http://kariera.mk

Meta përshëndet vlerësimin e Kadaresë: Një ogur i mbarë për Shqipërinë evropian

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Presidenti i Republikës Ilir Meta ka përshëndetur vlerësimin e shkrimtarit të madh shqiptar Ismail Kadare me çmimin ndërkombëtar “Nonino 2018”. Meta e cilëson si një ogur të mirë për Shqipërinë...

Presidenti Meta: Çmimi për Kadarenë një ogur i mbarë për Shqipërinë

para 11 muajve - Standard

Presidenti i Republikës Ilir Meta e ka vlerësuar çmimin ndërkombëtar që ju dha pak ditë më parë shkrimtarit Ismail Kadare. Një lajm i mirë për të gjithë shqiptarët vlerësimi i shkrimtarit tonë të njohur...

“Nonino 2018″/ Ilir Meta përshëndet vlerësimin e Kadaresë: Ogur i mbarë për Shqipërinë evropiane

para 11 muajve - Gazeta Tema

Kreu i shtetitIlir Meta ka përshëndetur vlerësimin ndërkombëtar të shkrimtarit të madh shqiptar Ismail Kadare me çmimin prestigjoz  “Nonino 2018”. Presidenti e cilëson këtë si një ogur të mirë për Shqipërinë...

Meta reagon për çmimin e Kadaresë: Ogur i mbarë për Shqipërinë evropiane

para 11 muajve - Gazeta Express

Në lidhje me çmimin e marrë nga shkrimtari jonë i njohur Ismail Kadare, reagoi edhe Presidenti i Republikës Ilir Meta. Meta ka përshëndetur vlerësimin e shkrimtarit të madh shqiptar Ismail Kadare me çmimin...

Presidenti Meta, çmimi për Kadarenë një ogur i mbarë për Shqipërinë

para 11 muajve - Syri

Presidenti i Republikës Ilir Meta e ka vlerësuar çmimin ndërkombëtar që ju dha pak ditë më parë shkrimtarit Ismail Kadare. Një lajm i mirë për të gjithë shqiptarët vlerësimi i shkrimtarit tonë të njohur...

Çmimi “Nonino” për Kadarenë, Meta: Ogur i mbarë për Shqipërinë europiane

para 11 muajve - NOA

Presidenti Ilir Meta përshëndet vlerësimin e shkrimtarit Ismail Kadare me çmimin “Nonino 2018” në Itali. Ai e cilëson si një lajm të mirë për të gjithë shqiptarët vlerësimin e shkrimtarit tonë të njohur...

Vlerësimi i Ismail Kadare me çmimin ndërkombëtar, Meta: Lajm i mirë për të gjithë shqiptarët

para 11 muajve - Sot News

Gjatë ditës së djeshme, shkrimtari i mirënjohur, Ismail Kadare mori çmimin “Nonino 2018”. Këtë çmim, presidenti Ilir Meta e quan ogur të mbarë për Shqipërinë europiane çmimin që iu akordua dy ditë më parë...

Ismail Kadare fiton çmimin ?'Nonino 2018'? në Itali

para 11 muajve - Albeu

Shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare është fituesi i çmimit ‘' Nonino 2018 "> 2018 '’. I mbajtur për të 43-it vit rradhazi në Udine, ‘' Nonino 2018 "> 2018 '’ është i destinuar për figura të mëdha...

Ismail Kadare, vlerësohet me çmim në Itali

para 11 muajve - Ina

Shkrimtari Ismail Kadare merr një tjetër çmim, kësaj radhe në Itali. Në Udineze, Kadare u vlerësua me motivacionin si rapsod i dashuruar, por dhe kritik i popullit të tij. Shkrimtari shqiptar Ismail Kadare...

Ismail Kadare, vlerësohet me çmim në Itali

para 11 muajve - Aktuale

Shkrimtari Ismail Kadare merr një tjetër çmim, kësaj radhe në Itali. Në Udineze, Kadare u vlerësua me motivacionin si rapsod i dashuruar, por dhe kritik i popullit të tij. Shkrimtari shqiptar Ismail Kadare...

Ismail Kadare, vlerësohet me çmim në Itali

para 11 muajve - GazetaBlic

Shkrimtari Ismail Kadare merr një tjetër çmim, kësaj radhe në Itali. Në Udineze, Kadare u vlerësua me motivacionin si rapsod i dashuruar, por dhe kritik i popullit të tij. Shkrimtari shqiptar Ismail Kadare...

Ismail Kadare, vlerësohet me çmim në Itali

para 11 muajve - Klan Kosova

Shkrimtari Ismail Kadare merr një tjetër çmim, kësaj radhe në Itali. Në Udineze, Kadare u vlerësua me motivacionin si rapsod i dashuruar, por dhe kritik i popullit të tij. Shkrimtari shqiptar Ismail Kadare...

Itali, Kadare nderohet me çmimin prestigjioz “Nonino 2018”

para 11 muajve - Zhurnal

Shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare është fituesi i edicionit 2018 të çmimit “Nonino”, i promovuar për 43 vjet në qytetin e Udines, Itali, dhe i destinuar për figura të mëdha të kulturës botërore...

Ismail Kadare, vlerësohet me çmim në Itali

para 11 muajve - RTV 21

Shkrimtari Ismail Kadare merr një tjetër çmim, kësaj radhe në Itali Në Udineze, Kadare u vlerësua me motivacionin si rapsod i dashuruar, por dhe kritik i popullit të tij. Shkrimtari shqiptar Ismail Kadare...

Ismail Kadare, vlerësohet me çmim në Itali

para 11 muajve - Fol

Shkrimtari Ismail Kadare merr një tjetër çmim, kësaj radhe në Itali. Në Udineze, Kadare u vlerësua me motivacionin si rapsod i dashuruar, por dhe kritik i popullit të tij. Shkrimtari shqiptar Ismail Kadare...

Shkrimtari Ismail Kadare fiton një çmim të rëndësishëm ndërkombëtar

para 11 muajve - BalkanWeb

ITALI- Shkrimtari shqiptar, Ismail Kadare fiton çmimin ‘Nonino 2018’ në Itali. Motivacioni i këtij çmimi për Kadaren është ‘Shkrimtar i dashuruar dhe kritik me popullin e tij’, ndërsa shkrimtarit do t’i...

Kadare fiton çmimin e madh ‘Nonino’ në Itali

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Shkrimtari i madh shqiptar Ismail Kadare është fituesi i edicionit 2018 të Çmimit Nonino, promovuar për 43 vjet nga distileria e Percoto (Udine) dhe i destinuar për figura të mëdha të kulturës botërore...

“Nonino 2018”: Ismail Kadare vlerësohet me çmimin e madh ndërkombëtar

para 11 muajve - Gazeta Tema

Shkrimtari i madh Ismail Kadare kurorëzoi suksesin e radhës duke fituar çmimin “Nonino 2018” në Itali. Mësohet se motivacioni për akordimin e këtij çmimi është “Shkrimtar i dashuruar dhe kritik me popullin...

Ismail Kadare nderohet me çmimi e madh në Itali

para 11 muajve - NOA

Shkrimtari i njohur Ismail Kadare është vlerësuar me një çmim të lartë në Itali. Më konkretisht ai është shpallur fitues për edicionin e vitit 2018 të çmimit “Nonino”. Juria u kryesua nga Nobel V.S. Naipaul...

Një tjetër diamant për Ismail Kadare,fiton çmimin 'Nonino 2018'

para 11 muajve - Shqiptarja

Shkrimtari i njohur shqiptar, Ismail Kadare, e ka nisur vitin 2018 me një çmim të rëndësishëm, duke i shtuar një diamant më shumë krijimtarisë së tij. Kadare është shpallur fitues i çmimit ‘Nonino 2018’,...

Kadare nderohet me çmimin “Nonino” 2018

para 11 muajve - Opinion

Shkrimtari shqiptar Ismail Kadare është shpallur fitues për edicionin e vitit 2018-të të çmimit “Nonino”. Ky çmim vlerëson figura të mëdha të kulturës botërore nga një juri e kryesuar nga Nobel V.S. Naipaul....

Ismail Kadare merr çmimin prestigjoz në Udine të Italisë

para 11 muajve - Syri

Shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare është fituesi i edicionit 2018 të Çmimit “Nonino”, i promovuar si çmimin prej 43 vitesh në Udine dhe vlerëson figurat e mëdha të kulturës botërore nga një jurie...

Kadare vlerësohet me çmimin “Nonino 2018”

para 11 muajve - Albinfo

“Mes realitetit historik dhe legjendave që rikujtojnë madhështitë dhe tragjeditë e të shkuarës ballkanike dhe osmane, Kadare krijoi tregime të mëdha”, thuhet në vlerësimin e jurisë Shkrimtari i njohur...

Ismail Kadare fiton çmimin prestigjoz ‘Nonino 2018’ në Itali

para 11 muajve - Java News

Shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare  është fituesi i çmimit ‘Nonino 2018’. I mbajtur për të 43-it vit rradhazi në Udine, ‘Nonino 2018’ është i destinuar për figura të mëdha të kulturës botërore...

Ismail Kadare, vlerësohet me çmim në Itali

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Shkrimtari Ismail Kadare merr një tjetër çmim, kësaj radhe në Itali. Në Udineze, Kadare u vlerësua me motivacionin si rapsod i dashuruar, por dhe kritik i popullit të tij. Shkrimtari shqiptar Ismail Kadare...

Kadare nderohet me çmimin prestigjioz “Nonino 2018”, në Itali

para 11 muajve - 24 ore

Shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare është fituesi i edicionit 2018 të çmimit “Nonino”, i promovuar për 43 vjet në qytetin e Udines, Itali, dhe i destinuar për figura të mëdha të kulturës botërore...

Kadare vlerësohet me çmimin e madh ndërkombëtar

para 11 muajve - Insajderi

Shkrimtari i madh Ismail Kadare kurorëzoi suksesin e radhës duke tuar çmimin “Nonino 2018” në Itali. Mësohet se motivacioni për akordimin e këtij çmimi është “Shkrimtar i dashuruar dhe kritik me popullin...

Kadare fitues i çmimit prestigjioz ‘Nonino’ për vitin 2018

para 11 muajve - Illyria

Shkrimtari i madh shqiptar Ismail Kadare është shpallur fitues për edicionin e vitit 2018-të të çmimit ‘Nonino’, shkruan KultPlus. Lajmi është bërë i ditur në mediet italiane, menjëherë pas laureimit të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK