kanë marrë jetën të paktën 26 personave. Të gjithë banorët e Calistogas, në kontenë...

Zjarret shkrumbojnë Kaliforninë

para 9 muajve - Arbresh

Autoritetet kaliforniane urdhëruan evakuimin e një qyteti të tërë, për shkak të përkeqësimit të situatës së zjarreve, që i kanë marrë jetën të paktën 26 personave. Të gjithë banorët e Calistogas, në kontenë...

Zjarret shkrumbojnë Kaliforninë, evakuohet një qytet i tërë

para 9 muajve - Gazeta Express

Autoritetet kaliforniane urdhëruan evakuimin e një qyteti të tërë, për shkak të përkeqësimit të situatës së zjarreve, që i kanë marrë jetën të paktën 26 personave. Të gjithë banorët e Calistogas, në kontenë...

Zjarret shkrumbojnë Kaliforninë, evakuohet një qytet i tërë

para 9 muajve - Lajmi.net

Autoritetet kaliforniane urdhëruan evakuimin e një qyteti të tërë, për shkak të përkeqësimit të situatës së zjarreve, që i kanë marrë jetën të paktën 26 personave. Të gjithë banorët e Calistogas, në kontenë...

Kaliforni, sikur ka rënë bombë bërthamore

para 9 muajve - Aktuale

Më shumë se 150 persona janë ende të zhdukur , ndërkohë që zjarret kanë shkatërruar një pjesë të madhe të Kalifornisë veriore. Të paktën 15 banorë janë konfirmuar se kanë të vdekur dhe më shumë se 1,500...

23 të vdekur nga zjarret, 550 të zhdukur

para 9 muajve - Zhurnal

Pamje apokaliptike në Kaliforni Si pasojë e zjarreve, të cilat kanë kapluar Kaliforninë, deri me tani kanë vdekur 23 persona, ndërsa 550 të tjerë konsiderohen të zhdukur, kanë njoftuar sot autoritetet....

Kaliforni: 23 të vdekur nga zjarret, 550 të zhdukur

para 9 muajve - Aktuale

Pamje apokaliptike në Kaliforni Si pasojë e zjarreve, të cilat kanë kapluar Kaliforninë, deri me tani kanë vdekur 23 persona, ndërsa 550 të tjerë konsiderohen të zhdukur, kanë njoftuar sot autoritetet....

Kaliforni: 23 të vdekur nga zjarret, 550 të zhdukur

para 9 muajve - Syri

Pamje apokaliptike në Kaliforni Si pasojë e zjarreve, të cilat kanë kapluar Kaliforninë, deri me tani kanë vdekur 23 persona, ndërsa 550 të tjerë konsiderohen të zhdukur, kanë njoftuar sot autoritetet....

Kaliforni: 23 të vdekur nga zjarret, 550 të zhdukur

para 9 muajve - Lajmi.net

Pamje apokaliptike në Kaliforni Si pasojë e zjarreve, të cilat kanë kapluar Kaliforninë, deri me tani kanë vdekur 23 persona, ndërsa 550 të tjerë konsiderohen të zhdukur, kanë njoftuar sot autoritetet....

Kaliforni: 23 të vdekur nga zjarret, 550 të zhdukur

para 9 muajve - RTV 21

Pamje apokaliptike në Kaliforni Si pasojë e zjarreve, të cilat kanë kapluar Kaliforninë, deri me tani kanë vdekur 23 persona, ndërsa 550 të tjerë konsiderohen të zhdukur, kanë njoftuar sot autoritetet....

Zjarret në Kaliforni, rëndohet bilanci; 23 të vdekur e qindra të zhdukur

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Zjarrfikësit vazhduan të luftojnë gjatë natës ndërmjet të mërkurës dhe të enjtes me zjarret e që lanë pas vetes 23 të vdekur në Kaliforninë Veriore. Më shumë se 285 veta llogariten të zhdukur në kontenë...

Kaliforni: 23 të vdekur nga zjarret, 550 të zhdukur

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Pamje apokaliptike në Kaliforni Si pasojë e zjarreve, të cilat kanë kapluar Kaliforninë, deri me tani kanë vdekur 23 persona, ndërsa 550 të tjerë konsiderohen të zhdukur, kanë njoftuar sot autoritetet....

Zjarret në Kaliforni, shkon në 23 numri i të vdekurve

para 9 muajve - BalkanWeb

SHBA – Pas uraganave që shkaktuan viktima dhe përmbytje masive, Shtetet e Bashkuara të Amerikes tani po përballen me zjarret, që po shkrumbojnë zona të tëra në Kaliforni duke shkaktuar të pakten 23 të...

Zbulohet shkaku i zjarrit në Kaliforni

para 9 muajve - Klan Kosova

Zjarri u bë katastrofik si pasojë e erës që shpërndau gacat, ka treguar shefi i zjarrfikësve. Nga ky zjarr kanë humbur jetën 23 persona dhe e gjithë lagja është bërë rrafsh me tokën. Qindra persona kanë...

Zjarret në Kaliforni - 23 të vdekur, qindra të zhdukur

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Zjarrfikësit vazhduan të luftojnë gjatë natës ndërmjet të mërkurës dhe të enjtes me zjarret e që lanë pas vetes 23 të vdekur në Kaliforninë Veriore. Më shumë se 285 veta llogariten të zhdukur në kontenë...

Vijojnë zjarret në Kaliforni

para 9 muajve - RTSH

Erërat e forta po shpërndajnë flakët katastrofike të zjarrit që kanë shkaktuar të paktën 23 viktima në Kaliforninë veriore. Sipas shërbimit zjarrëfikës të shtetit amerikan, mijëra persona kanë mbetur pa...

Zjarret në Kaliforni

para 9 muajve - ABC News

Përkeqësohet dhe më shumë situata në Kaliforni nga zjarret ku më shumë se 600 persona rezultojnë të zhdukur, numri zyrtar i viktimave ka shkuar në 23 dhe me mijëra banesa janë shkrumbruar. Rritet numri...

Të paktën 21 viktima në zjarret në Kaliforninë Veriore

para 9 muajve - Medial

Të paktën 21 persona kanë humbur jetën në zjarret pyjore që digjen në Kaliforninë Veriore, kumtoi shërbimi amerikan për mbrojtje zjarrfikëse. Tre persona kanë humbur jetën në rajonin Mendosino dhe një...

Nga zjarret në Kaliforni, 23 të vdekur

para 9 muajve - Koha.net

Ekipe të shumta të zjarrfikësve me qindra makina, po përpiqen t’i ndalin zjarret në Kaliforni (SHBA), nga të cilat janë vrarë së paku 23 vetë, qindra të tjerë konsiderohen të zhdukur, ndërsa mijëra banorë...

Kaliforni, erërat ndezin zjarre katastrofike, 22 vatra dhe qytete të tëra ‘fantazmë’

para 9 muajve - Syri

Erërat e fuqishme duket se anë duke ndezur zjarret "katastrofike", duke vrarë të paktën 23 persona në Kaliforninë veriore. Mijëra njerëz kanë mbetur të pastrehë, ndërkohë që flakët nga 22 vatra të mëdha...

SHBA, të paktën 23 të vdekur nga zjarret në Kaliforni

para 9 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv SANOMA (AA) – Zyrtarët në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë konfirmuar edhe dy raste të vdekjes gjatë zjarreve në pjesën veriore të shtetit, që numri i viktimave...

Të paktën 21 viktima në zjarret në Kaliforninë Veriore

para 9 muajve - Portalb

Të paktën 21 persona kanë humbur jetën në zjarret pyjore që digjen në Kaliforninë Veriore, kumtoi shërbimi amerikan për mbrojtje zjarrfikëse. Tre persona kanë humbur jetën në rajonin Mendosino dhe një...

Kaliforni: Nga zjarret “katastrofale” kanë vdekur dhjetëra vetë

para 9 muajve - MRT

Të paktën 23 persona kanë humbur jetën në zjarret pyjore që digjen në Kaliforninë Veriore... Të paktën 23 persona kanë humbur jetën në zjarret pyjore që digjen në Kaliforninë Veriore, kumtoi shërbimi amerikan...

Kaliforni: Nga zjarret “katastrofale” kanë vdekur dhjetëra vetë

para 9 muajve - Zhurnal

Ekipe të shumta të zjarrfikësve me qindra makina, po përpiqen t’i ndalin zjarret në Kaliforni (SHBA), nga të cilat janë vrarë së paku 23 vetë, qindra të tjerë konsiderohen të zhdukur, ndërsa mijëra banorë...

Kalifornia ‘në mëshirë të fatit’ nga zjarret e fuqishme

para 9 muajve - Gazeta Express

Bilanci i viktimave nga zjarret e frikshme që ka përfshirë disa rajone të Kalifornisë ka arritur në 21 persona. Flakët kanë djegur 2.000 shtëpi dhe 20.000 qytetarë janë detyruar të largohen nga shtëpitë...

Kaliforni: Nga zjarret “katastrofale” kanë vdekur dhjetëra vetë

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Ekipe të shumta të zjarrfikësve me qindra makina, po përpiqen t’i ndalin zjarret në Kaliforni (SHBA), nga të cilat janë vrarë së paku 23 vetë, qindra të tjerë konsiderohen të zhdukur, ndërsa mijëra banorë...

Kalifornia ‘në mëshirë të fatit’ nga zjarret e fuqishme, 670 të zhdukur dhe dhjetëra viktima

para 9 muajve - Syri

Bilanci i viktimave nga zjarret e frikshme që ka përfshirë disa rajone të Kalifornisë ka arritur në 21 persona. Flakët kanë djegur 2.000 shtëpi dhe 20.000 qytetarë janë detyruar të largohen nga shtëpitë...

Katastrofa në Kaliforni: dhjetra të vdekur dhe qindra të zhdukur nga zjarret

para 9 muajve - AlbPress

Ekipe të shumta të zjarrfikësve me qindra makina, po përpiqen të ndalin zjarret në Kaliforni (SHBA), nga të cilat kanë vdekur të paktën 23 vetë, ndërsa qindra të tjerë konsiderohen të zhdukur. Ndërkohë,...

Katastrofa në Kaliforni: dhjetra të vdekur dhe qindra të zhdukur nga zjarret

para 9 muajve - Te Sheshi

Ekipe të shumta të zjarrfikësve me qindra makina, po përpiqen të ndalin zjarret në Kaliforni (SHBA), nga të cilat kanë vdekur të paktën 23 vetë, ndërsa qindra të tjerë konsiderohen të zhdukur. Ndërkohë,...

Kaliforni: Nga zjarret “katastrofale” kanë vdekur dhjetëra vetë

para 9 muajve - Shenja

Ekipe të shumta të zjarrfikësve me qindra makina, po përpiqen t’i ndalin zjarret në Kaliforni (SHBA), nga të cilat janë vrarë së paku 23 vetë, qindra të tjerë konsiderohen të zhdukur, ndërsa mijëra banorë...

Kaliforni: Zjarri u bë katastrofik si pasojë e erës

para 9 muajve - Arbresh

Zjarri u bë katastrofik si pasojë e erës që shpërndau gacat, ka treguar shefi i zjarrfikësve, transmeton arbresh.info. Nga ky zjarr kanë humbur jetën 23 persona dhe e gjithë lagja është bërë rrafsh me...

Kalifornia ‘në mëshirë të fatit’ nga zjarret e fuqishme

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Bilanci i viktimave nga zjarret e frikshme që ka përfshirë disa rajone të Kalifornisë ka arritur në 21 persona. Flakët kanë djegur 2.000 shtëpi dhe 20.000 qytetarë janë detyruar të largohen nga shtëpitë...

Kaliforni: Nga zjarret “katastrofale” kanë vdekur dhjetëra vetë

para 9 muajve - Gazeta e re

Ekipe të shumta të zjarrfikësve me qindra makina, po përpiqen t’i ndalin zjarret në Kaliforni (SHBA), nga të cilat janë vrarë së paku 23 vetë, qindra të tjerë konsiderohen të zhdukur, ndërsa mijëra banorë...

Arrin në 21 numri i të vdekurve nga zjarri në Kaliforni

para 9 muajve - Gazeta e re

Ka rritur në 21 persona numri i të vdekurve nga zjarri që ka përfshi disa rajone të Kalifornisë. Po ashtu nga flakët janë lënduar 180 persona dhe 670 persona konsiderohen të zhdukur. Siç ka njoftuar policia,...

Arrin në 21 numri i të vdekurve nga zjarri në Kaliforni

para 9 muajve - Gazeta Express

​ Ka rritur në 21 persona numri i të vdekurve nga zjarri që ka përfshi disa rajone të Kalifornisë. Po ashtu nga flakët janë lënduar 180 persona dhe 670 persona konsiderohen të zhdukur. Siç ka njoftuar...

Arrin në 21 numri i të vdekurve nga zjarri në Kaliforni

para 9 muajve - RTV 21

180 persona të lënduar dhe 670 persona konsiderohen të zhdukur Ka rritur në 21 persona numri i të vdekurve nga zjarri që ka përfshi disa rajone të Kalifornisë. Po ashtu nga flakët janë lënduar 180 persona...

Arrin në 21 numri i të vdekurve nga zjarri në Kaliforni

para 9 muajve - Indeks online

Ka rritur në 21 persona numri i të vdekurve nga zjarri që ka përfshi disa rajone të Kalifornisë. Po ashtu nga flakët janë lënduar 180 persona dhe 670 persona konsiderohen të zhdukur. Siç ka njoftuar policia,...

13 të vdekur në Kaliforni, era e fortë favorizon përhapjen e tyre

para 9 muajve - BalkanWeb

Të paktën 13 persona kanë humbur jetën nga zjarret intensive në Kaliforni, në një zonë të njohur për prodhimin e verës. Siç raportojnë mediat ndërkombëtare, zjarret po favorizohen nga erërat e fuqishme,...

Arrin në 21 numri i të vdekurve nga zjarri në Kaliforni

para 9 muajve - Tetova Sot

Ka rritur në 21 persona numri i të vdekurve nga zjarri që ka përfshi disa rajone të Kalifornisë. Po ashtu nga flakët janë lënduar 180 persona dhe 670 persona konsiderohen të zhdukur. Siç ka njoftuar policia,...

Kaliforni, sikur ka rënë bombë bërthamore

para 9 muajve - Ora news

Zjarret masive që kalojnë përmes Kalifornisë kanë të vrarë të paktën 21 persona dhe kanë dëmtuar mijëra shtëpi, biznese dhe ndërtesa të tjera, thanë autoritetet. Zjarrfikësit ende janë duke u ndeshur me...

Kaliforni, 21 të vdekur nga zjarri

para 9 muajve - Arbresh

Autoritetet në Kaliforni kanë bërë të ditur se 21 persona kanë mbetur të vdekur si pasoje e zjarrit që përfshiu një pjesë të vendit. Shefi i Pyjeve dhe Mbrojtjes nga Zjarri Shefi Ken Pimlott i quajti zjarret...

Kaliforni: Nga zjarret humbin jetën 13 persona

para 9 muajve - Aktuale

Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës. Për shkak të zjarreve, që bëhen edhe më të...

Arrin në 21 numri i të vdekurve nga zjarri në Kaliforni

para 9 muajve - KosovaPress

Po ashtu nga flakët janë lënduar 180 persona dhe 670 persona konsiderohen të zhdukur. Siç ka njoftuar policia, nga zjarri janë djegur 2.000 shtëpi dhe 20.000 qytetarë janë detyruar të largohen nga shtëpitë...

17 të vdekur nga zjarret në Kaliforni

para 9 muajve - Insajderi

Zjarret në Kaliforninë veriore kanë lënë të vdekur 17 vetë dhe kanë shkatërruar rreth 1,500 shtëpi dhe biznese, thonë autoritetet. Zjarret janë përhapur edhe në Kaliforninë jugore, në një zonë në jug të...

Kaliforni: Nga zjarret kanë humbur jetën së paku 13 vetë

para 9 muajve - Shenja

Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës. Për shkak të zjarreve, që bëhen edhe më të...

Fotot/ Kalifornia duket sikur është goditur nga një bombë bërthamore

para 9 muajve - Klan

Më shumë se 150 persona janë shpallur të humbur nga zjarret që shkrumbuan Kaliforninë veriore këtë javë. Deri më tani janë konfirmuar të paktën 17 persona të vdekur dhe rreth 2,000 ndërtesa të shkatërruar...

Kaliforni, 13 të vdekur nga zjarret

para 9 muajve - Alsat-M

Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës. Për shkak të zjarreve, që bëhen edhe më të...

Kaliforni: Nga zjarret kanë humbur jetën së paku 13 vetë

para 9 muajve - Portalb

Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës. Për shkak të zjarreve, që bëhen edhe më të...

Nga zjarret kanë humbur jetën së paku 13 vetë

para 9 muajve - Zhurnal

Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës. Për shkak të zjarreve, që bëhen edhe më të...

Kaliforni: Nga zjarret kanë humbur jetën së paku 13 vetë

para 9 muajve - Indeks online

Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës. Për shkak të zjarreve, që bëhen edhe më të...

Kaliforni: Nga zjarret kanë humbur jetën së paku 13 vetë

para 9 muajve - Lajmi.net

Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës. Për shkak të zjarreve, që bëhen edhe më të...

Kaliforni: Nga zjarret kanë humbur jetën së paku 13 vetë

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës. Për shkak të zjarreve, që bëhen edhe më të...

Zjarret në Kaliforni: 17 të vdekur dhe 155 të zhdukur

para 9 muajve - Te Sheshi

Rreth 155 persona konsiderohen të zhdukur dhe 17 të tjerë kanë humbur jetën, nga zjarri që ka përfshirë një pjesë të Kalifornisë. Siç ka njoftuar policia, nga zjarri janë djegur 2.000 shtëpi dhe 20.000...

Kaliforni: Nga zjarret kanë humbur jetën së paku 13 vetë

para 9 muajve - Infokusi

Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës. Për shkak të zjarreve, që bëhen edhe më të...

17 të vdekur nga zjarret në Kaliforni

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Zjarret në Kaliforninë veriore kanë lënë të vdekur 17 vetë dhe kanë shkatërruar rreth 1,500 shtëpi dhe biznese, thonë autoritetet. Zjarret janë përhapur edhe në Kaliforninë jugore, në një zonë në jug të...

17 të vdekur nga zjarret në Kaliforni

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Zjarret në Kaliforninë veriore kanë lënë të vdekur 17 vetë dhe kanë shkatërruar rreth 1,500 shtëpi dhe biznese, thonë autoritetet. Zjarret janë përhapur edhe në Kaliforninë jugore, në një zonë në jug të...

Vazhdon “stuhia” e zjarreve në Kaliforni

para 9 muajve - RTV 21

Së paku 17 të vdekur, mbi 150 të tjerë të zhdukur Vatrat e zjarrit po vazhdojnë të përhapen në shtetin e Kalifornisë, me autoritetet të cilat raportuan për së paku 17 të vdekur dhe 150 të tjerë të zhdukur....

17 të vdekur dhe 155 të zhdukur nga zjarri në Kaliforni

para 9 muajve - Gazeta e re

Rreth 155 persona konsiderohen të zhdukur dhe 17 të tjerë kanë humbur jetën, nga zjarri që ka përfshirë një pjesë të Kalifornisë. Siç ka njoftuar policia, nga zjarri janë djegur 2.000 shtëpi dhe 20.000...

17 të vdekur nga zjarret në Kaliforni

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Zjarret në Kaliforninë veriore kanë lënë të vdekur 17 vetë dhe kanë shkatërruar rreth 1,500 shtëpi dhe biznese, thonë autoritetet. Zjarret janë përhapur edhe në Kaliforninë jugore, në një zonë në jug të...

17 të vdekur dhe 155 të zhdukur nga zjarri në Kaliforni

para 9 muajve - KosovaPress

Siç ka njoftuar policia, nga zjarri janë djegur 2.000 shtëpi dhe 20.000 qytetarë janë detyruar të largohen nga shtëpitë e tyre, për shkak të kërcënimit nga zjarri. Zjarri ka përfshi një pjesë të njohur...

Nga zjarret kanë humbur jetën së paku 13 vetë

para 9 muajve - Bota Press

Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës. Për shkak të zjarreve, që bëhen edhe më të...

150 të zhdukur nga zjarret në Kaliforni

para 9 muajve - Arbresh

Më shumë se 150 persona janë të zhdukur në zjarret që kanë kapluar rajonin vreshtor të Kalifornisë. Të paktën 17 persona janë konfirmuar si të vdekur dhe më shumë se 2 mijë ndërtesa janë shkatërruar nga...

Kaliforni, 180 të zhdukur e 17 të vdekur nga zjarret

para 9 muajve - Top Channel

Më shumë se 180 persona rezultojnë të zhdukur pas ferrit të zjarreve që ka shkrumbuar pjesë të mëdha të rajonit verior të prodhimit të verës në Kaliforni. Të paktën 17 persona konfirmohen të vdekur, me...

Situatë dramatike në Kaliforni, 17 viktima nga zjarret

para 9 muajve - Vizion Plus

Kalifornia vazhdon te jete ne gjendje te jashtëzakonshme. Të paktën 17 persona kanë humbur jetën, ndërsa më shumë se 180 të tjerë rezultojnë të zhdukur, pas zjarreve që shkrumbuan hektarë të tërë duke...

ZJARRET NË KALIFORNI, 180 TË ZHDUKUR E 17 TË VDEKUR

para 9 muajve - TV21

Më shumë se 180 persona rezultojnë të zhdukur pas ferrit të zjarreve që ka shkrumbuar pjesë të mëdha të rajonit verior të prodhimit të verës në Kaliforni. Të paktën 17 persona konfirmohen të vdekur, me...

Nami në Kaliforni nga zjarret, 150 të zhdukur

para 9 muajve - Koha Jone

Zjarret e mëdha që e kanë kapluar Kaliforninë veriore kanë shkaktuar dhjetëra viktima, si dhe dëme e kaos të madh. Më shumë se 150 persona janë zhdukur, ndërsa të paktën 15 të tjerë janë konfirmuar të...

Shkon në 17 numri i viktimave nga zjarret në Kaliforni

para 9 muajve - Koha.net

Numri i personave të vdekur si pasojë e një seri zjarresh që kanë prekur veriun e Kalifornisë, është rritur në 17 , njoftuan dje autoritetet, duke shtuar se shumë persona të tjerë kanë mbetur ende të pagjetur....

Kaliforni, 180 të zhdukur e 17 të vdekur nga zjarret

para 9 muajve - Indeks online

Më shumë se 180 persona rezultojnë të zhdukur pas ferrit të zjarreve që ka shkrumbuar pjesë të mëdha të rajonit verior të prodhimit të verës në Kaliforni. Të paktën 17 persona konfirmohen të vdekur, me...

Shkatërrimi dhe kaosi si pasojë e zjarreve të mëdha në Kaliforni përmes fotografive

para 9 muajve - Gazeta Express

Zjarret e mëdha që e kanë kapluar Kaliforninë veriore kanë shkaktuar dhjetëra viktima, si dhe dëme e kaos të madh. Më shumë se 150 persona janë zhdukur, ndërsa të paktën 15 të tjerë janë konfirmuar të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK