http://kariera.mk

Kaliforni/ Zjarri shkrumbon shtëpitë e pasanikëve në ‘Bel-Air’

më 12.2017 - Syri

Zjarri masiv që ka përfshirë Kaliforninë ka dëmtuar shtëpitë e lagjes “Bel-Air” në Los Anxheles, e banuar kryesisht nga pasanikët amerikanë. Zjarri, i pagëzuar me emrin “Skirball”, ka shkatërruar disa...

Rrezikoi jetën për të shpëtuar lepurin nga “zjarri apokaliptik” i Kalifornisë – por refuzoi të tregonte se kush është!

më 12.2017 - Telegrafi

Disa pamje shokuese të cilat janë shpërndarë me të madhe në internet shihet një burrë duke rrezikuar jetën e tij, vetëm e vetëm për të shpëtuar një lepur, gjatë zjarrit të tmerrshëm të Kalifornisë. Sipas...

Kaliforni, zjarri shkrumbon shtëpitë e pasanikëve në 'Bel-Air'

më 12.2017 - Shqiptarja

Zjarri masiv që ka përfshirë Kaliforninë ka dëmtuar shtëpitë e lagjes “Bel-Air” në Los Anxheles, e banuar kryesisht nga pasanikët amerikanë. Zjarri, i pagëzuar me emrin “Skirball”, ka shkatërruar disa...

Evakuim i 200.000 banorëve për shkak të zjarreve në Kaliforni

më 12.2017 - Portalb

Është urdhëruar evakuimi i 200.000 njerëzve, për shkak të katër zjarreve të mëdha të cilat po tërbojnë në shtrirje prej Los-Anxhelosit deri në qytetin bregdetar Ventura në shtetin federal amerikan të Kalifornisë,...

Jugu i Kalifornisë nën flakë, përkeqësohet situata nga zjarret masive

më 12.2017 - Vizion Plus

Qindra zjarrfikës po luftojnë për të shuar vatrat masive të zjarrit që janë përhapur me shpejtësi në të gjithë Kaliforninë e Jugut. Autoritetet japin alarmin se vatrat e zjarrit mund të përhapen me shpejtësi...

Evakuim i 200.000 banorëve për shkak të zjarreve në Kaliforni

më 12.2017 - Tetova Sot

Është urdhëruar evakuimi i 200.000 njerëzve, për shkak të katër zjarreve të mëdha të cilat po tërbojnë në shtrirje prej Los-Anxhelosit deri në qytetin bregdetar Ventura në shtetin federal amerikan të Kalifornisë....

Zjarret në Kaliforni

më 12.2017 - Zëri i Amerikës

Zjarrfikësit në shtetin perëndimor amerikan të Kalifornisë po përpiqen të mbajnë nën kontroll katër vatra zjarri në Los Anxhelos dhe në kontenë Ventura. Sot herët në mëngjes, zjarret u kthyen në rrezik...

Zjarret në Kaliforni, imazhe apokalipsi nga Los Anxheles

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Duken si skena apokalipsi, pamjet e filmuara nga drejtuesit e mjeteve në autostradën “405” në Los Angeles, pranë zonës së Bel Air, ku rruga u rrethua nga flakët masive. Por pamje të ngjashme shfaqen në...

Zjarret në Kaliforni, imazhe apokalipsi nga Los Angeles

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Duken si skena apokalipsi, pamjet e filmuara nga drejtuesit e mjeteve në autostradën “405” në Los Angeles, pranë zonës së Bel Air, ku rruga u rrethua nga flakët masive. Por pamje të ngjashme shfaqen në...

Kaliforni, hidhet mes flakëve për të shpëtuar lepurin

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Nga tragjedia e zjarreve që janë kthyer të djegin Kaliforninë, ku në veçanti është shpallur gjendja e emergjencës në Los Anxheles, mbërrin një histori e bukur. Ajo e një të riu, i cili ndalon në ‘Highway...

Zjarret në Kaliforni

më 12.2017 - Gazeta Telegraf

Zjarrfikësit në shtetin perëndimor amerikan të Kalifornisë po përpiqen të mbajnë nën kontroll katër vatra zjarri në Los Anxhelos dhe në kontenë Ventura. Sot herët në mëngjes, zjarret u kthyen në rrezik...

Zjarret në Kaliforni, imazhe apokalipsi nga Los Angeles

më 12.2017 - MRT

Duken si skena apokalipsi, pamjet e filmuara nga drejtuesit e mjeteve në autostradën “405” në Los Angeles... Duken si skena apokalipsi, pamjet e filmuara nga drejtuesit e mjeteve në autostradën “405” në...

Zjarr në Los Angelos, Bella ofron ndihmë dhe ka një mesazh prekës për vendlindjen e saj…

më 12.2017 - Blitz

Prej disa ditësh Los Angelos është përfshirë nga flakët. Për shkak të erërave ka qenë e pamundur që zjarri i rënë të fikej e për këtë arsye janë kërcënuar shumë jetë njerëzish e janë djegur shumë shtëpi....

Zjarret në Kaliforni, imazhe apokalipsi nga Los Angeles

më 12.2017 - Alsat-M

Duken si skena apokalipsi, pamjet e filmuara nga drejtuesit e mjeteve në autostradën “405” në Los Angeles, pranë zonës së Bel Air, ku rruga u rrethua nga flakët masive. Por pamje të ngjashme shfaqen në...

Kaliforni, evakuime nga zjarret

më 12.2017 - Zhurnal

Shkollat u mbyllën në të gjithë Distriktin e Venturës në Kaliforninë Jugore të mërkurën, ndërkohë që zjarri vazhdon të përhapet, duke kërcënuar 12,000 struktura. Dhjetëra shtëpi janë djegur që kur zjarri...

Pamje apokaliptike në Kaliforni

më 12.2017 - Koha.net

”Jemi përpara një ngjarje ekstreme”. Kryebashkiaku i Los Angeles, Eric Garcetti, nuk përdor aspak një gjuhë diplomatike për të përshkruar emergjencën që po përjeton qyteti dhe shumë zona të tjera të Kalifornisë...

Kaliforni, evakuime nga zjarret

më 12.2017 - Indeks.mk

Shkollat u mbyllën në të gjithë Distriktin e Venturës në Kaliforninë Jugore të mërkurën, ndërkohë që zjarri vazhdon të përhapet, duke kërcënuar 12,000 struktura. Dhjetëra shtëpi janë djegur që kur zjarri...

VIDEO/ ‘Ferri mbi tokë!’ Los Angelos ‘përpihet’ nga flakët masive

më 12.2017 - Syri

Zjarrfikësit po luftojnë me një zjarr me një zjarr masiv që  po përpin Los Angelosin dhe ka djegur të paktën 500 hektarë tokë .Ai është quajtur zjarri “Thomas” dhe po kërcënon qindra shtëpi në veri të...

Zjarret në Kaliforni, imazhe apokalipsi nga Los Angeles

më 12.2017 - AlbPortali

Loading... Duken si skena apokalipsi, pamjet e filmuara nga drejtuesit e mjeteve në autostradën “405” në Los Angeles… Duken si skena apokalipsi, pamjet e filmuara nga drejtuesit e mjeteve në autostradën...

Zjarret në Kaliforni, imazhe apokalipsi nga Los Angeles

më 12.2017 - Fakti Ditor

Duken si skena apokalipsi, pamjet e filmuara nga drejtuesit e mjeteve në autostradën “405” në Los Angeles… Duken si skena apokalipsi, pamjet e filmuara nga drejtuesit e mjeteve në autostradën “405” në...

Kiameti troket mbi Los Angeles, zjarri po merr gjithçka që po i del para

më 12.2017 - Gazeta Express

Pothuajse shumë pjesë të Los Angelos-it në Amerikë, janë përfshirë nga zjarri përderisa edhe shumë shtëpi janë shkatërruar. Autoritetet amerikane kanë bërë të ditur se zjarret kanë filluar që nga e mërkura...

Kaliforni, evakuime nga zjarret

më 12.2017 - Syri

Shkollat u mbyllën në të gjithë Distriktin e Venturës në Kaliforninë Jugore të mërkurën, ndërkohë që zjarri vazhdon të përhapet, duke kërcënuar 12,000 struktura. Dhjetëra shtëpi janë djegur që kur zjarri...

Los Anxhelos përballet me zjarret, mbi 200 mijë të evakuar

më 12.2017 - Java News

Disa vatra zjarri u regjistruan sot në rrethinat e Los Anxhelos ku me urdhër të autoriteteve më shumë se 200 000 persona janë evakuar, ndërsa mijëra shtëpi janë të kërcënuara në lagjen e pasur të Bel-Air-it,...

Zjarret në Kaliforni, imazhe apokalipsi nga Los Angeles

më 12.2017 - Infokusi

Duken si skena apokalipsi, pamjet e filmuara nga drejtuesit e mjeteve në autostradën “405” në Los Angeles, pranë zonës së Bel Air, ku rruga u rrethua nga flakët masive. Por pamje të ngjashme shfaqen në...

Los Angeles në panik, zjarri ka kapluar gjithçka atje

më 12.2017 - Sovrani

Pothuajse shumë pjesë të Los Angelos-it në Amerikë, janë përfshirë nga zjarri përderisa edhe shumë shtëpi janë shkatërruar. Autoritetet amerikane kanë bërë të ditur se zjarret kanë filluar që nga e mërkura...

Kiameti troket mbi Los Angeles, zjarri po merr gjithçka që po i del para

më 12.2017 - Bota Press

Pothuajse shumë pjesë të Los Angelos-it në Amerikë, janë përfshirë nga zjarri përderisa edhe shumë shtëpi janë shkatërruar. Autoritetet amerikane kanë bërë të ditur se zjarret kanë filluar që nga e mërkura...

Zjarri përfshinë Los Angelosin, digjen mbi 500 shtëpi (Video/Foto)

më 12.2017 - Periskopi

Pothuajse shumë pjesë të Los Angelos-it në Amerikë, janë përfshirë nga zjarri përderisa edhe shumë shtëpi janë shkatërruar. Autoritetet amerikane kanë bërë të ditur se zjarret kanë filluar që nga e mërkura...

Zjarret përflakin Los Angeles-in: paralajmërimi i flamurit të kuq tregon rrezik të jashtëzakonshëm

më 12.2017 - Te Sheshi

Një paralajmërim i flamurit të kuq është shtrirë deri të shtunën në pjesën më të madhe të Kalifornisë Jugore, pasi zjarrfikësit u përpoqën të fusin nën kontroll disa zona të përfshira nga zjarri në të...

VIDEO/ Los Anxhelos në flakë

më 12.2017 - Syri

Disa vatra zjarri u regjistruan këtë të mërkurë në rrethinat e Los Anxhelos ku me urdhër të autoriteteve më shumë se 200 000 persona janë evakuuar, ndërsa mijëra shtëpi janë të kërcënuara në lagjen e pasur...

Zjarret e fuqishme kërcënojnë shtëpitë dhe banorët në veri-perëndim të Los Anxhelesit

më 12.2017 - Portalb

Autoritetet amerikane në shtetin perëndimor të Kalifornisë u kanë bërë thirrje dhjetëra mijëra banorëve të largohen nga shtëpitë e tyre për shkak të kërcënimit që vjen nga zjarret e fuqishme që kanë përfshirë...

Kaliforni, evakuime nga zjarret

më 12.2017 - Zëri i Amerikës

Shkollat u mbyllën në të gjithë Distriktin e Venturës në Kaliforninë Jugore të mërkurën, ndërkohë që zjarri vazhdon të përhapet, duke kërcënuar 12,000 struktura. Dhjetëra shtëpi janë djegur që kur zjarri...

Zjarret e fuqishme kërcënojnë shtëpitë dhe banorët në Los Angeles

më 12.2017 - Syri

Autoritetet amerikane në shtetin perëndimor të Kalifornisë u kanë bërë thirrje dhjetëra mijëra banorëve të largohen nga shtëpitë e tyre për shkak të kërcënimit që vjen nga zjarret e fuqishme që kanë përfshirë...

Zjarret e fuqishme kërcënojnë shtëpitë dhe banorët në veri-perëndim të Los Anxhelesit

më 12.2017 - Zëri i Amerikës

Autoritetet amerikane në shtetin perëndimor të Kalifornisë u kanë bërë thirrje dhjetëra mijëra banorëve të largohen nga shtëpitë e tyre për shkak të kërcënimit që vjen nga zjarret e fuqishme që kanë përfshirë...

Zjarret e fuqishme kërcënojnë shtëpitë dhe banorët në Los Angeles

më 12.2017 - Tetova Sot

Autoritetet amerikane në shtetin perëndimor të Kalifornisë u kanë bërë thirrje dhjetëra mijëra banorëve të largohen nga shtëpitë e tyre për shkak të kërcënimit që vjen nga zjarret e fuqishme që kanë përfshirë...

Dhjetëra mijëra të evakuuar për shkak të zjarreve të fuqishme afër Los Anxhelosit

më 12.2017 - Medial

Zjarre të fuqishme pyjore në rajonin Ventura në Kaliforni në veri të Los Anxhelosit i kanë detyruar autoritetet lokale që të evakuojnë dhjetëra mijëra banorë, njofton televizioni CNN. Tani për tani nuk...

DHJETËRA MIJËRA TË EVAKUUAR PËR SHKAK TË ZJARREVE TË FUQISHME AFËR LOS ANXHELOSIT

më 12.2017 - TV21

Zjarre të fuqishme pyjore në rajonin Ventura në Kaliforni në veri të Los Anxhelosit i kanë detyruar autoritetet lokale që të evakuojnë dhjetëra mijëra banorë, njofton televizioni CNN. Tani për tani nuk...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK