http://kariera.mk

Palestinezët kundër vizitës së zëvendëspresidentit amerikan

më 12.2017 - GazetaBlic

Një kuadro i partisë palestineze Fatah deklaroi sot se zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence nuk është i mirëpritur në Territoret Palestineze, pas vendimit të presidentit Donald Trump që të njohë Jerusalemin...

Palestinezët kundër vizitës së zëvendëspresidentit amerikan

më 12.2017 - Gazeta Express

Një kuadro i partisë palestineze Fatah deklaroi sot se zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence nuk është i mirëpritur në Territoret Palestineze, pas vendimit të presidentit Donald Trump që të njohë Jerusalemin...

Trudeau: Ambasada e Kanadasë në Izrael do të mbetet në Tel Aviv

më 12.2017 - GazetaBlic

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, theksoi sot se Ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, duke treguar kështu mospajtimin me presidentin amerikan, Donald Trump, i cili njoftoi një...

Trudeau: Ambasada e Kanadasë në Izrael do të mbetet në Tel Aviv

më 12.2017 - Gazeta Express

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, theksoi sot se Ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, duke treguar kështu mospajtimin me presidentin amerikan, Donald Trump, i cili njoftoi një...

Trudeau: Ambasada qëndron në Tel Aviv, nuk e njohim Jerusalemin si kryeqytet i Izraelit

më 12.2017 - Zhurnal

Kryeministri Justin Trudeau theksoi sot se ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, duke treguar kështu mospajtimin me presidentin amerikan, Donald Trump i cili njoftoi një ditë më parë...

Moska seriozisht e shqetësuar për shkak të vendimit të SHBA-së për Jerusalemin

më 12.2017 - Medial

Ministria ruse e Punëve të Jashtme sot njoftoi se Moska është seriozisht e shqetësuar për shkak të vendimit të SHBA-së që ta zhvendosë selinë e Ambasadës nga Tel-Avivi në Jerusalem. Në kumtesën e Ministrisë...

Trudeau: Ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, nuk e njohim Jerusalemin si kryeqytet i Izraelit

më 12.2017 - Aktuale

Kryeministri Justin Trudeau theksoi sot se ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, duke treguar kështu mospajtimin me presidentin amerikan, Donald Trump i cili njoftoi një ditë më parë...

Trudeau: Kanadaja mban ambasadën në Tel Aviv

më 12.2017 - Telegrafi

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau theksoi sot se ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, duke treguar kështu mospajtimin me presidentin amerikan, Donald Trump, i cili njoftoi një ditë...

​Trudeau: Kanadaja mban ambasadën në Tel Aviv

më 12.2017 - GazetaBlic

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau theksoi sot se ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, duke treguar kështu mospajtimin me presidentin amerikan, Donald Trump, i cili njoftoi një ditë...

Trudeau: Kanadaja mban ambasadën në Tel Aviv

më 12.2017 - Koha.net

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau theksoi sot se ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, duke treguar kështu mospajtimin me presidentin amerikan, Donald Trump, i cili njoftoi një ditë...

Trudo: Ambasada e Kanadasë mbetet në Tel Aviv

më 12.2017 - Portalb

Kryeministri kanadez, Xhastin Trudo deklaroi se Ambasada e Kanadasë në Izrael do të mbetet në Tel Aviv. Me këtë ai shprehi mospajtim me presidentin amerikan Donald Tramp i cili dje kumtoi se Ambasada amerikane...

Trudeau: Kanadaja mban ambasadën e saj në Tel Aviv

më 12.2017 - Alsat-M

Kryeministri Justin Trudeau theksoi sot se ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, duke treguar kështu mospajtimin me presidentin amerikan, Donald Trump i cili njoftoi një ditë më parë...

Trudeau: Kanadaja mban ambasadën në Tel Aviv

më 12.2017 - RTV 21

“Ne nuk do të zhvendosim ambasadën tonë nga Tel Avivi” Kryeministri kanadez, Justin Trudeau theksoi sot se ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, duke treguar kështu mospajtimin me presidentin...

Trudeau: Ambasada e Kanadasë në Izrael do të mbetet në Tel Aviv

më 12.2017 - Insajderi

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, theksoi sot se Ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, duke treguar kështu mospajtimin me presidentin amerikan, Donald Trump, i cili njoftoi një...

Fatah: Zëvendëspresidenti amerikan nuk është i mirëpritur

më 12.2017 - KosovaPress

Një vizitë e Pence në Izrael dhe në Territoret Palestineze parashikohet në gjysmën e dytë të dhjetorit. Nga ana tjetër, presidenti palestinez dhe udhëheqës i Fatahut, Mahmoud Abbas nuk e përmendi vizitën...

Trudeau: Ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, nuk e njohim Jerusalemin si kryeqytet i Izraelit

më 12.2017 - Fakti Ditor

Kryeministri Justin Trudeau theksoi sot se ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, duke treguar kështu mospajtimin me presidentin amerikan, Donald Trump i cili njoftoi një ditë më parë...

Kanadaja kundër SHBA, mban ambasadën në Tel Aviv

më 12.2017 - Java News

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau theksoi sot se ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, duke treguar kështu mospajtimin me presidentin amerikan, Donald Trump, i cili njoftoi një ditë...

Kryeministri Trudo: Ambasada e Kanadasë mbetet në Tel Aviv

më 12.2017 - Tetova Sot

Kryeministri kanadez, Xhastin Trudo deklaroi se Ambasada e Kanadasë në Izrael do të mbetet në Tel Aviv. Me këtë ai shprehi mospajtim me presidentin amerikan Donald Tramp i cili dje kumtoi se Ambasada amerikane...

Trudeau: Ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv

më 12.2017 - InfoShqip

Kryeministri Justin Trudeau theksoi sot se ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, duke treguar kështu mospajtimin me presidentin amerikan, Donald Trump i cili njoftoi një ditë më parë...

Moska seriozisht e shqetësuar për shkak të vendimit të SHBA-së për Jerusalemin

më 12.2017 - Tetova Sot

Ministria ruse e Punëve të Jashtme sot njoftoi se Moska është seriozisht e shqetësuar për shkak të vendimit të SHBA-së që ta zhvendosë selinë e Ambasadës nga Tel-Avivi në Jerusalem. Në kumtesën e Ministrisë...

Moska seriozisht e shqetësuar për shkak të vendimit të SHBA-së për Jerusalemin

më 12.2017 - Zhurnal

Ministria ruse e Punëve të Jashtme sot njoftoi se Moska është seriozisht e shqetësuar për shkak të vendimit të SHBA-së që ta zhvendosë selinë e Ambasadës nga Tel-Avivi në Jerusalem. Në kumtesën e Ministrisë...

Moska seriozisht e shqetësuar për shkak të vendimit të SHBA-së për Jerusalemin

më 12.2017 - Portalb

Ministria ruse e Punëve të Jashtme sot njoftoi se Moska është seriozisht e shqetësuar për shkak të vendimit të SHBA-së që ta zhvendosë selinë e Ambasadës nga Tel-Avivi në Jerusalem. Në kumtesën e Ministrisë...

Rusia “e shqetësuar” për vendimin e Trumpit për Jerusalemin

më 12.2017 - Shenja

Rusia shprehu shqetësimin e saj të thellë për vendimin e presidentit të SHBA-ve Donald Trump për zhvendosjen e ambasadës nga Tel Avivi në Jerusalem, duke paralajmëruar se ky vendim mund të thellojë mosmarrëveshjet...

Trudeau: Kanadaja mban ambasadën në Tel Aviv

më 12.2017 - Gazeta e re

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau theksoi sot se ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, duke treguar kështu mospajtimin me presidentin amerikan, Donald Trump, i cili njoftoi një ditë...

Rusia "e shqetësuar" për vendimin e Trumpit për Jerusalemin

më 12.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv MOSKË (AA) – Rusia shprehu shqetësimin e saj të thellë për vendimin e presidentit të SHBA-ve Donald Trump për zhvendosjen e ambasadës nga Tel Avivi në Jerusalem, duke paralajmëruar se ky...

Kryeministri Trudeau: ambasada e Kanadasë në Izrael do të mbetet në Tel Aviv

më 12.2017 - Te Sheshi

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau bëri të qartë të enjten se ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv. “Nuk do të lëvizim ambasadën e Kanadasë nga Tel Avivi”, tha Trudeau gjatë një vizite...

Moska e shqetësuar me vendimin e SHBA

më 12.2017 - Telegrafi

Ministria e Jashtme ruse njoftoi sot, se Moska është shumë e shqetësuar për vendimin e SHBA-së për të zhvendosur selinë e ambasadës nga Tel Avivi në Jerusalem. Në një deklaratë të ministrisë thuhet se...

​Trudeau: Kanadaja mban ambasadën në Tel Aviv

më 12.2017 - KosovaPress

“Ne nuk do të zhvendosim ambasadën tonë nga Tel Avivi”, deklaroi Justin Trudeau para medias kanadez. Shefi i qeverisë ritheksoi pozicionin e pandryshueshëm të Kanadasë, pavarësisht pranisë së konservatorëve...

Moska seriozisht e shqetësuar për shkak të vendimit të SHBA-së për Jerusalemin

më 12.2017 - Lajm

Ministria ruse e Punëve të Jashtme sot njoftoi se Moska është seriozisht e shqetësuar për shkak të vendimit të SHBA-së që ta zhvendosë selinë e Ambasadës nga Tel-Avivi në Jerusalem. Në kumtesën e Ministrisë...

Moska e shqetësuar për vendimin e Amerikës rreth Jerusalemit

më 12.2017 - Klan Kosova

Ministria e jashtme ruse njoftoi sot se Moska është shumë e shqetësuar për vendimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të zhvendosur selinë e ambasadës nga Tel Avivi në Jerusalem. Në një deklaratë...

Moska e shqetësuar për vendimin e Amerikës rreth Jerusalemit

më 12.2017 - GazetaBlic

Ministria e jashtme ruse njoftoi sot se Moska është shumë e shqetësuar për vendimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të zhvendosur selinë e ambasadës nga Tel Avivi në Jerusalem. Në një deklaratë...

Vjen reagimi i parë nga Rusia pas vendimit të Trumpit për Jerusalemin

më 12.2017 - Periskopi

Ministria e Jashtme ruse njoftoi sot se Moska është shumë e shqetësuar për vendimin e SHBA-së për të zhvendosur selinë e ambasadës nga Tel Avivi në Jerusalem. Në një deklaratë të ministrisë thuhet se një...

Vjen deklarata e shumëpritur nga Rusia, ja qëndrimi i Moskës për vendimin e Turmp-it

më 12.2017 - Gazeta e re

Ministria e Jashtme ruse njoftoi sot se Moska është shumë e shqetësuar për vendimin e ShBA-së për të zhvendosur selinë e ambasadës nga Tel Avivi në Jerusalem. Në një deklaratë të ministrisë thuhet se një...

Moska e shqetësuar me vendimin e SHBA

më 12.2017 - KosovaPress

Në një deklaratë të ministrisë thuhet se një zgjidhje e drejtë dhe e qëndrueshme e konfliktit të vjetër palestinez-izraelit, i cili siguron zgjidhjen e të gjitha aspekteve të statusit përfundimtar të territoreve...

Mahmud Abbas e diskutoi çështjen e Jersualemit me homologun amerikan dhe atë rus

më 12.2017 - Gazeta e re

Presidenti i Palestinës, Mahmud Abbas zhvilloi biseda të ndara telefonike me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin në lidhje me çështjen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK