http://kariera.mk

“Shekspirotët”, vepra më e mirë e vitit në letërsinë shqipe

para 11 muajve - Zhurnal

Ministria e Kulturës së Tiranës mbrëmë ka ndarë  çmimet e mëdha të Letërsisë, për vitin 2016. “Vepra më e mirë e vitit e Letërsisë Shqipe” dhe “Vepra më e mirë e vitit e përkthyer”, kanë qenë dy çmimet...

Ndahen çmimet letrare 2016/ Kumbaro: Dy fitues dhe 10 libra që duhen lexuar!

para 11 muajve - Gazeta Tema

Mbrëmjen e djeshme janë ndarë çmimet letrare 2016. Në ceremoninë e  ndarjes së këtyre çmimeve, Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro teksa falenderoi jurinë tha se “p ërzedhja e tyre profesionale tregon...

Një superkoktejl për çmimet e letërsisë

para 11 muajve - Mapo

Dy fituesit e Ministrisë së Kulturës për veprën letrare më të mirë, e të përkthyer në vitin 2016, janë: Idlir Azizaj me veprën origjinale “Shekspiriotët” dhe Diana Kastrati, për përkthimin nga gjuha italiane...

“Shekspirotët” e Idlir Azizaj shpallet “Vepra më e mirë e vitit e letërsisë shqipe”

para 11 muajve - Koha.net

Ministria e Kulturës ka ndarë sot çmimet e mëdha të Letërsisë, për vitin 2016. “Vepra më e mirë e vitit e letërsisë shqipe” dhe “Vepra më e mirë e vitit e përkthyer”, kanë qenë dy çmimet e ndara dje. “Vepra...

Ministria e Kulturës shpall fituesit për Çmimet Kombëtare të Letërsisë

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Ministria e Kulturës ka ndarë sot, çmimet e mëdha të Letërsisë, për vitin 2016. “Vepra më e mirë e vitit e Letërsisë Shqipe” dhe “Vepra më e mirë e vitit e përkthyer”, kanë qenë dy çmimet e ndara sot....

Shpallen pretendentët për Çmimet Kombëtare të Letërsisë

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Pesë shkrimtarë mes tyre dhe emra të rinj janë kandidatë për çmimin e madh të letërsisë që çdo fundviti akordohet nga Ministria e Kulturës. Çmimet do të ndahen nesër më dt 6 dhjetor, ora 17.00, në sallën...

Nesër ndahen Çmimet Kombëtare të Letërsisë 2016-të

para 12 muajve - Zhurnal

Të mërkurën më 6 dhjetor më fillim nga ora 17:00, në sallën e Teatrit të Kukullave në Tiranë, ndahen Çmimet Letrare 2016-të, shkruan KultPlus. Kjo do të jetë në kuadër të Takimit me Librin, ku nga 10 tituj...

Nesër ndahen Çmimet Letrare 2016-të

para 12 muajve - Sovrani

Të mërkurën më 6 dhjetor më fillim nga ora 17:00, në sallën e Teatrit të Kukullave në Tiranë, ndahen Çmimet Letrare 2016-të, shkruan KultPlus. Kjo do të jetë në kuadër të Takimit me Librin, ku nga 10 tituj...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK