http://kariera.mk

Vazhdimi i dialogut Kosovë – Serbi: Avni Arifi përballë Marko Gjuriqit

para një jave - GazetaBlic

Bisedimet teknike ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojnë në Bruksel të martën e 16 janarit. Në krye të delegacionit të Kosovës do të jetë Avni Arifi i cili dje u caktuar nga kryeministri Ramush Haradinaj...

LB: “Shefi i ri i bisedimeve të vjetra”

para një jave - Gazeta e re

Vendimi i Kryeministrit Haradinaj për emërimin e Avni Arifit si shef të bisedimeve me Serbinë nuk ka asnjë kuptim tjetër logjik përveç vazhdimit të pakuptimtë të bisedimeve me Serbinë. Kështu ka vlerësuar...

Vazhdimi i dialogut RKS-SRB: Avni Arifi përballë Marko Gjuriqit

para një jave - Lajmi.net

Bisedimet teknike ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojnë në Bruksel të martën e 16 janarit. Në krye të delegacionit të Kosovës do të jetë Avni Arifi i cili dje u caktuar nga kryeministri Ramush Haradinaj...

LB: Shefi i ri i bisedimeve të vjetra

para një jave - KosovaLive360

Vendimi i kryeministrit Haradinaj për emërimin e Avni Arifit si shef të bisedimeve me Serbinë nuk ka asnjë kuptim tjetër logjik përveç vazhdimit të pakuptimtë të bisedimeve me Serbinë. Ka kohë që i gjithë...

Kosovë-Serbi, të martën takimi i radhës në Bruksel

para një jave - Medial

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme, më 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avni Arifi, i emëruar dje shef i negociatave me Serbinë nga qeveria...

LB për Avni Arifin: Shefi i ri i bisedimeve të vjetra

para një jave - GazetaBlic

Vendimi i Kryeministrit Haradinaj për emërimin e Avni Arifit si shef të bisedimeve me Serbinë nuk ka asnjë kuptim tjetër logjik përveç vazhdimit të pakuptimtë të bisedimeve me Serbinë. Kështu ka vlerësuar...

LB: Shefi i ri i bisedimeve të vjetra me Serbinë

para një jave - Koha.net

Lëvizja për Bashkim ka komentuar emërimin e Avni Ariit si shef të bisedimeve me Serbinë. LB-ja në një komunikatë ka thënë se forma e deritashme e bisedimeve me Serbinë ka qenë e pafrytshme. “Vendimi i...

Avni Arifi të Martën në Bruksel për Bisedime me Serbinë

para një jave - Kallxo

Të martën, Avni Arifi do ta kryesojë për herë të parë delegacionin kosovar në bisedimet me Serbinë të ndërmjetësuara nga Bashkimi Europian, katër ditë pasi është emëruar nga kryeministri Ramush Haradinaj...

Avni Arifi të martën ballafaqohet me palën serbe në Bruksel

para një jave - Gazeta Express

Avni Arifi bashkë me Blerand Stavilecin e Ardian Arifajn e Presidencës do të marrin pjesë të martën do të takohen me palën serbe në Bruksel në kuadër të bisedimeve dypalëshe. Ky do të jetë takimi i parë...

TË MARTËN NË BRUKSEL TAKIMI KOSOVË-SERBI

para një jave - TV21

Sipas Arifit ky takim do të jetë vazhdimësi e takimeve të ndërprera muaj më parë Më 16 janar, Avni Arifi do ta kryesojë për herë të parë delegacionin kosovar në bisedimet me Serbinë të ndërmjetësuara nga...

Të martën në Bruksel takimi Kosovë-Serbi

para një jave - RTV 21

Sipas Arifit ky takim do të jetë vazhdimësi e takimeve të ndërprera muaj më parë Më 16 janar, Avni Arifi do ta kryesojë për herë të parë delegacionin kosovar në bisedimet me Serbinë të ndërmjetësuara nga...

Bisedimet Kosovë – Serbi

para një jave - RTSH

Të martën më 16 janar, Delegacionet e Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel sipa  Avin Arifi, shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria e Kosovës, kanë nisur përgatitjet për takimet...

Kosovë-Serbi, të martën takimi i radhës në Bruksel

para një jave - Alsat-M

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme, më 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avni Arifi, i emëruar dje shef i negociatave me Serbinë nga qeveria...

Më 16 janar takimi Kosovë-Serbi në Bruksel

para një jave - Koha.net

Shefi për bisedimet me Serbinë nga Qeveria e Kosovës, Avni Arifi, ka bërë të ditur për koha.net se më datë 16 janar, ditë e martë, do të mbahet takimi i radhës Kosovë-Serbi. Koha.net ka mësuar se në këtë...

Avni Arifi të martën ballafaqohet me palën serbe në Bruksel

para një jave - Infokusi

Avni Arifi bashkë me Blerand Stavilecin e Ardian Arifajn e Presidencës do të marrin pjesë të martën do të takohen me palën serbe në Bruksel në kuadër të bisedimeve dypalëshe. Ky do të jetë takimi i parë...

“Të martën, takimi i delegacioneve negociatore Kosovë-Serbi në Bruksel”

para një jave - TV Koha

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

“BE pret identifikimin e qëllimit dhe dinamikës së dialogut”

para një jave - TV Koha

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijançiq, zëdhënëse...

Të martën në Bruksel zhvillohet takimi i radhës Kosovë–Serbi

para një jave - Java News

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

Të martën, takimi i delegacioneve negociatore Kosovë-Serbi në Bruksel

para një jave - Telegrafi

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

LB: Shefi i ri i bisedimeve të vjetra

para një jave - KosovaPress

Kështu ka vlerësuar Lëvizja për Bashkim përmes një reagimi për media lidhur. “Ka kohë që i gjithë opinioni kosovar pothuajse në formë plebishitare është pajtuar se forma e deritashme e bisedimeve me Serbinë...

Të martën, takimi i radhës Kosovë – Serbi në Bruksel

para një jave - Klan Kosova

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar, njofton Klan Kosova. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me...

Më në fund Thaçi do të takohet me Vucicin, caktohet data

para një jave - Albeu

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi , i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

Të martën, takimi i radhës Kosovë – Serbi në Bruksel

para një jave - Gazeta Express

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

Këto janë temat e diskutimit të së martës ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit

para një jave - Periskopi

Negociatat teknike midis Beogradit dhe Prishtinës do të vazhdojnë në Bruksel të martën, më 16 janar dhe delegacioni serb do të udhëhiqet nga drejtori i Zyrës për Kosovë dhe Metohi Marko Djuriç, raporton...

Avni Arifi, koordinator i ri i dialogut

para një jave - Ina

Kryeministri Ramush Haradinaj e ka caktuar Avni Arifin për dialogun me Serbinë, njofton Klan Kosova. Ai do ta kryesojë delegacionin kosovar në bisedime për çështje teknike me shtetin fqinj. Se si do t’i...

BE pret që Prishtina e Beogradi të identifikojnë qëllimin e ritmin e dialogut

para një jave - Zhurnal

Prishtinë, 13 janar - Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet....

Këto janë temat e diskutimit të së martës ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit

para një jave - Bota Press

Negociatat teknike midis Beogradit dhe Prishtinës do të vazhdojnë në Bruksel të martën, më 16 janar dhe delegacioni serb do të udhëhiqet nga drejtori i Zyrës për Kosovë dhe Metohi Marko Djuriç. Tema e...

Avni Arifi të martën ballafaqohet me palën serbe në Bruksel

para një jave - Gazeta Fjala

Avni Arifi bashkë me Blerand Stavilecin e Ardian Arifajn e Presidencës do të marrin pjesë të martën do të takohen me palën serbe në Bruksel në kuadër të bisedimeve dypalëshe. Ky do të jetë takimi i parë...

BE pret identifikimin e qëllimit dhe dinamikës së dialogut

para një jave - Telegrafi

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijançiq, zëdhënëse...

BE pret nga Kosova e Serbia që të identifikojnë qëllimin dhe ritmin e dialogut

para një jave - Koha.net

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijançiq, zëdhënëse...

BE pret që Prishtina e Beogradi të identifikojnë qëllimin e ritmin e dialogut

para një jave - GazetaBlic

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijanqiç, zëdhënëse...

BE ka një mesazh për presidentët e Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Albeu

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijanqiç, zëdhënëse...

BE pret që Prishtina e Beogradi të identifikojnë qëllimin e ritmin e dialogut

para një jave - Gazeta Express

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijanqiç, zëdhënëse...

BE pret që Prishtina e Beogradi të identifikojnë qëllimin e ritmin e dialogut

para një jave - Lajmi.net

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijanqiç, zëdhënëse...

Të martën, takimi i delegacioneve negociatore Kosovë-Serbi në Bruksel

para një jave - Almakos

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

Të martën, takimi i delegacioneve negociatore Kosovë-Serbi në Bruksel

para një jave - Gazeta Monitor

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

Të martën, në Bruksel, mbahet takimi i radhës Kosovë – Serbi

para një jave - Illyria

Prishtinë, 13 janar 2018 – Të martën e ardhshme, më 16 janar, në Bruksel do të takohen delegacionet e Kosovës dhe Serbisë, për të vazhduar bisedimet e ndërprera para gati një viti. Lajmin e ka bërë të...

BE pret identifikimin e qëllimit, dinamikës dhe formatit të dialogut

para një jave - Illyria

Bruksel, 13 janar 2018 – Maja Kocijançiç, zëdhënëse e në zyrën e Përfaqësues së Lartë për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini, ka thënë se Prishtina dhe Beogradi duhet të identifikojnë qëllimin, dinamikën...

Mësohet kur nisin takimet e delegacioneve negociatore Kosovë-Serbi në Bruksel

para një jave - Periskopi

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

BE pret që Prishtina e Beogradi të identifikojnë qëllimin e ritmin e dialogut

para një jave - Infokusi

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijanqiç, zëdhënëse...

Të martën, takimi i radhës Kosovë – Serbi në Bruksel

para një jave - Gazeta Fjala

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar, njofton Klan Kosova. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me...

BE pret identifikimin e qëllimit dhe dinamikës së dialogut

para një jave - Almakos

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijançiq, zëdhënëse...

Të martën nis raundi i ri i bisedimeve Kosovë – Serbi

para një jave - Insajderi

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar, njofton Klan Kosova. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me...

Të martën rifillojnë bisedimet Kosovë-Serbi, BE: Palët të identifikojnë qëllimin e ritmin e dialogut

para një jave - Te Sheshi

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

Të martën, takimi i radhës Kosovë – Serbi në Bruksel

para një jave - Sovrani

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

Të martën, takimi i radhës Kosovë – Serbi në Bruksel

para një jave - Bota Press

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

BE pret që Prishtina e Beogradi të identifikojnë qëllimin e ritmin e dialogut

para një jave - Gazeta Fjala

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijanqiç, zëdhënëse...

BE pret identifikimin e qëllimit dhe dinamikës së dialogut

para një jave - Gazeta Liria

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijançiq, zëdhënëse...

BE deklarohet për dialogun mes Kosovës e Serbisë

para një jave - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijanqiç, zëdhënëse...

BE pret që Prishtina e Beogradi të identifikojnë qëllimin e ritmin e dialogut

para një jave - Bota Press

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijanqiç, zëdhënëse...

Kosova emëron përfaqësuesin në bisedimet me Serbinë

para një jave - BalkanWeb

PRISHTINE- Qeveria e Kosovës vendosi të premten që Avni Arifi, shef i kabinetit të kryeministrit, Ramush Haradinaj, të jetë përfaqësues i saj në bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës...

Qeveria rrit pagat e ndihmat

para një jave - Klan Kosova

Qeveria vendosi sot të rrisë pagat dhe ndihmat sociale, njofton Klan Kosova. Vet kryeministri e pranoi se kjo rritje nuk mund të krahasohet me atë të pagës së tij, ndërsa u qartësua edhe lidhur me pajisjen...

Avni Arifi, koordinator i ri i dialogut

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj e ka caktuar Avni Arifin për dialogun me Serbinë, njofton Klan Kosova. Ai do ta kryesojë delegacionin kosovar në bisedime për çështje teknike me shtetin fqinj. Se si do t’i...

“Qeveria e Kosovës s’do të sponsorizojë ligj për shfuqizimin e Speciales”

para një jave - Koha.net

Një ditë më herët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pasaportën shqiptare, por thotë se atë nuk do ta shfrytëzojë, sepse e ka pasaportën diplomatike të Kosovës. Tha se këtë pasaportë e mori...

Arifi intervistë për Klan Kosovën – tregon cili do jetë angazhimi i tij në bisedimet me Serbinë

para një jave - Klan Kosova

Avin Arifi, i emëruar nga kryeministri i Kosovës shef i negociatave me Serbinë, ka dhënë një intervistë ekskluzive për Klan Kosovën ku ka shpjeguar se cili do të jetë roli i tij në këto bisedime. Arifi...

Qeveria e Kosovës emëron Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë

para një jave - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Qeveria e Republikës së Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sot në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, kryeministri...

Qeveria rrit pagat e ndihmat

para një jave - Infokusi

Qeveria vendosi sot të rrisë pagat dhe ndihmat sociale, njofton Klan Kosova. Vet kryeministri e pranoi se kjo rritje nuk mund të krahasohet me atë të pagës së tij, ndërsa u qartësua edhe lidhur me pajisjen...

Avni Arifi emërohet përfaqësues i Qeverisë së Kosovës në dialog me Serbinë

para një jave - Portalb

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që Avni Arifi, shef i kabinetit të kryeministrit, të jetë përfaqësues i Qeverinë, në dialogun për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, transmeton...

Qeveria e Kosovës emëron përfaqësuesin e saj në bisedimet me Serbinë

para një jave - Zëri i Amerikës

Qeveria e Kosovës vendosi të premten që Avni Arifi, shef i kabinetit të kryeministrit, Ramush Haradinaj, të jetë përfaqësues i saj në bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Haradinaj emëron Arifin shef për negociata me Serbinë

para një jave - Klan Kosova

Avni Arifi është propozuar nga Kryeministri Ramush Haradinaj për pozitën e shefit të negociatave me Serbinë. Ky propozim u aprovua edhe nga kabineti qeveritar në mbledhjen që po mbahet sot. Interesante

Haradinaj emëron Avni Arifin si shef për dialogun me Serbinë

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka propozuar Avni Arifin si shef për negociata në mes të Kosovës dhe Serbisë. Kryeministri Haradinaj tha se kërkesa për emërimin e një përfaqësuesi nga qeveria...

Haradinaj emëron Arifin shef për negociata me Serbinë

para një jave - Aktuale

Avni Arifi është propozuar nga Kryeministri Ramush Haradinaj për pozitën e shefit të negociatave me Serbinë. Ky propozim u aprovua edhe nga kabineti qeveritar në mbledhjen që po mbahet sot.

Haradinaj emëron Arifajn shef për negociata me Serbinë

para një jave - Klan Kosova

Avni Arifi është propozuar nga Kryeministri Ramush Haradinaj për pozitën e shefit të negociatave me Serbinë. Ky propozim u aprovua edhe nga kabineti qeveritar në mbledhjen që po mbahet sot. Interesante

Avni Arifi emërohet përfaqësues i Qeverisë së Kosovës në dialog me Serbinë

para një jave - Politiko

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që Avni Arifi, shef i kabinetit të kryeministrit, të jetë përfaqësues i Qeverinë, në dialogun për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Emërimi thuhet...

Avni Arifi emërohet shef i negociatave me Serbinë

para një jave - Telegrafi

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria...

Avni Arifi emërohet shef i negociatave me Serbinë

para një jave - Albeu

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Kreu i qeverisë tha se arsyeja pse është bërë një emërim i tillë është...

Ramushi pranon të jetë pjesë e dialogut me Serbinë

para një jave - Albeu

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e së premtës ka emëruar shefin e stafit të kryeministrit Ramush Haradinaj , Avni Arifi , edhe shef të negociatave me Serbinë, që po zhvillohen me ndërmjetësim të Bashkimit...

Haradinaj cakton këshilltarin e tij, shef për dialog me Serbinë

para një jave - Gazeta Express

Me propozimin e kryeministrit Ramush Haradinaj, Qeveria e Kosovës ka caktuar Avni Arifin shef “për negociata” ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kryeministri Haradinaj tha se kërkesa për emërimin e një përfaqësuesi...

“Qeveria e Kosovës s’do të sponsorizojë ligj për shfuqizimin e Speciales”

para një jave - Periskopi

Një ditë më herët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pasaportën shqiptare, por thotë se atë nuk do ta shfrytëzojë, sepse e ka pasaportën diplomatike të Kosovës. Tha se këtë pasaportë e mori...

Avni Arifi emërohet përfaqësues i Qeverisë së Kosovës në dialog me Serbinë

para një jave - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në mbledhjen e Qeverisë të mbajtur të premten, ka thënë se tashmë ka ardhur koha e fazës finale të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, që po lehtësohet nga...

Avni Arifi Zëvendëson Edita Tahirin në Dialog me Serbinë

para një jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka emëruar shefin e stafit të tij, Avni Arifin, në pozitën e shefit të delegacionit të Kosovës në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të ndërmjetësuar nga...

Emërohet shefi për negociata me Serbinë

para një jave - RTV 21

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj . Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria...

​Avni Arifi emërohet shef i negociatave me Serbinë

para një jave - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria...

Avni Arifi emërohet përfaqësues i qeverisë në dialog me Serbinë

para një jave - Lajmi.net

Kryeministri Ramush Haradinaj në mbledhjen e qeverisë ka folur për dialogun me Serbinë. Shefi i ekzekutivit kosovar ka thënë se tash kanë ardhur në një fazë finale. Ai ka thënë se nga BE-ja i është kërkuar...

Avni Arifi emërohet shef i negociatave me Serbinë

para një jave - Koha.net

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria...

Avni Arifi emërohet shef i negociatave me Serbinë

para një jave - Almakos

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria...

Avni Arifi emërohet shef i negociatave me Serbinë

para një jave - Infokusi

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria...

Avni Arifi emërohet përfaqësues i Qeverisë në negociatat me Serbinë

para një jave - Illyria

Prishtinë, 12 janar 2018 – Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që Avni Arifi, shef i kabinetit të kryeministrit, të jetë përfaqësues i Qeverisë në dialogun për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës...

Haradinaj emëron Arifin shef për negociata me Serbinë

para një jave - AlbPortali

Loading... Avni Arifi është propozuar nga Kryeministri Ramush Haradinaj për pozitën e shefit të negociatave me Serbinë. Ky propozim u aprovua edhe nga kabineti qeveritar në mbledhjen që po mbahet sot. AlbPortali:

Kryeministri emëron pasuesin e Edita Tahirit në negociatat me Serbinë

para një jave - Sovrani

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria...

Haradinaj emëron Arifin shef për negociata me Serbinë

para një jave - Fakti Ditor

Avni Arifi është propozuar nga Kryeministri Ramush Haradinaj për pozitën e shefit të negociatave me Serbinë. Ky propozim u aprovua edhe nga kabineti qeveritar në mbledhjen që po mbahet sot.

Kryeministri emëron pasuesin e Edita Tahirit në negociatat me Serbinë

para një jave - Insajderi

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria...

Avni Arifi emërohet shef i negociatave me Serbinë

para një jave - Gazeta e re

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria...

Haradinaj emëron Arifain shef për negociata me Serbinë

para një jave - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj ka propozuar shefin e kabinetit të tij për shef të negociatave me Serbinë, Avni Arifin. Propozimin e Haradinajt e ka aprovuar edhe kabinetit Qeveritar, në mbledhjen që po mbahet sot./Periskopi/

Avni Arifi emërohet përfaqësues i qeverisë në dialog me Serbinë

para një jave - Gazeta Fjala

Kryeministri Ramush Haradinaj në mbledhjen e qeverisë ka folur për dialogun me Serbinë. Shefi i ekzekutivit kosovar ka thënë se tash kanë ardhur në një fazë finale. Ai ka thënë se nga BE-ja i është kërkuar...

Avni Arifi emërohet shef i negociatave me Serbinë

para një jave - Bota Press

Botapress, 12 janar- Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim...

Avni Arifi emërohet shef i negociatave me Serbinë

para një jave - KosovaPress

Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria ka kërkuar që të emërohet një shef për negociata me Serbinë ndërsa dialogu politik sipas tij përfaqësohet nga presidenti Hashim...

Haradinaj emëron Arifajn shef për negociata me Serbinë

para një jave - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj ka propozuar shefin e kabinetit të tij për shef të negociatave me Serbinë, Avni Arifin. Propozimin e Haradinajt e ka aprovuar edhe kabinetit Qeveritar, në mbledhjen që po mbahet sot./Periskopi/

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK