http://kariera.mk

Vetëvendosje: Kalludra po bën gjykim fshehtas e tinëz

para 11 muajve - Telegrafi

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me gjykimin ndaj katër deputetëve të saj për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Vetëvendosje ka theksuar se gjyqtari Beqir Kalludra po bënë gjykim...

Albulena Haxhiu- Kalludrës: Po përgatisim kallëzimin për ju

para 11 muajve - RTV 21

Polemikë mes Haxhiut e Kalludrës Pasi kryetari i trupit gjykues Beqir Kalludra nuk e lejoi dëshmitarin Bekim Haxhiu të përgjigjet në një pyetje të Albulena Haxhiut, deputetja e akuzuar për hedhjen e gazit...

VV: Kalludra po bën gjykim të fshehtë për gazin lotsjellës

para 11 muajve - Koha.net

Lëvizja Vetëvendosje gjykimin ndaj deputetëve Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj-Bujupi dhe Faton Topalli për gazin lotsjellës në Kuvendin e Kosovës e ka quajtur politik dhe të fshehtë. “Duke qenë...

Albulena Haxhiu- Kalludrës: Po Përgatisim Kallëzimin për Ju

para 11 muajve - Kallxo

Albulena Haxhiu e Beqir Kalludra janë përfshirë në një polemikë në seancën për lotsjellësin në Kuvend. Pasi kryetari i trupit gjykues Beqir Kalludra nuk e lejoi dëshmitarin Bekim Haxhiu të përgjigjet në...

Vetëvendosje: Beqir Kalludra po bën gjykim fshehtas

para 11 muajve - Klan Kosova

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se gjyqtari Beqir Kalludra po bën gjykim të fshehtë ndaj deputetëve Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj-Bujupi e Faton Topalli, njofton Klan Kosova. Ky reagim i tyre...

Gjykata ia refuzon pyetjen Kadaj – Bujupit, por Bekim Haxhiu përgjigjet

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputetja e akuzuar për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, Donika Kadaj- Bujupi, është duke shfrytëzuar të drejtën e saj t’i bëjë pyetje deputetit, sot në cilësinë e dëshmitarit lidhur me këtë rast,...

Lihen në burg Albin Kurti e përfaqësuesit e Vetëvendosjes, Apeli rrëzon kërkesën e mbrojtjes

para 11 muajve - Syri

Gjykata e Apelit e Kosovës, ka refuzuar si të pabazuar ankesën e avokatit mbrojtës të të akuzuarit Albin Kurti, kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë nga Gjykata...

Vetëvendosje reagon ashpër ndaj vendimit të gjyqtarit Beqir Kalludra

para 11 muajve - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj vendimit të gjyqtarit Beqir Kalludra i cili, sipas kësaj partie, e ka ndaluar transmetimin e drejtpërdrejtë të seancës kundër katër deputetëve të saj. Këtë mënyrë të...

Gjykata ia refuzon pyetjen Kadaj – Bujupit, por Bekim Haxhiu përgjigjet

para 11 muajve - Gazeta Express

Deputetja e akuzuar për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, Donika Kadaj- Bujupi, është duke shfrytëzuar të drejtën e saj t’i bëjë pyetje deputetit, sot në cilësinë e dëshmitarit lidhur me këtë rast,...

Bekim Haxhiu: Gazin e Ka Hedhur Albin Kurti

para 11 muajve - Kallxo

Në gjykimin e katër deputetëve për lotsjellësin në Kuvend, Bekim Haxhiu tha se gazin e ka hedhur Albin Kurti. Deputeti Bekim Haxhiu në gjykimin e katër kolegëve të tij për lotsjellësin në Kuvend, tha se...

Kurti dhe Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 7 dhjetor - Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit A.K., kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë...

Vetëvendosje: Kalludra po bën gjykim fshehtas

para 11 muajve - RTV 21

Reagimi i VV-së për gjykimin e detutetëve të saj Ndalimi i transmetimit të drejtpërdrejte i seancës ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, për këtë subjekt është tregues i qartë se në këtë gjykim është qëllim...

VV: Kalludra po bën gjykim fshehtas e tinëz

para 11 muajve - Politiko

Reagim i VV-së: Në gjyqin politik e padrejtë, sot ndaj deputetëve të Republikës Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj e Faton Topalli mediave i është ndaluar transmetimi i drejtëpërdrejtë i kësaj...

Haxhiu i PDK-së: Të gjithë deputetët e VV-së kanë hedhur gaz

para 11 muajve - Telegrafi

Në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje është duke dëshmuar Bekim Haxiu, deputet i PDK-së. Deputeti Haxhiu është pyetur për ngjarjen që ka ndodhur më 8 tetor të vitit 2015 ku...

Bekim Haxhiu: Donika i ka pasur duart nën tavolinë kur është hedhur gazi në Kuvend

para 11 muajve - Gazeta Express

Po vazhdon seanca në Gjykatën Themelore ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, të akuzuar për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, Albin Kurti, Donika Kadaj Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli. Tani,...

Bekim Haxhiu thotë se e ka parë Albin Kurtin duke hedhur gaz lotsjellës

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 7 dhjetor - Sot po mbahet seanca e rradhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës. Deputeti i PDK’së, Bekim Haxhiun i thirrur në cilësinë e dëshmitarit, ka thënë...

Kurti sillet në gjykatë me pranga

para 11 muajve - Lajm

Albin Kurti, deputeti i VV-së është sjell nga policia në gjykatë, ku pritet të nis seanca ndaj tij dhe tre deputetëve tjerë të kësaj partie. Kurti është sjellë me duart lidhur me pragna në seancë, raporton...

Gjykata lë në paraburgim Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupi

para 11 muajve - Shqiptarja

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar kërkesën e avokatit mbrojtës të Albin Kurti, kundër vendimit për caktimin e masës së sigurisë me një muaj paraburgim, vendim i dhënë nga Gjykata Themelore. Albin...

Haxhiu: Po përgatisim kallëzim penal ndaj gjyqtarit Beqir Kalludra

para 11 muajve - Gazeta Express

Albulena Haxhiu ka bërë të ditur se ajo dhe të akuzuarit tjerë janë duke përgatitur një kallëzim penal ndaj gjyqtarit Beqir Kalludra. Kështu ajo ka deklaruar në gjykatë, gjatë kohës së saj për t’i bërë...

Albin Kurti mbetet në paraburgim

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar si të pabazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit, deputetit Albin Kurti, kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë...

Gjykata e Apelit lë në burg Albin Kurtin e përfaqësuesit e Vetëvendosjes

para 11 muajve - BalkanWeb

Gjykata e Apelit e Kosovës, ka refuzuar si të pabazuar ankesën e avokatit mbrojtës të të akuzuarit Albin Kurti, kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë nga Gjykata...

Haxhiu thotë se edhe Kadaj-Bujupi e Topalli kanë hedhur gaz lotsjellës

para 11 muajve - Klan Kosova

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka dhënë dëshminë e tij në seancën gjyqësorë ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes që akuzohen për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Ai ka thënë fillimisht...

Naser Osmanit “nuk i kujtohet” kush e ka hedhur gazin në Kuvend

para 11 muajve - Zhurnal

Në seancën gjyqësore, e cila po mbahet ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj Bujupi dhe Albulena Haxhiu për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend, ka dëshmuar deputeti...

Bekim Haxhiu dëshmon kundër Albin Kurtit

para 11 muajve - Albeu

Sot po mbahet seanca e rradhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës . Deputeti i PDK’së, Bekim Haxhiun i thirrur në cilësinë e dëshmitarit, ka thënë se ka parë Albin Kurtin...

Haxhiu dëshmon se deputetët e VV-së kanë hedhur gaz lotsjellës

para 11 muajve - Koha.net

Në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje është duke dëshmuar Bekim Haxiu, deputet i PDK-së. Deputeti Haxhiu është pyetur për ngjarjen që ka ndodhur më 8 tetor të vitit 2015 ku...

Haxhiu: Të gjithë deputetët e VV-së kanë hedhur gaz

para 11 muajve - RTV 21

Haxhiu: Seanca ka qenë e tensionuar për shkak të situatës politike Në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje është duke dëshmuar Bekim Haxiu, deputet i PDK-së. Ai është pyetur...

Bekim Haxhiu thotë se ka e parë Albin Kurtin duke hedhur gaz lotsjellës

para 11 muajve - Lajmi.net

Sot po mbahet seanca e radhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës. Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiun i thirrur në cilësinë e dëshmitarit, ka thënë se ka parë Albin Kurtin...

Bekim Haxhiu thotë se e ka parë Albin Kurtin duke hedhur gaz lotsjellës

para 11 muajve - GazetaBlic

Sot po mbahet seanca e radhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës. Deputeti i PDK’së, Bekim Haxhiun i thirrur në cilësinë e dëshmitarit, ka thënë se ka parë Albin Kurtin...

Bekim Haxhiu: Albin Kurti e ka hedhur gazin lotsjellës

para 11 muajve - Klan Kosova

Interesante

Bekim Haxhiu thotë se e ka parë Albin Kurtin duke hedhur gaz lotsjellës

para 11 muajve - Gazeta Express

Sot po mbahet seanca e rradhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës. Deputeti i PDK’së, Bekim Haxhiun i thirrur në cilësinë e dëshmitarit, ka thënë se ka parë Albin Kurtin...

Naser Osmanit “nuk i kujtohet” kush e ka hedhur gazin në Kuvend

para 11 muajve - Koha.net

Në seancën gjyqësore, e cila po mbahet ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj Bujupi dhe Albulena Haxhiu për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend, ka dëshmuar deputeti...

Gjykata merr vendim për Kurtin dhe Kadaj-Bujupin

para 11 muajve - Tetova Sot

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu në cilësinë e dëshmitarit ka thënë në seancën e sotme në Gjykatën Themelore të Prishtinës se ishte deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti ai që ka hedhur gazin lotsjellës...

Kurti, Kalludrës: Ndërrojini vendet me prokurorin

para 11 muajve - Telegrafi

Albin Kurti akuzoi Beqir Kalludrën se po i bën presion deputetit- dëshmitar Naser Osmani. Në gjykimin për lotsjellësin në Kuvend, deputeti i akuzuar Albin Kurti reagoi ndaj kryetarit të trupit gjykues...

Naser Osmaniit “nuk i kujtohet” kush e ka hedhur gazin në Kuvend

para 11 muajve - Koha.net

Në seancën gjyqësore, e cila po mbahet ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj Bujupi dhe Albulena Haxhiu për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend, ka dëshmuar deputeti...

Osmani: Opozita Synonte Përmbytjen e Qeverisë

para 11 muajve - Kallxo

Naser Osmani tha se opozita synonte “përmbytjen e qeverisë” me hedhje të gazit lotsjellës. Anëtari i trupit gjykues, Shashivar Hoti, e pyeti dëshmitarin Osmani, se pse sipas tij opozita ka ndërmarrë veprime...

Veseli nuk ka marrë ftesë për të dëshmuar në seancën gjyqësore

para 11 muajve - Medial

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është njoftuar përmes mediave për procesin gjyqësor që po zhvillohet ndaj deputetëve që kanë hedhur gaz lotsjellës në Kuvend. Sipas burimeve të KosovaPress-it,...

Kurti dhe Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

para 11 muajve - Medial

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit A.K., kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë nga Gjykata Themelore...

Refuzohet kërkesa për heqjen e masës së paraburgimit për Kurtin e Kadaj- Bujupin

para 11 muajve - RTV 21

Deputetët mbeten në paraburgim Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupi , do të vazhdojnë të qëndrojnë në paraburgimin një mujor që i është caktuar nga Gjykata Themelore...

Kurti dhe Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

para 11 muajve - Koha.net

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar si të pabazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit, deputetit Albin Kurti, kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë...

Kadaj-Bujupi kishte një pyetje për deputetin e PDK-së në seancën gjyqësore

para 11 muajve - Insajderi

Deputetja e akuzuar për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, Donika Kadaj – Bujupi, është duke shfrytëzuar të drejtën e saj t’i bëjë pyetje deputetit, sot në cilësinë e dëshmitarit lidhur me këtë rast,...

Vetëvendosje: Kalludra po bën gjykim fshehtas e tinëz

para 11 muajve - Fol

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me gjykimin ndaj katër deputetëve të saj për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Vetëvendosje ka theksuar se gjyqtari Beqir Kalludra po bënë gjykim...

Gjykata e Apelit vendos: Albin Kurti mbetet në burg bashkë me përfaqësuesit e Vetëvendosjes!

para 11 muajve - Java News

Gjykata e Apelit e Kosovës, ka refuzuar si të pabazuar ankesën e avokatit mbrojtës të të akuzuarit Albin Kurti, kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë nga Gjykata...

Kurti për Kalludrën: Po e merr rolin e Prokurorit

para 11 muajve - Klan Kosova

Deputeti i Vetëvendojes, Albin Kurti, e ka marrë në pyetje deputetin e LDK-së, Naser Osmani në seancën e sotme gjyqësore ku Kurti bashkë me tre deputëtet e tjerë të Vetëvendosjes akuzohen për hedhje të...

Kurti për Kalludrën: Po e merr rolin e Prokurorit

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Vetëvendojes, Albin Kurti, e ka marrë në pyetje deputetin e LDK-së, Naser Osmani në seancën e sotme gjyqësore ku Kurti bashkë me tre deputëtet e tjerë të Vetëvendosjes dyshohen për hedhje të...

Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi  mbeten në paraburgim

para 11 muajve - Klan Kosova

Gjykata e Apelit ka vendosur që deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi të mbeten në paraburgim. Kësisoj kjo gjykatë e  ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës...

Kurti dhe Kadaj-Bujupi Mbesin në Paraburgim

para 11 muajve - Kallxo

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupi , do të vazhdojnë të qëndrojnë në paraburgimin një mujor që i është caktuar nga Gjykata Themelore e Prishtinës. Gjykata e Apelit...

Kurti e Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

para 11 muajve - Telegrafi

Gjykata e Apelit e Kosovës, ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit Albin Kurti, kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë nga Gjykata...

Kalludra: Nuk ka prova se Veseli e Zemaj janë ftuar

para 11 muajve - RTV 21

Gjyqtari flet për mungesën e dëshmitarëve në seancë Kryetari i trupit gjykues në seancën ndaj deputetëve të Vetëvendosjes për gazin lotsjellës, Beqir Kalludra, ka deklaruar se nuk ka prova se dëshmitarët...

Kurti- Kalludrës: Ndërrojini Vendet me Prokurorin

para 11 muajve - Kallxo

Albin Kurti akuzoi Beqir Kalludrën se po i bën presion deputetit- dëshmitar Naser Osmani. Në gjykimin për lotsjellësin në Kuvend, deputeti i akuzuar Albin Kurti reagoi ndaj kryetarit të trupit gjykues...

Gjykata ia refuzon pyetjen Kadaj – Bujupit, por Bekim Haxhiu përgjigjet

para 11 muajve - Bota Press

Deputetja e akuzuar për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, Donika Kadaj- Bujupi, është duke shfrytëzuar të drejtën e saj t’i bëjë pyetje deputetit, sot në cilësinë e dëshmitarit lidhur me këtë rast,...

Fillon seanca ndaj deputetëve të VV-së për gazin lotsjellës

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 7 dhjetor - Ka filluar seanca ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiut, Donika Kadaj-Bujupit dhe Faton Topallit, të akuzuar për gazin lotsjellës në Kuvendin e...

Kurti sillet në gjykatë me pranga

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 7 dhjetor - Albin Kurti, deputeti i VV-së është sjell nga policia në gjykatë, ku pritet të nis seanca ndaj tij dhe tre deputetëve tjerë të kësaj partie. Kurti është sjellë me duart lidhur me...

Fillon seanca gjyqësore ndaj deputetëve të VV-së për gazin lotsjellës

para 11 muajve - Koha.net

Ka filluar seanca ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiut, Donika Kadaj-Bujupit dhe Faton Topallit, të akuzuar për gazin lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Prezent janë dëshmitarët...

Apeli ua vazhdon masën e paraburgimit Kurtit e Kadaj-Bujupit

para 11 muajve - Lajmi.net

Gjykata e Apelit të Kosovës, i ka vazhduar masën e paraburgimit Albin Kurtit e Donika Kadaj-Bujupit. Gjykata e Apelit e Kosovës, e  ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit...

Kurti dhe Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

para 11 muajve - GazetaBlic

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit A.K., kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë nga Gjykata Themelore...

Vetëvendosje reagon ndaj vendimit të Gjyqtarit Kalludra

para 11 muajve - Sovrani

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj vendimit të gjyqtarit Beqir Kalludra për gjyqin e padrejtë siç thotë kjo parti ndaj deputetëve të saj. Reagimi i plotë: Në gjyqin politik e padrejtë, sot ndaj deputetëve...

Kadri Veseli përsëri mungon në gjykimin e deputetëve të VV-së

para 11 muajve - Telegrafi

Kadri Veseli e Armend Zemaj nuk janë të pranishëm në gjykimin e Albin Kurtit, Donika Kadaj-Bujupit, Faton Topallit e Albulena Haxhiut për gazin lotsjellës në Kuvend. Veseli e Zemaj ishin paraparë të dëshmonin...

‘Deputetët e Vetëvendosjes po gjykohen fshehtazi’

para 11 muajve - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj vendimit të gjyqtarit Beqir Kalludra i cili, sipas kësaj partie, e ka ndaluar transmetimin e drejtpërdrejtë të seancës kundër katër deputetëve të saj. Këtë mënyrë të...

Kurti luan rolin e gjykatësit në seancë, e pyet Osmanin për gazin lotsjellës

para 11 muajve - Gazeta Express

Përgjatë seancës gjyqësore që po zhvillohet në Gjykatën Themelore në Prishtinë, deputeti i LDK-së, Naser Osmani ka deklaruar lidhur me sulmin e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Pas përfundimit të...

Osmani: Nuk më kujtohet kush e ka hedhur gazin lotsjellës në Kuvend

para 11 muajve - Telegrafi

Në seancën gjyqësore e cila po mbahet ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj Bujupi dhe Albulena Haxhiu për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend, ka dëshmuar deputeti...

Osmani: Merrem me Sport- Lotsjellësi nuk më Shkaktoi Probleme

para 11 muajve - Kallxo

Deputeti Naser Osmani që po dëshmon në gjykimin e kolegëve të tij nga Vetëvendosja foli për lotsjellësin në Kuvend. Naser Osmani që po dëshmon në gjykimin e katër deputetëve të Vetëvendosjes, tha se lotsjellësi...

Haxhiu: Donika i ka pasur duart ndër tavolinë kur është hedhur gazi lotsjellës

para 11 muajve - Sovrani

Po vazhdon seanca në Gjykatën Themelore ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, të akuzuar për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, Albin Kurti, Donika Kadaj Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli. Tani,...

“Deputetët e Vetëvendosjes po gjykohen fshehtazi”

para 11 muajve - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj vendimit të gjyqtarit Beqir Kalludra i cili, sipas kësaj partie, e ka ndaluar transmetimin e drejtpërdrejtë të seancës kundër katër deputetëve të saj. Këtë mënyrë të...

Ja çfarë e pyet Kurti-Osmanin lidhur me gazin lotsjellës

para 11 muajve - GazetaBlic

Përgjatë seancës gjyqësore që po zhvillohet në Gjykatën Themelore në Prishtinë, deputeti i LDK-së, Naser Osmani ka deklaruar lidhur me sulmin e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Pas përfundimit të...

Kadri Veseli përsëri mungon në Gjykimin e Albin Kurtit

para 11 muajve - Politiko

Kadri Veseli e Armend Zemaj nuk janë të pranishëm në gjykimin e Albin Kurtit, Donika Kadaj-Bujupit, Faton Topallit e Albulena Haxhiut për gazin lotsjellës në Kuvend. Veseli e Zemaj ishin paraparë të dëshmonin...

Kurti për Kalludrën: Po e merr rolin e Prokurorit

para 11 muajve - Tetova Sot

Deputeti i Vetëvendojes, Albin Kurti, e ka marrë në pyetje deputetin e LDK-së, Naser Osmani në seancën e sotme gjyqësore ku Kurti bashkë me tre deputëtet e tjerë të Vetëvendosjes akuzohen për hedhje të...

Kadri Veseli mungon në gjykimin e Albin Kurtit

para 11 muajve - Telegrafi

Kadri Veseli e Armend Zemaj nuk janë të pranishëm në gjykimin e Albin Kurtit, Donika Kadaj-Bujupit, Faton Topallit e Albulena Haxhiut për gazin lotsjellës në Kuvend. Veseli e Zemaj ishin paraparë të dëshmonin...

Veseli s’ka marrë ftesë për të dëshmuar në seancën gjyqësore

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është njoftuar përmes mediave për procesin gjyqësor që po zhvillohet ndaj deputetëve që kanë hedhur gaz lotsjellës në Kuvend. Sipas burimeve të KosovaPress-it,...

Veseli s’ka marrë ftesë për të dëshmuar në seancën gjyqësore

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është njoftuar përmes mediave për procesin gjyqësor që po zhvillohet ndaj deputetëve që kanë hedhur gaz lotsjellës në Kuvend. Sipas burimeve të KosovaPress-it,...

Naser Osmanit nuk i kujtohet kush e ka hedhur gazin lotsjellës

para 11 muajve - Klan Kosova

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani në dëshminë e tij në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes ka thënë se nuk i kujtohet kush e ka hedhur gazin lotjsellës në Kuvend. Ai para trupit gjykues...

Naser Osmanit nuk i kujtohet se kush e hodhi gazin

para 11 muajve - Albeu

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani , dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së, ka thënë se nuk i kujtohet se kush ka hedhur gaz lotsjellës nga opozita. Osmani i pyetur nga gjyqtari, Beqir Kalludra se...

Albin Kurti dërgohet i prangosur në gjykatë (FOTO LAJM)

para 11 muajve - Albeu

Albin Kurti , deputeti i VV-së është sjell nga policia në gjykatë, ku pritet të nis seanca ndaj tij dhe tre deputetëve tjerë të kësaj partie. Kurti është sjellë me duart lidhur me pragna në seancë, raporton...

Naser Osmanit nuk i kujtohet kush e hodhi gazin lotsjellës

para 11 muajve - RTV 21

Osmani në bankën e dëshmitarëve Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Osmani i ftuar si dëshmitar në seancën gjyqësore ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, ka thënë se nuk i kujtohet se kush e...

Naser Osmanit nuk i kujtohet kush e ka hedhur gazin lotsjellës

para 11 muajve - Lajmi.net

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani në dëshminë e tij në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes ka thënë se nuk i kujtohet kush e ka hedhur gazin lotjsellës në Kuvend. Ai para trupit gjykues...

Nis seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, mungon Veseli

para 11 muajve - Klan Kosova

Ka nisur seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në këtë seancë janë të ftuar...

Edhe apeli i lë në qeli Albinin dhe Donikën

para 11 muajve - Albeu

Burime të gazetës Koha Ditore brenda Gjykatës së Apelit kanë njoftuar se janë refuzuar ankesat e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e Donika Kadaj rreth masës së paraburgimit. Krejt kjo me...

Veseli prapë nuk shkon të dëshmojë për gazin lotsjellës

para 11 muajve - RTV 21

Seanca gjyqësore ndaj deputetëve të VV-së Në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës mungojnë dëshmitarët Kadri Veseli dhe Armend Zemaj....

Naser Osmanit nuk i kujtohet se kush e hodhi gazin

para 11 muajve - Gazeta Express

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani, dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së, ka thënë se nuk i kujtohet se kush ka hedhur gaz lotsjellës nga opozita. Osmani i pyetur nga gjyqtari, Beqir Kalludra se...

Nis seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, mungon Veseli

para 11 muajve - Lajmi.net

Ka nisur seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli të cilët akuzohen për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në këtë...

Naser Osmanit nuk i kujtohet kush e ka hedhur gazin lotsjellës

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani në dëshminë e tij në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes ka thënë se nuk i kujtohet kush e ka hedhur gazin lotjsellës në Kuvend. Ai para trupit gjykues...

Prishtinë, vazhdon seanca gjyqësore ndaj deputetëve të Vetëvendosjes

para 11 muajve - Aktuale

Sot do të vazhdojë seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në seancën e fundit...

Nis seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, mungon Veseli

para 11 muajve - GazetaBlic

Ka nisur seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në këtë seancë janë të ftuar...

Apeli refuzon ankesat e Kurtit dhe Kadaj-Bujupit për paraburgim

para 11 muajve - Gazeta Express

Burime të gazetës Koha Ditore brenda Gjykatës së Apelit kanë njoftuar se janë refuzuar ankesat e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e Donika Kadaj rreth masës së paraburgimit. Krejt kjo me...

Vazhdon seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes

para 11 muajve - Indeks.mk

Sot do të vazhdojë seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në seancën e fundit...

Fillon seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes

para 11 muajve - RTV 21

Ndalohet transmetimi i drejtpërdrejt i seancës Ka filluar seanca ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiut, Donika Kadaj-Bujupit dhe Faton Topallit, të akuzuar për gazin lotsjellës...

Kadri Veseli Përsëri Mungon në Gjykimin e Albin Kurtit

para 11 muajve - Kallxo

Kadri Vesli e Armend Zemaj nuk janë paraqitur në gjykimin e katër deputetëve të Vetëvendosjes për lotsjellësin në Kuvend. Kadri Veseli e Armend Zemaj nuk janë të pranishëm në gjykimin e Albin Kurtit, Donika...

Gjykata e Apelit lë në burg Albin Kurtin e përfaqësuesit e Vetëvendosjes

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Gjykata e Apelit e Kosovës, ka refuzuar si të pabazuar ankesën e avokatit mbrojtës të të akuzuarit Albin Kurti, kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë nga Gjykata...

Deputeti i LDK-së Naser Osmani: Nuk më kujtohet kush e ka hedhur gazin lotsjellës në Kuvend

para 11 muajve - Gazeta e re

Në seancën gjyqësore e cila po mbahet ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj Bujupi dhe Albulena Haxhiu për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend, ka dëshmuar deputeti...

Kurti sillet në gjykatë me pranga

para 11 muajve - Gazeta Express

Albin Kurti, deputeti i VV-së është sjell nga policia në gjykatë, ku pritet të nis seanca ndaj tij dhe tre deputetëve tjerë të kësaj partie. Kurti është sjellë me duart lidhur me pragna në seancë, raporton...

Fillon seanca ndaj deputetëve të VV-së për gazin lotsjellës

para 11 muajve - Koha.net

Ka filluar seanca ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiut, Donika Kadaj-Bujupit dhe Faton Topallit, të akuzuar për gazin lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Prezent janë dëshmitarët...

Veseli s’ka marrë ftesë për të dëshmuar në seancën gjyqësore

para 11 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është njoftuar përmes mediave për procesin gjyqësor që po zhvillohet ndaj deputetëve që kanë hedhur gaz lotsjellës në Kuvend. Sipas burimeve të KosovaPress-it,...

Bekim Haxhiu thotë se e ka parë Albin Kurtin duke hedhur gaz lotsjellës

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Sot po mbahet seanca e radhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës. Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, i thirrur në cilësinë e dëshmitarit, ka thënë se ka parë Albin Kurtin...

Seanca ndaj deputetëve të VV-së: Dëshmitarë Kadri Veseli e Armend Zemaj, në sallë arrin veç Bekim Haxhiu

para 11 muajve - Gazeta Express

Tashmë është gati të fillojë seanca kundër 4 deputeteve të Vetëvendosjes. Dëshmitari i parë Bekim Haxhiu ndodhet në sallën ku do mbahet kjo seancë. Të thirrur si dëshmitarë në këtë seancë janë edhe kryeparlamentari...

Prishtinë, vazhdon seanca gjyqësore ndaj deputetëve të Vetëvendosjes

para 11 muajve - Alsat-M

Sot do të vazhdojë seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në seancën e fundit...

Osmani: Hedhja e gazit lotsjellës ishte veprim jo institucional

para 11 muajve - Gazeta e re

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Osmani duke dëshmuar në seancën gjyqësore ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, për hedhjen e gazit lotsjellës në seanca të Kuvendit, ka thënë se pavarësisht...

Kurti dhe Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

para 11 muajve - Gazeta e re

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit A.K., kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë nga Gjykata Themelore...

Deputeti i PDK-së thotë se Albin Kurti e hodhi gazin lotsjellës

para 11 muajve - Insajderi

Sot po mbahet seanca e radhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës. Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiun i thirrur në cilësinë e dëshmitarit, ka thënë se ka parë Albin Kurtin...

Apeli refuzon ankesat e Kurtit dhe Kadaj-Bujupit për paraburgim

para 11 muajve - Koha.net

Burime të gazetës Koha Ditore brenda Gjykatës së Apelit kanë njoftuar se janë refuzuar ankesat e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e Donika Kadaj rreth masës së paraburgimit. Krejt kjo me...

Kurti dhe Kadaj- Bujupi mbesin në paraburgim

para 11 muajve - Infokusi

Derisa në Gjykatën Themelore në Prishtinë po zhvillohet seanca gjyqësore kundër katër deputetëve të VV-së për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës, nga Gjykata e Apelit vjen lajmi se Albin...

Haxhiu i PDK-së: Të gjithë deputetët e VV-së kanë hedhur gaz

para 11 muajve - Gazeta e re

Në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje është duke dëshmuar Bekim Haxiu, deputet i PDK-së. Deputeti Haxhiu është pyetur për ngjarjen që ka ndodhur më 8 tetor të vitit 2015 ku...

Bekmi Haxhiu e godet keq Albin Kurtin në seancën gjygjësore

para 11 muajve - Bota Press

Bekim Haxhiu nga PDK, dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së ka thënë se deputeti i VV-së, Albin Kurti e ka hedh gazin lotsjellës. Haxhiu para gjykatësit Beqir Kalludra ka thënë se Albin Kurti e...

Haxhiu i PDK-së: Të gjithë deputetët e VV-së kanë hedhur gaz

para 11 muajve - KosovaPress

Deputeti Haxhiu është pyetur për ngjarjen që ka ndodhur më 8 tetor të vitit 2015 ku është hedhur gaz lotsjellës. Haxhiu në dëshminë e tij tha  se seanca ka qenë e tensionuar  për shkak të situatës politike....

Dëshmon Bekim Haxhiu: Gazin lotsjellës e ka hedhur Albin Kurti

para 11 muajve - Sovrani

Sot po mbahet seanca e rradhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës. Deputeti i PDK’së, Bekim Haxhiun i thirrur në cilësinë e dëshmitarit, ka thënë se ka parë Albin Kurtin...

Haxhiu: Kurti e ka hedh gazin, e ka shkelmuar në drejtim të LDK-së e PDK-së

para 11 muajve - Periskopi

Bekim Haxhiu nga PDK, dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së ka thënë se deputeti i VV-së, Albin Kurti e ka hedh gazin lotsjellës. Haxhiu para gjykatësit Beqir Kalludra ka thënë se Albin Kurti ...

Sot Kadri Veseli dëshmon para gjykatës

para 11 muajve - Albeu

Do të vazhdoj sot seanca e shqyrtimit kryesor ndaj katër deputetët e Vetëvendosjes, Albin Kurtit, Dolika Kadaj-Bujupit, Albulena Haxhiut dhe Faton Topallit Deputetët e VV-së akuzohen për hedhjen e gazit...

Bekim Haxhiu thotë se ka e parë Albin Kurtin duke hedhur gaz lotsjellës

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Sot po mbahet seanca e rradhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës. Deputeti i PDK’së, Bekim Haxhiun i thirrur në cilësinë e dëshmitarit, ka thënë se ka parë Albin Kurtin...

“Kurti e ka hedh gazin, e ka shkelmuar në drejtim të LDK-së e PDK-së”

para 11 muajve - Insajderi

Bekim Haxhiu nga PDK, dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së ka thënë se deputeti i VV-së, Albin Kurti e ka hedh gazin lotsjellës. Haxhiu para gjykatësit Beqir Kalludra ka thënë se Albin Kurti ...

Seanca ndaj deputetëve të VV-së, dëshmon Kadri Veseli

para 11 muajve - Gazeta Express

Do të vazhdoj sot seanca e shqyrtimit kryesor ndaj katër deputetët e Vetëvendosjes, Albin Kurtit, Dolika Kadaj-Bujupit, Albulena Haxhiut dhe Faton Topallit Deputetët e VV-së akuzohen për hedhjen e gazit...

Naser Osmanit nuk i kujtohet se kush e hodhi gazin

para 11 muajve - Infokusi

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani, dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së, ka thënë se nuk i kujtohet se kush ka hedhur gaz lotsjellës nga opozita. Osmani i pyetur nga gjyqtari, Beqir Kalludra se...

Vazhdon seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes

para 11 muajve - Klan Kosova

Sot do tëe vazhdojë seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topallipër hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në seancën e fundit...

Kurti dhe Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar si të pabazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit, deputetit Albin Kurti, kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë...

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj 4 deputetëve të Vetëvendosjes

para 11 muajve - Koha.net

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës, transmeton...

Seanca ndaj deputetëve të VV-së: Dëshmitarë Kadri Veseli e Armend Zemaj, në sallë arrin veç Bekim Haxhiu

para 11 muajve - Infokusi

Tashmë është gati të fillojë seanca kundër 4 deputeteve të Vetëvendosjes. Dëshmitari i parë Bekim Haxhiu ndodhet në sallën ku do mbahet kjo seancë. Të thirrur si dëshmitarë në këtë seancë janë edhe kryeparlamentari...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj deputetëve të VV-së

para 11 muajve - Albeu

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti , Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Sot Vazhdon Gjykimi Ndaj Deputetëve të Vetëvendosjes

para 11 muajve - Kallxo

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Kurtit, Kadaj-Bujupit, Haxhiut dhe Topallit

para 11 muajve - Lajmi.net

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Kurtit, Kadaj-Bujupit, Haxhiut dhe Topallit

para 11 muajve - Gazeta Express

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Gjykimi ndaj Albin Kurtit dhe të tjerëve: pse mungoi Kadri Veseli?

para 11 muajve - Te Sheshi

Edhe pse është njeriu që më së miri mund ta ketë parë se kush ka hedhur gaz lotsjellës nga opozita në kohën e seancave të tymit, kryekuvendari Kadri Veseli nuk ka marrë mundin të marrë rrugën deri në gjykatë...

Gjyqtari Kalludra flet për mungesën e Veselit dhe Zemajt në seancën ndaj deputetëve të VV-së

para 11 muajve - Periskopi

Gjykimi ndaj këtyre katër deputetëve, ka vazhduar të enjten në Gjykatën Themelore në Prishtinë, por në seancë sërish ka munguar kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, i cili ka qenë i ftuar si dëshmitar në këtë...

Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

para 11 muajve - Insajderi

Gjykata e Apelit e Kosovës njofton se e ka refuzuar si të pabazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit Albin Kurti, kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej një muaji, të nxjerrë...

Kurti dhe Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

para 11 muajve - KosovaPress

Sipas Gjykatës, A.K. së bashku më D.K.-B., A.H. dhe F.T. po akuzohen për shkak të veprës penale: “ Përdorim i armës apo mjetit të rrezikshëm” nga neni 375 paragrafi 1 i Kodit Penal të Kosovës dhe Veprën...

Kurti luan rolin e gjykatësit në seancë, e pyet Osmanin për gazin lotsjellës

para 11 muajve - Bota Press

P ërgjatë seancës gjyqësore që po zhvillohet në Gjykatën Themelore në Prishtinë, deputeti i LDK-së, Naser Osmani ka deklaruar lidhur me sulmin e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës . Pas përfundimit...

Kurti dhe Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

para 11 muajve - Periskopi

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit A.K., kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë nga Gjykata Themelore...

Kurti e pyet Osmanin lidhur me gazin lotsjellës

para 11 muajve - Sovrani

Përgjatë seancës gjyqësore që po zhvillohet në Gjykatën Themelore në Prishtinë, deputeti i LDK-së, Naser Osmani ka deklaruar lidhur me sulmin e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës.Pas përfundimit të...

Osmani: Hedhja e gazit lotsjellës ishte veprim jo institucional

para 11 muajve - KosovaPress

Osdmani duke iu përgjigjur pyetjes së Kurtit, ka mohuar se është sulmuar nga deputetët e akuzuar. Kurti po ashtu e ka akuzuar kryetarin e trupit  gjykues, Besim Kalludra se po i bënë trysni dëshmitarit,...

Naser Osmani flet në gjykatë për gazin lotsjellës

para 11 muajve - Insajderi

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani, dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së, ka thënë se nuk i kujtohet se kush ka hedhur gaz lotsjellës nga opozita. Osmani i pyetur nga gjyqtari, Beqir Kalludra se...

Gjyqtari Kalludra flet për mungesën e Veselit dhe Zemajt në seancën ndaj deputetëve të VV-së

para 11 muajve - Insajderi

Gjykimi ndaj këtyre katër deputetëve, ka vazhduar të enjten në Gjykatën Themelore në Prishtinë, por në seancë sërish ka munguar kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, i cili ka qenë i ftuar si dëshmitar në këtë...

Mësohet arsyeja pse Kadri Veseli nuk shkoi në seancën ku po gjykohet Albin Kurti

para 11 muajve - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është njoftuar përmes mediave për procesin gjyqësor që po zhvillohet ndaj deputetëve që kanë hedhur gaz lotsjellës në Kuvend. Sipas burimeve të KosovaPress-it,...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Kurtit, Kadaj-Bujupit, Haxhiut dhe Topallit

para 11 muajve - Telegrafi

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Refuzohen ankesat e Kurtit dhe Kadaj-Bujupit për paraburgim

para 11 muajve - Sovrani

Burime të gazetës Koha Ditore brenda Gjykatës së Apelit kanë njoftuar se janë refuzuar ankesat e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e Donika Kadaj rreth masës së paraburgimit. Krejt kjo me...

Pyetja e Kurtit për Naser Osmanin në gjykatë

para 11 muajve - Periskopi

Përgjatë seancës gjyqësore që po zhvillohet në Gjykatën Themelore në Prishtinë, deputeti i LDK-së, Naser Osmani është deklaruar në cilësinë e dëshimitarit lidhur me sulmin e gazit lotsjellës në Kuvendin...

Kadri Veseli mungon në seancën kundër deputetëve të VV-së

para 11 muajve - Insajderi

Ka filluar seanca ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiut, Donika Kadaj-Bujupit dhe Faton Topallit, të akuzuar për gazin lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Prezent janë dëshmitarët...

Sot seanca gjyqësore ndaj deputetëve të Vetëvendosjes

para 11 muajve - RTV 21

Hedhja e gazit lotsjellës në Kuvend Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës...

Naser Osmanit nuk i kujtohet se kush e hodhi gazin

para 11 muajve - Bota Press

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani, dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së, ka thënë se nuk i kujtohet se kush ka hedhur gaz lotsjellës nga opozita. Osmani i pyetur nga gjyqtari, Beqir Kalludra se...

Veseli s’ka marrë ftesë për të dëshmuar në seancën gjyqësore

para 11 muajve - KosovaPress

Sipas burimeve të KosovaPress-it, gjykata nuk ka dërguar ftesë në kabinetin e kryeparlamentarit për ta ftuar atë që të dëshmojë në këtë proces. Përndryshe, ka filluar seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Kurtit, Kadaj-Bujupit, Haxhiut dhe Topallit

para 11 muajve - GazetaBlic

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Naser Osmanit nuk i kujtohet se kush e hodhi gazin

para 11 muajve - Sovrani

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani, dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së, ka thënë se nuk i kujtohet se kush ka hedhur gaz lotsjellës nga opozita. Osmani i pyetur nga gjyqtari, Beqir Kalludra se...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Kurtit, Kadaj-Bujupit, Haxhiut dhe Topallit

para 11 muajve - Infokusi

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Osmani: Nuk më kujtohet kush e ka hedhur gazin lotsjellës në Kuvend

para 11 muajve - KosovaPress

Osmani ka deklaruar se nuk i kujtohet se kush e ka hedhur gazin lotsjellës në seancat e Kuvendit. "Individualisht s’e di se kush e ka hedhur nuk më kujtohet por gazi lotsjellës është hedhur nga opozita",...

Kadri Veseli nuk del përballë Albin Kurtit, nuk shkon në gjykatë

para 11 muajve - Periskopi

Ka nisur seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli të cilët akuzohen për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në këtë...

Beqir Kalludra e pyet deputetin e LDK’së kush e ka hedhur gazin lotsjellës, ja si i përgjigjet ai

para 11 muajve - Periskopi

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani, dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së, ka thënë se nuk i kujtohet se kush ka hedhur gaz lotsjellës nga opozita. Osmani i pyetur nga gjyqtari, Beqir Kalludra se...

Nis seanca e deputetëve të VV-së, prapë nuk vjen Veseli

para 11 muajve - Sovrani

Ka nisur seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në këtë seancë janë të ftuar...

Apeli refuzon ankesat e Kurtit dhe Kadaj-Bujupit për paraburgim

para 11 muajve - Bota Press

Burime të gazetës Koha Ditore brenda Gjykatës së Apelit kanë njoftuar se janë refuzuar ankesat e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e Donika Kadaj rreth masës së paraburgimit. Krejt kjo me...

Nisë seanca ndaj deputetëve të VV-së për gazin lotsjellës

para 11 muajve - Periskopi

Ka filluar seanca ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiut, Donika Kadaj-Bujupit dhe Faton Topallit, të akuzuar për gazin lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Prezent janë dëshmitarët...

Kurti sillet në gjykatë me pranga

para 11 muajve - Bota Press

Albin Kurti, deputeti i VV-së është sjell nga policia në gjykatë, ku pritet të nis seanca ndaj tij dhe tre deputetëve tjerë të kësaj partie. Kurti është sjellë me duart lidhur me pragna në seancë, raporton...

Seanca ndaj deputetëve të VV-së: Dëshmitarë Kadri Veseli e Armend Zemaj, në sallë arrin veç Bekim Haxhiu

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Tashmë është gati të fillojë seanca kundër 4 deputeteve të Vetëvendosjes. Dëshmitari i parë Bekim Haxhiu ndodhet në sallën ku do mbahet kjo seancë. Të thirrur si dëshmitarë në këtë seancë janë edhe kryeparlamentari...

Veseli nuk shkon të dëshmojë në seancën gjyqësore ndaj deputetëve të VV-së

para 11 muajve - KosovaPress

Në seancë mungojnë  dëshmitaret Kadri Veseli dhe Armend Zemaj. Kurse, Naser Osmani  dhe Bekim  Haxhiu janë të pranishëm në sallë. Në seancën e fundit trupi gjykues ka refuzuar kërkesën e palëve mbrojtëse,...

Seanca ndaj deputetëve të VV-së, dëshmon Kadri Veseli

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Do të vazhdoj sot seanca e shqyrtimit kryesor ndaj katër deputetët e Vetëvendosjes, Albin Kurtit, Dolika Kadaj-Bujupit, Albulena Haxhiut dhe Faton Topallit Deputetët e VV-së akuzohen për hedhjen e gazit...

Seanca ndaj deputetëve të VV-së, dëshmon Kadri Veseli

para 11 muajve - Bota Press

Do të vazhdoj sot seanca e shqyrtimit kryesor ndaj katër deputetët e Vetëvendosjes, Albin Kurtit, Dolika Kadaj-Bujupit, Albulena Haxhiut dhe Faton Topallit Deputetët e VV-së akuzohen për hedhjen e gazit...

Vazhdon sot seanca gjyqësore ndaj deputetëve të VV-së

para 11 muajve - Insajderi

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Kurtit, Kadaj-Bujupit, Haxhiut dhe Topallit

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Kurtit, Kadaj-Bujupit, Haxhiut dhe Topallit

para 11 muajve - Sovrani

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Kurtit, Kadaj-Bujupit, Haxhiut dhe Topallit

para 11 muajve - Bota Press

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Kadri Veseli dëshmon kundër deputetëve të VV’së

para 11 muajve - Periskopi

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Kurtit, Kadaj-Bujupit, Haxhiut dhe Topallit

para 11 muajve - KosovaPress

Në seancën e fundit trupi gjykues ka refuzuar kërkesën e palëve mbrojtëse, duke mbetur në fuqi aktvendimi për caktimin e masës së paraburgimit për deputetët Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi, kurse ndaj...

A do të shkojë nesër Kadri Veseli për të dëshmuar kundër Albin Kurtit në gjykatë?

para 12 muajve - Politiko

Të enjten, në ora 9:00, është paraparë të mbahet seanca e radhës gjyqësore për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, ndaj katër deputetëve të VV’së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe...

Nesër seanca për deputetët e VV-së, Kadri Veseli i ftuar si dëshmitar

para 12 muajve - GazetaBlic

Të enjten, në ora 9:00, është paraparë të mbahet seanca e radhës gjyqësore për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, ndaj katër deputetëve të VV’së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe...

Kadri Veseli dëshmon në seancën kundër deputetëve të VV’së

para 12 muajve - Bota Press

Kadri Veseli dëshmon në seancën kundër deputetëve të VV’së Nesër duke filluar nga ora 9:00, është paraparë të mbahet seanca e radhës gjyqësore për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, ndaj katër deputetëve...

​A do të shkojë nesër Kadri Veseli për të dëshmuar kundër Albin Kurtit në gjykatë?

para 12 muajve - Gazeta Express

Të enjten në ora 9:00 është paraparë të mbahet seanca e radhës gjyqësore për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, ndaj katër deputetëve të VV’së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe...

Nesër seanca për deputetët e VV-së, Kadri Veseli i ftuar si dëshmitar

para 12 muajve - Infokusi

Të enjten, në ora 9:00, është paraparë të mbahet seanca e radhës gjyqësore për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, ndaj katër deputetëve të VV’së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe...

Nuk do ta besoni se cila figurë politike do të jetë dëshmitar në seancën e Albin Kurtit

para 12 muajve - Bota Press

Nesër duke filluar nga ora 9:00, është paraparë të mbahet seanca e radhës gjyqësore për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, ndaj katër deputetëve të VV’së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena...

Nesër seanca për deputetët e VV-së, Kadri Veseli i ftuar si dëshmitar

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Të enjten, në ora 9:00, është paraparë të mbahet seanca e radhës gjyqësore për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, ndaj katër deputetëve të VV’së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe...

Kadri Veseli dëshmon në seancën kundër deputetëve të VV’së

para 12 muajve - Periskopi

Nesër duke filluar nga ora 9:00, është paraparë të mbahet seanca e radhës gjyqësore për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, ndaj katër deputetëve të VV’së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena...

Kadri Veseli nesër pritët të dëshmoi kundër Albin Kurtit dhe deputetëve të VV-së

para 12 muajve - Insajderi

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës nesër pritet të vazhdojë gjyqi ndaj katër deputetëve të VV-së të akuzuar për përdorim të gazit lotsjellës në Kuvend të Kosovës dhe pengim të personave zyrtarë në kryerjen...

A do të dëshmojë nesër Kadri Veseli kundër Albin Kurtit në gjykatë?

para 12 muajve - Sovrani

Të enjten në ora 9:00 është paraparë të mbahet seanca e radhës gjyqësore për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, ndaj katër deputetëve të VV’së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK