http://kariera.mk

Haradinaj për demarkacionin: Jam habit e kam nënshkruar

më 12.2017 - Lajm

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka pasur një debat të gjatë me deputetin e LDK-së, Kujtim Shala rreth demarkacionit dhe miratimin në qeveri që kjo çështje të shkojë në kuvend. Shala ka insistuar tërë kohën...

Ndërpritet seanca, vazhdon nesër

më 12.2017 - Telegrafi

Seanca e Kuvendit e filluar në orët e paradites është ndërprerë pak para orës 19:00. kryesuesi i seancës, Xhavit Haliti, propozoi që ajo të ndërpritet për të vazhduar nesër pasi që kryeministri Ramush...

Kuvendi ndërpret punimet, seanca vazhdon nesër

më 12.2017 - GazetaBlic

Seanca e Kuvendit të Kosovës, e filluar në orët e paradites së të enjtes, është ndërprerë pak para orës 19:00. Kryesuesi i seancës, Xhavit Haliti, propozoi që ajo të ndërpritet për të vazhduar nesër, pasi...

Kuvendi ndërpret punimet, seanca vazhdon nesër

më 12.2017 - Gazeta Express

Seanca e Kuvendit të Kosovës, e filluar në orët e paradites së të enjtes, është ndërprerë pak para orës 19:00. Kryesuesi i seancës, Xhavit Haliti, propozoi që ajo të ndërpritet për të vazhduar nesër, pasi...

Ndërpritet seanca, vazhdon nesër

më 12.2017 - RTV 21

Seanca e Kuvendit e filluar në orët e paradites është ndërprerë pak para orës 19:00 Ishte kryesuesi i seancës Xhavit Haliti ai që propozoi që ajo të ndërpritet për të vazhduar nesër pasi që kryeministri...

Ndërpritet seanca e Kuvendit, vazhdon nesër

më 12.2017 - Koha.net

Seanca e Kuvendit e filluar në orët e paradites është ndërprerë pak para orës 19:00. kryesuesi i seancës Xhavit Haliti ai që propozoi që ajo të ndërpritet për të vazhduar nesër pasi që kryeministri Ramush...

Vazhdon shqyrtimi i programit të Qeverisë 2017-2021

më 12.2017 - Telegrafi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës po vazhdojnë seancën plenare ku po shqyrtohet programi i Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Gjatë ditës ky program u paraqit para deputetëve nga kryeministri Haradinaj,...

Kuvendi ndërpret punimet, seanca vazhdon nesër

më 12.2017 - Infokusi

Seanca e Kuvendit të Kosovës, e filluar në orët e paradites së të enjtes, është ndërprerë pak para orës 19:00. Kryesuesi i seancës, Xhavit Haliti, propozoi që ajo të ndërpritet për të vazhduar nesër, pasi...

Haliti kërkon hartimin e rregullores që penalizon ministrat që nuk marrin pjesë në Kuvend

më 12.2017 - Lajmi.net

Mungesa e ministrave të Qeverisë së Kosovës në seancat e Kuvendit, po i nervozon deputetët. Këta te fundit vazhdimisht kanë dhënë vërejtje ndaj ministrave që nuk po janë prezentë gjatë seancave plenare....

Haliti kërkon hartimin e rregullores që penalizon ministrat që nuk marrin pjesë në Kuvend

më 12.2017 - GazetaBlic

Mungesa e ministrave të Qeverisë së Kosovës në seancat e Kuvendit, po i nervozon deputetët.

Kërkesa e Xhavit Halitit për Kryeministrin: Penalizoji të gjithë ministrat

më 12.2017 - Gazeta Express

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Xhavit Haliti, ia ka bërë një kërkesë, kryeministrit Ramush Haradinaj. Ai ka thënë se duhet vendosur një rregull i ri për ministrat që mungojnë nëpër...

Vazhdon shqyrtimi i programit të Qeverisë 2017-2021

më 12.2017 - RTV 21

Deputetët e Kuvendit të Kosovës po vazhdojnë seancën plenare Në këtë seancë  po shqyrtohet programi i Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021 Gjatë ditës ky program u paraqit para deputetëve nga kryeministri...

Vazhdon shqyrtimi i programit të Qeverisë 2017-2021 (Drejtpërdrejt)

më 12.2017 - GazetaBlic

Deputetët e Kuvendit të Kosovës po vazhdojnë seancën plenare ku po shqyrtohet programi i Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Gjatë ditës ky program u paraqit para deputetëve nga kryeministri Haradinaj,...

Seanca për programin e Qeverisë, vazhdon nesër

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti e ka përmbyllur seancën e sotme pas përfundimit të fjalës së kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se do të dalë nga salla, kurse Haliti e ka...

Nga gjithë ata ministra, vetëm ky qëndroi deri në fund të seancës së Kuvendit

më 12.2017 - Periskopi

Seanca e Kuvendit të Kosovës ku po debatohet për programin qeverisës është duke vazhduar ende. Përveç një numri të vogël të deputetëve në seancë është edhe kryeministri Ramush Haradinaj, i cili po iu përgjigjet...

Ministri ‘hasret’ që po rri në seancë

më 12.2017 - Gazeta e re

Seanca e Kuvendit të Kosovës ku po debatohet për programin qeverisës është duke vazhduar ende. Përveç një numri të vogël të deputetëve në seancë është edhe kryeministri Ramush Haradinaj, i cili po iu përgjigjet...

Ndërpritet seanca, vazhdon nesër

më 12.2017 - Gazeta e re

Seanca e Kuvendit e filluar në orët e paradites është ndërprerë pak para orës 19:00. Ishte kryesuesi i seancës Xhavit Haliti ai që propozoi që ajo të ndërpritet për të vazhduar nesër pasi që kryeministri...

Nesër vazhdon seanca për programin e Qeverisë

më 12.2017 - Periskopi

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti e ka përmbyllur seancën e sotme pas përfundimit të fjalës së kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se do të dalë nga salla, kurse Haliti e ka...

Seanca e Kuvendit për programin qeverisës vazhdon nesër

më 12.2017 - Sovrani

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti e ka përmbyllur seancën e sotme pas përfundimit të fjalës së kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se do të dalë nga salla, kurse Haliti e ka...

Ndërpritet seanca e Kuvendit, vazhdon nesër

më 12.2017 - Insajderi

Seanca e Kuvendit e filluar në orët e paradites është ndërprerë pak para orës 19:00. kryesuesi i seancës Xhavit Haliti ai që propozoi që ajo të ndërpritet për të vazhduar nesër pasi që kryeministri Ramush...

Ndërpritet seanca, vazhdon nesër

më 12.2017 - KosovaPress

Ishte kryesuesi i seancës Xhavit Haliti ai që propozoi që ajo të ndërpritet për të vazhduar nesër pasi që kryeministri Ramush Haradinaj tha se nuk do të rrijë më shumë. Seanca vazhdon nesër në orën 11:00...

Haradinaj: Jam habit për demarkacionin

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 7 dhjetor - Kryeministri, Ramush Haradinaj ka pasur një debat të gjatë me deputetin e LDK-së, Kujtim Shala rreth demarkacionit dhe miratimin në qeveri që kjo çështje të shkojë në kuvend. Shala...

Ministri ‘hasret’ që po rri në seancë

më 12.2017 - KosovaPress

Përveç një numri të vogël të deputetëve në seancë është edhe kryeministri Ramush Haradinaj, i cili po iu përgjigjet secilit që po flet për Qeverinë. Por krahas kryeministrit në seancë është edhe një ministër,...

Kërkohet ndihmë për studentin e mjekësisë

më 12.2017 - KosovaPress

Për mundësimin e shërimit të tij jashtë vendit, Florentit i duhet ndihmë. Për ta ndihmuar 20-vjeçarin, mund të dërgoni SMS në Vala dhe IPKO me tekst ‘FLORENT’. Numrat kontaktues janë të shënuar më poshtë:...

Haradinaj tregon çfarë telefoni ka blerë

më 12.2017 - KosovaPress

Ai tha se përveç tij dhe tjerëve punojnë ka 16 orë e me këtë rast përmendi edhe policët dhe persona tjerë që punojnë me orar të zgjatur./KosovaPress/ Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia...

Haradinaj për demarkacionin: Jam habit e kam nënshkruar

më 12.2017 - Klan Kosova

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka pasur një debat të gjatë me deputetin e LDK-së, Kujtim Shala rreth demarkacionit dhe miratimin në qeveri që kjo çështje të shkojë në kuvend. Shala ka insistuar tërë kohën...

Haradinaj – LDK-së: S’keni qare pa e votuar demarkacionin

më 12.2017 - Klan Kosova

Kryeministri, Ramush Haradinaj iu ka drejtuar Lidhjes Demokratike të Kosovës se do ta kenë me patjetër nënshkrimin e marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi. “Qare pa e votu nuk keni sepse i keni thënë...

Polemikë për Demarkacionin mes Kryeministrit dhe Kujtim Shalës

më 12.2017 - Kallxo

Kryeministri Ramush Haradinaj ka polemizuar me nënkryetarin e Kuvendit nga radhët e LDK-së, Kujtim Shalën, lidhur me çështjen e votimit të Demarkacionit. “Unë thash do të votoj (për demarkacionin) ashtu...

Haradinaj për demarkacionin: Jam habit, e kam nënshkruar demarkacionin

më 12.2017 - Ina

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka pasur një debat të gjatë me deputetin e LDK-së, Kujtim Shala rreth demarkacionit dhe miratimin në qeveri që kjo çështje të shkojë në kuvend. Shala ka insistuar tërë kohën...

Shala: Projektligji për Demarkacionin u tërhoq nga Kuvendi pasi gati u vramë

më 12.2017 - Telegrafi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, duke komentuar deklaratat e kryeministrit Haradinaj për tërheqjen e marrëveshjes me Malin e Zi nga Qeveria Mustafa, ka thënë se në atë kohë Marrëveshja...

Kuvendi shkon në pauzë deri në orën 15:00

më 12.2017 - GazetaBlic

Pas shumë diskutimeve në seancën e sotme për programin qeverisës të Haradinajt, Kuvendi ka vendosur që të shkohet në pauzë deri në orën 15:00. Në seancën plenare si pikë e rendit të ditës ishte “Shqyrtimi...

Haradinaj: Jam habit për demarkacionin

më 12.2017 - Albeu

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka pasur një debat të gjatë me deputetin e LDK-së, Kujtim Shala rreth demarkacionit dhe miratimin në qeveri që kjo çështje të shkojë në kuvend . Shala ka insistuar tërë kohën...

Kuvendi shkon në pauzë deri në orën 15:00

më 12.2017 - Gazeta Express

Pas shumë diskutimeve në seancën e sotme për programin qeverisës të Haradinajt, Kuvendi ka vendosur që të shkohet në pauzë deri në orën 15:00. Në seancën plenare si pikë e rendit të ditës ishte  "Shqyrtimi...

Haradinaj – LDK-së: Nuk keni çare pa e votuar Demarkacionin

më 12.2017 - RTV 21

Shala i LDK-së iu përgjigj Haradinajt Kryeministri Ramush Haradinaj duke e komentuar vendimin e tij për marrëveshjen që e njëjta të procedohet në Kuvend, tha se deputetë e LDK-së në vazhdimësi kanë thënë...

Haradinaj për demarkacionin: Jam habit e kam nënshkruar

më 12.2017 - GazetaBlic

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka pasur një debat të gjatë me deputetin e LDK-së, Kujtim Shala rreth demarkacionit dhe miratimin në qeveri që kjo çështje të shkojë në kuvend. Shala ka insistuar tërë kohën...

Sipas Kujtim Shalës, “Marrëveshja për demarkacionin u tërhoq pasi gati u vramë”

më 12.2017 - Koha.net

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, duke komentuar deklaratat e kryeministrit Haradinaj për tërheqjen e Marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi nga Qeveria Mustafa, ka thënë se...

Shala i LDK-së: Kryeministër çdo marrëveshje që voton ti, e votoj edhe unë

më 12.2017 - Klan Kosova

Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala ka thënë se më çështjen e votimit të demarkacionit me Malin e Zi, nuk do të sfidohet vetëm deputetët. “Kryeministri i Kosovës ka plotësisht të drejtë se në këtë çështje...

Haradinaj për Mustafën: E tërhoqi demarkacionin nga votimi, unë nuk e tërheq

më 12.2017 - Telegrafi

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk do të tërhiqet nga vendimi për sjelljen e marrëveshjes për Demarkacion në Kuvendin e Kosovës. Nga aty ai ka thumbuar ish kryeministrin, Isa Mustafa duke e...

Haradinaj – LDK-së për Demarkacionin: S’keni çare pa e votuar

më 12.2017 - GazetaBlic

Po vazhdojnë polemikat në mes të kryeministrit Ramush Haradinaj dhe Kujtim Shalës së LDK-së. Haradinaj duke e komentuar vendimin e tij në Qeveri për marrëveshjen që e njëjta të procedohet në Kuvend, tha...

Haradinaj, deputetëve të LDK-së për Demarkacionin: S’keni çare pa e votu

më 12.2017 - Lajmi.net

Po vazhdojnë polemikat në mes të kryeministrit Ramush Haradinaj dhe Kujtim Shalës së LDK-së. Haradinaj duke e komentuar vendimin e tij në Qeveri për marrëveshjen që e njëjta të procedohet në Kuvend, tha...

Haradinaj – LDK’së për Demarkacionin: S’keni çare pa e votuar

më 12.2017 - Gazeta Express

Po vazhdojnë polemikat në mes të kryeministrit Ramush Haradinaj dhe Kujtim Shalës së LDK-së. Haradinaj duke e komentuar vendimin e tij në Qeveri për marrëveshjen që e njëjta të procedohet në Kuvend, tha...

Shala: Projektligji për Demarkacionin u tërhoq nga Kuvendi pasi gati u vramë

më 12.2017 - Lajmi.net

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, duke komentuar deklaratat e kryeministrit Haradinaj për tërheqjen e marrëveshjes me Malin e Zi nga Qeveria Mustafa, ka thënë se në atë kohë Marrëveshja...

Haradinaj për Mustafën: I ngrati e tërhoqi demarkacionin nga votimi, unë nuk e tërheq

më 12.2017 - Klan Kosova

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk do të tërhiqet nga vendimi i sjelljes së demarkacionit në kuvend. Nga aty ai ka thumbuar ish kryeministrin, Isa Mustafa duke e quajtur “të ngratë”, përcjellë...

Sherifi kërkon nga deputetët që të mbajnë premtimin zgjedhor për demarkacionin

më 12.2017 - Gazeta Express

Shefi i grupit parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi pasi mori fjalën në seancën e sotme të Kuvendit, edhe njëherë ka shprehur qëndrimin e Nismës, sa i përket marrëveshjes së demarkacionit “Nisma do të...

Bilalli-Veselit: Mos e shkel rregulloren për LDK-në se nuk të pranojnë

më 12.2017 - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi, në foltoren e Kuvendit ka kritikuar kryetarin e Kuvendit, Kadri Veselin, se gjatë seancës së sotme po i jep fjalën deputetit të LDK-së, aq shpesh sa...

Sherifi kërkon nga deputetët që të mbajnë premtimin zgjedhor për demarkacionin

më 12.2017 - GazetaBlic

Shefi i grupit parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi pasi mori fjalën në seancën e sotme të Kuvendit, edhe njëherë ka shprehur qëndrimin e Nismës, sa i përket marrëveshjes së demarkacionit “Nisma do të...

Sherifi-Veselit: Mos e shkel rregulloren për LDK-në se nuk të pranojnë

më 12.2017 - RTV 21

Kritika për kryeparlamentarin Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi ka kritikuar kreun e Kuvendit Kadri Veselin, se gjatë seancës së sotme po i jep fjalën deputetit të LDK-së, aq shpesh...

Billalli i thotë Veselit: Mos e shkel rregulloren për LDK-në se nuk të pranojnë

më 12.2017 - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi, në foltoren e Kuvendit ka kritikuar kreun e Kuvendit, Kadri Veselin, se gjatë seancës së sotme po i jep fjalën deputetit të LDK-së, aq shpesh sa po...

Buxheti i Kosovës vendoset të votohet të dielën

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 7 dhjetor - Seanca e sotme filloi me propozimin që të dielën, të mbahet vazhdimi i seancës, ku do të votohej projektligji për buxhetin e Kosovës të vitit 2017. Kryetari i Kuvendit të Kosovës,...

Gashi pyet Haradinajn: Kryeministër a i ke 61 deputetë që e përkrahin qeverinë tënde?

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 7 dhjetor - Deputeti i LDK-së, Arben Gashi ka thënë se Kuvendi ka kourum për vendimmarrje, mirëpo qeveria është në vështirësi për shkak të mungesës së vullnetit që të qojë përpara projektin...

Demarkacioni përplas ashpër Kryeministrin Haradinaj me LDK'në ende pa ardhur në rend dite

më 12.2017 - Gazeta Express

Ende pa ardhur në rend dite çështja e Demarkacionit me Malin e Zi, kanë filluar përplasjet në mes të Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, dhe deputetëve nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës....

Billalli i thotë Veselit: Mos e shkel rregulloren për LDK’në se nuk të pranojnë

më 12.2017 - Gazeta Express

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi, në foltoren e Kuvendit ka kritikuar kreun e Kuvendit, Kadri Veselin, se gjatë seancës së sotme po i jep fjalën deputetit të LDK’së, aq shpesh sa po...

Kërkohet të penalizohen ministrat që mungojnë në seanca

më 12.2017 - Sovrani

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Xhavit Haliti, ia ka bërë një kërkesë, kryeministrit Ramush Haradinaj. Ai ka thënë se duhet vendosur një rregull i ri për ministrat që mungojnë nëpër...

Haradinaj e quan Isa Mustafën ‘të ngratë’

më 12.2017 - Lajmi.net

Tema e demarkacionit është përmendur edhe sot në foltoren e Kuvendit, gjersa po matej forca e qeverisë së kaluar dhe kësaj të tashmes. Deputetët e LDK-së po i thotë Haradinajt ta tregojë vetën dhe të marrë...

Haradinaj për demarkacionin: Unë nuk e tërheqi demarkacionin nga Kuvendi si Isa Mustafa

më 12.2017 - Lajmi.net

Kryeministri Ramush Haradinaj  nuk ka treguar se qëndrimin për demarkacionin. Ai ka thënë se ai e ka pruar në Kuvend dhe ju takon deputetëve të vendosin për të. Por, Haradinaj ka thënë se ai nuk do të...

Kujtim Shala: Për demarkacionin votoj ashtu siç voton kryeministri Haradinaj

më 12.2017 - Lajmi.net

Në seancën e sotme, nënkryetari i Kuvendit, Kujtim Shala, ka thënë se ai vetë, si deputet, do të votojë marrëveshjen e Demarkacionit, ashtu sic e voton edhe kryeministri. Kujtim Shala i ka thënë kryeministrit...

Haradinaj e quan Isa Mustafën ‘të ngratë’

më 12.2017 - Gazeta Express

Tema e demarkacionit është përmendur edhe sot në foltoren e Kuvendit, gjersa po matej forca e qeverisë së kaluar dhe kësaj të tashmes. Deputetët e LDK’së po i thotë Haradinajt ta tregojë vetën dhe të marrë...

Haradinaj për Mustafën: I ngrati e tërhoqi demarkacionin nga votimi, unë nuk e tërheq

më 12.2017 - GazetaBlic

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk do të tërhiqet nga vendimi i sjelljes së demarkacionit në kuvend. Nga aty ai ka thumbuar ish kryeministrin, Isa Mustafa duke e quajtur “të ngratë”. “Nuk kemi...

Haliti-kyeministrit: Penalizoji të gjithë ministrat

më 12.2017 - KosovaPress

Ai ka thënë se duhet vendosur një rregull i ri për ministrat që mungojnë nëpër seanca. Të njëjtët sipas tij, duhen penalizuar. “Të penalizohen për çdo seancë që  nuk vinë ministrat, me e bo një rregull...

Kujtim Shala i LDK-së përplaset me kryeministrin Haradinaj

më 12.2017 - GazetaBlic

Në seancën e sotme, nënkryetari i Kuvendit, Kujtim Shala, ka thënë se ai vetë, si deputet, do të votojë marrëveshjen e Demarkacionit, ashtu siç e voton edhe kryeministri. Kujtim Shala i ka thënë kryeministrit...

Seanca për votimin e Projektbuxhetit mbahet të dielën

më 12.2017 - Telegrafi

Seanca e sotme filloi me propozimin që të dielën, të mbahet vazhdimi i seancës, ku do të votohej Projektligji për buxhetin e Kosovës të vitit 2018. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli fillimisht...

Kujtim Shala i LDK’së: Votoj ashtu siç voton kryeministri Haradinaj

më 12.2017 - Gazeta Express

Në seancën e sotme, nënkryetari i Kuvendit, Kujtim Shala, ka thënë se ai vetë, si deputet, do të votojë marrëveshjen e Demarkacionit, ashtu sic e voton edhe kryeministri. Kujtim Shala i ka thënë kryeministrit...

Seanca për buxhetin shtyhet për të dielën

më 12.2017 - Klan Kosova

Projektligji për buxhetin e vitit 2018 nuk është hedhur në votim as në ditën e tretë. Kështu seanca do ta vazhdojë të dielën e kësaj, jave njofton Klan Kosova. “Sot buxheti nuk del në votim sepse situata...

Përplasja e Haradinajt me LDK-në për Demarkacionin: a po lëshon pe Ramushi?

më 12.2017 - Te Sheshi

Nga Blendi Gashi Edhe pse nuk ka një datë kur marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi, do të procedohet në Kuvendin e Kosovës, jo çështje ka qenë tema më e nxehtë në seancën e së enjtes ku pikë e rendit...

Gashi pyet Haradinajn: Kryeministër a i ke 61 deputetë që e përkrahin qeverinë tënde?

më 12.2017 - Telegrafi

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi ka thënë se Kuvendi ka kourum për vendimmarrje, mirëpo qeveria është në vështirësi për shkak të mungesës së vullnetit që të qojë përpara projektin kryesor e që është buxheti....

Konjufca: Ju s’po mund ta kaloni buxhetin në ditë pune, e le ma ditë pushimi

më 12.2017 - Telegrafi

Para se të fillojë seanca e re e Kuvendit të Kosovës, ka vazhduar seanca në lidhje me Projektbuxhetin për vitin 2018. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka kërkuar që të dielën të mbahet një seancë vetëm...

Konjufca thotë se buxheti nuk po kalon në ditë pune e lëre më në ditë vikendi

më 12.2017 - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka reaguar ndaj propozimit që seanca ku do të votohet për Projektligjin për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2018 të mbahet të dielën....

Të enjten mbahet seanca, jo të dielën

më 12.2017 - KosovaPress

Ai ka bërë të ditur se Projektligji për demarkacionin me Malin e Zi, do të futet në rend të ditës vetëm pas shqyrtimit në Komisionin për Punë të Jashtme. “Në pikat e rendit të ditës që i kaluam, nuk ka...

Buxheti i vitit 2018 votohet të dielën

më 12.2017 - Lajmi.net

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mbajnë një seancë plenare edhe të dielën. Kjo seancë do të mbahet për të votuar edhe një herë buxheti për vitin 2018. Edhe pse  për këtë nuk pati pajtim mes grupeve...

Seanca për buxhetin shtyhet për të dielën

më 12.2017 - Politiko

Kështu seanca do ta vazhdojë të dielën e kësaj, jave njofton Klan Kosova. “Sot buxheti nuk del në votim sepse situata është po aq sa e djeshmja”, ka thënë Veseli. “Seanca vazhdon të dielën nga ora 15:00”, ka shtuar ai.

Të Dielën Vazhdimi i Seancës për Buxhetin

më 12.2017 - Kallxo

Të dielën do të vazhdojë seanca për projekt-buxhetin e vitit 2018. Seanca për projekt-buxhetin e vitit 2018 do të vazhdojë të dielën. Kur u paralajmërua vazhdimi i seancës të dielën, pati debat mes deputetëve...

Projektbuxheti nuk del në votim

më 12.2017 - RTV 21

Të dielën seanca e ardhshme Kuvendi i Kosovës mori vendim që projektbuxheti të mos del në votim sot në seancën plenare. Kryeparlamentari Kadri Veseli, tha se sipas rethanave projektbuxheti nuk do të del...

Seanca për votimin e buxhetit, të dielën në orën 15:00

më 12.2017 - Gazeta Express

Pas diskutimeve për buxhetin 2018, kryeparlamentari Kadri Veseli, ka vendosur që seanca e radhës për buxhetin të mbahet të dielën. "Sot nuk del në votim, vazhdimi i seancës do të jetë të dielën, e cila...

Nis seanca, sërish akuza e kundërakuza për buxhetin

më 12.2017 - Albeu

Ka nisur seanca e radhës, e cila si pikë të rendit të ditës ka Shqyrtimin e Programit të Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Me të nisur seanca edhe sot ka filluar debati rreth mosvotimit të buxhetit...

Buxheti i Kosovës vendoset të votohet të dielën

më 12.2017 - GazetaBlic

Seanca e sotme filloi me propozimin që të dielën, të mbahet vazhdimi i seancës, ku do të votohej projektligji për buxhetin e Kosovës të vitit 2017. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli fillimisht...

Buxheti i Kosovës votohet të dielën

më 12.2017 - Koha.net

Seanca e sotme filloi me propozimin që të dielën, të mbahet vazhdimi i seancës dhe të votohej projektligji për buxhetin e Kosovës të vitit 2017. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli fillimisht...

Nis seanca, sërish akuza e kundërakuza për buxhetin

më 12.2017 - Gazeta Express

Ka nisur seanca e radhës, e cila si pikë të rendit të ditës ka Shqyrtimin e Programit të Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Me të nisur seanca edhe sot ka filluar debati rreth mosvotimit të buxhetit...

Propozohet edhe një seancë për buxhetin 2018, konfrontim në mes deputetëve

më 12.2017 - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, ka thënë se nuk e din se si mund të thirret seancë për ditën e dielë kur koalicioni qeverisës në ditë pune nuk i ka votat për ta miratuar projektbuxhetin e...

Sherifi: Votojeni demarkacionin ashtu siç keni premtuar në zgjedhje

më 12.2017 - Infokusi

Shefi i Grupit parlamentar të Nisma për Kosovën, Bilall Sherifi, pati kritika ndaj kryetarit të Kuvendit se po mundohet t’i hyjë në hatër LDK-së, por nuk e pranojnë. Derisa, ka ftuar grupet parlamentare...

Konjufca thotë se buxheti nuk po kalon në ditë pune e lëre më në ditë vikendi

më 12.2017 - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka reaguar ndaj propozimit që seanca ku do të votohet për Projektligjin për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2018 të mbahet të dielën....

Çfarë po ndodh në Kuvend? Haradinaj dhe Shala flasin edhe anglisht..

më 12.2017 - Gazeta e re

Debati për projektligjin e ratifikimit të marrëveshjes për shënimin e kufirit me Malin e Zi dhe raportin e Bulliqit ,ka vazhduar në mes kryeministrit Ramush Haradinajt dhe deputetit të LDK-së, Kujtim Shala,...

Haradinaj për Mustafën: E tërhoqi demarkacionin nga votimi, unë nuk e tërheq

më 12.2017 - Tetova Sot

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk do të tërhiqet nga vendimi për sjelljen e marrëveshjes për Demarkacion në Kuvendin e Kosovës. Nga aty ai ka thumbuar ish kryeministrin, Isa Mustafa duke e...

Çfarë po ndodh në Kuvend? Haradinaj dhe Shala flasin anglisht…

më 12.2017 - Gazeta e re

Debati për projektligjin e ratifikimit të marrëveshjes për shënimin e kufirit me Malin e Zi dhe raportin e Bulliqit ,ka vazhduar në mes kryeministrit Ramush Haradinajt dhe deputetit të LDK-së, Kujtim Shala,...

Kuvendi mblidhet sërish sot

më 12.2017 - Klan Kosova

Sot do të mbahet seanca plenare e Kuvendit të Kosovës ku do të shqyrtohet Programi të Qeverisë së Kosovës 2017-2021. Kjo seancë nis në orën 10:00. Në ditë më parë projektbuxheti për vitin 2018 nuk kaloi...

Koalicioni s?ka vota as për projektbuxhetin 2018

më 12.2017 - Albeu

E nisur para dy ditësh, seanca ku pritej të bëhej shqyrtimi i parë i projektligjit për buxhetin e vitit 2018 "> 2018 , ka përfunduar pa miratimin e këtij projektligji. Partitë në pushtet dështuan ta votojnë...

Koalicioni s’ka vota as për projektbuxhetin 2018

më 12.2017 - Politiko

Partitë në pushtet dështuan ta votojnë këtë projektbuxhet, meqë pro tij votuan vetëm 58 deputetë, shkruan sot Gazeta “Zëri”. Ndërkohë, partitë opozitare nuk morën fare pjesë në votim, meqë ishin kundër...

Buxheti i Kosovës vendoset të votohet të dielën

më 12.2017 - Infokusi

Seanca e sotme filloi me propozimin që të dielën, të mbahet vazhdimi i seancës, ku do të votohej projektligji për buxhetin e Kosovës të vitit 2017. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli fillimisht...

Shala-Haradinajt: E votove projektligjin për demarkacionin

më 12.2017 - KosovaPress

“Unë dua të sqaroj një çështje sepse nuk mund të jem aq i paqartë sa kryeministri. E përsëris se do të votoj si kryeministri dhe kryeministri ka votuar për dhe njeriu voton për ose kundër në bazë të bindjes....

Buxheti i Kosovës për vitin 2018 votohet të dielën

më 12.2017 - Tetova Sot

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mbajnë një seancë plenare edhe të dielën. Kjo seancë do të mbahet për të votuar edhe një herë buxheti për vitin 2018. Edhe pse  për këtë nuk pati pajtim mes grupeve...

Haradinaj – LDK-së: S’keni qare pa e votuar demarkacionin

më 12.2017 - Bota Press

Kryeministri, Ramush Haradinaj iu ka drejtuar Lidhjes Demokratike të Kosovës se do ta kenë me patjetër nënshkrimin e marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi. “Qare pa e votu nuk keni sepse i keni thënë...

Buxheti për vitin 2018 pritet të votohet të dielën

më 12.2017 - Albinfo

Në mungesë të votave për Buxhetin 2018 Kuvendi ka vendosur që kjo çështje të votohet ditën e diel, por që me këtë nuk janë pajtuar deputetët e opozitës. Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje,...

Nuk do ta besoni se çfarë arsye e ka dhënë Haradinaj për nënshkrimin e demarkacionit

më 12.2017 - Bota Press

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka pasur një debat të gjatë me deputetin e LDK-së, Kujtim Shala rreth demarkacionit dhe miratimin në qeveri që kjo çështje të shkojë në kuvend. Shala ka insistuar tërë kohën...

Koalicioni s’ka vota as për projektbuxhetin 2018

më 12.2017 - GazetaBlic

E nisur para dy ditësh, seanca ku pritej të bëhej shqyrtimi i parë i projektligjit për buxhetin e vitit 2018, ka përfunduar pa miratimin e këtij projektligji. Partitë në pushtet dështuan ta votojnë këtë...

Sherifi: Pse nuk votoni demarkacionin ashtu siç keni premtuar në zgjedhje?

më 12.2017 - Gazeta e re

Shefi i Grupit parlamentar të Nisma për Kosovën, Bilall Sherifi, pati kritika ndaj kryetarit të Kuvendit se po mundohet t’i hyjë në hatër LDK-së, por nuk e pranojnë. Derisa, ka ftuar grupet parlamentare...

Koalicioni s’ka vota as për projektbuxhetin 2018

më 12.2017 - Gazeta Express

E nisur para dy ditësh, seanca ku pritej të bëhej shqyrtimi i parë i projektligjit për buxhetin e vitit 2018, ka përfunduar pa miratimin e këtij projektligji. Partitë në pushtet dështuan ta votojnë këtë...

Haradinaj: Mustafa u frikësu, unë s’e tërheqi kurrë marrëveshjen për demarkacionin

më 12.2017 - Gazeta e re

Haradinaj replikoi përseri Hotit, duke thënë se kryetari i tij i partisë (Isa Mustafa) është  frikësuar dhe e ka tërheq një herë  marrëveshjen  për demarkacionin, transmeton Gazeta e Re. “Atë marrëveshje...

Shala-Haradinajt: E votove projektligjin për demarkacionin

më 12.2017 - Gazeta e re

Debati për projektligjin e ratifikimit të marrëveshjes për shënimin e kufirit me Malin e Zi dhe raportin e Bulliqit, ka vazhduar në mes kryeministrit Ramush Haradinajt dhe deputetit të LDK-së Kujtim Shala....

Haradinaj për demarkacionin: Jam habit, e kam nënshkruar demarkacionin

më 12.2017 - Periskopi

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka pasur një debat të gjatë me deputetin e LDK-së, Kujtim Shala rreth demarkacionit dhe miratimin në qeveri që kjo çështje të shkojë në kuvend. Shala ka insistuar tërë kohën...

Sherifi: Votojeni demarkacionin ashtu siç keni premtuar në zgjedhje

më 12.2017 - KosovaPress

Derisa, ka ftuar grupet parlamentare që të votojnë për demarkacionin ashtu siç kanë premtuar në zgjedhje. “Dalim të çështja e demarkacionit. Unë kërkoj nga gjithë grupet parlamentare të votojnë vetëm ashtu...

Kujtim Shala: “Kur të vjen votimi edhe ju gjeni ndonjë zgjidhje se e di që jeni në zor”

më 12.2017 - Gazeta e re

Debati për projektligjin e ratifikimit të marrëveshjes për shënimin e kufirit me Malin e Zi dhe raportin e Bulliqit,ka vazhduar në mes kryeministrit Ramush Haradinajt dhe deputetit të LDK-së Kujtim Shala....

Konjufca: Ju s’po mund ta kaloni buxhetin në ditë pune, e le ma ditë pushimi

më 12.2017 - Tetova Sot

Para se të fillojë seanca e re e Kuvendit të Kosovës, ka vazhduar seanca në lidhje me Projektbuxhetin për vitin 2018. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka kërkuar që të dielën të mbahet një seancë vetëm...

Kuvendi vazhdon seancën

më 12.2017 - Gazeta Express

Sot, vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës. Kjo seancë do të nis nga ora 10:00. Deputetët sot do të shqyrtojnë programin e Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Kujtojmë që dje projektbuxheti për...

Sot Kuvendi shqyrton Programin i Qeverisë 2017-2021

më 12.2017 - Koha.net

Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot, në një seancë plenare do të shqyrtojnë Programin e Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Kjo, sipas njoftimit paraprak, do të jetë e vetmja pikë e kësaj seance....

Haradinaj – LDK’së për Demarkacionin: S’keni çare pa e votuar

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Po vazhdojnë polemikat në mes të kryeministrit Ramush Haradinaj dhe Kujtim Shalës së LDK-së. Haradinaj duke e komentuar vendimin e tij në Qeveri për marrëveshjen që e njëjta të procedohet në Kuvend, tha...

Koalicioni s’ka vota as për projektbuxhetin 2018

më 12.2017 - Lajmi.net

E nisur para dy ditësh, seanca ku pritej të bëhej shqyrtimi i parë i projektligjit për buxhetin e vitit 2018, ka përfunduar pa miratimin e këtij projektligji. Partitë në pushtet dështuan ta votojnë këtë...

Shala-Haradinajt: E votove projektligjin për demarkacionin

më 12.2017 - KosovaPress

Derisa Haradinaj ka thënë se Qeveria veç ia ka shtuar marrëveshjes raportit dhe ka mund të vinë edhe ndarazi por qëllimi ka qenë që të vinë bashkë për qartësim te deputetët. “Kur të vjen votimi edhe ju...

Shala: “Projektligji u tërhoqë pasi gati u vramë”

më 12.2017 - Gazeta e re

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, duke komentuar deklaratat e kryeministrit Haradinaj për tërheqjen e marrëveshjes me Malin e Zi nga Qeveria Mustafa, ka thënë se në atë kohë pasi...

Shala: Projektligji për Demarkacionin u tërhoq nga Kuvendi pasi gati u vramë

më 12.2017 - Insajderi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, duke komentuar deklaratat e kryeministrit Haradinaj për tërheqjen e marrëveshjes me Malin e Zi nga Qeveria Mustafa, ka thënë se në atë kohë Marrëveshja...

Haradinaj: S’keni qare pa e votu programin tim qeverisës

më 12.2017 - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në seancën e sotme plenare u është përgjigjur pyetjeve dhe ka replikuar me të gjithë deputetët sot. Ai në një moment u ka thënë deputetëve se do ta votojnë programin...

Shala: Projektligji për Demarkacionin u tërhoq nga Kuvendi pasi gati u vramë

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, duke komentuar deklaratat e kryeministrit Haradinaj për tërheqjen e marrëveshjes me Malin e Zi nga Qeveria Mustafa, ka thënë se në atë kohë Marrëveshja...

Haradinaj – LDK’së për Demarkacionin: S’keni çare pa e votuar

më 12.2017 - Bota Press

Po vazhdojnë polemikat në mes të kryeministrit Ramush Haradinaj dhe Kujtim Shalës së LDK-së. Haradinaj duke e komentuar vendimin e tij në Qeveri për marrëveshjen që e njëjta të procedohet në Kuvend, tha...

Shala: Projektligji u tërhoqë pasi gati u vramë

më 12.2017 - Bota Press

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, duke komentuar deklaratat e kryeministrit Haradinaj për tërheqjen e marrëveshjes me Malin e Zi nga Qeveria Mustafa, ka thënë se në atë kohë pasi...

Haradinaj-deputetëve: S’keni qare pa e votu programin tim

më 12.2017 - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në seancën e sotme plenare u është përgjigjur pyetjeve dhe ka replikuar me të gjithë deputetët sot. Ai në një moment u ka thënë deputetëve se do ta votojnë programin...

Deputeti i Nismës ka disa fjalë për Veselin, ja çfarë i thotë për LDK’në

më 12.2017 - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi, në foltoren e Kuvendit ka kritikuar kryetarin e Kuvendit, Kadri Veselin, se gjatë seancës së sotme po i jep fjalën deputetit të LDK-së, aq shpesh sa...

Bilalli, deputetëve për demarkacionin: Mbajeni premtimin të gjithë deputetët ashtu siç i keni marrë votat

më 12.2017 - Sovrani

Shefi i grupit parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi pasi mori fjalën në seancën e sotme të Kuvendit, edhe njëherë ka shprehur qëndrimin e Nismës, sa i përket marrëveshjes së demarkacionit “Nisma do të...

Sherifi kërkon nga deputetët që të mbajnë premtimin zgjedhor për demarkacionin

më 12.2017 - Bota Press

Shefi i grupit parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi pasi mori fjalën në seancën e sotme të Kuvendit, edhe njëherë ka shprehur qëndrimin e Nismës, sa i përket marrëveshjes së demarkacionit “Nisma do të...

Sot Shqyrtohet Programi i Qeverisë 2017-2021

më 12.2017 - Kallxo

Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot në një seancë plenare do të shqyrtojnë programin e Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Përndryshe, pas një debati dy ditësh nga ana e deputetëve, projektbuxheti...

Shala: Projektligji u tërhoqë pasi gati u vramë

më 12.2017 - KosovaPress

“U tërheq projektligji sepse gati sa su vramë”, tha ai. Përndryshe, Haradinaj ka thënë sot në seancë se nuk do ta tërheqë marrveshjen dhe raportin e Bulliqajt siç bëri i “gjori”, Isa Mustafa./KosovaPress/...

Sot shqyrtohet programi i Qeverisë 2017-2021

më 12.2017 - Telegrafi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot në një seancë plenare do të shqyrtojnë programin e Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Ndryshe, pas një debati dy ditësh nga ana e deputetëve, Projektbuxheti...

Sherifi kërkon nga deputetët që të mbajnë premtimin zgjedhor për demarkacionin

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Shefi i grupit parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi pasi mori fjalën në seancën e sotme të Kuvendit, edhe njëherë ka shprehur qëndrimin e Nismës, sa i përket marrëveshjes së demarkacionit “Nisma do të...

Përplasen keq Kryeministri me deputetët e LDK-së, kjo është arsyeja !

më 12.2017 - Bota Press

Ende pa ardhur në rend dite çështja e Demarkacionit me Malin e Zi, kanë filluar përplasjet në mes të Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, dhe deputetëve nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës....

Billalli i thotë Veselit: Mos e shkel rregulloren për LDK’në se nuk të pranojnë

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi, në foltoren e Kuvendit ka kritikuar kreun e Kuvendit, Kadri Veselin, se gjatë seancës së sotme po i jep fjalën deputetit të LDK’së, aq shpesh sa po...

Haradinaj e quan Isa Mustafën “të ngratë”

më 12.2017 - Sovrani

Tema e demarkacionit është përmendur edhe sot në foltoren e Kuvendit, gjersa po matej forca e qeverisë së kaluar dhe kësaj të tashmes. Deputetët e LDK’së po i thotë Haradinajt ta tregojë vetën dhe të marrë...

Bilall Sherifi “kalon” në LDK

më 12.2017 - Sovrani

Deputeti i NISMA-s, Bilall Sherifi, ka kërkuar fjalën në paralment, në seancën për programin e qeverisë. Mirëpo një replikë e Avdullah Hotit me Ramush Haradinaj, e detyroj Sherifin të ulej në ulëset e...

Kuvendi vazhdon seancën

më 12.2017 - Lajmi.net

Sot, vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës. Kjo seancë do të nis nga ora 10:00. Deputetët sot do të shqyrtojnë programin e Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Kujtojmë që dje projektbuxheti për...

LDK-Kryeministrit: Nëse ti e voton demarkacionin, e votojmë edhe ne

më 12.2017 - Sovrani

Në debatin e Kuvendit që po zhvillohet për progamin e Qeverisë. Nënkryetari i Kuvendit Kujtim Gashi i ka thënë kryeministrit Haradinaj, se çdo marrëveshje të demarkacionit që e voton ai,  do ta votoi edhe...

Haradinaj e quan Isa Mustafen “të ngratë”

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ia ka dhënë një epitet të çuditshëm ish-kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa. “I ngrati”, ka thënë Haradinaj teksa i është referuar Mustafes lidhur me sjelljen...

Sot shqyrtohet programi i Qeverisë 2017-2021

më 12.2017 - RTV 21

Projektbuxheti dje s’kaloi Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot në një seancë plenare do të shqyrtojnë programin e Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Përndryshe, pas një debati dy ditësh nga ana...

Sot shqyrtohet programi i Qeverisë 2017-2021

më 12.2017 - GazetaBlic

Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot në një seancë plenare do të shqyrtojnë programin e Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Përndryshe, pas një debati dy ditësh nga ana e deputetëve, projektbuxheti...

Haradinaj prezanton programin e Qeverisë 2017-2021

më 12.2017 - KosovaPress

Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale....

Buxheti i Kosovës vendoset të votohet të dielën

më 12.2017 - Gazeta e re

Seanca e sotme filloi me propozimin që të dielën, të mbahet vazhdimi i seancës, ku do të votohej projektligji për buxhetin e Kosovës të vitit 2017. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli fillimisht...

Buxheti i Kosovës vendoset të votohet të dielën

më 12.2017 - Periskopi

Seanca e sotme filloi me propozimin që të dielën, të mbahet vazhdimi i seancës, ku do të votohej projektligji për buxhetin e Kosovës të vitit 2017. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli fillimisht...

Buxheti i Kosovës votohet të dielën

më 12.2017 - Insajderi

Seanca e sotme filloi me propozimin që të dielën, të mbahet vazhdimi i seancës dhe të votohej projektligji për buxhetin e Kosovës të vitit 2017. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli fillimisht...

Seanca për votimin e buxhetit, të dielën në orën 15:00

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Pas diskutimeve për buxhetin 2018, kryeparlamentari Kadri Veseli, ka vendosur që seanca e radhës për buxhetin të mbahet të dielën. “Sot nuk del në votim, vazhdimi i seancës do të jetë të dielën, e cila...

Seanca për votimin e buxhetit, të dielën në orën 15:00

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Pas diskutimeve për buxhetin 2018, kryeparlamentari Kadri Veseli, ka vendosur që seanca e radhës për buxhetin të mbahet të dielën. “Sot nuk del në votim, vazhdimi i seancës do të jetë të dielën, e cila...

Ja kur do të mbahet seanca për votimin e buxhetit

më 12.2017 - Bota Press

Pas diskutimeve për buxhetin 2018, kryeparlamentari Kadri Veseli, ka vendosur që seanca e radhës për buxhetin të mbahet të dielën. “Sot nuk del në votim, vazhdimi i seancës do të jetë të dielën, e cila...

Buxheti i Kosovës vendoset të votohet të dielën

më 12.2017 - KosovaPress

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli fillimisht kërkoi opinionin e grupeve parlamentare për seancën e së dielës. Kurse, shefi i grupit parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca tha se...

Gashi: Kryeministër a i ke 61 vota për ta kaluar projektligjin për buxhet

më 12.2017 - Sovrani

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi në seancën e sotme të Kuvendit ka pyetur Kryeministrin Haradinaj nëse i ka votat e mjaftueshme për ta kaluar projekligjin për buxhetin...

Seanca për buxhetin mbahet të dielën

më 12.2017 - Sovrani

Në vazhdimin e seancës së Kuvendit të Kosovës, kryetari i Kuvendit Kadri Veseli vendosi në votim që të dielen të mbahet seanca për votimin e buxhetit të vitit 2018. Vetëvendosje dhe LDK ironizuan me kërkesën...

Koalicioni s’ka vota as për projektbuxhetin 2018

më 12.2017 - Infokusi

E nisur para dy ditësh, seanca ku pritej të bëhej shqyrtimi i parë i projektligjit për buxhetin e vitit 2018, ka përfunduar pa miratimin e këtij projektligji. Partitë në pushtet dështuan ta votojnë këtë...

Nis seanca, sërish akuza e kundërakuza për buxhetin

më 12.2017 - Bota Press

Ka nisur seanca e radhës e cila si pikë të rendit të ditës ka Shqyrtimin e Programit të Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Me të nisur seanca edhe sot ka filluar debati rreth mosvotimit të buxhetit...

Po vazhdon seanca për buxhetin, opozita sërish kundër buxhetit!

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Është duke vazhduar zhvillimi i seancës së Kuvendit të Kosovës, në të cilën po diskutohet për projektbuxhetin e vitit 2018. Ndërkohë shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se nuk...

Kuvendi vazhdon seancën

më 12.2017 - Infokusi

Sot, vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës. Kjo seancë do të nis nga ora 10:00. Deputetët sot do të shqyrtojnë programin e Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Kujtojmë që dje projektbuxheti për...

Veseli s’ka marrë ftesë për të dëshmuar në seancën gjyqësore

më 12.2017 - KosovaPress

Sipas burimeve të KosovaPress-it, gjykata nuk ka dërguar ftesë në kabinetin e kryeparlamentarit për ta ftuar atë që të dëshmojë në këtë proces. Përndryshe, ka filluar seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve...

Koalicioni s’ka vota as për projektbuxhetin 2018

më 12.2017 - Gazeta Fjala

E nisur para dy ditësh, seanca ku pritej të bëhej shqyrtimi i parë i projektligjit për buxhetin e vitit 2018, ka përfunduar pa miratimin e këtij projektligji. Partitë në pushtet dështuan ta votojnë këtë...

Koalicioni s’ka vota as për projektbuxhetin 2018

më 12.2017 - Bota Press

E nisur para dy ditësh, seanca ku pritej të bëhej shqyrtimi i parë i projektligjit për buxhetin e vitit 2018, ka përfunduar pa miratimin e këtij projektligji. Partitë në pushtet dështuan ta votojnë këtë...

Kuvendi vazhdon seancën

më 12.2017 - Periskopi

Sot, vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës. Kjo seancë do të nis nga ora 10:00. Deputetët sot do të shqyrtojnë programin e Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Kujtojmë që dje projektbuxheti për...

Kuvendi vazhdon seancën

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Sot, vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës. Kjo seancë do të nis nga ora 10:00. Deputetët sot do të shqyrtojnë programin e Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Kujtojmë që dje projektbuxheti për...

Kuvendi vazhdon seancën

më 12.2017 - Sovrani

Sot, vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës. Kjo seancë do të nis nga ora 10:00. Deputetët sot do të shqyrtojnë programin e Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Kujtojmë që dje projektbuxheti për...

Sot shqyrtohet programi i Qeverisë 2017-2021

më 12.2017 - KosovaPress

Përndryshe, pas një debati dy ditësh nga ana e deputetëve, projektbuxheti për buxhet është hedhur dje në votim por që nuk ka marrë votat e mjaftueshme. Për projektbuxhetin kanë votuar vetëm 58 deputetë...

Vjen paralajmërimi i fuqishëm nga LDK për rrëzim të qeverisë Haradinaj

më 12.2017 - Portalb

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri në një prononcim për Gazeta Blic iu është kundërpërgjigjur pozitës dhe deklaratave të tyre për mos votim të projektligjit për buxhetin e vitit...

Mustafa: Për keqardhje mungesa e kuorumit për të votuar Projektbuxhetin

më 12.2017 - Telegrafi

Ka ngelur më pak se një muaj deri në përfundimin e vitit kalendarik, por Kuvendi i Kosovës ende nuk e ka miratuar buxhetin për vitin që po na pret. Në seancën e sotme plenare, pas një debati dyditësh,...

Mustafa kritikon mungesën e kuorumit për të votuar projektbuxhetin

më 12.2017 - GazetaBlic

Ka ngelur më pak se një muaj deri në përfundimin e vitit kalendarik, por Kuvendi i Kosovës ende nuk e ka miratuar buxhetin për vitin që po na pret. Në seancën e sotme plenare, pas një debati dyditësh,...

Mustafa: Për keqardhje mungesa e kuorumit për të votuar projektbuxhetin

më 12.2017 - Gazeta Express

Ka ngelur më pak se një muaj deri në përfundimin e vitit kalendarik, por Kuvendi i Kosovës ende nuk e ka miratuar buxhetin për vitin që po na pret. Në seancën e sotme plenare, pas një debati dyditësh,...

Zbardhet skenari: Kjo është arsyeja pse dështoi votimi i buxhetit

më 12.2017 - Infokusi

Deputeti i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi në një bisedë për Gazeta Blic ka zbuluar skenarin që ka ndodhur sot, para se në Kuvend të hidhej për votim projektligji për buxhetin e vitit 2018-të. Sherifi...

Vjen paralajmërimi i fuqishëm nga LDK për rrëzim të qeverisë Haradinaj

më 12.2017 - GazetaBlic

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri në një prononcim për Gazeta Blic iu është kundërpërgjigjur pozitës dhe deklaratave të tyre për mos votim të projektligjit për buxhetin e vitit...

Mustafa kritikon mungesën e kuorumit për të votuar projektbuxhetin

më 12.2017 - Infokusi

Ka ngelur më pak se një muaj deri në përfundimin e vitit kalendarik, por Kuvendi i Kosovës ende nuk e ka miratuar buxhetin për vitin që po na pret. Në seancën e sotme plenare, pas një debati dyditësh,...

Zbardhet skenari: Kjo është arsyeja pse dështoi votimi i buxhetit

më 12.2017 - Zhurnal

Deputeti i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi në një bisedë për Gazeta Blic ka zbuluar skenarin që ka ndodhur sot, para se në Kuvend të hidhej për votim projektligji për buxhetin e vitit 2018-të. Sherifi...

Projektbuxheti: 58 deputetë votuan për, opozita nuk votoi!

më 12.2017 - RTV 21

Dita e dytë e debatit të nxehtë për Projektbuxhetin e 2018-ës Pas dy ditë debati në Kuvend, Projektbuxheti për vitin 2018 në shqyrtim të parë nuk u miratua. Për projektbuxhetin votuan vetëm 58 deputetë,...

Krejt çfarë ndodhi në Kuvend rreth Buxhetit 2018

më 12.2017 - Koha.net

Koalicioni qeverisës është gjendur të mërkurën sërish në krizë për sigurim të votave, raporton KTV. Pas dy ditë diskutimesh të gjata për Projektligjin e Buxhetit të vitit të ardhshëm i shtyri gati të gjithë...

Kuvendi shqyrton nesër programin e Qeverisë 2017-2021

më 12.2017 - Gazeta Express

Administrata e Kuvendit të Kosovës ka bërë të ditur se nesër deputetët do të zhvillojnë seancën e radhës. Në ketë seancë, siç thuhet në njoftim, do të jetë në rend dite vetëm një pikë: Shqyrtimi i Programit...

Raporti i Qeverisë 2017-2021, nesër në Kuvend

më 12.2017 - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës mban nesër seancën e radhës plenare, e cila u caktua në mbledhjen e fundit të kryesisë. Sipas njoftimit të Kuvendit, seanca do të mbahet nga ora 10, transmeton Klan Kosova. Në këtë seancë...

Zbardhet skenari: Kjo është arsyeja pse dështoi votimi i buxhetit

më 12.2017 - GazetaBlic

Deputeti i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi në një bisedë për Gazeta Blic ka zbuluar skenarin që ka ndodhur sot, para se në Kuvend të hidhej për votim projektligji për buxhetin e vitit 2018-të. Sherifi...

Raporti i Qeverisë 2017-2021, nesër në Kuvend

më 12.2017 - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës mban nesër seancën e radhës plenare, e cila u caktua në mbledhjen e fundit të kryesisë. Sipas njoftimit të Kuvendit, seanca do të mbahet nga ora 10. Në këtë seancë do të shqyrtohet vetëm...

Miratohet edhe projektligji mbi masat doganore për të drejtat e pronësisë intelektuale

më 12.2017 - Telegrafi

Deputetët e Kuvendit kanë miratuar Projektligjin mbi masat doganore për mbrojtjen e të drejtave të pronësisë intelektuale. Ky projektligj mori 80 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim. Ministri i Financave...

Nesër në Kuvendin e Kosovës, programi i Qeverisë 2017-2021

më 12.2017 - Lajmi.net

Nga administrata e Kuvendit të Kosovës bëhet me dije se nesër do të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës. Në ketë seancë, siç thuhet në njoftim, transmeton Koha.net, do të jetë në rend dite vetëm një pikë:...

Dështon votimi për projektbuxhetin, opozita nuk merr pjesë

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 6 dhjetor - Projektbuxheti për vitin 2018 nuk ka marr votat e mjaftueshme të deputetëve. Pas një debati dy ditësh nga ana e deputetëve projektbuxheti është hedhur në votim por që nuk ka marrë...

Nesër në Kuvendin e Kosovës, programi i Qeverisë 2017-2021

më 12.2017 - Koha.net

Nga administrata e Kuvendit të Kosovës bëhet me dije se nesër do të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës. Në ketë seancë, siç thuhet në njoftim, transmeton Koha.net, do të jetë në rend dite vetëm një pikë:...

Nesër në Kuvendin e Kosovës, programi i Qeverisë 2017-20121

më 12.2017 - Koha.net

Nga administrata e Kuvendit të Kosovës bëhet me dije se nesër do të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës. Në ketë seancë, siç thuhet në njoftim, transmeton Koha.net, do të jetë në rend dite vetëm një pikë:...

Kuvendi ratifikon marrëveshjen për konkurrueshmëri

më 12.2017 - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës ka miratuar pikën e dytë të rendit të ditës. Bëhet fjalë për ratifikimin e Marrëveshjes Financiare për projektin e konkurrueshmërisë dhe gatishmërisë për eksport ndërmjet Republikës së...

Miratohet projektligji mbi masat doganore për të drejtat e pronësisë intelektuale

më 12.2017 - RTV 21

Hamza: Ky projektligj i shërben prioriteteve të Qeverisë Deputetët e Kuvendit kanë miratuar projektligjin mbi masat doganore për mbrojtjen e të drejtave të pronësisë intelektuale. Ky projektligj mori 80...

Qeveria e ka edhe një shans për buxhetin, a do t'i bëjë 61 vota?

më 12.2017 - Gazeta Express

Deputetët e Kuvendit të Kosovës as pas më shumë se 24 orë diskutime nuk kanë arritur ta votojnë në lexim të parë buxhetin për vitin 2018. Kjo pasi nuk ka pasur kuorum të mjaftueshëm për votimin e saj....

Miratohet edhe projektligji mbi masat doganore për të drejtat e pronësisë intelektuale

më 12.2017 - GazetaBlic

Deputetët e Kuvendit kanë miratuar Projektligjin mbi masat doganore për mbrojtjen e të drejtave të pronësisë intelektuale. Ky projektligj mori 80 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim. Ministri i Financave...

Mustafa: Për keqardhje mungesa e kuorumit për të votuar projektbuxhetin

më 12.2017 - Bota Press

Ka ngelur më pak se një muaj deri në përfundimin e vitit kalendarik, por Kuvendi i Kosovës ende nuk e ka miratuar buxhetin për vitin që po na pret. Në seancën e sotme plenare, pas një debati dyditësh,...

Nuk kalon në votim të parë projektligji për Buxhetin 2018

më 12.2017 - Klan Kosova

Nuk ka kaluar në votim të parë projektligji për Buxhetin 2018, njofton Klan Kosova. Nga 60 deputetë sa ishin të pranishëm, 58 kanë votuar pro, 1 kundër dhe 1 abstenim. Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli,...

Nuk kalon projektbuxheti, opozita nuk merr pjesë në votim

më 12.2017 - Telegrafi

Projektbuxheti për vitin 2018 nuk ka marr votat e mjaftueshme të deputetëve. Pas një debati dy ditësh nga ana e deputetëve projektbuxheti është hedhur në votim por që nuk ka marrë votat e mjaftueshme....

Mustafa: Për keqardhje mungesa e kuorumit për të votuar projektbuxhetin

më 12.2017 - Sovrani

Ka ngelur më pak se një muaj deri në përfundimin e vitit kalendarik, por Kuvendi i Kosovës ende nuk e ka miratuar buxhetin për vitin që po na pret. Në seancën e sotme plenare, pas një debati dyditësh,...

Votohet marrëveshja ndërkombëtare për financimin e bujqësisë

më 12.2017 - RTV 21

84 deputetë votuan projektligjin Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar projektligjin Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes Financiare për financim shtesë për Projektin për bujqësi dhe zhvillim...

Sherifi: Fajtor për mos kalim të buxhetit janë AAK-ja

më 12.2017 - GazetaBlic

Deputeti i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi në seancën e kuvendit tha se fajtor për mos kalimin e buxhetit është AAK-ja, shkruan Gazeta Blic. Sherifi tha se deputeti i AAK-së, Blerim Kuqi në takimin...

S’ka kuorum, nuk kalon në votim të parë projektligji për Buxhetin 2018

më 12.2017 - Gazeta Express

Pas një debati dy ditësh nga ana e deputetëve projektbuxheti është hedhur në votim por që nuk ka marrë votat e mjaftueshme. Nga 60 deputetë sa ishin të pranishëm, 58 kanë votuar pro, 1 kundër dhe 1 abstenim....

Aprovohet projektligji për ratifikimin e marrëveshjes për konkurrueshmërinë

më 12.2017 - RTV 21

Asnjë votë kundër Kuvendi miratoi Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes Financiare për projektin e konkurrueshmërisë dhe gatishmërisë për eksport ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Asociacionit...

Nuk Kalon Projektbuxheti, Opozita Nuk Merr Pjesë në Votim

më 12.2017 - Kallxo

Pas një debati dy ditësh nga ana e deputetëve projektbuxheti është hedhur në votim por që nuk ka marrë votat e mjaftueshme. Për projektbuxhetin kanë votuar vetëm 58 deputetë që nuk ka  kuorum për t’u miratuar,...

Aprovohet projektligji për ratifikimin e marrëveshjes për konkurrueshmërinë

më 12.2017 - GazetaBlic

Kuvendi miratoi Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes Financiare për projektin e konkurrueshmërisë dhe gatishmërisë për eksport ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Asociacionit Ndërkombëtar për Zhvillim....

Nisma për Kosovën akuzon për tradhti deputetët e AAK-së

më 12.2017 - GazetaBlic

Deputeti i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi në seancën e kuvendit tha se fajtor për mos kalimin e buxhetit është AAK-ja, shkruan Gazeta Blic. Sherifi tha se Kuqi në takimin që kishin pasur në bufe i...

Nuk kalon projektbuxheti, opozita nuk merr pjesë në votim

më 12.2017 - RTV 21

Projektbuxheti për vitin 2018 nuk ka marr votat e mjaftueshme të deputetëve Pas një debati dy ditësh nga ana e deputetëve projektbuxheti është hedhur në votim por që nuk ka marrë votat e mjaftueshme. Për...

Qeveria Haradinaj nuk i merr votat e kuvendit për buxhetin e vitit 2018

më 12.2017 - Albeu

Qevria e Haradinajt nuk i ka marrë votat e mjaftueshme për Projektbuxheti për vitin 2018. Pas një debati dy ditësh nga ana e deputetëve projektbuxheti është hedhur në votim por që nuk ka marrë votat e...

Nuk kalon në shqyrtimin e parë projektbuxheti 2018

më 12.2017 - GazetaBlic

Projektligji për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2018 nuk kaloi në shqyrtimin e parë. Ndonëse brenda sallës së Kuvendin e Kosovës ndodheshin 88 deputetë, vetëm 60 prej tyre shfrytëzuan të drejtën...

Nuk kalon në votim të parë projektligji për Buxhet 2018

më 12.2017 - Koha.net

Nuk ka kaluar në votim të parë projektligji për Buxhetin 2018. Nga 60 vota në Kuvend 58 ishin pro, një kundër dhe një ishte abstenim. Me të përfunduar ky votim, kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka thënë...

Hoti: Nuk i keni votat për buxhet

më 12.2017 - GazetaBlic

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti në seancën e Kuvendit tha se nuk janë votat e mjaftueshme për të votuar projektligjin për buxhetin e vitit 2018-të, shkruan Gazeta Blic. Hoti duke ju...

Raporti i Qeverisë 2017-2021, nesër në Kuvend

më 12.2017 - Infokusi

Kuvendi i Kosovës mban nesër seancën e radhës plenare, e cila u caktua në mbledhjen e fundit të kryesisë. Sipas njoftimit të Kuvendit, seanca do të mbahet nga ora 10. Në këtë seancë do të shqyrtohet vetëm...

Tronditje për qeverinë Haradinaj, i rrëzohet në Kuvend leximi i parë i buxhetit 2018

më 12.2017 - Te Sheshi

Një votim për buxhetin në parim, ka çuar në rënien e  shumicës në parlamentin kosovar. Kjo pasi pas 24 orë diskutimesh, shumica nuk ka arritur që ta kalojë atë që ndryshe konsiderohet dhe si “lexim i parë...

Qeveria e ka edhe një shans për buxhetin, a do t’i bëjë 61 vota?

më 12.2017 - Tetova Sot

Deputetët e Kuvendit të Kosovës as pas më shumë se 24 orë diskutime nuk kanë arritur ta votojnë në lexim të parë buxhetin për vitin 2018. Kjo pasi nuk ka pasur kuorum të mjaftueshëm për votimin e saj....

Miratohet edhe projektligji mbi masat doganore për të drejtat e pronësisë intelektuale

më 12.2017 - Infokusi

Deputetët e Kuvendit kanë miratuar Projektligjin mbi masat doganore për mbrojtjen e të drejtave të pronësisë intelektuale. Ky projektligj mori 80 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim. Ministri i Financave...

Raporti i Qeverisë 2017-2021, nesër në Kuvend

më 12.2017 - Periskopi

Kuvendi i Kosovës mban nesër seancën e radhës plenare, e cila u caktua në mbledhjen e fundit të kryesisë. Sipas njoftimit të Kuvendit, seanca do të mbahet nga ora 10. Në këtë seancë do të shqyrtohet vetëm...

Deputeti i PAN-it tregon arsyen se pse dështoi votimi i buxhetit

më 12.2017 - Sovrani

Deputeti i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi  ka zbuluar skenarin që ka ndodhur sot, para se në Kuvend të hidhej për votim projektligji për buxhetin e vitit 2018-të. Sherifi tha për Gazeta Blic se para...

Nuk kalon në shqyrtimin e parë projektbuxheti 2018

më 12.2017 - Infokusi

Projektligji për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2018 nuk kaloi në shqyrtimin e parë. Ndonëse brenda sallës së Kuvendin e Kosovës ndodheshin 88 deputetë, vetëm 60 prej tyre shfrytëzuan të drejtën...

Raporti i Qeverisë 2017-2021, nesër në Kuvend

më 12.2017 - Bota Press

Kuvendi i Kosovës mban nesër seancën e radhës plenare, e cila u caktua në mbledhjen e fundit të kryesisë. Sipas njoftimit të Kuvendit, seanca do të mbahet nga ora 10, transmeton Klan Kosova. Në këtë seancë...

Kuvendi ratifikon marrëveshjen

më 12.2017 - Bota Press

Kuvendi i Kosovës ka ratifikuar pikën e dytë të rendit të ditës. Bëhet fjalë për ratifikimin e Marrëveshjes Financiare për projektin e konkurrueshmërisë dhe gatishmërisë për eksport ndërmjet Republikës...

Mundësia e fundit e Qeverisë që t’i bëjë 61 deputetë për buxhetin

më 12.2017 - Periskopi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës as pas më shumë se 24 orë diskutime nuk kanë arritur ta votojnë në lexim të parë buxhetin për vitin 2018. Kjo pasi nuk ka pasur kuorum të mjaftueshëm për votimin e saj....

Mundësia e fundit e Qeverisë që t’i bëjë 61 deputetë për buxhetin

më 12.2017 - Insajderi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës as pas më shumë se 24 orë diskutime nuk kanë arritur ta votojnë në lexim të parë buxhetin për vitin 2018. Kjo pasi nuk ka pasur kuorum të mjaftueshëm për votimin e saj....

Lajmi i fundit nga Kuvendi : Miratohet edhe projektligji

më 12.2017 - Bota Press

Deputetët e Kuvendit kanë miratuar Projektligjin mbi masat doganore për mbrojtjen e të drejtave të pronësisë intelektuale.Ky projektligj mori 80 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim. Ministri i Financave...

Nesër Kuvendi shqyrton raportin e qeverisë 2017-2021

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Kuvendi i Kosovës mban nesër seancën e radhës plenare, e cila u caktua në mbledhjen e fundit të kryesisë. Sipas njoftimit të Kuvendit, seanca do të mbahet nga ora 1o, shkruan Indeksonline. Në këtë seancë...

Qeveria e ka edhe një shans për buxhetin, a do t’i bëjë 61 vota?

më 12.2017 - Sovrani

Deputetët e Kuvendit të Kosovës as pas më shumë se 24 orë diskutime nuk kanë arritur ta votojnë në lexim të parë buxhetin për vitin 2018. Kjo pasi nuk ka pasur kuorum të mjaftueshëm për votimin e saj....

Miratohet edhe projektligji mbi masat doganore për të drejtat e pronësisë intelektuale

më 12.2017 - KosovaPress

Ky projektligj mori 80 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim. Ministri i Financave Bedri Hamza, duke prezantuar projektligjin, tha se ky projektligj i shërben prioriteteve të Qeverisë dhe Ministrisë...

Nesër seanca e radhës e Kuvendit, shqyrtohet raporti i qeverisë 2017-2021

më 12.2017 - Sovrani

Kuvendi i Kosovës mban nesër seancën e radhës plenare, e cila u caktua në mbledhjen e fundit të kryesisë. Sipas njoftimit të Kuvendit, seanca do të mbahet nga ora 1o. Në këtë seancë do të shqyrtohet vetëm...

Nuk kalon projektbuxheti, ndodh kjo e papritur në votim

më 12.2017 - Bota Press

Botapress, 6 dhjetor Projektbuxheti për vitin 2018 nuk ka marr votat e mjaftueshme të deputetëve. Pas një debati dy ditësh nga ana e deputetëve projektbuxheti është hedhur në votim por që nuk ka marrë...

Aprovohet projektligji për ratifikimin e marrëveshjes për konkurrueshmërinë

më 12.2017 - Gazeta e re

Kuvendi miratoi Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes Financiare për projektin e konkurrueshmërisë dhe gatishmërisë për eksport ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Asociacionit Ndërkombëtar për Zhvillim....

Nuk kalon projektbuxheti, opozita nuk merr pjesë në votim

më 12.2017 - Bota Press

Botapress, 6 dhjetor Projektbuxheti për vitin 2018 nuk ka marr votat e mjaftueshme të deputetëve. Pas një debati dy ditësh nga ana e deputetëve projektbuxheti është hedhur në votim por që nuk ka marrë...

Nuk kalon projektbuxheti, opozita nuk merr pjesë në votim

më 12.2017 - Gazeta e re

Projektbuxheti për vitin 2018 nuk ka marr votat e mjaftueshme të deputetëve. Pas një debati dy ditësh nga ana e deputetëve projektbuxheti është hedhur në votim por që nuk ka marrë votat e mjaftueshme....

Shumica s’ka vota për buxhetin e vitin 2018, dështon miratimi në parim

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Deputetët e Kuvendit të Kosovës as pas më shumë se 24 orë diskutime nuk kanë arritur ta votojnë në lexim të parë buxhetin për vitin 2018. Nga 88 deputetë sa ishin në sallë, 60 morën pjesë në votim. Votën...

Nuk kalon në votim të parë projektligji për Buxhet 2018

më 12.2017 - Periskopi

Nuk ka kaluar në votim të parë projektligji për Buxhetin 2018. Nga 60 vota në Kuvend 58 ishin pro, një kundër dhe një ishte abstenim. Me të përfunduar ky votim, kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka thënë...

Shumica s’ka vota për buxhetin e vitin 2018, dështon miratimi në parim

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Deputetët e Kuvendit të Kosovës as pas më shumë se 24 orë diskutime nuk kanë arritur ta votojnë në lexim të parë buxhetin për vitin 2018. Nga 88 deputetë sa ishin në sallë, 60 morën pjesë në votim. Votën...

Nuk ka vota për buxhetin e vitin 2018, dështon miratimi në parim

më 12.2017 - Sovrani

Deputetët e Kuvendit të Kosovës as pas më shumë se 24 orë diskutime nuk kanë arritur ta votojnë në lexim të parë buxhetin për vitin 2018. Nga 88 deputetë sa ishin në sallë, 60 morën pjesë në votim. Votën...

Kuvendi miraton shqyrtimin e parë të Projektligjit për Buxhetin e vitit 2018

më 12.2017 - Sovrani

Kuvendi i Kosovës ka vazhduar sot seancën për Buxhetin e vitit 2018. Deputetët kanë votuar për Shqyrtimin e Parë të këtij Projektligji. Nga 60 deputetë sa kanë votuar, 58 kanë votuar pro, 1 ka votuar kundër...

Nuk kalon projektbuxheti, opozita nuk merr pjesë në votim

më 12.2017 - KosovaPress

Pas një debati dy ditësh nga ana e deputetëve projektbuxheti është hedhur në votim por që nuk ka marrë votat e mjaftueshme. Për projektbuxhetin kanë votuar vetëm 58 deputetë që nuk ka  kuorum për t’u miratuar,...

Vazhdon seanca për projektbuxhetin 2018

më 12.2017 - Bota Press

Seanca e kuvendit, ku do të shqyrtohet në parim projektligji për buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2918 ka filluar para pak minutash, raporton “Zeri.info”. Kjo seancë u ndërpre dje në mbrëmje,...

Po vazhdon seanca për Buxhetin

më 12.2017 - Koha.net

Seanca që ishte ndërprerë dje po vazhdon sot. E paraparë për orën 10 ajo ka filluar me rreth gjysmë ore vonesë. Më herët në mbledhjen e Qeverisë, ishte kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i cili kërkoi...

Seanca për buxhetin po vazhdon pa praninë e kabinetit qeveritar

më 12.2017 - RTV 21

Seanca që ishte ndërprerë dje ka vazhduar sot E paraparë për orën 10 ajo ka filluar me gjysmë ore vonesë por që në të nuk po marrin pjesë asnjë nga anëtarët e kabinetit qeveritar. Më herët në mbledhjen...

Vazhdon seanca e buxhetit

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 6 dhjetor - Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë sot seancën plenare në të cilën do të shqyrtohet Projektligji për Buxhetin e vitit 2018. R e n d i  i  d i t ë s Shqyrtimi i parë i Projektligjit...

Haradinaj, ministrave: Shkoni në seancën për buxhet

më 12.2017 - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka kërkuar nga ministrat  që të marrin pjesë në vazhdimin e seancës së Kuvendit ku do të diskutohet për buxhetin e vitit 2018. “Është...

Haradinaj, ministrave: Shkoni në seancën për buxhet

më 12.2017 - Politiko

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka kërkuar nga ministrat  që të marrin pjesë në vazhdimin e seancës së Kuvendit ku do të diskutohet për buxhetin e vitit 2018. “Është...

Vazhdon seanca e buxhetit

më 12.2017 - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë sot seancën plenare në të cilën do të shqyrtohet Projektligji për Buxhetin e vitit 2018. R e n d i  i  d i t ë s Shqyrtimi i parë i Projektligjit për Buxhetin e Republikës...

Kuvendi vazhdon sot seancën

më 12.2017 - RTV 21

Në ora 10:00 nis seanca e Kuvendit Për shkak të mungesës së kuorumit, Kuvendi i Kosovës ka ndërprerë seancën e djeshme ku është diskutuar për projektbuxhetin 2018, për të vazhduar sot në ora 10.00. Kërkesa...

Kuvendi vazhdon sot seancën

më 12.2017 - Koha.net

Për shkak të mungesës së kuorumit, Kuvendi i Kosovës ka ndërprerë seancën e djeshme ku është diskutuar për projektbuxhetin 2018, për të vazhduar sot në ora 10.00. Kërkesa për vazhdimin e seancës së Kuvendit...

Kuvendi i Kosovës vazhdon seancën për buxhetin e vitit 2018

më 12.2017 - Telegrafi

Kuvendi i Kosovës sot vazhdon seancën ku në rend të ditës janë disa pika. Pika e parë do të jetë vazhdimi i shqyrtimi t të parë të Projektligjit për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2018. Po...

Kuvendi vazhdon sot seancën

më 12.2017 - Lajmi.net

Kuvendi i Kosovës sot do të vazhdojë seancën ku në rend të ditës janë disa pika. Pika e parë do të jetë vazhdimi i shqyrtimi t të parë të Projektligjit për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2018,...

Kuvendi Vazhdon Seancën

më 12.2017 - Kallxo

Kuvendi i Kosovës sot do të vazhdojë seancën ku në rend të ditës janë disa pika. Pika e parë do të jetë vazhdimi i shqyrtimi t të parë të Projektligjit për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2018,...

Seanca për buxhetin po vazhdon.. Po ku është kabinetit qeveritar?

më 12.2017 - Gazeta e re

Seanca që ishte ndërprerë dje ka vazhduar sot. E paraparë për orën 10 ajo ka filluar me gjysmë ore vonesë por që  në të nuk po marrin pjesë asnjë nga anëtarët e kabinetit qeveritar. Më herët në mbledhjen...

Seanca për buxhetin po vazhdon pa praninë e kabinetit qeveritar

më 12.2017 - KosovaPress

E paraparë për orën 10 ajo ka filluar me gjysmë ore vonesë por që  në të nuk po marrin pjesë asnjë nga anëtarët e kabinetit qeveritar. Më herët në mbledhjen e Qeverisë ishte vet kryeministri i Kosovës...

Vazhdon seanca e Kuvendit, në diskutim janë këto pika

më 12.2017 - Sovrani

Sot vazhdon seanca plenare në të cilën në rend dite janë të planifikuara 4 pika shkruan sovrani.info. Shqyrtimi i parë i Projektligjit për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2018. Shqyrtimi i...

​ Ia grabit veturën me forcë

më 12.2017 - KosovaPress

Policia njofton se me urdhër te prokurorit pas intervistimit i dyshuari dërgohet ne mbajtje, ndërsa rasti ka ndodhur pasditen e djeshme. /KosovaPress/ Temat: grabitje vetura Policia e Kosoves Kjo web...

Një femër mashtron një tjetër për rregullim të vizave gjermane

më 12.2017 - KosovaPress

Policia njofton se me vendim të prokurorit e dyshuara është dërguar në mbajtje.  /KosovaPress/ Temat: mashtrim Policia e Kosoves Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress....

Kanos bashkëshorten me thikë

më 12.2017 - KosovaPress

Me urdhër te prokurorit pas intervistimit i dyshuari dërgohet ne mbajtje, ka njoftuar Policia. Rasti ka ndodhur pasditen e djeshme./KosovaPress/ Temat: kercenim Prishtina Policia e Kosoves Kjo web faqe...

Vazhdon seanca e buxhetit

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë sot seancën plenare në të cilën do të shqyrtohet Projektligji për Buxhetin e vitit 2018. R e n d i i d i t ë s Shqyrtimi i parë i Projektligjit për Buxhetin e Republikës...

Kuvendi vazhdon sot seancën

më 12.2017 - KosovaPress

Kërkesa për vazhdimin e seancës së Kuvendit është bërë nga deputeti i AAK-së, Ahmet Isufi, kërkesë kjo e cila u mbështet edhe nga përfaqësuesit e partive tjera politike. Përveç projektligjit për buxhetin,...

Kuvendi vazhdon sot seancën për buxhetin e vitit 2018

më 12.2017 - Insajderi

Kuvendi i Kosovës sot do të vazhdojë seancën ku në rend të ditës janë disa pika. Pika e parë do të jetë vazhdimi i shqyrtimi t të parë të Projektligjit për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2018,...

Haradinaj mbledh kabinetin qeveritar

më 12.2017 - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka ftuar në mëngjes ministrat e kabinetit të tij qeveritar. Kjo sepse nesër do të mbahet mbledhja e 18 me radhë e Qeverisë. Kjo mbledhje parashihet të nis nga ora...

Vazhdon seanca për buxhetin 2018

më 12.2017 - Bota Press

Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare, ku do të shqyrtojë për herë të parë Projektligjin për buxhetin e Kosovës për vitin 2018.Në këtë seancë do të shqyrtohen edhe dy projektligje të tjera:Projektligji...

Kuvendi sot debaton për buxhetin

më 12.2017 - Koha.net

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë plenare, ku do të shqyrtojë për herë të parë Projektligjin për buxhetin e Kosovës për vitin 2018. Në këtë seancë do të shqyrtohen edhe dy projektligje të tjera:...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK