http://kariera.mk

“Darka e thërrimeve” shfaqja më e mirë e festivalit teatror “Othello”

para 11 muajve - Aktuale

Edicioni i parë i Festivalit Teatror “Othello” që u zhvillua në qytetin e Gostivarit, mbrëmë e pati natën e pestë dhe të fundit, në të cilën u dhanë edhe çmimet për shfaqjet pjesëmarrëse të pesë netëve...

Përmbyllet “Otello” në Gostivar, fitues Teatri Shqiptar me “Darkën e thërrimeve”

para 11 muajve - MRT

Pas pesë netësh përplot emocion, mbrëmë lëshoi siparin Edicioni i parë i Festivalit Teatror “Othello”, që u mbajt në Gostivar... Nata e fundit ishte edhe më emocionuesja, pasi që garuesit dhe shikuesit...

Shpallen fituesit e edicionit të parë të Festivalit “Othello”

para 11 muajve - Zhurnal

Edicioni i parë i Festivalit të Teatrove “Othello”, në Gostivar, përfundoi mbrëmë me ndarjen e çmimeve, shkruan Kultplus. Në këtë edicion fituese doli të jetë shfaqja nga Teatri Shqiptar në Shkup “Darka...

Përfundoi edicioni i parë i “Othellos”, “Darka e thërrimeve” ndër shfaqjet më të vlerësuara

para 11 muajve - Portalb

Edicioni i parë i Festivalit Teatror “Othello” dje pati natën e saj të pestë, natë kjo që pjesëmarrësit nga Kosova, Shqipëria e Maqedonia i gjeti nën ethet e garës pasi që u dhanë edhe çmimet për paraqitjet...

“Darka e thërrimeve” fituese në festivalin “Othello”

para 11 muajve - RTV 21

Muaji Nëntori e gjeti qytetin e Gostivarit me aktivitet kulturorë Në Pallatin e Kulturës së këtij qyteti zbriti festivali “Othello”, i cili u mbajt për pesë net radhazi. Qytetarët e këtij qyteti dhe jo...

Festivali ndërkombëtar i dramës për persona me dhe pa handikap

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 14 nëntor- Festivali ndërkombëtar i dramës për persona me dhe pa handikap fillon sot në Teatrin e Dramës në Shkup në organizim të Shoqatës së qytetarëve për promovim dhe zhvillim të rajoneve "Bota...

“Babai” me të madhin Reshat Arbana mrekullon publikun elbasanas, rekord për shitjen e biletave

para 11 muajve - ElbasaniPlus

Premiera e shfaqjes “Babai” mbrëmjen e së shtunës në teatrin “Skampa” të Elbasanit, ka emocionuar të gjithë publikun e Elbasanit. Shfaqja e vënë në skenë nga regjizori Spiro Duni dhe me interpretimin e...

“Darka e thërrimeve” fituese në festivalin “Othello” në Gostivar

para 11 muajve - AlbPortali

Muaji Nëntori e gjeti qytetin e Gostivarit me aktivitet kulturorë. Në Pallatin e Kulturës së këtij qyteti zbriti festivali “Othello”, i cili u mbajt për pesë net radhazi. Qytetarët e këtij qyteti dhe jo...

“Othello” përfundon edicionin e parë me shfaqjen “Mësimi” nga Ilirjan Himaj

para 11 muajve - Zhurnal

Sonte është nata e fundit e edicionit të parë të festivalit “Othello”, i cili ka nis më 9 nëntor në Gostivar, shkruan KultPlus. Në natën e fundit të këtij festival do të jepet shfaqja nga Teatri i Kumanovës,...

“Nëna dhe djali”: Të mos humbësh kohën me modesti të rreme

para 11 muajve - Mapo

Prej katër javësh shfaqja “Nëna dhe djali” e dramaturgut norvegjez Jon Fosse, propozuar me ide skenike nga regjisori Dino Mustafiq për në skenë shqiptare, po shfaqet në “Tulla Center” si “goditje” e establishmentit...

“Nëna dhe djali”: Të mos humbësh kohën me modesti të rreme

para 11 muajve - Almakos

ej katër javësh shfaqja “Nëna dhe djali” e dramaturgut norvegjez Jon Fosse, propozuar me ide skenike nga regjisori Dino Mustafiq për në skenë shqiptare, po shfaqet në “Tulla Center” si “goditje” e establishmentit...

Çka ndodh me Teatrot shqiptar në Maqedoni?

para 11 muajve - Tetova1

TEATROT NË MAQEDONI Çka ndodh me Teatrot shqiptar në Maqedoni? Disa nuk funksionojnë aspak, të tjerët me “gjysmë shpirti”, ndërsa Teatrot maqedonase, si zakonisht, buxhetet nuk iu mungojnë as për shfaqjet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK