http://kariera.mk

Disa gabime fatale me ligjin e ri për minoritetet

para 9 muajve - Koha Jone

Nga Shezai Rrokaj (Fjala në Kuvend e Deputetit të LSI-së) Në shoqërinë e sotme multikulturore është bërë gjithnjë edhe më urgjente çështja për të siguruar mjetet dhe strukturat e nevojshme për trajtimin...

Rama pranon kapitullimin përballë krimit: Në Nëntor mësyjnë agjentë amerikanë dhe gjermanë

para 9 muajve - Syri

Pasi këmbënguli gjatë që opozita të mos merrej më me krimin, madje as të mos e artikulonte fare këtë fjalë, Edi Ramë në një moment gjatë replikës me Lulzim Bashën është dorëzuar dhe ka pranuar që qeveria...

Video/ Replikat Berisha – Rama: ‘Një hale në një copë mëndafshi’ – ‘Nuk të kam quajtur kurrë vrasës’

para 9 muajve - Klan

Seanca e sotme plenare ka vazhduar me replika të premten pas ndërprerjes si pasojë e bllokimit të foltores nga deputeti i PD-së Flamur Noka pasi kryeministri Rama fyeu nga ish-kryeministrin Sali Berisha....

Berisha: Një hale në copë mëndafshi! Rama: Askujt s’i kam thënë vrasës

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur fyerjeve të djeshme të Edi Ramës të thëna nga pas shpine. Duke marrë fjalën në seancën e Kuvendit, për një replikë të shkurtër. “Dje shau mbas shpine siç...

Rama: PD sot është me keq se para 25 qershorit, Sali ti ke mbajtur përgjegjësinë kur…

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryeministri Edi Rama tha se opozita nuk mban përgjegjësi, ndërsa ish kryeministri Sali Berisha ka mbajtur përgjegjësi vetëm kur dha dorëheqjen pas humbjes. Sipas...

Rama-PD: Nuk dini të mbani përgjegjësi, e bëtë çadrën vatër kundër Europës

para 9 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij nga foltorja e Kuvendit, deklaroi sërish se opozita nuk di si të mbajë përgjegjësi. Ndërkohë, "ish kryeministri Sali Berisha ka mbajtur përgjegjësi vetëm kur dha...

VIDEO/ “Një “h** në një copë mëndafshi”, përgjigjja e Berishës pas fyerjeve të Ramës

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Ish-kryeminsitri Sali Berisha flet në Kuvend dhe i kujton kryeministrit Rama fyerjet e ditës së djeshme. Shpreja “i rrjedhur” sipas tij është sharje pas shpine. Berisha i përmendi shprehjen franceze...

Berisha: Je një hale mbi mëndafsh! Rama: Nuk të shaj kurrë

para 9 muajve - Mapo

Ish-kryeministri Sali Berisha tha gjatë seancës së Kuvendit se kryeministri Edi Rama e ka fyer pas shpine. Në një replikë të shkurtër, duke përdorur një shprehje franceze, Berisha tha: “Dje shau mbas shpine...

LIVE/ “Një “h** në një copë mëndafshi”, përgjigjja e Berishës pas fyerjeve të Ramës

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Ish-kryeminsitri Sali Berisha flet në Kuvned dhe i kujton kryeminsitrit Rama fyerjet e ditës së djeshme. Ai komentoi të sharat pas shpine dhe i përmendi shprehjen “Një h*** pas shpine” Më pas fjalën...

Rama: S’i kam sharë Bashën dhe Berishën, s’u kam thënë kurrë ‘vrasës’

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje rivalit të tij politik, ndërsa u mos sërish me incidentin e djeshëm pas pretendimit të opozitës se ky ai ofendoi Sali Berishën. Kreu i qeverisë tha se...

Berisha i përgjigjet ofendimit të Ramës

para 9 muajve - Indeks online

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur ofendimit të kryeministrit Edi Rama ditën e djeshme. "Zotëria dje shau pas shpine sic ka fytyrën dhe karakterin. Të shash nga karrigia e kryeministritnuk...

Kuvend, Rama-Berishës: Larg qoftë të të shaj ty dhe Lulin, nuk ju kam thënë kurrë vrasës

para 9 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama i është kundërpërgjigjur kreut opozitar Lulzim Basha në lidhje me akuzat e këtij të fundit pas pretendimit të opozitës se Rama ka ofenduar Sali Berishën. Rama theksoi se asnjëherë...

VIDEO/ Berisha i përgjigjet Ramës për fyerjen: Je si një hale mbi një copë mëndafshi

para 9 muajve - Syri

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur fyerjeve të djeshme të Edi Ramës të thëna nga pas shpine. Duke marrë fjalën në seancën e Kuvendit, për një replikë të shkurtër. 'Zotëria dje shau mbas shpine...

Projektligji për pakicat, Bushati: Ish-ministrat e kabinetit ishin dakord

para 9 muajve - Top Channel

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati deklaroi nga salla e Kuvendit se projektligji për mbrojtjen e pakicave është miratuar nga ata që sot e kritikojnë. Duke iu referuar kryetarit të grupit parlamentar të...

Habit Rama në Kuvend: O Sali, pa ty PD nuk ekziston

para 9 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka marrë sërish fjalën në Kuvendin e Shqipërisë duke u shpjeguar për ofendimin e djeshëm në drejtim të ish-kryeministrit Sali Berisha. Gjatë fjalës së tij Rama deklaroi se ai tha...

Berisha i përgjigjet ofendimit të Ramës: Një hale në një copë mëndafshi

para 9 muajve - Albeu

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur ofendimit të kryeministrit Edi Rama ditën e djeshme. "Zotëria dje shau pas shpine sic ka fytyrën dhe karakterin. Të shash nga karrigia e kryeministrit nuk...

Rama e quajti të 'rrjedhur', Berisha jep përgjigjen perlë që askujt nuk i shkonte ndërmend

para 9 muajve - Gazeta Express

Vetëm një ditë pasi kryeministri Edi Rama, i tha ish-kryeministri Sali Berisha se je i rrjedhur, ai ka marrë fjalën dhe ka bërë një koment të shkurtër duke i kthyer përgjigje. Berisha pasi mori fjalën...

Berisha përdor fjalë fyese. Rama: S’të kam thënë kurrë vrasës, as Lulit s’i kam përmendur Gërdecin

para 9 muajve - NOA

Në seancën e ditës së djeshme të Kuvendit. Kryeministri Edi Rama iu drejtua ish-Kryeministrit Sali Berisha me fjalë fyese duke i thënë se “ka rrjedhur”, Por Berisha në seancën e sotme parlamentare ka marrë...

E shau Rama, Berisha : Një hale në copë mëndafshi

para 9 muajve - Ora news

Kryeministri Rama dhe ish kryeministri Sali Berisha replikuan në Kuvend paraditen e sotme. Berisha: Zotëria dje shau mbas shpine siç ka fytyrën dhe karakterin. Unë dua ti them sot sy më sy, se të shash...

Vijojnë replikat në Kuvend, Berisha-Kryeministrit: Dje Rama më shau pas shpine, siç ka karakterin

para 9 muajve - Sot News

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ndërhyrë në një moment gjatë vijimit të seancës plenare në Kuvend. Berisha ka marrë fjalën ku ka komentuar me nota negative situatën e djeshme teksa i kujtoi dhe komentoi...

Rama replikon me Berishën: Nuk i jam drejtuar askujt këtu si mafioz, vrasës

para 9 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama dhe Ish kryeministri Sali Berisha po replikojnë në Kuvend. “Një hale në një copë mëndafshi”- iu drejtua Berisha pasardhesit te tij. Ndersa Rama tha: “Si fillim kryetari i PD e  nisi...

Rama replikon me Berishën, Saliu: Një hale në copë mëndafshi

para 9 muajve - Ora news

Kryeministri dhe Ish kryeministri replikojnë në Kuvend. Berisha: “Një hale në një copë mëndafshi” “Si fillim kryetari i PD e  nisi fjalën e tij duke thënë se ne të gjithë jemi të rrjedhur.  Janë vrarë...

Rama i tha ke rrjedhur, Berisha: Je hale në copë mëndafshi...

para 9 muajve - Shqiptarja

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka kthyer përgjigje Edi Ramës për ofendimin dje në Kuvend, ku pranoi se i tha ‘ke rrjedhur’. Pas përsëritjes edhe sot të fjalës ‘i rrjedhur’ nga Rama, Berisha reagoi. “Të...

Berisha i përgjigjet Ramës për fyerjen: Je si një hale mbi një copë mëndafshi

para 9 muajve - Koha Jone

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur fyerjeve të djeshme të Edi Ramës të thëna nga pas shpine. Duke marrë fjalën në seancën e Kuvendit, për një replikë të shkurtër. “Dje shau mbas shpine siç...

Berisha i përgjigjet Ramës për fyerjen: Je si një hale mbi një copë mëndafshi

para 9 muajve - Syri

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur fyerjeve të djeshme të Edi Ramës të thëna nga pas shpine. Duke marrë fjalën në seancën e Kuvendit, për një replikë të shkurtër. “Dje shau mbas shpine siç...

“Një “h** në një copë mëndafshi”, përgjigjja e Berishës pas fyerjeve të Ramës

para 9 muajve - Tetova Sot

Ish-kryeminsitri Sali Berisha flet në Kuvend dhe i kujton kryeministrit Rama fyerjet e ditës së djeshme. Shpreja “i rrjedhur” sipas tij është sharje pas shpine. Berisha i përmendi shprehjen franceze “Një...

Rama e pranon hapur se çfarë i tha Berishës: Ju vjen inat kur nëpër dhëmb ju them…

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Pas debatit që përfshi dje Kuvendit, pasi opozita pretendoi se kryeministri ofendoi me fjalë të rënda deputetin Sali Berisha, Edi Rama tregon se çfarë ka thënë. Nga foltorja e Kuvendit Rama pranoi...

Rama akuza PD-së: Po tenton të hapë çadrën në kuvend

para 9 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama ka akuzuar deputetët e Partisë Demokratike se po tenton hapë cadrën në kuvend, duke zhytur parlamentin në konkflikt. Rama tha se ashtu si në cadër ju vazhdoni në parlament me avazin...

LIVE / Rama: Fatura për 21 Janarin dhe Gërdecin, 10 milionë euro!

para 9 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje rivalit të tij politik, ndërsa u mos sërish me incidentin e djeshëm pas pretendimit të opozitës se ky ai ofendoi Sali Berishën. Kreu i qeverisë tha se fjalën...

Pakicat, Vasili: Projekt politik, synon të sjellë problematikën e Jugosllavisë

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili është kundër ligjit për pakicat kombëtare. Në fjalën e tij në Kuvend, Vasili tha se sot nuk është dita për ta votuar këtë ligj. Ai deklaroi se ky...

“Ke b..** ti me i mbyll gojën Berishës?!” Të gjitha sharjet pa mikrofon në Kuvend

para 9 muajve - Koha Jone

Punimet e Parlamentit janë bllokuar për të dytën javë radhazi. Dje Kuvendi ka ndërprerë punimet për shkak se deputeti i opozitës, Flamur Noka, ka bllokuar foltoren e Parlamentit në tentativë për të marrë...

Kuvendi i Shqipërisë diskuton projekt-ligjin për pakicat kombëtare

para 9 muajve - Medial

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur sot seancën plenare të ndërprerë një ditë më parë për të diskutuar dhe miratuar procesverbalin e seancës plenare të datës 5.10.2017, projekt-ligjin “Për mbrojtjen e pakicave...

Vasili kundër ligjit për pakicat, Bushati: 4 ish-ministrat e LSI e firmosën

para 9 muajve - Sot News

Ministri i Jashtëm Bushati i është përgjigjur Vasilit duke i kujtuar se kur ishit në qeveri më PS ishit dakord, madje ai theksoi se 4 ministra që sot nuk janë pjesë e kabinetit qeveritar kanë firmosur...

LSI kundër ligjit për pakicat, Vasili: Bie ndesh me Kushtetutën

para 9 muajve - Sot News

Kreu i grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili i ka dalë kundër ligjit për "Pakicat Kombëtare". Nga foltorja e Kuvendit, Vasili u shpreh se ky ligj bie ndesh me Kushtetutën dhe konventën. Vasili nuk...

Vasili kritika për pr/ligjin për ‘Pakicat kombëtare’, Bushati: Kishe mendim tjetër kur ishte në qeveri

para 9 muajve - Gazeta Express

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka replikuar me kreun e grupit parlamentar të LSI-së, lidhur me pr.ligjin për pakicat etnike që po diskutohet në Kuvend. Bushati, u shpreh se Vasili...

Pakicat, Vasili: Ligj anti-kombëtar. Bushati: Ish-ministrat kanë firmosur

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka dalë kundër ligjit për pakicat kombëtare. Në fjalën e tij në Kuvend, Vasili tha se sot nuk është dita për ta votuar këtë ligj. Ai deklaroi se ky është...

Kritikat e Vasilit për pr/ligjin për ‘Pakicat kombëtare’, Bushati: Kalove në anën tjetër të tavolinës

para 9 muajve - Koha Jone

Pas kritikave të kreut të grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili lidhur me projektligjin për “Mbrojtjen e Pakicave Kombëtare”, ka reaguar ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati....

Pakicat etnike, Vasili: Të mos e votohet si ligj, është antikushtetuese!

para 9 muajve - Gazeta Express

Kreu i grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka folur ditën e sotme në Kuvend, lidhur me projektligjin e pakicave etnike të sjellë nga mazhoranca. Vasili, në fjalën e tij, tha se sot ky lig nuk duhet...

Ligji për minoritetet, Vasili: Servilizëm! Bushati: Ministrat tuaj e firmosën

para 9 muajve - NOA

Kryetari i grupit parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili del kundër ligjit për minoritetet. Në seancën e sotme parlamentare, Vasili kërkoi që ky ligj të mos votohet ditën e sotme....

Kritikat e Vasilit për pr/ligjin për ‘Pakicat kombëtare’, Bushati: Kalove në anën tjetër të tavolinës, ndryshove mendje

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Pas kritikave të kreut të grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili lidhur me projektligjin për “Mbrojtjen e Pakicave Kombëtare”, ka reaguar ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir...

?Provokim i rëndë?, LSI hedh poshtë pr.ligjin për minoritetin

para 9 muajve - Albeu

Ditën e sotme Petrit Vasili ka hedhur poshtë projektligjin e paraqitur "Për mbrojtjen e pakicave kombëtare" në Kuvend. Kryetari i Grupit të LSI, Petrit Vasili , tha në fjalën e tij se "ky është provokim...

LSI hedh poshtë pr.ligjin për minoritetin, Vasili: Provokim i rëndë

para 9 muajve - Zhurnal

Tiranë, 13 tetor - LSI e ka hedhur poshtë sot në Kuvend, projektligjin e paraqitur "Për mbrojtjen e pakicave kombëtare". Kryetari i Grupit të LSI, Petrit Vasili, tha në fjalën e tij se "ky është provokim...

Kuvendi nis me një minutë heshtje për Dritan Priftin

para 9 muajve - Zhurnal

Tiranë, 13 tetor - Ashtu siç ishte paralajmëruar mbrëmjen e djeshme, Kuvendi i Shqipërisë nisi seancën sot në orën 8:30. Në fllim të seancës, deputetët shqiptarë mbajtën një minutë heshtje në nder të ish-deputetit,...

Debate për ligjin e pakicave/ Bushati-Vasilit: E firmosët vetë kur ishit në qeveri

para 9 muajve - Opinion

LSI kundërshtoi sot disa nene të ligjit për minoritetet. “Të mos e votojmë sot këtë projektligj, jo të mos kemi një projektligj të tillë, por ai duhet rregulluar dhe bërë ashtu si duhet, jo në gjendjen...

Pr/ligji për pakicat etnike, Vasili: Bie ndesh me Kushtetutën, mos e votoni sot

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili nga foltorja e Kuvendit ka komentuar tensionet që u shoqërua seanca e djeshme plenare, pas përjashtimit nga punimet të deputetit demokrat, Flamur...

Mblidhet sërish Kuvendi, ja çfarë do diskutohet

para 9 muajve - Indeks online

Seanca parlamentare është mbledhur sërish sot në orën 08:30 pasi kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi pezulloi një ditë më parë punimet. Shkak i pezullimit u bë deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka, i...

Pakicat, Vasili: Bie ndesh me Kushtetutën. Bushati: Nuk është ligj anti-kombëtar

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka dalë kundër ligjit për pakicat kombëtare. Në fjalën e tij në Kuvend, Vasili tha se sot nuk është dita për ta votuar këtë ligj. Ai deklaroi se ky është...

Byroja përjashton me 10 ditë nga Kuvendi deputetin e PD-së, Flamur Noka

para 9 muajve - Koha.net

Tiranë, 13 Tetor -Byroja e Kuvendit të Shqipërisë miratoi kërkesën e një grupi deputetësh të Partisë Socialiste, që kërkuan përjashtimin me 10 ditë të deputetit të Partisë Demokratike, Flamur Noka. Përjashtimi...

Seanca plenare që u ndërpre dje rinis sot në mëngjes

para 9 muajve - Opinion

Ka nisur në Kuvendin e Shqipërisë seanca e shtyrë nga dita e djeshme pas debateve të forta dhe përjashtimit të Flamur Nokës. Seanca ka nisur aty ku u ndërpre dje, te debati për ligjin për minoritetet....

Ligji për pakicat, Vasili: Provokim i rëndë, po na sjell problematikat e ish-Jugosllavisë

para 9 muajve - Syri

LSI e ka hedhur poshtë sot në Kuvend, projektligjin e paraqitur "Për mbrojtjen e pakicave kombëtare". Kryetari i Grupit të LSI, Petrit Vasili, tha në fjalën e tij se "ky është provokim i rëndë", pasi zhduk...

Pakicat, Vasili: Ligji bie ndesh me Kushtetutën. Bushati: Nuk është anti-kombëtar

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka dalë kundër ligjit për pakicat kombëtare. Në fjalën e tij në Kuvend, Vasili tha se sot nuk është dita për ta votuar këtë ligj. Ai deklaroi se ky është...

Rama: PD sot është me keq se para 25 qershorit, Sali ti ke mbajtur përgjegjësinë kur…

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryeministri Edi Rama tha se opozita nuk mban përgjegjësi, ndërsa ish kryeministri Sali Berisha ka mbajtur përgjegjësi vetëm kur dha dorëheqjen pas humbjes. Sipas Ramës 12%...

LSI kundër pr.ligjit për minoritetin, Vasili: Provokim i rëndë, po na sjell problematikat e ish-Jugosllavisë

para 9 muajve - Syri

LSI e ka hedhur poshtë sot në Kuvend, projektligjin e paraqitur "Për mbrojtjen e pakicave kombëtare". Kryetari i Grupit të LSI, Petrit Vasili, tha në fjalën e tij se "ky është provokim i rëndë", pasi zhduk...

Pakicat, Vasili: Projekt politik, synon të sjellë problematikën e Jugosllavisë

para 9 muajve - Ora news

Kryetari i grupit parlamentar Petrit Vasili është kundër ligjit për pakicat kombëtare. Në fjalën e tij në Kuvend, Vasili tha se sot nuk është dita për ta votuar këtë ligj. Ai deklaroi se ky është një projekt...

LSI hedh poshtë pr.ligjin për minoritetin, Vasili: Provokim i rëndë

para 9 muajve - Koha Jone

LSI e ka hedhur poshtë sot në Kuvend, projektligjin e paraqitur “Për mbrojtjen e pakicave kombëtare”. Kryetari i Grupit të LSI, Petrit Vasili, tha në fjalën e tij se “ky është provokim i rëndë”, pasi zhduk...

LSI hedh poshtë pr.ligjin për minoritetin, Vasili: Provokim i rëndë

para 9 muajve - Syri

LSI e ka hedhur poshtë sot në Kuvend, projektligjin e paraqitur "Për mbrojtjen e pakicave kombëtare". Kryetari i Grupit të LSI, Petrit Vasili, tha në fjalën e tij se "ky është provokim i rëndë", pasi zhduk...

LSI hedh poshtë pr.ligjin për minoritetin, Vasili: Provokim i rëndë, realitet të rënda

para 9 muajve - Syri

LSI e ka hedhur poshtë sot në Kuvend, projektligjin e paraqitur "Për mbrojtjen e pakicave kombëtare". Kryetari i Grupit të LSI, Petrit Vasili, tha në fjalën e tij se ky është provokim i rëndë, realitete...

Kuvendi nis me një minutë heshtje për Dritan Priftin

para 9 muajve - Klan Kosova

Ashtu siç ishte paralajmëruar mbrëmjen e djeshme, Kuvendi i Shqipërisë nisi seancën sot në orën 8:30. Në fllim të seancës, deputetët shqiptarë mbajtën një minutë heshtje në nder të ish-deputetit, Dritan...

“Në Tiranë u mblodh Byroja, fol Gramoz të lumtë goja…”

para 9 muajve - Ora news

Dita e sotme parlamentare ngjante si e dalë nga një skenë e romanit të Orwell-it ‘1984’. I cili flet për një regjim të trilluar ku njerëzit komunikojnë në një gjuhë të re të quajtur ‘newspeak’ (e folmja...

Pas tensioneve dje në Kuvend, sot sërish seancë plenare

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare. Kështu, pas situatës së krijuar mbrëmjen e djeshme pas vendimit për përjashtimin nga seanca të deputetit demokrat, Flamur Noka, Kryetari i Kuvendit, Gramoz...

"Ke b*** ti me i mbyll gojën Berishës?!" Ç'tha dje Rama dhe si e pësoi Noka!

para 9 muajve - Gazeta Express

Punimet e Parlamentit janë bllokuar për të dytën javë radhazi. Dje Kuvendi ka ndërprerë punimet për shkak se deputeti i opozitës, Flamur Noka, ka bllokuar foltoren e Parlamentit në tentativë për të marrë...

Kuvendi mban një minutë heshtje në nderim të ish-deputetit Dritan Prifti

para 9 muajve - Syri

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur sërish sot për të vazhduar seancën e ndërprerë e ndërprerë ditënm e djeshme pas përplasjeve të opozitës me kreun e Kuvendit Gramoz Ruçin. Por, seanca u hap me mbajtjen...

Nis Kuvendi, shtyhet një pjesë e axhendës së qeverisë në Vlorë

para 9 muajve - Shqiptarja

Ka nisur në Kuvendin e Shqipërisë seanca e shtyrë nga dita e djeshme  pas debateve të forta dhe përjashtimit të Flamur Nokës. Seanca ka nisur aty ku u ndërpre dje, te debati për ligjin për minoritetet....

Rama e cilësoi të rrjedhur, reagon Berisha: Je hale në copë mëndafshi

para 9 muajve - Lajme.al

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka kthyer përgjigje Edi Ramës për ofendimin dje në Kuvend, ku pranoi se i tha ‘ke rrjedhur’. Pas përsëritjes edhe sot të fjalës ‘i rrjedhur’ nga Rama, Berisha reagoi. “Të...

Rama: S’i kam sharë Bashën dhe Berishën, s’u kam thënë kurrë ‘vrasës’

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje rivalit të tij politik, ndërsa u mos sërish me incidentin e djeshëm pas pretendimit të opozitës se ky ai ofendoi Sali Berishën. Kreu i qeverisë tha se fjalën...

Sharjet në Kuvend, çfarë i tha Rama-Berishës që acaroi keq demokratët

para 9 muajve - Albeu

Edhe ditën e djeshme punimet në Kuvendin e Shqipërisë janë bllokuar, e shkak për këtë u bë mbyllja e fjalës së ish-kryeministrit Sali Berisha nga Ruçi gjë që solli edhe acarimin e demokratëve. Situata...

“Një “h** në një copë mëndafshi”, përgjigjja e Berishës pas fyerjeve të Ramës

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Ish-kryeminsitri Sali Berisha flet në Kuvned dhe i kujton kryeminsitrit Rama fyerjet e ditës së djeshme. Ai komentoi të sharat pas shpine dhe i përmendi shprehjen “Një h*** pas shpine” Më pas fjalën e mori kryeministri për replikë

Berisha-Ramës: Të shash pas shpine është një hale në një copë mëndafshi

para 9 muajve - Insajderi

Pasi kreu i qeverisë Edi Rama tregoi sot se çfarë tha nëpër dhëmbë në seancën e djeshme në Kuvend, ish-kryeministri Sali Berisha mori fjalën dhe iu përgjigj duke thënë se do t’ia thotë sy më sy çfarë mendon....

Përplasen Rama dhe Berisha në Parlament: Më shave pas shpine. Jo, larg qoftë. Nuk të shaj ty e Lulin

para 9 muajve - Periskopi

Sali Berisha ka thënë se kryeministri Edi Rama e ka sharë pas shpine, ‘ashtu siç e ka karakterin’. Këto deklarata Berisha i ka bërë në seancën e Parlamentit shqiptar, shkruan Periskopi. “Të shash nga karriga...

Vasili kundër ligjit për pakicat, Bushati: 4 ish-ministrat e LSI e firmosën

para 9 muajve - Java News

Ministri i Jashtëm Bushati i është përgjigjur Vasilit duke i kujtuar se kur ishit në qeveri më PS ishit dakord, madje ai theksoi se 4 ministra që sot nuk janë pjesë e kabinetit qeveritar kanë firmosur...

Edi Rama 2, si rrezik Kombëtar

para 9 muajve - Ina

Arben LLALLA Kryeministri Rama 2, po bënë një lojë tepër të rrezikshme me të ardhmen e shqiptarëve si brenda shtetit të Shqipërisë ashtu edhe me shqiptarët jashtë saj. Qeveria Rama 2, për të fituar më...

Ligji për minoritetet, Rama dhe Dule përplasen në Kuvend, kreu i PBDNJ kundër draftit

para 9 muajve - Sot News

Projektligji për mbrojtjen e pakicave kombëtare është debatuar paraditen e djeshme në Parlament, teksa ka përplasur deputetin Vangjel Dule me kryeministrin Edi Rama. Ka qenë Dule, ai i cili fillimisht...

Përjashtimi i Nokës nga Kuvendi, reagon Basha: Rama lidhje me krimin, Ruçi i mbyll gojën opozitës, qytetarët të ngrihen

para 9 muajve - Sot News

Vendosmëria e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi për të respektuar rregulloren e Parlamentit, duket se ka qenë fatal për opozitën. Pasi herë pas herë, Ruçi ka përjashtuar disa deputetë demokrat nga salla plenare...

Përplasje në Parlament, Noka refuzon largimin nga salla, Ruçi ndërpret seancën, Basha shpërthen në akuza

para 9 muajve - Sot News

Ashtu si Lulzim Basha një javë më parë, edhe Flamur Noka ditën e djeshme sfidoi Gramoz Ruçin. Ndonëse iu kërkua të largohej nga seanca parlamentare pasi kryetari i Parlamenti, Gramoz Ruçi e quajti shkelje...

Kuvendi nis me një minutë heshtje për Dritan Priftin

para 9 muajve - Almakos

Ashtu siç ishte paralajmëruar mbrëmjen e djeshme, Kuvendi i Shqipërisë nisi seancën sot në orën 8:30. Në fllim të seancës, deputetët shqiptarë mbajtën një minutë heshtje në nder të ish-deputetit, Dritan...

Kuvendi nis me një minutë heshtje për Dritan Priftin

para 9 muajve - Shenja

Ashtu siç ishte paralajmëruar mbrëmjen e djeshme, Kuvendi i Shqipërisë nisi seancën sot në orën 8:30. Në fllim të seancës, deputetët shqiptarë mbajtën një minutë heshtje në nder të ish-deputetit, Dritan...

Përjashtimi i Nokës nga Kuvendi, reagon Basha:Rama lidhje me krimin, Ruçi i mbyll gojën opozitës, qytetarët të ngrihen

para 9 muajve - Sot News

Vendosmëria e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi për të respektuar rregulloren e Parlamentit, duket se ka qenë fatal për opozitën. Pasi herë pas herë, Ruçi ka përjashtuar disa deputetë demokrat nga salla plenare...

Edi Rama shton sulmet ndaj Ilir Metës, e akuzon se kthehu Kuvendin në klub të dehurish dhe nuk zbatoi rregulloren për 4 vjet, ironizon LSI

para 9 muajve - Sot News

Përplasjet mes Edi Ramës dhe Ilir Metës shtohen nga dita në ditë. Vetë Presidenti që pasi morri detyrën ka vendosur që të shmangë replikat, por nga ana tjetër kreu i qeverisë në çdo dalje publike, nuk...

Flamur Noka përjashtohet me 10 ditë nga Kuvendi, PD-LSI kërkojnë ndëshkimin e Ramës, ja debatet që shkaktuan tensione në sallë

para 9 muajve - Sot News

Ashtu si javën e kaluar, edhe ditën e djeshme Kuvendi është kthyer sërish në një arenë përplasjesh, sulmesh dhe ofendimesh midis palëve. Këtë here në debat u përfshirë deputeti demokrat, Flamur Noka dhe...

PS: Opozita me skenar të parapërgatitur për bllokimin e Parlamentit, asnjë tolerim

para 9 muajve - Sot News

Pas momenteve plot tension gjatë ditës së djeshme në sallën parlamentare, nuk ka vonuar edhe reagimi i kreut të Grupit Parlamentar socialist, Taulant Balla. Ai ka folur jashtë dyerve të Kuvendit, pas ndërprerjes...

Sharjet dhe debatet pa mikrofon në seancën e djeshme: ja çfarë tha Rama për Berishën dhe reagimi i Nokës…

para 9 muajve - AlbPress

Punimet e Parlamentit u bllokuan dje për shkak se deputeti i opozitës, Flamur Noka, ka bllokuar foltoren e Parlamentit në tentativë për të marrë fjalën, ndërkohë që Gramoz Ruçi nuk ka bërë asnjë tolerim....

Bushati-Vasilit: kur ishe ministër i Drejtësisë nuk kishe vërejtje për pr/ligjin e pakicave kombëtare

para 9 muajve - Te Sheshi

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka replikuar me kreun e grupit parlamentar të LSI-së, lidhur me pr/ligjin për pakicat etnike që po diskutohet në Kuvend. Bushati, u shpreh se Vasili...

Vasili i LSI: pr/ligji për pakicat kombëtare bie ndesh me Kushtetutën, ja problemet që krijon

para 9 muajve - AlbPress

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, reagoi gjatë seancës së sotme lidhur me projektligjin e pakicave kombëtare. Vasili, në fjalën e tij, tha se sot ky ligj nuk duhet të miratohet, pasi...

Bushati-Vasilit: kur ishe ministër i Drejtësisë nuk kishe vërejtje për pr/ligjin e pakicave kombëtare

para 9 muajve - AlbPress

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka replikuar me kreun e grupit parlamentar të LSI-së, lidhur me pr/ligjin për pakicat etnike që po diskutohet në Kuvend. Bushati, u shpreh se Vasili...

Kuvendi nis me një minutë heshtje për Dritan Priftin

para 9 muajve - AlbPortali

Ashtu siç ishte paralajmëruar mbrëmjen e djeshme, Kuvendi i Shqipërisë nisi seancën sot në orën 8:30. Loading... Në fllim të seancës, deputetët shqiptarë mbajtën një minutë heshtje në nder të ish-deputetit,...

Vasili i LSI: pr/ligji për pakicat kombëtare bie ndesh me Kushtetutën, ja problemet që krijon

para 9 muajve - Te Sheshi

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, reagoi gjatë seancës së sotme lidhur me projektligjin e pakicave kombëtare. Vasili, në fjalën e tij, tha se sot ky ligj nuk duhet të miratohet, pasi...

Seanca në Kuvend nis me një minutë heshtje për Dritan Priftin

para 9 muajve - Java News

Kuvendi është mbledhur sot në seancë plenare. Kështu, pas situatës së krijuar mbrëmjen e djeshme pas vendimit për përjashtimin nga seanca të deputetit demokrat, Flamur Noka, Kryetari i Kuvendit, Gramoz...

Rama e pranon hapur se çfarë i tha Berishës: Ju vjen inat kur nëpër dhëmb ju them…

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Pas debatit që përfshiu dje Kuvendin, pasi opozita pretendoi se kryeministri ofendoi me fjalë të rënda deputetin Sali Berisha, Edi Rama tregon se çfarë ka thënë në të vërtetë. Nga foltorja e Kuvendit,...

Pr/ligji për pakicat etnike, Vasili: Bie ndesh me Kushtetutën, mos e votoni sot

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili nga foltorja e Kuvendit ka komentuar tensionet që u shoqërua seanca e djeshme plenare, pas përjashtimit nga punimet të deputetit demokrat, Flamur Noka....

Ministri i Jashtëm: "35 shoqata morën pjesë në diskutimin e draftit për pakicat". Asnjë shpjegim për pakicën bullgare

para 9 muajve - Respublica

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka folur sot në seancën plenare në mbrojtje të projektligjit për pakicat kombëtare. Sipas ministrit, diskutimet për projektligjin kanë qenë të shumta, në to kanë marrë...

Sot mblidhet sërish Kuvendi

para 9 muajve - Ora news

Seanca parlamentare do mblidhët sërish sot në orën 08:30 pasi kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi pezulloi dje punimet. Shkak u bë deputeti i PD, Flamur Noka i cili nuk pranoi të largohej nga salla pas vendimit...

Bushati: Ministrat e LSI-së e firmosën projektligjin për pakicat

para 9 muajve - Illyria

Ministri i Jashtëm Bushati i është përgjigjur kryedeputetit nga LSI, Petrit Vasili duke i kujtuar se kur ishit në qeveri më PS ishit dakord, madje ai theksoi se 4 ministra që sot nuk janë pjesë e kabinetit...

Ministri i Jashtëm: "35 shoqata morë pjesë në diskutimin e draftit për pakicat". Asnjë shpjegim për pakicën bullgare

para 9 muajve - Respublica

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka folur sot në seancën plenare në mbrojtje të projektligjit për pakicat kombëtare. Sipas ministrit, diskutimet për projektligjin kanë qenë të shumta, në to kanë marrë...

Kuvendi hapet me 1 minutë heshtje për ish-deputetin Prifti

para 9 muajve - Illyria

Ashtu siç ishte paralajmëruar mbrëmjen e djeshme, Kuvendi nisi seancën sot në orën 8:30, aty ku u ndërpre ditën e djeshme me fjalën e deputetit të LSI, Shezai Rrokaj. Deputetet mbajtën një minutë heshtje...

Vasili: Ligji për pakicat synon të sjellë problematikën e Jugosllavisë

para 9 muajve - Illyria

Kryetari i grupit parlamentar Petrit Vasili është kundër ligjit për pakicat kombëtare. Në fjalën e tij në Kuvend, Vasili tha se sot nuk është dita për ta votuar këtë ligj. Ai deklaroi se ky është një projekt...

Degradimi i Kuvendit, ja si e lexojnë Dylgjeri, Shella, Rrozhani dhe Kaduku

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Alma Çuka “PD dhe PS janë në rrugë pa krye, nëse do të vazhdojnë me këto debate. Ka problem etik dhe profesional. Kuvendi në situatë kaotike. Rama të ulë armët” Dy javët e fundit Kuvendi i Shqipërisë,...

Degradimi i Kuvendit, ja si e lexojnë Dylgjeri, Shella, Rrozhani dhe Kaduku

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Alma Çuka “PD dhe PS janë në rrugë pa krye, nëse do të vazhdojnë me këto debate. Ka problem etik dhe profesional. Kuvendi në situatë kaotike. Rama të ulë armët” Dy javët e fundit Kuvendi i Shqipërisë,...

Sharjet dhe debatet pa mikrofon në seancën e djeshme: ja çfarë tha Rama për Berishën dhe reagimi i Nokës…

para 9 muajve - Te Sheshi

Punimet e Parlamentit u bllokuan dje për shkak se deputeti i opozitës, Flamur Noka, ka bllokuar foltoren e Parlamentit në tentativë për të marrë fjalën, ndërkohë që Gramoz Ruçi nuk ka bërë asnjë tolerim....

Pas tensioneve dje në Kuvend, sot sërish seancë plenare

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Kuvendi është mbledhur sot në seancë plenare. Kështu, pas situatës së krijuar mbrëmjen e djeshme pas vendimit për përjashtimin nga seanca të deputetit demokrat, Flamur Noka, Kryetari i Kuvendit, Gramoz...

Sot mblidhet sërish Kuvendi

para 9 muajve - Arbresh

Seanca parlamentare do mblidhet sërish sot në orën 08:30 pasi kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi pezulloi dje punimet. Shkak u bë deputeti i PD, Flamur Noka i cili nuk pranoi të largohej nga salla pas vendimit...

Mos e mbillni Shqipërinë me minoritete!

para 9 muajve - 24 ore

Nga Luan RAMA/Deputet LSI Projektligji “Për mbrojtjen e pakicave kombëtare” në mënyrën si është paraqitur, nuk duhet miratuar. I nderuar zoti Kryetar i Kuvendit! Për shkak të problematikës që mbart, por...

Minoritetet, Berisha me Dulen. PD-LSI, firma kundër Ramës

para 9 muajve - 24 ore

Për të dytën javë, Parlamenti i Shqipërisë nuk arrin dot të zhvillojë dje normalisht seancën plenare. Nëse një javë më parë u votua me opozitën të ngritur në këmbë rreth foltores, këtë të enjte kryeparlamentari...

Monika Kryemadhi: Rama rrezik rajonal, Meta dhe Ruçi janë njësoj

para 9 muajve - Klan

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi kanë akuzuar Kryeministrin Edi Rama që mban lidhje me bandat kriminale. Në një prononcim live...

Sondazhi/ Qytetarët shprehen të zhgënjyer nga Kuvendi gjatë muajit të fundit

para 9 muajve - Opinion

Seancat plenare të zhvilluara gjatë muajit të fundit në Kuvendin e Shqipërisë nuk janë në pritshmëritë e qytetarëve, të cilët ndjehen të tepër zhgënjyer për nga mënyra se si zhvillohen. Lajmi është konfirmuar...

Byroja përjashton me 10 ditë Flamur Nokën

para 9 muajve - Top Channel

Byroja e Kuvendit miratoi kërkesën e një grupi deputetësh të Partisë Socialiste, që kërkuan përjashtimin me 10 ditë të deputetit të Partisë Demokratike, Flamur Noka. Përjashtimi i Flamur Nokës është bërë...

Minoritetet, Berisha me Dulen. PD-LSI, firma kundër Ramës

para 9 muajve - Top Channel

Për të dytën javë, Parlamenti i Shqipërisë nuk arrin dot të zhvillojë normalisht seancën plenare. Nëse një javë më parë u votua me opozitën të ngritur në këmbë rreth foltores, këtë të enjte kryeparlamentari...

Kryemadhi bashkohet me Bashën kundër Ramës, publikon foton e tij me kriminelët

para 9 muajve - Albeu

Pas Bashës edhe kryemadhi ka sulmuar ashpër Ramën në "Opinion".Ajo ka publikuar një fotografi ku sipas saj shikohet të jetë Sajmir Tahiri dhe Edi Rama që kanë dalë krah të kriminelëve. “Të gjithë do të...

Basha: Bandat e Edi Ramës më kanë shantazhuar. Ja krimineli që Kryeministri mbron në Shijak

para 9 muajve - Koha Jone

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ftuar sot në emisionin “Opinion” ka folur sonte për bandat dhe familjet mafioze në Shqipëri. Basha tha se këto emra dhe familje mafioze që ka denoncuar gjatë...

Basha dhe Kryemadhi në një zë: Rama po u mbyll gojën opozitës

para 9 muajve - Mapo

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka theksuar se Edi Rama nuk është vetëm një rrezik kombëtar, por edhe rajonal. Sipas saj, kriminelëve nuk u vjen mirë kur i shan, prandaj...

Edi Rama 2, si rrezik Kombëtar

para 9 muajve - Tetova Sot

Arben LLALLA Kryeministri Ram 2, po bënë një lojë tepër të rrezikshme me të ardhmen e shqiptarëve si brenda shtetit të Shqipërisë ashtu edhe me shqiptarët jashtë saj. Qeveria Rama 2, për të fituar më 2018,...

Tiranë: Përjashtohet deputeti opozitar. Acarrohen marrëdhëniet pozitë-opozitë

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Byroja e parlamentit vendosi në mbrëmje të përjashtojë për 10 ditë nga punimet e seancave plenare deputetin e Partisë Demokratike, Flamur Noka pas incidentit të sotëm në seancë. Vendimi u mor me 5 vota...

Kryemadhi: Kemi filluar bashkëpunimin me PD-në, Rama rrezik kombëtar

para 9 muajve - Gazeta Express

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi flet për bashkimin e opozitës shqiptare. Në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, Kryemadhi u shpreh se mazhoranca nuk mund të bëjë sikur parlamenti është pronë...

Përjashtimi i Flamur Nokës, flet Basha: I padrejtë, Rama foli si rrugaç

para 9 muajve - NOA

Kreu i Partisë demokratike në një lidhje direket për “Opinion” ka folur për përjashtimin e deputetit Flamur Noka dhe për denoncimet e opozitës për krimin. I pyetur nga gazetari Blendi Fevziu se çfarë po...

Basha: Ruçi kryetar kuvendi për një arsye, të sabotojë me çdo çmim të vërtetën e Ramës

para 9 muajve - Gazeta Express

Pak orë pas përjashtimit me 10 ditë të deputetit demokrat Flamur Noka, lideri i PD-së Lulzim Basha ka hedhur akuza të ashpra kundrejt Gramoz Ruçit dhe kryeministrit Rama, duke deklaruar se detyra kryesore...

Deklarata bombë e Kryemadhit/ Rama rrezik kombëtar, prandaj i mbyll gojën opozitës

para 9 muajve - Opinion

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka theksuar se Edi Rama nuk është vetëm një rrezik kombëtar, por edhe rajonal. Sipas saj, kriminelëve nuk u vjen mirë kur i shan, prandaj...

Basha: Edi Rama është i lidhur personalisht me bandat që po terrorizojnë vendin. Beteja jonë do vazhdojë

para 9 muajve - Syri

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar mbrëmjen e sotme sërish për atë që ka ndodhur paradite në Kuvend, ku kreu i Kuvendit i ndërpreu fjalën ish-kryeministrit Sali Berisha dhe më pas nuk i dha fjalën deputetit...

Bëri “rezistencë” në Kuvend, Byroja Parlamentare e përjashton Flamur Nokën me 10 ditë

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Pas mbylljes së mbledhjes së Byrosë së Kuvendit, u vendos që deputeti demokrat Flamur Noka të përjashtohet 10 ditë nga Kuvendi. Vendimi për përjashtimin e Flamur Nokës ishte 5 me 3. Lëvizja Socialiste...

Byroja merr vendimin për Nokën, përjashtohet për 10 ditë

para 9 muajve - Mapo

Byroja e Kuvendit ka marrë vendim për deputetin e Partisë Demokratike Flamur Noka, për bllokim të foltores në Kuvend dhe për fyerje të kreut të Parlamentit Gramoz Ruçi. Byroja ka vendosur masën e përjashtimit...

Rama: PD i është rikthyer çadrës

para 9 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama tha se Partia Demokratike i është rikthyer axhendës së para zgjedhjeve, kohës kur protestonte në çadër. “E përdorin lirinë për t’u ankuar për mungesën e saj, në vend që ta përdorin...

LSI bashkon votat me PD kundër përjashtimit të Flamur Nokës nga Kuvendi

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbeshtetur deputetin demokrat Flamur Noka në mbledhjen e Byrosë Parlamentare në Kryesinë e Kuvendit, duke votuar kundër përjashtimit të tij. Edhe pse LSI bashkoi...

LSI bashkon votat me PD kundër përjashtimit të Flamur Nokës nga Kuvendi

para 9 muajve - Mapo

Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbeshtetur deputetin demokrat Flamur Noka në mbledhjen e Byrosë Parlamentare në Kryesinë e Kuvendit, duke votuar kundër përjashtimit të tij. Edhe pse LSI bashkoi votat...

Byroja e Kuvendit përjashton për 10 deputetin demokrat, Flamur Noka

para 9 muajve - NOA

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka përjashtohet për 10 ditë nga Kuvendi. Byroja e Kuvendit ka marrë vendim për deputetin e Partisë Demokratike Flamur Noka, për bllokim të foltores në Kuvend dhe...

Flamur Noka përjashtohent 10 ditë nga Kuvendi

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Byroja parlamentare e mbledhur pasditen e sotme vendosi përjashtimin e Flamur Nokës me 10 ditë nga seancat e kuvendit . Vendimi u mor me 5 vota pro dhe 3 kundër. LSI votoi kundër përjashtimit të Nokës....

Kërkesa e PS për përjashtimin e Nokës nga Kuvendi, Byroja merr vendimin

para 9 muajve - Sot News

Pas ndërprerjes së seancës plenare si rezultat i prezencës së deputetit demokrat Flamur Noka në sallë, pasi ishte pezulluar nga kryeparlamentari Ruçi, është mbledhur Byroja Parlamentare. Ashtu siç u njoftua...

Përjashtohet Flamur Noka, deputeti i PD-së: Lojë e Ramës për të larguar opozitën

para 9 muajve - Gazeta Express

Pas debatit të sotëm në Parlament, Byroja e Kuvendit ka vendosur që të përjashtojë për 10 ditë deputetin e Partisë Demokratike, Flamur Noka. Vendimi u mor pas 5 votave pro të mazhorancës, ndërsa PD dhe...

LSI dhe PD bashkojnë votat kundër përjashtimit të Nokës nga Kuvendi

para 9 muajve - Sot News

Pas kërkesës së Partisë Socialiste për përjashtimin e Flamur Nokës nga Kuvendi ëshët mbedhur Byroja Parlamentare në Kryesinë e Kuvendit. Ndërkaq Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbeshtetur deputetin...

E FUNDIT/ Flamur Noka pezullohet 10 ditë nga Parlamenti

para 9 muajve - Albeu

Debati dhe përjashtimi i Flamur Nokës dhe më pas prezenca e tij në Kuvend, solli mbledhjene Byrosë Parlamentare . Ashtu siç u njoftua edhe gjatë seancës, mbledhja e Byrosë Parlamentare nisi në orën 19:00...

Byroja përjashton Flamur Nokën 10 ditë nga aktivitet parlamentare

para 9 muajve - Syri

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka përjashtohet 10 ditë nga aktivitet parlamentare. Kështu ka vendosur Byroja e Kuvendit, që u mblodh pasditen e sotme pas kërkesës së kryeparlamentarit Gramoz Ruçi....

Byroja vendos përjashtimin 10 ditë nga kuvendi të Flamur Nokës

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Byroja parlamentare e mbledhur pasditen e sotme vendosi përjashtimin e Flamur Nokës me 10 ditë nga seancat e kuvendit . Vendimi u mor me 5 vota pro dhe 3 kundër. LSI votoi kundër përjashtimit të Nokës....

LAJM I FUNDIT/ Flamur Noka përjashtohet 10 ditë nga Kuvendi

para 9 muajve - Koha Jone

Pas mbylljes së mbledhjes së Byrosë së Kuvendit, u vendos që deputeti demokrat Flamur Noka të përjashtohet 10 ditë nga Kuvendi. Pas ndërprerjes së seancës plenare si rezultat i prezencës së deputetit demokrat...

Byroja përjashton deputetin Flamur Noka

para 9 muajve - Syri

Flamur Noka përjashtohet 10 ditë nga Parlamenti Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka është përjashtuar për 10 ditë nga parlamenti. Ky është vendimi i Byrosë së Kuvendit, që u mblodh pasditen e sotme...

Byroja merr vendimin për Flamur Nokën, përjashtohet për 10 ditë

para 9 muajve - Opinion

Byroja e Kuvendit ka marrë vendim për deputetin e Partisë Demokratike Flamur Noka, për bllokim të foltores në Kuvend dhe për fyerje të kreut të Parlamentit Gramoz Ruçi. Byroja ka vendosur masën e përjashtimit...

Byroja përjashton Flamur Nokën me 10 ditë nga Kuvendi

para 9 muajve - Shqiptarja

Byroja e Kuvendit ka përjashtuar Flamur Nokën për 10 ditë nga punimet e Kuvendit.

Byroja përjashton deputetin Flamur Noka

para 9 muajve - Ora news

Byroja e Kuvendit ka vendosur që të përjashtojë për 10 ditë deputetin e Partisë Demokratike, Flamur Noka. Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Facebook dhe në Twitter

Noka: Ruçi qëndrim harbut, i amniston Ramës fjalorin e rrugës

para 9 muajve - Ora news

Deputeti, Flamur Noka, nuk priti të merrte vendimin e Byrosë së Kuvendit por la mbledhjen pasi i bëri të ditur qëndrimin etij. Duke folur për gazetarët, Noka tha se është turp për një parlament të përjashtojë...

LSI kërkesë Ruçit për projektligjin e pakicave kombëtare: Mos e mbillni Shqipërinë me minoritete!

para 9 muajve - Sot News

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama, i ka parashtruar një kërkesë kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi, që të mos miratohet Projektligji “Për mbrojtjen e pakicave kombëtare” në mënyrën se...

Kërkesa e PS për përjashtimin e Nokës nga Kuvendi, mblidhet Byroja Parlamentare

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Pas ndërprerjes së seancës plenare si rezultat i prezencës së deputetit demokrat Flamur Noka në sallë, pasi ishte pezulluar nga kryeparlamentari Ruçi, mbledhur Byroja Parlamentare. Ashtu siç u...

Pezullimi i Nokës mblodh Byronë Parlamentare, Noka: Është turp i madh

para 9 muajve - Albeu

Prezenca e Flamur Nokës në sallë pavarësisht pezullimit që i bëri kryeparlamentari Ruci, ka sjellë mbledhjen e Byrosë Parlamentare. Ndërkohë deputeti Noka ka folur jashtë Kryesisë së Kuvendit . “Është...

LSI del kundër, Rama i shkruan Ruçit: Mos e mbillni Shqipërinë me minoritete

para 9 muajve - Indeks online

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama i është drejtuar me një letër publike kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruci, sa i përket cështjes së ligjit të ri të minoriteteve. Rama kërkon të...

Luan Rama: Ligji për pakicat antikombëtar, krijon probleme të shumta

para 9 muajve - Ora news

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama nëpërmjet një letre publike drejtuar kryetarit të Kuvendit, i kërkon që të ‘mbjellë’ Shqipërinë me minoritete, duke theksuar se ligji për “mbrojtjen...

Basha pas seancës parlamentare

para 9 muajve - ABC News

Ndërsa kreu i PD Lulzim Basha, deklaroi sërish për gazetarët se opozita nuk do ta lejojë këtë maxhorancë t’i mbyllë gojën në parlament.

Flamur Noka: Përjashtimi im, turp i këtij Parlamenti. Kërkova të drejtën time, e teprova kur…

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka është paraqitur pasditen e sotme në mbledhjen e Byrosë Parlamentare në ambientet e Kryesisë së Kuvendit, ku ka paraqitur pretendimet e tij për qëndrimin...

Seanca e pasdites në Kuvend vetëm 5 minuta

para 9 muajve - ABC News

Seanca parlamentare, e cila rifilloi pasdite në orën 17:00, zgjati vetëm disa minuta. Kryetari i kuvendit Gramoz Ruçi, informoi deputetët se nuk e kishte marrë në konsideratë kërkesën e paraqitur nga 3...

Rama: Fola nëpër dhëmbë për Berishën

para 9 muajve - ABC News

Duke folur për gazetarët jashtë parlamentit, pas kësaj seance, kryeministri Rama pranoi se kishte thënë nëpër dhëmbë fjalën e pretenduar nga opozita për kryeministrin Berisha, por aspak në kontekst ofendues.

Flamur Noka: Përjashtimi im, turp i këtij Parlamenti

para 9 muajve - Sot News

Pas kërkesës së PS-së për përjashtimin nga Kuvendi të deputetit të PD-së Flamur Noka nga ana e kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, pasditen e sotme është mbledhur Byroja Pralamenatre në ambientet e Kryesisë...

Luan Rama: Ligji për minoritetet është kundër interesit kombëtar

para 9 muajve - Shqiptarja

Zëvendëskryetari i LSI, Luan Rama me anë të një postim në rrjetin e tij social Facebook, ka shkruar se ligji për minoritetet, është një ligj që shpreh vullnetin antikombëtar të Shqipërisë. Ai është shprehur...

Mblidhet Byroja për të marrë vendimin, Noka: Është turp të përjashtohesh për…

para 9 muajve - Mapo

Pas ndërprerjes së seancës plenare si rezultat i prezencës së deputetit demokrat Flamur Noka në sallë, pasi ishte pezulluar nga kryeparlamentari Ruçi, mbledhur Byroja Parlamentare. Ashtu siç u njoftua...

LETRA/ Luan Rama i shkruan Gramoz Ruçit: Mos e mbillni Shqipërinë me minoritete!

para 9 muajve - BalkanWeb

Zv/kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, nëpërmjet një letre i është drejtuar kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi, për projektligjin “Për mbrojtjen e pakicave kombëtare”. Nën thirrjen “Mos...

Mblidhet Byroja Parlamentare për pezullimin e Flamur Nokës nga Kuvendi

para 9 muajve - Albeu

Prezenca e Flamur Nokës në sallë pavarësisht pezullimit që i bëri kryeparlamentari Ruci, ka sjellë mbledhjen e Byrosë Parlamentare . Ashtu siç u njoftua edhe gjatë seancës, mbledhja e Byrosë Parlamentare...

LSI kërkesë të fortë Ruçit për projektligjin e pakicave kombëtare

para 9 muajve - Albeu

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama, i ka parashtruar një kërkesë kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi, që të mos miratohet Projektligji “Për mbrojtjen e pakicave kombëtare ” në mënyrën se...

Noka: Nuk di të them vendimin e Byrosë, por turpin e Parlamentit

para 9 muajve - Ora news

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka tha pas mbledhjes së Byrosë së Kuvendit, se nuk e dinte se çfarë vendimi është marrë ndaj tij, por shton se di cili është turpi i Parlamentit sot. Noka : Vendimi...

Mblidhet Byroja për të marrë vendimin për deputetin e PD-së, Flamur Noka

para 9 muajve - Opinion

Është mbledhur Byroja Parlamentare, pak minuta më parë, për të marrë vendimin për deputetin e PD-së, Flamur Noka, pas ndërprerjes së seancës plenare, si rezultat i pranisë së tij në sallë, pasi ishte pezulluar...

LAJM I FUNDIT/ Kërkesa e PS për përjashtimin e Nokës nga Kuvendi, mblidhet Byroja Parlamentare

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Pas ndërprerjes së seancës plenare si rezultat i prezencës së deputetit demokrat Flamur Noka në sallë, pasi ishte pezulluar nga kryeparlamentari Ruçi, mbledhur Byroja Parlamentare. Ashtu siç u...

Noka flet pas mbledhjes së Byrosë: U përjashtova pse kërkova fjalën

para 9 muajve - Shqiptarja

Deputeti i PD, Flamur Noka ka folur pas mbledhjes së Byrosë së Kuvendit, për përjashtimin e tij nga punimet e seancës. Noka tha se duhej të ishte përjashtuar kryeministri Edi Rama pasi iu drejtua me fjalor...

Mblidhet Byroja e Kuvendit, Noka: S’do pranojmë që parlamenti të drejtohet në mënyrë banditeske

para 9 muajve - Gazeta Express

Rreth orës 19:00 u mblodh Byroja e Kuvendit, ndërsa deputeti i PD-së, Flamur Noka u largua para se të jepej vendimi për përjashtimin apo jo të tij. Në një komunikim me mediat Noka u shpreh se kërkojnë...

Noka: Nga Parlamenti duhet të përjashtohej Rama me fjalorin e tij vulgar

para 9 muajve - Syri

Deputeti demokrat Flamur Noka tha se nga Parlamenti dihet të përjashtohej kryeministri Edi Rama, që përdori fjalor rruge në sallën e Parlamentit dhe jo ai. Noka tha se Rama përdori një fjalor vulgar. Lajm...

Kërkesa e PS për përjashtimin e Nokës nga Kuvendi, mblidhet Byroja Parlamentare

para 9 muajve - Mapo

Pas ndërprerjes së seancës plenare si rezultat i prezencës së deputetit demokrat Flamur Noka në sallë, pasi ishte pezulluar nga kryeparlamentari Ruçi, mbledhur Byroja Parlamentare. Ashtu siç u njoftua...

PS kërkoi përjashtimin e Nokës nga Kuvendi, mblidhet Byroja Parlamentare

para 9 muajve - Sot News

Pas ndërprerjes së seancës plenare si rezultat i prezencës së deputetit demokrat Flamur Noka në sallë, pasi ishte pezulluar nga kryeparlamentari Ruçi, mbledhur Byroja Parlamentare. Ashtu siç u njoftua...

Asnjë tolerim, Byroja përjashton Nokën me 10 ditë nga punimet e Kuvendit

para 9 muajve - Java News

Byroja e Kuvendit ka vendosur përjashtimin e deputetit të PD Flamur Noka me 10 ditë nga punimet e Kuvendit. Pas këtij vendimi, Noka humbet pjesëmarrjen në Komisionin e Sigurisë ku është anëtar si dhe në...

Noka: Nga Parlamenti duhet të përjashtohej Rama me fjalorin e tij vulgar

para 9 muajve - Tetova Sot

Deputeti demokrat Flamur Noka tha se nga Parlamenti dihet të përjashtohej kryeministri Edi Rama, që përdori fjalor rruge në sallën e Parlamentit dhe jo ai. Noka tha se Rama përdori një fjalor vulgar. “Vendimi...

Kërkesa për përjashtimin e Nokës, nis mbledhja e Byrosë Parlamentare

para 9 muajve - Syri

Ka nisur mbledhja e Byrosë Parlamentare, ku do të shqyrtohet kërkesa e PS-së për përjashtimin e deputetit demokrat Flamur Noka me 10 ditë nga aktivitet parlamentare. Mbledhja po zhvillohet me dyer të mbyllura...

Mos e mbillni Shqipërinë me minoritete!

para 9 muajve - Gazeta Express

​Projektligji "Për mbrojtjen e pakicave kombëtare" në mënyrën si është paraqitur, nuk duhet miratuar. I nderuar zoti Kryetar i Kuvendit! Për shkak të problematikës që mbart, por edhe prej problemit që...

Luan Rama apel Ruçit: Mos e mbillni Shqipërinë me minoritete!

para 9 muajve - Syri

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama në një letër publike drejtuar kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi, jep arsyet pse nuk duhet miratuar projektligji "Për mbrojtjen e pakicave kombëtare",...

Mblidhet byroja e parlamentit, shqyrtohet kërkesa e Ruçit

para 9 muajve - Vizion Plus

Ne keto moment është mbledhur byroja e parlamentit per te shqyrtuar kërkesën e Partisë Socialiste per te përjashtuar 10 dite demokratin Flamur Noka nga parlamenti. Deputetet e PS kërkuan përjashtimin e...

Monika Kryemadhi: Rama rrezik kombëtar

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi flet për bashkimin e opozitës shqiptare. Në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, Kryemadhi u shpreh se mazhoranca nuk mund të bëjë sikur parlamenti është pronë...

Mos e mbillni Shqipërinë me minoritete!

para 9 muajve - Koha Jone

Nga Luan RAMA Projektligji “Për mbrojtjen e pakicave kombëtare” në mënyrën si është paraqitur, nuk duhet miratuar. I nderuar zoti Kryetar i Kuvendit! Për shkak të problematikës që mbart, por edhe prej...

Përjashtimi i Nokës/ Flet për herë të parë Basha: Ju tregoj strategjinë e Ramës dhe Ruçit

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i Partisë demokratike në një lidhje direket për “Opinion” ka folur për përjashtimin e deputetit Flamur Noka dhe për denoncimet e opozitës për krimin. I pyetur nga Fevziu se çfarë po ndodh në Parlament...

Reagon Noka: Ajo që teprova sot ishte se…

para 9 muajve - Java News

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka ishte pasdite në Kryesinë e Kuvendit ku paraqiti pretendimet e tij lidhur me deklaratat në parlament që i kushtuan përjashtimin. Noka deklaroi para Byrosë se...

Kërkesa për përjashtimin e Nokës, nis mbledhja e Byrosë Parlamentare

para 9 muajve - Tetova Sot

Ka nisur mbledhja e Byrosë Parlamentare, ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS-së për përjashtimin e deputetit demokrat Flamur Noka me 10 ditë nga aktivitet parlamentare. Mbledhja po zhvillohet...

Basha: Rama s’lejon debat. Noka: Atentat demokracisë

para 9 muajve - Top Channel

Lulzim Basha dhe Flamur Noka ishin në një zë jashtë sallë së Kuvendit pas ndërprerjes së seancës nga Gramoz Ruçi. Si kryetari i PD-së, ashtu edhe deputeti i përjashtuar nga seanca e së enjtes, akuzuan...

Flamur Noka sfidon Ruçin, kryeparlamentari ndërpret seancën

para 9 muajve - Top Channel

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ndërpreu për herë të dytë seancën e kësaj të enjteje dhe thërriti mbledhjen e Kuvendit paraditen e së premtes. Ai argumentoi këtë vendim të marrë, pasi sipas rregullores...

Noka pas përjashtimit nga Kuvendi: Ministri i Sigurimit kërkon t’i mbyllë gojën opozitës

para 9 muajve - Sot News

Pas mbylljes së senacës plenare e cila u rihap pasditen e sotme deputeti demokrat Flamur Noka ka folur për qëndrimin e mbajtur ndaj tij në seancën e sotme plenare nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi. Noka...

Jugosllavizimi i Shqipërisë

para 9 muajve - Respublica

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka hartuar një letër publike drejtuar kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi, përmes të cilës sugjeron që ligji për pakicat kombëtare të mos miratohet....

“Po e mbillni Shqipërinë me minoritete”, LSI letër Ruçit kundër ligjit për pakicat

para 9 muajve - Java News

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama, i ka bërë kërkesë kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi, që të mos miratohet Projektligji “Për mbrojtjen e pakicave kombëtare” në mënyrën se si është paraqitur....

LSI bën thirrje: Mos votoni ligjin që mbush Shqipërinë me minoritete

para 9 muajve - Illyria

Luan Rama nga Lëvizja Socialiste për Integrim i shkruan Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi Luan Rama: Projektligji “Për mbrojtjen e pakicave kombëtare” në mënyrën si është paraqitur, nuk duhet miratuar....

Habit Rama, quan “motër” LSI-në teksa i jepte një mesazh PD-së

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kryeministri Edi Rama u ka kërkuar deputetëve të opozitës që të zbatojnë rregulloren e Kuvendit, dhe mos tentojnë ta kthejnë debatin në Parlament në një “mejhane”. Duke folur për mediat pas mbylljes...

Shau Berishën në Kuvend? Rama: Mund të më ketë dalë nëpër dhëmbë

para 9 muajve - Infokusi

Kryeministri Edi Rama foli për mediat jashtë Kuvendit pas seancës së pasdites në Kuvend, e cila nuk u arrit të zhvillohej për shkak të bllokimit nga ana e opozitës. Rama u pyet nga gazetarët nëse e kishte...

Quajti Berishën ?të rrjedhur?, Rama: Nëpër dhëmbë e thashë

para 9 muajve - Albeu

Pak pasi Ruci e hodhi poshtë kërkesën për përjashtimin e kryeministrit Rama nga Parlamenti , edhe kryministri ka thënë fjalën e tij. Ai i quan si qesharake kërkesat e opozitës dhe se Parlamenti do të funksionojë...

Noka: Ruçi i fal Ramës fjalorin rrugaçëror

para 9 muajve - Illyria

Deputeti, Flamur Noka, nuk priti të merrte vendimin e Byrosë së Kuvendit por la mbledhjen pasi i bëri të ditur qëndrimin etij. Duke folur për gazetarët, Noka tha se është turp për një parlament të përjashtojë...

Ruçi mbyll derën e Kuvendit, Noka: Ministri i Sigurimit po i bën atentat demokracisë

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, ka folur për qëndrimin e mbajtur ndaj tij në seancën e sotme plenare nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi. Në dalje të Parlamentit, pas mbylljes së punëve...

Mbyllja e seancës Parlamentare, Rama: Koha kur Kuvendi ishte “mejhane” ka mbaruan, opozita është pa vizon, pa program, pa skuadër

para 9 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama i kërkoi deputetëve të opozitës që të zbatojnë rregulloren e Kuvendit, dhe mos tentojnë ta kthejnë debatin në Parlament në një “mejhane”. Në një deklaratë për media pas mbylljes së...

U përjashtua nga Kuvendi, Noka:  Po i bëhet atentat demokracisë

para 9 muajve - Shqiptarja

Pas ndërprerjes së seancës dhe shtyrjes së punimeve të Kuvendit për nesër, deputeti i PD, Flamur Noka tha jashtë dyerve të Parlamentit se maxhoranca po i bën atentat demokracisë. “ Ato që kam pasur komente...

Byroja përjashton 10 ditë nga Kuvendi dep.Noka të PD

para 9 muajve - Illyria

Byroja e Kuvendit ka vendosur që të përjashtojë për 10 ditë deputetin e Partisë Demokratike, Flamur Noka. Nënkryetari i Kuvendit, demokrati Edi Paloka tha se deputeti Noka nuk ka shkelur asnjë nen të Rregullores....

Noka pas mbylljes së seancës në Kuvend: Ministri i Sigurimit kërkon t’i mbyllë gojën opozitës

para 9 muajve - Sot News

Pas mbylljes së senacës plenare e cila u rihap pasditen e sotme deputeti demokrat Flamur Noka ka folur për qëndrimin e mbajtur ndaj tij në seancën e sotme plenare nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi. Noka...

Byroja e Kuvendit përjashton për 10 ditë Flamur Nokën…

para 9 muajve - Te Sheshi

Byroja e Kuvendit vendosi përjashtimin me 10 ditë nga punimet e Parlamentit të deputetit, Flamur Noka. Në bazë të këtij vendimi Flamur Noka nuk do të marrë pjesë as në seancën e së enjtes të javës së ardhshme....

“Kukullat e Ramës kanë zaptuar Parlamentin”, Basha: Ruçi nuk ka arsye të…

para 9 muajve - Mapo

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi rindërpreu seancën pas përplasjes me deputetin demokrat Flamur Noka. Lidhur me këtë situatë në një dalje për media ka reaguar kreu i PD-së Lulzim Basha. “Nuk ka arsye Ruçi të...

Ruçi nuk pranoi kërkesën e PD-së, Basha: ?Kukullat e Ramës kanë zaptuar Parlamentin?

para 9 muajve - Albeu

Pas debateve të shumta sot në kuvend , gjërat përfunduar me kërkesën e deputetëve të Partisë Demokratike,të LSI-së dhe PR-së të cilët kërkuan përjashtimin e kryeministrit Rama nga punimet e parlamentit...

Flamur Noka sfidon Ruçin, kryeparlamentari ndërpret seancën

para 9 muajve - Opinion

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ndërpreu për herë të dytë seancën e kësaj të enjteje dhe thërriti mbledhjen e Kuvendit paraditen e së premtes. Ai argumentoi këtë vendim të marrë, pasi sipas rregullores...

Byroja merr vendimin për Nokën, përjashtohet për 10 ditë

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Byroja e Kuvendit ka marrë vendim për deputetin e Partisë Demokratike Flamur Noka, për bllokim të foltores në Kuvend dhe për fyerje të kreut të Parlamentit Gramoz Ruçi. Byroja ka vendosur masën e përjashtimit...

Rama: PD të zbatojë rregulloren, bashkë me motrën tonë të përbashkët LSI

para 9 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama u ka kërkuar deputetëve të opozitës që të zbatojnë rregulloren e Kuvendit, dhe mos tentojnë ta kthejnë debatin në Parlament në një “mejhane”. Duke folur për mediat pas mbylljes së...

Rama: PD të zbatojë rregulloren, bashkë me motrën tonë të përbashkët LSI

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar deputetëve të opozitës që të zbatojnë rregulloren e Kuvendit, dhe mos tentojnë ta kthejnë debatin në Parlament në një “mejhane”. Duke folur për mediat pas mbylljes...

Shau Berishën? Rama: Në ka dalë nëpër dhëmbë s’mund të mbyllet seanca

para 9 muajve - Ora news

Kryeministri Edi Rama u pyet nga gazetarët nëse e kishte sharë ish-paraardhësin e tij, Sali Berisha, çështje e cila u bë shkak që dy partitë e mëdha opozitare, PD dhe LSI, kërkuan përjashtimin e tij nga...

Lufta për të përjashtuar Ramën, Ruçi tregon vendimin

para 9 muajve - Indeks online

Pas debateve të shumta sot në kuvend , gjërat përfunduar me kërkesën e deputetëve të Partisë Demokratike,të LSI-së dhe PR-së të cilët kërkuan përjashtimin e kryeministrit Rama nga punimet e parlamentit....

Rama e quan motër LSI: Kuvendi nuk mund të jetë më mejhane

para 9 muajve - Opinion

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, pas seancës plenare, i pyetur nga gazetarët jashtë selisë së Kuvendit, është shprehur se opozita duhet të mësohet se Kuvendi funksionon në bazë të rregullores për të...

A e ofendoi Rama- Sali Berishën, kryeministri “habit” me përgjigjen

para 9 muajve - Tetova Sot

Në lidhje me zhvillimet e sotme në sallën plenare foli edhe kryeministri Edi Raman. Në një prononcim për mediat Rama u shpreh se ka marrë fund koha kur opozita fliste në parlament sa herë që dëshironte...

Ndërprerja e parlamentit, Basha: Ankthi i Ramës s’po na le të debatojmë

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Pas rindërprerjes së seancës parlamentare nga ana e kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçit, pasi deputeti demokrat Flamur Noka (i përjashtuar më herët nga parlamenti për ditën e sotme) nuk pranonte...

Byroja e Kuvendit mblidhet për përjashtimin e deputetit të PD-së, Noka: turp, nuk pranojmë këtë mënyrë drejtimi…

para 9 muajve - Te Sheshi

Byroja e Kuvendit është mbledhur pasditen e së enjtes për të vendosur mbi kërkesën e Partisë Socialiste për përjashtimin për 10 ditë nga punimet e Parlamentit të deputetit demokrat, Flamur Noka. Ky i fundit...

Basha: Duan t’i mbyllin gojën opozitës. Rama: Kuvendi nuk mund të jetë më mejhane

para 9 muajve - NOA

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, pas shtyrjes për herë të dytë të seancës plenare nga Gramoz Ruçi, ka thënë para mediave, se Rama ka frikë të përballet me të vërtetat dhe faktet e opozitës. Ai...

Shtyrja e seancës, Basha: Rama ankth të përballet me të vërtetën

para 9 muajve - Shqiptarja

Kryetari i PD, Lulzim Basha akuzoi kryeministrin Edi Rama se s’pranon debatin pasi ka ankth nga e vërteta. Basha foli për mediat jashtë dyerve të Kuvendit, pas shtyrjes së seancës për ditën e nesërme....

Rama thirrje opozitës: Zbatoni rregulloren, mos e ktheni Parlamentin në mejhane

para 9 muajve - Sot News

Kreu i qeverisë Edi Rama ka dalë para mediave pas mbylljes së seancës plenare dhe rezistencës së deputetit Flamur Noka për të dalë nga Kuvendi. Rama i ka kërkuar deputetëve të opozitës që të zbatojnë rregulloren...

Byroja e Kuvendit mblidhet për përjashtimin e deputetit të PD-së, Noka: turp, nuk pranojmë këtë mënyrë drejtimi…

para 9 muajve - AlbPress

Byroja e Kuvendit është mbledhur pasditen e së enjtes për të vendosur mbi kërkesën e Partisë Socialiste për përjashtimin për 10 ditë nga punimet e Parlamentit të deputetit demokrat, Flamur Noka. Ky i fundit...

A e ka fyer Berishën në Kuvend? Rama e pranon: Nëpër dhëmbë…

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Të gjitha tensionet në seancën e sotme u shkaktuan nga opozita pasi pretendonin që kryeministri Edi Rama fyeu ish-kryeministrin Sali Berisha me fjalët “Ky ka rrjedhur”. Vetë kryeministri i vendit...

Rama batuta ne gazetarët: LSI motra jonë edhe e PS edhe e PD

para 9 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama, jashtë sallës së Kuvendit, ka sulmuar sërish opozitën, duke quajtur atë përgjegjëse për pezullimin e seancës plenare. Ndërkohë që ka kërcënuar se edhe nëse nuk do PD apo ‘motra’...

Rama batuta ne gazetarët: LSI motra jonë edhe e PS edhe e PD

para 9 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama, jashtë sallës së Kuvendit, ka sulmuar sërish opozitën, duke quajtur atë përgjegjëse për pezullimin e seancës plenare. Ndërkohë që ka kërcënuar se edhe nëse nuk do PD apo ‘motra’...

Noka: Në Kuvend po i bëhet atentat demokracisë, ministri i Sigurimit do t’i mbyllë gojën opozitës

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, ka folur për qëndrimin e mbajtur ndaj tij në seancën e sotme plenare nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi. Në dalje të Parlamentit, pas mbylljes së punëve...

Rama: Parlamenti do funksionojë, do apo s’do PD me motrën tonë të përbashkët LSI

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Pas Lulzim Bashës, edhe Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur gjithashtu të reagojë për mediat pas tensioneve të sotme në Kuvend që e detyruar kryeparlamentarin Gramoz Ruçi të ndërpriste seancën për të shtyrë...

A e ofendoi Rama- Sali Berishën, kryeministri "habit" me përgjigjen

para 9 muajve - Gazeta Express

Në lidhje me zhvillimet e sotme në sallën plenare foli edhe kryeministri Edi Raman. Në një prononcim për mediat Rama u shpreh se ka marrë fund koha kur opozita fliste në parlament sa herë që dëshironte...

Basha për ndërprerjen e seancës parlamentare: Ankthi i Ramës s’po na le të debatojmë

para 9 muajve - Sot News

Pas rezistencë së deputetit demokrat Flamur Noka për të mos dalë nga Kuvendi, kreu i tij Gramoz Ruçi ka shtyrë për ditën e nesërme. Pas kësaj kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë para mediave...

Rama e pranon edhe ‘live’ që e ka ofenduar ish-kryeministrin Sali Berisha

para 9 muajve - Syri

Të gjitha tensionet në seancën e sotme u shkaktuan nga opozita pasi pretendonin që kryeministri Edi Rama fyeu ish-kryeministrin Sali Berisha me fjalët: “Ky ka rrjedhur”. Në një reagim për gazetarët jashtë...

Kryeministri e pranon se ka fyer Berishën ‘nëpër dhëmbë’

para 9 muajve - Opinion

“Opozita duhet të mësohet se Kuvendi funksionon në bazë të rregullores për të cilën jemi dakordësuar dhe e kemi miratuar bashkë”. Kështu deklaroi kryeministri Rama pas ndërprerjes së seancës. Rama ironizoi...

Lufta për të përjashtuar Ramën, Ruçi tregon vendimin

para 9 muajve - Albeu

Pas debateve tw shumta sot nw kuvend , gjwrat pwrfunduar me kërkesën e deputetëve të Partisë Demokratike,të LSI-së dhe PR-së të cilët kërkuan përjashtimin e kryeministrit Rama nga punimet e parlamentit....

Basha: Përplasja me këtë qeveri është e pashmangshme

para 9 muajve - Koha Jone

Menjëherë pas pezullimit të seancës plenare që rifilloi në orën 17:00, ka folur kreu i opozitës, Lulzim Basha. Lidhur me përjashtimin e deputetit të PD-së Flamur Noka, nga kryeparlamentari Gramoz Ruçi,...

Rama e quan motër LSI: Kuvendi nuk mund të jetë më mejhane

para 9 muajve - Ora news

“Opozita duhet të mësohet se Kuvendi funksionon në bazë të rregullores për të cilën jemi dakordësuar dhe e kemi miratuar bashkë”. Kështu deklaroi kryeministri Rama pas ndërprerjes së seancës. Rama ironizoi...

A e ka fyer Berishën në Kuvend? Rama e pranon: Nëpër dhëmbë…

para 9 muajve - Koha Jone

Të gjitha tensionet në seancën e sotme u shkaktuan nga opozita pasi pretendonin që kryeministri Edi Rama fyeu ish-kryeministrin Sali Berisha me fjalët “Ky ka rrjedhur”. Vetë kryeministri i vendit pranon...

Rrëzohet kërkesa e PD për përjashtimin e Ramës. Basha: Fundi i parlamentit

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i gjendur në kushtet kur edhe pas rifillimit të seancës plenare në orën 17:00, deputeti demokrat i përjashtuar, Flamur Noka nuk ishte larguar nga salla, vendosi që ta...

Basha: Rama ka frikë të përballet në debat, duan t'i mbyllin gojën opozitës

para 9 muajve - NOA

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, pas shtyrjes për herë të dytë të seancës plenare nga Gramoz Ruçi, ka thënë para mediave, se Rama ka frikë të përballet me të vërtetat dhe faktet e opozitës. Sipas...

Basha: T’i mbyllësh gojën opozitës është fundi i Parlamentit. Po prodhohet kriza më e rrezikshme në 27 vite

para 9 muajve - Opinion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas shtyrjes së seancës plenare për herë të dytë, tha para gazetarëve se t’i mbyllësh gojën opozitës është fundi i Parlamentit, kryeministri Edi Rama ka dy javë...

A e ka fyer Berishën në Kuvend? Rama e pranon: Nëpër dhëmbë…

para 9 muajve - Syri

Të gjitha tensionet në seancën e sotme u shkaktuan nga opozita pasi pretendonin që kryeministri Edi Rama fyeu ish-kryeministrin Sali Berisha me fjalët: “Ky ka rrjedhur”. Në një reagim për gazetarët jashtë...

Flamur Noka bën rezistencë, Ruçi nuk fal. Ja çfarë vendosi në Kuvend

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kryeparlamentari Gramoz Ruçi tregohet i rreptë kur vjen puna tek rregullorja. Pasi shtyu disa herë seancën, ai e mbylli për sot Kuvendin, për ta zhvendosur ditën e nesërme, pasi deputeti Flamur...

Noka: Në Kuvend po i bëhet atentat demokracisë, ministri i Sigurimit do t’i mbyllë gojën opozitës

para 9 muajve - Koha Jone

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, ka folur për qëndrimin e mbajtur ndaj tij në seancën e sotme plenare nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi. Në dalje të Parlamentit, pas mbylljes së punëve të Kuvendit,...

A e fyeu Berishën? Përgjigjet Rama: Nëpër dhëmbë...

para 9 muajve - Shqiptarja

Kryeministri Edi Rama ka dhënë përgjigje nëse e ka fyer apo jo Sali Berishën gjatë seancës së Kuvendit. Rama u pyet nga gazetarja e Report Tv Esiona Konomi dhe përgjigja e tij ishte e shkurtër dhe e prerë:...

Luan Rama I shkruan Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi: Mos e mbillni Shqipërinë me minoritete!

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Luan Rama: Ne, deputetët e Kuvendit të Shqipërisë jemi përpara një prove të madhe: Jemi përballë provës së dinjitetit dhe integritetit tonë, në emër të të cilave ju ftoj të mos e votojmë këtë projektligj,...

Basha: Rama dhe masha e tij Ruçi i mbyllin gojën opozitës

para 9 muajve - Ora news

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi nga pjesa e jashtme e selisë së Parlamentit kryetarin e Kuvendit Ruçi se prej dy javësh bllokon debatin parlamentar që sipas tij synon t’i mbyllë gojën opozitës....

"Atentat në Kuvend", Basha zbulon frikën e Edi Ramës

para 9 muajve - Gazeta Express

E ka quajtur atentat ndaj demokracisë Flamur Noka mbylljen e seancës parlamentare nga Gramoz Ruçi dhe shtyrjen e saj për mëngjesin e së premtes. Seanca e nisur në 17.00 të kësaj pasditeje u shty pasi deputeti...

Flamur Noka s'del nga salla e Kuvendit, Ruçi shtyn seancën për nesër

para 9 muajve - Sot News

Ashtu sikurse u njoftua edhe më herët, seanca plenare në Kuvend filloi sërish në orën 17:00, por edhe këtë herë pa rrezultat pasi deputeti i PD Flamur Noka mbajti sërish qëndrim duke mos u larguar nga...

Kadiu: Komunizmi i Ruçit shfaqet edhe gjatë seancës

para 9 muajve - Gazeta Express

Deputetja e Partisë Demokratike, Fatbardha Kadiu reagoi në lidhje me ngjarjet gjatë seancës së sotme plenare. Ajo e konsideron një lloj komunizmi faktin që kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi reagon me dy standarde...

Noka bën rezistencë për të dalë nga Kuvendi, Ruçi zhvendos seancën për nesër

para 9 muajve - NOA

Ka rinisur rreth orës 17:00 seanca plenare e Kuvendit ashtu siç ishte paralajmëruar më herët nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruçit. Seanca plenare e thirrur pasditen e sotme pas ndërprerjes në mesditë ka zgjatur...

“Deja Vu” në Parlamentin shqiptar! Noka nuk del nga salla, Gramoz Ruçi mbyll seancën

para 9 muajve - Gazeta Express

Parlamenti shqiptar ka rinisur punimet e seancës së kësaj të enjte për t’u deklaruar i mbyllur nga ana e Gramoz Ruçit për shkak të përplasjeve mes tij dhe deputetit Famur Noka. Edhe këtë të enjte, parlamenti...

Pezullimi i parlamentit/ Basha: Rama ka frikë të përballet në debat. Po shkojmë në krizën më të rrezikshme të demokracisë

para 9 muajve - Syri

Kreu i opozitës Lulzim Basha, pas shtyrjes për herë të dytë të seancës plenare nga gramor R$uçi, ka thënë para mediave, se Rama ka frikë të përballet me të vërtetat dhe faktet e opozitës. Sipas Bashës,...

E Fundit/ Basha t’i mbyllësh gojën opozitës është fundi i Parlamentit

para 9 muajve - Opinion

Basha t’i mbyllësh gojën opozitës është fundi i Parlamentit, ka dy javë që nuk lejon debat. Vijon…

Pezullohet seanca plenare

para 9 muajve - Syri

Seanca plenare e cila ishte parashikuar të rifillonte në orën 17:00, ka zgjatur vetëm pak minuta, pasi deputeti i PD-së, Flamur Noka, nuk ka pranuar që të dalë nga salla. Ka qenë kryetari i Kuvendit Gramoz...

Noka s'del nga salla, Ruçi shtyn seancën për nesër

para 9 muajve - Shqiptarja

Është ndërprerë sërish seanca plenare, pasi u shoqërua me debate të forta. Deputeti Flamur Noka nuk pranoi të dalë nga salla, pas përjashtimit nga seanca, duke detyruar kryeparlamentarin Ruçi që të ndërpresë...

Vetëm 8 minuta seancë, Ruçi mbledh Byronë e Kuvendit për Nokën

para 9 muajve - Ora news

Ka zgjatur vetëm 8 minuta seanca plenare e thirrur pasditen e sotme pas ndërprerjes në mesditë. vijon….. Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Facebook dhe në Twitter

Flamur Noka shtyn punimet e Kuvendit. Rama nuk ndëshkohet

para 9 muajve - Koha Jone

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka shtyrë punimet e Kuvendit, pas shkeljes së rregullores nga deputeti Flamur Noka. Deputeti i PD nuk ka pranuar të dalë nga salla e Kuvendit edhe pas vendimit për përjashtim...

Parlament - Pezullohet seanca plenare

para 9 muajve - Syri

Seanca plenare e cila ishte parashikuar të rifillonte në orën 17:00, ka zgjatur vetëm pak minuta, pasi deputeti i PD-së, Flamur Noka, nuk ka pranuar që të dalë nga salla. Ka qenë kryetari i Kuvendit Gramoz...

Vetëm 8 minuta seancë, Ruçi mbledh Byronë e Kuvendit për Nokën

para 9 muajve - Opinion

Ka zgjatur vetëm 8 minuta seanca plenare e thirrur pasditen e sotme pas ndërprerjes në mesditë.

Përsëri përplasje në Kuvendin e Shqipërisë, PD-ja bllokn foltoren

para 9 muajve - Alsat-M

Sërish tension në Kuvend e Shqipërisë. Ashtu si seanca e kaluar, deputetët e partisë Demokratike bllokuan foltoren e Kuvendit, paraditen e sotme duke akuzuar dhe debatuar me kryetarin e Kuvendit Gramoz...

Ligji për minoritetet, Noka përjashtohet nga seanca

para 9 muajve - Zhurnal

Tiranë, 12 tetor - Projektligji për mbrojtjen e pakicave është debatuar paraditen e kësaj të enjteje në Parlamentin e Shqipërisë, ku deputetit Vangjel Dule ka kërkuar që ky ligj të hiqet nga rendi i ditës,...

Deputetët e PD të ngujuar në Kuvend,ja kush iu është bashkuar

para 9 muajve - Shqiptarja

Deputetët e Partisë Demokratike janë ngujuar edhe këtë të enjte në sallën e Kuvendit, pas përplasjeve të ashpra gjatë seancës plenare. Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, përjashtoi deputetin Flamur Noka nga...

Nga fanatikët e procedurës te kundërshtimi i ligjit për pakicat

para 9 muajve - Respublica

Seanca e kësaj të enjte në parlament ku do të diskutohej projektligji për pakicat mori një tjetër rrjedhë për shkak të problemeve proceduriale që lidhen me drejtimin e seancës. Me vendimet që mori  drejtuesi...

Tiranë: Seanca e Kuvendit ndërpritet gjatë diskutimit të ligjit për pakicat kombëtare

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Në Tiranë, parlamenti nisi sot diskutimin e projekt-ligjit për mbrojtjen e pakicave kombëtare. Ai u prit me kritika të shumta nga partitë opozitare. Por debatet mes shumicës dhe opozitës përsëri u bllokuan...

Milo: Në Shqipëri s’ka edhe Maqedonas, edhe Bullgar

para 9 muajve - RTSH

Një projektligj liberal e quan ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo projektligjin për pakicat kombëtare në Shqipëri, që ishte temë diskutimi sot në Kuvend. “Në një vlersim të përgjithshëm është një ligj...

Kërkesa e PS për përjashtimin e Nokës nga Kuvendi, mblidhet Byroja Parlamentare

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Pas ndërprerjes së seancës plenare si rezultat i prezencës së deputetit demokrat Flamur Noka në sallë, pasi ishte pezulluar nga kryeparlamentari Ruçi, mbledhur Byroja Parlamentare. Ashtu siç u njoftua...

Gramoz Ruçi përjashton Flamur Nokën nga  parlamenti. Arsyeja?

para 9 muajve - Blitz

Deputeti i PD Flamur Noka është përjashtuar nga seanca e sotme në Kuvend. Ai ka protestuar duke shkuar në foltore për të marrë fjalën, por Ruçi i ka kërkuar të ulet pasi sipas tij ishte radha e Shezai...

Ligji për minoritetet, Noka përjashtohet nga seanca

para 9 muajve - Klan Kosova

Projektligji për mbrojtjen e pakicave është debatuar paraditen e kësaj të enjteje në Parlamentin e Shqipërisë, ku deputetit Vangjel Dule ka kërkuar që ky ligj të hiqet nga rendi i ditës, pasi sipas tij...

Basha: Rama, lidhje me krimin. Ruçi i mbyll gojën opozitës

para 9 muajve - Top Channel

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka akuzuar sërish kryetarin e Kuvendit se me urdhër të kryeministrit po i mbyll gojën opozitës, e cila sipas tij është gati të tregojë lidhjet e kreut të qeverisë me krimin....

Socialistët: Noka të përjashtohet për 10 ditë nga Kuvendi

para 9 muajve - Top Channel

Teksa opozita kërkoi nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi përjashtimin e kryeminsitrit Edi Rama nga seanca e sotme, një grup deputetësh socialistë i kërkojnë këtij të fundit mbledhjen e Byrosë për deputetin...

Fyerje ndaj Berishës? Rama: Kam folur nëpër dhëmbë, Kuvendi nuk është më klub të dehurish

para 9 muajve - Java News

Kryeministri Rama ka folur në përfundim të seancës së pasdites duke iu përgjigjur pyetjes nëse e ka fyer Berishën. Rama tha se ka folur nëpër dhëmbë, duke theksuar se duhet të merren me aspektin serioz...

Basha: Rama u tremb, do jepnim fakte për lidhjen e tij me krimin

para 9 muajve - Klan Kosova

Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi jashtë parlamentit se opozita do të publikonte në parlament fakte për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me krimin e organizuar, ndaj sipas tij Gramoz Ruçi përjashtoi...

Basha: Rama u tremb, do jepnim fakte për lidhjen e tij me krimin

para 9 muajve - Lajmi.net

Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi jashtë parlamentit se opozita do të publikonte në parlament fakte për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me krimin e organizuar, ndaj sipas tij Gramoz Ruçi përjashtoi...

Balla: Skenar i parapërgatitur, PD do të bllokojë Kuvendin

para 9 muajve - Indeks online

Edhe ditën e sotme ka pasur tensione në parlament, ku kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca deputetin e PD-së Flamur Nokën. “ Tensionet në kuvend janë një skenar i parapërgatitur nga PD-ja...

Opozita kërkoi përjashtimin e Edi Ramës, Ruçi merr këtë vendim

para 9 muajve - Periskopi

Pas debateve të shumta sot në kuvend , gjërat përfunduar me kërkesën e deputetëve të Partisë Demokratike,të LSI-së dhe PR-së të cilët kërkuan përjashtimin e kryeministrit Rama nga punimet e parlamentit....

Rama: Kuvendi si mejhane të dehurish ka marrë fund më 25 qershor…

para 9 muajve - AlbPress

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në Kuvend, ndërsa e krahasoi atë të ngjashme me atë para zgjedhjeve kur opozita hyri në çadër. “25 qershori shkërmoqi çadrën e opozitës,...

Rama: Kuvendi si mejhane të dehurish ka marrë fund më 25 qershor…

para 9 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në Kuvend, ndërsa e krahasoi atë të ngjashme me atë para zgjedhjeve kur opozita hyri në çadër. “25 qershori shkërmoqi çadrën e opozitës,...

Rama: Berishës i fola nëpër dhëmbë, sharjet më dolën nga shpirti

para 9 muajve - Lajme.al

Kryeministri Rama ka folur në përfundim të seancës së pasdites duke iu përgjigjur pyetjes nëse e ka fyer Berishën. Rama tha se ka folur nëpër dhëmbë, duke theksuar se duhet të merren me aspektin serioz...

Noka nuk del nga salla, Ruçi shtyn seancën për nesër/Basha: Rama ka frikë nga debati…

para 9 muajve - AlbPress

Edi Rama ka frikë nga debati, i trembet dhe bën gjithçka për ta shtyrë. Kështu u shpreh kreu demokrat Lulzim Basha, ndërsa seanca e programuar për t´u zhvilluar sot pasdite u shty për ditën e premte, për...

KM Rama: Sharja nëpër dhëmbë për Berishën më doli nga shpirti (zë)

para 9 muajve - Illyria

Deklarata e kryeministrit Edi Rama pas shtyrjes për orën 08:30 të së premtes të seancës plenare të Kuvendit Seanca nuk pranoi kërkesën e PD-së dhe LSI-së për përjashtimin e kryeministri Edi Rama për fureje...

Noka nuk del nga salla, Ruçi shtyn seancën për nesër, Basha: Rama ka frikë nga debati…

para 9 muajve - Te Sheshi

Edi Rama ka frikë nga debati, i trembet dhe bën gjithçka për ta shtyrë. Kështu u shpreh kreu demokrat Lulzim Basha, ndërsa seanca e programuar për t´u zhvilluar sot pasdite u shty për ditën e premte, për...

A e ka fyer Berishën në Kuvend? Rama e pranon: Nëpër dhëmbë…

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Të gjitha tensionet në seancën e sotme parlamentare u shkaktuan nga opozita pasi pretendonin që kryeministri Edi Rama fyeu ish-kryeministrin Sali Berisha me fjalët “Ky ka rrjedhur”. Vetë kryeministri i...

“Deja Vu” në Parlamentin shqiptar! Noka nuk del nga salla, Gramoz Ruçi mbyll seancën

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Parlamenti shqiptar ka rinisur punimet e seancës së kësaj të enjte për t’u deklaruar i mbyllur nga ana e Gramoz Ruçit për shkak të përplasjeve mes tij dhe deputetit Famur Noka. Edhe këtë të enjte, parlamenti...

Rama: Berishës i fola nëpër dhëmbë, Kuvendi nuk është klub të dehurish

para 9 muajve - Lajme.al

Kryeministri Rama ka folur në përfundim të seancës së pasdites duke iu përgjigjur pyetjes nëse e ka fyer Berishën. Rama tha se ka folur nëpër dhëmbë, duke theksuar se duhet të merren me aspektin serioz...

VIDEO/ ‘Unë nuk fyej asnjëherë’. Ja faktet që Edi Rama gënjen për atë që thotë

para 9 muajve - Syri

Kuvendi i Shqipërisë u ndërpre sërish sot. Gramoz Ruçi duket se nuk do të ua japë fjalën deputetëve as kur kërkohet për procedurë, por më të rënda ishin fyerjet e Edi Ramës drejtuar ish-kryeministrit Sali...

Basha: Përplasje e pashmangshme për shkak të KM Edi Rama dhe Ruçit (zë)

para 9 muajve - Illyria

Deklarata nga kryetari i Partisë Demokratike opozitare Lulzim Basha pasi kryekuvendari Gramoz Ruçi ndërpreu seancën plenare dhe e shtyu për mëngjesin e së premtes basha pasdite

Noka si Basha, s’del nga Kuvendi Ruçi shtyn për nesër seancën

para 9 muajve - Lajme.al

Seanca e sotme e Kuvendit të Shqipërisë është përfshirë sërish nga debatet e forta dhe përplasjet, ndërsa opozita ka bllokuar foltoren duke ndërprerë punimet. Përjashtimi i Flamur Nokës nga seanca ka sjellë...

Ofendoi Berishën, opozita kërkon përjashtimin e Ramës

para 9 muajve - Top Channel

Partitë opozitare kanë kërkuar përjashtimin nga Parlamenti të kryeministrit Edi Rama, për shkak se sipas tyre ai ofendoi ish-kryeministrin Berisha teksa ky i fundit po fliste në seancë. Krerët e grupeve...

Berisha: Rama më ofendoi. Kryeministri: PD, e lagu s’e lagu!

para 9 muajve - Top Channel

Deputeti demokrat Sali Berisha, ka deklaruar se kryeministri Rama e ka fyer gjatë fjalës që po mbante në Kuvend për ligjin mbi pakicat kombëtare. Teksa ka folur për mediat jashtë sallës, Berisha ka akuzuar...

Bllokimi i seancës, Balla: Skenar i parapërgatitur

para 9 muajve - Top Channel

Pas këtij momenti ka reaguar kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, i cili ka thënë se bëhet fjalë për një skenar të parapërgatitur nga opozita. “Ne po bëhemi dëshmitarë të një skenari të...

Fëmijët vënë në provë Bashën, ai i porosit: Nëse mësoni shumë...!

para 9 muajve - Gazeta Express

Edhe pse seanca e sotme plenare u përfshi nga debatet dhe akuzat e ashpra mes dy kampeve politike, ka patur edhe momente ku deputetët kanë lënë mënjanë çdo gjë dhe u janë përkushtuar atyre. Disa fëmijë...

Kryeministri Edi Rama në tuitter

para 9 muajve - ABC News

Kreu i ekzekutivit shqiptar Edi Rama ka shpërndarë në rrjetet sociale Tëitter dhe Facebook , një koment lidhur me situatën e nxehur në parlament. Pas përjashtimit të deputetit demokrat Flamur Noka dhe...

Ofendoi Berishën, opozita kërkon përjashtimin e Ramës

para 9 muajve - Lajmi.net

Partitë opozitare kanë kërkuar përjashtimin nga Parlamenti të kryeministrit Edi Rama, për shkak se sipas tyre ai ofendoi ish-kryeministrin Berisha teksa ky i fundit po fliste në seancë. Krerët e grupeve...

Debat për minoritetin në parlament

para 9 muajve - RTSH

Replika të shumta janë shënuar në seancë plenare të së enjtes gjatë diskutimeve për projektligjin për mbrojtjen e pakicave kombëtare. Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule ka argumentuar se ky ligj nuk sjell asnjë...

'I rrjedhur'? Balla:PD të pastrohet! Ja si e komentoi Berisha

para 9 muajve - Shqiptarja

Seanca e sotme plenare u shoqërua me debate të forta mes opozitës dhe mazhorancës, duke u mbyllur me përjashtimin e deputetit demokrat, Flamur Noka. Gjithçka pretendohet të ketë nisur pas fyerjes që Rama...

Basha: Rama u tremb, do jepnim fakte për lidhjen e tij me krimin

para 9 muajve - Arbresh

Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi jashtë parlamentit se opozita do të publikonte në parlament fakte për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me krimin e organizuar, ndaj sipas tij Gramoz Ruçi përjashtoi...

Sherri në seancë, Berisha shpërthen ndaj kryeministrit: Si mund të më ofendojë mua Rama?!

para 9 muajve - InfoShqip

Gjuhë e ashpër me akuza dhe ngritje zëri. Kështu është shoqëruar seanca e sotme plenare, e cila u pezullua për në orët e pasdites. Shkak u bënë tensionet e krijuara pas pezullimit të deputetit të PD-së,...

LSI bashkohet me PD-në kundër Ramës, ja çfarë do të kërkojnë në Kuvend

para 9 muajve - Zhurnal

Tiranë, 12 tetor - Deputetët e Partisë Demokratike kanë deklaruar se jo vetëm që nuk do të lënë sallën e Kuvendit, por kanë bërë tashmë gati edhe firmat për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama, pas fyerjes...

Fyeu Berishën, PD: Të përjashtohet Rama. PS: Të dënohet Noka

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike, ka mbledhur firmat për përjashtimin e kryeministrit Rama nga Kuvendi i Shqipërisë PD kërkon që Rama të mos jetë pjesë e seancës parlamentare për 10 ditë, pasi ofendoi...

Berisha "zbulon" ministrin më të dështuar, ja si ia kthen Bushati

para 9 muajve - Shqiptarja

Vijojnë debatet e ashpra në Kuvend, teksa deputetët po diskutojnë për ligjin e pakicave kombëtare. Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur nga vendi për këtë ligj, duke hedhur akuza të forta ndaj ministrit...

Ndërprerja e seancës/ Basha: Sot do denonconim lidhjet personale të Ramës me krimin e organizuar

para 9 muajve - Opinion

Lideri demokrat Lulzim Basha ka komentuar atë ç’ka ndodhi sot në parlament, ku seanca u ndërpre pasi opozita bllokoi foltoren. Ai ju lut medias të raportojnë drejt ngjarjen e parlamentit pasi opozita po...

Sherri në seancë, Berisha shpërthen ndaj kryeministrit: Si mund të më ofendojë mua Rama?!

para 9 muajve - Zhurnal

Tiranë, 12 tetor - Gjuhë e ashpër me akuza dhe ngritje zëri. Kështu është shoqëruar seanca e sotme plenare, e cila u pezullua për në orët e pasdites. Shkak u bënë tensionet e krijuara pas pezullimit të...

Ligji për minoritetet debat në Parlamentin e Shqipërisë, replika Rama-Dule

para 9 muajve - Zhurnal

Tiranë, 12 tetor - Ligji për pakicat ka qenë temë debati në seancën e sotme të Parlamentit të Shqipërisë. Fillimisht ka qenë kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule që ka kërkuar nisjen e diskutimeve për ligjin...

Basha: Rama u tremb se do jepnim fakte për lidhjen e tij me krimin

para 9 muajve - Albeu

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas zhvillimeve të sotme në Kuvend, në lidhje me përjashtimin e demokratit Flamur Noka. “Opozita është e gatshme ta faktojë para qytetarëve lidhjen e tij personale...

?Luftë? për firma, PS mbledh firmat për përjashtimin e Nokës

para 9 muajve - Albeu

Deputetët e PD dhe të PS kanë nisur “luftën” për firma. PD, LSI dhe PR kanë nisur firmosjen për të përjashtuar Ramën nga Kuvendi, ndërsa PS po mbledh firmat për përjashtimin po me kaq ditë të deputetit...

Balla: Skenar i parapërgatitur, PD do të bllokojë Kuvendin

para 9 muajve - Arbresh

Edhe ditën e sotme ka pasur tensione në parlament, ku kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca deputetin e PD-së Flamur Nokën. “Tensionet në kuvend janë një skenar i parapërgatitur nga PD-ja...

Ligji për minoritetet debat në Parlamentin e Shqipërisë, replika Rama-Dule

para 9 muajve - Ina

Tiranë, 12 tetor – Ligji për pakicat ka qenë temë debati në seancën e sotme të Parlamentit të Shqipërisë. Fillimisht ka qenë kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule që ka kërkuar nisjen e diskutimeve për ligjin...

Tension në parlament, Ruçi përjashton Nokën

para 9 muajve - RTSH

Seanca e sotme parlamentare ka shënuar debate të ashpra gjatë zhvillimit të diskutimeve për ligjin për pakicat kombëtare në Shqipëri. Tensionet kanë çuar edhe në përjashtimin e deputetit demokrat Flamur...

Opozita Ruçit: Përjashto Ramën, ofendoi Berishën

para 9 muajve - RTSH

Krerët e grupeve parlamentare të PD, LSI dhe PR, si dhe një grup deputetësh të partive opozitare, i kanë kërkuar kreut të parlamentit Gramoz Ruçi, të përjashtojë nga seanca kryeministrin Edi Rama, pasi...

Përjashtimi i Nokës,Balla: PD skenar për bllokimin e Kuvendit

para 9 muajve - Shqiptarja

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka folur jashtë dyerve të Kuvendit, pas ndërprerjes për pesë minuta të seancës, pasi Gramoz Ruçi përjashtoi deputetin demokrat, Flamur Noka....

Basha: Rama u tremb, do jepnim fakte për lidhjen e tij personale me krimin

para 9 muajve - Mapo

Me tone të forta kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas zhvillimeve të sotme në Kuvend, përjashtimin e demokratit Flamur Noka dhe sjelljen sipas tij rrugacërore të Ramës ndaj ish kryeministrit Berisha....

Basha: Kemi fakte konkrete për lidhjet personale të Ramës me krimin, 'masha' e tij po e shtyn debatin

para 9 muajve - Syri

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka deklaruar qartë sot se ndërprerja e seancës parlamentare nga Ruçi është i qartë: Synimi i tyre është të mos ketë debat për lidhjet personale, e theksoj, personale, të...

Basha: Rama rrugaç e vagabond, kërkon t’i mbyllë gojën opozitës

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Kryetari i Partisë Demokratike ka akuzuar kryeparlamentarin Ruçi, i cili sips tij me urdhër të Ramës ka shkelur rregulloren, duke përjashtuar nga salla e Kuvendit deputetin Flamur Noka. Ai tha se mazhoranca...

Ndërprerja e seancës/ Basha: Rama u tremb, do nxirrnim fakte për lidhjet e tij personale me krimin e organizuar

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha deklaroi jashtë parlamentit se opozita do të publikonte në parlament fakte për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me krimin e organizuar, ndaj sipas tij Gramoz Ruçi përjashtoi...

Përsëritet situata, deputetët e PD ngujohen sërish në Kuvend

para 9 muajve - Shqiptarja

Ka degjeneruar situata në Kuvend edhe këtë të enjte, teksa është ndërprerë seanca plenare, pas përjashtimit të deputetit të PD, Flamur Noka. Ky i fundit u përjashtua nga punimet e Kuvendit nga Gramoz Ruçi,...

Basha: Kuvendi në kolaps, Rama ka frikë përballjen me të vërtetën

para 9 muajve - NOA

Kryetari i demokratëve, Lulzim Basha akuzoi drejtpërdrejtë kryeministrin Edi Rama se është i lidhur personalisht me krimin. Ai tha se Ruçi me urdhër të Ramës ka futur Kuvendin në kolpas pasi nuk kërkon...

Pas kërkesës PD-LSI për përjashtimin e Ramës nga Kuvendi, PS kërkon përjashtimin e Nokës me 10 ditë

para 9 muajve - NOA

Ndërkohë që PD-LSI -PR u bënë bashkë për të kërkuar përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga Kuvendi, as deputetët e Partisë Socialiste nuk kanë ndjenjur në heshtje. Deputetët socialistë kanë firmosur...

Basha: Kemi fakte konkrete për lidhjet personale të Ramës me krimin, 'masha' e tij po e shtyn debatin

para 9 muajve - Syri

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka deklaruar qartë sot se ndërprerja e seancës parlamentare nga Ruçi është i qartë: Synimi i tyre është të mos ketë debat për lidhjet personale, e theksoj, personale, të...

Deputeti i PD-së bllokon foltoren e Kuvendit të Shqipërisë, Ruçi e përjashton

para 9 muajve - Koha.net

Deputeti demokrat Flamur Noka ka bllokuar foltoren e Kuvendit, pak pasi kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka zbatuar rregulloren duke i ndërprerë fjalën ish-kryeministri Berisha, teksa minutazhi i tij ka përfunduar....

Basha: Opozitës po i mohohet e drejta e fjalës, Kuvendi në kolaps

para 9 muajve - Sot News

Pas përplasjeve në Kuvend, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi drejtpërdrejt kryeministrin Edi Rama se është i lidhur personalisht me krimin. Basha tha se Ruçi e ka futur Kuvendin në kolpas...

Basha: Rama ka frikë, synimi i tij të mos ketë debat për lidhjet e tij personale me krimin

para 9 muajve - Syri

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka deklaruar qartë sot se ndërprerja e seancës parlamentare nga Ruçi është i qartë: Synimi i tyre është të mos ketë debat për lidhjet personale, e theksoj, personale, të...

Basha: Rama e Ruçi kërkojnë ti mbyllin gojën opozitës

para 9 muajve - Vizion Plus

Kryeparlamentari Gramoz Ruci dhe kryeministri Edi Rama kërkojnë ti mbyllin gojën opozitës, – kështu është shprehur shefi i opozitës Lulzim Basha jashtë ambjenteve të parlamentit pas përjashtimit me 10...

Basha 'kërcënon' Ramën: Kemi fakte për lidhjet e tua me krimin

para 9 muajve - Shqiptarja

Kreu i Partisë Demokraitke, Lulzim Basha, ka reaguar pas përjashtimit të deputetit Flamur Noka nga punimet e Kuvendit. Basha ka akuzuar për këtë kryeministrin Rama dhe kryeparlamentarin Ruçi, duke thënë...

Ndërprerja e seancës/ Basha: Rama u tremb, do nxirrnim fakte për lidhjet e tij personale me krimin e organizuar

para 9 muajve - Koha Jone

Kreu i PD-së Lulzim Basha deklaroi jashtë parlamentit se opozita do të publikonte në parlament fakte për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me krimin e organizuar, ndaj sipas tij Gramoz Ruçi përjashtoi Flamur...

Fyeu Berishën PD mbledh firmat për përjashtimin e Ramës

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike, ka mbledhur firmat për përjashtimin e kryeministrit Rama nga Kuvendi i Shqipërisë PD kërkon që Rama të mos jetë pjesë e seancës parlamentare për 10 ditë, pasi ofendoi...

Basha: Parlamentin e bojkon mazhoranca jo ne, Rama shau si rrugaç, si vagabond, Sali Berishën

para 9 muajve - Opinion

Lideri demokrat Lulzim Basha ka komentuar atë çka ndodhi sot në parlament, ku seanca u ndërpre pasi opozita bllokoi foltoren e parlamentit. Ai ju lut medias të raportojnë drejt ngjarjen e parlamentit pasi...

PD e LSI kërkojnë përjashtimin e Ramës

para 9 muajve - Klan Kosova

Debatet në Kuvend detyruan kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi të shtyjnë seancën për në orën 17:00. Debatet nisën me ndërprerjen e fjalës së Berishës nga Ruçi gjë që acaroi demokratët dhe kulmoi me përjashtimin...

Basha: Rama lidhje personale me krimin. Kuvendi në kolaps

para 9 muajve - Ora news

Kryetari i PD, Lulzim Basha akuzoi drejtpërdrejt kryeministrin Edi Rama se është i lidhur personalisht me krimin. Ai tha se Ruçi me urdhër të Ramës ka futur Kuvendin në kolpas pasi nuk kërkon të përballet...

Noka flet pas përjashtimit:Rama rrugaç, Ruçi sillet si xhandar

para 9 muajve - Shqiptarja

Deputeti i PD, Flamur Noka në një prononcim për Report Tv deklaron se opozita kërkon përjashtimin e Ramës, pasi ofendoi Berishën. Ai u shpreh se Rama u soll si rrugaç, ndërsa për të mbuluar këtë Ruçi përjashtoi...

Pezullimi i seancës së Kuvendit, ja çfarë bëjnë deputetët e PD brenda

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Pas pezullimit të deputetit Flamur Noka nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruci me pretendimin se ka ‘pushtuar’ foltoren dhe shtyrjes së seancës, duket se deputetët e opozitës nuk janë larguar nga salla...

Ruçi e përjashtoi nga seanca, por PS firmos një tjetër kërkesë për Flamur Nokën

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Ndonëse kreu i parlamentit e përjashtoi nga seanca e sotme deputetin e PD-së Flamur Noka, PS shkon edhe më tej me qëndrimin e saj. Si në një kundërpërgjigje ndaj kërkesës së opozitës (PD-LSI-PR)...

Sërish tension në parlament, Ruçi përjashton Nokën

para 9 muajve - Vizion Plus

Skenari i bllokimit te parlamentit është përsëritur per te dytën here. Shkak është bere vendimi i kryetarit te parlamentit Gramoz Ruci per përjashtimin e demokratit Flamur Noka. Gjithçka nisi ne momentin...

Demokratët firmosën për përjashtimin e Ramës, PS tjetër kërkesë për Flamur Nokën

para 9 muajve - Gazeta Express

Pas ndërprerjes së seancës plenare dhe rifillimit të saj në orën 17:00 mazhoranca dhe opozita kanë përgatitur një sërë kërkesash ku kërkojnë përjashtime nga të dyja anët. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i...

Burime nga PD: Do të kërkojmë  përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

para 9 muajve - Shqiptarja

Burime nga PD: Do të kërkojmë përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

Burime nga PD: Do të kërkojmë  përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

para 9 muajve - Shqiptarja

Burime nga PD: Do të kërkojmë përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

Berisha 'shpërthen' ndaj Ruçit: Po shkatërron Kuvendin

para 9 muajve - Shqiptarja

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur me tone të ashpra jashtë dyerve të Kuvendit, pas ndërprerjes së seancës plenare, e cila u shoqërua me tensione të forta, ku u përjashtua deputeti i PD, Flamur Noka....

Historia e përjashtimeve të Flamur Nokës nga Kuvendi, përplasjet që e kanë pezulluar nga jeta parlamentare

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Historia e përjashtimeve nga seancat plenare për deputetin e Partisë Demokratike Flamur Noka nuk është e re. Pas pezullimit sot nga Kuvendi, (për të katërtën herë) pasi bllokoi foltoren dhe nuk...

PS kërkon përjashtimin e Flamur Nokës me 10 ditë nga Kuvendi

para 9 muajve - Ora news

Deputetët e Partisë Socialiste kanë firmosur një kërkesë ku kërkojnë përjashtimin me 10 ditë nga punimet e Kuvendit të deputetit të PD, Flamur Noka. Deputeti Noka u  përjashtua nga seanca e sotme, pasi...

PD kërkoi përjashtimin e Ramës nga Kuvendi, PS mbledh firmat kundër Nokës

para 9 muajve - Syri

Partia Socialiste ka kërkuar, pas ndërprerjes së Kuvendit, një ndëshkim më të ashpër për deputetin demokrat Flamur Noka: përjashtimin e tij jo një, por dhjetë nga punimet. PS ka nisur mbledhjen e firmave...

Ligji për minoritetet debat në Parlamentin e Shqipërisë, replika Rama-Dule

para 9 muajve - Medial

Ligji për pakicat ka qenë temë debati në seancën e sotme të Parlamentit të Shqipërisë. Fillimisht ka qenë kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule që ka kërkuar nisjen e diskutimeve për ligjin në fjalë, ndaj të cilit...

PS kërkon përjashtimin e Flamur Nokës me 10 ditë nga Kuvendit

para 9 muajve - Ora news

Deputetët e Partisë Socialiste kanë firmosur një kërkesë për përjashtimin me 10 ditë nga punimet e Kuvendit të deputetit të PD, Flamur Noka. Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Facebook dhe në Twitter

PD mbledh firmat për përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike, ka mbledhur firmat për përjashtimin e kryeministrit Rama nga Kuvendi i Shqipërisë PD kërkon që Rama të mos jetë pjesë e seancës parlamentare për 10 ditë, pasi ofendoi...

PD mbledh firma për përjashtimin e Ramës, ja si ja kthen PS

para 9 muajve - Opinion

Pas ofezës që Edi Rama i bëri sot në kuvend Sali Berishës duke e quajtur “Të rrjedhur” demokratët kanë nisur me mbledhjen e firmave për të përjashtuar 10 ditë nga kuvendi kryeministrin. Nga ana tjetër,...

Pamjet e sherrit, Noka godet me grushte në Kuvend

para 9 muajve - Albeu

Është ndërprerë seanca në Kuvendin e Shqipërisë për shkak të debateve të nxehta në Kuvend . Shkak për këtë është bërë mbyllja e fjalës së Berishës në Kuvend , gjë e cila ka acaruar së tepërmi demokratët....

Zbulohet shkaku i sherrit në Kuvend/ Opozita: Rama i tha Berishës ‘ti ke rrjedhur’ të përjashtohet

para 9 muajve - Syri

Edhe gjatë ditës së sotme u ndërpre sërish seanca plenare, pasi ashtu si një javë më parë sërish kreu i Kuvendit përjashtoi nga parlamenti një deputet të PD-së. Javën e kaluar ishte kreu i PD, Basha ai...

Çfarë po ndodh?! PD, PR e LSI kërkojnë përjashtimin e Ramës

para 9 muajve - Albeu

Debatet në Kuvend detyruan kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi të shtyjnë seancën për në orën 17:00. Debatet nisën me ndërprerjen e fjalës së Berishës nga Ruçi gjë që acaroi demokratët dhe kulmoi me përjashtimin...

PD, PR e LSI kërkojnë përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

para 9 muajve - Indeks online

Debatet në Kuvend detyruan kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi të shtyjnë seancën për në orën 17:00. Debatet nisën me ndërprerjen e fjalës së Berishës nga Ruçi gjë që acaroi demokratët dhe kulmoi me përjashtimin...

Kuvendi, debat për pakicat

para 9 muajve - Vizion Plus

Ligji per minoritetet ka pasur nje kundërshtar te ashpër, dhe ky është kryetari i Partisë Bashkimi per te Drejtat e Njeriut Vangjel Dule, sipas te cilit ky draft bën hapa pas ne raport me konventën per...

Kreu i PD, Basha: Rama lidhje personale me krimin

para 9 muajve - Java News

Kryetari i PD Lulzim Basha ka reaguar pas zhvillimeve të sotme në Kuvend, per përjashtimin e deputetit Flamur Noka per fjalor banal ne seancen plenare dhe ndaj sjelljes së kryeministrit Rama ndaj ish kryeministrit...

Balla: Kërkesa e PD dhe LSI është skenar për bllokimin e seancave

para 9 muajve - Lajme.al

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, deklaroi sot se PD po merr në qafë LSI me skenarin e bllokimit të seancave në parlament. Nëpërmjet një postimi në statusin e tij social...

Rama ironizon keq PD: E lagu s?e lagu, kaq kuptojnë

para 9 muajve - Albeu

Pas ndërprerjes së Kuvendit ka reaguar kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook. Rama e lidh qëndrimin e PD-së me humbjen e zgjedhjeve duke bërë ironi me fjalë popullore. “Përsëri pushtohet...

Fjalë fyese ndaj Berishës, PD kërkon përjashtimin e Ramës nga Kuvendi me 10 ditë

para 9 muajve - NOA

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike, ka mbledhur firmat për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga salla e Kuvendit. PD kërkon që Rama të mos jetë pjesë e seancës parlamentare për 10 ditë, pasi...

Lulzim Basha plas "bombën" në Parlament:" Kemi faktet e lidhjes së Edi Ramës me krimin"

para 9 muajve - InfoShqip

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, foli pas seancës parlamentare në lidhje me çfarë ndodhi në Kuvend. Basha e ka konsideruar vendimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçit një vendim jo të drejtë,...

PD, LSI dhe PR kërkojnë përjashtimin e Kryeministrit Rama nga Parlamenti

para 9 muajve - ABC News

Me pezullimin e seancës plenare deri në orën 17:00 nga kreu i Kuvendit, krerët e grupeve parlamentare, Spaho për demokratët, Vasili për LSI dhe Mediu për Republikanët, i drejtuan një kërkesë me shkrim...

Ligji për minoritetet, debat në Parlament. Replika Bushati-Dule

para 9 muajve - Top Channel

Ligji për pakicat ka qenë temë debati në seancën e kësaj të enjteje të Parlamentit të Shqipërisë. Fillimisht ka qenë kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule që ka kërkuar nisjen e diskutimeve për ligjin në fjalë,...

Përjashtimi i Nokës nga Kuvendi, Berisha: Ruçi po u mohon fjalën deputetëve

para 9 muajve - Sot News

Seanca e sotme u shoqërua me akuza dhe ngritje zëri, për këtë arsye u pezullua për në orët e pasdites. Shkak u bënë tensionet e krijuara pas pezullimit të deputetit të PD-së, Flamur Noka, pasi ky i fundit...

EKSKLUZIVE/ Zbardhet kërkesa e PD-së për përjashtimin e Edi Ramës

para 9 muajve - Syri

Menjëherë pas ndërprerjes së seancës plenare, grupi parlamentar i Partisë Demokratike, ka mbledhur firmat për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga salla e Kuvendit. PD kërkon që Rama të mos jetë pjesë...

Rama del nga Kuvendi: PD di vetëm e lagu - s'e lagu

para 9 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama ka dalë nga Kuvendi, pas përplasjeve me opozitën që çuan në shtyrjen e seancës pasdite. Ai ka shkruar dy radhë në Fb: "Përsëri pushtohet foltorja e ndërpritet puna e Kuvendit, sepse...

Tensionet/ Gramoz Ruçi pezullon seancën e Kuvendit, ja kur do të rifillojë

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka pezulluar punimet e seancës së Kuvendit pas tensioneve dhe pezullimit të deputetit të PD Flamur Noka me pretendimin se ka ‘pushtuar’ foltoren. Në rinisje të seancës...

Fjalor vulgar ndaj Berishës, PD kërkon përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Pas përjashtimit nga Kuvendit të deputetit Flamur Noka, vjen ‘hakmarrja’ e Partisë Demokratikë. Mësohet se opozita ka kërkuar përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga seancat plenare për 10 ditë,...

Taulant Balla për përjashtimin e Flamur Nokës

para 9 muajve - ABC News

Pas ndërprerjes së seancës, kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka akuzuar opozitën se po inskenon këto situata bllokuese në Kuvend. Balla ka deklaruar se ka qenë Sali Berisha ai që urdhëroi...

Ruçi pezullon seancën plenare

para 9 muajve - ABC News

Fare pak ka zgjatur rifillimi i seancës, pas masës disiplinore për përjashtimin e deputetit democrat Flamur Noka. Kryetari i Kuvendit shpalli pezullimin e seancës e rifillimin e saj në orën 17 00, pasi...

Pas përjashtimit të Nokës, demokratët marrin një vendim

para 9 muajve - Albeu

Është ndërprerë seanca e Kuvendit edhe ditën e sotme për shkak të debatëve të nxehta që përfshinë parlamentin. Pas ndërprerjes së fjalës së Berishës dhe përjashtimit të Nokës nga Kuvendi, demokratët kanë...

Quajti Berishën ?i rrjedhur?, PD në sulm për të përjashtuar Ramën

para 9 muajve - Albeu

Partia Demokratike nuk ka ndërmend të dorëzohet para Edi Ramës dhe Gramoz Ruçit. Pas përjashtimit të demokratit Flamur Noka nga Kuvendi dhe mbylljen e fjalës së Berishës, PD ka gati hakmarrjen. Deputetët...

Rama: PD nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve dhe di vetëm e lagu s’e lagu

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ndërprerjes së seancës parlamentare, e dyta javë radhazi, që vjen si pasojë e përjashtimit të një deputeti të opozitës. Rama e lidh qëndrimin e PD-së me humbjen...

Edi Rama ofendon rëndë Berishën, ish-kryeministri i përgjigjet jashtë Kuvendit

para 9 muajve - Gazeta Express

Duket se shkak për ndërprerjen e seancës së parlamentit ditën e sotme është bërë ofendimi I kryeministrit Edi Rama në drejtim të ish-kryeministri Sali Berisha. Kështu të paktën pretendojnë deputetët e...

Sherri në parlament, Berisha: Ruçi po shkatërron Parlamentin, si mund të më ofendojë Rama mua?

para 9 muajve - NOA

Ish- kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me tensionet e krijuara sot në kuvend, ku jashtë ambjenteve të tij, është shprehur se është ofenduar, ndërsa akuzoi kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi se po shkatërron...

Përjashtimi i Flamur Nokës nga kuvendi, Balla: Skenar i papërgatitur nga PD

para 9 muajve - Sot News

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka reaguar pas përjashtimit të Flamur Nokës nga Kuvendi, pasi sipas Rucit ‘pushtoi’ foltoren. Balla: “Siç e shikoni ne bashkë me ju po bëhemi dëshmitarë të...

“Flakë për flakë’, PS kërkon përjashtimin e Nokës me 10 ditë nga Kuvendi

para 9 muajve - Java News

Deputetët e Partisë Socialiste kanë firmosur një kërkesë ku kërkojnë përjashtimin me 10 ditë nga punimet e Kuvendit të deputetit të PD, Flamur Noka. Deputeti Noka u  përjashtua nga seanca e sotme, pasi...

Sherri në Kuvend/ Berisha: Si mund të më ofendojë Rama mua?!

para 9 muajve - Syri

Edhe gjatë ditës së sotme seanca ka patur debate të ashpra, mes kreut të Kuvendit Ruçi dhe deputetëve demokratë. Që në nisje të seancës Ruçi ka përjashtuar nga seanca, Nokën, pasi ky i fundit i doli në...

Demokratët: Byroja Parlamentare të përjashtojë Ramën

para 9 muajve - Opinion

Seanca e sotme plenare është ndërprerë për të rifilluar pasdite, por deputetët e PD vazhdojnë të qendrojnë në sallë. Ata po mbledhin firmat për t’i kërkuar Byrosë së Kuvendit përjashtimin e kryeministrit...

PD: Rama të përjashtohet 10 ditë, ofendoi Berishën

para 9 muajve - Mapo

Partia Demokratike ka depozituar një kërkesë tek kreu i Kuvendit për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama për dhjetë ditë nga seancat. Sipas demokratëve, Rama ka ofenduar në mënyrë të përsëritur ish-kryeministrin...

Rama: PD s’thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve, di vetëm e lagu s’e lagu

para 9 muajve - Ora news

Pas ndërprerjes së seancës, kryeministri Edi Rama në një postim në FB thotë se PD nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve . Rama: Perseri pushtohet foltorja e nderpritet puna e Kuvendit, sepse PD nuk...

Berisha: Rama më ofendoi. Kryeministri: PD, e lagu s’e lagu!

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Deputeti demokrat Sali Berisha, ka deklaruar se kryeministri Rama e ka fyer gjatë fjalës që po mbante në Kuvend për ligjin mbi pakicat kombëtare. Teksa ka folur për mediat jashtë sallës së Kuvendit, Berisha...

Tensioni në Kuvend, Rama: Përsëri pushtohet foltorja, PD s'thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve

para 9 muajve - NOA

Kryeministri Edi Rama reagon pas ndërprerjes së seancës parlamentare të ditës së sotme, pas përjashtimit të deputetit demokrat Flamur Noka dhe mos daljes nga salla. “Përsëri pushtohet foltorja e ndërpritet...

Debatet në seancë, Ruçi-Berishës: Koha jote mbaroi. Noka-Ramës: S’ke b*** t’i heqësh fjalën

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kreu i parlamentit Gramoz Ruçi i ka prerë fjalën ish-kryeministrit Sali Berisha pasi i ka mbaruar koha. Por kjo gjë nuk është pranuar nga opozita, e cila ka rrethuar foltoren dhe më pas Ruçi ka...

Sherri në seancë, Berisha shpërthen ndaj kryeministrit: Si mund të më ofendojë mua Rama?!

para 9 muajve - BalkanWeb

Gjuhë e ashpër me akuza dhe ngritje zëri. Kështu është shoqëruar seanca e sotme plenare, e cila u pezullua për në orët e pasdites. Shkak u bënë tensionet e krijuara pas pezullimit të deputetit të PD-së,...

Reagon Berisha pasi Rama në Kuvend e quajti "të rrjedhur"

para 9 muajve - Albeu

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka pezulluar punimet në Kuvendin e Shqipërisë. Pas kësaj, ish-kryeministri Berisha ka dhënë një deklaratë për median ku komentoi edhe fjalën e Ramës ku e quajti atë të “...

Tensionet/ Gramoz Ruçi pezullon seanca e Kuvendit, ja kur do të rifillojë

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kreu i Kuvendit Gramoz Ruci ka pezulluar punimet e seancës së Kuvendit pas tensioneve dhe pezullimit të Flamur Nokës. Rucit tha se seanca do rifillojë në orën 17:00 të pasdites së sotme. Vijon…

Dënohet Noka, shtyhet seanca, Berisha: Ministri i fundit i diktaturës, mision për të shkatërruar Kuvendin

para 9 muajve - Koha Jone

Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka akuzuar kryetarin e Kuvendit Granmoz Ruçi se po shkatërron parlamentin, pas vendimit të këtij të fundit për të përjashtuar nga seanca deputetin demokrat Flamur Noka dhe...

PD mbledh firmat për përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

para 9 muajve - Koha Jone

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike, ka mbledhur firmat për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga salla e Kuvendit. PD kërkon që Rama të mos jetë pjesë e seancës parlamentare për 10 ditë, pasi...

Berisha: Rama më ofendoi, Ruçi po shkatërron Parlamentin

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Deputeti demokrat Sali Berisha, ka deklaruar se kryeministri Rama e ka fyer gjatë fjalës që po mbante në Kuvend për ligjin mbi pakicat kombëtare. Teksa ka folur për mediat jashtë sallës së Kuvendit, Berisha...

Shtyrja e seancës, Rama: PD nuk thahet nga rrebeshi i zgjedhjeve dhe di vetëm e lagu s’e lagu

para 9 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama ka komentuar ndërprerjen e seancës së sotme plenare, duke e cilësuar sjellen e PD-së si pushtim i foltores së Kuvendit me argumentin: “E lagu s’e lagu”. “Përsëri pushtohet foltorja...

Shtyhet seanca, Rama: PD nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve

para 9 muajve - Gazeta Express

Pas ndërprerjes së seancës plenare ka reaguar edhe kreu i qeverisë Edi Rama. Në një postim të shkurtër në FB, Rama i kujton PD-së dështimin e zgjedhjeve dhe tani ka vetëm një skenar, atë të ‘pushtimit’...

Pamjet e sherrit, Noka godet me grushte në Kuvend

para 9 muajve - Tetova Sot

Është ndërprerë seanca në Kuvendin e Shqipërisë për shkak të debateve të nxehta në Kuvend. Shkak për këtë është bërë mbyllja e fjalës së Berishës në Kuvend, gjë e cila ka acaruar së tepërmi demokratët....

PD mbledh firmat për përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

para 9 muajve - Syri

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike, ka mbledhur firmat për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga salla e Kuvendit. PD kërkon që Rama të mos jetë pjesë e seancës parlamentare për 10 ditë, pasi...

Pr.ligji për pakicat/ Berisha replikon me Bushatin: Imposton problemin dhe krijon mollën e sherrit

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Pr.ligji për pakicat etnike ka krijuar debate në seancën Kuvendit. Ish kryeministri Sali Berisha u shpreh se ky ligj paraqitet nga ministria e Jashtme sikur çështjet e minoriteteve janë afera të...

Bllokimi i Parlamentit/ Rama: Opozita nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve

para 9 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në facebook ka komentuar zhvillimet e sotme në parlament dhe bllokimin që i bëri opozita foltores. “Përsëri pushtohet foltorja e ndërpritet puna e Kuvendit, sepse...

Sërish grushta në Parlament mes deputetëve shqiptarë, shikoni videon

para 9 muajve - Tetova1

Është ndërprerë seanca në Kuvendin e Shqipërisë për shkak të debateve të nxehta në Kuvend. Shkak për këtë është bërë mbyllja e fjalës së Berishës në Kuvend, gjë e cila ka acaruar së tepërmi demokratët....

Dënohet Noka, shtyhet seanca, Berisha: Ministri i fundit i diktaturës, mision për të shkatërruar Kuvendin

para 9 muajve - Syri

Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka akuzuar kryetarin e Kuvendit Granmoz Ruçi se po shkatërron parlamentin, pas vendimit të këtij të fundit për të përjashtuar nga seanca deputetin demokrat Flamur Noka dhe...

DEBATI/ Noka kërkoi përjashtimin e Ramës se quajti Berishën ?të rrjedhur?

para 9 muajve - Albeu

Është ndërprerë seanca parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë. Debatet e shumta dhe ndërprerja e fjalës së Berishës në Kuvend çuan në përjashtimin e Flamur Nokës nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi . Noka u...

Plas keq në Kuvend, Noka-Ramës: S?ke b*thë ti heqësh fjalën Berishës

para 9 muajve - Albeu

Debatet e ashpra në Kuvend kanë detyruar kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçin të shtyjë seancën parlamentare deri në orën 17:00. Debatet nisën që më heqjen e fjalës së ish-kryeministrit Sali Berisha, gjë...

Zbardhet debati i plotë që çoi në përjashtimin e Nokës: Rrugaç, ku ke b... të shash Berishën!

para 9 muajve - Gazeta Express

Pas rifillimit të seancës plenare, e ndërprerë me kërkesë të kreut të këtij institucioni pas përjashtimit nga punimet e Kuvendit të deputetit Falmur Noka, ky i fundit nuk është larguar nga salla e seancave...

Tension në Kuvend, Noka bllokon foltoren; Ruçi e përjashton

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Deputeti demokrat Flamur Noka ka bllokuar foltoren e Kuvendit, pak pasi kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka zbatuar rregulloren duke i ndërprerë fjalën ish-kryeministri Berisha teksa minutazhi i këtij të fundit...

Bllokimi i foltores, Rama: PD nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve

para 9 muajve - Shqiptarja

Pas bllokimit të foltores sërish në Kuvend dhe sherrit nga opozita që solli përjashtimin e Flamur Nokës ka reaguar kryeministri Rama. “Perseri pushtohet foltorja e nderpritet puna e Kuvendit, sepse PD...

Noka i përjashtuar nuk lë sallën, Ruçi pezullon seancën për pasdite

para 9 muajve - NOA

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi vazhdon me qëendrimet e prera të drejtimit të seancës parlamentare. Pasi i komunikoi masën e përjashtimit nga seanca e sotme deputetit demokrat Flamur Noka dhe ndërpreu...

Ndërpriten punimet e Kuvendit

para 9 muajve - ABC News

Seanca e sotme është ndërprerë, ndërsa deputeti democrat Flamur Noka është përjashtuar prej saj. Shkak është bërë kërkesa e Flamur Nokës për të folur pas ish kryeministrit Berisha. Kryetari i kuvendit...

Përjashtimi i Nokës, Balla: Skenar i parapërgatitur, PD shpik arsye për të bllokuar Kuvendin

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka folur jashtë ambienteve të Kuvendit pas përjashtimit të Flamur Nokës nga Kuvendi, pasi sipas Rucit ‘pushtoi’ foltoren. Balla tha se ky është një...

Zbulohet shkaku i sherrit në Kuvend, PD: Rama i tha Berishës ‘i rrjedhur’, të përjashtohet

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Deputeti i PD-së Flamur Noka u përjashtua nga seanca e sotme plenare, njësoj si kreu i PD-së Lulzim Basha në seancën e kaluar. Kjo, pasi Noka nuk lejoi vijimin e seancës pasi Gramoz Ruçi i preu...

Sërish grushta në Parlament mes deputetëve shqiptarë, shikoni videon

para 9 muajve - Lajm

Është ndërprerë seanca në Kuvendin e Shqipërisë për shkak të debateve të nxehta në Kuvend. Shkak për këtë është bërë mbyllja e fjalës së Berishës në Kuvend, gjë e cila ka acaruar së tepërmi demokratët....

Replika Rama-Dule për Ligjin për minoriteteve

para 9 muajve - Koha.net

Ligji për pakicat ka qenë temë debati në seancën e kësaj të enjteje të Parlamentit të Shqipërisë. Ka qenë kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule që ka kërkuar nisjen e diskutimeve për këtë ligj , ndaj të cilit...

Zbulohet shkaku i sherrit, PD: Rama i tha Berishës ‘i rrjedhur’, të përjashtohet. Seanca rinis pasdite

para 9 muajve - Koha Jone

Deputeti i PD-së Flamur Noka u përjashtua nga seanca e sotme plenare, njësoj si kreu i PD-së Lulzim Basha në seancën e kaluar. Kjo, pasi Noka nuk lejoi vijimin e seancës pasi Gramoz Ruçi i preu fjalën...

Përjashtimi i Nokës, Balla: Skenar i parapërgatitur, PD shpik arsye për të bllokuar kuvendin

para 9 muajve - NOA

Kreu u grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka folur jashtë ambjenteve të Kuvendit pas përjashtimit të Flamur Nokës nga parlamenti, pasi sipas Ruçit "pushtoi" foltoren. Balla gjatë fjalës...

Berisha: Ligji për pakicat nuk mund të burojë nga ministria e Jashtme

para 9 muajve - Koha Jone

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk u shpreh kundër ligjit për minoritetet, por ai tha se ky ligj nuk mund të burojë nga ministria e Jashtme. Berisha: Në historinë e parlamentit ky është ligji i parë që...

Fotot e përplasjes: Ruçi përjashton Nokën, PD pushton foltoren

para 9 muajve - Mapo

Foto 1 nga 5 Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përjashtuar deputetin demokrat Flamur Noka nga punimet e Kuvendit ditën e sotme. Shkak i sherrit u bë zënia e foltores nga Noka, i cili nuk lejoi dhe deputetin...

Gramoz Ruçi i bën ?zborin? Berishës, demokratët pushtojnë foltoren

para 9 muajve - Albeu

Ka nisur me debate të forta seanca parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë, ku si çdo seancë mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi të ketë përplasje. Kreu i Kuvendit , Gramoz...

Ruçi me "dorë të hekurt", pas Bashës përjashton nga Kuvendi një tjetër demokrat

para 9 muajve - Albeu

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga Kuvendi i Shqipërisë deputetin demokrat Flamur Noka. Kjo për arsye se ai i doli në mbrojtje ish-kryeministrit Sali Berisha pas ndërprerjes së fjalës në Kuvend....

Berisha: Ligji për pakicat nuk mund të burojë nga ministria e Jashtme

para 9 muajve - Ora news

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk u shpreh kundër ligjit për minoritetet, por ai tha se ky ligj nuk mund të burojë nga ministria e Jashtme. Berisha: Në historinë e parlamentit ky është ligji i parë që...

I doli në mbrojtje Berishës, Ruçi përjashton nga seanca Flamur Nokën

para 9 muajve - BalkanWeb

Deputeti i PD-së, Flamur Noka është përjashtuar ditën e sotme nga seanca plenare e Kuvendit. Ky vendim erdhi fill pasi opozita tentoi të bllokonte foltoren.

Noka përjashtohet nga Parlamenti, Balla: Duan të bllokojnë punimet e Kuvendit

para 9 muajve - Gazeta Express

Edhe ditën e sotme ka pasur tensione në parlament, ku kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca deputetin e PD-së Flamur Nokën. Në një dalje për mediat, Balla thotë se ky eshë një skenar i...

Pakicat kombëtare, Rama: Dule gënjen jo nga mendjeleshtësia!

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Seanca e sotme parlamentare ka nisur me debate në lidhje me rregulloren e Kuvendit, pasi deputeti Vangjel Dule kërkoi që sot mos miratohej pr/vendimi për pakicat. Pas fjalës së ministrit të Jashtëm, Ditmir...

Përjashtimi i Flamur Ndokës nga kuvendi, Balla: Skenar i papërgatitur nga PD

para 9 muajve - Sot News

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka reaguar pas përjashtimit të Flamur Nokës nga Kuvendi, pasi sipas Rucit ‘pushtoi’ foltoren. Balla: “Siç e shikoni ne bashkë me ju po bëhemi dëshmitarë të...

VIDEO/ Sherr në Kuvend! Ruçi i pret sërish fjalën ish-kryeministrit, Noka i del në mbrojtje

para 9 muajve - Syri

Ashtu si një javë më parë, edhe këtë të enjte seanca e kuvendit është ndërprerë, pasi kreu i Kuvendit ka përjashtuar deputetin demokrat Flamur Noka. Që në nisje seanca e sotme e Kuvendit ka nisur me debate...

Ligji për minoritetet, debat në Parlament

para 9 muajve - RTV 21

Replika Rama-Dule Ligji për pakicat ka qenë temë debati në seancën e kësaj të enjteje të Parlamentit të Shqipërisë. Fillimisht ka qenë kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule që ka kërkuar nisjen e diskutimeve për...

Arsyeja e vertetë, pse u bllokua Parlamenti sot

para 9 muajve - Opinion

Deputeti i PD-së Flamur Noka u përjashtua nga seanca e sotme plenare, njësoj si kreu i PD-së Lulzim Basha në seancën e kaluar. Kjo, pasi Noka nuk lejoi vijimin e seancës pasi Gramoz Ruçi i preu fjalën...

Pr.ligji për pakicat: Berisha replikon me Bushatin: Pazare mafioze që shkelin Kushtetutën

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Pr.ligji për pakicat etnike ka krijuar debate në seancën Kuvendit. Ish kryeministri Sali Berisha u shpreh se ky ligj paraqitet nga ministria e Jashtme sikur çështjet e minoriteteve janë afera të...

Pakicat kombëtare, Rama: Dule gënjen, por jo nga mendjeleshtësia

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Seanca e sotme parlamentare ka nisur me debate në lidhje me rregulloren e Kuvendit, pasi deputeti Vangjel Dule kërkoi që sot mos miratohej pr/vendimi për pakicat. Pas fjalës së ministrit të Jashtëm, Ditmir...

Vijojnë përplasjet në Parlament, Ruçi i pret fjalën Berishës, Noka bllokon foltoren e Kuvendit

para 9 muajve - Sot News

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi i ka ndërprerë sërish fjalën ish-kryeministrit Sali Berisha në kohën kur këtij të fundit i mbaroi koha e fjalës. Ruci i ka hequr fjalën dhe Berisha është ulur në vend. Ndërkohë...

Tensione në kuvend, Balla: Skenar i PD, shpik arsye për bllokim

para 9 muajve - Koha Jone

Sërisht tensione në seancën e kuvendit, aty ku deputeti i PD-së Flamur Noka, është përjashtuar nga kreu i kuvendit, Gramoz Ruçi, pasi bllokoi foltoren. Mbi këtë situatë, kreu i grupit parlamentar të PS-së,...

Berisha bën bashkë PD-LSI, ja çfarë kërkojnë kundër Ramës

para 9 muajve - Java News

Pas përjashtimit nga Kuvendit të deputetit Flamur Noka, vjen ‘hakmarrja’ nga opozita e bashkuar. Mësohet sePartia Demokratike, Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe Partisë Republikane kanë kërkuar përjashtimin...

Berisha: Jo ligji i minoritetit, po ministria e Jashtme një dështim, burim rivaliteti i klaneve mafioze

para 9 muajve - Syri

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka kritikuar ashpër në Kuvend, jo projektligjin për pakicat kombëtare, por faktin që ai po trajtohej nga Ministria e Jashtme. "Ky ligj nuk mund të burojë nga Ministria e Jashtme,...

Përjashtohet nga Parlamenti tjetër deputet i PD-së

para 9 muajve - Ina

Debateve të ashpra në Parlament nga ana e deputetëve të opozitës teksa po diskutohej një draft i qeverisë për pakicat kombëtare, iu shtua edhe një përjashtim në radhët e deputetëve të djathtë. Flamur Noka,...

Rama i kthehet ashpër Dules: Ti je minoritar, s?ka kishë e xhami

para 9 muajve - Albeu

Vazhdojnë debatet e nxehta në Kuvendin e Shqipërisë ku deputeti Vangjel Dule ka replikuar me kryeministrin Edi Rama në seancën e Kuvendit ku po diskutohet pr.ligji për pakicat. Dule me tone të ashpra tha...

Flamur Noka bllokon foltoren e Kuvendit, Ruçi e përjashton

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Deputeti demokrat Flamur Noka ka bllokuar foltoren e Kuvendit, pak pasi kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka zbatuar rregulloren duke i ndërprerë fjalën ish-kryeministri Berisha teksa minutazhi i tij ka përfunduar....

I doli në mbrojtje Berishës, Ruçi përjashton nga seanca plenare Flamur Nokën

para 9 muajve - Sot News

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga salla e Kuvendit deputetin e Partisë Demokratike Flamur Noka. Ky vendim erdhi fill pasi opozita tentoi të bllokonte foltoren.

Ruçi me “dorë të hekurt”, Bashën e përjashtoi seancën e kaluar, sot nxori Nokën

para 9 muajve - NOA

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca e sotme parlamentare deputetin demokrat Flamur Noka. Ky është përjashtimi i dytë në radhët e demokratëve, pasi javën e kaluar përjashtoi nga seanca...

Tensione në kuvend, Balla: Skenar i PD, funizohen me ujë të papastër

para 9 muajve - Koha Jone

Sërisht tensione në seancën e kuvendit, aty ku deputeti i PD-së Flamur Noka, është përjashtuar nga kreu i kuvendit, Gramoz Ruçi, pasi bllokoi foltoren. Mbi këtë situatë, kreu i grupit parlamentar të PS-së,...

“Shpërtheu” me fyerje banale ndaj kreut të Kuvendit, Noka: Arrogancë për t’ma mbyllur gojën

para 9 muajve - Java News

Deputeti demokrat Flamur Noka ka reaguar pas vendimit për ta përjashtuar si shkak i sjelljes së tij të pahishme në Kuvend. Noka e konsideron këtë vendim si një akt arrogand që ka si synim t’i mbyllë atij...

VIDEO/ Sërish tension, Noka përjashtohet nga seanca, Ruçi ndërpret seancën

para 9 muajve - Syri

Deputeti i PD-së Flamur Noka është përjashtuar nga seanca e Kuvendit pasi kërkoi fjalën për procedurë dhe nuk iu dha. Pas kësaj ai shkoi tek foltorja dhe kërkoi fjalën. Pasi e paralajmëroi disa herë, kreu...

Berisha: Jo ligji i minoritetit, po ministria e Jashtme një dështim, bum rivaliteti i klaneve mafioze

para 9 muajve - Syri

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka kritikuar ashpër në Kuvend, jo projektligjin për pakicat kombëtare, por faktin që ai po trajtohej nga Ministria e Jashtme. "Ky ligj nuk mund të burojë nga Ministria e Jashtme,...

Rama: Vangjel, Europa nuk është as kishë as xhami

para 9 muajve - Ina

Ligji per pakicat kombetare ka hapur debat ne Parlament. Pas replikave mes ministrit te Jashtem ditmir Bushati dhe kreut te PBDNJ-se, Vangjel Dules ka reaguar nga foltorja e Kuvendit kryeministri Edi Rama. Ai...

Vijojnë përplasjet në Kuvend, Ruçi i pret fjalën Berishës, Noka bllokon foltoren e Kuvendit

para 9 muajve - Sot News

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi i ka ndërprerë sërish fjalën ish-kryeministrit Sali Berisha në kohën kur këtij të fundit i mbaroi koha e fjalës. Ruci i ka hequr fjalën dhe Berisha është ulur në vend. Ndërkohë...

Përjashtohet nga Parlamenti tjetër deputet i PD-së

para 9 muajve - Gazeta Express

Debateve të ashpra në Parlament nga ana e deputetëve të opozitës teksa po diskutohej një draft i qeverisë për pakicat kombëtare, iu shtua edhe një përjashtim në radhët e deputetëve të djathtë. Flamur Noka,...

Tensionohet situata në Kuvend, Noka bllokon foltoren. Ruçi e nxjerr jashtë

para 9 muajve - Koha Jone

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka perjashtuar nga punimet e seances se sotme plenare deputetin demokrat Flamur Noka. Shkak u be zaptimi i foltores se Kuvendit nga Noka pas nder[prerjes se fjales se ish-kryeministrit...

Opozita bllokon foltoren e Parlamentit, Ruçi përjashton Flamur Nokën

para 9 muajve - Opinion

Flamur Noka është përjashtuar nga seanca plenare e Parlamentit të sotëm. Pas bllokimit të foltores nga Opozita, uke mos lejuar të flasë Shezai Rrokën, kryeparlamentari Ruçi ka vendosur të përjashtojë nga...

Sërish tension, Noka përjashtohet nga seanca, Ruçi ndërpret seancën

para 9 muajve - Syri

Deputeti i PD-së Flamur Noka është përjashtuar nga seanca e Kuvendit pasi kërkoi fjalën për procedurë dhe nuk iu dha. Pas kësaj ai shkoi tek foltorja dhe kërkoi fjalën. Pasi e paralajmëroi disa herë, kreu...

Deputetët e PD-së bllokojnë foltoren, përjashtohet Flamur Noka

para 9 muajve - Ora news

Deputetët e PD-së bllokojnë foltoren e Kuvendit dhe debatuan me kryetarin e Kuvendit. Noka i ra dhe foltores dhe kërkoi nga Ruçi zbatimin e procedures. Ruçi e përjashtoi nga seanca dhje caktoi 5 minuta...

Rama acarohet me Dulen, Xhufi me ‘njohjen e bullgarëve’

para 9 muajve - Mapo

Deputeti i PBDNJ-së, Vangjel Dule, ka replikuar me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati lidhur me ligjin për mbrojtjen e pakicave kombëtare, pasi e pyeti se a i ishte referuar qeveria ligjit të ndonjë vendi...

Plas "sherri" në Kuvend, përjashtohet Flamur Noka

para 9 muajve - Shqiptarja

Është shoqëruar sërish me tensione edhe seanca e sotme plenare. Ka qenë deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, që ka kërkuar të marrë fjalën menjëherë sapo është larguar nga foltorja e Kuvendit ish-kryeministri Sali Berisha.

Pr.ligji për pakicat, Rama-Dules: Vangjeli ti je minoritar, Evropa nuk është kishë dhe xhami

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i PBDNJ,Vangjel Dule ka replikuar me kryeministrin Edi Rama në seancën e Kuvendit ku po diskutohet pr.ligji për pakicat. Dule tha se në vitin 2011 u hoq e dhëna për përkatësinë etnike dhe...

Rama: Vangjel, Europa nuk është as kishë as xhami, mos më vi në gojë gjëra që s'i kam thënë

para 9 muajve - Gazeta Express

Ligji per pakicat kombetare ka hapur debat ne Parlament. Pas replikave mes ministrit te Jashtem ditmir Bushati dhe kreut te PBDNJ-se, Vangjel Dules ka reaguar nga foltorja e Kuvendit kryeministri Edi Rama. Ai...

Minoritete/ Pas përplasjeve, hedhet poshtë projektligji i qeverisë “Rama II”

para 9 muajve - Indeks online

Kryetari i Partisë së Bashkimit për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, ditën e sotme në Kuvend ka replikuar me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati lidhur me ligjin për mbrojtjen e pakicave kombëtare. Dule...

Ndërprerja e seancës/ Basha: Rama u tremb, do nxirrnim fakte për lidhjet e tij personale me krimin e organizuar

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i PD-së Lulzim Basha deklaroi jashtë parlamentit se opozita do të publikonte në parlament fakte për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me krimin e organizuar, ndaj sipas tij Gramoz Ruçi përjashtoi Flamur...

Pr.ligji për pakicat kombëtare, Rama debat me Dulen në Kuvend: Ti je një minoritar, jo minoriteti

para 9 muajve - Sot News

Në sallën e Kuvendit vijojnë replikat mes deputetëve ku po diskutohet në lidhje me projektligjin për me pakicat kombëtare.  Dule tha se në vitin 2011 u hoq e dhëna për përkatësinë etnike dhe i bëri thirrje...

Rama, Dules: Je minoritar, jo minoriteti. Shtrembëron fjalën time qëllimisht, jo nga mendjeleshtësia

para 9 muajve - NOA

Kryeministri Edi Rama ka replikuar në seancën e sotme parlamentare me kryetarin e Partisë për Bashkimin e të Drejtave të Njeriut, Vangjel Dule, lidhur me ligjin për minoritetet. Rama tha se Dule është...

Basha: Rama, lidhje me krimin. Ruçi i mbyll gojën opozitës

para 9 muajve - 24 ore

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka akuzuar sërish kryetarin e Kuvendit se me urdhër të kryeministrit po i mbyll gojën opozitës, e cila sipas tij është gati të tregojë lidhjet e kreut të qeverisë me krimin....

Pakicat kombëtare, Rama: Dule gënjen qëllimisht, jo nga mendjeleshtësia

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Seanca e sotme parlamentare ka nisur me debate në lidhje me rregulloren e Kuvendit, pasi deputeti Vangjel Dule kërkoi që sot mos miratohej pr/vendimi për pakicat. Pas fjalës së ministrit të Jashtëm, Ditmir...

Pakicat kombëtare, Berisha replika me Bushatin: Po krijon 'mollën e sherrit' në ministrinë e dështuar

para 9 muajve - Gazeta Express

Seanca parlamentare nisi me debate në lidhje me një nga projektligjet e propozuar nga qeveria i cili parashikon njohjen e pakicave bullgare. Berisha ka lëshuar akuza në drejtim të ministrit të Jashtëm,...

Zbardhet debati i plotë që çoi në përjashtimin e Nokës: Rrugaç, ku ke b… të shash Berishën!

para 9 muajve - Sovrani

Pas rifillimit të seancës plenare, e ndërprerë me kërkesë të kreut të këtij institucioni pas përjashtimit nga punimet e Kuvendit të deputetit Falmur Noka, ky i fundit nuk është larguar nga salla e seancave...

Ligji për pakicat kombëtare, Rama: Sipas frymës së BE-së

para 9 muajve - 24 ore

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Kuvend se, projektligji “Për mbrojtjen e pakicave kombëtare” është krenari për këtë parlament, pasi garantohet respektimi i minoriteteve. Kryeministri Rama replikoi...

PD kërkon përjashtimin e kryeministrit Rama për 10 ditë nga Kuvendi

para 9 muajve - Java News

PD kërkon përjashtimin e kryeministrit Edi Rama për 10 ditë nga Kuvendi. Për këtë qëllim deputetët demokratë po mbledhin numrin e firmave me qëllim futjen e kërkesës së tyre në Byronë parlamentare që kreu...

Rama i kthehet ashpër Dules: Mësoi këto që po të them se ...

para 9 muajve - Shqiptarja

Pakinat kombëtare kanë përplasur ashpër deputetët në seancën plenare të kësaj të enjteje në Kuvend. Ka qenë kryeministri Edi Rama që ka replikuar me kreun e PBDNJ, Vangjel Dule. Me tone të ashpra, Rama...

Replika e Ramës për Dulen: Nuk je mendjeleshtë, je i qëllimshëm

para 9 muajve - Koha Jone

Replika në Kuvend lidhur me ligjin për pakicat kombëtare. Rama deklaroi se Dule qëllimisht intepreton fjalën e Ramës për interesat e tij. Edi Rama: “Vangjeli, ti e ke bërë rrugë të më citosh gabim, sa...

‘PD nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve dhe bllokon foltoren”

para 9 muajve - Java News

Pas bllokimit të foltores sërish në Kuvend dhe sherrit nga opozita që solli përjashtimin e Flamur Nokës ka reaguar kryeministri Rama. “Perseri pushtohet foltorja e nderpritet puna e Kuvendit, sepse PD...

Dule sulmon pr.ligjin për minoritetin, Rama: Nuk po e bën nga mendjeleshtësia

para 9 muajve - Syri

Edi Rama i është kundërvënë sot në Kuvend, deputetit të PBDNJ-së, Vangjel Dule, i cili e konsideroi si në shkelje të plotë të të drejtave të minoritetit, projektligjin "Për mbrojtjen e pakicave kombëtare"...

Berisha: Rama më ofendoi. Kryeministri: PD, e lagu s’e lagu!

para 9 muajve - 24 ore

Deputeti demokrat Sali Berisha, ka deklaruar se kryeministri Rama e ka fyer gjatë fjalës që po mbante në Kuvend për ligjin mbi pakicat kombëtare. Teksa ka folur për mediat jashtë sallës, Berisha ka akuzuar...

Replika e Ramës për Dulen: Nuk je mendjeleshtë, je i qëllimshëm

para 9 muajve - Ora news

Replika në Kuvend lidhur me ligjin për pakicat kombëtare. Rama deklaroi se Dule qëllimisht intepreton fjalën e Ramës për interesat e tij. Edi Rama: “Vangjeli, ti e ke bërë rrugë të më citosh gabim, sa...

Basha: Rama ka lidhje personale me krimin

para 9 muajve - Illyria

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas përjashtimit të deputetit Flamur Noka nga punimet e Kuvendit Basha ka akuzuar për këtë kryeministrin Rama dhe kryeparlamentarin Gramoz Ruçi, duke...

Dule: Ligji për pakicat nuk ka asnjë vlerë. Bushati: Lexo konventën

para 9 muajve - Koha Jone

Deputeti i PBDNJ, Vangjel Dule tha se ligji për pakicat shënon hapa prapa dhe nuk ka asnjë vlerë të shtuar. Ndërkohë ministri Bushati tha se ligji nuk diskriminon pakicat kombetare. Dule: Është një ligj...

Berisha-Ruçit: Ish ministri i komunizimit na mohon të drejtën e fjalës!

para 9 muajve - Blitz

Seanca e sotme plenare është shoqëruar me tensione dhe debate të ashpra. Shkak u bënë tensionet e krijuara pas pezullimit të deputetit të PD-së, Flamur Noka, pasi ky i fundit i doli në mbrojtje ish-kryeministrit...

Ligji për minoritetet, replika Rama-Dule. Noka përjashtohet nga seanca

para 9 muajve - 24 ore

Projektligji për mbrojtjen e pakicave është debatuar paraditen e kësaj të enjteje në Parlament, ku deputetit Vangjel Dule ka kërkuar që ky ligj të hiqet nga rendi i ditës, pasi sipas tij nuk është i plotë....

Seanca nis me debate, Basha, Ruçit: Mos i vër kazmën Kuvendit

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Në seancën e sotme parlamentare, deputeti i PBDNJ Vangjel Dule ka kërkuar të shtyhet miratimi i projektligjit për minoritetet pasi sipas tij, raporti është dorëzuar dje dhe nuk është shqyrtuar. Dule tha...

Garda nuk largoi Nokën nga salla, Ruçi pezullon seancën, ja kur do të rifillojë

para 9 muajve - Java News

Shtyhet sërish seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë, njësoj si ndodhi edhe një javë më parë. Në rinisje të seancës pas 5 minutëshit pushim, Rucia ka konstatuar se deputeti Noka i përjashtuar nuk kishte...

‘Si mund t’ua thotë mendja se mund të më ofendojë mua Edvin Rama’

para 9 muajve - Java News

Gjuhë e ashpër me akuza dhe ngritje zëri. Kështu është shoqëruar seanca e sotme plenare, e cila u pezullua për në orët e pasdites. Shkak u bënë tensionet e krijuara pas pezullimit të deputetit të PD-së,...

Balla: Skenar i parapërgatitur i PD për të bllokuar Kuvendin

para 9 muajve - Illyria

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka folur jashtë dyerve të Kuvendit, pas ndërprerjes për pesë minuta të seancës, pasi Gramoz Ruçi përjashtoi deputetin demokrat, Flamur Noka...

PS kërkon përjashtimin e Flamur Nokës me 10 ditë nga Kuvendi

para 9 muajve - Illyria

Deputetët e Partisë Socialiste kanë firmosur një kërkesë ku kërkojnë përjashtimin me 10 ditë nga punimet e Kuvendit të deputetit të PD, Flamur Noka. Deputeti Noka u  përjashtua nga seanca e sotme, pasi...

PD e LSI kërkojnë përjashtimin e Ramës

para 9 muajve - Gazeta Liria

The leader of the Socialist Party of Albania Edi Rama delivers a speech during a pre-election rally in Tirana, Albania June 22, 2017. REUTERS/Florion Goga Debatet në Kuvend detyruan kreun e Kuvendit Gramoz...

Nis me debat seanca e sotme parlamentare

para 9 muajve - ABC News

Ka nisur me debate edhe seanca e sotme në Kuvendin e Shqipërisë, në lidhje me rregulloren e Kuvendit, pasi deputeti Vangjel Dule kërkoi që sot mos miratohej pr/vendimi për pakicat. Kryetari i Partisë Demokratike...

Kuvend/ Dule: Pse pr.ligji për pakicat paraqitet nga ministrja e Jashtme? Bushati: U miratua nga 4 ministra

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Në seancën e Kuvendit po diskutohet pr.ligji për pakicat kombëtare, ndërsa ka pasur replika mes kreut të PBDNJ, Vangjel Dule me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati. Dule ka kërkuar të hiqet nga...

Bushati-Dules: Nuk e keni lexuar konventën, pr.ligji për pakicat kombëtare u miratua nga 4 ministra

para 9 muajve - Sot News

Kanë nisur replikat në sallën e Kuvendit, teksa po diskutohet pr.ligji për pakicat kombëtare.  Dule ka kërkuar të hiqet nga rendi i ditës duke kërkuar sqarime nga Bushati se pse ky pr.ligj paraqitet nga...

'Rajoni s'ka ligje për minoritetin', Dule përplaset me Bushatin: Ja, ka Kroacia dhe Mali i Zi

para 9 muajve - Syri

Deputeti i PBDNJ-së, Vangjel Dule, ka replikuar me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati lidhur me ligjin për mbrojtjen e pakicave kombëtare, pasi e pyeti se a i ishte referuar qeveria ligjit të ndonjë vendi...

PD dhe LSI kërkojnë përjashtimin e KM Rama për fjalor banal ndaj dep.Berisha

para 9 muajve - Illyria

Grupi i demokratike ndodhet në sallën e Kuvendit dhe po mbledhin firmat për t’i kërkuar Byrosë së Kuvendin përjashtimin e kryeministrit Edi Rama me 10 ditë PD e LSI bëhen bashkë dhe kërkojnë përjashtimin...

Rama: PD s’thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve, di vetëm e lagu s’e lagu

para 9 muajve - Illyria

Pas ndërprerjes së seancës, kryeministri Edi Rama në një postim në FB thotë se PD nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve . Rama: Perseri pushtohet foltorja e nderpritet puna e Kuvendit, sepse PD nuk...

“Bllokimi i seancave nga PD, skenar i parapërgatitur”

para 9 muajve - Java News

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka folur jashtë ambienteve të Kuvendit pas përjashtimit të Flamur Nokës nga Kuvendi, pasi sipas Rucit ‘pushtoi’ foltoren. Balla tha se ky është një skenar...

Sërish përplasje, Basha-Ruçit: Po i vë kazmën Kuvendit

para 9 muajve - Mapo

Pas tensionit të javës së kaluar, kur deputetët e PD-së bllokuan për orë të tëra foltoren e kuvendit, edhe seanca e kësaj të enjteje ka nisur me përplasje mes mazhorancës dhe opozitës. Kryetari i PDs-së,...

PD dhe LSI bëhen bashkë: kërkojnë përjashtimin e Ramës nga Kuvendi…

para 9 muajve - AlbPress

Partia Demokratike dhe LSI janë bërë bashkë në kërkesën për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama për 10 ditë nga punimet e Kuvendit të Shqipërisë. Kërkesa është firmosur nga deputetët e dy grupimeve parlamentare...

PD dhe LSI bëhen bashkë: kërkojnë përjashtimin e Ramës nga Kuvendi…

para 9 muajve - Te Sheshi

Partia Demokratike dhe LSI janë bërë bashkë në kërkesën për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama për 10 ditë nga punimet e Kuvendit të Shqipërisë. Kërkesa është firmosur nga deputetët e dy grupimeve parlamentare...

Basha sulmon Ruçin: Mos i vër kazmën Kuvendit

para 9 muajve - Albeu

Ka nisur edhe për sot seanca parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë. Ashtu si seancat e kalauara në Kuvend ka pasur debate të nxehta. Fjalën e ka marrë deputeti i PBDNJ Vangjel Dule i cili ka kërkuar të...

Kuvend/ Dule: Pse drafti për pakicat paraqitet nga ministrja e Jashtme? Bushati: Është miratuar nga 4 ministra

para 9 muajve - Koha Jone

Në seancën e Kuvendit po diskutohet pr.ligji për pakicat kombëtare, ndërsa ka pasur replika mes kreut të PBDNJ, Vangjel Dule me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati. Dule ka kërkuar të hiqet nga rendi i...

Gramoz Ruçi përjashton Flamur Nokën

para 9 muajve - Blitz

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka është përjashtuar ditën e sotme nga seanca plenare e Kuvendit. Ky vendim erdhi fill pasi opozita tentoi të bllokonte foltoren, ku kryeparlamentari Gramoz Ruçi...

Parlamenti nis me përplasje, Basha-Ruçit: E keni kthyer parlamentin në tragjik, mos i vër kazmën

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Seanca parlamentare e ditës së sotme ka nisur me debate. Deputeti i PBDNJ Vangjel Dule ka kërkuar të shtyhet miratimi i projektligjit për minoritetet pasi sipas tij, raporti është dorëzuar dje...

PD, PR e LSI bëhen bashkë për të përjashtuar Ramën

para 9 muajve - Arbresh

Debatet në Kuvend detyruan kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi të shtyjnë seancën për në orën 17:00. Debatet nisën me ndërprerjen e fjalës së Berishës nga Ruçi gjë që acaroi demokratët dhe kulmoi me përjashtimin e...

Kuvend, Basha-Ruçit: Zbato rregulloren, mos i vër kazmën Parlamentit

para 9 muajve - Sot News

Ka nisur Kuvendi në seancë plenare në orën 10:00 në kuadër të Reformës Zgjedhore. Kreu i opozites Lulzim Basha i ka kerkuar kreut te grupit parlamentar Gramoz Ruci te zbatoje rregulloren e Kuvendit e cila...

Ruçi e përjashtoi nga seanca, por PS firmos një tjetër kërkesë për Flamur Nokën

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Ndonëse kreu i parlamentit e përjashtoi nga seanca e sotme deputetin e PD-së Flamur Noka, PS shkon edhe më tej me qëndrimin e saj. Si në një kundërpërgjigje ndaj kërkesës së opozitës (PD-LSI-PR) që kërkoi...

Sherr në Kuvend/ Deputetët e PD bllokojnë foltoren, përjashtohet Flamur Noka

para 9 muajve - Java News

Ndërprerja e fjalës së Berishës nga ana e krtyeparlamentarit Gramoz Ruci është bërë shkak për sherrin e radhës në Kuvend. Në kohën që Berishës i mbaroi koha, Ruci i ka hequr fjalën dhe Berisha është ulur...

Dule në Kuvend: Ku e gjetët ligjin për minoritetet?

para 9 muajve - Syri

Deputeti i PBDNJ-së, Vangjel Dule, i ka drejtuar disa pyetje qeverisë sot në Kuvend lidhur me projektligjin që ishte në rendin e ditës për mbrojtjen e pakicave kombëtare. Pyetja kryesore nga Dule ishte...

Seanca nis me përplasje, Basha-Ruçit: E keni kthyer parlamentin në tragjik, mos i vër kazmën

para 9 muajve - Koha Jone

Seanca parlamentare e ditës së sotme ka nisur me debate. Deputeti i PBDNJ Vangjel Dule ka kërkuar të shtyhet miratimi i projektligjit për minoritetet pasi sipas tij, raporti është dorëzuar dje dhe nuk...

Dule “fut në sherr” Bashën me Ruçin: Mos i vër kazmën parlamentit

para 9 muajve - NOA

Kryedemokrati Lulzim Basha ka debatuar sërish sot, qysh në nisje të seancës parlamentare me kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi. Basha e akuzoi Ruçin se po e kthen Kuvendin, nga absurd, në qesharak dhe tragjik....

PD skenar për të bllokuar Kuvendin? Noka mësyn foltoren, Ruçi e përjashton

para 9 muajve - Java News

Ndërprerja e fjalës së Berishës nga ana e krtyeparlamentarit Gramoz Ruci është bërë shkak për sherrin e radhës në Kuvend. Në kohën që Berishës i mbaroi koha, Ruci i ka hequr fjalën dhe Berisha është ulur...

Basha-Ruçit: Ti je për të zbatuar rregulloren dhe jo ti vësh kazmën punimeve të Kuvendit

para 9 muajve - Syri

Duke i pasur numrat në Kuvend, mazhoranca duket se ka vendosur për të rrëzuar çdo propozim të opozitës. Në një debat të nisur nga deputeti i PD-së, Vangjel Dule në lidhje me projektligjin për ‘Pakicat...

Nis me përplasje parlamenti, Basha-Ruçit: Mos i vër kazmën Parlamentit, zbato rregulloren!

para 9 muajve - Gazeta Express

Kuvendi i sotëm ka nisur me debate mes kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe kryetarit të PD-së Lulzim Bashës. Duke marrë fjalën, Basha I ka kërkuar Rucit që të zbatojë rregulloren, dhe të mos përdorë shumicën...

Minoriteti, Dule përplas Ruçin sërish me Bashën në Kuvend

para 9 muajve - Shqiptarja

Kryetari i Kuvendi, Ruçi është përplasur sërish me kryetarin e PD, Lulzim Basha në seancën e sotme plenare. Këtë herë për propozimin e Vangjel Dules për të hequr nga rendi i ditës ligjin për minoritetet,...

Kuvend, Basha-Ruçit: Zbato rregulloren

para 9 muajve - Sot News

Ka nisur Kuvendi në seancë plenare në orën 10:00 në kuadër të Reformës Zgjedhore. Kreu i opozites Lulzim Basha i ka kerkuar kreut te grupit parlamentar Gramoz Ruci te zbatoje rregulloren e Kuvendit e te...

Debatet në seancë, Basha-Ruçit: Ti je për të zbatuar rregulloren dhe jo ti vësh kazmën punimeve të Kuvendit

para 9 muajve - Syri

Duke i pasur numrat në Kuvend, mazhoranca duket se ka vendosur për të rrëzuar çdo propozim të opozitës. Në një debat të nisur nga deputeti i PD-së, Vangjel Dule në lidhje me projektligjin për ‘Pakicat...

Reforma Zgjedhore, Kuvendi mblidhet në seancë plenare

para 9 muajve - Sot News

Seanca plenare në Kuvendin e Shqipërisë ka nisur në orën 10. Në kuadër të Reformës Zgjedhore, ndërsa pritet debat mes mazhorancës dhe opozitës. Seanca e javës së kaluar u bllokua nga Basha, pasi opozita...

Rama i sulet Dules: S’e ke nga mendjeleshtësia, zotrote nuk je minoriteti…

para 9 muajve - Java News

Pas debatit mes kreut të PBDNJ-së, Vangjel Dule dhe ministrit të Jashtëm Bushati ka reaguar nga foltorja e Kuvendit kryeministri Edi Rama. “ Nëse nuk do të njihja do mendoja që e ke nga mendjeleshtësia,...

Zbardhet debati i plotë që çoi në përjashtimin e Nokës

para 9 muajve - Insajderi

Pas rifillimit të seancës plenare, e ndërprerë me kërkesë të kreut të këtij institucioni pas përjashtimit nga punimet e Kuvendit të deputetit Falmur Noka, ky i fundit nuk është larguar nga salla e seancave...

Nis Kuvendi, pritet debat nga opozita për Reformën Zgjedhore

para 9 muajve - Shqiptarja

Ka nisur në orën 10:00 seanca plenare në Kuvendin e Shqipërisë, ndërsa pritet debat mes shumicës dhe opozitës për ngritjen e Komisionit të Reformës Zgjedhore. Seanca e javës së kaluar u bllokua nga Basha,...

Sërish përplasje Basha-Ruçit: Po i vë kazmën Kuvendit

para 9 muajve - Tetova Sot

Pas tensionit të javës së kaluar, kur deputetët e PD-së bllokuan për orë të tëra foltoren e kuvendit, edhe seanca e kësaj të enjteje ka nisur me përplasje mes mazhorancës dhe opozitës. Kryetari i PD-së,...

Rama-Berishës: Je i rrjedhur! PD dhe LSI: Të përjashtohet 10 ditë

para 9 muajve - Fol

Partia Demokratike, ajo Republikane dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë depozituar një kërkesë tek kreu i Kuvendit për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama për dhjetë ditë nga seancat. Sipas tyre,...

“Rrugaç, ku ke b… të shash Berishën!” – Ja debati që përjashtoi Nokën

para 9 muajve - Lajme.al

Pas rifillimit të seancës plenare, e ndërprerë me kërkesë të kreut të këtij institucioni pas përjashtimit nga punimet e Kuvendit të deputetit Falmur Noka, ky i fundit nuk është larguar nga salla e seancave...

Nis seanca parlamentare, vijon përplasja Basha-Ruçi

para 9 muajve - Blitz

Seanca e sotme parlamentare nuk mund të mos niste ndryshe përveç se me përplasje dhe ofendime. Deputeti i PBDNJ Vangjel Dule ka kërkuar të shtyhet miratimi i projektligjit për minoritetet pasi sipas tij,...

Rama e ofendoi rëndë, Berisha i përgjigjet jashtë Kuvendit

para 9 muajve - Lajme.al

Duket se shkak për ndërprerjen e seancës së parlamentit ditën e sotme është bërë ofendimi I kryeministrit Edi Rama në drejtim të ish-kryeministri Sali Berisha. Kështu të paktën pretendojnë deputetët e...

Ligji për pakicat, replika mes Bushatit dhe Dules

para 9 muajve - Java News

Në seancën e Kuvendit po diskutohet pr.ligji për pakicat kombëtare, ndërsa ka pasur replika mes kreut të PBDNJ, Vangjel Dule me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati. Dule ka kërkuar të hiqet nga rendi i...

Zbardhet debate i plotë që çoi në përjashtim e Flamur Nokës/ “Nuk ke b…., ti heqesh fjalen Berishes”

para 9 muajve - AlbPress

Deputetët e PD kanë përdorur të njëjtin skenar si dhe një javë më parë, kur u përjashtua Lulzim Basha nga seanca, edhe në rastin e deputetit Flamur Noka. Ky i fundit u përjashtua nga seanca për shkelje...

Zbardhet debati i plotë që çoi në përjashtim e Flamur Nokës: ja fjalori i përdorur nga deputeti i PD

para 9 muajve - Te Sheshi

Deputetët e PD kanë përdorur të njëjtin skenar si dhe një javë më parë, kur u përjashtua Lulzim Basha nga seanca, edhe në rastin e deputetit Flamur Noka. Ky i fundit u përjashtua nga seanca për shkelje...

Parlament- ja çfarë pritet të ndodh sot në seancë plenare

para 9 muajve - Gazeta Express

Sot në Kuvend do të debatohet dhe më pas votohet, projektvendimi “Për ngritjen e komisionit të posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore”. Ky projektvendimi u be shkak i debatit dhe përplasjeve të forta...

Fjalor vulgar ndaj Berishës, PD kërkon përjashtimin e Rames nga seancat plenare

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Pas përjashtimit nga Kuvendit të deputetit Flamur Noka, vjen ‘hakmarrja’ e Partisë Demokratikë. Mësohet se opozita ka kërkuar përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga seancat plenare për 10 ditë, me pretendimin...

Ligji për minoritetet, replika Rama-Dule. Noka përjashtohet nga seanca

para 9 muajve - Lajme.al

Projektligji për mbrojtjen e pakicave është debatuar paraditen e kësaj të enjteje në Parlament, ku deputetit Vangjel Dule ka kërkuar që ky ligj të hiqet nga rendi i ditës, pasi sipas tij nuk është i plotë....

“Mos i vër kazmën Kuvendit’, Basha përplaset sërish me Ruçin

para 9 muajve - Lajme.al

Pas tensionit të javës së kaluar, kur deputetët e PD-së bllokuan për orë të tëra foltoren e kuvendit, edhe seanca e kësaj të enjteje ka nisur me përplasje mes mazhorancës dhe opozitës. Seanca e sotme parlamentare...

Kuvend, priten debate për reformën zgjedhore

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Sot në Kuvend do të debatohet dhe më pas votohet, projektvendimi “Për ngritjen e komisionit të posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore”. Ky projektvendimi u be shkak i debatit dhe përplasjeve të forta...

Rama: PD nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve dhe di vetëm e lagu s’e lagu

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ndërprerjes së seancës parlamentare, e dyta javë radhazi, që vjen si pasojë e përjashtimit të një deputeti të opozitës. Rama e lidh qëndrimin e PD-së me humbjen e zgjedhjeve...

Përjashtimi i Flamur Nokës, Taulant Balla: PD ka skenar të bllokojë Kuvendin…

para 9 muajve - Te Sheshi

Kreu i deputetëve socialist, Taulant Balla, ka reaguar në një prononcim për mediat në lidhje me përjashtimin e kolegut të tij demokrat, Flamur Noka, nga seanca, pas thyerjes së rregullores. Balla akuzoi...

Përjashtimi i Flamur Nokës, Taulant Balla: PD ka skenar të bllokojë Kuvendin…

para 9 muajve - AlbPress

Kreu i deputetëve socialist, Taulant Balla, ka reaguar në një prononcim për mediat në lidhje me përjashtimin e kolegut të tij demokrat, Flamur Noka, nga seanca, pas thyerjes së rregullores. Balla akuzoi...

Sherri në seancë, Berisha shpërthen ndaj kryeministrit: Si mund të më ofendojë mua Rama?!

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Gjuhë e ashpër me akuza dhe ngritje zëri. Kështu është shoqëruar seanca e sotme plenare, e cila u pezullua për në orët e pasdites. Shkak u bënë tensionet e krijuara pas pezullimit të deputetit të PD-së,...

Noka nuk lë deputetin e LSI të flasë, Ruçi e përjashton nga seanca…

para 9 muajve - AlbPress

Një tjetër deputet i PD-së është përjashtuar gjatë seancës së sotme plenare, pasi shkeli rregulloren. Flamur Noka ka kërkuar fjalën për proçedurë, në një kohë kur në foltoren e Kuvendit po fliste deputeti...

Noka nuk lë deputetin e LSI të flasë, Ruçi e përjashton nga seanca…

para 9 muajve - Te Sheshi

Një tjetër deputet i PD-së është përjashtuar gjatë seancës së sotme plenare, pasi shkeli rregulloren. Flamur Noka ka kërkuar fjalën për proçedurë, në një kohë kur në foltoren e Kuvendit po fliste deputeti...

Tensionet/ Gramoz Ruçi pezullon seanca e Kuvendit, ja kur do të rifillojë

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka pezulluar punimet e seancës së Kuvendit pas tensioneve dhe pezullimit të deputetit të PD Flamur Noka. Ruçi tha se seanca do rifillojë në orën 17:00 të pasdites së sotme....

“Mos i vër kazmën Parlamentit’, Basha përplaset sërish me Ruçin

para 9 muajve - Java News

Seanca e sotme parlamentare ka nisur me debate në lidhje me rregulloren e Kuvendit, pasi deputeti Vangjel Dule kërkoi që sot mos miratohej pr/vendimi për pakicat. Ruçi hodhi me votë propozimin e Dules,...

Berisha i del në krah Dules: Ditmir, mos krijo mollën e sherrit…

para 9 muajve - AlbPress

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka dalë në krah kreut të PBDNJ-së, Vangjel Dule, në debatin që ky i fundit ka pasur gjatë seancës parlamentare me ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati, në lidhje me pr/ligjin...

Përjashtohet nga Parlamenti një tjetër deputet i PD-së

para 9 muajve - Insajderi

Debateve të ashpra në Parlament nga ana e deputetëve të opozitës teksa po diskutohej një draft i qeverisë për pakicat kombëtare, iu shtua edhe një përjashtim në radhët e deputetëve të djathtë. Flamur Noka,...

Berisha i del në krah Dules: Ditmir, mos krijo mollën e sherrit…

para 9 muajve - Te Sheshi

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka dalë në krah kreut të PBDNJ-së, Vangjel Dule, në debatin që ky i fundit ka pasur gjatë seancës parlamentare me ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati, në lidhje me pr/ligjin...

Zbulohet shkaku i sherrit në Kuvend, PD: Rama i tha Berishës ‘i rrjedhur’, të përjashtohet

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Deputeti i PD-së Flamur Noka u përjashtua nga seanca e sotme plenare, njësoj si kreu i PD-së Lulzim Basha në seancën e kaluar. Kjo, pasi Noka nuk lejoi vijimin e seancës pasi Gramoz Ruçi i preu fjalën...

Ligji për minoritetet, debat në Parlament, replika Rama-Dule

para 9 muajve - Gazeta e re

Ligji për pakicat ka qenë temë debati në seancën e kësaj të enjteje të Parlamentit të Shqipërisë. Fillimisht ka qenë kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule që ka kërkuar nisjen e diskutimeve për ligjin në fjalë,...

Kuvend, Rama-Dules: Vangjel, ti je një minoritar që je gjithnjë e më pak përfaqësues…

para 9 muajve - AlbPress

Kryeministri Edi Rama është përfshirë në debatin që po zhvillohet në Kuvend mbi pr/ligjit përpakicat kombëtare. Pas replikave mes ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, dhe kreut të PBDNJ-së, Vangjel Dule,...

Kuvend, Rama-Dules: Vangjel, ti je një minoritar që je gjithnjë e më pak përfaqësues…

para 9 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Edi Rama është përfshirë në debatin që po zhvillohet në Kuvend mbi pr/ligjit përpakicat kombëtare. Pas replikave mes ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, dhe kreut të PBDNJ-së, Vangjel Dule,...

Pr.ligji për pakicat/ Berisha replikon me Bushatin: Pazare mafioze që shkelin Kushtetutën

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Pr.ligji për pakicat etnike ka krijuar debate në seancën Kuvendit. Ish kryeministri Sali Berisha u shpreh se ky ligj paraqitet nga ministria e Jashtme sikur çështjet e minoriteteve janë afera të jashtme...

Pr.ligji për pakicat, Rama-Dules: Vangjeli ti je minoritar, Evropa nuk është kishë e xhami

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i PBDNJ,Vangjel Dule ka replikuar me kryeministrin Edi Rama në seancën e Kuvendit ku po diskutohet pr.ligji për pakicat. Dule tha se në vitin 2011 u hoq e dhëna për përkatësinë etnike dhe i bëri thirrje...

Pr/ligji për pakicat kombëtare, Bushati përplaset me Dulen: pse fqinjët tanë që flasin për të drejtat nuk aderohen në konventa…

para 9 muajve - AlbPress

Kuvendi është përfshirë nga debatet në seancën e sotme plenare për shkak të pr/ligjit për pakicat kombëtare. Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, i cili ka hyrë në Kuvend si deputet i PD-së, kërkoi që drafti...

Kuvendi diskuton sot për Komisionin e Reformës Zgjedhore, priten debate të forta

para 9 muajve - Java News

Ngritja e Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore do të diskutohet sot në Parlament. Ky projektvendim i bë shkak i tensioneve dhe përplasjeve mes mazhorancës dhe opozitës në seancën e javës së kaluar....

Përjashtohet nga seanca plenare deputeti Flamur Noka

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Deputeti i PD-së, Flamur Noka është përjashtuar ditën e sotme nga seanca plenare e Kuvendit. Ky vendim erdhi fill pasi opozita tentoi të bllokonte foltoren.

Pr/ligji për pakicat kombëtare, Bushati përplaset me Dulen: pse fqinjët tanë që flasin për të drejtat nuk aderohen në konventa…

para 9 muajve - Te Sheshi

Kuvendi është përfshirë nga debatet në seancën e sotme plenare për shkak të pr/ligjit për pakicat kombëtare. Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, i cili ka hyrë në Kuvend si deputet i PD-së, kërkoi që drafti...

Ligji për minoritetet, debat në Parlament, replika Rama-Dule

para 9 muajve - KosovaPress

Fillimisht ka qenë kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule që ka kërkuar nisjen e diskutimeve për ligjin në fjalë, ndaj të cilit ka shprehur rezervat e tij, duke thënë se ligji bazohet vetëm në praktikat e vendeve...

Kuvend/ Dule: Pse pr.ligji për pakicat paraqitet nga ministria e Jashtme? Bushati: U miratua nga 4 ministra

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Në seancën e Kuvendit po diskutohet pr.ligji për pakicat kombëtare, ndërsa ka pasur replika mes kreut të PBDNJ, Vangjel Dule me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati. Dule ka kërkuar të hiqet nga rendi i...

Sërish përplasje Basha-Ruçit: Po i vë kazmën Kuvendit

para 9 muajve - Insajderi

Pas tensionit të javës së kaluar, kur deputetët e PD-së bllokuan për orë të tëra foltoren e kuvendit, edhe seanca e kësaj të enjteje ka nisur me përplasje mes mazhorancës dhe opozitës. Kryetari i PD-së,...

Sot në Kuvend debati për Komisionin e Reformës Zgjedhore

para 9 muajve - Ora news

Ngritja e Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore do të diskutohet sot në Parlament. Ky projektvendim i bë shkak i tensioneve dhe përplasjeve mes mazhorancës dhe opozitës në seancën e javës së kaluar....

Debat në Kuvend për reformën zgjedhore

para 9 muajve - Koha Jone

Sot në Kuvend do të debatohet dhe më pas votohet, projektvendimi “Për ngritjen e komisionit të posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore”. Ky projektvendimi u be shkak i debatit dhe përplasjeve të forta...

Sërish përplasje, Basha-Ruçit: Po i vë kazmën Kuvendit

para 9 muajve - Arbresh

Pas tensionit të javës së kaluar, kur deputetët e PD-së bllokuan për orë të tëra foltoren e kuvendit, edhe seanca e kësaj të enjteje ka nisur me përplasje mes mazhorancës dhe opozitës. Kryetari i PDs-së,...

Propozimi i  Dules fut në sherr Bashën me Ruçin: po i  vë kazmën Kuvendit…

para 9 muajve - AlbPress

Seanca e Kuvendit të Shqipërisë ka nisur me debate mes kryeparlamentarit Gramoz Ruçi dhe kryetarit të PD-së, Lulzim Bashës. Duke marrë fjalën, Basha i  ka kërkuar Ruçit që të zbatojë rregulloren, dhe të...

Propozimi i Dules fut në sherr Bashën me Ruçin: po i vë kazmën Kuvendit…

para 9 muajve - Te Sheshi

Seanca e Kuvendit të Shqipërisë ka nisur me debate mes kryeparlamentarit Gramoz Ruçi dhe kryetarit të PD-së, Lulzim Bashës. Duke marrë fjalën, Basha i  ka kërkuar Ruçit që të zbatojë rregulloren, dhe të...

Bullgarët pakicë kombëtare në Shqipëri, shpërthen historiani i njohur: O Zot, nuk i njoh fare

para 9 muajve - Java News

Historiani i njohur, Pëllumb Xhufi, shprehet kundër vendimit të Komisionit të Ligjeve për futjen e pakicës bullgare në listën e pakicave kombëtare në Shqipëri. Pas vendimit të Kuvendit për të miratuar...

Shqipëria njeh bullgarët pakicë kombëtare, reagon historiani i njohur: Nuk i njoh këto grupime

para 9 muajve - Gazeta Express

Historiani i njohur, Pëllumb Xhufi, shprehet kundër vendimit të Komisionit të Ligjeve për futjen e pakicës bullgare në listën e pakicave kombëtare në Shqipëri. Në një prononcim për “Panoramën”, pas vendimit...

Basha i kërkon Ruçit të mos degjenerojë Kuvendin si javën e shkuar

para 9 muajve - Illyria

Seanca plenare nisi me debat për një ligj të pakicave që është përfshirë në rendin e ditës Shefi opozitar i demokratëve Lulzim Basha i bëri thirrje kryetarit Gramoz Ruçi që të mos sillet në drejtim të...

Debat sot në Kuvend për ngritjen e komisionit për Reformën Zgjedhore

para 9 muajve - Syri

Sot në Kuvend do të debatohet dhe më pas votohet, projektvendimi “Për ngritjen e komisionit të posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore”. Ky projektvendimi u be shkak i debatit dhe përplasjeve të forta...

Kuvendi nis punimet, pritet debat nga opozita për reformën Zgjedhore

para 9 muajve - Illyria

Ka nisur në orën 10:00 seanca plenare në Kuvendin e Shqipërisë, ndërsa pritet debat mes shumicës dhe opozitës për ngritjen e Komisionit të Reformës Zgjedhore. Seanca e javës së kaluar u bllokua nga Basha,...

Sot debaohet për Komisionin e Reformës Zgjedhore

para 9 muajve - Arbresh

Ngritja e Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore do të diskutohet sot në Parlamentin e Shqipërie. Ky projektvendim i bë shkak i tensioneve dhe përplasjeve mes mazhorancës dhe opozitës në seancën...

“S’ka bullgarë në Shqipëri”

para 9 muajve - Vizion Plus

Minoriteti maqedonas ne Korçe kundërshton njohjen e bullgareve si pakice kombëtare. Sekretari i përgjithshëm i Partisë Aleanca Maqedonase per Integrim Europian Vasil Sterjovski deklaroi se ne Shqipëri...

Grupi Parlamentar i PD vendos: “Çdo të mërkurë, seancë pyetjesh për Kryeministrin dhe ministrat e tij dhe fokus tek reforma zgjedhore”

para 9 muajve - Gazeta 55

Basha: Rama po bashkëqeveris me krimin, rob i marrëdhënies korruptive me oligarkët Partia Demokratike ka vendosur të intensifikoj aksionin e saj parlamentar. Pas përfundimit të mbledhjes së grupit parlamentar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK