http://kariera.mk

Ruhani: “SHBA-të kanë kaluar vijën e kuqe”

më 1.2018 - Gazeta e re

Irani thotë se SHBA-të kanë “kaluar vijën e kuqe” duke imponuar sanksione mbi kreun e gjyqësorit të vet, Ajatollah Sadeq Amoli-Larijani. Ministria e Jashtme u zotua të hakmerret, por nuk tha se në çfarë...

“Do të hakmerremi ndaj sanksioneve të SHBA-së”

më 1.2018 - RTV 21

Irani reagon ashpër Autoritetet iraniane kanë thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shkelur vijën e kuqe, duke i vendosur sanksione të reja kreut iranian të gjyqësorit, Ajatollah Sadeq Amoli...

Irani reagon ashpër: Do të hakmerremi ndaj sanksioneve të SHBA-së

më 1.2018 - Koha.net

Irani reagoi ashpër ndaj vendimit të Shteteve të Bashkuara për t’i vendosur sanksione kreut të tij të gjyqësorit, duke e cilësuar një veprim të tillë si “shkelje të vijave të kuqe”. Republika Islamike...

Irani reagon ashpër: Do të hakmerremi ndaj sanksioneve të SHBA-së

më 1.2018 - 24 ore

Irani reagoi ashpër ndaj vendimit të Shteteve të Bashkuara për t’i vendosur sanksione kreut të tij të gjyqësorit, duke e cilësuar një veprim të tillë si “shkelje të vijave të kuqe”. Republika Islamike...

Sanksionet e SHBA, Irani: Hakmarrje për lëvizjen e Trump

më 1.2018 - Gazeta Shqip

Irani thotë se SHBA-të kanë “kaluar vijën e kuqe” duke imponuar sanksione mbi kreun e gjyqësorit të vet, Ajatollah Sadeq Amoli-Larijani. Ministria e Jashtme u zotua të hakmerret, por nuk tha se në çfarë...

Irani: Do të hakmerremi ndaj Trump

më 1.2018 - Vizion Plus

Ministria e Jashtme Iraniane ka akuzuar Shtetet e Bashkuara se e kanë “kaluar vijën e kuqe”, me përpjekjet për të vendosur sanksione të reja ndaj Teheranit. Në një deklaratë për mediat, theksohet se Trump...

Trump-aleatëve: Firmosni tani për Iranin, ose kurrë më. Teherani: Shkele vijën e kuqe!

më 1.2018 - Gazeta Tema

“Ky është një shans i fundit. Ndryshe SHBA do të tërhiqet. Ky është parlajmërimi i presidentit amerikan, Donald Trump, në lidhje me marrëveshjen bërthamore me Iranin. Në deklaratën drejtuar aleatëve europianë,...

Trump ultimatum aleatëve perëndimorë për marrëveshjen me Iranin

më 1.2018 - Klan

Presidenti Donald Trump u dha një ultimatum aleatëve evropianë të Amerikës që të ndreqin “të metat e tmerrshme”, siç u shpreh ai, në marrëveshjen bërthamore me Iranin, përndryshe ai do t’i tërheqë Shtetet...

Irani reagon ashpër: Do të hakmerremi ndaj sanksioneve të SHBA-së

më 1.2018 - Gazeta Telegraf

Irani reagoi ashpër ndaj vendimit të Shteteve të Bashkuara për t’i vendosur sanksione kreut të tij të gjyqësorit, duke e cilësuar një veprim të tillë si “shkelje të vijave të kuqe”. Republika Islamike...

Irani kundërshton kërkesën e Trumpit mbi ndryshimet e marrëveshjes bërthamore

më 1.2018 - Periskopi

Qeveria e Iranit ka thënë të shtunën se refuzon çdo rinegocim të marrëveshjes nukleare të vitit 2015, e ndjekur nga komentet e Presidentit të SHBA’së Donald Trump ku ai e kishte quajtur një marrëveshje...

Trump, ultimatum aleatëve perëndimorë për marrëveshjen me Iranin

më 1.2018 - Zhurnal

Presidenti Donald Trump u dha një ultimatum aleatëve evropianë të Amerikës që të ndreqin "të metat e tmerrshme", siç u shpreh ai, në marrëveshjen bërthamore me Iranin, përndryshe ai do t’i tërheqë Shtetet...

Marrëveshja bërthamore me Iranin në rrezik dështimi

më 1.2018 - Portalb

Pak pas shtypjes së protestave në Iran Presidenti i SHBA-së, Trump, duhet të vendosë për marrëveshjen bërthamore me Iranin dhe sanksionet shkruan DW. Donald Trumpi dhe administrata e tij e konsiderojnë...

Marrëveshja atomike me Iranin/ Trump paralajmëron aleatët europianë...

më 1.2018 - Syri

Presidenti Donald Trump u dha një ultimatum aleatëve evropianë që të ndreqin “të metat e tmerrshme” në marrëveshjen bërthamore me Iranin, përndryshe ai do t’i tërheqë Shtetet e Bashkuara brenda disa muajve...

Trump, ultimatum aleatëve perëndimorë për marrëveshjen me Iranin

më 1.2018 - Zëri i Amerikës

Presidenti Donald Trump u dha një ultimatum aleatëve evropianë të Amerikës që të ndreqin "të metat e tmerrshme", siç u shpreh ai, në marrëveshjen bërthamore me Iranin, përndryshe ai do t’i tërheqë Shtetet...

Marrëveshja bërthamore me Iranin në rrezik dështimi

më 1.2018 - DW

Pak pas shtypjes së protestave në Iran Presidenti i SHBA-së, Trump, duhet të vendosë për marrëveshjen bërthamore me Iranin dhe sanksionet. Donald Trumpi dhe administrata e tij e konsiderojnë marrëveshjen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK