http://kariera.mk

“Iliri do merrte pushtetin pas vdekjes së Enverit”, mbesa e Ramizit i përgjigjet Lilianës me amanetin e Nexhmijes

më 12.2017 - Mapo

Liliana Hoxha, gruaja e djalit të Enver Hoxhës, Sokolit, ka rrëfyer në një intervistë në Gazetën Panorama se sipas një plani të përcaktuar nga Nexhmija dhe Ramiz Alia, Iliri, djali i madh i diktatorit...

Akuzë e rëndë, djali i Enver Hoxhës akuzon Nexhmijen për helmimin e të atit

më 12.2017 - InfoShqip

Vdekja e Enver Hoxhës është një ndër misteret më të mëdha të kohës së komunizmit. Diktatori i Shqipërisë Hoxha që udhëhoqi vendin për më shumë se 45 vite humbi jetën dhe akuza të rënda kanë rënë mbi bashkëshorten...

Edhe biri i Enver Hoxhës hedh dyshime se babai mund të jetë helmuar nga nëna e tij Nexhmije!

më 12.2017 - Telegrafi

Në debatin për vdekjen natyrale ose jo të Enver Hoxhës, nuk është përfshirë vetëm Liliana Hoxha, por dhe bashkëshorti i saj, Sokoli. Edhe ai hedh dyshime se i ati, Enveri, mund të jetë helmuar. Këtë gjë...

Iliri do merrte pushtetin pas vdekjes së Enverit, Teuta Hoxha i përgjigjet Lilianës

më 12.2017 - Albeu

Liliana Hoxha, gruaja e djalit të Enver Hoxhës , Sokolit ka hedhur shumë akuza të rënda ndaj familjes së diktatorit, ku kryesisht e ka vënë theksin në faktin se ishte Nexhmija ajo që e vrau Enverin. Në...

Përgjigjia për Liliana Hoxhën: Letra-amanet e Nexhmije Hoxhës për Ilirin dhe Teutën

më 12.2017 - Gazeta Tema

Ditët e fundit ka tërhequr vëmendjen e opinionit një intervistë e Liljana Hoxhës, bashkëshortes së Sokol Hoxhës, djalit të Enverit. Në atë intervistë Liljana Hoxha i rikthehet zhvillimeve politike të afro...

Rrëfimi i rrallë i Vito Kapos: Si u bëra sekretare e parë e Enver Hoxhës. Hysniu, ky emër legjendar që e admiroja”

më 12.2017 - Gazeta Tema

Nga Albert Z. Zholi Pa shkuar në kryqëzimin e  rrethrrotullimit të lagjes “21 Dhjetori” në rrugën e Kavajës, duke u futur djathtas 20 metra dhe më tej, po kaq metra majtas, në një ndërtesë 3-katëshe të...

Plas sherri në familjen e ish-dikatorit, Sokoli akuzon Nexhmijen për helmimin e Enverit: E hoqi mjekun sepse…

më 12.2017 - Mapo

Foto 1 nga 11 Në debatin për vdekjen natyrale ose jo të Enver Hoxhës, nuk është përfshirë vetëm Liliana Hoxha, por dhe bashkëshorti i saj, Sokoli. Edhe ai hedh dyshime se i ati, Enveri, mund të jetë helmuar....

Rrëfimi i Vito Kapos: Si i shpëtoi ekzekutimit Enveri në 1944, raporti i tij me femrat

më 12.2017 - Java News

Nga Albert Z. Zholi Pa shkuar në kryqëzimin e  rrethrrotullimit të lagjes “21 Dhjetori” në rrugën e Kavajës, duke u futur djathtas 20 metra dhe më tej, po kaq metra majtas, në një ndërtesë 3-katëshe të...

Akuzë e rëndë, djali i Enver Hoxhës akuzon Nexhmijen për helmimin e të atit

më 12.2017 - Albeu

Vdekja e Enver Hoxhës është një ndër misteret më të mëdha të kohës së komunizmit. Diktatori i Shqipërisë Hoxha që udhëhoqi vendin për më shumë se 45 vite humbi jetën dhe akuza të rënda kanë rënë mbi bashkëshorten...

Plas sherri në familjen e dikatorit, Sokol Hoxha akuzon Nexhmijen për helmimin e të atit: E hoqi mjekun sepse ...

më 12.2017 - Syri

Në debatin për vdekjen natyrale ose jo të Enver Hoxhës, nuk është përfshirë vetëm Liliana Hoxha, por dhe bashkëshorti i saj, Sokoli. Edhe ai hedh dyshime se i ati, Enveri, mund të jetë helmuar. Këtë gjë...

Plas në familjen e diktatorit, Sokol Hoxha akuzon Nexhmijen për helmimin e të jatit: E fejuara e vëllait akuzoi mjekun se e ngacmoi seksualisht, pastaj na sollën Isuf Kalon

më 12.2017 - Gazeta Tema

Në debatin për vdekjen natyrale ose jo të Enever Hoxhës, nuk është përfshirë vetëm Liliana Hoxha, por dhe bashkëshorti i saj, Sokoli. Edhe ai hedh dyshime se i ati, Enveri, mund të jetë helmuar. Këtë gjë...

Djali i Enver Hoxhës akuzon nënën e tij për helmimin e të atit

më 12.2017 - Bota Press

Vdekja e Enver Hoxhës është një ndër misteret më të mëdha të kohës së komunizmit. Diktatori i Shqipërisë Hoxha që udhëhoqi vendin për më shumë se 45 vite humbi jetën dhe akuza të rënda kanë rënë mbi bashkëshorten...

Djali i Hoxhës: E fejuara e vëllait akuzoi mjekun e Enverit për ngacmim

më 12.2017 - Albeu

Djali i Enver Hoxhës, Sokol Hoxha ka folur si rrallë herë më parë zbulon prapaskenat dhe sekrete nga jeta ne familje në kohën e mjekimit të ish udhëheqësit komunist. Gjatë intervistës për "Panorama" i...

Djali i Enverit nxjerr sekretin e madh: E fejuara e vëllait tim, mbesa e Ramizit, akuzoi për ngacmim mjekun Hektor Peçi

më 12.2017 - Opinion

Djali i Enver Hoxhës, Sokol Hoxha, në një intervistë ekskluzive dhënë për “Panorama“, zbulon prapaskena dhe sekrete nga jeta ne familje në kohën e mjekimit të ish udhëheqësit komunist. Sot ai zbulon nje...

Isuf Kalo i përgjigjet Liliana Hoxhës: Akuzat e saj janë qesharake, pyesni Sokolin për Nexhmijen

më 12.2017 - BalkanWeb

Mjeku personal i Enver Hoxhës, profesor Isuf Kalo, tha dje se nuk kërkon t’u përgjigjet akuzave të zonjës Hoxha, të cilën e cilëson paciente të tij. Në një komunikim telefonik, profesor Kalo, i cili ishte...

Isuf Kalo i përgjigjet Liliana Hoxhës: Po Sokoli, çfarë mendon për Nexhmien?

më 12.2017 - Gazeta Tema

Prej disa ditësh, gazeta “Panorama” ka botuar disa intervista të Liliana Hoxhës, e cila ripërsërit akuzat, se Enver Hoxha është vrarë dhe nuk ka vdekur në mënyrë natyrore. Sipas saj, ai është helmuar nga...

Ironizon Isuf Kalo: Pyesni Sokolin a mendon njësoj si Liliana për Nexhmijen?!

më 12.2017 - Java News

Mjeku personal i Enver Hoxhës, profesor Isuf Kalo, tha dje se nuk kërkon t’u përgjigjet akuzave të zonjës Hoxha, të cilën e cilëson paciente të tij. Në një komunikim telefonik, profesor Kalo, i cili ishte...

Liliana Hoxha: Mehmet Shehun e vranë

më 12.2017 - Telegrafi

Në rrëfimin  e saj për gazetën “Panorama”, nusja e djalit të Enver Hoxhës, Liliana Hoxha, tregon prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së shtetit komunist pa dijeninë e Enver Hoxhës, por nën regjinë...

Liliana Hoxha: Mehmet Shehun e vranë, si i ruan Nexhmija letrat e dashurisë me Fiqiretin dhe djemtë (E plotë)

më 12.2017 - BalkanWeb

ARISTIR LUMEZI/ Në vijim të rrëfimit të saj për gazetën “Panorama”, nusja e Enver Hoxhës, Liliana Hoxha, tregon prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së shtetit komunist pa dijeninë e Enver Hoxhës,...

Liljana Hoxha: Si i ruan Nexhmija letrat e dashurisë me Fiqiretin dhe djemtë

më 12.2017 - Gazeta Express

Në vijim të rrëfimit të saj për gazetën “Panorama”, nusja e Enver Hoxhës, Liliana Hoxha, tregon prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së shtetit komunist pa dijeninë e Enver Hoxhës, por nën regjinë...

Liliana Hoxha: Mehmet Shehun e vranë

më 12.2017 - Periskopi

Në rrëfimin  e saj për gazetën “Panorama”, nusja e djalit të Enver Hoxhës, Liliana Hoxha, tregon prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së shtetit komunist pa dijeninë e Enver Hoxhës, por nën regjinë...

Nusja e Enverit rrëfen sekretet e kupolës komuniste: Nexhmija dhe Ramizi bënin ligjin

më 12.2017 - Albeu

Liliana Hoxha , nusja e djalit të Enver Hoxhës vijon të përbëjë lajm me dëshmitë e saj mbi mënyrën se si përplaseshin klanet në kupolën komuniste gjatë regjimit në Shqipëri Në një rrëfim për "Panorama"...

Liliana Hoxha: Mehmet Shehun e vranë, si i ruan Nexhmija letrat e dashurisë me Fiqiretin dhe djemtë

më 12.2017 - Mapo

Në vijim të rrëfimit të saj për gazetën “Panorama”, nusja e Enver Hoxhës, Liliana Hoxha, tregon prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së shtetit komunist pa dijeninë e Enver Hoxhës, por nën regjinë...

Kush do e merrte pushtetin pas vdekjes së Enver Hoxhës, Liljana Hoxha zbulon prapaskenat

më 12.2017 - InfoShqip

Nusja e djalit të Enver Hoxhës, Liljana Hoxha, flet me detaje për prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së shtetit komunist pa dijeninë e Enver Hoxhës, por sipas saj nën regjinë e Nexhmije Hoxhës...

Vëllai rrëfen fundin e Mehmet Shehut: U qëllua me armë pasi e helmuan, kush e dha urdhrin

më 12.2017 - Gazeta Express

“Mehmet Shehu është helmuar dhe pastaj është qëlluar me dy plumba”. Kështu është shprehur i vëllai i ish-kryeministrit Mehmet Shehu, në lidhje me vdekjen ende misterioze të Mehmet Shehut. Sipas tij, urdhri...

Duro Shehu: Ja kush dhe pse e vranë Mehmet Shehun

më 12.2017 - Albeu

Vdekja e Mehmet Shehut është një ndër misteret më të mëdha të kohës së diktaturës. Vëllai i ish-kryeministrit Mehmet Shehu ka dhënë një tjetër version të ngjarjes. Sipas tij Mehmet Shehu është helmuar...

Kush do e merrte pushtetin pas vdekjes së Enver Hoxhës, Liljana Hoxha zbulon prapaskenat!

më 12.2017 - Fol

Nusja e djalit të Enver Hoxhës, Liljana Hoxha, flet me detaje për prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së shtetit komunist pa dijeninë e Enver Hoxhës, por sipas saj nën regjinë e Nexhmije Hoxhës...

Zbulohen prapaskenat, ja kush do e merrte pushtetin pas vdekjes së Enver Hoxhës

më 12.2017 - Ina

Në vijim të rrëfimit të saj, nusja e Enver Hoxhës, Liliana Hoxha, flet me detaje për prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së shtetit komunist pa dijeninë e Enver Hoxhës, por sipas saj nën regjinë...

Liliana Hoxha: Si i ruan Nexhmija letrat e dashurisë me Fiqiretin dhe djemtë

më 12.2017 - Albeu

Në vijim të rrëfimit të saj nusja e Enver Hoxhës, Liliana Hoxha , tregon prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së shtetit komunist pa dijeninë e Enver Hoxhës, por nën regjinë e Nexhmije Hoxhës dhe...

Zbulohen prapaskenat, ja kush do e merrte pushtetin pas vdekjes së Enver Hoxhës

më 12.2017 - Ina

Në vijim të rrëfimit të saj, nusja e Enver Hoxhës, Liliana Hoxha, flet me detaje për prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së shtetit komunist pa dijeninë e Enver Hoxhës, por sipas saj nën regjinë...

Liliana Hoxha: Vrasja e Mehmet Shehut, dosje sekrete që Nexhmija mbante të fshehura për Kadarenë

më 12.2017 - Java News

Në vijim të rrëfimit të saj për gazetën “Panorama”, nusja e Enver Hoxhës, Liliana Hoxha, tregon prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së shtetit komunist pa dijeninë e Enver Hoxhës, por nën regjinë...

Zbulohen prapaskenat, ja kush do e merrte pushtetin pas vdekjes së Enver Hoxhës

më 12.2017 - Tetova1

Në vijim të rrëfimit të saj, nusja e Enver Hoxhës, Liliana Hoxha, flet me detaje për prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së shtetit komunist pa dijeninë e Enver Hoxhës, por sipas saj nën regjinë...

Beteja mes fëmijëve të Enver Hoxhës dhe Ramis Alisë

më 12.2017 - Insajderi

Nusja e djalit të Enver Hoxhës, Liljana Hoxha, flet me detaje për prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së shtetit komunist pa dijeninë e Enver Hoxhës, por sipas saj nën regjinë e Nexhmije Hoxhës...

Zbulohen prapaskenat, ja kush do e merrte pushtetin pas vdekjes së Enver Hoxhës

më 12.2017 - Gazeta Liria

Në vijim të rrëfimit të saj, nusja e Enver Hoxhës, Liliana Hoxha, flet me detaje për prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së shtetit komunist pa dijeninë e Enver Hoxhës, por sipas saj nën regjinë...

Beteja mes fëmijëve të Enver Hoxhës dhe Ramiz Alisë

më 12.2017 - Sovrani

Nusja e djalit të Enver Hoxhës, Liljana Hoxha, flet me detaje për prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së shtetit komunist pa dijeninë e Enver Hoxhës, por sipas saj nën regjinë e Nexhmije Hoxhës...

Zbulohen prapaskenat, ja kush do e merrte pushtetin pas vdekjes së Enver Hoxhës

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Në vijim të rrëfimit të saj, nusja e Enver Hoxhës, Liliana Hoxha, flet me detaje për prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së shtetit komunist pa dijeninë e Enver Hoxhës, por sipas saj nën regjinë...

Në 28 nëntor 1944, Shqipëria, nga një pushtim i vjetër në një pushtim të ri!

më 12.2017 - Gazeta 55

Data 28 nëntor 1944 mbahet si dita e çlirimit të Shqipërisë dhe, siç dihet, edhe sot vazhdon debati mbi saktësinë e datës së çlirimit, nëse kjo ka ndodhur me datë 28, për ç’ka ekzistojnë të gjitha provat...

“Ermali na turpëroi”, Liljana Hoxha flet për arrestimin e nipit të Enverit

më 12.2017 - Java News

Liliana Hoxha, bashkëshortja e Sokolit, djalit të ish-udhëheqësit komunist, Enver Hoxha, ka dhënë ditën e sotme një intervistë për “Panorama”, ku rishpjegon edhe njëherë tjetër akuzat ndaj Nexhmije Hoxhës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK