http://kariera.mk

Zyrtare/ “Top Channel” shkarkon Sokol Ballën si drejtor Informacioni

para 11 muajve - BalkanWeb

Jo vetëm gazetarë e moderatorë të njohur, “furtuna” e nisur në televizionin kombëtar Top Channel ka marrë përpara edhe Drejtorin e Informacionit. Që prej mesditës së sotme Sokol Balla nuk do të jetë më...

Top Channel reagon për shkarkimin e Sokol Ballës

para 11 muajve - Albeu

Drejtori i lajmeve në Top Channel Taulant Balla ka vetëm pak minuta që është shkarkuar nga pozicioni i tij dhe sipas akuzave, dyshohet se ky shkarkim vjen si shkak i krisjeve të marrëdhënieve të Ramës...

Shkarkimi i Sokol Ballës nga drejtor informacioni/ Berisha: Kurbani i fundit i Ramës?

para 11 muajve - Opinion

Shkarkimi nga detyra i drejtorit të Informacionit në televizionin Kombëtar “Top Channel”, Sokol Balla, ka sjellë reagimin e parë të një politikani. Sali Berisha shtron pyetjen nëse ky është ‘kurbani i...

Jo vetëm Balla, kush gazetar tjetër është shkarkuar në Top Channel

para 11 muajve - Albeu

Drejtori i lajmeve në Top CHannel Taulant Ballaka vetëm pak që është shkarkuar nga pozicioni i tij dhe sipas akuzave, dyshohet se për shkak të krisjeve të marrëdhënieve të Ramës me televizionin. Por duket...

Pezullimi i Sokol Ballës nga Top Channel, Berisha: Kurbani i fundit i Noriegës

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Pezullimi nga detyra i drejtorit të Informacionit në televizonin Kombëtar “Top Channel” ka sjellë reagimin e parë të një politikani. Ish-kryeministri Sali Berisha komenton largimin e Ballës dhe...

Pas shkarkimit të Sokol Ballës, vjen largimi tjetër nga Top Channel

para 11 muajve - Gazeta Express

Një luftë e hapur me Edi Ramën i ka kushtuar vendin drejtorit të Informacionit në Top Channel, Sokol Balla. Pronarët e televizionit kanë vendosur që ta largojnë Ballën. Por duket se largimi i Ballës, nuk...

TCH: Sokol Balla vazhdon Top Story-n! Berisha: U bë kurban

para 11 muajve - Opinion

Top Channel ka konfirmuar se Sokol Balla nuk do jetë më drejtor informacioni. Në një lajm të shkurtër online, TCH thotë se Balla vazhdon emisionin Top Story. “Sokol Balla largohet nga detyra e Drejtorit...

Pas shkarkimit të Sokol Ballës, ja kush është larguar tjetër nga Top Channel

para 11 muajve - Syri

Një luftë e hapur me Edi Ramën i ka kushtuar vendin drejtorit të Informacionit në Top Channel, Sokol Balla. Pronarët e televizionit kanë vendosur që ta largojnë Ballën. Por duket se largimi i Ballës, nuk...

Largimi i Sokol Ballës, reagon Berisha: Kurbani i fundit i Noriegës? Nuk dihet…

para 11 muajve - Syri

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar përmes një komenti i në rrjetet sociale në lidhje me largimin e Sokol Ballës nga pozicioni i drejtorit të informacionit në Top Channel. Berisha shkruan se tashmë...

Berisha deklaron se pas pezullimit të Ballës është Rama dhe paralajmëron largime të tjera

para 11 muajve - Albeu

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar me anë të një statusi në Facebook për shkarkimin e Drejtorit të lajmeve në Top Channel, Sokol ballës . Sipas tij pas këtij pezulli është Kryeministri Edi Rama ....

TCH: Sokol Balla vazhdon Top Story-n! Berisha: U bë kurban

para 11 muajve - Mapo

Top Channel ka konfirmuar se Sokol Balla nuk do jetë më drejtor informacioni. Në një lajm të shkurtër online, TCH thotë se Balla vazhdon emisionin Top Story. “Sokol Balla largohet nga detyra e Drejtorit...

Sokol Balla, jo më drejtor Informacioni; vazhdon drejtimin e Top Story

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Sokol Balla largohet nga detyra e Drejtorit të Informacionit të Top Channel. Gazetari Endri Xhafo do të jetë i komanduar në këtë detyrë për një periudhë të pacaktuar kohore ende.Ndërkohë, Sokol Balla do...

Largimi i Ballës nga drejtimi i lajmeve të Top Channel, Berisha bën paralajmërimin e fortë

para 11 muajve - Gazeta Express

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për lajmin që Top Channel ka larguar Sokol Ballën si drejtor informacioni i këtij televizioni. Në një status në profilin e tij në ‘Facebook’, Berisha thotë se largimi...

Që kur doli Nefail Maliqi nga Top Channel (gazetar në OKB-Gjenevë) ky TV e humbi shkelqimin. Sot del Sokol Balla

para 11 muajve - Presheva Jone

Ne kohen kur gazetari nga Presheva punonte, raportonte nga OKB, Gjeneva Top Cannel per shqiptaret ne ballkan ishte televizoni me i fuqishem, me prestigjioz ne historine e tv shqiptare, qa jo rastsisht...

Që kur doli Nefail Maliqi nga Top Channel (gazetar në OKB-Gjenevë) ky TV e humbi shkelqimin. Sot del Sokol Balla

para 11 muajve - Presheva Jone

Ne kohen kur gazetari nga Presheva punonte, raportonte nga OKB, Gjeneva Top Cannel per shqiptaret ne ballkan ishte televizoni me i fuqishem, me prestigjioz ne historine e tv shqiptare, qa jo rastsisht...

Kritiku më i madh i Ramës mund të jetë zëvendësuesi i Sokol Ballës

para 11 muajve - Gazeta Express

Largimi i Sokol Ballës nga drejtimi i lajmeve në Top Channel nuk është për herë të parë. Balla e ka mbajtur këtë post edhe në vitin 2005 deri në vitin 2009 për t’u rikthyer sërish në krye të lajmeve në...

Që kur doli Nefail Maliqi nga Top Channel, ky TV e humbi shkelqimin. Sot del Sokol Balla

para 11 muajve - Presheva Jone

Ne kohen kur gazetari nga Presheva punonte, raportonte nga OKB, Gjeneva Top Cannel per shqiptaret ne ballkan ishte televizoni me i fuqishem, me prestigjioz ne historine e tv shqiptare, qa jo rastsisht...

Rama, arsyeja pse "Top Channel" shkarkoi Ballën?

para 11 muajve - Albeu

Pavarësisht se është një ndër televizonet më të mëdha në vend, Top Channel gjendet në një krizë të vërtetë. Pas largimit të disa gazetarëve, moderatorëve e aktorë të njohur, edhe Sokol Balla është shkarkuar...

Sokol Balla, jo më drejtor Informacioni; vazhdon drejtimin e Top Story

para 11 muajve - Indeks online

Sokol Balla largohet nga detyra e Drejtorit të Informacionit të Top Channel. Gazetari Endri Xhafo do të jetë i komanduar në këtë detyrë për një periudhë të pacaktuar kohore ende. Ndërkohë, Sokol Balla...

Largimi i Sokol Ballës si “lajm pozitiv”

para 11 muajve - Java News

Nga Mero Baze Sokol Balla nuk do të jetë më drejtor i lajmeve në Top Channel, duke i hapur rrugë një politike të re editoriale në këtë televizion. Ndryshimi ka nisur me nervozizmin e dukshëm të këtij televizioni...

Top Channel shkarkon Sokol Ballën si drejtor informacioni

para 11 muajve - Shqiptarja

Drejtori i informacionit në Top-Channel Sokol Balla mësohet të jetë shkarkuar nga ky post. Balla një prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të presidentes të Top-Medias, Vjollca Hoxha prej sot nuk do të drejtojë...

Top Channel shkarkon Sokol Ballën

para 11 muajve - Klan Kosova

Sokol Balla, nuk do të jetë më drejtori i informacionit ndërkohë që do të vazhdojë të drejtojë emisionin ‘Top Story’, shkruan lapsi.al. Për momentin nuk është ende e qartë se çfarë ka ndodhur me Ballën,...

Pas shkarkimit të Sokol Ballës, ja kush është larguar tjetër nga Top Channel

para 11 muajve - Tetova Sot

Një luftë e hapur me Edi Ramën i ka kushtuar vendin drejtorit të Informacionit në Top Channel, Sokol Balla. Pronarët e televizionit kanë vendosur që ta largojnë Ballën. Por duket se largimi i Ballës, nuk...

Përplasje mbi politikën editoriale, Sokol Balla del duke qarë në korridor

para 11 muajve - Blitz

Sot drejtuesja e “Top Medias”, Vjollca Hoxha, largoi nga detyra Drejtorin e Informacionit të “Top Channel”, Sokol Balla, njëherësh moderator i emisionit politik “Top Story”. Burime pranë “Top Channel”,...

Top Channel shkarkon drejtorin e informacionit, Sokol Ballën

para 11 muajve - NOA

Duket se televizioni Top Channel nuk po gjen qetësi. Pas largimit të shumë punonjësve nga ky stacion televiziv, mësohet se ka ndodhur edhe një shkarkim i bujshëm. Top Channel ka shkarkuar drejtorin e informacionit,...

Sokol Balla largohet si drejtor lajmesh, kush e zëvendëson

para 11 muajve - Mapo

“Furtuna” që ka kohë në Top Channel, te cilit i jane larguar disa gazetare te njohur por edhe aktore, duket se ka prekur edhe Sokol Ballen, i cili deri me sot mbante postin e drejtorit te Informacionit...

Pasi e akuzoi “puçist”, Berisha mbron Sokol Ballën

para 11 muajve - Java News

Sali Berisha ka reaguar mbi lajmin se Sokol Balla nuk është më drejtor informacioni i Top Channel. “Sokol Balla, kurbani i fundit i Norieges?! Kush e ka radhen tani? Nuk dihet, por as pastruesja dhe roja...

“Top Channel” shkarkon Sokol Ballën

para 11 muajve - Ina

Pavarësisht se është një ndër televizonet më të mëdha në vend, Top Channel gjendet në një krizë të vërtetë. Pas largimit të disa gazetarëve, moderatorëve e aktorë të njohur, edhe Sokol Balla është shkarkuar...

Sokol Balla, largohet si drejtor informacioni, por vazhdon drejtimin e ‘Top Story’

para 11 muajve - Java News

Sokol Balla largohet nga detyra e Drejtorit të Informacionit të Top Channel. Gazetari Endri Xhafo do të jetë i komanduar në këtë detyrë për një periudhë të pacaktuar kohore ende. Ndërkohë, Sokol Balla...

"Top Channel" shkarkon Sokol Ballën

para 11 muajve - Albeu

Pavarësisht se është një ndër televizonet më të mëdha në vend, Top Channel gjendet në një krizë të vërtetë. Pas largimit të disa gazetarëve, moderatorëve e aktorë të njohur, edhe Sokol Balla është shkarkuar...

Zbulohet arsyeja, ja pse Top Channel shkarkoi Sokol Ballën

para 11 muajve - Gazeta Express

Teksa ka lindur një “luftë” mes kryeministrit Edi Rama dhe televizionit kombëtar Top Channel, vijnë edhe kokat e para “të prera”. Gazeta Express mëson me burime nga brenda Top Channel se bordi drejtues...

Zbardhen arsyet, ja pse Top Channel vendosi të shkarkojë Sokol Ballën

para 11 muajve - Syri

Konflikti mes Edi Ramës dhe Top Channel ka prodhur efektin e parë, jo brenda qeverisë, por brenda televizionit. Burime për Syri.net bëjnë me dije se pronarja e Top Channel ka vendosur të shkarkojë nga...

Largohet drejtori i Top Channel Sokol Balla. Ja kush e zëvendëson

para 11 muajve - Syri

Sokol Balla është larguar nga detyra e drejtorit të Informacionit në Top Channel. Burime nga televizioni kanë bërë të ditur se vendimi është marrë nga pronarët e kanalit kombëtar. Fillimisht lajmi doli...

Sokol Balla largohet nga Top-Channel, ja kush do ta zëvendësoj

para 11 muajve - Ina

“Furtunë” në gjigantin mediatik Top Channel. Top Channel ka shkarkuar nga detyra drejtorin e informacionit Sokol Balla. Në vend të tij, mëson newsbomb.al është emëruar Endri Xhafo, i larguar 2 muaj më...

Furtunë në Top Channel...Shkarkohet Sokol Balla, ja kush e zëvendëson

para 11 muajve - Gazeta Express

"Furtunë" në gjigantin mediatik Top Channel. Newsbomb.al, mëson se Top Channel ka shkarkuar nga detyra drejtorin e informacionit Sokol Balla. Në vend të tij, mëson ekskluzivisht newsbomb.al është emëruar...

Top Channel shkarkon Sokol Ballën, ja kush e zëvendëson

para 11 muajve - Tetova Sot

Shkarkime të bujshme ka pasur gjatë kohëve të fundit në televizionin që deri pak kohë më parë ishte ëndrra e çdo gazetari, por që prej kohësh duket se i ka rënë shkëlqimi. Këtë herë nga detyra është liruar...

Largimi i Sokol Ballës si “lajm pozitiv”

para 11 muajve - Lajme.al

Nga Mero Baze Sokol Balla nuk do të jetë më drejtor i lajmeve në Top Channel, duke i hapur rrugë një politike të re editoriale në këtë televizion. Ndryshimi ka nisur me nervozizmin e dukshëm të këtij televizioni...

Nuk është Endri Xhafo, ja kush pritet të jetë drejtori i ri i Top Channel

para 11 muajve - Lajme.al

Raportuam me herët se në vend te Sokol Balles, postin e drejtorit te informacionit ne Top Channel do ta mbante perkohesisht Endri Xhafo deri ne mbledhjen e Bordit per te vendosur me tej. Por ai që po përflitet...

Pas Sokol Ballës, ja kush e ka radhën të shkarkohet nga Top Channel

para 11 muajve - Lajme.al

Per ish kryeministrin Sali Berisha, Sokol Balla i cili eshte shkarkuar sot nga drejtor informacioni ne Tch, eshte kurbani i radhes i Rames. Ja komenti ne Fb: Sokol Balla, kurbani i fundit i Norieges?!...

Berisha për pezullimin e Ballës: Kurbani i fundit i Noriegës

para 11 muajve - Arbresh

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar me anë të një statusi në Facebook për shkarkimin e Drejtorit të lajmeve në Top Channel, Sokol ballës. Sipas tij pas këtij pezulli është Kryeministri Edi Rama. “Sokol...

Shfaqet Jonida Shehu pas largimit nga Top Channel(FOTO LAJM)

para 11 muajve - Albeu

Në fund të muajit tetor, bëri bujë në mediat rozë largimi i Jonida Shehu nga emisioni "Pasdite në Top Channel " të cilin e moderonte prej më shumë se dy vitesh. Lidhur me shkaqet që e çuan në atë vendim,...

Top Channel shkarkon Sokol Ballën

para 11 muajve - Periskopi

Sokol Balla, nuk do të jetë më drejtori i informacionit ndërkohë që do të vazhdojë të drejtojë emisionin ‘Top Story’, shkruan lapsi.al. Për momentin nuk është ende e qartë se çfarë ka ndodhur me Ballën,...

Pas shkarkimit të Ballës, ja kush është larguar tjetër nga Top Channel

para 11 muajve - Lajme.al

Një luftë e hapur me Edi Ramën i ka kushtuar vendin drejtorit të Informacionit në Top Channel, Sokol Balla. Pronarët e televizionit kanë vendosur që ta largojnë Ballën. Por duket se largimi i Ballës, nuk...

Pasi iku nga Top Channel, Jonida Shehu ka një mesazh të fortë

para 11 muajve - Syri

Ish-moderatorja e emisionit të Pasdites në Top Channel, Jonida Shehu e cila u largua pak jave me pare, eshte shfaqur per here te parë pas përplasjes me Vjollca Hoxhën. Jonida ka publikuar në rrjetin social...

Shfaqet Jonida Shehu pas largimit befasues nga Top Channel

para 11 muajve - Gazeta Express

​Pas largimit të zhurmshëm nga emisioni ‘Pasdite në Top Channel’ moderatorja Jonida Shehu preferoi të  qëndronte larg vëmendjes. Moderatorja është rrikthuer në botën virtuale me një postim mjaft tundues....

Top Channel shkarkon nga detyra Sokol Ballën, zbuloni se kush do e zëvendësojë

para 11 muajve - Blitz

Largimet nga Top Channel duket se nuk kanë përfunduar me kaq. Sipas Newsbomb,  Top Channel ka shkarkuar nga detyra drejtorin e Informacionit Sokol Balla njëkohësisht moderator i emisionit ” Top Story”....

E bujshme/ Top Channel shkarkon Sokol Ballën

para 11 muajve - Tetova1

“Furtunë” në gjigantin mediatik Top Channel. Newsbomb.al, mëson se Top Channel ka shkarkuar nga detyra drejtorin e informacionit Sokol Balla. Në vend të tij, mëson ekskluzivisht newsbomb.al është emëruar...

Zbulohet arsyeja, ja pse Top Channel shkarkoi Sokol Ballën

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Teksa ka lindur një “luftë” mes kryeministrit Edi Rama dhe televizionit kombëtar Top Channel, vijnë edhe kokat e para “të prera”. Gazeta Express mëson me burime nga brenda Top Channel se bordi drejtues...

“Furtunë” në Top Channel, shkarkohet Sokol Balla, ja kush e zëvendëson

para 11 muajve - Lajme.al

“Furtunë” në gjigantin mediatik Top Channel. Newsbomb.al, mëson se Top Channel ka shkarkuar nga detyra drejtorin e informacionit Sokol Balla. Në vend të tij është emëruar Endri Xhafo, i larguar 2 muaj...

Sokol Balla largohet nga Top Channel. Ja kush emërohet drejtor i ri /Foto

para 11 muajve - Lajme.al

“Furtunë” në gjigantin mediatik Top Channel. Top Channel ka shkarkuar nga detyra drejtorin e informacionit Sokol Balla. Në vend të tij, mëson newsbomb.al është emëruar Endri Xhafo, i larguar 2 muaj më...

E fundit/ Top Channel shkarkon Sokol Ballën, ja drejtori i ri

para 11 muajve - ElbasaniPlus

Artikuj të ngjashëm Arrestohet nënprefekti i Tiranës dhe disa zyrtarë. Arsyeja 12 mins ago Krim i rëndë brenda familjes, burri qëllon me thikë gruan dhe djalin. Ja emri 2 hours ago “Kongresi i Elbasanit”/...

Pasi iku nga Top Channel, Jonida Shehu ka një mesazh të fortë

para 11 muajve - Lajme.al

Ish-moderatorja e emisionit të Pasdites në Top Channel, Jonida Shehu e cila u largua pak jave me pare, eshte shfaqur per here te parë pas përplasjes me Vjollca Hoxhën. Jonida ka publikuar në rrjetin social...

Debati i Top Chanel me qeverinë, si krizë e tregut shtypit

para 11 muajve - Java News

Nga Mero Baze Ka një vemendje të tepruar ndaj faktit që “Top Channel” ka disa shënime kritike ndaj qeverisë. Në një situatë normale, askush nuk do ta vinte re këtë përmbajtje të lajmeve, të një televizioni...

Debati I Top Chanel me qeverinë, si krizë e tregut shtypit

para 11 muajve - Java News

Nga Mero Baze Ka një vemendje të tepëruar ndaj faktit që Top Channel ka disa shënime kritike ndaj qeverisë. Në një situatë normale, askush nuk do ta vinte re këtë përmbajtje të lajmeve, të një televizioni...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK