http://kariera.mk

Reagon imami nën hetim: Fajin e keni vetë, Allahu….

më 12.2017 - Tetova Sot

Imami Armand Ali, ndaj të cilit “Antiterrori” në Policisë e Shtetit ka nisur një hetim për shkak të thirrjeve të tij se festimi i Pavarësinë është haram, ka reaguar lidhur me çështjen. Në një status në...

‘Të festosh Pavarësinë është haram’, Antiterrori nis hetimet ndaj imamit

më 12.2017 - Tetova Sot

Nuk ka kaluar pa u vënë re nga Policia e Shtetit deklarata e pak ditëve më parë e imamit Armand Ali, se “të festosh Pavarësinë është haram për të gjithë besimtarët myslimanë”. Nisur nga kjo thirrje e imamit,...

Paditet në prokurori nga antiterrori, reagon imami që foli kundër festës së pavarësisë

më 12.2017 - Mapo

Sesioni i Antiterrorit pranë Policisë së Tiranës ka referuar pranë Prokurorisë së Rrethit gjyqësor Tiranë materialet ndaj imamit Armand Ali, 41 vjeç, banues në Selitë të Tiranës. Ai akuzohet për veprën...

“Mos feston Pavarësinëi” Policia padit Armand Ali! Imami reagon, hedh akuza ndaj KMSH

më 12.2017 - Gazeta Express

Një ditë pas festës së Pavarësisë së Shqipërisë, imami Armand Ali shkruajti në rrjetin social se qytetarët e sidomos ata që i përkasin fesë muslimane, nuk duhet të festojnë të tilla festa pasi sipas fesë,...

Flet imami Armand Ali: Policia më mori tre orë në pyetje, ja çfarë donin të dinin

më 12.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Përmes një statusi në Facebook, imami Armand Ali ka rrëfyer takimin që ka pasur me strukturat e policisë së Shtetit, pas një shkrimi që ai ka bërë në Facebook një ditë pas festës së Pavarësisë,...

'Mos festoni pavarësinë' Imami i Unazës së Re rrëfen të vërtetën

më 12.2017 - Shqiptarja

Para Festës së Pavarësisë imami i xhamisë së Unazës së Re, Almand Ali kërkoj nga besimtarët myslimanë të mos festonin se ishte haram, pas reagimeve të ashpra kërkon të sqaroj qytetarët. Ai thotë se e folura...

"Isha tre orë në polici", imami tregon çfarë i ndodhi pas deklaratës për festën e Pavarësisë

më 12.2017 - NOA

Nuk ka vonuar reagimi i imamit Armand Ali, i marrë nën hetim së fundmi pas deklaratës së tij pak ditë më parë se besimtarët myslimanë nuk duhet të festojnë Pavarësinë e Shqipërisë. Përmes një statusi në...

Reagon imami nën hetim: Fajin e keni vetë, Allahu....

më 12.2017 - Syri

Imami Armand Ali, ndaj të cilit “Antiterrori” në Policisë e Shtetit ka nisur një hetim për shkak të thirrjeve të tij se festimi i Pavarësinë është haram, ka reaguar lidhur me çështjen. Në një status në...

Reagon imami pas paditjes në Prokurori se shkroi kundër festës së Pavarësisë

më 12.2017 - Albeu

"Festa e Pavarësisë dhe festat e tjera kombetare nuk i lejohen muslimanit qe ti festoje e as te uroje per to..."- ka deklaruar imami Armand Ali. Ky status në Facebook ku u kërkohet shqiptarëve myslimanë...

‘Të festosh Pavarësinë është haram’, Antiterrori nis hetimet ndaj imamit

më 12.2017 - Syri

Nuk ka kaluar pa u vënë re nga Policia e Shtetit deklarata e pak ditëve më parë e imamit Armand Ali, se “të festosh Pavarësinë është haram për të gjithë besimtarët myslimanë”. Nisur nga kjo thirrje e imamit,...

“Festa e Pavarësisë është haram”, policia vihet në lëvizje ndaj imamit

më 12.2017 - NOA

Nuk ka kaluar pa u vënë re nga Policia e Shtetit, deklarata e pak ditëve më parë e imamit Armand Ali, se “të festosh Pavarësinë është haram për të gjithë besimtarët myslimanë”. Nisur nga kjo thirrje e...

Paditet në prokurori nga antiterrori, reagon imami që foli kundër festës së pavarësisë

më 12.2017 - Fol

Sesioni i Antiterrorit pranë Policisë së Tiranës ka referuar pranë Prokurorisë së Rrethit gjyqësor Tiranë materialet ndaj imamit Armand Ali, 41 vjeç, banues në Selitë të Tiranës. Ai akuzohet për veprën...

Antiterrori e paditi në Prokurori, flet imami: Festat Kombëtare janë haram

më 12.2017 - Java News

Përmes një statusi në Facebook, imami Armand Ali ka rrëfyer takimin që ka pasur me strukturat e policisë së Shtetit, pas një shkrimi që ai ka bërë në Facebook një ditë pas festës së Pavarësisë, ku shprehej...

Arrestohet imami shqiptar që tha se “Festa e Pavarësisë është haram”

më 12.2017 - Periskopi

Imami nga Tirana Armand Ali i cili disa dit më parë tha se “Festa e Pavarësisë është haram” është shoqëruar për në Prokurori nga policia, njësitet anti-terror, për nxitje të urrejtjes dhe grindjeve. Vlerësohet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK