http://kariera.mk

Dhëndrri i Haradinajt ngjall debat mes kryeministrit dhe Konjufcës

para 11 muajve - Klan Kosova

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetevendosje, Glauk Konjufca, përderisa ka folur për nepotizmin ka përmendur familjarin e kryeministrit Ramush Haradinaj, Liridon Dervishajn. Konjufca tha që pas marrjes...

Haradinaj: S'u ndieva mirë për emërimin e kunatit, por vështirë të privosh dikë nga puna pse ke lidhje famijjare

para 11 muajve - Syri

Kryeministri Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur shefit të Grupit Parlamentar Glauk Konjufca i cili e akuzoi për punësime familjare, duke marrë shembullin emërimin e Liridon Dervishajt, drejtor...

Haradinaj e Konjufca ballafaqohen për punësimin e dhëndrrit të Haradinajt

para 11 muajve - Klan Kosova

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetevendosje, Glauk Konjufca, përderisa ka folur për nepotizmin ka përmendur familjarin e kryeministrit Ramush Haradinaj, Liridon Dervishajn. Konjufca tha që pas marrjes...

Konjufca ia përmend Haradinajt punësimin e burrit të motrës

para 11 muajve - Telegrafi

Shefi i grupit parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ia ka përmendur kryeministrit Haradinaj, punësimin e burrit të motrës së tij, Liridon Dërvishajt në krye të Fondit të Sigurimeve Shëndetësore,...

Haradinaj: Për punësimin e burrit të motrës u informova në media

para 11 muajve - Telegrafi

Kryeministri Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur shefit të Grupit Parlamentar Glauk Konjufca i cili e akuzoi për punësime familjare, duke marrë shembullin emërimin e Liridon Dervishajt, drejtor...

Haradinaj flet për punësimin e burrit të motrës

para 11 muajve - RTV 21

Haradinaj: Për punësimin e burrit të motrës u informova në media Kryeministri Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur akuzave të shefit të Grupit Parlamentar Glauk Konjufca, për punësime familjare....

Haradinaj: Për punësimin e burrit të motrës u informova nga mediat

para 11 muajve - Koha.net

Kryeministri Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur shefit të Grupit Parlamentar Glauk Konjufca, i cili e akuzoi për punësime familjare, duke marrë shembullin emërimin e Liridon Dervishajt, drejtor...

Haradinaj: Për punësimin e burrit të motrës u informova në media

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministri Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur shefit të Grupit Parlamentar Glauk Konjufca i cili e akuzoi për punësime familjare, duke marrë shembullin emërimin e Liridon Dervishajt, drejtor...

Haradinaj thotë se nuk ka pas ‘gisht’ në punësimin e burrit të motrës

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryeministri, Ramush Haradinaj në replikën e tij ndaj deputetit të VV-së, Glauk Konjufca i cili e akuzoi se ka bërë punësim familjar në rastin e emërimit të drejtorit të Fondit për Sigurime Shëndetësore....

Konjufca e Haradinaj- Debat për Nepotizmin

para 11 muajve - Kallxo

Ramush Haradinaj e pranoi se e ka burrë të motrës Liridon Dervishaj të zgjedhurin në krye të fondit të sigurimeve shëndetësore. Në seancën e Kuvendit Glauk Konjufca e Ramush Haradinaj u përfshinë në një...

Konjufca ia përmend kryeministrit punësimin e burrit të motrës

para 11 muajve - RTV 21

Konjufca-Haradinajt: Duhet të kesh një këshilltarë që të tregon me kë duhet të takohet Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ia ka përmendur kryeministrit Ramush Haradinaj,...

Haradinaj: Nuk kam faj pse familjarët zgjedhën në pozita shtetërore

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur deputetit Glauk Konjufca për zgjedhjen e burrit të motrës së tij, Liridon Dervishaj, drejtor i Departamentit të Financave dhe Shërbimeve të Përgjithshme...

Konjufca ia përmend Haradinajt punësimin e burrit të motrës

para 11 muajve - GazetaBlic

Shefi i grupit parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ia ka përmendur kryeministrit Haradinaj, punësimin e burrit të motrës së tij, Liridon Dërvishajt në krye të Fondit të Sigurimeve Shëndetësore,...

Konjufca ia përmend Haradinajt punësimin e burrit të motrës

para 11 muajve - Tetova Sot

Shefi i grupit parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ia ka përmendur kryeministrit Haradinaj, punësimin e burrit të motrës së tij, Liridon Dërvishajt në krye të Fondit të Sigurimeve Shëndetësore,...

Haradinaj: Për punësimin e burrit të motrës u informova në media

para 11 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur shefit të Grupit Parlamentar Glauk Konjufca i cili e akuzoi për punësime familjare, duke marrë shembullin emërimin e Liridon Dervishajt, drejtor...

Konjufca: Dauti e Lahia janë mat në popull, e Liridoni është emëruar

para 11 muajve - Gazeta e re

Konjufca, replikoi ndaj kryeministrit, duke thënë se tjetër gjë është emërimi, e tjetër gjë është zgjedhja nga votat e popullit. “Në botën demokratike ekziston një dallim i qartë, dallimi mes përfaqësuesit...

Konjufca: Në program thuhet do ta luftojmë familjarizmin, e në Sigurime emërojnë dhëndrin e kryeministrit

para 11 muajve - Gazeta e re

Konjufca nuk e la pa ia përmendur Haradinajt punësimin e dhëndrit të tij duke thënë se në programin e qeverisë thuhet se do ta luftojnë nepotizmin, derisa janë shumë  të shqetësuar se posa erdhi Haradinaj...

Deputetët ia përmendin Haradinajt, punësimin e dhëndrit

para 11 muajve - KosovaPress

Ai tha se programi qeverisës 2017-2021 është i ndërtuar mbi shtyllën e sundimit të ligjit, zhvillimin ekonomik, politika e jashtme dhe integrimet euroatlantike. Ai theksoi se synojnë që rritja ekonomike...

Haradinaj: Për punësimin e burrit të motrës u informova në media

para 11 muajve - Gazeta e re

Kryeministri Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur shefit të Grupit Parlamentar Glauk Konjufca i cili e akuzoi për punësime familjare, duke marrë shembullin emërimin e Liridon Dervishajt, drejtor...

Haradinaj: Për punësimin e burrit të motrës u informova në media

para 11 muajve - KosovaPress

Në arsyetimin e tij, Haradinaj ka thënë se  nuk ka qenë në dijeni për emërimin e tij dhe për këtë është informuar në media, derisa ka shtuar se një individi i cili ka aftësi profesionale, nuk  mund ti...

Haradianj komenton punësimin e dhëndrrit në Fondin e Sigurimit Shëndetsor

para 11 muajve - Insajderi

Kryeministri Ramush Haradinaj, para deputetëve të Kuvendit e ka komentuar punësimin e dhëndrrit të tij, Liridon Dervishaj,  për të menaxhuar me Fondin e Sigurimit Shëndetsor. Ai thotë se nuk e ka ditur...

Konjufca ia përmend Haradinajt punësimin e burrit të motrës

para 11 muajve - KosovaPress

Në seancën ku po shqyrtohet programi i Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021, Konjufca tha se në program nuk specifikohet si do të vimë deri te ngritja e buxhetit në 7 për qind. “Në këtë program...

Konjufca ia përmend Haradinajt punësimin e burrit të motrës

para 11 muajve - Gazeta e re

Shefi i grupit parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ia ka përmendur kryeministrit Haradinaj, punësimin e burrit të motrës së tij, Liridon Dërvishajt në krye të Fondit të Sigurimeve Shëndetësore,...

Haradinaj: Nuk e kam ditë se dhëndri më është bërë drejtor

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë lidhur me zgjedhjen e dhëndrit të tij Liridon Dervishaj në krye të Departamentit të Financave dhe Shërbimeve të Përgjithshme në Ministrinë...

Hajgarja e Haradinajt: Mora vesh nga mediat për punësimin e dhëndrit

para 11 muajve - Periskopi

Para pak javësh në media u raportua se burri i motrës së kryeministrit Ramush Haradinaj, Liridon Dervishaj është ishte zgjedhur njeriu për të menaxhuar paratë e Fondit të Sigurimeve Shëndetësor, institucion...

Kryeministrit i vjen keq që dhëndrri i tij ka marrë një post të rëndësishëm në Qeveri

para 11 muajve - Sovrani

Kryeministri i Qeverisë, Ramush Haradinaj në seancën e sotme të Kuvendit ka thënë se i vjen keq që burri i motrës së tij, Liridon Dervishaj do jetë në pozitën e drejtorit të Departamentit të Financave...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK