http://kariera.mk

Përplasjet për Gjykatën Speciale – PDK s’e përfill qëndrimin e Veselit

më 1.2018 - Telegrafi

Përplasje verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Veseli takon Delawie, thotë se partneriteti me Amerikën është i përhershëm

më 1.2018 - Klan Kosova

Kryetar i Kuvendit Kadri Veseli, ka takuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Greg Delawie, njofton Klan Kosova. “Me Ambasadorin Delawie diskutuam për agjendën e institucioneve të Kosovës për këtë vit”. “Partneriteti...

Veseli, qëndrojmë pas obligimeve për gjykatën speciale

më 1.2018 - MRT

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar të shtunën një takim.... Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar të shtunën një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Telegrafi

Përplasje verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Demarkacioni mund ta çojë sërish vendin në zgjedhje

më 1.2018 - Gazeta Express

​ E hëna e 15 janarit do të risjellë në diskutimet e Kuvendit çështjen më të përfolur në tre vjetët e fundit, atë për demarkacionin me Malin e Zi. Komisioni për Punë të Jashtme në mbledhjen e parë për...

Demarkacioni mund ta çojë sërish vendin në zgjedhje

më 1.2018 - Koha.net

E hëna e 15 janarit do të risjellë në diskutimet e Kuvendit çështjen më të përfolur në tre vjetët e fundit, atë për demarkacionin me Malin e Zi. Komisioni për Punë të Jashtme në mbledhjen e parë për sesionin...

Kush është pro e kush kundër Speciales

më 1.2018 - Koha.net

Ambasadorit amerikan Greg Delawie, edhe një herë tjetër i është dashur të shkojë në Kuvendin e Kosovës pas natës së 22 dhjetorit, por nuk ka qenë i shqetësuar sikur atë ditë. Në fotografinë e dërguar pas...

Veseli: Kosova do t’u qëndrojë pas obligimeve për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Portalb

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar të shtunën një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, shkruan REL . Në një komunikatë për media të...

Dështon iniciativa e deputetëve për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, tërhiqen shumica e nënshkrimeve

më 1.2018 - Lajmi.net

Të mërkurën e 17 janarit, Kryesia e Kuvendit do të mblidhet për të diskutuar për seancën e parë të sesionit pranveror të Kuvendit të Kosovës. Në mesin e shumë pikave të rendit të ditës në këtë mbledhje...

PDK s’e përfill qëndrimin e Veselit për Specialen

më 1.2018 - GazetaBlic

Më 22 dhjetor, dy tentime që kërkesa e 43 deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale për krime të luftës në Kosovë,...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Klan Kosova

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - GazetaBlic

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

PDK s’e përfill qëndrimin e Veselit për Specialen

më 1.2018 - Gazeta Express

Më 22 dhjetor, dy tentime që kërkesa e 43 deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale për krime të luftës në Kosovë,...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Lajmi.net

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Veseli: Kosova do t’u qëndrojë pas obligimeve për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Alsat-M

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar të shtunën një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Në një komunikatë për media të leshura nga zyra...

PDK s’e përfill qëndrimin e Veselit për Specialen

më 1.2018 - Koha.net

Më 22 dhjetor, dy tentime që kërkesa e 43 deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale për krime të luftës në Kosovë,...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Politiko

e Komentet Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata...

Veseli: Kosova qëndron prapa Gjykatës së Posaçme

më 1.2018 - Zëri i Amerikës

Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli tha të shtunën se Kosova do t'u qëndrojë detyrimeve ndërkombëtare deri në fund, përfshirë edhe Gjykatën e Posaçme për krime lufte. Sipas një komunikatë të...

ANALIZA: Përplasjet për Gjykatën Speciale në Kosovë dhe rrugëdalja

më 1.2018 - Gazeta Tema

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Pasnesër shqyrtohet projektligji për demarkacionin

më 1.2018 - RTV 21

Haradinaj: Kuvendi nuk duhet ta zvarris demarkacionin Komisionit për Punë të Jashtme të hënën do ta mbaj mbledhjen e radhës ku pritet të procedohet marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi. Kryetarja...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Evropa e Lirë

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Albeu

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Demarkacioni mund ta çojë sërish vendin në zgjedhje

më 1.2018 - Infokusi

E hëna e 15 janarit do të risjellë në diskutimet e Kuvendit çështjen më të përfolur në tre vjetët e fundit, atë për demarkacionin me Malin e Zi. Komisioni për Punë të Jashtme në mbledhjen e parë për sesionin...

Veseli Siguron Delawie-n se Kosova do të Kryejë Obligimet e Marra

më 1.2018 - Kallxo

Kryetari i Kuvendit është takuar sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Greg Delawie Kadri Veseli është takuar sot me ambadsadorin amerikan në Kosovë Greg Delawie, të cilin sipas një komunikate të lëshuar...

Përplasjet për Gjykatën Speciale – PDK s’e përfill qëndrimin e Veselit

më 1.2018 - Almakos

Përplasje verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Infokusi

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Almakos

Përplasje verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Veseli: Kosova do t’u qëndrojë pas obligimeve për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Evropa e Lirë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar të shtunën një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Në një komunikatë për media të leshura nga zyra...

Veseli takon ambasadorin Delawie, zotohet se nuk do ta zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie. Sipas komunikatës nga ky takim, ata kanë biseduar...

Veseli takohet me Delawie: I jep garanca për Specialen

më 1.2018 - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie, njofton Klan Kosova. Ata kanë biseduar për zhvillimet...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Politiko

Njëri nga ideatorët për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, kryeparlamentari Kadri Veseli, siç duket, ka ndryshuar njëmend qëndrim për shfuqizimin e Speciales. Ai i ka thënë sot ambasadorit amerikan, Greg...

Veseli ia konfirmon ambasadorit se është pro Speciales

më 1.2018 - Albeu

Njëri nga ideatorët për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, kryeparlamentari Kadri Veseli , siç duket, ka ndryshuar njëmend qëndrim për shfuqizimin e Speciales . Ai i ka thënë sot ambasadorit amerikan, Greg...

Përplasjet për Gjykatën Speciale në Kosovë dhe rrugëdalja

më 1.2018 - Java News

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Demarkacioni mund ta çojë sërish vendin në zgjedhje

më 1.2018 - Bota Press

Botapress, 13 Janar – E hëna e 15 janarit do të risjellë në diskutimet e Kuvendit çështjen më të përfolur në tre vjetët e fundit, për demarkacionin me Malin e Zi. Komisioni për Punë të Jashtme në mbledhjen...

Demarkacioni mund ta çojë sërish vendin në zgjedhje

më 1.2018 - Insajderi

E hëna e 15 janarit do të risjellë në diskutimet e Kuvendit çështjen më të përfolur në tre vjetët e fundit, atë për demarkacionin me Malin e Zi. Komisioni për Punë të Jashtme në mbledhjen e parë për sesionin...

Çështja e demarkacionit mund ta çojë sërish vendin në zgjedhje

më 1.2018 - Periskopi

E hëna e 15 janarit do të risjellë në diskutimet e Kuvendit çështjen më të përfolur në tre vjetët e fundit, atë për demarkacionin me Malin e Zi. Komisioni për Punë të Jashtme në mbledhjen e parë për sesionin...

Demarkacioni mund ta çojë sërish vendin në zgjedhje

më 1.2018 - Sovrani

E hëna e 15 janarit do të risjellë në diskutimet e Kuvendit çështjen më të përfolur në tre vjetët e fundit, atë për demarkacionin me Malin e Zi. Komisioni për Punë të Jashtme në mbledhjen e parë për sesionin...

Veseli – Delawies: Kosova do t’i qëndrojë pas obligimeve për Specialen

më 1.2018 - Koha.net

“Kosova do t’i qëndrojë obligimeve të veta ndërkombëtare deri në fund, përfshirë Dhomat e Specializuara”. Kështu i ka thënë kryetari i Kuvendit dhe i PDK-së, Kadri Veseli, ambasadorit të SHBA-ve në Kosovë....

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

“Aventura e rrezikshme” për ta zhbërë Specialen

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Nisma e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për ta shfuqizuar Ligjin për Gjykatën Speciale, po synohet që të çohet deri në fund. Iniciativa e 22 dhjetorit të 2017-ës po përsëritet, pasi si pikë shqyrtimi...

Veseli takohet me ambasadorin amerikan Greg Delawie

më 1.2018 - RTV 21

Ata biseduan për për zhvillimet e fundit në vend dhe agjendën e Kuvendit për 2018-të Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - GazetaBlic

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon Ambasadorin Delawie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të...

Mospajtime brenda PDK-së për Gjykatën Speciale, nuk e përfillin qëndrimin e Kadri Veselit

më 1.2018 - Periskopi

Më 22 dhjetor, dy tentime që kërkesa e 43 deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale për krime të luftës në Kosovë,...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - AlbPortali

Loading... Përplasjet për Gjykatën Speciale Përplasje verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të...

Si do t’i përgjigjen LDK-ja e VV-ja rikthimit për zhbërjen e Speciales

më 1.2018 - Koha.net

Drama e 22 dhjetorit të vitit të kaluar pritet të vazhdojë edhe javën që vjen. Partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, vazhdojnë të mos e përkrahin iniciativën për zhbërjen...

Kryeparlamentari Veseli takon Ambasadorin Delawie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie. Ata kanë biseduar për zhvillimet e fundit në vend...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Gazeta Express

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon Ambasadorin Delaëie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të...

Si do t’i përgjigjen rikthimit për zhbërjen e Speciales LDK-ja e VV-ja

më 1.2018 - Koha.net

Partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, vazhdojnë të mos e përkrahin iniciativën për zhbërjen e Speciales. Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit e cila do të mbahet të mërkurën,...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Fakti Ditor

Përplasjet për Gjykatën Speciale Përplasje verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar,...

Përplasje të mëdha në PDK, shumica e deputetëve nuk përkrahin Kadri Veselin për Specialen

më 1.2018 - Bota Press

Botapress, 13 Janar – Më 22 dhjetor, dy tentime që kërkesa e 43 deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale për...

Veseli tregon se çfarë bisedoi me Delawie

më 1.2018 - Sovrani

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, nëpërmjet një njoftimi në Facebook ka treguar se çfarë ka biseduar sot me Ambasadorin Delawie. Veseli tha se ata diskutuan për agjendën e institucioneve të Kosovës për...

Disa deputetë të PDK-së nuk do të përfillin qëndrimin e Veselit

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Më 22 dhjetor, dy tentime që kërkesa e 43 deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale për krime të luftës në Kosovë,...

Deputetët e PDK-së shpërfillin qëndrimin e Veselit për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Insajderi

Më 22 dhjetor, dy tentime që kërkesa e 43 deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale për krime të luftës në Kosovë,...

Veseli: Kosova do t’u qëndrojë pas obligimeve për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Illyria

Prishtinë, 13 janar 2018 – Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar të shtunën një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Në një komunikatë...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Illyria

Prishtinë, 13 janar 2018 – Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që...

Veseli takon ambasadorin Delawie, zotohet se nuk do ta zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Almakos

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie. Sipas komunikatës nga ky takim, ata kanë biseduar...

Po vazhdojnë përplasjet verbale për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Periskopi

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Sovrani

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Infokusi

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon Ambasadorin Delawie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të...

“Ministrja e Integrimit thërret për miratim të demarkacionit – “mos i mbani të izoluar qytetarët””

më 1.2018 - TV Koha

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, iu ka bërë thirrje deputetëve të Kosovës që ta ratifikojnë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi dhe t’i gëzojnë qytetarët që kanë mbetur të izoluar....

Veseli e siguron ambasadorin amerikan për Specialen

më 1.2018 - Albinfo

“Kosova do t’u qëndrojë obligimeve të veta ndërkombëtare deri në fund, përfshirë Dhomat e Specializuara”, ka thënë Veseli Kryetari i Kuvendit dhe i PDK-së, Kadri Veseli, duket se e ka ndarë mendjen për...

Valon Murati, ish-ministri i Diasporës kosovare: është koha e përballjes me Specialen e jo zhbërjen e saj

më 1.2018 - Te Sheshi

Intervistoi: Blendi Gashi (Mos)shfuqizimi i ligjit për Gjykatën Speciale aktualisht është tema që po trazon skenën politike kosovare duke lënë engimë nëse Kuvendi i Kosovës do tentoi sërish ta rrëzoi apo...

Ministrja porositë Kryeministrit: Ta votojmë demarkacionin, të mos mbahen qytetarët e izoluar!

më 1.2018 - GazetaBlic

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, iu ka bërë thirrje deputetëve të Kosovës që ta ratifikojnë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi dhe t’i gëzojnë qytetarët që kanë mbetur të izoluar....

Kryeparlamentari Veseli takon Ambasadorin Delawie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie. Ata kanë biseduar për zhvillimet e fundit në vend...

Ministrja mesazhe Kryeministrit: Ta votojmë demarkacionin, të mos mbahen qytetarët e izoluar

më 1.2018 - Gazeta Express

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, iu ka bërë thirrje deputetëve të Kosovës që ta ratifikojnë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi dhe t’i gëzojnë qytetarët që kanë mbetur të izoluar....

Ministrja e Integrimit thërret për miratim të demarkacionit - “mos i mbani të izoluar qytetarët”

më 1.2018 - Koha.net

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, iu ka bërë thirrje deputetëve të Kosovës që ta ratifikojnë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi dhe t’i gëzojnë qytetarët që kanë mbetur të izoluar....

Ministrja e Integrimit thërret për miratim të demarkacionit - "mos i mbani të izoluar qytetarët"

më 1.2018 - Koha.net

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, iu ka bërë thirrje deputetëve të Kosovës që ta ratifikojnë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi dhe t’i gëzojnë qytetarët që kanë mbetur të izoluar....

Veseli takohet me Delawien, ja çfarë i tha për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie. Ata kanë biseduar për zhvillimet e fundit në vend...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Sovrani

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon Ambasadorin Delawie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të...

LDK e VV tregojnë nëse do ta votojnë shfuqizimin e Speciales, pas rikthimit në Kuvend

më 1.2018 - Bota Press

Partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, vazhdojnë të mos e përkrahin iniciativën për zhbërjen e Speciales. Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit e cila do të mbahet të mërkurën,...

LDK e VV tregojnë nëse do ta votojnë shfuqizimin e Speciales, pas rikthimit në Kuvend

më 1.2018 - Periskopi

Partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, vazhdojnë të mos e përkrahin iniciativën për zhbërjen e Speciales. Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit e cila do të mbahet të mërkurën,...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Gazeta Liria

Njëri nga ideatorët për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, kryeparlamentari Kadri Veseli, siç duket, ka ndryshuar njëmend qëndrim për shfuqizimin e Speciales. Ai i ka thënë sot ambasadorit amerikan, Greg...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon Ambasadorin Delaëie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të...

Si do t’i përgjigjen LDK-ja e VV-ja rikthimit për zhbërjen e Speciales

më 1.2018 - Gazeta Liria

Drama e 22 dhjetorit të vitit të kaluar pritet të vazhdojë edhe javën që vjen. Partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, vazhdojnë të mos e përkrahin iniciativën për zhbërjen...

Veseli garanton Delawie se nuk do të shfuqizohet Gjykata Speciale

më 1.2018 - KosovaPress

Sipas komunikatës për media nga zyra për informim e Kuvendit, ata kanë biseduar për zhvillimet e fundit në vend dhe për agjendën e Kuvendit të Kosovës për vitin 2018. Në takimin e Kryetarit Veseli dhe...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Insajderi

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon Ambasadorin Delawie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Bota Press

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon Ambasadorin Delaëie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të...

Hoxha: Votojeni demarkacionin, mos i mbani të izoluar qytetarët

më 1.2018 - Lajmi.net

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, iu ka bërë thirrje deputetëve të Kosovës që ta ratifikojnë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi dhe t’i gëzojnë qytetarët që kanë mbetur të izoluar....

Ministrja mesazhe Kryeministrit: Ta votojmë demarkacionin, të mos mbahen qytetarët e izoluar

më 1.2018 - Infokusi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, iu ka bërë thirrje deputetëve të Kosovës që ta ratifikojnë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi dhe t’i gëzojnë qytetarët që kanë mbetur të izoluar....

Hoxha u bën thirrje deputetëve ta ratifikojnë Demarkacionin me Malin e Zi

më 1.2018 - Illyria

Prishtinë, 13 janar 2018 – Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka shfaqur shpresën se marrëveshja e Demarkacionit me Mslin e Zi do ta marrë mbështetjen e deputetëve dhe do të ratifikohet nga...

Ministrja mesazhe Kryeministrit: Ta votojmë demarkacionin, të mos mbahen qytetarët e izoluar

më 1.2018 - Gazeta Liria

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, iu ka bërë thirrje deputetëve të Kosovës që ta ratifikojnë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi dhe t’i gëzojnë qytetarët që kanë mbetur të izoluar....

Ministrja ka një porosi për Kryeministrin

më 1.2018 - Sovrani

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, iu ka bërë thirrje deputetëve të Kosovës që ta ratifikojnë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi dhe t’i gëzojnë qytetarët që kanë mbetur të izoluar....

Ministrja e Integrimit thërret për miratim të demarkacionit – “mos i mbani të izoluar qytetarët”

më 1.2018 - Periskopi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, iu ka bërë thirrje deputetëve të Kosovës që ta ratifikojnë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi dhe t’i gëzojnë qytetarët që kanë mbetur të izoluar....

Ministrja mesazhe Kryeministrit: Ta votojmë demarkacionin, të mos mbahen qytetarët e izoluar

më 1.2018 - Bota Press

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, iu ka bërë thirrje deputetëve të Kosovës që ta ratifikojnë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi dhe t’i gëzojnë qytetarët që kanë mbetur të izoluar....

Hoxha: Votojeni demarkacionin, mos i mbani të izoluar qytetarët

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, iu ka bërë thirrje deputetëve të Kosovës që ta ratifikojnë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi dhe t’i gëzojnë qytetarët që kanë mbetur të izoluar....

Murati: Demarkacioni të marrë një epilog, të kalojë ose të rrëzohet

më 1.2018 - Gazeta Express

Ndryshimet e marrëveshjes aktuale për çështjen e demarkacionit, Valon Murati nga Lëvizja për Bashkim, thotë se i sheh si shumë të vështira. “Mali i zi ka shkuar shumë larg me miratimin e kësaj marrëveshje,...

Murati: Demarkacioni të marrë një epilog, të kalojë ose të rrëzohet

më 1.2018 - Koha.net

Ndryshimet e marrëveshjes aktuale për çështjen e demarkacionit, Valon Murati nga Lëvizja për Bashkim, thotë se i sheh si shumë të vështira. “Mali i zi ka shkuar shumë larg me miratimin e kësaj marrëveshje,...

Nuk Dëgjohen Ndërkombëtarët- Në Rend Dite Shfuqizimi i Speciales

më 1.2018 - Kallxo

Në rendin e ditës së mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit është edhe Projektligji për Shfuqizimin e Dhomave të Specializuara. Pavarësisht kundërshtimit të fuqishëm nga ndërkombëtarët, në rend dite të mbledhjes...

Hoxha: Sa më shpejt të ratifikohet demarkacioni

më 1.2018 - Zhurnal

Kuvendi i Republikës së Kosovës sa më shpejt duhet ta ratifikojë demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi, në të kundërtën Bashkimi Evropian fillon ta humbë interesimin për Kosovën. Ministrja e Integrimit...

Hoxha: Sa më shpejt të ratifikohet demarkacioni

më 1.2018 - Telegrafi

Kuvendi i Republikës së Kosovës sa më shpejt duhet ta ratifikojë demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi, në të kundërtën Bashkimi Evropian fillon ta humbë interesimin për Kosovën. Ministrja e Integrimit...

Hoxha: Sa më shpejt të ratifikohet demarkacioni

më 1.2018 - Lajmi.net

Kuvendi i Republikës së Kosovës sa më shpejt duhet ta ratifikojë demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi, në të kundërtën Bashkimi Europian fillon ta humbë interesimin për Kosovën. Ministrja e Integrimit...

Hoxha: Sa më shpejt të ratifikohet demarkacioni

më 1.2018 - GazetaBlic

Kuvendi i Republikës së Kosovës sa më shpejt duhet ta ratifikojë demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi, në të kundërtën Bashkimi Europian fillon ta humbë interesimin për Kosovën. Ministrja e Integrimit...

Hoxha: Sa më shpejt të ratifikohet demarkacioni

më 1.2018 - Gazeta Express

Kuvendi i Republikës së Kosovës sa më shpejt duhet ta ratifikojë demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi, në të kundërtën Bashkimi Europian fillon ta humbë interesimin për Kosovën. Ministrja e Integrimit...

Nismëtarët për shfuqizimin e Gjykatës Speciale s’janë zmbrapsur, të mërkurën epilogu /DOKUMENT

më 1.2018 - Lajmi.net

Iniciativa për shfuqizimin e Gjykatës Speciale nuk është shuar. Si e tillë do të paraqitet në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit që mbahet të mërkurën. Megjithë paralajmërimet dhe vërejtjet si nga SHBA-ta...

Ja cilët gjykatës të njohur do të vendosin për “Monstrën”, “Sopotin”

më 1.2018 - Almakos

Gjykata Penale sot i publikoi emrat e gjykatësve të cilët do të duhet të vendosin për lëndët e PSP-së. Rasti “Monstra” për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës me shpërndarjen e re në Penale dhe...

Shtyhet për të mërkurën mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

më 1.2018 - Telegrafi

Kryesia e Kuvendit të Kosovës e ka shtyrë për të mërkurën mbledhjen e paraparë të mbahej të hënën më 15 janar. Kështu është bërë e ditur në një komunikatë të Kuvendit. Lexo po ashtu: Të hënën mblidhet...

Tre liderët të mërkurën kontrabandojnë shfuqizimin e Speciales në Kryesi të Kuvendit (Dokument)

më 1.2018 - GazetaBlic

Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Ramush Haradinaj, po tentojnë ta përsërisin natën e 22 dhjetorit, që ta kontrabandojnë shfuqizimin e Gjykatës Speciale. As thirrjet e Washingtonit, sikurse edhe sot të Brukselit,...

BE mesazh për Kosovën: “Deputetët të tërheqin nismën, rrezik për integrimin”

më 1.2018 - Vizion Plus

Bashkimi Europian paralajmëron fort Kosovën  pas përpjekjeve për shfuqizimin e Gjykatës Speciale me anë të një deklarate të përbashkët për media, zyra e Bashkimit Europian në Prishtinë, si dhe misionet...

Tre liderët të mërkurën kontrabandojnë shfuqizimin e Speciales në Kryesi të Kuvendit (Dokument)

më 1.2018 - Gazeta Express

Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Ramush Haradinaj, po tentojnë ta përsërisin natën e 22 dhjetorit, që ta kontrabandojnë shfuqizimin e Gjykatës Speciale. As thirrjet e Washingtonit, sikurse edhe sot të Brukselit,...

Hoxha: Sa më shpejt të ratifikohet demarkacioni

më 1.2018 - Almakos

Kuvendi i Republikës së Kosovës sa më shpejt duhet ta ratifikojë demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi, në të kundërtën Bashkimi Evropian fillon ta humbë interesimin për Kosovën. Ministrja e Integrimit...

BE-ja me thirrje të qartë për 43 deputetët nënshkrues për zhbërjen e Speciales

më 1.2018 - Koha.net

Bashkimi Evropian ka kërkuar nga 43 deputetët nënshkrues që të tërhiqet iniciativa për zhbërjen e Gjykatës Speciale. Në reagimin që zyra në Prishtinë ua ka përcjellë deputetëve thuhet se iniciativa, që...

“Pozita e Serbisë karshi qëndrimit për Kosovën është më e mirë tash se para katër vjetësh”

më 1.2018 - GazetaBlic

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë sot se askush nga shtetet e perëndimit nuk është konsultuar me Serbinë për mënyrën e formimit të Gjykatës Speciale. Këto deklarata...

Hoxha: Sa më shpejt të ratifikohet demarkacioni

më 1.2018 - Infokusi

Kuvendi i Republikës së Kosovës sa më shpejt duhet ta ratifikojë demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi, në të kundërtën Bashkimi Europian fillon ta humbë interesimin për Kosovën. Ministrja e Integrimit...

Mbledhja e kryesisë së Kuvendit shtyhet për të mërkurën

më 1.2018 - Klan Kosova

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit është shtyrë për të mërkurën, më 17 janar, njofton Klan Kosova. Kjo mbledhje ishte paraparë të mbahej të hënën, por që është shtyer për dy ditë më vonë. Mbledhja do të mbahet...

“Pozita e Serbisë karshi qëndrimit për Kosovën është më e mirë tash se para katër vjetësh”

më 1.2018 - Lajmi.net

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë sot se askush nga shtetet e perëndimit nuk është konsultuar me Serbinë për mënyrën e formimit të Gjykatës Speciale. Këto deklarata...

Shtohet numri i bashkëpunëtorëve profesional në Gjykatat e Kosovës

më 1.2018 - Almakos

Kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Nehat Idrizi tha se në buxhetin e këtij viti është planifikuar angazhimin i 112 bashkëpunëtorëve profesional nëpër gjykatat e Kosovës, por që pjesa më e madhe...

Ministrja Hoxha: Demarkacioni të ratifikohet sa më shpejt

më 1.2018 - Periskopi

Kuvendi i Republikës së Kosovës sa më shpejt duhet ta ratifikojë demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi, në të kundërtën Bashkimi Europian fillon ta humbë interesimin për Kosovën. Ministrja e Integrimit...

BE: Tërhiqeni nismën për Gjykatën Speciale!

më 1.2018 - RTV 21

Ministri Tahiri: Shfuqizimi i ligjit për Specialen u takon deputetëve Bashkimi Evropian edhe një herë kërkoi nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Gjykatës Speciale....

Kuvendi shtyn për dy ditë mbledhjen e Kryesisë

më 1.2018 - Koha.net

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës, e paraparë të mbahet të hënën, më 15 janar 2018, do të mbahet të mërkurën, më 17 janar, në orën 11:00. Kështu bën me dije përmes një njoftimi Zyra...

Hoxha: Sa më shpejt të ratifikohet demarkacioni

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Kuvendi i Republikës së Kosovës sa më shpejt duhet ta ratifikojë demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi, në të kundërtën Bashkimi Evropian fillon ta humbë interesimin për Kosovën. Ministrja e Integrimit...

Kuvendi edhe zyrtarisht njofton se mbledhja e Kryesisë shtyhet për të mërkurën

më 1.2018 - Gazeta Express

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritej të shqyrtohej përsëri futja në rend të ditës e shfuqizimit të Gjykatës Speciale e cila ishte caktuar të mbahet më 15 janar, tani është shtyrë për të...

Kuvendi zyrtarisht njofton se mbledhja e Kryesisë shtyhet për të mërkurën

më 1.2018 - GazetaBlic

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritej të shqyrtohej përsëri futja në rend të ditës e shfuqizimit të Gjykatës Speciale e cila ishte caktuar të mbahet më 15 janar, tani është shtyrë për të...

Presioni ndërkombëtar shtyn mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës

më 1.2018 - Albeu

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës në të cilën do të shqyrtohej përsëri shfuqizimi i Gjykatës Speciale ishte caktuar të mbahet më 15 janar, por rezulton të jetë shtyrë. Mësohet se kjo mbledhje...

Shtyhet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

më 1.2018 - RTV 21

Ishte paraparë për të hënën, por ja kur do të mbahet Kuvendi i Kosovës njofton se mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës, e paraparë të mbahet të hënën, më 15 janar 2018, do të mbahet...

Shtyhet për të mërkurën mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, shkak Gjykata Speciale

më 1.2018 - Lajmi.net

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit e cila ishte paraparë të mbahet për të hënën më 15 janar është shtyer. Lajmi.net ka marrë konfirmimin se kjo mbledhje e cila ishte paraparë të mbahej të hënën është shtyer...

Tre liderët të mërkurën kontrabandojnë shfuqizimin e Speciales në Kryesi të Kuvendit (Dokument)

më 1.2018 - Infokusi

Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Ramush Haradinaj, po tentojnë ta përsërisin natën e 22 dhjetorit, që ta kontrabandojnë shfuqizimin e Gjykatës Speciale. As thirrjet e Washingtonit, sikurse edhe sot të Brukselit,...

Kërkesa për shfuqizimin e Speciales – përsëri në Kryesinë e Kuvendit

më 1.2018 - Illyria

Prishtinë, 12 janar 2018 – As thirrjet e Uashingtonit dhe Brukselit duket se nuk ua kanë ndërruar mendjen Hashim Thaçit, Kadri Veselit e Ramush Haradinajt që të heqin dorë nga përpjekja për shfuqizimin...

Qeveria nuk ka Propozim për Kuvendin rreth Speciales

më 1.2018 - Kallxo

Kryeministri Ramush Haradinaj tha se qeveria nuk ka përgatitur propozim për specialen për Kuvendin. Ramush Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë tha se ekzekutivi nuk ka përgatitur ndonjë propozim ligjor...

Shtyhet për të mërkurën mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

më 1.2018 - Almakos

Kryesia e Kuvendit të Kosovës e ka shtyrë për të mërkurën mbledhjen e paraparë të mbahej të hënën më 15 janar. Kështu është bërë e ditur në një komunikatë të Kuvendit. Lexo po ashtu: “Mbledhja e Kryesisë...

Presioni ndërkombëtar thyen komandantët, shtyhet mbledhja e Kryesisë

më 1.2018 - Gazeta Express

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritej të shqyrtohej përsëri futja në rend të ditës e shfuqizimit të Gjykatës Speciale ishte caktuar të mbahet më 15 janar, por tani është shtyrë. Gazeta Express...

Hoxha: Sa më shpejt të ratifikohet demarkacioni

më 1.2018 - Bota Press

Kuvendi i Republikës së Kosovës sa më shpejt duhet ta ratifikojë demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi, në të kundërtën Bashkimi Europian fillon ta humbë interesimin për Kosovën. Ministrja e Integrimit...

Hoxha: Sa më shpejt të ratifikohet demarkacioni

më 1.2018 - Sovrani

Kuvendi i Republikës së Kosovës sa më shpejt duhet ta ratifikojë demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi, në të kundërtën Bashkimi Europian fillon ta humbë interesimin për Kosovën. Ministrja e Integrimit...

Ekskluzive: Mësohet data se kur do të fillojnë arrestimet e para!

më 1.2018 - Antpress

Gjykata Speciale shumë shpejt do të fillojë punën dhe tashmë data se kur do të nisin arrestimet e para është bërë e ditur, raporton Gazeta Blic.Burime ndërkombëtare për “Gazeta Blic”, bëjnë të ditur se...

Ekskluzive: Mësohet data se kur do të fillojnë arrestimet e para!

më 1.2018 - GazetaBlic

Gjykata Speciale shumë shpejt do të fillojë punën dhe tashmë data se kur do të nisin arrestimet e para është bërë e ditur, raporton Gazeta Blic. Burime ndërkombëtare për “Gazeta Blic” , bëjnë të ditur...

Gjermanët: Përsëri do të tentohet për shfuqizimin e Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Albeu

Deputetët e Kuvendit të Kosovës , mund të tentojnë për herë të dytë shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Kështu ka shkruar gjiganti mediatik amerikano-gjerman politico.eu, në një artikull të cilin ia ka kushtuar...

“Pozita e Serbisë karshi qëndrimit për Kosovën është më e mirë tash se para katër vjetësh”

më 1.2018 - Infokusi

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë sot se askush nga shtetet e perëndimit nuk është konsultuar me Serbinë për mënyrën e formimit të Gjykatës Speciale. Këto deklarata...

BE-ja me thirrje të qartë për 43 deputetët nënshkrues për zhbërjen e Speciales

më 1.2018 - Periskopi

Bashkimi Evropian ka kërkuar nga 43 deputetët nënshkrues që të tërhiqet iniciativa për zhbërjen e Gjykatës Speciale. Në reagimin që zyra në Prishtinë ua ka përcjellë deputetëve thuhet se iniciativa, që...

Selmanaj: Nuk e votojmë versionin e Murat Mehës

më 1.2018 - Telegrafi

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rasim Selmanaj, ka thënë se versionin e demarkacionit të Komisionit të drejtuar nga Murat Meha, partia e tij nuk e voton. Ai në një intervistë për Telegrafin,...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit, Demarkacioni nuk është në rend dite

më 1.2018 - Telegrafi

Kryesia e Kuvendit të Kosovës të hënën do të mbajë mbledhje ku pritet të vendoset për seancën plenare të Kuvendit. Në këtë mbledhje në rend dite nuk është çështja e demarkacionit me Malin e Zi. Mbledhja...

Gjuriq: Prokuroria e Serbisë po punon në 750 lëndë të krimeve të luftës

më 1.2018 - Koha.net

Drejtori i Zyrës për Kosovën Marko Gjuriq ka thënë se Serbia vazhdon t’i ndjekë të akuzuarit për krime lufte. Ai ka theksuar kështu duke folur për atë që ai e ka quajtur grindje ndërmjet Kosovës e bashkësisë...

Mbledhja e kryesisë të hënën, s’dihet nëse do të shqyrtohet kërkesa për Specialen

më 1.2018 - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës nis sesionin e ri edhe me mbledhjen e kryesisë me kryetarët e grupeve parlamentare, ku përveç tjerash do të vendoset edhe për seancën e radhës, në të cilën është paraparë interpelanca...

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të hënën

më 1.2018 - RTV 21

Nuk dihet nëse do të shqyrtohet kërkesa për Specialen Kuvendi i Kosovës nis sesionin e ri edhe me mbledhjen e kryesisë me kryetarët e grupeve parlamentare, ku përveç tjerash do të vendoset edhe për seancën...

Kryesia e Kuvendit mblidhet të hënën, s’dihet nëse do të shqyrtohet kërkesa për Specialen

më 1.2018 - Koha.net

Kuvendi i Kosovës nis sesionin e ri edhe me mbledhjen e kryesisë me kryetarët e grupeve parlamentare, ku përveç tjerash do të vendoset edhe për seancën e radhës, në të cilën është paraparë interpelanca...

Gjuriq: Prokuroria e Serbisë po punon në 750 lëndë të krimeve të luftës

më 1.2018 - Gazeta Liria

Drejtori i Zyrës për Kosovën Marko Gjuriq ka thënë se Serbia vazhdon t’i ndjekë të akuzuarit për krime lufte. Ai ka theksuar kështu duke folur për atë që ai e ka quajtur grindje ndërmjet Kosovës e bashkësisë...

Ky është plani i liderëve për shfuqizimin e Speciales të mërkurën

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Ramush Haradinaj, po tentojnë ta përsërisin natën e 22 dhjetorit, që ta kontrabandojnë shfuqizimin e Gjykatës Speciale. As thirrjet e Washingtonit, sikurse edhe sot të Brukselit,...

Tre liderët të mërkurën kontrabandojnë shfuqizimin e Speciales në Kryesi të Kuvendit (Dokument)

më 1.2018 - Bota Press

Botapress, 12 Janar – Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Ramush Haradinaj, po tentojnë ta përsërisin natën e 22 dhjetorit, që ta kontrabandojnë shfuqizimin e Gjykatës Speciale. As thirrjet e Washingtonit, sikurse...

Kuvendi zyrtarisht njofton se mbledhja e Kryesisë shtyhet për të mërkurën

më 1.2018 - Infokusi

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritej të shqyrtohej përsëri futja në rend të ditës e shfuqizimit të Gjykatës Speciale e cila ishte caktuar të mbahet më 15 janar, tani është shtyrë për të...

Liderët nuk dorëzohen, kërkojnë shfuqizimin e Speciales (Dokument)

më 1.2018 - Sovrani

Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Ramush Haradinaj, po tentojnë ta përsërisin natën e 22 dhjetorit, që ta kontrabandojnë shfuqizimin e Gjykatës Speciale. As thirrjet e Washingtonit, sikurse edhe sot të Brukselit,...

Presioni ndërkombëtar thyen komandantët, shtyhet mbledhja e Kryesisë

më 1.2018 - Infokusi

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritej të shqyrtohej përsëri futja në rend të ditës e shfuqizimit të Gjykatës Speciale ishte caktuar të mbahet më 15 janar, por tani është shtyrë. Gazeta Express...

BE thirrje për tërheqjen e nismës për shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) – Bashkimi Evropian ka bërë thirrje për tërheqjen e nismës në Kuvendin e Kosovës për shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Speciale, me paralajmërimin se një vendim i tillë do...

Komandantët heshtin para presionit ndërkombëtar

më 1.2018 - Gazeta Liria

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritej të shqyrtohej përsëri futja në rend të ditës e shfuqizimit të Gjykatës Speciale ishte caktuar të mbahet më 15 janar, por tani është shtyrë. Gazeta Express...

“Serbia po i ‘zbutë’ qëndrimet për Kosovën”

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë sot se askush nga shtetet e perëndimit nuk është konsultuar me Serbinë për mënyrën e formimit të Gjykatës Speciale. Këto deklarata...

BE: Deputetët e Kosovës të heqin dorë nga shfuqizimi i Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Alsat-M

Bashkimi Evropian është shprehur i shqetësuar me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. BE shpreh shqetësim për faktin se kjo iniciativë vazhdon të jetë...

SHBA apel Kosovës: Braktisni idenë për shfuqizimin e Gjykatës Speciale

më 1.2018 - BalkanWeb

KOSOVE -Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA-ja) i kanë bërë thirrje sërish palës kosovare që të heqë dorë përfundimisht nga ideja për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, shkruan Zëri.Info. Një gjë të tillë...

Lajm në mediat ndërkombëtare vërejtja e BE-së kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Lajmi.net

Mediat ndërkombëtare gjatë ditës së sotme janë marrë me temën e tentativës së udhëheqësisë kosovare për të shfuqizuar Gjykatën Speciale. Në fokus ishte vërejtja e Bashkimit Evropian për Kosovën, se nëse...

Analistët: Zgjedhjet janë të pashmangshme

më 1.2018 - GazetaBlic

Kundërshtitë brenda koalicionit qeverisës për demarkacionin me Malin e Zi dhe së fundi edhe për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, e bëjnë të paqëndrueshme vazhdimësinë e qeverisë. Presioni në koalicionin...

Kuvendi shtyn për dy ditë mbledhjen e Kryesisë

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës, e paraparë të mbahet të hënën, më 15 janar 2018, do të mbahet të mërkurën, më 17 janar, në orën 11:00. Kështu bën me dije përmes një njoftimi Zyra...

Ekskluzive: Mësohet data se kur do të fillojnë arrestimet e para!

më 1.2018 - Infokusi

Gjykata Speciale shumë shpejt do të fillojë punën dhe tashmë data se kur do të nisin arrestimet e para është bërë e ditur. Burime ndërkombëtare për “ Gazeta Blic ” , bëjnë të ditur se në Prishtinë presin...

Analistët: Zgjedhjet janë të pashmangshme

më 1.2018 - Lajmi.net

Kundërshtitë brenda koalicionit qeverisës për demarkacionin me Malin e Zi dhe së fundi edhe për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, e bëjnë të paqëndrueshme vazhdimësinë e qeverisë. Presioni në koalicionin...

​Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit shtyhet për të mërkurën

më 1.2018 - Gazeta e re

Mbledhja e kryesisë së Kuvendit të Kosovës, e cila ishte paraparë që të mbahet më 15 janar, është shtyrë për ditën e mërkurë, pra më 17 janar. “Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës,...

SHBA sërish apel Kosovës: Braktisni idenë për shfuqizimin e Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Gazeta Tema

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje sërish palës kosovare që të heqë dorë përfundimisht nga ideja për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, shkruan Zëri.Info. Një gjë të tillë më përpara e kanë...

Kuvendi shtyn për dy ditë mbledhjen e Kryesisë

më 1.2018 - Insajderi

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës, e paraparë të mbahet të hënën, më 15 janar 2018, do të mbahet të mërkurën, më 17 janar, në orën 11:00. Kështu bën me dije përmes një njoftimi Zyra...

Selmanaj: AAK ka qenë dhe është kundër formatit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Telegrafi

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rasim Selmanaj, ka theksuar se qëndrimi i kësaj partie mbetet i njëjtë rreth Gjykatës Speciale. Ai në një intervistë për Telegrafin, me gazetarin Muhamet...

Thyerja ndërmjet Thaçit e Veselit për Gjykatën Speciale – Kujt po ia mban anën Hajredin Kuqi?

më 1.2018 - Politiko

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hajredin Kuqi është treguar indiferent ndaj dallimeve në qëndrime të Presidentit Hashim Thaçi dhe Kryeparlamentarit Kadri Veseli, karshi Gjykatës Speciale....

Mbledhja e kryesisë të hënën, s’dihet nëse do të shqyrtohet kërkesa për Specialen

më 1.2018 - Infokusi

Kuvendi i Kosovës nis sesionin e ri edhe me mbledhjen e kryesisë me kryetarët e grupeve parlamentare, ku përveç tjerash do të vendoset edhe për seancën e radhës, në të cilën është paraparë interpelanca...

Presioni ndërkombëtar thyen komandantët, shtyhet mbledhja e Kryesisë?

më 1.2018 - Periskopi

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritej të shqyrtohej përsëri futja në rend të ditës e shfuqizimit të Gjykatës Speciale ishte caktuar të mbahet më 15 janar, por tani është shtyrë. Kështu bën...

Shtyhet seanca e Kuvendit, mbahet të mërkurën

më 1.2018 - Bota Press

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritej të shqyrtohej përsëri futja në rend të ditës e shfuqizimit të Gjykatës Speciale e cila ishte caktuar të mbahet më 15 janar, tani është shtyrë për të...

Ministri Tahiri për Specialen: Obligohem t’i Zbatoj Vendimet e Kuvendit

më 1.2018 - Kallxo

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, i pyetur rreth iniciativës së deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale tha se është në duar të Kuvendit të vendosë. Ministri Tahiri në një deklarim...

Kuvendi zyrtarisht njofton se mbledhja e Kryesisë shtyhet për të mërkurën

më 1.2018 - Sovrani

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritej të shqyrtohej përsëri futja në rend të ditës e shfuqizimit të Gjykatës Speciale e cila ishte caktuar të mbahet më 15 janar, tani është shtyrë për të...

Shtyhet për të mërkurën mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, shkak Gjykata Speciale

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit e cila ishte paraparë të mbahet për të hënën, më 15 janar, është shtyrë. Lajmi.net ka marrë konfirmimin se kjo mbledhje e cila ishte paraparë të mbahej të hënën është shtyrë...

Tahiri: Shfuqizimi i ligjit për Specialen u takon deputetëve

më 1.2018 - Koha.net

Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri tha sot se nuk komenton për iniciativën e deputetëve për ta shfuqizuar Gjykatën Speciale, pasi që sipas tij kjo u takon vetëm deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Tahiri...

Selmanaj: Nuk e votojmë versionin e Murat Mehës

më 1.2018 - Almakos

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rasim Selmanaj, ka thënë se versionin e demarkacionit të Komisionit të drejtuar nga Murat Meha, partia e tij nuk e voton. Ai në një intervistë për Telegrafin,...

Ekskluzive: Mësohet data se kur do të fillojnë arrestimet e para!

më 1.2018 - AlbPortali

Loading... Gjykata Speciale shumë shpejt do të fillojë punën dhe tashmë data se kur do të nisin arrestimet e para është bërë e ditur, raporton Gazeta Blic. Burime ndërkombëtare për “Gazeta Blic”, bëjnë...

Gjuriq: Prokuroria e Serbisë po punon në 750 lëndë të krimeve të luftës

më 1.2018 - Periskopi

Drejtori i Zyrës për Kosovën Marko Gjuriq ka thënë se Serbia vazhdon t’i ndjekë të akuzuarit për krime lufte. Ai ka theksuar kështu duke folur për atë që ai e ka quajtur grindje ndërmjet Kosovës e bashkësisë...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit, Demarkacioni nuk është në rend dite

më 1.2018 - Almakos

Kryesia e Kuvendit të Kosovës të hënën do të mbajë mbledhje ku pritet të vendoset për seancën plenare të Kuvendit. Në këtë mbledhje në rend dite nuk është çështja e demarkacionit me Malin e Zi. Mbledhja...

Deputetët e PDK-së nuk deklarohen lidhur me kërkesën e BE-së

më 1.2018 - Telegrafi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët të heqin dorë nga iniciativa për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Por deputetët nënshkrues,...

Ekskluzive: Mësohet data se kur do të fillojnë arrestimet e para!

më 1.2018 - Fakti Ditor

Gjykata Speciale shumë shpejt do të fillojë punën dhe tashmë data se kur do të nisin arrestimet e para është bërë e ditur, raporton Gazeta Blic. Burime ndërkombëtare për “Gazeta Blic”, bëjnë të ditur se...

Tahiri e quan iniciativë politike shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - GazetaBlic

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri pas vizitës që i ka bërë Qendrës së paraburgimit në Gjilan, e ka komentuar mundësinë e shfuqizimit të ligjit për specialen dhe këtë iniciativë që është ndërmarrë e...

Këta janë negociatorët për themelimin e Gjykatës Speciale (EMRAT)

më 1.2018 - GazetaBlic

Në shkurt të vitit 2015, një delegacion i Republikës së Kosovës kishte shkuar në Bruksel, për të negociuar me Bashkimin Evropian për Dhomat e Specializuara. Më saktësisht me datat 4 dhe 5 shkurt, dy ekipet...

Ekskluzive: Mësohet data se kur do të fillojnë arrestimet e para!

më 1.2018 - Gazeta Liria

Gjykata Speciale shumë shpejt do të fillojë punën dhe tashmë data se kur do të nisin arrestimet e para është bërë e ditur, raporton Gazeta Blic. Burime ndërkombëtare për “Gazeta Blic” , bëjnë të ditur...

Deputetët i përgjigjen BE-së në kërkesën për mos shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Politiko

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët që kanë iniciuar që të shfuqizohet Ligji për Gjykatën Speciale. Por deputetët  nënshkrues kryesisht nga...

BE kërkon tërheqjen e iniciativës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale në Kosovë

më 1.2018 - Portalb

Bashkimi Evropian është shprehur i shqetësuar me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. BE shpreh shqetësim për faktin se kjo iniciativë vazhdon të jetë...

BE paralajmëron sërish Kosovën për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Gazeta Shqip

Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë si dhe misionet diplomatike të vendeve të BE-së, paralajmëruan sërish të premten për pasojat që mund të ketë shfuqizimi i Gjykatës së Posaçme për krime lufte në Kosovë....

BE e shqetësuar që nisma për shfuqizimin e Gjykatës Speciale vazhdon të jetë në pritje në Kuvendin e Kosovës

më 1.2018 - DW

BE, thotë se çdo përpjekje për të shfuqizuar ligjin për Gjykatën Speciale, rrezikon punën e përbashkët të BE-së dhe Kosovës të bërë vitet e fundit për sundimin e ligjit. Bashkimi Evropian vazhdon të shprehet...

Gjykata Speciale, Bashkimi Evropian kërcënon seriozisht liderët e Kosovës

më 1.2018 - BalkanWeb

Përmes një komunikate për media nga Zyra e Bashkimit Evropian dhe misionet e vendeve anëtare që janë të pranishme në Kosovë, sërish kanë kundërshtuar shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Në komunikatën për...

BE paralajmëron sërish Kosovën për Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Gazeta Shqip

Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë si dhe misionet diplomatike të vendeve të BE-së, paralajmëruan sërish të premten për pasojat që mund të ketë shfuqizimi i Gjykatës së Posaçme për krime lufte në Kosovë....

Ekskluzive: Mësohet data se kur do të fillojnë arrestimet e para!

më 1.2018 - Bota Press

Gjykata Speciale shumë shpejt do të fillojë punën dhe tashmë data se kur do të nisin arrestimet e para është bërë e ditur. Burime ndërkombëtare për “Gazeta Blic”, bëjnë të ditur se në Prishtinë presin...

BE-ja bën thirrje për tërheqjen e iniciativës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Klan Kosova

Zyra e BE-së dhe përfaqësuesit e saj në Kosovë kanë bërë të ditur që shfuqizimi i Gjykatës Speciale do të rrezikonte bashkëpunimin në mes të Kosovës dhe Bashkimit Evropian. Në një deklaratë nga kjo zyrë...

Kuqi as me Thaçin as me Veselin për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Lajmi.net

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hajredin Kuqi është treguar indiferent ndaj dallimeve në qëndrime të Presidentit Hashim Thaçi dhe Kryeparlamentarit Kadri Veseli, karshi Gjykatës Speciale....

Kuqi: Iku koha ime kur kisha role drejtuese në PDK

më 1.2018 - Albeu

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hajredin Kuqi është treguar indiferent ndaj dallimeve në qëndrime të Presidentit Hashim Thaçi dhe Kryeparlamentarit Kadri Veseli, karshi Gjykatës Speciale...

Kosovë, kufiri me Malin e ZI, Komisioni i Jashtem të hënën shqyrton projektligjin

më 1.2018 - Syri

Fillimi i sesionit të ri të Kuvendit të Kosovës do të nisë me mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, ku do të shqyrtohet Projektligji për Ratifikimin e Marrëveshjes...

Kryesia e Kuvendit mblidhet të hënën, shqyrtohet kërkesa për Specialen (Dokument)

më 1.2018 - Periskopi

Kuvendi i Kosovës nis sesionin e ri edhe me mbledhjen e kryesisë me kryetarët e grupeve parlamentare, që do të mbahet të hënën, përveç tjerash në rend të ditës është edhe shqyrtimi i procedimit të shfuqizimit...

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët që të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - TV Koha

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media, Kosova...

Komisioni për Punë të Jashtme të hënën shqyrton Projektligjin për Demarkacionin

më 1.2018 - Telegrafi

Fillimi i sesionit të ri të Kuvendit të Kosovës do të nisë me mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, ku do të shqyrtohet Projektligji për Ratifikimin e Marrëveshjes...

Deputetët heshtin lidhur me kërkesën e BE-së

më 1.2018 - GazetaBlic

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët që kanë iniciuar që të shfuqizohet Ligji për Gjykatën Speciale . Por deputetët nënshkrues kryesisht nga...

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Politiko

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media në vitin...

BE i shqetësuar për nismën e shfuqizimit të Ligjit për Gjykatën Speciale në Kosovë

më 1.2018 - RTSH

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me nismën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Përmes një deklarate ku mbështetet fuqishëm...

Thyerja ndërmjet Thaçit e Veselit për Gjykatën Speciale – Kujt po ia mban anën Hajredin Kuqi?

më 1.2018 - GazetaBlic

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hajredin Kuqi është treguar indiferent ndaj dallimeve në qëndrime të Presidentit Hashim Thaçi dhe Kryeparlamentarit Kadri Veseli, karshi Gjykatës Speciale....

Komisioni për Punë të Jashtme të hënën shqyrton Projektligjin për Demarkacionin

më 1.2018 - Politiko

Fillimi i sesionit të ri të Kuvendit të Kosovës do të nisë me mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, ku do të shqyrtohet Projektligji për Ratifikimin e Marrëveshjes...

“Zyra e BE-së kërkon nga deputetët që të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales”

më 1.2018 - TV Koha

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media, Kosova...

“Komisioni për Punë të Jashtme të hënën shqyrton Projektligjin për Demarkacionin”

më 1.2018 - TV Koha

Fillimi i sesionit të ri të Kuvendit të Kosovës do të nisë me mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, ku do të shqyrtohet Projektligji për Ratifikimin e Marrëveshjes...

“SHBA sërish ka një thirrje për palën kosovare rreth Gjykatës Speciale”

më 1.2018 - TV Koha

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA-ja) i kanë bërë thirrje sërish palës kosovare që të heqë dorë përfundimisht nga ideja për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Një gjë të tillë më përpara e kanë kërkuar...

Mbledhja e kryesisë të hënën, s’dihet nëse do të shqyrtohet kërkesa për Specialen

më 1.2018 - Sovrani

Kuvendi i Kosovës nis sesionin e ri edhe me mbledhjen e kryesisë me kryetarët e grupeve parlamentare, ku përveç tjerash do të vendoset edhe për seancën e radhës, në të cilën është paraparë interpelanca...

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët që të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Telegrafi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media, Kosova...

BE-ja paralajmëron sërish Kosovën rreth Gjykatës së Posaçme

më 1.2018 - Zëri i Amerikës

Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë si dhe misionet diplomatike të vendeve të BE-së, paralajmëruan sërish të premten për pasojat që mund të ketë shfuqizimi i Gjykatës së Posaçme për krime lufte në Kosovë....

“Ministrja Hoxha flet për Gjykatën Speciale, thotë se duhet respektuar obligimet ndërkombëtare”

më 1.2018 - TV Koha

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Në një prononcim për Ekonomia Online, Hoxha ka thënë se sado e padrejtë që kjo gjykatë është në...

“Bashkimi Evropian jep alarmin për shfuqizimin e Speciales: Ndaleni këtë veprim”

më 1.2018 - TV Koha

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media në vitin...

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët që të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - RTV 21

“Udhëheqësit e Kosovës duhet ta mbajë Kosovën në mënyrë të vendosur” Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit, Demarkacioni nuk është në rend dite

më 1.2018 - Bota Press

Kryesia e Kuvendit të Kosovës të hënën do të mbajë mbledhje ku pritet të vendoset për seancën plenare të Kuvendit. Në këtë mbledhje në rend dite nuk është çështja e demarkacionit me Malin e Zi. Mbledhja...

Kryesia e Kuvendit mblidhet të hënën, nuk do të shqyrtohet kërkesa për Specialen

më 1.2018 - Periskopi

Kuvendi i Kosovës nis sesionin e ri edhe me mbledhjen e kryesisë me kryetarët e grupeve parlamentare, ku përveç tjerash do të vendoset edhe për seancën e radhës, në të cilën është paraparë interpelanca...

Mbledhja e kryesisë të hënën, s’dihet nëse do të shqyrtohet kërkesa për Specialen

më 1.2018 - KosovaPress

Edhe pse njëra nga pikat e parapara është shqyrtimi i propozimeve dhe kërkesave, Kuvendi nëpërmjet njoftimit nuk ka sqaruar nëse do të shqyrtojë kërkesën e deputetëve për shfuqizimin e ligjeve që lidhen...

Deputeti i AAK-së: Nuk do ta votojmë versionin e Murat Mehës

më 1.2018 - Periskopi

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rasim Selmanaj, ka thënë se versionin e demarkacionit të Komisionit të drejtuar nga Murat Meha, partia e tij nuk e voton. Ai në një intervistë për Telegrafin,...

BE Kërkon nga Deputetët të Tërhiqen nga Shfuqizimi i Speciales

më 1.2018 - Kallxo

Bashkimi Europian i ka bërë thirrje deputetëve që iniciuan shfuqizimin e Gjykatës Speciale me anë të një nisme në Kuvend, që të tërhiqen nga kjo iniciativë. Në një deklaratë të përbashkët të lëshuar sot,...

BE – Kosovë, shfuqizimi i ‘speciales’ dëmton marrëdhenjet dhe sundimin e lgjit

më 1.2018 - Syri

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. “Çdo përpjekje për të shfuqizuar ose...

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët që të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Medial

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media, Kosova...

SHBA: Braktisni idenë për shfuqizimin e Speciales!

më 1.2018 - Medial

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA-ja) i kanë bërë thirrje sërish palës kosovare që të heqë dorë përfundimisht nga ideja për shfuqizimin e Gjykatës Speciale Një gjë të tillë më përpara e kanë kërkuar...

Vërejtja e BE-së kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale, lajm në mediat ndërkombëtare

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Mediat ndërkombëtare gjatë ditës së sotme janë marrë me temën e tentativës së udhëheqësisë kosovare për të shfuqizuar Gjykatën Speciale. Në fokus ishte vërejtja e Bashkimit Evropian për Kosovën, se nëse...

Analistët: Këto janë dy çështjet që mund ta çojnë vendin në zgjedhje të parakohshme

më 1.2018 - Periskopi

Kundërshtitë brenda koalicionit qeverisës për demarkacionin me Malin e Zi dhe së fundi edhe për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, e bëjnë të paqëndrueshme vazhdimësinë e qeverisë. Presioni në koalicionin...

Analistët: Zgjedhjet janë të pashmangshme

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Kundërshtitë brenda koalicionit qeverisës për demarkacionin me Malin e Zi dhe së fundi edhe për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, e bëjnë të paqëndrueshme vazhdimësinë e qeverisë. Presioni në koalicionin...

Analistët: Zgjedhjet janë të pashmangshme

më 1.2018 - Gazeta Liria

Kundërshtitë brenda koalicionit qeverisës për demarkacionin me Malin e Zi dhe së fundi edhe për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, e bëjnë të paqëndrueshme vazhdimësinë e qeverisë. Presioni në koalicionin...

Ministrja Hoxha kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Zhurnal

Prishtinë, 12 janar - Ministrja e Integrimit Evropia Dhurata Hoxha, është shprehur kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Qëndrimi i Hoxhës është në vijë me atë të shefit të partisë, Kadri...

Ministrja Hoxha kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Telegrafi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është shprehur kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Qëndrimi i Hoxhës është në vijë me atë të shefit të partisë, Kadri Veseli, të shprehur...

BE kërkon tërheqjen e iniciativës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Evropa e Lirë

Bashkimi Evropian është shprehur i shqetësuar me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. BE shpreh shqetësim për faktin se kjo iniciativë vazhdon të jetë...

BE-ja kërkon nga 43 deputetët që të tërhiqen nga zhbërja e Speciales

më 1.2018 - Koha.net

Bashkimi Evropian kë kërkuar nga 43 deputetët nënshkrues që të tërhiqen iniciativa për zhbërjen e Gjykatës Speciale, raporton KTV. Në një reagim të dërguar nga zyra e BE-së në Kosovë, thuhet se iniciativa,...

Bashkimi Evropian kërcënon seriozisht liderët e papërgjegjshëm

më 1.2018 - Albeu

Përmes një komunikate për media nga Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sërish paralajmërohet kundërshtimi ndaj shfuqizimit të Gjykatës Speciale. Në komunikatën për shtyp ata, megjithatë i kanë dhënë kredit...

Selmanaj: AAK ka qenë dhe është kundër formatit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Almakos

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rasim Selmanaj, ka theksuar se qëndrimi i kësaj partie mbetet i njëjtë rreth Gjykatës Speciale. Ai në një intervistë për Telegrafin, me gazetarin Muhamet...

BE: Shfuqizimi i Speciales do të kishte ndikim negativ në marrëdhëniet e Kosovës me BE-në

më 1.2018 - Lajmi.net

Bashkimi Evropian ka bërë thirrje që nisma për shfuqizimin e Gjykatës Speciale të tërhiqet. Me anë të një komunikate për media BE ka ripërsëritur shqetësimet për nismën e shfuqizimit të Speciales, duke...

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët që të tërheqin iniciatiën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - RTV 21

“Udhëheqësit e Kosovës duhet ta mbajë Kosovën në mënyrë të vendosur” Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin...

​Zyra e BE-së kërcënon seriozisht liderët e papërgjegjshëm të Kosovës!

më 1.2018 - GazetaBlic

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media në vitin...

Demarkacioni, të Hënën Para Deputetëve në Komision

më 1.2018 - Kallxo

Komisioni Parlamentar për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike të hënën do ta shqyrtojë marrëveshjen për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi. Kuvendi i Kosovës njoftoi sot se shqyrtimi...

Bashkimi Evropian kërcënon seriozisht liderët e papërgjegjshëm të Kosovës

më 1.2018 - Gazeta Express

Përmes një komunikate për media nga Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë sërish paralajmërohet kundërshtimi ndaj shfuqizimit të Gjykatës Speciale. Në komunikatën për shtyp ata, megjithatë i kanë dhënë kredit...

Këta janë negociatorët për themelimin e Gjykatës Speciale (EMRAT)

më 1.2018 - Infokusi

Në shkurt të vitit 2015, një delegacion i Republikës së Kosovës kishte shkuar në Bruksel, për të negociuar me Bashkimin Evropian për Dhomat e Specializuara. Më saktësisht me datat 4 dhe 5 shkurt, dy ekipet...

Analistët: Zgjedhjet janë të pashmangshme

më 1.2018 - Bota Press

Kundërshtitë brenda koalicionit qeverisës për demarkacionin me Malin e Zi dhe së fundi edhe për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, e bëjnë të paqëndrueshme vazhdimësinë e qeverisë. Presioni në koalicionin...

Komisioni për punë të jashtme shqyrton të hënën demarkacionin me Malin e Zi

më 1.2018 - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se të hënën fillon sesionin e ri me mbledhjen e komisionit për punë të jashtme, diasporë dhe investime strategjike, ku do të shqyrtohet projektligji për Ratifikimin e Marrëveshjes...

Të hënën Komisioni për punë të jashtme shqyrton demarkacionin

më 1.2018 - RTV 21

Njofton Kuvendi i Kosovës Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se të hënën fillon sesionin e ri me mbledhjen e komisionit për punë të jashtme, diasporë dhe investime strategjike, ku do të shqyrtohet projektligji...

Kuvendi konfirmon se shqyrtimi e Projektligjit për demarkacionin do të bëhet të hënën

më 1.2018 - Lajmi.net

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se të hënën do të mbahet mbledhja e Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, ku do të shqyrtohet Projektligji për Demarkacionin me Malin e Zi. Sipas...

Lajm në mediat ndërkombëtare vërejtja e BE-së kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Bota Press

Mediat ndërkombëtare gjatë ditës së sotme janë marrë me temën e tentativës së udhëheqësisë kosovare për të shfuqizuar Gjykatën Speciale. Në fokus ishte vërejtja e Bashkimit Evropian për Kosovën, se nëse...

Analistët: Zgjedhjet janë të pashmangshme

më 1.2018 - Fol

Kundërshtitë brenda koalicionit qeverisës për demarkacionin me Malin e Zi dhe së fundi edhe për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, e bëjnë të paqëndrueshme vazhdimësinë e qeverisë. Presioni në koalicionin...

Deputetët e PDK-së nuk deklarohen lidhur me kërkesën e BE-së

më 1.2018 - Almakos

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët të heqin dorë nga iniciativa për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Por deputetët nënshkrues,...

Ministrja Hoxha kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Klan Kosova

Ministrja e Integrimit Evropia Dhurata Hoxha, është shprehur kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Qëndrimi i Hoxhës është në vijë me atë të shefit të partisë, Kadri Veseli, të shprehur...

Ministrja e qeverisë Haradinaj është pro Speciales

më 1.2018 - Albeu

Ministrja e Integrimit Evropian Dhurata Hoxha , është shprehur kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Qëndrimi i Hoxhës është në vijë me atë të shefit të partisë, Kadri Veseli , të shprehur...

Deputetët heshtin lidhur me kërkesën e BE-së

më 1.2018 - Infokusi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët që kanë iniciuar që të shfuqizohet Ligji për Gjykatën Speciale . Por deputetët nënshkrues kryesisht nga...

SHBA: Braktisni idenë për shfuqizimin e Speciales!

më 1.2018 - Politiko

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA-ja) i kanë bërë thirrje sërish palës kosovare që të heqë dorë përfundimisht nga ideja për shfuqizimin e Gjykatës Speciale Një gjë të tillë më përpara e kanë kërkuar...

Ministrja Hoxha kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Politiko

Ministrja e Integrimit Evropian Dhurata Hoxha, është shprehur kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Qëndrimi i Hoxhës është në vijë me atë të shefit të partisë, Kadri Veseli, të shprehur...

SHBA bën thirrje: Hiqni dorë përfundimisht nga Gjykata Speciale

më 1.2018 - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA-ja) i kanë bërë thirrje sërish palës kosovare që të heqë dorë përfundimisht nga ideja për shfuqizimin e Gjykatës Speciale Një gjë të tillë më përpara e kanë kërkuar...

BE paralajmëron sërish Kosovën rreth Gjykatës së Posaçme

më 1.2018 - AlbPortali

Loading... Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë si dhe misionet diplomatike të vendeve të BE-së, paralajmëruan sërish të premten për pasojat që mund të ketë shfuqizimi i Gjykatës së Posaçme për krime...

SHBA: Braktisni idenë për shfuqizimin e Speciales!

më 1.2018 - Gazeta Express

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA-ja) i kanë bërë thirrje sërish palës kosovare që të heqë dorë përfundimisht nga ideja për shfuqizimin e Gjykatës Speciale Një gjë të tillë më përpara e kanë kërkuar...

Ministrja Hoxha kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Gazeta Express

Ministrja e Integrimit Evropian Dhurata Hoxha, është shprehur kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Qëndrimi i Hoxhës është në vijë me atë të shefit të partisë, Kadri Veseli, të shprehur...

Gjykata Speciale/ Bashkimi Evropian kërcënon haptazi liderët e Kosovës

më 1.2018 - Java News

Përmes një komunikate për media nga Zyra e Bashkimit Evropian dhe misionet e vendeve anëtare që janë të pranishme në Kosovë, sërish kanë kundërshtuar shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Në komunikatën për...

Tahiri e quan iniciativë politike shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Sovrani

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri pas vizitës që i ka bërë Qendrës së paraburgimit në Gjilan, e ka komentuar mundësinë e shfuqizimit të ligjit për specialen dhe këtë iniciativë që është ndërmarrë e...

BE paralajmëron sërish Kosovën rreth Gjykatës së Posaçme

më 1.2018 - Fakti Ditor

Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë si dhe misionet diplomatike të vendeve të BE-së, paralajmëruan sërish të premten për pasojat që mund të ketë shfuqizimi i Gjykatës së Posaçme për krime lufte në Kosovë....

Ministrja Hoxha: Gjykata Speciale e padrejtë, por duhet respektuar obligimet ndërkombëtare

më 1.2018 - GazetaBlic

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Në një prononcim për Ekonomia Online, Hoxha ka thënë se sado e padrejtë që kjo gjykatë është në...

Hoxha: Gjykata Speciale e padrejtë, por duhet respektuar obligimet ndërkombëtare

më 1.2018 - GazetaBlic

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Në një prononcim për Ekonomia Online, Hoxha ka thënë se sado e padrejtë që kjo gjykatë është në...

Hoxha: Gjykata Speciale e padrejtë, por duhet respektuar obligimet ndërkombëtare

më 1.2018 - Lajmi.net

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Në një prononcim për Ekonomia Online, Hoxha ka thënë se sado e padrejtë që kjo gjykatë është në...

Deputetët i përgjigjen BE-së në kërkesën për mos shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Infokusi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët që kanë iniciuar që të shfuqizohet Ligji për Gjykatën Speciale. Por deputetët  nënshkrues kryesisht nga...

Ministri i i Drejtësisë refuzon të komentojë iniciativën për zhbërjen e Speciales

më 1.2018 - Insajderi

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri tha sot se nuk komenton për iniciativën e deputetëve për ta shfuqizuar Gjykatën Speciale, pasi që sipas tij, kjo u takon vetëm deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Tahiri...

A ka mbetur ndonjë rrugë për të tentuar shfuqizimin e Gjykatës Speciale?

më 1.2018 - Periskopi

Më 15 janar, të hënën përfundon pushimi dimëror i Kuvendit të Kosovës. Po këtë ditë, do të mblidhet edhe Kryesia e Kuvendit për të caktuar seancën e radhës, e cila pritet të mbahet gjatë javës së ardhshme....

“Unë nuk e di që dikush e ka tërhequr nënshkrimin për shfuqizimin e Gjykatës Speciale”

më 1.2018 - Insajderi

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rasim Selmanaj, ka theksuar se qëndrimi i kësaj partie mbetet i njëjtë rreth Gjykatës Speciale. Ai në një intervistë për Telegrafin ka thënë se ai ka...

Komisioni për Punë të Jashtme të hënën shqyrton Projektligjin për Demarkacionin

më 1.2018 - Infokusi

Fillimi i sesionit të ri të Kuvendit të Kosovës do të nisë me mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, ku do të shqyrtohet Projektligji për Ratifikimin e Marrëveshjes...

Selmanaj: AAK ka qenë dhe është kundër formatit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Sovrani

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rasim Selmanaj, ka theksuar se qëndrimi i kësaj partie mbetet i njëjtë rreth Gjykatës Speciale. Ai në një intervistë për Telegrafin, me gazetarin Muhamet...

Komisioni për Punë të Jashtme të hënën shqyrton Projektligjin për Demarkacionin

më 1.2018 - Almakos

Fillimi i sesionit të ri të Kuvendit të Kosovës do të nisë me mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, ku do të shqyrtohet Projektligji për Ratifikimin e Marrëveshjes...

Këta janë negociatorët për themelimin e Gjykatës Speciale (EMRAT)

më 1.2018 - Bota Press

Në shkurt të vitit 2015, një delegacion i Republikës së Kosovës kishte shkuar në Bruksel, për të negociuar me Bashkimin Evropian për Dhomat e Specializuara. Më saktësisht me datat 4 dhe 5 shkurt, dy ekipet...

Ministri i Drejtësisë e cilëson si politike, nismën për zhbërjen e Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Periskopi

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, e ka cilësuar si inciativë politike tentimin për zhbërjen e Gjykatës Speciale. Këto komente, Tahiri i ka bërë gjatë vizitës në Qendrën e Paraburgimit në qytetin e...

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Infokusi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media në vitin...

Tahiri e quan iniciativë politike shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri pas vizitës që i ka bërë Qendrës së paraburgimit në Gjilan, e ka komentuar mundësinë e shfuqizimit të ligjit për specialen dhe këtë iniciativë që është ndërmarrë e...

Hajredin Kuqi nuk dëshiron të pozicionohet pro ose kundër Speciales

më 1.2018 - Periskopi

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hajredin Kuqi është treguar indiferent ndaj dallimeve në qëndrime të Presidentit Hashim Thaçi dhe Kryeparlamentarit Kadri Veseli, karshi Gjykatës Speciale....

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët që të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Almakos

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media, Kosova...

Ministrja Hoxha kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Almakos

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është shprehur kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Qëndrimi i Hoxhës është në vijë me atë të shefit të partisë, Kadri Veseli, të shprehur...

BE: Çdo përpjekje për të shfuqizuar mandatin e dhomave të specializuara, rrezikon punën e BE-së dhe Kosovës

më 1.2018 - KosovaLive360

Më 22 dhjetor 2017, 43 deputetë të Kuvendit morën iniciativën për shfuqizimin e ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyren e Prokurorit të Specializuar. Kjo iniciativë, e cila ende është pezull në Kuvendin...

Bashkimi Evropian kërcënon seriozisht liderët e papërgjegjshëm të Kosovës

më 1.2018 - 24 ore

Përmes një komunikate për media nga Zyra e Bashkimit Evropian dhe misionet e vendeve anëtare që janë të pranishme në Kosovë, sërish kanë kundërshtuar shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Në komunikatën për...

SHBA: Braktisni idenë për shfuqizimin e Speciales!

më 1.2018 - Infokusi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA-ja) i kanë bërë thirrje sërish palës kosovare që të heqë dorë përfundimisht nga ideja për shfuqizimin e Gjykatës Speciale Një gjë të tillë më përpara e kanë kërkuar...

BE paralajmëron sërish Kosovën rreth Gjykatës së Posaçme

më 1.2018 - Gazeta Telegraf

Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë si dhe misionet diplomatike të vendeve të BE-së, paralajmëruan sërish të premten për pasojat që mund të ketë shfuqizimi i Gjykatës së Posaçme për krime lufte në Kosovë....

Bashkimi Evropian kërcënon seriozisht liderët e papërgjegjshëm të Kosovës

më 1.2018 - Fol

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media në vitin...

Deputetët i përgjigjen BE-së në kërkesën për mos shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Bota Press

Botapress, 12 janar- Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët që kanë iniciuar që të shfuqizohet Ligji për Gjykatën Speciale. Por deputetët nënshkrues...

SHBA: Braktisni idenë për shfuqizimin e Speciales!

më 1.2018 - Illyria

Prishtinë, 12 janar 2018 – Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) i kanë bërë thirrje sërish palës kosovare që të heqë dorë përfundimisht nga ideja për shfuqizimin e Gjykatës Speciale Një gjë të tillë...

Zyra e BE-së në Kosovë, thirrje deputetëve: Tërhiquni nga shfuqizimi i Speciales!

më 1.2018 - Te Sheshi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë kërkon nga institucionet kosovare të mos tentojnë sërish zhbërjen e Gjykatës Speciale për çka ju bën thirrje deputetëve nënshkrues të tërhiqen nga kjo iniciativë, në...

Hoxha: Gjykata Speciale e padrejtë, por duhet respektuar obligimet ndërkombëtare

më 1.2018 - Infokusi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Në një prononcim për Ekonomia Online, Hoxha ka thënë se sado e padrejtë që kjo gjykatë është në...

BE kërcënon seriozisht liderët e papërgjegjshëm të Kosovës

më 1.2018 - Illyria

Prishtinë, 12 janar 2018 – Zyra e Bashkimit Evropian dhe misionet e vendeve anëtare që janë të pranishme në Kosovë, përmes një komunikate për media, e kanë kundërshtuar sërish përpjekjen për shfuqizimin...

Deputetët e PDK-së nuk deklarohen lidhur me kërkesën e BE-së

më 1.2018 - Gazeta e re

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët që kanë iniciuar që të shfuqizohet Ligji për Gjykatën Speciale. Por deputetët  nënshkrues kryesisht nga...

Komisioni për punë të jashtme shqyrton të hënën demarkacionin me Malin e Zi

më 1.2018 - Gazeta e re

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se të hënën fillon sesionin e ri me mbledhjen e komisionit për punë të jashtme, diasporë dhe investime strategjike, ku do të shqyrtohet projektligji për Ratifikimin e Marrëveshjes...

Deputetët e PDK’së injorojnë thirrjen e BE’së për Gjykatën Speciale: Jemi në pushime

më 1.2018 - Periskopi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët që kanë iniciuar që të shfuqizohet Ligji për Gjykatën Speciale. Por deputetët  nënshkrues kryesisht nga...

Deputetët e PDK-së nuk deklarohen lidhur me kërkesën e BE-së

më 1.2018 - KosovaPress

Por deputetët  nënshkrues kryesisht nga PDK-ja nuk kanë dashur të japin deklarata në lidhje me këtë çështje. Xhavit Haliti ka thënë se pasi që nuk është nënshkrues i kësaj iniciative nuk dëshiron të flas,...

Deputetët deklarohen lidhur me kërkesën e BE-së

më 1.2018 - Gazeta e re

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët që kanë iniciuar që të shfuqizohet Ligji për Gjykatën Speciale. Por deputetët  nënshkrues kryesisht nga...

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media në vitin...

BE kërkon tërheqjen e iniciativës për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Insajderi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media në vitin...

BE-ja kërkon nga deputetët që të tërhiqen nga zhbërja e Speciales

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Bashkimi Evropian kë kërkuar nga 43 deputetët nënshkrues që të tërhiqen iniciativa për zhbërjen e Gjykatës Speciale, raporton KTV. Në një reagim të dërguar nga zyra e BE-së në Kosovë, thuhet se iniciativa,...

Tahiri nuk ka njohuri nëse do të ketë vazhdim të nismës për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Koha.net

Ministri i Drejtësisë në Qeverinë e Kosovës, Abelard Tahiri, ka bërë të ditur se nuk është i njoftuar nëse do të ketë vazhdim të nismës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Ai ka pohuar se si drejtues...

Bashkimi Evropian jep alarmin për shfuqizimin e Speciales: Ndaleni këtë veprim

më 1.2018 - Periskopi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media në vitin...

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët që të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - KosovaPress

Sipas një komunikate për media në vitin 2014, Kosova u angazhua me BE-në në themelimin e Dhomave të Specializuara. Ky ishte një hap i rëndësishëm për të demonstruar angazhimin e Kosovës për sundimin e...

Bashkimi Evropian kërcënon seriozisht liderët e papërgjegjshëm të Kosovës

më 1.2018 - Bota Press

Botapress, 12 janar- Përmes një komunikate për media nga Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë sërish paralajmërohet kundërshtimi ndaj shfuqizimit të Gjykatës Speciale. Në komunikatën për shtyp ata, megjithatë...

SHBA sërish ka një thirrje për palën kosovare rreth Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Periskopi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA-ja) i kanë bërë thirrje sërish palës kosovare që të heqë dorë përfundimisht nga ideja për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Një gjë të tillë më përpara e kanë kërkuar...

Të hënën shqyrtohet projektligji për demarkacionin

më 1.2018 - Sovrani

Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike të hënën do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të shqyrtohet Projektligji nr. 06/L-028 për Ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin Shtetëror...

Komisioni për punë të jashtme shqyrton të hënën demarkacionin me Malin e Zi

më 1.2018 - Periskopi

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se të hënën fillon sesionin e ri me mbledhjen e komisionit për punë të jashtme, diasporë dhe investime strategjike, ku do të shqyrtohet projektligji për Ratifikimin e Marrëveshjes...

Të hënën shqyrtohet projektligji për demarkacionin

më 1.2018 - Bota Press

Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike të hënën do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të shqyrtohet Projektligji nr. 06/L-028 për Ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin Shtetëror...

Hoxha kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është shprehur kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën Qëndrimi i Hoxhës është në vijë me atë të shefit të partisë, Kadri Veseli, të shprehur...

SHBA bënë thirrje: Braktisni idenë për shfuqizimin e Speciales!

më 1.2018 - Bota Press

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA-ja) i kanë bërë thirrje sërish palës kosovare që të heqë dorë përfundimisht nga ideja për shfuqizimin e Gjykatës Speciale Një gjë të tillë më përpara e kanë kërkuar...

Porosia amerikane: Braktisni idenë për shfuqizimin e Gjykatës Speciale!

më 1.2018 - Bota Press

Botapress 12 janar – Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA-ja) i kanë bërë thirrje sërish palës kosovare që të heqë dorë përfundimisht nga ideja për shfuqizimin e Gjykatës Speciale Një gjë të tillë më...

SHBA: Braktisni idenë për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA-ja) i kanë bërë thirrje sërish palës kosovare që të heqë dorë përfundimisht nga ideja për shfuqizimin e Gjykatës Speciale Një gjë të tillë më përpara e kanë kërkuar...

SHBA: Braktisni idenë për shfuqizimin e Speciales!

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA-ja) i kanë bërë thirrje sërish palës kosovare që të heqë dorë përfundimisht nga ideja për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Një gjë të tillë më përpara e kanë kërkuar...

Përplasje në Qeveri, Ministrja Dhurata Hoxha del kundër kryeministrit Haradinaj për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Bota Press

Botapress, 12 janar – Ministrja e Integrimit Evropian Dhurata Hoxha, është shprehur kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Qëndrimi i Hoxhës është në vijë me atë të shefit të partisë, Kadri...

Ministrja Hoxha flet për Gjykatën Speciale, thotë se duhet respektuar obligimet ndërkombëtare

më 1.2018 - Periskopi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Në një prononcim për Ekonomia Online, Hoxha ka thënë se sado e padrejtë që kjo gjykatë është në...

Ministri i Drejtësisë nuk ka njohuri nëse do të ketë vazhdim të nismës për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Periskopi

Ministri i Drejtësisë në Qeverinë e Kosovës, Abelard Tahiri, ka bërë të ditur se nuk është i njoftuar nëse do të ketë vazhdim të nismës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Ai ka pohuar se si drejtues...

AAK e Nisma pro, AKR kundër shfuqizimit të ligjit për Specialen

më 1.2018 - Aktuale

Përkundër që PDK duket të jetë më e tërhequr nga nisma për shfuqizimin e ligjit për Dhomat e Specializuara, që nga kolumna e kreut të saj, Kadri Veseli, partnerët e koalicionit kanë qëndrime të ndryshme....

Selmanaj: Thaçi, Veseli e Haradinaj ishin skenaristët e ‘dramës’ për Specialen

më 1.2018 - Telegrafi

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj në “Debat D” në RTV Dukagjini ka folur për dramën që u zhvillua javë më parë për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Rreth kësaj ngjarje, Selmanaj ka thënë se mbrapa qëndron...

AAK e Nisma pro, AKR kundër shfuqizimit të ligjit për Specialen

më 1.2018 - Telegrafi

Përkundër që PDK duket të jetë më e tërhequr nga nisma për shfuqizimin e ligjit për Dhomat e Specializuara, që nga kolumna e kreut të saj, Kadri Veseli, partnerët e koalicionit kanë qëndrime të ndryshme....

A do të jetë Hashim Thaçi njëri nga të akuzuarit në Gjykatën Speciale, ja çka thotë Selmanaj!

më 1.2018 - GazetaBlic

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj ka thënë se po dyshon që presidenti Thaçi mund të jetë njëri prej të akuzuarve në Gjykatën Speciale, raporton Gazeta Blic. Selmanaj në rtv Dukagjini...

AAK e Nisma pro, AKR kundër shfuqizimit të ligjit për Specialen

më 1.2018 - Lajmi.net

Përkundër që PDK duket të jetë më e tërhequr nga nisma për shfuqizimin e ligjit për Dhomat e Specializuara, që nga kolumna e kreut të saj, Kadri Veseli, partnerët e koalicionit kanë qëndrime të ndryshme....

Mediat serbe citojnë IFIMES-in: Gjykata Speciale është formuar për Thaçin dhe Haradinajn – dhe jo vetëm!

më 1.2018 - Telegrafi

Instituti Ndërkombëtar IFIMES në Lubjanë, siç citojnë mediat serbe ka vlerësuar se “nuk është i befasishëm nervozizmi i udhëheqjes aktuale në Prishtinë dhe iniciativa e nxituar për të shfuqizuar Gjykatën...

Dy zyrtarë të lartë evropianë në Kosovë lidhur me Gjykatën e Posaçme

më 1.2018 - Zëri i Amerikës

Në Kosovë, po qëndrojnë dy zyrtarë të lartë evropianë për të disktuar me zyrtarë institucionalë dhe të partive politike shqetësimet e ngritura nga qeveritë perëndimore lidhur me nismën për shfuqizimin...

Selmanaj: Thaçi, Veseli e Haradinaj ishin skenaristët e ‘dramës’ për Specialen

më 1.2018 - Almakos

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj në “Debat D” në RTV Dukagjini ka folur për dramën që u zhvillua javë më parë për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Rreth kësaj ngjarje, Selmanaj ka thënë se mbrapa qëndron...

AAK e Nisma pro, AKR kundër shfuqizimit të ligjit për Specialen

më 1.2018 - Almakos

Përkundër që PDK duket të jetë më e tërhequr nga nisma për shfuqizimin e ligjit për Dhomat e Specializuara, që nga kolumna e kreut të saj, Kadri Veseli, partnerët e koalicionit kanë qëndrime të ndryshme....

Mediat serbe citojnë IFIMES-in: Gjykata Speciale është formuar për Thaçin dhe Haradinajn – dhe jo vetëm!

më 1.2018 - Almakos

Instituti Ndërkombëtar IFIMES në Lubjanë, siç citojnë mediat serbe ka vlerësuar se “nuk është i befasishëm nervozizmi i udhëheqjes aktuale në Prishtinë dhe iniciativa e nxituar për të shfuqizuar Gjykatën...

Delegacioni franko-gjerman në Kosovë, “Kërkohet mos shfuqizimi i Gjykatës Speciale”

më 1.2018 - Periskopi

Delegacioni i Bashkimit Evropian sot përfunduan vizitën e tyre zyrtare në Kosovë. Në takimet e zhvilluara me udhëheqësit e shtetit dhe përfaqësuesit e partive politike ata kërkuan që të ndalet çdo iniciativë...

AAK e Nisma pro, ndërsa kjo parti kundër shfuqizimit të ligjit për Specialen [Video]

më 1.2018 - Sovrani

Përkundër që PDK duket të jetë më e tërhequr nga nisma për shfuqizimin e ligjit për Dhomat e Specializuara, që nga kolumna e kreut të saj, Kadri Veseli, partnerët e koalicionit kanë qëndrime të ndryshme....

Mediat serbe: Gjykata Speciale është formuar për Thaçin dhe Haradinajn

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Instituti Ndërkombëtar IFIMES në Lubjanë, siç citojnë mediat serbe ka vlerësuar se “nuk është i befasishëm nervozizmi i udhëheqjes aktuale në Prishtinë dhe iniciativa e nxituar për të shfuqizuar Gjykatën...

A u tërhoqën edhe deputetët e PDK’së për Specialen, sikurse shefi i tyre?

më 1.2018 - Bota Press

Hajdar Beqa e Andin Hoti nuk kanë ndryshuar mendje pse dhanë nënshkrimin e tyre natën e 22 dhjetorit, për ta shfuqizuar Gjykatën Speciale. Vazhdojnë të jenë kundër saj, ani pse kreu i partisë së tyre Kadri...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK