http://kariera.mk

Erdogan flet për mediat greke: Si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë turke

para 10 muajve - Gazeta Express

Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini-n duke folur para gazetarit...

Erdogan flet për Kathimerini-n: Ja si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë turke

para 10 muajve - Syri

Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini-n duke folur para gazetarit...

Erdogan, vizitë historike në Greqi

para 10 muajve - Mapo

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka mbërritur paraditen e sotme për një vizitë dyditore në Greqi, e cila konsiderohet historike. Presidenti turk është pritur në aeroport nga Ministri i jashtëm grek...

Edhe Erdogan në hall me demarkacionin

para 10 muajve - GazetaBlic

Presidenti turk Erdogan, gjatë vizitës historikë në Greqi, ka kërkuar rishikimin e hapësirës ajrore dhe kufirit mes Greqisë dhe Turqisë, shkruan freemalaysiatoday Ai ka kërkuar që të rishikohet e traktatit...

Erdogan mbërrin për një vizitë zyrtare në Greqi

para 10 muajve - Telegrafi

Presidenti turk Erdogan mbërriti për një vizitë zyrtare në Greqi. ”Kjo vizitë, e para e një presidenti turk në Greqi, pas disa dekadash, është një shans për të dyja vendet për të bërë hapa të rëndësishme...

Erdogan, vizitë historike në Greqi

para 10 muajve - Vizion Plus

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka mbërritur paraditen e sotme për një vizitë dyditore në Greqi, e cila konsiderohet historike. Presidenti turk është pritur në aeroport nga Ministri i jashtëm grek...

Edhe Erdogan në hall me demarkacionin

para 10 muajve - Gazeta Express

Presidenti turk Erdogan, gjatë vizitës historikë në Greqi, ka kërkuar rishikimin e hapësirës ajrore dhe kufirit mes Greqisë dhe Turqisë, shkruan freemalaysiatoday Ai ka kërkuar që të rishikohet e traktatit...

Erdogan viziton Greqinë, vizita e parë e një presidenti turk në 65 vjet

para 10 muajve - RTSH

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka filluar një vizitë zyrtare në Greqi, e para kjo e zhvilluar nga një president turk gjatë 65 viteve të fundit. Para se Erdoan të zbriste në tokën greke, zëdhënësi...

Ura të reja komunikimi

para 10 muajve - Politiko

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërriti në Athinë për një vizitë zyrtare, ku është pritur në aeroport nga ministri i Jashtëm, Nikos Kotzias. Ai është ftuar në Athinë nga homologu i tij grek, Prokopis...

Erdoğan: Ka ende hollësi që nuk janë kuptuar rreth Marrëveshjes së Lozanës

para 10 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ATHINË (AA) - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se ka disa hollësi që ende nuk janë kuptuar për sa i përket Marrëveshjes së Lozanës, raporton Anadolu Agency (AA). "Për sa i...

Erdogan merr shuplakën e parë në Athinë

para 10 muajve - Gazeta Express

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos, kundërshtoi hapur pretendimet e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan se traktati i Lozanës, që ndan kufijtë e tanishëm midis dy vendeve, ka nevojë për rishikim. Presidenti...

Erdogan: Si e martova kryetarin grek të partisë time, me një vajzë turke. Fjala luftë tremb grekët, por…

para 10 muajve - Gazeta Tema

Presidenti turk Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për gazetën e njohur greke “Kathimerini”, ndërkohë që zhvillon një vizitë historike në Athinë, e para e një presidenti turk që prej 65 vjetësh....

‘Nuk ka ndryshim kufijsh!’ Erdogan merr shuplakën e parë në Athinë

para 10 muajve - Syri

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos, kundërshtoi hapur pretendimet e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan se traktati i Lozanës, që ndan kufijtë e tanishëm midis dy vendeve, ka nevojë për rishikim. Presidenti...

Tronditet Erdogan, merr “shuplakën” e parë në Athinë nga homologu i tij

para 10 muajve - Syri

Presidenti turk Erdogan është duke zhvilluar në këto momente takimin e parë zyrtar në Athinë me homologun e tij, Prokopis Pavlopoulos. Ky i fundit, gjatë pritjes në Pallatin Presidencial nënvizoi se Traktati...

Rrëfimi i Erdogan nga Athina: Nëse më duhet të vdes, këtë do ta bëj në tokën time

para 10 muajve - Java News

Presidenti turk Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për gazetën e njohur greke “Kathimerini”, ndërkohë që zhvillon një vizitë historike në Athinë, e para e një presidenti turk që prej 65 vjetësh....

Vizitë historike e Erdoganit në Greqi

para 10 muajve - Medial

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, sot e fillon një vizitë në Greqi, që është e para e një presidenti turk në 65 vitet e fundit. Kjo vizitë është vlerësuar si historike. Para arritjes së Edoganit,...

Erdogan në Athinë për 'paqe' por avionët e tij bëjnë diçka të pabesueshme

para 10 muajve - Syri

Dy avionë turq “Electronic Warfare” (EW) CN-235 kanë dhunuar 24 herë hapësirën ajrore greke dhe dy herë në detin Egje, zonën verilindore, qendrore dhe juglindore. Në të gjitha rastet, ata u interceptuan...

Erdogan: Si e martova kryetarin grek të partisë time, me një vajzë turke. Fjala luftë tremb grekët, por…

para 10 muajve - Bota.al

Presidenti turk Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për gazetën e njohur greke “Kathimerini”, ndërkohë që zhvillon një vizitë historike në Athinë, e para e një presidenti turk që prej 65 vjetësh....

Erdogan: Ka ende hollësi që nuk janë kuptuar rreth Marrëveshjes së Lozanës

para 10 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se ka disa hollësi që ende nuk janë kuptuar për sa i përket Marrëveshjes së Lozanës, raporton Anadolu Agency (AA). “Për sa i përket Marrëveshjes së Lozanës,...

VIDEO-LIVE/ Vizitë historike, Erdogan mbërrin për herë të parë në Athinë

para 10 muajve - Syri

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka mbërritur sot në Athinë, në një vizitë historike që pritet të përshpejtojë ngrohjen mes dy vendeve fqinje që knë paturmosmarrëveshje të shumta. Erdogan ka vendosur...

Erdogan flet për mediat greke: Si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë turke

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini-n duke folur para gazetarit...

Erdogan tregon si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë turke

para 10 muajve - Sovrani

Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini-n duke folur para gazetarit...

Erdogan flet për “Kathimerini”-n para vizitës në Athinë: si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë turke

para 10 muajve - Tetova Sot

Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini -n duke folur para gazetarit...

Erdogan mbërrin në Greqi, nën masa të rrepta sigurie

para 10 muajve - Opinion

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka mbërritur në Athinë. Kjo është vizita e parë e një Presidenti Turk pas 62 vitesh në tokën helene. Erdogan është pritur nën masa të rrepta sigurie, teksa do të qëndrojë...

Erdogan flet për “Kathimerini”-n para vizitës në Athinë: si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë turke

para 10 muajve - Antpress

Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini-n duke folur para gazetarit...

Erdogan vizitë historike në Greqi, avionë e snajperë për mbrojtjen e Presidentit turk

para 10 muajve - BalkanWeb

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka filluar një vizitë historike në Greqi ditën e sotme. Përveç mbrojtjes me 200 truproja, policia greke gjithashtu do të vendosë 2800 oficerë për të marrë pjesë në...

Erdogan nis sot vizitën historike në Greqi

para 10 muajve - Syri

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon sot një vizitë historike në Greqi për të përshpejtuar ngrohjen mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Erdogan flet për “Kathimerini”-n para vizitës në Athinë: si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë turke

para 10 muajve - Tetova Sot

Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini -n duke folur para gazetarit...

Vizita e Erdogan 'blindon' Athinën, mijëra policë, makina dhe forca speciale në terren

para 10 muajve - Gazeta Express

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Blindohet Greqia Nga Vizita E Erdogan, Masa Të Jashtëzakonshme Sigurie Me Rreth 3000 Trupa

para 10 muajve - Antpress

Vizita e Rexhep Taip Erdogan në Greqi është historike në një kohë kur Turqia shihet si Europa një vend gjithnjë e më konfrontues. Por siguria për Erdogan gjatë vizitës së sotme i kalon pritshmëritë. Përveç...

Erdogan merr shuplakën e parë në Athinë

para 10 muajve - Gazeta Liria

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos, kundërshtoi hapur pretendimet e Presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan, se traktati i Lozanës, që ndan kufijtë e tanishëm midis dy vendeve, ka nevojë për rishikim....

Vizita e Erdogan 'blindon' Athinën, mijëra policë, makina dhe forca speciale në terren

para 10 muajve - Syri

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Intervista Erdogan/Përditësimi i traktatit të Lozanës ndihmon paqen

para 10 muajve - Respublica

Para vizitës në Athinë presidenti turk, Rexhep taip Erdogan ka dhënë një intervistë për gazetarin Aleksis Papahelas, ku sqaron deklaratat e tij për rishikimin e traktatit të Lozanës mbi sovranitetin e...

Vizita e Erdogan 'blindon' Athinën, mijëra policë, makina të blinduara dhe forca speciale

para 10 muajve - Syri

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Erdogan për vizitë historike në Greqi

para 10 muajve - MRT

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi... Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi,...

Erdogan sot në Athinë, është vizitë historike

para 10 muajve - Koha.net

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Vizitë historike,një President turk shkel në Greqi pas 62 vitesh

para 10 muajve - Shqiptarja

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyp Erdogan, ka mbërritur në kryeqytetin e Greqisë, Athinë, ku po zhvillon një vizitë zyrtare dy ditore. Kjo është vizita e parë zyrtare e një Presidenti turk në Greqi pas...

Jo veç Kosova, edhe Turqia ka probleme me demarkacionin

para 10 muajve - Sovrani

Presidenti turk Erdogan, gjatë vizitës historikë në Greqi, ka kërkuar rishikimin e hapësirës ajrore dhe kufirit mes Greqisë dhe Turqisë, shkruan freemalaysiatoday Ai ka kërkuar që të rishikohet e traktatit...

Erdogan: E kaluara me Greqinë mbetet histori, dashuria është simboli i të ardhmes

para 10 muajve - Periskopi

Populli grekë duhet të dijë se marrëdhëniet negative midis Turqisë dhe Greqisë tani janë histori, tha presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan duke u cituar nga një kanal grek. Duke folur për transmetuesin...

Erdogan për vizitë historike në Greqi

para 10 muajve - Zhurnal

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen...

Erdogan për vizitë historike në Greqi

para 10 muajve - Indeks.mk

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen...

Erdogan për vizitë në Greqi

para 10 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen...

Vizitë historike e presidentit turk në Athinë

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Vizita historike e presidentit turk në Athinë

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Turqi-Greqi, Tsipras: Hapa gjigantë përpara

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Në një intervistë ekskluzive për Agjencinë turke “Anadolu”, kryeministri grek Alexis Tsipras e ka përshkruar vizitën e parë të një presidenti turk pas 65 vitesh në Athinë, si “një shans për të ndërmarrë...

Erdogani në Greqi

para 10 muajve - Politiko

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, sot e fillon një vizitë në Greqi, që është e para e një presidenti turk në 65 vitet e fundit. Kjo vizitë është vlerësuar si historike. Para arritjes së Edoganit,...

Vizitë historike në Greqi, Presidenti turk Erdogan mbërrin për një vizitë zyrtare në Athinë

para 10 muajve - 24 ore

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Erdogan për vizitë historike në Greqi

para 10 muajve - Alsat-M

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen...

Erdogan për vizitë historike në Greqi

para 10 muajve - Medial

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen...

Erdogan për vizitë historike në Greqi

para 10 muajve - Portalb

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen...

Erdogan për vizitë historike në Greqi

para 10 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen...

Vizita historike pas 62 vitesh/ Presidenti Erdogan shkel në Greqi, blindohet Athina

para 10 muajve - Java News

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyp Erdogan, ka mbërritur në kryeqytetin e Greqisë, Athinë, ku po zhvillon një vizitë zyrtare. Kjo është vizita e parë zyrtare e një Presidenti turk në Greqi pas 62 vitesh....

I pari në 65 vjet, Erdogan nis sot vizitën historike në Greqi

para 10 muajve - Gazeta Express

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon sot një vizitë historike në Greqi për të përshpejtuar ngrohjen mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Erdogan për vizitë historike në Greqi

para 10 muajve - Aktuale

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen...

I pari në 65 vjet, Erdogan nis sot vizitën historike në Greqi

para 10 muajve - Syri

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon sot një vizitë historike në Greqi për të përshpejtuar ngrohjen mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Erdogan flet për “Kathimerini”-n para vizitës në Athinë: si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë turke

para 10 muajve - Te Sheshi

Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini -n duke folur para gazetarit...

Erdogan mbërrin për një vizitë zyrtare në Greqi

para 10 muajve - KosovaPress

”Kjo vizitë, e para e një presidenti turk në Greqi, pas disa dekadash, është një shans për të dyja vendet për të bërë hapa të rëndësishme përpara”, deklaroi kryeministri grek, Aleksis Cipras në një intervistë...

Vizitë historike e Erdoganit në Greqi

para 10 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, sot e fillon një vizitë në Greqi, që është e para e një presidenti turk në 65 vitet e fundit. Kjo vizitë është vlerësuar si historike. Para arritjes së Edoganit,...

Vizitë historike në Athinë, Erdogan takon krerët më të lartë të vendit

para 10 muajve - Infokusi

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Vizitë historike në Athinë, Erdogan takon krerët më të lartë të vendit

para 10 muajve - Periskopi

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Athina blindohet nga policët, shkak vizita e Erdoganit

para 10 muajve - Sovrani

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Thyhen akujt? Pas 65 vitesh një President turk viziton Greqinë

para 10 muajve - Gazeta e re

Pas 65 vitesh figura më e lartë e shtetit turk viziton Greqinë. Rexhep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinën, ai pritet me ceremoni zyrtare nga kryeministri i vendit Tsipras. Ai do të takojë presidentin grek...

Vizitë historike e Erdoganit në Greqi

para 10 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, sot e fillon një vizitë në Greqi, që është e para e një presidenti turk në 65 vitet e fundit. Kjo vizitë është vlerësuar si historike. Para arritjes së Edoganit,...

Vizita e Erdogan ‘blindon’ Athinën, mijëra policë, makina dhe forca speciale në terren

para 10 muajve - Bota Press

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

FOTO/ Erdogan vizitë historike në Greqi, avionë e snajperë për mbrojtjen e Presidentit turk

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka filluar një vizitë historike në Greqi ditën e sotme. Përveç mbrojtjes me 200 truproja, policia greke gjithashtu do të vendosë 2800 oficerë për të marrë pjesë në...

Erdogan në vizitë historike në Greqi

para 10 muajve - Antpress

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Erdogan synon ti përmirësojë raportet me Greqinë, shkon atje për vizitë

para 10 muajve - Sovrani

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen...

Euronews: ja çfarë pritet të sjellë vizita e Edoganit në Greqi

para 10 muajve - Te Sheshi

Greqia po përgatitet për vizitën e parë nga një president turk në 65 vjet, që do të mbahet në Athinë të enjten dhe të premten (7-8 dhjetor), shkruan Euronews gjatë një analize. Vizita e fundit e Erdoganit...

Erdogan për vizitë në Greqi

para 10 muajve - KosovaPress

Gjatë kësaj vizite të parë të një presidenti turk në Athinë pas vitit 1952, Erdogani do të takohet me presidentin grek Prokopis Pavlopulos dhe me kryeministrin Aleksis Cipras, pas çka do të udhëtojë në...

I pari në 65 vjet, Erdogan nis sot vizitën historike në Greqi

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon sot një vizitë historike në Greqi për të përshpejtuar ngrohjen mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

I pari në 65 vjet, Erdogan nis sot vizitën historike në Greqi

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon sot një vizitë historike në Greqi për të përshpejtuar ngrohjen mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Vizitë historike e Erdoganit në Greqi

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, sot e fillon një vizitë në Greqi, që është e para e një presidenti turk në 65 vitet e fundit. Kjo vizitë është vlerësuar si historike. Para arritjes së Edoganit,...

Erdogan në Greqi, “shtetrrethim” në Athinë; 3.200 efektivë në rrugë

para 10 muajve - Almakos

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Vizita historike/ Erdogan nesër shkel në Greqi, 3200 forca speciale në mbrojtje të ‘sulltanit’

para 10 muajve - Java News

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Erdogan në Greqi, "shtetrrethim në Athinë; 3.200 efektivë në rrugë

para 10 muajve - Shqiptarja

Presidenti turk Recep Tayip Erdogan do të vizitojë të enjten Greqinë, ku do të takohet me kryeministrin Alexis Tsipras, homologun Pavlopoulos dhe krerë të tjerë të lartë të shtetit grek, për të diskutuar...

Erdogan fillon nesër vizitën historike në Greqi

para 10 muajve - Telegrafi

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Erdogan nesër në vizitë historike në Greqi

para 10 muajve - Alsat-M

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Erdogan në vizitë historike në Greqi

para 10 muajve - RTV 21

Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të...

Erdogani në Athinë: Një vizitë historike, por…

para 10 muajve - Gazeta Tema

Një ngjarje historike: për herë të parë pas 65 vjetësh një president turk viziton Greqinë. Në qendër të vizitës së Rexhep Taip Erdoganit në Athinë janë temat ekonomike dhe kriza e refugjatëve. Erdogani...

Erdogan nesër në Greqi

para 10 muajve - Koha.net

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Prishet me SHBA-të, por Erdogan vrapon të rregullojë punët me Athinën

para 10 muajve - Gazeta 55

Një ngjarje historike: për herë të parë pas 65 vjetësh një president turk viziton Greqinë. Në qendër të vizitës së Rexhep Taip Erdoganit në Athinë janë temat ekonomike dhe kriza e refugjatëve Erdogani...

Erdogan në Greqi, skepticizmi rreth vizitës historike

para 10 muajve - Java News

Një ngjarje historike: për herë të parë pas 65 vjetësh një president turk viziton Greqinë. Në qendër të vizitës së Rexhep Taip Erdoganit në Athinë janë temat ekonomike dhe kriza e refugjatëve. Erdogani...

Erdogan në vizitë historike në Greqi

para 10 muajve - Gazeta e re

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Erdogan në Athinë, pas 65 vjetësh në president turk në Greqi

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Një ngjarje historike: për herë të parë pas 65 vjetësh një president turk viziton Greqinë. Në qendër të vizitës së Rexhep Taip Erdoganit në Athinë janë temat ekonomike dhe kriza e refugjatëve. Erdogani...

Erdogan nesër në Greqi

para 10 muajve - Tetova Sot

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan nesër do të qëndrojë në Greqi. Supozohet se temat e bisedës me autoritetet greke do të fokusohen në krizën e emigrantëve, marrëdhëniet rajonale dhe energjetika. Gjatë...

Vizitë tek fqinji: Erdogani në Athinë

para 10 muajve - DW

Një ngjarje historike: për herë të parë pas 65 vjetësh një president turk viziton Greqinë. Në qendër të vizitës së Rexhep Taip Erdoganit në Athinë janë temat ekonomike dhe kriza e refugjatëve. Erdogani...

Erdogani në Athinë: Një vizitë historike, por…

para 10 muajve - Lajme.al

Një ngjarje historike: për herë të parë pas 65 vjetësh një president turk viziton Greqinë. Në qendër të vizitës së Rexhep Taip Erdoganit në Athinë janë temat ekonomike dhe kriza e refugjatëve. Erdogani...

Erdogan fillon nesër vizitën historike në Greqi

para 10 muajve - Fol

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Erdogan në vizitë historike në Greqi

para 10 muajve - KosovaPress

Gjatë kësaj vizite dyditore, i pari president turk që prej vitit 1952, Erdogan do të pritet në Athinë nga homologu grek, Prokopis Pavlopoulos dhe kryeministri, Alexis Tsipras dhe më pas do të vizitojë...

Tsipras: Puçistët nuk janë të mirëpritur në Greqi

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ATHINË (AA) - FURKAN NACİ TOP / FİLYO KONGO Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras tha se respekton vendimet e gjyqësorit në lidhje me ekstradimin e puçistëve të cilët u arratisën në Greqi...

Vizita historike e Erdogan në Athinë

para 11 muajve - Vizion Plus

Athina dhe Ankaraja e konsiderojnë historike vizitën dyditore të Presidentit turk Rexhep Taip Erdogan në Greqi këtë të enjte. Kjo vizitë është e para e një presidenti turk prej vitit 1952, kur Greqinë...

Greqia blindohet në prag të vizitës historike të Erdogan

para 11 muajve - Mapo

Gjatë vizitës historike në Greqi të enjten dhe të premten, policia Greke ka vendosur në gatishmëri 2 800 oficerë për ruajtjen e Presidentit turk.  Gjithashtu, gjatë itinerarit, Erdogan do jetë nën ruajtjen...

Tsipras: Vizita e Erdoğanit në Greqi shans për hapa të guximshëm

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv

Vizita historike e Erdogan në Athinë

para 11 muajve - Tetova1

Athina dhe Ankaraja e konsiderojnë historike vizitën dyditore të Presidentit turk Rexhep Taip Erdogan në Greqi këtë të enjte. Kjo vizitë është e para e një presidenti turk prej vitit 1952, kur Greqinë...

Tsipras: Vizita e Erdoğanit në Greqi shans për hapa të guximshëm

para 11 muajve - Shenja

Kryeministri i Greqisë, Alexis Tspiras deklaroi se vizita e nesërme zyrtare e presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdoğan është shumë e rëndësishme për marrëdhëniet dypalëshe dhe marrëdhëniet rajonale,...

Tsipras: Vizita e Erdoğanit në Greqi shans për hapa të guximshëm

para 11 muajve - AlbPortali

Kryeministri i Greqisë, Alexis Tspiras deklaroi se vizita e nesërme zyrtare e presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdoğan është shumë e rëndësishme për marrëdhëniet dypalëshe dhe marrëdhëniet rajonale,...

Blindohet Athina, përgatitet të presë nesër presidentin turk Erdogan

para 11 muajve - BalkanWeb

GREQI- Athina përgatitet të presë nesër presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, dhe masat për sigurinë e tij janë shtuar. Erdogan mbërrin nesër në orën 10:30 në Athinë, ku takimin e parë do ta zhvillojë...

Blindohet Athina, përgatitet të presë nesër predidentin turk Erdogan

para 11 muajve - BalkanWeb

Athina përgatitet të presë nesër presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, dhe masat për sigurinë e tij janë shtuar. Erdogan mbërrin nesër në orën 10.30 në Athinë, ku takimin e parë do ta zhvillojë me presidentin...

Vizita e Presidentit Erdogan, Athina në ‘shtet rrethim’

para 11 muajve - Java News

Athina përgatitet të presë nesër presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, dhe masat për sigurinë e tij janë shtuar. Erdogan mbërrin nesër në orën 10:30 në Athinë, ku takimin e parë do ta zhvillojë me presidentin...

Blindohet Athina, përgatitet të presë nesër predidentin turk Erdogan

para 11 muajve - Tetova Sot

Athina përgatitet të presë nesër presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, dhe masat për sigurinë e tij janë shtuar. Erdogan mbërrin nesër në orën 10.30 në Athinë, ku takimin e parë do ta zhvillojë me presidentin...

Blindohet Athina, përgatitet të presë nesër presidentin turk Erdogan

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Athina përgatitet të presë nesër presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, dhe masat për sigurinë e tij janë shtuar. Erdogan mbërrin nesër në orën 10:30 në Athinë, ku takimin e parë do ta zhvillojë me presidentin...

Vizita e Erdoganit, mijëra policë blindojnë Athinën

para 11 muajve - Almakos

Në Athinë më shumë se 4.000 forca policie do të mobilizohen në operacionet e sigurisë për vizitën e presidentit turk Recep Tayipp Erdogan, që fillon të enjten. Shqetësimet për sigurinë e Erdoganit, janë...

Vizita e Erdoganit, mijëra policë blindojnë Athinën

para 11 muajve - Lajm

Në Athinë më shumë se 4.000 forca policie do të mobilizohen në operacionet e sigurisë për vizitën e presidentit turk Recep Tayipp Erdogan, që fillon të enjten. Shqetësimet për sigurinë e Erdoganit, janë...

Greqi, mijëra forca policie sigurojnë vizitën e Erdoganit

para 11 muajve - Syri

Greqia ka vënë në dispozicion të paktën 3 000 oficerë policie dhe forca të tjera që do të angazhohen për rritjen e sigurisë gjatë vizitës së presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, njoftuan sot zyrtarët...

Vizita e Erdoganit, mijëra policë blindojnë Athinën

para 11 muajve - Fol

Në Athinë më shumë se 4.000 forca policie do të mobilizohen në operacionet e sigurisë për vizitën e presidentit turk Recep Tayipp Erdogan, që fillon të enjten. Shqetësimet për sigurinë e Erdoganit, janë...

Blinda, helikopterë dhe mijëra agjentë në rrugë... Erdogan “blindon” Athinën

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeqyteti grek është blinduar nga forcat e policisë, në prag të vizitës së presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Mediat turke njoftojnë se anëtarë të sigurimit të presidentit të Turqisë, kanë mbërritur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK