http://kariera.mk

Junker: Të kënaqur nga puna e deritanishme e kryeministrit Zoran Zaev

para 11 muajve - Tetova Sot

Jemi shumë të kënaqur nga puna e deritanishme e kryeministrit Zoran Zaev edhe pse ky është takimi jonë i parë, e di se është fillimi i një miqësie të mirë, ka thënë sot në Bruksel, kryetari i KE-së Zhan...

Junker: Të kënaqur nga puna e deritanishme e kryeministrit Zoran Zaev

para 11 muajve - Lajm

Jemi shumë të kënaqur nga puna e deritanishme e kryeministrit Zoran Zaev edhe pse ky është takimi jonë i parë, e di se është fillimi i një miqësie të mirë, ka thënë sot në Bruksel, kryetari i KE-së Zhan...

Junker: Të kënaqur nga puna e deritanishme e kryeministrit Zoran Zaev

para 11 muajve - Almakos

Jemi shumë të kënaqur nga puna e deritanishme e kryeministrit Zoran Zaev edhe pse ky është takimi jonë i parë, e di se është fillimi i një miqësie të mirë, ka thënë sot në Bruksel, kryetari i KE-së Zhan...

Media e Brukselit: PD përpjekje për të bllokuar anëtarësimin në BE

para 11 muajve - Shqiptarja

“Partia Demokratike e opozitës shqiptare, ose ndoshta një fraksion brenda saj, duket se po bën gjithçka që është e mundur për të penguar anëtarësimin e dëshiruar të vendit ballkanik në Bashkimin Europian”-...

Grubi- Vajgëll: Brukseli t’i plotësojë pritjet e Maqedonisë

para 11 muajve - Almakos

Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Artan Grubi, e finalizoi vizitën dyditore në Bruksel me takim me deputetin e Parlamentit Evropian, Ivo Vajgëll, i cili...

GRUBI- VAJGËLL: Brukseli t’i plotësojë pritjet e Maqedonisë

para 11 muajve - Medial

Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Artan Grubi, e finalizoi vizitën dyditore në Bruksel me takim me deputetin e Parlamentit Evropian, Ivo Vajgëll, i cili...

Junker: Jam i kënaqur me punën e deritanishme të Zoran Zaevit

para 11 muajve - Gazeta Express

Jemi shumë të kënaqur nga puna e deritanishme e kryeministrit Zoran Zaev edhe pse ky është takimi jonë i parë, e di se është fillimi i një miqësie të mirë, ka thënë sot në Bruksel, kryetari i KE-së Zhan...

Rama i shtrin dorën, ish-ministri i Blair: Basha i ka fajet

para 11 muajve - Mapo

Në Tiranë, kryeministri Edi Rama i ka shtrirë dorën e bashkëpunimit kreut të opozitës shqiptare. Oferta e tij për bashkëpunim vjen në kohën kur Rama është kthyer nga Brukseli, ku ka marrë vlerësime për...

Grubi- Vajgëll: Brukseli t’i plotësojë pritjet e Maqedonisë për anëtarësim në BE

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Artan Grubi, e finalizoi vizitën dyditore në Bruksel me takim me deputetin e Parlamentit Evropian, Ivo Vajgëll, i cili...

JUNKER, ZAEVIT: Ky është fillimi i një miqësie të mirë

para 11 muajve - Medial

Jemi shumë të kënaqur nga puna e deritanishme e kryeministrit Zoran Zaev edhe pse ky është takimi jonë i parë, e di se është fillimi i një miqësie të mirë, ka thënë sot në Bruksel, kryetari i KE-së Zhan...

Grubi- Vajgëll: Brukseli ti plotësojë pritjet e Maqedonisë

para 11 muajve - Lajm

Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Artan Grubi, e finalizoi vizitën dyditore në Bruksel me takim me deputetin e Parlamentit Evropian, z. Ivo Vajgëll,...

Tillerson: Sanksionet mbeten në fuqi derisa Rusia të mos tërhiqet nga Krimeja

para 11 muajve - KosovaPress

Duke iu drejtuar Këshillit të ministrave të OSBE-së, Tillerson kritikoi ashpër vendimin e Rusisë në konfliktin ukrainas, dhe porositi se SHBA asnjëherë nuk do të pranojë okupimin dhe tentimin për aneksim...

Grubi- Vajgëll: Brukseli t’i plotësojë pritjet e Maqedonisë

para 11 muajve - Aktuale

Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Artan Grubi, e finalizoi vizitën dyditore në Bruksel me takim me deputetin e Parlamentit Evropian, Ivo Vajgëll, i cili...

Rama thirrje opozitës: Zgjedhja e Prokurorit të Përgjithshëm-pikënisje e një Pakti Kombëtar për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE.

para 11 muajve - RTSH

Kryeministri socialist Edi Rama i ka bërë thirrje opozitës shqiptare që të bashkëpunojnë për arritjen e një zgjidhje të përbashkët për Prokurorin e Përgjithshëm, sipas tij si pikënisje e një Pakti Kombëtar...

“Kazani” jonë, nuk është mall eksporti

para 11 muajve - Ina

Nga Mero Baze Pothuajse në një zë, kritikë dhe mbështetës të qeverisë, bien dakord që Brukseli ka mbështetur qeverinë “Rama” dhe nëse nuk ndodhin gjëra që nuk kanë më shumë lidhje me Shqipërinë, por me...

Grubi- Vajgëll: Brukseli t’i plotësojë pritjet e Maqedonisë

para 11 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Artan Grubi, e finalizoi vizitën dyditore në Bruksel me takim me deputetin e Parlamentit Evropian, z.  Ivo Vajgëll,...

Nga Artur Ajazi/ Kot lodhesh Lul, Brukseli beson Ramën!

para 11 muajve - Shqiptarja

Kjo ndoshta do të jetë vajta (ose rrugëtimi i fundëm) e fundit e zotit Basha në kancelaritë europiane, me misionin e tij të stërlodhur, të nxirjes së çdo gjëje të bukur shqiptare, duke nisur nga arritjet...

Media e Brukselit: Demokratët përpjekje për të bllokuar anëtarësimin në BE, Basha kundër popullit shqiptar

para 11 muajve - Gazeta Tema

“Partia Demokratike e opozitës shqiptare, ose ndoshta një fraksion brenda saj, duket se po bën gjithçka që është e mundur për të penguar anëtarësimin e dëshiruar të vendit ballkanik në Bashkimin Europian”-...

Nga Mero Baze, "kazani" jonë nuk është mall eksporti

para 11 muajve - Shqiptarja

Pothuajse në një zë, kritikë dhe mbështetës të qeverisë, bien dakord që Brukseli ka mbështetur qeverinë “Rama” dhe nëse nuk ndodhin gjëra që nuk kanë më shumë lidhje me Shqipërinë, por me vetë Europën,...

Zgjidhje e përbashkët për Prokurorin e Përgjithshëm, pikënisje e një Pakti Kombëtar

para 11 muajve - 24 ore

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me Prokurorin e Përgjithshëm, duke deklaruar se kemi mundësi për një zgjidhje të përbashkët per Prokurorin e Përgjithshëm si pikënisje të një Pakti Kombëtar për...

Rama ftesë opozitës: Tryezë për Kryeprokurorin dhe pakt kombëtar për Europën

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministri Rama përmes rrjetit social Facebook ka reaguar një ditë para mbledhjes së Parlamentit për të diskutuar për mandatin e Prokurorit të Përgjithshëm, bën thirrje për bashkëpunim nga opozita për...

Paktet e vërteta kërkojnë një opozitë tjetër

para 11 muajve - Respublica

Kryeministri Edi Rama ka ofruar dje përmes një shkrimi në faqen e vet në Facebook një pakt të ri me PD-në. pakti kësaj radhe është për Prokurorin e Përgjithshëm dhe siç argumenton Edi Rama ai do të duhet...

Rama: Ftesë Bashës për të zgjedhur kryeprokurorin dhe një pakt 6- mujor

para 11 muajve - Albinfo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, përmes një shkrimi në profilin e tij në Facebook e ka ftuar kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, për të gjetur një zgjidhje të përbashkët për Prokurorin e Përgjithshëm....

Rama ftesë opozitës: Tryezë për Kryeprokurorin dhe pakt kombëtar për Europën

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Rama përmes rrjetit social Facebook ka reaguar një ditë para mbledhjes së Parlamentit për të diskutuar për mandatin e Prokurorit të Përgjithshëm, bën thirrje për bashkëpunim nga opozita për...

Rama dhe Basha në sytë e atyre që nuk flasin shqip

para 11 muajve - Gazeta Tema

Nga Skënder Minxhozi Kur i pyet socialistët e sotëm për Edi Ramën, ata parapëlqejnë ta shmangin disi analizën e tij të shkëputur nga konteksti dhe sidomos nga “ata që ka përballë”. Dhe kur flasim për ata...

Mediat në Bruksel kryqëzojnë Bashën: Po bën përpjekje të mbajë Shqipërinë jashtë BE-së

para 11 muajve - Java News

“ Partia Demokratike e opozitës shqiptare, ose ndoshta një fraksion brenda saj, duket se po bën gjithçka që është e mundur për të penguar anëtarësimin e dëshiruar të vendit ballkanik në Bashkimin Europian...

JUNKER, ZAEVIT: Ky është fillimi i një miqësie të mirë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Jemi shumë të kënaqur nga puna e deritanishme e kryeministrit Zoran Zaev edhe pse ky është takimi jonë i parë, e di se është fillimi i një miqësie të mirë, ka thënë sot në Bruksel, kryetari i KE-së Zhan...

Rama i shtrin dorën e bashkëpunimit Bashës: Të zgjedhim me konsensus Kryeprokurorin e përkohshëm, pakt kombëtar për integrimin e vendit

para 11 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama i ka shtrirë dje dorën e bashkëpunimit kreut të opozitës, Lulzim Basha. Teksa pritej që PS të zgjidhte e vetme pasardhësin e Adriatik Llallës në krye të Prokurorisë së Përgjithshme,...

Rama kërkon një ’18 maj’ të dytë, fton Bashën në bashkëpunim: Ta bëjmë për Evropën

para 11 muajve - Ina

Zgjedhja e kryeprokurorit të ri ka futur politiken në një debat gjithëpërfshirës, pasi palët kanë mendime të kundër për mbarimin e mandatit, po ashtu dhe për zgjedhjen e emrit të ri. Për këtë situatë ka...

Kur njëri promovon Shqipërinë, tjetri e nxin

para 11 muajve - Sot News

Në Bruksel ballëpërballë, Edi Rama me Lulzim Bashën. Një udhëtim në pallatin europian. Dy axhenda të ndryshme në valixhet diplomatike. Njëri, kryeministri promovon fort për të ardhmen, lideri i opozitës...

Rama ftesë opozitës: Tryezë për kryeprokurorin dhe pakt kombëtar për Evropën

para 11 muajve - Shenja

Kryeministri Rama përmes rrjetit social Facebook ka reaguar një ditë para mbledhjes së Parlamentit për të diskutuar për mandatin e Prokurorit të Përgjithshëm, bën thirrje për bashkëpunim nga opozita për...

“Kazani” jonë, nuk është mall eksporti

para 11 muajve - Java News

Nga Mero Baze Pothuajse në një zë, kritikë dhe mbështetës të qeverisë, bien dakord që Brukseli ka mbështetur qeverinë “Rama” dhe nëse nuk ndodhin gjëra që nuk kanë më shumë lidhje me Shqipërinë, por me...

Rama i bën ftesë opozitës për bashkëpunim

para 11 muajve - Sovrani

Kryeministri Rama përmes rrjetit social Facebook ka reaguar një ditë para mbledhjes së Parlamentit për të diskutuar për mandatin e Prokurorit të Përgjithshëm, bën thirrje për bashkëpunim nga opozita për...

Rama i ofron opozitës pakt bashkëpunimi

para 11 muajve - Klan

“A mund të kemi një zgjidhje të përbashkët për Prokurorin e Përgjithshëm, si pikënisje të një Pakti Kombëtar për Europën që duam? Me këtë pyetje Kryeministri Edi Rama i drejtohet opozitës për një marrëveshje...

Rama fton opozitën: Pakt për kryeprokurorin

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeministri Rama iu drejtua opozitës me një kërkesë publike për të gjetur një zgjidhje të përbashkët për Prokurorin e Përgjithshëm, ndërsa sot mbushen 5 vjet nga zgjedhja në këtë detyrë e Adriatik Llallës....

Rama ftesë opozitës: Tryezë për kryeprokurorin dhe pakt kombëtar për Evropën

para 11 muajve - AlbPortali

Kryeministri Rama përmes rrjetit social Facebook ka reaguar një ditë para mbledhjes së Parlamentit për të diskutuar për mandatin e Prokurorit të Përgjithshëm, bën thirrje për bashkëpunim nga opozita për...

Rama fton Bashën për zgjedhjen e PP të Përkohshëm dhe marrëveshje 6-mujore

para 11 muajve - Illyria

Kryeministri Edi Rama publikoi në facebook ftesën për një marrëveshje të re me kryetarin demokrat opozitar Lulzim Basha “A mund të kemi një zgjidhje të përbashkët për Prokurorin e Përgjithshëm, si pikënisje...

Mogerini takoi Zaevin, por shmangu konferencën me gazetarët

para 11 muajve - Ina

Kryeministri Zoran Zaev sot në Bruksel u takua me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Frederika Mogerini. Qëllimi primar i Qeverisë së Maqedonisë, ka theksuar...

Rama ftesë opozitës: Tryezë për kryeprokurorin dhe pakt kombëtar për Evropën

para 11 muajve - Medial

Kryeministri Rama përmes rrjetit social Facebook ka reaguar një ditë para mbledhjes së Parlamentit për të diskutuar për mandatin e Prokurorit të Përgjithshëm, bën thirrje për bashkëpunim nga opozita për...

JUNKER: Maqedonia bëri përparim të jashtëzakonshëm

para 11 muajve - Medial

Dëshirojmë ta inkurajojmë Maqedoninë të vazhdojë në rrugën në të cilën është nisur. Jemi shumë të lumtur me punën e Qeverisë së re. Përmirësimet dhe progresi janë të jashtëzakonshme dhe presim ky proces...

Rama – Bashës: Hesht për drogën, e zgjedhim bashkë kryeprokurorin

para 11 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama shprehet se zgjedhja e kryeprokurorit të ri duhet të jetë një zgjidhje e përbashkët si një pikënisje për një Pakt Kombëtar për Evropën që duam. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Kryeprokurori i ri, Rama: Pakt kombëtar me opozitën

para 12 muajve - Zhurnal

Kryeministri Rama përmes rrjetit social Facebook ka reaguar një ditë para mbledhjes së Parlamentit për të diskutuar për mandatin e Prokurorit të Përgjithshëm, bën thirrje për bashkëpunim nga opozita për...

Kryeprokurori i ri, Rama: Pakt kombëtar me opozitën

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri Rama përmes rrjetit social Facebook ka reaguar një ditë para mbledhjes së Parlamentit për të diskutuar për mandatin e Prokurorit të Përgjithshëm, bën thirrje për bashkëpunim nga opozita për...

Rama fton Bashën në tryezë për Prokurorin e Përgjithshëm

para 12 muajve - Telegrafi

“A mund të kemi një zgjidhje të përbashkët për Prokurorin e Përgjithshëm, si pikënisje të një Pakti Kombëtar për Europën që duam?”. Me këtë pyetje e nis Edi Rama një koment të gjatë në rrjetet sociale...

Rama-Bashës: A mund të bëjmë një pakt për zgjedhjen e Prokurorit?

para 12 muajve - RTV 21

Sipas Ramës, një fitore madhe e politikës ne tërësi dhe e asnjë pale në veçanti Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama përmes një statusi në “Facebook” i propozon kreut demokrat Lulzim Basha që të gjejnë një...

Rama i shtrin dorën opozitës për të zgjedhur Prokurorin e Përgjithshëm

para 12 muajve - RTV 21

Ftesë për dialog Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, i është drejtuar me një ftesë publike opozitës që të ulen në tryeze bisedimesh për të zgjedhur Prokurorin e Përgjithshëm të vendit. Përmes një postimi...

Rama fton Bashën në tryezë për Prokurorin e Përgjithshëm

para 12 muajve - GazetaBlic

“A mund të kemi një zgjidhje të përbashkët për Prokurorin e Përgjithshëm, si pikënisje të një Pakti Kombëtar për Europën që duam?” Me këtë pyetje e nis Edi Rama një koment të gjatë në rrjetet sociale për...

A mund të kemi një zgjidhje të përbashkët për Prokurorin e Përgjithshëm, si pikënisje të një Pakti Kombëtar për Europën që duam?

para 12 muajve - Gazeta Tema

Nga Edi Rama Shqipëria është në vigjilje të një takimi me historinë, sepse në gjashtë muajt e ardhshëm do të vendoset nëse do t’i çelim dot apo jo negociatat për anëtarësim me Bashkimin Europian; nëse...

Kryeprokurori i ri, Rama: Jo vetëm një emër, por bashkëpunim për çeljen e negociatave

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri Rama përmes rrjetit social Facebook ka reaguar një ditë para mbledhjes së Parlamentit për të diskutuar për mandatin e Prokurorit të Përgjithshëm, bën thirrje për bashkëpunim nga opozita për...

Rama fton Bashën në tryezë për Prokurorin e Përgjithshëm

para 12 muajve - Klan Kosova

“A mund të kemi një zgjidhje të përbashkët për Prokurorin e Përgjithshëm, si pikënisje të një Pakti Kombëtar për Europën që duam?” Me këtë pyetje e nis Edi Rama një koment të gjatë në rrjetet sociale për...

Rama thirrje opozitës: Zgjedhja e Prokurorit të Përgjithshëm-pikënisje e një Pakti Kombëtar për për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE.

para 12 muajve - RTSH

Kryeministri socialist Edi Rama i ka bërë thirrje opozitës shqiptare që të bashkëpunojnë për arritjen e një zgjidhje të përbashkët për Prokurorin e Përgjithshëm, sipas tij si pikënisje e një Pakti Kombëtar...

Pas propozimit të Ramës për pakt të ri me Bashën, ja reagimi i këshilltarit të PD...

para 12 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama ka ftuar opozitën për një tjetër pakt duke vënë theksin në realizimin e hapjes së negociatave  mes Shqipërisë dhe BE-së. Rama gjithashtu ka ofruar në kuadër të këtij pakti zgjedhjen...

Rama fton Bashën në tryezë për Prokurorin e Përgjithshëm

para 12 muajve - Almakos

“A mund të kemi një zgjidhje të përbashkët për Prokurorin e Përgjithshëm, si pikënisje të një Pakti Kombëtar për Europën që duam?”. Me këtë pyetje e nis Edi Rama një koment të gjatë në rrjetet sociale...

Zgjidhja e përbashkët për Prokurorin e Përgjithshëm, pakt për Europën që duam

para 12 muajve - BalkanWeb

Nga Edi Rama A mund të kemi një zgjidhje të përbashkët për Prokurorin e Përgjithshëm, si pikënisje të një Pakti Kombëtar për Europën që duam? Shqipëria është në vigjilje të një takimi me historinë, sepse...

Zgjedhja e prokurorit të ri, Edi Rama i “shtrin” dorën opozitës

para 12 muajve - Gazeta Express

Kreu i ekzekutivit Edi Rama reagoi në rrjetet sociale pak orë pas mbarimit të mandatit të prokurorit të përgjithshëm Adriatik Llalla. Rama i bën thirrje opozitës të gjejnë një zgjidhje të përbashkët për...

Zgjedhja e kryeprokurorit/ Rama-Bashës: Bëjmë një pakt për Evropën, e fillojmë nga?

para 12 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama një ditë para skadimit të mandatit të Prokurorit , ka shtruar një pyetje në Facebook për një zgjidhje të përbashkët për postin e tij , si pikënisje të një Pakti Kombëtar për Evropën...

Kryeprokurori, Rama propozim Bashës: A mund të bëjmë një pakt për…

para 12 muajve - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama një ditë para skadimit të mandatit të Prokurorit, ka shtruar një pyetje në Facebook për një zgjidhje të përbashkët për postin e tij , si pikënisje të një Pakti Kombëtar për Europën...

Kryeprokurori i ri, Rama ftesë Bashës: A mund të bëjmë një pakt?

para 12 muajve - NOA

Mazhoranca i kërkon konksensus dhe bashkëpunim opozitës për emrin e Kryeprokurorit të ri. Ftesa e drejtpërdrejtë, një ditë përpara mbarimit të mandatit të Adriatik Llallës, ka ardhur nga Kryeministri Edi...

Rama dhe Basha në sytë e atyre që nuk flasin shqip

para 12 muajve - Java News

Nga Skënder Minxhozi/ Kur i pyet socialistët e sotëm për Edi Ramën, ata parapëlqejnë ta shmangin disi analizën e tij të shkëputur nga konteksti dhe sidomos nga “ata që ka përballë”. Dhe kur flasim për...

Ftesë për dialog/ Rama i shtrin dorën opozitës për të zgjedhur Prokurorin e Përgjithshëm

para 12 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama i është drejtuar me një ftesë publike opozitës që të ulen në tryeze bisedimesh për të zgjedhur Prokurorin e Përgjithshëm të vendit. Përmes një postimi në Facebook, Rama shkruan se...

Rama propozim Bashës: A mund të bëjmë një pakt për zgjedhjen e Prokurorit?

para 12 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama përmes një statusi në “Facebook” i propozon kreut të opozitës Lulzim Basha që të gjejnë një zgjehdje të përbashkët për Prokurorin e Përgjithshëm, si pikënisje të një Pakti Kombëtar...

Rama kërkon një ’18 maj’ të dytë, fton Bashën në bashkëpunim: Ta bëjmë për Evropën

para 12 muajve - Mapo

Zgjedhja e kryeprokurorit të ri ka futur politiken në një debat gjithëpërfshirës, pasi palët kanë mendime të kundër për mbarimin e mandatit, po ashtu dhe për zgjedhjen e emrit të ri. Për këtë situatë ka...

Rama i shtrin dorën Bashës për një tjetër pakt: Vendos në tavolinë edhe zgjedhjen e Kryeprokurorit…

para 12 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama shprehet se zgjedhja e kryeprokurorit të ri duhet të jetë një zgjidhje e përbashkët si një pikënisje për një Pakt Kombëtar për Evropën që duam. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Rama fton Bashën: Zgjidhje të përbashkët për Prokurorin

para 12 muajve - Shqiptarja

Kryeministri Edi Rama i ka shtrirë dorën e bashkëpunimit kryetarit të PD, Lulzim Basha për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri. Maxhoranca ka paralajmëruar se do emërohet një Prokuror i përkohshëm, pasi mandati...

Zaev pret që Maqedonia të pranojë rekomandim për fillim të negociatave me BE-në, Juncker pret rezultate nga reformat e implementuara

para 12 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot në Bruksel realizoi takim me kryetarin e Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker. Në takim kryeministri i ka shprehur pritjet që Maqedonia të bëhet pjesë e Strategjisë...

Zgjedhja e prokurorit të ri, Edi Rama i “shtrin” dorën opozitës

para 11 muajve - AlbPress

Kreu i ekzekutivit Edi Rama reagoi në rrjetet sociale pak orë pas mbarimit të mandatit të prokurorit të përgjithshëm Adriatik Llalla. Rama i bën thirrje opozitës të gjejnë një zgjidhje të përbashkët për...

Zaev pret që Maqedonia vitin e ardhshëm të bëhet pjesë e Strategjisë për zgjerim të BE-së

para 12 muajve - Zhurnal

Shkup, 6 dhjetor - Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev sot në Bruksel realizoi takim me kryetarin e Komisionit Evropian, Zhan Klod Junker. Në takim kryeministri i ka shprehur pritjet...

“Kazani” jonë, nuk është mall eksporti.

para 12 muajve - Gazeta Tema

Mero Baze Pothuajse në një zë, kritikë dhe mbështetës të qeverisë, bien dakord, që Brukseli ka mbështetur qeverinë Rama dhe në se nuk ndodhin gjëra që nuk kanë më shumë lidhje me Shqipërinë, por me vet...

Rama ftesë Bashës për tryezë: Zgjidhje të përbashkët për Kryeprokurorin dhe…

para 12 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama një ditë para skadimit të mandatit të Prokurorit, ka shtruar një pyetje në Facebook për një zgjidhje të përbashkët për postin e tij , si pikënisje të një Pakti Kombëtar për Europën...

Rama kërkon pakt me opozitën: për Kryeprokurorin…dhe Europën që duam!

para 12 muajve - Te Sheshi

Me anë të një statusi pak të gjatë në Facebook, kryeministri Edi Rama i ka kërkuar opozitës një pakt kombëtar (dy fjalë që i nis me gërmë të madhe), si për të zgjedhur një Kryeprokuror me konsenus, e mbi...

Zaev pret që Maqedonia të pranojë rekomandim për fillim të negociatave me BE-në, Juncker pret rezultate nga reformat e implementuara

para 12 muajve - Lajm

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot në Bruksel realizoi takim me kryetarin e Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker. Në takim kryeministri i ka shprehur pritjet që Maqedonia të bëhet pjesë e Strategjisë...

Zaev pret që Maqedonia të pranojë rekomandim për fillim të negociatave me BE-në, Juncker pret rezultate nga reformat e implementuara

para 12 muajve - Almakos

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot në Bruksel realizoi takim me kryetarin e Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker. Në takim kryeministri i ka shprehur pritjet që Maqedonia të bëhet pjesë e Strategjisë...

Zaev-Tajani: Të bëhet gjithçka që viti 2018 të jetë vit i suksesit për Maqedoninë

para 12 muajve - Telegrafi

Kryeministri Zoran Zaev, në takimin e sotëm në Bruksel me kryetarin e Parlamentit Evropian, Antonio Tajani e shprehu kënaqësinë prej mbështetjes së vazhdueshme për Republikën e Maqedonisë dhe për politikën...

Takim Zaev-Mogerini: I dukshëm është progresi i Maqedonisë për vetëm një vit

para 12 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Zoran Zaev sot në Bruksel u takua me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Frederika Mogerini. Qëllimi primar i Qeverisë së Maqedonisë, ka theksuar...

Takim Zaev-Mogerini: I dukshëm është progresi i Maqedonisë për vetëm një vit

para 12 muajve - Portalb

Kryeministri Zoran Zaev sot në Bruksel u takua me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Frederika Mogerini. Qëllimi primar i Qeverisë së Maqedonisë, ka theksuar...

Takim Zaev-Mogerini: I dukshëm është progresi i Maqedonisë për vetëm një vit

para 12 muajve - Almakos

Kryeministri Zoran Zaev sot në Bruksel u takua me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Frederika Mogerini. Qëllimi primar i Qeverisë së Maqedonisë, ka theksuar...

Juncker: Maqedonia bëri përparim të jashtëzakonshëm

para 12 muajve - Tetova Sot

Dëshirojmë ta inkurajojmë Maqedoninë të vazhdojë në rrugën në të cilën është nisur. Jemi shumë të lumtur me punën e Qeverisë së re. Përmirësimet dhe progresi janë të jashtëzakonshme dhe presim ky proces...

Zaev pret që Maqedonia vitin e ardhshëm të bëhet pjesë e Strategjisë për zgjerim të BE-së

para 12 muajve - Portalb

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev sot në Bruksel realizoi takim me kryetarin e Komisionit Evropian, Zhan Klod Junker. Në takim kryeministri i ka shprehur pritjet që Maqedonia...

Rama: Në rrugën e Bashkimit me Evropën

para 12 muajve - Alsat-M

ryeministri Edi Rama deklaroi sot se në takimet më përfaqësuesit e lartë të Bashkimit Europian për rezultatet bindëse të Shqipërisë në rrugën drejt çeljes së negociatave për anëtarësim në BE, të gjithë...

Juncker: Progresi i Maqedonisë gjatë muajve të kaluar është i jashtëzakonshëm

para 12 muajve - Telegrafi

Jam i kënaqur nga puna e tij dhe ky është fillimi i një shoqërie të shkëlqyer, tha kryetari i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker pas takimit të sotëm me kryeministrin Zoran Zaev në Bruksel. Ai theksoi...

Junker: I kënaqur nga Zaev, ky është fillimi i një miqësie të mrekullueshme

para 12 muajve - Zhurnal

Bruksel, 6 dhjetor - Jam i kënaqur nga puna e tij dhe ky është një fillim i mrekullueshëm i miqësisë, kështu ka deklaruar kryetari i KE-së Zhan Klod Junker pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev, transmeton...

Zaev pret që Maqedonia vitin e ardhshëm të bëhet pjesë e Strategjisë për zgjerim të BE-së

para 12 muajve - Almakos

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev sot në Bruksel realizoi takim me kryetarin e Komisionit Evropian, Zhan Klod Junker. Në takim kryeministri i ka shprehur pritjet që Maqedonia...

Zaev takon zyrtarë të lartë Evropian, BE pret zbatimin e reformave

para 12 muajve - Shenja

Bashkimi Evropian pret nga Maqedonia zbatimin e reformave të rekomanduara, që më pas të vlerësohet nëse vendi mundet të merr rekomandim të pakushtëzuar. Kjo u tha në konferencën e përbashkët për shtyp...

Bruksel, Han-Zaevit: Reformat të mbajnë edhe vulën e opozitës

para 12 muajve - Alsat-M

Maqedonia duhet të jetë e përkushtuar në procesin e reformave dhe përpjekjet që vijnë nga ky vend, duhet të kenë edhe vulën e opozitës. Këtë mesazh të qartë tejcoi sot Komisioneri për zgjerim dhe fqinjësi...

Zaev pret që Maqedonia vitin e ardhshëm të bëhet pjesë e Strategjisë për zgjerim të BE-së

para 12 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev sot në Bruksel realizoi takim me kryetarin e Komisionit Evropian, Zhan Klod Junker. Në takim kryeministri i ka shprehur pritjet që Maqedonia...

Bruksel, Han-Zaevit: Reformat të mbajnë edhe vulën e opozitës

para 12 muajve - Gazeta Express

Maqedonia duhet të jetë e përkushtuar në procesin e reformave dhe përpjekjet që vijnë nga ky vend, duhet të kenë edhe vulën e opozitës. Këtë mesazh të qartë tejcoi sot Komisioneri për zgjerim dhe fqinjësi...

Rama: Në rrugën e Bashkimit me Evropën

para 12 muajve - KosovaPress

Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook një album të titulluar “Në rrugën e Bashkimit me Europën” . “Dje gjatë takimeve me përfaqësuesit më të lartë të Bashkimit Europian, për rezultatet bindëse të...

Takim Zaev-Mogerini: I dukshëm dhe bindës është progresi i Maqedonisë për vetëm një vit

para 12 muajve - Zhurnal

Shkup, 6 dhjetor - Kryeministri Zoran Zaev sot në Bruksel u takua me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Frederika Mogerini. Qëllimi primar i Qeverisë së Maqedonisë,...

Zaev në Bruksel: Paketa e zgjerimit të përfshijë edhe RM-në

para 12 muajve - MRT

Qeveria e Maqedonisë dhe BE-ja bëjnë përpjekje të mëdha për kthimin e sërishëm të Maqedonisë.... Qeveria e Maqedonisë dhe BE-ja bëjnë përpjekje të mëdha për kthimin e sërishëm të Maqedonisë në rrugën drejt...

Bruksel, Han-Zaevit: Reformat të mbajnë edhe vulën e opozitës

para 12 muajve - Tetova Sot

Maqedonia duhet të jetë e përkushtuar në procesin e reformave dhe përpjekjet që vijnë nga ky vend, duhet të kenë edhe vulën e opozitës. Këtë mesazh të qartë tejcoi sot Komisioneri për zgjerim dhe fqinjësi...

Grubi – Kukan: 2018 është viti i Ballkanit Perendimor

para 12 muajve - Aktuale

Sot në Parlamentin Evropian në Bruksel, Deputeti Artan Grubi, kryetar i komisionit për çështje evropiane, takoi edhe EuroDeputetin z. Eduard Kukan, pjesë e treshës negociatore të marrëveshjes politike....

Bruksel, Han-Zaevit: Reformat të mbajnë edhe vulën e opozitës

para 12 muajve - Almakos

Maqedonia duhet të jetë e përkushtuar në procesin e reformave dhe përpjekjet që vijnë nga ky vend, duhet të kenë edhe vulën e opozitës. Këtë mesazh të qartë tejcoi sot Komisioneri për zgjerim dhe fqinjësi...

Zaev: Maqedonia duhet të jetë në pakon e re për zgjerim të BE-së

para 12 muajve - Gazeta Express

​ Qeveria e Maqedonisë dhe BE-ja bën përpjekje të mëdha për kthimin e sërishëm të Republikës së Maqedonisë në rrugën e shpejtë drejt anëtarësimit në BE, theksoi kryeministri Zoran Zaev në debatin në...

Zaev-Mogherini: Plani për zgjerim të BE-së duhet t’i përfshijë të gjitha shtetet e Ballkanit Perëndimor

para 12 muajve - Telegrafi

Kryeministri Zoran Zaev realizoi takim me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Moghereini. Në takimin me Mogherini, në të cilën morë pjesë edhe Bujar...

Grubi – Kukan: 2018 është viti i Ballkanit Perendimor

para 12 muajve - Lajm

Sot në Parlamentin Evropian në Bruksel, Deputeti Artan Grubi, kryetar i komisionit për çështje evropiane, takoi edhe EuroDeputetin z. Eduard Kukan, pjesë e treshës negociatore të marrëveshjes politike....

Grubi - Kukan: 2018 është viti i Ballkanit Perendimor

para 12 muajve - Indeks.mk

Sot në Parlamentin Evropian në Bruksel, Deputeti Artan Grubi, kryetar i komisionit për çështje evropiane, takoi edhe EuroDeputetin z. Eduard Kukan, pjesë e treshës negociatore të marrëveshjes politike....

Zaev: Maqedonia duhet të jetë në pakon e re për zgjerim të BE-së

para 12 muajve - Alsat-M

Qeveria e Maqedonisë dhe BE-ja bën përpjekje të mëdha për kthimin e sërishëm të Republikës së Maqedonisë në rrugën e shpejtë drejt anëtarësimit në BE, theksoi kryeministri Zoran Zaev në debatin në Bruksel...

Rama: U konfirmua progresi, optimist për negociatat

para 12 muajve - RTV 21

Rama shprehet optimist për çeljen e negociatave brenda gjashtë mujorit të ardhshëm Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka bërë një përmbledhje të vizitës zyrtare që pati në Bruksel.Ai tha se u vlerësuan...

Kot lodhesh Lul, Brukseli beson Ramën!

para 12 muajve - Gazeta Tema

Nga Artur Ajazi Kjo ndoshta do të jetë vajta (ose rrugëtimi i fundëm) e fundit e zotit Basha në kancelaritë europiane, me misionin e tij të stërlodhur, të nxirjes së çdo gjëje të bukur shqiptare, duke...

Rama përmbledh takimet në Bruksel: U konfirmua progresi, optimist për negociatat

para 12 muajve - NOA

Kryeministri Edi Rama ka bërë një përmbledhje të vizitës zyrtare që pati në Bruksel. Duke publikuar një album me fotografi me titull “Në rrugën e bashkimit me Europën”, ai thotë se u vlerësuan rezultatet...

Grubi – Kukan: 2018 është viti i Ballkanit Perendimor

para 12 muajve - Almakos

Sot në Parlamentin Evropian në Bruksel, Deputeti Artan Grubi, kryetar i komisionit për çështje evropiane, takoi edhe EuroDeputetin z. Eduard Kukan, pjesë e treshës negociatore të marrëveshjes politike....

Rama: Përfaqësuesit e lartë të BE, më optimistë se asnjëherë për çeljen e negociatave

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka publikuar një album me foto nga takimet e tij gjatë vizitës zyrtare në Bruksel dhe takimeve me krerët më të lartë të BE-së. Rama thotë se përfaqësuesit e BE konfirmuan...

Rama për çeljen e negociatave: Përfaqësuesit e lartë të BE, më optimistë se asnjëherë

para 12 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një album me foto nga takimet e tij gjatë vizitës zyrtare në Bruksel dhe takimeve me krerët më të lartë të BE-së. “Dje gjatë takimeve me përfaqësuesit më të lartë të...

Grubi – Kukan: 2018 është viti i Ballkanit Perendimor

para 12 muajve - Tetova Sot

Sot në Parlamentin Evropian në Bruksel, Deputeti Artan Grubi, kryetar i komisionit për çështje evropiane, takoi edhe EuroDeputetin z. Eduard Kukan, pjesë e treshës negociatore të marrëveshjes politike....

Zaev: Maqedonia Duhet të Jetë në Pakon e Re për Zgjerim të BE-së

para 12 muajve - Kallxo

Qeveria e Maqedonisë dhe BE-ja bën përpjekje të mëdha për kthimin e serishëm të Republikës së Maqedonisë në rrugën e shpejtë drejt anëtarësimit në BE, theksoi kryeministri Zoran Zaev në debatin në Bruksel...

Takim Zaev-Mogerini: I dukshëm dhe bindës është progresi i Maqedonisë për vetëm një vit

para 12 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev sot në Bruksel u takua me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Frederika Mogerini. Qëllimi primar i Qeverisë së Maqedonisë, ka theksuar...

Takim Zaev-Mogerini: I dukshëm dhe bindës është progresi i Maqedonisë për vetëm një vit

para 12 muajve - Tetova1

Kryeministri Zoran Zaev sot në Bruksel u takua me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Frederika Mogerini. Qëllimi primar i Qeverisë së Maqedonisë, ka theksuar...

Grubi – Kukan: 2018 është viti i Ballkanit Perendimor

para 12 muajve - Antpress

Sot në Parlamentin Evropian në Bruksel, Deputeti Artan Grubi, kryetar i komisionit për çështje evropiane, takoi edhe EuroDeputetin z. Eduard Kukan, pjesë e treshës negociatore të marrëveshjes politike....

Grubi – Kukan: 2018 është viti i Ballkanit Perendimor

para 12 muajve - Tetova1

Sot në Parlamentin Evropian në Bruksel, Deputeti Artan Grubi, kryetar i komisionit për çështje evropiane, takoi edhe EuroDeputetin z. Eduard Kukan, pjesë e treshës negociatore të marrëveshjes politike....

Grubi – Kukan: 2018 është viti i Ballkanit Perendimor

para 12 muajve - Tetova Sot

Sot në Parlamentin Evropian në Bruksel, Deputeti Artan Grubi, kryetar i komisionit për çështje evropiane, takoi edhe EuroDeputetin z. Eduard Kukan, pjesë e treshës negociatore të marrëveshjes politike....

Zaev: Maqedonia duhet të jetë në pakon e re për zgjerim të BE-së

para 12 muajve - Portalb

Qeveria e Maqedonisë dhe BE-ja bën përpjekje të mëdha për kthimin e sërishëm të Republikës së Maqedonisë në rrugën e shpejtë drejt anëtarësimit në BE, theksoi kryeministri Zoran Zaev në debatin në Bruksel...

Zaev: Maqedonia duhet të jetë në pakon e re për zgjerim të BE-së

para 12 muajve - TV Koha

Qeveria e Maqedonisë dhe BE-ja bën përpjekje të mëdha për kthimin e sërishëm të Republikës së Maqedonisë në rrugën e shpejtë drejt anëtarësimit në BE, theksoi kryeministri Zoran Zaev në debatin në Bruksel...

GRUBI- AUER: Brukseli t’i qaset guximshëm plotësimit të BE-së

para 12 muajve - Medial

Agjendën intensive të takimeve të nivelit të lartë në Bruksel, Deputeti Grubi e vijoi me z. Edvard Auer, drejtues i zyres së zonjës Mogherini për Ballkanin Perendimor pranë shërbimit evropian për veprim...

FOTOT/ “Në rrugën e Bashkimit Europian”, Rama: Të gjithë konfirmuan progresin mbresëlënës, optimistë për çeljen e negociatave

para 12 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një album fotografik në rrjetin social Facebook, nën titullin “Në rrugën e Bashkimit Europian”. Shefi i qeverisë ka zgjedhur të përcjellë disa momenteve kyçe të takimeve...

Zaev në Bruksel, takime me zyrtarët e BE-së

para 12 muajve - Alsat-M

Pritet që Republika e Maqedonisë dhe shtetet tjera të Ballkanit Perëndimor të jenë prioritete në strategjinë e re për zgjerim të BE-së, që do të publikohet së shpejti. Kjo ishte garancia që Kryetari i...

Zaev-Mogerini: Përparimi i Maqedonisë për një vit është I dukshëm

para 12 muajve - Aktuale

Në takimin me përfaqësuesen e lartë të BE-së Federika Mogerini, kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se janë bërë përpjekje të fuqishme të qeverisë dhe institucioneve të BE-së që Maqedonia ti kthehet rrugës...

Zaev: Maqedonia duhet të jetë në pakon e re për zgjerim të BE-së

para 12 muajve - RTV 21

Zaev :Politikat qeveritare kanë për qëllim ta bindin Komisionin Evropian Qeveria e Maqedonisë dhe BE-ja bën përpjekje të mëdha për kthimin e serishëm të Republikës së Maqedonisë në rrugën e shpejtë drejt...

Zaev: Maqedonia duhet të jetë në pakon e re për zgjerim të BE-së

para 12 muajve - Medial

Qeveria e Maqedonisë dhe BE-ja bën përpjekje të mëdha për kthimin e sërishëm të Republikës së Maqedonisë në rrugën e shpejtë drejt anëtarësimit në BE, theksoi kryeministri Zoran Zaev në debatin në Bruksel...

Zaev-Tajani: Reformat në Maqedoni japin rezultate të dukshme

para 12 muajve - Zhurnal

Shkup, 6 dhjetor - Kryeministri Zoran Zaev, në takimin e sotëm në Bruksel me kryetarin e Parlamentit Evropian, Antonio Tajani e shprehu kënaqësinë prej mbështetjes së vazhdueshme për Republikën e Maqedonisë...

ZAEV: MAQEDONIA DUHET TË JETË NË PAKON E RE PËR ZGJERIM TË BE-së

para 12 muajve - TV21

Qeveria e Maqedonisë dhe BE-ja bën përpjekje të mëdha për kthimin e sërishëm të Republikës së Maqedonisë në rrugën e shpejtë drejt anëtarësimit në BE, theksoi kryeministri Zoran Zaev në debatin në Bruksel...

Grubi – Kukan: 2018 është viti i Ballkanit Perendimor

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Sot në Parlamentin Evropian në Bruksel, Deputeti Artan Grubi, kryetar i komisionit për çështje evropiane, takoi edhe EuroDeputetin z. Eduard Kukan, pjesë e treshës negociatore të marrëveshjes...

Grubi – Kukan: 2018 është viti i Ballkanit Perendimor

para 12 muajve - Fakti Ditor

Sot në Parlamentin Evropian në Bruksel, Deputeti Artan Grubi, kryetar i komisionit për çështje evropiane, takoi edhe EuroDeputetin z. Eduard Kukan, pjesë e treshës negociatore të marrëveshjes politike....

Takim Zaev-Mogerini: I dukshëm dhe bindës është progresi i Maqedonisë për vetëm një vit

para 12 muajve - Fakti Ditor

Shkup, 6 dhjetor – Kryeministri Zoran Zaev sot në Bruksel u takua me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Frederika Mogerini. Qëllimi primar i Qeverisë së Maqedonisë,...

Taravari takime në Bruksel me eurodeputetë

para 12 muajve - Ina

Në kuadër të vizitës së tij dyditore në Bruksel, kryetar i komunës së Gostivarit njëherit dhe sekretar i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari realizoi takime të rëndësishme me miq të...

Zaev – Tajani: Reformat në Maqedoni japin rezultate të dukshme

para 12 muajve - Medial

Kryeministri Zoran Zaev, në takimin e sotëm në Bruksel me kryetarin e Parlamentit Evropian, Antonio Tajani e shprehu kënaqësinë prej mbështetjes së vazhdueshme për Republikën e Maqedonisë dhe për politikën...

Zaev – Tajani: Reformat në Maqedoni japin rezultate të dukshme

para 12 muajve - Portalb

Kryeministri Zoran Zaev, në takimin e sotëm në Bruksel me kryetarin e Parlamentit Evropian, Antonio Tajani e shprehu kënaqësinë prej mbështetjes së vazhdueshme për Republikën e Maqedonisë dhe për politikën...

Zaev: Presim mbështetje ndërkombëtare për proceset eurointegruese

para 12 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i vendit, Zoran Zaev, pret mbështetje nga Parlamenti Evropian për iniciativën e re Zhan Mone të inicuar nga eurodeputeti, Ivo Vajgëll. Zaev këtë e ka shprehur gjatë takimit të tij me kryetarin...

Grubi – Auer: Brukseli ti qaset guximshëm plotësimit të BEsë

para 12 muajve - Aktuale

Agjendën intensive të takimeve të nivelit të lartë në Bruksel, Deputeti Grubi e vijoi me z. Edvard Auer, drejtues i zyres së zonjës Mogherini për Ballkanin Perendimor pranë shërbimit evropian për veprim...

Zaev: Maqedonia duhet të jetë në pakon e re për zgjerim të BE-së

para 12 muajve - Lajm

Qeveria e Maqedonisë dhe BE-ja bën përpjekje të mëdha për kthimin e sërishëm të Republikës së Maqedonisë në rrugën e shpejtë drejt anëtarësimit në BE, theksoi kryeministri Zoran Zaev në debatin në Bruksel...

FOTOT/ ‘Rezultatet bindëse të Shqipërisë në rrugën drejt BE’

para 12 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një album fotografik në rrjetin social Facebook, nën titullin “Në rrugën e Bashkimit Europian”. Shefi i qeverisë ka zgjedhur të përcjellë disa momenteve kyçe të takimeve...

Arben Taravari takon euro-deputetët Vajgëll dhe Kukan

para 12 muajve - Zhurnal

Gostivar/Bruksel, 6 dhjetor - Në kuadër të vizitës së tij dyditore në Bruksel, kryetar i komunës së Gostivarit njëherit dhe sekretar i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari realizoi takime...

Zaev: Maqedonia duhet të jetë në pakon e re për zgjerim të BE-së

para 12 muajve - Tetova Sot

Qeveria e Maqedonisë dhe BE-ja bën përpjekje të mëdha për kthimin e sërishëm të Republikës së Maqedonisë në rrugën e shpejtë drejt anëtarësimit në BE, theksoi kryeministri Zoran Zaev në debatin në Bruksel...

Arben Taravari takon euro-deputetët Vajgëll dhe Kukan

para 12 muajve - Aktuale

Në kuadër të vizitës së tij dyditore në Bruksel, kryetar i komunës së Gostivarit njëherit dhe sekretar i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari realizoi takime të rëndësishme me miq të...

Zaev: Maqedonia duhet të jetë në pakon e re për zgjerim të BE-së

para 12 muajve - Almakos

Qeveria e Maqedonisë dhe BE-ja bën përpjekje të mëdha për kthimin e sërishëm të Republikës së Maqedonisë në rrugën e shpejtë drejt anëtarësimit në BE, theksoi kryeministri Zoran Zaev në debatin në Bruksel...

Grubi – Auer: Brukseli ti qaset guximshëm plotësimit të BEsë

para 12 muajve - Tetova Sot

Agjendën intensive të takimeve të nivelit të lartë në Bruksel, Deputeti Grubi e vijoi me z. Edvard Auer, drejtues i zyres së zonjës Mogherini për Ballkanin Perendimor pranë shërbimit evropian për veprim...

Zaev-Mogherini: Plani për zgjerim të BE-së duhet t’i përfshijë të gjitha shtetet e Ballkanit Perëndimor

para 12 muajve - Fol

Kryeministri Zoran Zaev realizoi takim me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Moghereini. Në takimin me Mogherini, në të cilën morë pjesë edhe Bujar...

Arben Taravari takon euro-deputetët Vajgëll dhe Kukan

para 12 muajve - Tetova1

Maqedonia të kapë trenin evropian dhe të fitojë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE Në kuadër të vizitës së tij dyditore në Bruksel, kryetar i komunës së Gostivarit njëherit dhe sekretar i përgjithshëm...

Zaev – Tajani: Reformat në Maqedoni japin rezultate të dukshme

para 12 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev, në takimin e sotëm në Bruksel me kryetarin e Parlamentit Evropian, Antonio Tajani e shprehu kënaqësinë prej mbështetjes së vazhdueshme për Republikën e Maqedonisë dhe për politikën...

Zaev: Përpjekja jonë në përputje me impulsin e përtërirë për zgjerim në BE

para 12 muajve - Shenja

Kryeministri i vendit, Zoran Zaev, pret mbështetje nga Parlamenti Evropian për iniciativën e re Zhan Mone të inicuar nga eurodeputeti, Ivo Vajgëll. Zaev këtë e ka shprehur gjatë takimit të tij me kryetarin...

Arben Taravari takon euro-deputetët Vajgëll dhe Kukan

para 12 muajve - Tetova Sot

Maqedonia të kapë trenin evropian dhe të fitojë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE Në kuadër të vizitës së tij dyditore në Bruksel, kryetar i komunës së Gostivarit njëherit dhe sekretar i përgjithshëm...

Ja si e shikon eurodeputeti gjerman Artan Grubin!

para 12 muajve - Tetova1

Deputeti Artan Grubi, kryetar i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, ka takuar në Bruksel eurodeputetin gjerman, Knut Flenkeshtajn, me ç’rast u diskutua për situatën...

Grubi: Rekomandim i pastër dhe datë për negociata

para 12 muajve - Indeks.mk

Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, njëherit edhe deputet nga radhët e BDI-së, Artan Grubi, ka vijuar vizitën në Bruksel, duke takuar përgjegjësin për përgatitjen...

Zaev në Bruksel, takime me Junkerin dhe Mogerinin

para 12 muajve - Antpress

Kryeministri Zoran Zaev po qëndron për vizitë dyditore në Bruksel, ku sot do të takohet me kryetarin e Komisionit evropian Zhan Klod Junker, me kryetarin e Parlamentit Evropian Antonio Tajani, me përfaqësuesen...

Bruksel, Zaev në takime me zyrtarët europianë

para 12 muajve - MRT

Kryeministri Zoran Zaev po qëndron për vizitë dyditore në Bruksel, ku, do të takohet me kryetarin e Komisionit evropian Zhan Klod Junker... Kryeministri, Zoran Zaev, po qëndron për vizitë dyditore në Bruksel,...

Kronologjia e takimeve/Si duhet lexuar mesazhi i Brukselit për Shqipërinë

para 12 muajve - Shqiptarja

Kryeministri Rama ka mbyllur dje një vizitë dy ditore në Bruksel në kuadër të rrugës së Shqipërisë drejt BE-së, ku ka paur një axhendë të ngjeshur takimesh. Vizita e kryeministrit Rama ishte e plotë dhe...

Grubi në Bruksel: Rekomandim i pastër dhe datë për negociata

para 12 muajve - Aktuale

Kryetari i Komisionit për Çeshtje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Artan Grubi, ka vijuar vizitën në Bruksel duke takuar z. David Kulen nga Komisioni Evropian, përgjegjës për përgaditjen...

Kronologjia e takimeve/ Si duhet lexuar mesazhi i Brukselit për Shqipërinë dhe shqiptarët

para 12 muajve - Gazeta Tema

Nga Flogert Muça Kryeministri Rama ka mbyllur dje një vizitë dy ditore në Bruksel në kuadër të rrugës së Shqipërisë drejt BE-së, ku ka paur një axhendë të ngjeshur takimesh. Vizita e kryeministrit Rama...

Tre leksione nga Brukseli për opozitën shqiptare

para 12 muajve - Gazeta Tema

Nga Alteo Hysi Ditën e djeshme, Kryeministri Rama zhvilloi një vizitë të nivelit të lartë në Bruksel, ku takoi krerët e institucioneve më të rëndësishme europiane. Vlerësimi pozitiv që drejtues si Presidenti...

GRUBI: Rekomandim i pastër dhe datë për negociata

para 12 muajve - Medial

Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, njëherit edhe deputet nga radhët e BDI-së, Artan Grubi, ka vijuar vizitën në Bruksel, duke takuar përgjegjësin për përgatitjen...

GRUBI NË BRUKSEL: REKOMANDIM I PASTËR DHE DATË PËR NEGOCIATA

para 12 muajve - TV21

Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, njëherit edhe deputet nga radhët e BDI-së, Artan Grubi, ka vijuar vizitën në Bruksel, duke takuar përgjegjësin për përgatitjen...

Zaev – Tajani: Reformat në Maqedoni japin rezultate të dukshme

para 12 muajve - Fol

Kryeministri Zoran Zaev, në takimin e sotëm në Bruksel me kryetarin e Parlamentit Evropian, Antonio Tajani e shprehu kënaqësinë prej mbështetjes së vazhdueshme për Republikën e Maqedonisë dhe për politikën...

Grubi në Bruksel: Rekomandim i pastër dhe datë për negociata

para 12 muajve - Antpress

Kryetari i Komisionit për Çeshtje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Artan Grubi, ka vijuar vizitën në Bruksel duke takuar z. David Kulen nga Komisioni Evropian, përgjegjës për përgaditjen...

Vizita e Ramës në Bruksel, që si një lajm i mirë për Shqipërinë (dhe zija që ka pllakosur në PD dhe LSI)

para 12 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama kthehet nga Brukseli, me një bilanc mëse pozitiv. Më së pari për Shqipërinë, që, ashtu siç tha kreu i BE-së, Juncker, në muajt e ardhshëm mund të hapë negociatat me Brukselin për...

Grubi në Bruksel: Rekomandim i pastër dhe datë për negociata

para 12 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Komisionit për Çeshtje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Artan Grubi, ka vijuar vizitën në Bruksel duke takuar z. David Kulen nga Komisioni Evropian, përgjegjës për përgaditjen...

Grubi takon eurodeputetin Flenkeshtajn

para 12 muajve - MRT

Kryetar i Komisionit Kuvendor për Çështje Evropiane deputeti Artan Grubi, ka takuar në Bruksel eurodeputetin gjerman, Knut Flenkeshtajn... Kryetar i Komisionit Kuvendor për Çështje Evropiane deputeti Artan...

Ja si e shikon eurodeputeti gjerman Artan Grubin!

para 12 muajve - Almakos

Deputeti Artan Grubi, kryetar i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, ka takuar në Bruksel eurodeputetin gjerman, Knut Flenkeshtajn, me ç’rast u diskutua për situatën...

Ja si e shikon eurodeputeti gjerman Artan Grubin!

para 12 muajve - Lajm

Deputeti Artan Grubi, kryetar i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, ka takuar në Bruksel eurodeputetin gjerman, Knut Flenkeshtajn, me ç’rast u diskutua për situatën...

Eurodeputetët në mbështetje të Maqedonisë

para 12 muajve - Indeks.mk

Deputeti Artan Grubi, Kryetar i Komisionit për Çeshtje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, ka takuar në Bruksel Eurodeputetin gjerman, Knut Fleckenstein, njofton Fol. Grubi dhe Fleckenstein...

Kronologjia / Si duhet lexuar mesazhi i Brukselit për shqiptarët

para 12 muajve - Java News

Kryeministri Rama ka mbyllur dje një vizitë dy ditore në Bruksel në kuadër të rrugës së Shqipërisë drejt BE-së, ku ka paur një axhendë të ngjeshur takimesh. Vizita e kryeministrit Rama ishte e plotë dhe...

Eurodeputetët në mbështetje të Maqedonisë

para 12 muajve - Ina

Deputeti Artan Grubi, Kryetar i Komisionit për Çeshtje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, ka takuar në Bruksel Eurodeputetin gjerman, Knut Fleckenstein, njofton Fol. Grubi dhe Fleckenstein...

Eurodeputetët në mbështetje të Maqedonisë

para 12 muajve - Lajmi.net

Deputeti Artan Grubi, Kryetar i Komisionit për Çeshtje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, ka takuar në Bruksel Eurodeputetin gjerman, Knut Fleckenstein, njofton Fol. Grubi dhe Fleckenstein...

Integrimi, Juncker: Mund t’i rekomandoj KE-së hapjen e negociatave

para 12 muajve - 24 ore

Presidenti i Këshillit të Europës, Jean-Claude Juncker gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin Edi Rama, ka deklaruar dje se ndodhet në një pikë ku mund t’i rekomandojë KE-së hapjen e negociatave...

Eurodeputetët në mbështetje të Maqedonisë

para 12 muajve - TV Koha

Deputeti Artan Grubi, Kryetar i Komisionit për Çeshtje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, ka takuar në Bruksel Eurodeputetin gjerman, Knut Fleckenstein, njofton Fol. Grubi dhe Fleckenstein...

Tre leksione nga Brukseli për opozitën shqiptare

para 12 muajve - Java News

Nga Alteo Hysi Ditën e djeshme, Kryeministri Rama zhvilloi një vizitë të nivelit të lartë në Bruksel, ku takoi krerët e institucioneve më të rëndësishme europiane. Vlerësimi pozitiv që drejtues si Presidenti...

Eurodeputetët në mbështetje të Maqedonisë

para 12 muajve - Gazeta Express

Deputeti Artan Grubi, Kryetar i Komisionit për Çeshtje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, ka takuar në Bruksel Eurodeputetin gjerman, Knut Fleckenstein, njofton Fol. Grubi dhe Fleckenstein...

GRUBI- FLENKESHTAJN: Mbështetja e eurodeputetëve shumë e nevojshme

para 12 muajve - Medial

Deputeti Artan Grubi, kryetar i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, ka takuar në Bruksel eurodeputetin gjerman, Knut Flenkeshtajn, me ç’rast u diskutua për situatën...

Zaev në Bruksel, takime me Junkerin dhe Mogerinin

para 12 muajve - Alsat-M

Kryeministri Zoran Zaev po qëndron për vizitë dyditore në Bruksel, ku sot do të takohet me kryetarin e Komisionit evropian Zhan Klod Junker, me kryetarin e Parlamentit Evropian Antonio Tajani, me përfaqësuesen...

GRUBI – FLENKESHTAJN: MBËSHTETJA E EURODEPUTETËVE SHUMË E NEVOJSHME

para 12 muajve - TV21

Deputeti Artan Grubi, kryetar i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, ka takuar në Bruksel eurodeputetin gjerman, Knut Flenkeshtajn, me ç’rast u diskutua për situatën...

Zaev në Bruksel, përmes facebook përcjellë porosi

para 12 muajve - Ina

Kryeministri Zoran Zaev po qëndron për vizitë dyditore në Bruksel, ku, siç u paralajmërua, sot do të takohet me kryetarin e Komisionit evropian Zhan Klod Junker, me kryetarin e Parlamentit Evropian Antonio...

Grubi – Flenkeshtajn: Evropa dhe vendet anëtare të na mbështesin

para 12 muajve - Aktuale

Deputeti Artan Grubi, Kryetar i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, ka takuar në Bruksel Eurodeputetin gjerman, Knut Flenkeshtajn, Grubi dhe Flenkeshtajn diskutuan...

Çështja "Tahiri" në Bruksel, lobingu i kryeministrit dhe shefit të opozitës me krerët e BE-së. Detajet e bisedimeve

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Tahiri ‘shkon’ në Bruksel, Basha: Pengesa kryesore kriminalizimi i politikës dhe ekonomisë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Bruksel me Presidentin e Partisë Popullore Evropiane,...

Rama kthehet duarbosh nga Brukseli

para 12 muajve - Gazeta 55

Investimi i madh i Edi Ramës në lobimin pranë Bashkimit Evropian për të mos u konsideruar kanabizimi i Shqipërisë dhe për t’u hapur negociatat si një mënyrë për të mos destabilizuar vendin. Ai u kthye...

Basha: Kriminalizimi i politikës dhe i ekonomisë, pengesë për integrimin – duhet qeveri antimafia

para 12 muajve - Gazeta 55

Takimi/Presidenti Daul i garantoi Lulzim Bashës mbështetje të plotë të PPE-së për Partinë Demokratike si alternativë qeverisëse Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua në Bruksel me Presidentin...

Grubi – Flenkeshtajn: Mbështetja e eurodeputetëve shumë e nevojshme

para 12 muajve - Tetova Sot

Deputeti Artan Grubi, kryetar i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, ka takuar në Bruksel eurodeputetin gjerman, Knut Flenkeshtajn, me ç’rast u diskutua për situatën...

Mogherini: Pajtimi dhe solidariteti parakushte për Ballkanin Perëndimor drejt BE-së

para 12 muajve - Zhurnal

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka thënë se pajtimi dhe solidariteti janë parakushte për përparim të mëtejshëm në Ballkanin Perëndimor drejt BE-së. Mogherini...

Zaev në takim me Junker, Tajani, Mogerini dhe Han në Bruksel

para 12 muajve - GazetaBlic

Kryeministri Zoran Zaev po qëndron për vizitë dyditore në Bruksel, ku, siç u paralajmërua, sot do të takohet me kryetarin e Komisionit evropian Zhan Klod Junker, me kryetarin e Parlamentit Evropian Antonio...

Tre leksione nga Brukseli për opozitën shqiptare

para 12 muajve - Lajme.al

Nga Alteo Hysi Ditën e djeshme, Kryeministri Rama zhvilloi një vizitë të nivelit të lartë në Bruksel, ku takoi krerët e institucioneve më të rëndësishme europiane. Vlerësimi pozitiv që drejtues si Presidenti...

Zaev në takim me Junker, Tajani, Mogerini dhe Han në Bruksel

para 12 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Zoran Zaev po qëndron për vizitë dyditore në Bruksel, ku, siç u paralajmërua, sot do të takohet me kryetarin e Komisionit evropian Zhan Klod Junker, me kryetarin e Parlamentit Evropian Antonio...

Grubi – Flenkeshtajn: Mbështetja e eurodeputetëve shumë e nevojshme

para 12 muajve - Almakos

Deputeti Artan Grubi, kryetar i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, ka takuar në Bruksel eurodeputetin gjerman, Knut Flenkeshtajn, me ç’rast u diskutua për situatën...

Zaev në takim me Junker, Tajani, Mogerini dhe Han në Bruksel

para 12 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev po qëndron për vizitë dyditore në Bruksel, ku, siç u paralajmërua, sot do të takohet me kryetarin e Komisionit evropian Zhan Klod Junker, me kryetarin e Parlamentit Evropian Antonio...

Udhëtimi i Ramës dhe Bashës në Bruksel, duhet të na qetësojë dhe jo të na shqetësojë

para 12 muajve - Mapo

Nga Ervis Iljazaj Që nga marrëveshja e 17 Majit midis Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, shumë nga kritikët e lidershipit të këtij të fundit, e shohin këtë akt politik si një nga përgjegjësitë kryesore të humbjes...

Mogherini: Pajtimi dhe solidariteti parakushte për Ballkanin Perëndimor drejt BE-së

para 12 muajve - Gazeta Express

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka thënë se pajtimi dhe solidariteti janë parakushte për përparim të mëtejshëm në Ballkanin Perëndimor drejt BE-së. Mogherini...

Mogherini: Pajtimi dhe solidariteti parakushte për Ballkanin Perëndimor drejt BE-së

para 12 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka thënë se pajtimi dhe solidariteti janë parakushte për përparim të mëtejshëm në Ballkanin Perëndimor drejt BE-së. Mogherini...

Zaev në takim me Junker, Tajani, Mogerini dhe Han në Bruksel

para 12 muajve - Portalb

Kryeministri Zoran Zaev po qëndron për vizitë dyditore në Bruksel, ku, siç u paralajmërua, sot do të takohet me kryetarin e Komisionit evropian Zhan Klod Junker, me kryetarin e Parlamentit Evropian Antonio...

Mogherini: Pajtimi dhe solidariteti parakushte për Ballkanin Perëndimor drejt BE-së

para 12 muajve - Lajmi.net

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka thënë se pajtimi dhe solidariteti janë parakushte për përparim të mëtejshëm në Ballkanin Perëndimor drejt BE-së. Mogherini...

Reforma në drejtësi: a është kjo arsyeja se pse edhe të djathtët europianë mbështetën kreun e të majtëve shqiptarë?

para 12 muajve - Te Sheshi

Edi Rama zhvilloi dje vizitën e dytë të tij zyrtare në kryeqytetin e Bashkimit Europian. Të parën e kishte zhvilluar në vitin 2014, pra sapo mori mandatin e parë si kryeministër. E dyta vjen më herët pas...

Krerët e BE rrëzojnë akuzat e opozitës për Tahirin dhe drogën: Jemi të impresionuar nga reformat, hapja e negociatave brenda 3 muajve

para 12 muajve - Sot News

Deklaratat e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim në takimet me ndërkombëtarët, sa i takon krimit të organizuar në Shqipëri dhe lidhjes së tij me qeverinë “Rama 2”, kanë ka qenë të...

Zaev në Bruksel takon sot Junker, Tajani, Mogerini dhe Han

para 12 muajve - Zhurnal

Shkup, 6 dhjetor - Kryeministri Zoran Zaev po qëndron për vizitë dyditore në Bruksel, ku, siç u paralajmërua, sot do të takohet me kryetarin e Komisionit evropian Zhan Klod Junker, me kryetarin e Parlamentit...

Zaev në takim me Junker, Tajani, Mogerini dhe Han në Bruksel

para 12 muajve - Almakos

Kryeministri Zoran Zaev po qëndron për vizitë dyditore në Bruksel, ku, siç u paralajmërua, sot do të takohet me kryetarin e Komisionit evropian Zhan Klod Junker, me kryetarin e Parlamentit Evropian Antonio...

Basha ankohet tek Joseph Daul për kryeministrin Rama: Vetëm qeveria antimafie zgjidh problemet e Shqipërisë

para 12 muajve - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prej dy ditësh ndodhet në Bruksel, ku mori pjesë në samitin e Partisë Popullore Europiane. Gjatë qëndrimit të tij në kryeqytetin europian, Basha zhvilloi një...

Zaev në takim me Junker, Tajani, Mogerini dhe Han në Bruksel

para 12 muajve - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev po qëndron për vizitë dyditore në Bruksel, ku, siç u paralajmërua, sot do të takohet me kryetarin e Komisionit evropian Zhan Klod Junker, me kryetarin e Parlamentit Evropian Antonio...

Mogherini: Pajtimi dhe solidariteti parakushte për Ballkanin Perëndimor drejt BE-së

para 12 muajve - Shenja

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka thënë se pajtimi dhe solidariteti janë parakushte për përparim të mëtejshëm në Ballkanin Perëndimor drejt BE-së. Mogherini...

GRUBI- FLENKESHTAJN: Mbështetja e eurodeputetëve shumë e nevojshme

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Deputeti Artan Grubi, kryetar i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, ka takuar në Bruksel eurodeputetin gjerman, Knut Flenkeshtajn, me ç’rast u diskutua...

Zaev në takim me Junker, Tajani, Mogerini dhe Han në Bruksel

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Kryeministri Zoran Zaev po qëndron për vizitë dyditore në Bruksel, ku, siç u paralajmërua, sot do të takohet me kryetarin e Komisionit evropian Zhan Klod Junker, me kryetarin e Parlamentit Evropian...

GRUBI- FLENKESHTAJN: Mbështetja e eurodeputetëve shumë e nevojshme

para 12 muajve - Fakti Ditor

Deputeti Artan Grubi, kryetar i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, ka takuar në Bruksel eurodeputetin gjerman, Knut Flenkeshtajn, me ç’rast u diskutua për situatën...

”Mbështetja e eurodeputetëve është shumë e nevojshme”

para 12 muajve - Fol

5 xDeputeti Artan Grubi, Kryetar i Komisionit për Çeshtje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, ka takuar në Bruksel Eurodeputetin gjerman, Knut Fleckenstein, njofton Fol. Grubi dhe Fleckenstein...

Zaev në takim me Junker, Tajani, Mogerini dhe Han në Bruksel

para 12 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Zoran Zaev po qëndron për vizitë dyditore në Bruksel, ku, siç u paralajmërua, sot do të takohet me kryetarin e Komisionit evropian Zhan Klod Junker, me kryetarin e Parlamentit Evropian Antonio...

Kryeministri Zaev në takim me Junker, Tajani, Mogerini dhe Han

para 12 muajve - Shenja

Kryeministri Zoran Zaev po qëndron për vizitë dyditore në Bruksel, ku, siç u paralajmërua, sot do të takohet me kryetarin e Komisionit evropian Zhan Klod Junker, me kryetarin e Parlamentit Evropian Antonio...

Rekomandimi për hapjen e negociatave, vetëm nëse ka progres në 6 muajt e ardhshëm...

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Komisionit Evropian Jean Claud Juncker në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama deklaroi se rekomandimi për hapjen e negociatave me Shqipërinë do të vijë vetëm nëse do të...

Zaev në takim me përfaqësuesit më të lartë të Brukselit

para 12 muajve - Fol

Kryeministri Zoran Zaev është duke qëndruar për vizitë dyditore në Bruksel, ku, siç u paralajmërua, sot do të takohet me kryetarin e Komisionit evropian Zhan Klod Junker, me kryetarin e Parlamentit Evropian...

Mogherini: Pajtimi dhe solidariteti parakushte për Ballkanin Perëndimor

para 12 muajve - Sovrani

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka thënë se pajtimi dhe solidariteti janë parakushte për përparim të mëtejshëm në Ballkanin Perëndimor drejt BE-së. Mogherini...

Mogherini: Pajtimi dhe solidariteti parakushte për Ballkanin Perëndimor drejt BE-së

para 12 muajve - Periskopi

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka thënë se pajtimi dhe solidariteti janë parakushte për përparim të mëtejshëm në Ballkanin Perëndimor drejt BE-së. Mogherini...

ZAEV: Do ta bindim KE-në për fillim të negociatave

para 12 muajve - Medial

Me kryetarin e Parlamentit Evropian Antonio Tajani, kryetarin e Komisionit Evropian Zhan Klod Junker dhe eurokomisarët Federika Mogerini dhe Johanes Han edhe një herë do t’i konfirmojmë marrëdhëniet e...

BE-ja dhe SHBA-të rikonfirmojnë angazhimin në sigurinë botërore

para 12 muajve - Tetova Sot

SHBA-të i qëndrojnë angazhimit të partneritetit afatgjatë me Bashkimin Evropian dhe të arritjes së objektivave të përbashkëta për sigurinë botërore, deklaroi sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson...

Junker gëzon Ramën: “Jemi në pikën ku mund t’i rekomandoj Këshillit hapjen e negociatave me Shqipërinë”

para 12 muajve - RTSH

Presidenti i Komisionit Europian, Zhan Klod Junker deklaroi të martën se ndodhet në një pikë ku mund t’i rekomandojë KE-së hapjen e negociatave me Shqipërinë. Këtë deklaratë zoti Junker e bëri pas takimit...

Rama-Basha në Bruksel, lexime të ndryshme për zhvillimet në Shqipëri

para 12 muajve - Lajmi.net

Rama-Basha në Bruksel, në të njëjtën ditë, vetëm 500 metra larg njëri-tjetrit, i lë vend imagjinatës për një Detantë, një vendtakim neutral, për të shoshitur mosmarrëveshjet e përditshme. Por, deklaratat...

Junker pret Ramën: “Jemi në pikën ku mund t’i rekomandoj Këshillit hapjen e negociatave me Shqipërinë”

para 12 muajve - RTSH

Presidenti i Komisionit Europian, Zhan Klod Junker deklaroi të martën se ndodhet në një pikë ku mund t’i rekomandojë KE-së hapjen e negociatave me Shqipërinë. Këtë deklaratë zoti Junker e bëri pas takimit...

Juncker: Mund t’i rekomandoj KE-së hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti i Këshillit të Europës, Jean-Claude Juncker gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin Edi Rama, ka deklaruar se ndodhet në një pikë ku mund t’i rekomandojë KE-së hapjen e negociatave...

Lulzim Basha takon presidentin e PPE, Joseph Daul për integrimin dhe goditjen e krimit

para 12 muajve - Vizion Plus

Kryetari i partisë demokratike, Lulzim Basha, u takua ne Bruksel me presidentin e partisë popullore Europiane, Joseph Daul. Sipas njoftimit te zyrës se shtypit te PD-se, presidenti Daul i garantoi Bashes...

Edi Rama takon krerët e Unionit, BE “vulos” çeljen e negociatave

para 12 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama merr një mesazh të qartë mbështetjeje nga Brukseli për çeljen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë. Presidenti i Komisioni Europian Jan Claude Juncker u tregua i prerë kur tha...

Zaev: Do ta bindim KE-në që të marrë vendim për fillim të negociatave

para 12 muajve - Portalb

Me kryetarin e Parlamentit Evropian Antonio Tajani, kryetarin e Komisionit Evropian Zhan Klod Junker dhe eurokomisarët Federika Mogerini dhe Johanes Han edhe një herë do t’i konfirmojmë marrëdhëniet e...

Kryeministri Edi Rama takohet me drejtuesit e Parlamentit dhe Komisionit Europian

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po zhvillon një vizitë dyditore në Bruksel, ku u takua me drejtuesit kryesorë të Parlamentit dhe Komisionit Europian. Presidenti i Parlamentit Europian, Antonio Tajani,...

​BE-ja dhe SHBA-të rikonfirmojnë angazhimin në sigurinë botërore

para 12 muajve - RTV 21

Tillerson vlerëson angazhimin e BE-së SHBA-të i qëndrojnë angazhimit të partneritetit afatgjatë me Bashkimin Evropian dhe të arritjes së objektivave të përbashkëta për sigurinë botërore, deklaroi sekretari...

Zaev: Do ta bindim KE-në që të marrë vendim për fillim të negociatave

para 12 muajve - Lajmi.net

Me kryetarin e Parlamentit Evropian Antonio Tajani, kryetarin e Komisionit Evropian Zhan Klod Junker dhe eurokomisarët Federika Mogerini dhe Johanes Han edhe një herë do t'i konfirmojmë marrëdhëniet e...

Shqipëria merr lajm të mirë nga Brukseli, Juncker: Nëse vijohet kështu në pak kohë “drita jeshile”

para 12 muajve - Tetova1

Shqipëria merr lajm të mirë nga Brukseli, Juncker: Nëse vijohet kështu në pak kohë “drita jeshile” Shqipëria merr lajm të mirë nga Brukseli, Juncker: Nëse vijohet kështu në pak kohë “drita jeshile” Publikuar:...

Zaev: Do ta bindim KE-në që të marrë vendim për fillim të negociatave

para 12 muajve - Zhurnal

Bruksel, 5 dhjetor - Me kryetarin e Parlamentit Evropian Antonio Tajani, kryetarin e Komisionit Evropian Zhan Klod Junker dhe eurokomisarët Federika Mogerini dhe Johanes Han edhe një herë do t'i konfirmojmë...

Shqipëria merr lajm të mirë nga Brukseli, Juncker: Nëse vijohet kështu në pak kohë “drita jeshile”

para 12 muajve - Tetova Sot

Gjatë vizitës së tij në Brukesel, kryeministri Edi Rama doli në konferencë për shtyp me Presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker. Në fjalën e tij Presidenti i KE-së, Juncker tha se Komisioni...

Rama në Bruksel, takime me zyrtarë të BE-së

para 12 muajve - Alsat-M

Shqipëria është në rrugë të mbarë për të filluar negociatat me Bashkimin Evropian. Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker pas takimit me kryeministrin shqiptar Edi Rama në Bruksel, tha se...

Bruksel, Basha takon kreun e PPE: Mbrojtja politike e Tahirit minon shanset për në BE

para 12 muajve - Zhurnal

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Bruksel me Presidentin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul. Pozita e vështirë në të cilën qeveria e ka vënë Shqipërinë dhe integrimin e saj...

Juncker: Mund t’i rekomandoj KE-së hapjen e negociatave

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti i Këshillit të Europës, Jean-Claude Juncker gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin Edi Rama, ka deklaruar se ndodhet në një pikë ku mund t’i rekomandojë KE-së hapjen e negociatave...

Juncker: Mund t’i rekomandoj KE-së hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti i Këshillit të Europës, Jean-Claude Juncker gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin Edi Rama, ka deklaruar se ndodhet në një pikë ku mund t’i rekomandojë KE-së hapjen e negociatave...

Rama: Integrimi në BE, forcë shtytëse drejt së ardhmes

para 12 muajve - Koha.net

Integrimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian është mjaft i rëndësishëm, si forcë shtytëse drejt së ardhmes, për kryerjen e reformave dhe për ndërtimin e institucioneve, tha sot kryeministri...

​Rama: Integrimi në BE, forcë shtytëse drejt së ardhmes

para 12 muajve - RTV 21

Rama: Sot në Ballkan kemi një situatë tërësisht ndryshe Integrimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian është mjaft i rëndësishëm, si forcë shtytëse drejt së ardhmes, për kryerjen e reformave...

Bruksel, Basha takon kreun e PPE: Mbrojtja politike e Tahirit minon shanset për në BE

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Bruksel me Presidentin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul. Pozita e vështirë në të cilën qeveria e ka vënë Shqipërinë dhe integrimin e saj...

Shqipëria merr lajm të mirë nga Brukseli, Juncker: Nëse vijohet kështu në pak kohë “drita jeshile”

para 12 muajve - Politiko

Gjatë vizitës së tij në Brukesel, kryeministri Edi Rama doli në konferencë për shtyp me Presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker. Në fjalën e tij Presidenti i KE-së, Juncker tha se Komisioni...

Zaev në Bruksel: Do të afirmohen përpjekjet për integrimin në BE

para 12 muajve - Gazeta Express

Zaev pritet që nesër për herë të parë të takojë kreun e Komisionit Europian, Zhan Kllod Junker. Në komunikatën nga Qeveria thuhet se kryeministri do të takojë edhe kreun e Parlamentit të Europës, Antonio...

Juncker: KE-ja për gjashtë muaj mund të rekomandojë fillim të negociatave për pranimin e Shqipërisë në BE

para 12 muajve - Tetova Sot

Komisioni Evropian për gjashtë muaj mund të rekomandojë fillim të negociatave për pranimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian nëse vendi vazhdon me progresin në rrugën drejt reformave. Këtë e deklaroi...

Zaev në Bruksel: Do të afirmohen përpjekjet për integrimin në BE

para 12 muajve - MRT

Një delegacion qeveritar i udhëhequr nga kryeministri, Zoran Zaev, po qëndron për vizitë dyditore në Bruksel, ku janë paraparë takime me zyrtarë të lartë të BE-së... Zaev pritet që nesër për herë të parë...

Basha takon Presidentin e PPE: Qeveria po pengon integrimin drejt BE-së

para 12 muajve - BalkanWeb

BRUKSEL- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Bruksel me Presidentin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul. Pozita e vështirë në të cilën qeveria e ka vënë Shqipërinë dhe integrimin...

“Shqipërinë dua ta shoh në BE”, Juncker jep deklaratën e fortë: Çfarë ju pret për tre muaj

para 12 muajve - NOA

“Nëse Shqipëria vazhdon rrugën e progresit të treguar deri më tani, në Pranverë mund të hapë negociatat me BE-në” Deklarata e fortë ka ardhur nga Presidenti i Komisionit Evropian Jean-Cloude Juncker në...

Zaev: Do ta bindim KE-në që të marrë vendim për fillim të negociatave

para 12 muajve - Tetova Sot

Me kryetarin e Parlamentit Evropian Antonio Tajani, kryetarin e Komisionit Evropian Zhan Klod Junker dhe eurokomisarët Federika Mogerini dhe Johanes Han edhe një herë do t’i konfirmojmë marrëdhëniet e...

Juncker: Hapja e negociatave me Shqipërinë, varet nga progresi që do bëhet përgjatë 6 muajve

para 12 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, në një konferencë për shtyp me kryeministrin Edi Rama të martën ka deklaruar se çelja e negociatave për Shqipërinë varet nga progresi që do të bëhet...

Juncker: Progresi i Shqipërisë impresionues, mund t’i rekomandoj KE hapjen e negociatave

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i Këshillit të Europës, Jean-Claude Juncker gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin Edi Rama, ka deklaruar se ndodhet në një pikë ku mund t’i rekomandojë KE-së hapjen e negociatave...

Juncker: Jam i impresionuar nga progresi në Shqipëri. Nëse vijohet kështu për 2-3 muaj do…

para 12 muajve - BalkanWeb

BRUKSEL- Kryeministri Edi Rama ka dalë në konferencë për shtyp me Presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ku kanë folur sërish për hapjen e negociatave të Shqipërisë. Juncker tha se gjithçka...

Shqipëria merr lajm të mirë nga Brukseli, Juncker: Nëse vijohet kështu në pak kohë “drita jeshile”

para 12 muajve - Gazeta Express

Gjatë vizitës së tij në Brukesel, kryeministri Edi Rama doli në konferencë për shtyp me Presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker. Në fjalën e tij Presidenti i KE-së, Juncker tha se Komisioni...

Juncker-Ramës:Nëse vijoni reformat do jemi pranë rekomandimit për integrimin

para 12 muajve - Shqiptarja

Kryeministri Rama dhe Presidenti i KE, Juncker patën një konferencë të përbashkët, ku Jucker premtoi se nëse reformat do të vijojnë, atëhere do ti prezantohet Këshillit rekomandimi për hapjen e negociatave me Shqipërinë.

Juncker: Hapja e negociatave me Shqipërinë, varet nga progresi që do bëhet përgjatë 6 muajve

para 12 muajve - Opinion

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, në një konferencë për shtyp me kryeministrin Edi Rama të martën ka deklaruar se çelja e negociatave për Shqipërinë varet nga progresi që do të bëhet...

Juncker jep shpresë për të rekomanduar hapjen e negociatave

para 12 muajve - Illyria

Presidenti i Këshillit të Europës, Jean-Claude Juncker gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin Edi Rama, ka deklaruar se ndodhet në një pikë ku mund t’i rekomandojë KE-së hapjen e negociatave...

Juncker: Jam i impresionuar nga Shqipëria. Për 2 muaj do merrni rekomandimin

para 12 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama ka dalë në konferencë për shtyp me Presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ku kanë folur sërish për hapjen e negociatave të Shqipërisë. Juncker tha se gjithçka për...

Basha takim me presidentin e PPE-së: Qeveria po pengon integrimin. Daul: Keni mbështetjen tonë të plotë

para 12 muajve - Mapo

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Bruksel me Presidentin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul. Pozita e vështirë në të cilën qeveria e ka vënë Shqipërinë dhe integrimin e saj...

Basha-Daul: Qeveria antimafie zgjidh problemet e Shqipërisë

para 12 muajve - Shqiptarja

Lulzim Basha u takua këtë të martë në Bruksel me kryetarin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul, me të cilin bisedoi mbi procesin e integrimit të Shqipërisë dhe vështirësitë që, sipas kreut të PD,...

Rama: Integrimi në BE, forcë shtytëse drejt së ardhmes

para 12 muajve - Gazeta e re

Integrimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian është mjaft i rëndësishëm, si forcë shtytëse drejt së ardhmes, për kryerjen e reformave dhe për ndërtimin e institucioneve, tha sot kryeministri...

Basha takohet me Presidentin e PPE: Kriminalizimi i politikës, pengesë për negociatat

para 12 muajve - Opinion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Bruksel me Presidentin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul. Pozita e vështirë në të cilën qeveria e ka vënë Shqipërinë dhe integrimin e saj...

VIDEO/ Rekomandimi për hapjen e negociatave, vetëm nëse ka progres në 6 muajt e ardhshëm...

para 12 muajve - Syri

Presidenti i Komisionit Europian Jean Claud Juncker në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama deklaroi se rekomandimi për hapjen e negociatave me Shqipërinë do të vijë vetëm nëse do të...

Tahiri ‘shkon’ në Bruksel, Basha: Pengesa kryesore kriminalizimi i politikës dhe ekonomisë

para 12 muajve - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Bruksel me Presidentin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul. Pozita e vështirë në të cilën qeveria e ka vënë Shqipërinë dhe integrimin e saj...

Basha me Presidentin e PPE: Integrimi po pengohet nga kriminalizimi i politikës

para 12 muajve - NOA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në kuadër të vizitës së tij në Bruksel u takua me Presidentin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul. Kryetari i opozitës ndau me Presidentin e PPE, shqetësimin...

Basha me Presidentin e PPE: Qeveria po pengon integrimin me projektin e kriminalizimit

para 12 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Bruksel me Presidentin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul. Kryetari i opozitës ndau me Presidentin e PPE, shqetësimin se mbrojtja politike,...

BE-ja dhe SHBA-të rikonfirmojnë angazhimin në sigurinë botërore

para 12 muajve - Gazeta e re

SHBA-të i qëndrojnë angazhimit të partneritetit afatgjatë me Bashkimin Evropian dhe të arritjes së objektivave të përbashkëta për sigurinë botërore, deklaroi sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson...

Taravari në Bruksel: “BE të përkrahë edhe pushtetin lokal në Ballkanin perëndimor”

para 12 muajve - Almakos

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ishte panelist në Samitin vjetor evropian për Ballkanin, “Ballkani Perëndimor në udhëkryq – Sfida të reja, dinamikë në ndryshim” i cili u realizua në Bruksel....

Zaev: Maqedonia do bëhet anëtare e BE-së

para 12 muajve - Sovrani

Zaev pritet që nesër për herë të parë të takojë kreun e Komisionit Europian, Zhan Kllod Junker. Në komunikatën nga Qeveria thuhet se kryeministri do të takojë edhe kreun e Parlamentit të Europës, Antonio...

Rama: Integrimi në BE, forcë shtytëse drejt së ardhmes

para 12 muajve - Fakti Ditor

Integrimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian është mjaft i rëndësishëm, si forcë shtytëse drejt së ardhmes, për kryerjen e reformave dhe për ndërtimin e institucioneve, tha sot kryeministri...

Rama: Anëtarësimi në BE s’duhet të kthehet në iluzion

para 12 muajve - Lajmi.net

Gjatë forumit të Ballkanit Perëndimor, “Miqtë e Europës”, që është duke u mbajtur në Brukesl, Kryeministri Rama u shpreh se pa ndihmën e Bashkimit Europian, Shqipëria nuk do të mundte të realizonte reformat...

Rama takon Presidentin e PE për çeljen e negociatave: Në muajin maj do të…

para 12 muajve - Mapo

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka zhvilluar sot një konferencë të përbashkët për shtyp me Presidentin e Parlamentit Europian Antonio Tajani në Bruksel. Fillimisht fjalën e mori, italiani Tajani i cili...

​BE-ja dhe SHBA-të rikonfirmojnë angazhimin në sigurinë botërore

para 12 muajve - KosovaPress

Mogherini tha se ajo dhe Tillerson biseduan për ”procesin e paqes në Lindjen e Mesme, rëndësinë për të mbajtur marrëveshjen bërthamore me Iranin të paprekur, nevojën për një rezolutë mbi konfliktin sirian...

Rama e Basha në Bruksel: mesazhe për dy Shqipëri të ndryshme

para 12 muajve - Te Sheshi

Të ndodhur të dy në Bruksel, në një rrethanë rastësore, Rama e Basha kanë përcjellë kumte të kundërta në lidhje me të pozitën momentale të Shqipërisë në gjykimin e BE-së. Kreu i Komisionit Europian, Jean...

Taravari në Bruksel: “BE të përkrahë edhe pushtetin lokal në Ballkanin perëndimor”

para 12 muajve - Zhurnal

Gostivar/Bruksel, 5 dhjetor - Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ishte panelist në Samitin vjetor evropian për Ballkanin, “Ballkani Perëndimor në udhëkryq - Sfida të reja, dinamikë në ndryshim”...

Negociatat, Presidenti i PE takim me Ramën: Shqipëria po ecën mirë në rrugëtimin e BE

para 12 muajve - Sot News

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka zhvilluar sot një konferencë të përbashkët për shtyp me Presidentin e Parlamentit Europian Antonio Tajani në Bruksel. Fillimisht fjalën e mori, italiani Tajani i cili...

Presidenti i PE-së takim me Ramën: Në pranverë do të vij në Shqipëri

para 12 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim me Presidentin e Parlamentit Evropian Antonio Tajani në Bruksel. “E përgëzova kryeministrin jo vetëm për rezultatin zgjedhorë por edhe sepse Shqipëria është...

Juncker jep lajmin e mirë: Do u propozojmë vendeve anëtare çeljen e negociatave

para 12 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ndodhohet në Bruksel ku ka zhvilluar takime me krerët e BE. Pas takimit me presidentin e KE, Rama dhe Juncker zhvilluan një konferencë për mediat. Juncker, gjatë deklaratës së tij...

Shqipëria merr lajm të mirë nga Brukseli, Juncker: Nëse vijohet kështu në pak kohë “drita jeshile”

para 12 muajve - AlbPress

Gjatë vizitës së tij në Brukesel, kryeministri Edi Rama doli në konferencë për shtyp me Presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker. Në fjalën e tij Presidenti i KE-së, Juncker tha se Komisioni...

Rama takon Tajanin: Reformat do vijojnë me vendosmëri

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Gjatë vizitës së tij në Bruksel, kryeministri Rama është takuar edhe me presidentin e Parlamentit Europian, Enriko Tajani. Në në një konferencë të përbashkët për shtyp, shefi i qeverisë tha se Shqipëria...

Rama me Presidentin e PE për çeljen e negociatave: Në muajin maj do të …

para 12 muajve - BalkanWeb

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka zhvilluar sot një konferencë të përbashkët për shtyp me Presidentin e Parlamentit Europian Antonio Tajani në Bruksel. Fillimisht fjalën e mori, italiani Tajani i cili...

Presidenti i PE: Reforma në drejtësi, afron me BE. Rama: I lumtur që sot flas me rezultate

para 12 muajve - NOA

Kryeministri Edi Rama në vijim të vizitës së tij në Bruksel, doli në një konferencë të përbashkët për mediat me Presidentin e Parlamentit Euriopian, Antonio Tajani. Presidenti Tajani në fjalën e tij vlerësoi...

​Rama: Integrimi në BE, forcë shtytëse drejt së ardhmes

para 12 muajve - KosovaPress

“Në BE pyesin veten se çfarë po ndodh në Ballkan, ndërsa në Ballkan pyetja jonë është çfarë po ndodh në BE. Duket sikur bota është kthyer përmbys. Disa vjet më parë problemi ishte tek ne, ndërkohë që tani...

Presidenti i PE-së: Në pranverë vij në Shqipëri! Rama: Mund të vini edhe pa lajmëruar!

para 12 muajve - Syri

Gjatë takimit të Bruksel Presidenti i Parlamentit Europian Antonio Tajani, teksa mbajti një fjalim të shkurtër njoftoi edhe për  vizitën në Shqipëri. Tajani ka vlerësuar reformat e ndërmarra në Shqipëri...

Taravari në Bruksel: “BE të përkrahë edhe pushtetin lokal në Ballkanin perëndimor”

para 12 muajve - Aktuale

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ishte panelist në Samitin vjetor evropian për Ballkanin, “Ballkani Perëndimor në udhëkryq – Sfida të reja, dinamikë në ndryshim” i cili u realizua në Bruksel....

Rama takim me Presidentin e PE: Kemi besim në çeljen e negociatave

para 12 muajve - Shqiptarja

I pranishëm në Bruksel, kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim me Presidentin e Parlamentit Evropian Antonio Tajani. Në fjalën e tij Presidenti i PE, teksa përgëzoi Kryeministrin për progresin e...

Basha: Qeveria pengon integrimin me krim, drogë dhe mbrojtjen e Tahirit

para 12 muajve - Illyria

Kryetari i Partisë Demokratike opozitare Lulzim Basha u takua në Bruksel me Presidentin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Bruksel me Presidentin...

Taravari në Bruksel: “BE të përkrahë edhe pushtetin lokal në Ballkanin perëndimor”

para 12 muajve - Lajm

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ishte panelist në Samitin vjetor evropian për Ballkanin, “Ballkani Perëndimor në udhëkryq – Sfida të reja, dinamikë në ndryshim” i cili u realizua në Bruksel....

Taravari në Bruksel: “BE të përkrahë edhe pushtetin lokal në Ballkanin perëndimor”

para 12 muajve - Tetova1

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ishte panelist në Samitin vjetor evropian për Ballkanin, “Ballkani Perëndimor në udhëkryq – Sfida të reja, dinamikë në ndryshim” i cili u realizua në Bruksel....

Mogherini dhe Tillerson rikonfirmojnë angazhimin në Ballkan

para 12 muajve - Lajmi.net

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, u bëri thirrje vendeve të Ballkanit Perëndimor që të vazhdojnë reformat dhe procesin e pajtimit, si kushte për anëtarësim në BE....

Negociatat, Rama me Presidentin e PE: Shqipëria po ecën mirë në rrugëtimin drejt BE

para 12 muajve - Java News

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka zhvilluar sot një konferencë të përbashkët për shtyp me Presidentin e Parlamentit Europian Antonio Tajani në Bruksel. Fillimisht fjalën e mori, italiani Tajani i cili...

Mogherini dhe Tillerson rikonfirmojnë angazhimin në Ballkan

para 12 muajve - GazetaBlic

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, u bëri thirrje vendeve të Ballkanit Perëndimor që të vazhdojnë reformat dhe procesin e pajtimit, si kushte për anëtarësim në BE....

Taravari në Bruksel: “BE të përkrahë edhe pushtetin lokal në Ballkanin perëndimor”

para 12 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ishte panelist në Samitin vjetor evropian për Ballkanin, “Ballkani Perëndimor në udhëkryq – Sfida të reja, dinamikë në ndryshim” i cili u realizua në Bruksel....

Mogherini dhe Tillerson rikonfirmojnë angazhimin në Ballkan

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, u bëri thirrje vendeve të Ballkanit Perëndimor që të vazhdojnë reformat dhe procesin e pajtimit, si kushte për anëtarësim në BE....

Grubi me NATO-n e nis vizitën në Bruksel

para 12 muajve - Medial

Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Artan Grubi, ka nisur vizitën dyditore në Bruksel me takim në selinë qendrore të NATO-s dhe pjesëmarrje në takimin “Miqtë...

Rama takon Presidentin e PE për çeljen e negociatave: Në muajin maj do të …

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka zhvilluar sot një konferencë të përbashkët për shtyp me Presidentin e Parlamentit Europian Antonio Tajani në Bruksel. Fillimisht fjalën e mori, italiani Tajani i cili...

Mogherini: Ballkani Perëndimor në BE është interes ekonomik dhe i sigurisë

para 12 muajve - Telegrafi

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka deklaruar se BE-ja është e interesuar që gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor të bëhen pjesë e familjes evropiane, përcjell Telegrafi...

Deputeti Grubi për vizitë dyditore në Bruksel

para 12 muajve - Almakos

Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Artan Grubi, ka filluar vizitën dyditore në Bruksel me takim në selinë qendrore të NATO- s dhe pjesëmarrje në takimin...

Grubi me NATO-n e nis vizitën në Bruksel

para 12 muajve - Indeks.mk

Kryetari i Komisionit për Çeshtje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Artan Grubi, ka nisur vizitën dyditore në Bruksel me takim në selinë qëndrore të NATOsë dhe pjesëmarrje në takimin...

Mogherini dhe Tillerson rikonfirmojnë angazhimin në Ballkan

para 12 muajve - Tetova Sot

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, u bëri thirrje vendeve të Ballkanit Perëndimor që të vazhdojnë reformat dhe procesin e pajtimit, si kushte për anëtarësim në BE....

Grubi me NATO-n e nis vizitën në Bruksel

para 12 muajve - Aktuale

Kryetari i Komisionit për Çeshtje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Artan Grubi, ka nisur vizitën dyditore në Bruksel me takim në selinë qëndrore të NATOsë dhe pjesëmarrje në takimin...

MOGERINI: BE-JA E INTERESUAR PËR PRANIMIN E VENDEVE TË BALLKANIT

para 12 muajve - TV21

Bashkimi Evropian është i interesuar që gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor të bëhen pjesë e familjes evropiane, deklaroi përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogerini....

ZAEV NË BRUKSEL TAKIME ME JUNKER, TAJANI, MOGERNINI DHE HAN

para 12 muajve - TV21

Kryeministri Zoran Zaev sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë pune dyditore në Bruksel, ku, siç paralajmërohet , do të takohet me kryetarin e Komisionit Evropian Zhan Klod Junker, me kryetarin e Parlamentit...

Drejtpërdrejtë KM Edi Rama në Bruksel me presidentin e BE-së, Antonio Tajani

para 12 muajve - Illyria

ERTV Live😊: Bruksel, me Antonio Tajani, President i Parlamentit Europian🇦🇱🇪🇺 Posted by Edi Rama on Tuesday, December 5, 2017

Mogherini: Ballkani Perëndimor në BE është interes ekonomik dhe i sigurisë

para 12 muajve - Tetova Sot

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka deklaruar se BE-ja është e interesuar që gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor të bëhen pjesë e familjes evropiane. ”Nuk mendoj se BE-ja...

Artan Grubi në Bruksel takohet me “bullduzherin” amerikan Hoyt Yee

para 12 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Komisionit për Çeshtje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Artan Grubi, ka nisur vizitën dyditore në Bruksel me takim në selinë qëndrore të NATO-së dhe pjesëmarrje në takimin...

Grubi me NATO-në e nis vizitën në Bruksel

para 12 muajve - Antpress

Kryetari i Komisionit për Çeshtje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Artan Grubi, ka nisur vizitën dyditore në Bruksel me takim në selinë qëndrore të NATOsë dhe pjesëmarrje në takimin...

Grubi me NATO-në e nis vizitën në Bruksel

para 12 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Komisionit për Çeshtje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Artan Grubi, ka nisur vizitën dyditore në Bruksel me takim në selinë qëndrore të NATOsë dhe pjesëmarrje në takimin...

Mhogerini: BE është e interesuar që Ballkani të integrohet në Union

para 12 muajve - InfoShqip

Bashkimi Evropian është i interesuar që gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor të bëhen pjesë e familjes evropiane, deklaroi përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogerini....

Zaev në Bruksel, takon Junkerin dhe Mogerinin

para 12 muajve - InfoShqip

Kryeministri Zoran Zaev sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë pune dyditore në Bruksel, ku, siç paralajmërohet , do të takohet me kryetarin e Komisionit Evropian Zhan Klod Junker, me kryetarin e Parlamentit...

Mogherini: Ballkani Perëndimor në BE është interes ekonomik dhe i sigurisë

para 12 muajve - Insajderi

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka deklaruar se BE-ja është e interesuar që gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor të bëhen pjesë e familjes evropiane, përcjell Telegrafi...

Basha: Integrimi i Shqipërisë në rrezik nga kanabizimi – urgjente nevoja për qeveri “Antimafia”

para 12 muajve - Gazeta 55

Vendet e BE stepje për Shqipërinë, çështja ‘Tahiri’ ka lënë shije të hidhur – Kreu i PD, Lulzim Basha ndodhet në Bruksel në punimet e Asamblesë Politike të Partisë Popullore Evropiane. Në një deklaratë...

Çka parasheh BE-ja për Kosovën?

para 12 muajve - Lajmi.net

Kosova do ta mirëpresë dokumentin ‘Perspektiva kredibile e zgjerimit për Ballkanin Perëndimor’, sepse këtu vërtetohet identiteti i jonë si shtet i pavarur dhe konfirmohet që Kosova si shtet e ka vendin...

Një përsëritje e fotografisë me Trumpin, në Bruksel

para 12 muajve - Gazeta Tema

Nga Mero Baze Fjalimi i Lulzim Bashës në Bruksel nuk është aspak shqetësues për Shqipërinë. Nëse e lexon me qetësi, Lulzim Basha nuk i thotë Brukselit, se çfarë duan shqiptarët nga Brukseli, por u thotë...

Një përsëritje e fotografisë me Trumpin, në Bruksel

para 12 muajve - Java News

Nga Mero Baze Fjalimi i Lulzim Bashës në Bruksel nuk është aspak shqetësues për Shqipërinë. Nëse e lexon me qetësi, Lulzim Basha nuk i thotë Brukselit, se çfarë duan shqiptarët nga Brukseli, por u thotë...

Shansi i fundit i Bashës në Bruksel

para 12 muajve - Java News

Nga Flogert Muça Kryeministri Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha janë nisur sot drejt Brukselit. Vendi do jetë i njëjtë por axhendat mesa duket jo. Për kryeministrin Rama zyra e shtypit...

Shansi i fundit i Bashës në Bruksel

para 12 muajve - Lajme.al

Nga Flogert Muça Kryeministri Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha janë nisur sot drejt Brukselit. Vendi do jetë i njëjtë por axhendat mesa duket jo. Për kryeministrin Rama zyra e shtypit...

Shqipëria 2018: Drejt një hapi madh

para 12 muajve - BalkanWeb

Nga: Ditmir BUSHATI Ndërsa i afrohemi presidencës bullgare të BE-së e cila nis vitin që vjen dhe bëjmë bilancin e ndërveprimit të rritur midis vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe BE-së gjatë dy viteve...

Shqipëria 2018: Gati për hapin e madh!

para 12 muajve - Java News

Ky është një artikull i Euractiv per Shqipërinë dhe rrugëtimin europian të vendit tonë. Shqipëria pret që Bashkimi Europian të njohë potencialin e saj për të qenë partnerë, duke hapur pranverën e 2018-s...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK