http://kariera.mk

Presidenti francez: Buka bageta duhet të përfshihet në UNESCO

para 9 muajve - BalkanWeb

FRANCE -Lloji i bukës, bageta, duhet të shtohet në listën e pasurisë kulturore të UNESCO-s, ka thënë presidenti francez, Emmanuel Macron, transmeton BBC. “Bagetën e ka zili e gjithë bota”, ka thënë ai,...

Macron kërkon që buka franceze të hyjë në UNESCO

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron kërkon që “Baguette”-a franceze të hyjë në listën e thesareve kulturore të UNESCO-s. “Baguette-ën tonë e ka zili e gjithë bota”, mësohet të ketë thënë ai, duke mbështetur...

Macron kërkon që buka franceze të jetë nën mbrojtjen e UNESCO-s

para 9 muajve - RTV 21

Frymëzohen nga suksesi i picës napolitane Presidenti francez, Manuel Macron ka dalë në mbështetje të elitës së bukëpjekësve francezë, duke kërkuar që buka tradicionale “baguette” të hyjë në listën e objekteve...

Macron kërkon mbrojtjen e bukës franceze nga UNESCO

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti Macron ka dalë në mbështetje të elitës së bukëpjekësve francezë, duke kërkuar që buka tradicionale “baguette” të hyjë në listën e objekteve të mbrojtura nga Agjencia e OKB’së për Kulturën. Presidenti...

Macron kërkon që buka franceze të jetë nën mbrojtjen e UNESCO-s

para 9 muajve - Gazeta e re

Presidenti francez, Manuel Macron ka dalë në mbështetje të elitës së bukëpjekësve francezë, duke kërkuar që buka tradicionale “baguette” të hyjë në listën e objekteve të mbrojtura nga Agjencia e OKB-së...

Macron: Buka bageta duhet të jetë pjesë e UNESCO-s

para 9 muajve - Portalb

Lloji i bukës, bageta, duhet të shtohet në listën e pasurisë kulturore të UNESCO-s, ka thënë presidenti francez, Emmanuel Macron, transmeton BBC, njofton REL. “Bagetën e ka zili e gjithë bota”, ka thënë...

Macron kërkon nga UNESCO të marrë në mbrojte bukën tradicionale

para 9 muajve - TV Koha

Buka “bageta” e njohur ndryshe si buka franceze, mund të merret në mbrojtje nga Organizata për Edukim, Shkencë dhe Kulturë e Kombeve të Bashkuara, UNECSO. Lajmin e ka bërë të ditur Presidenti i Francës...

Macron kërkon që buka franceze të jetë nën mbrojtjen e UNESCO-s

para 9 muajve - Periskopi

Presidenti francez, Manuel Macron ka dalë në mbështetje të elitës së bukëpjekësve francezë, duke kërkuar që buka tradicionale “baguette” të hyjë në listën e objekteve të mbrojtura nga Agjencia e OKB-së...

Macron: Bageta duhet të bëhet pjesë e UNESCO-s

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Lloji i bukës, bageta duhet të bëhet pjese e listës së pasurisë kulturore të UNESCO-s, ka thënë presidenti francez, Emmanuel Macron, raporton BBC. “Bagetën e ka zili e gjithë bota”, ka thënë ai, në mbështetje...

Macron kërkon që buka franceze të jetë nën mbrojtjen e UNESCO-s

para 9 muajve - KosovaPress

Bukëpjekësit francezë janë frymëzuar nga suksesi i picës napoletane, që vitin e kaluar hyri në listën e objekteve të mbrojtura nga UNESCO. Synimi i UNESCO-s është të ruajë kulturat tradicionale nga ritmet...

Macron kërkon që buka franceze të hyjë në UNESCO

para 9 muajve - Koha.net

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron kërkon që “Baguette”-a franceze të hyjë në listën e thesareve kulturore të UNESCO-s. “Baguette-ën tonë e ka zili e gjithë bota”, mësohet të ketë thënë ai, duke mbështetur...

Macron: Buka bageta duhet të jetë pjesë e UNESCO-s

para 9 muajve - Alsat-M

Lloji i bukës, bageta, duhet të shtohet në listën e pasurisë kulturore të UNESCO-s, ka thënë presidenti francez, Emmanuel Macron, transmeton BBC. “Bagetën e ka zili e gjithë bota”, ka thënë ai, në mbështetje...

Macron: Buka ‘bageta’ duhet të jetë pjesë e UNESCO-s

para 9 muajve - GazetaBlic

Lloji i bukës, bageta, duhet të shtohet në listën e pasurisë kulturore të UNESCO-s, ka thënë presidenti francez, Emmanuel Macron, transmeton BBC. “Bagetën e ka zili e gjithë bota”, ka thënë ai, në mbështetje...

Macron: Buka bageta duhet të jetë pjesë e UNESCO-s

para 9 muajve - Lajmi.net

Lloji i bukës, bageta, duhet të shtohet në listën e pasurisë kulturore të UNESCO-s, ka thënë presidenti francez, Emmanuel Macron, transmeton BBC. “Bagetën e ka zili e gjithë bota”, ka thënë ai, në mbështetje...

Macron: Buka bageta duhet të jetë pjesë e UNESCO-s

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Lloji i bukës, bageta, duhet të shtohet në listën e pasurisë kulturore të UNESCO-s, ka thënë presidenti francez, Emmanuel Macron, transmeton BBC. “Bagetën e kanë zili e gjithë bota”, ka thënë ai, në mbështetje...

Macron: Buka bageta duhet të jetë pjesë e UNESCO-s

para 9 muajve - Gazeta Liria

Lloji i bukës, bageta, duhet të shtohet në listën e pasurisë kulturore të UNESCO-s, ka thënë presidenti francez, Emmanuel Macron, transmeton BBC. “Bagetën e ka zili e gjithë bota”, ka thënë ai, në mbështetje...

Macron: Buka ‘bageta’ duhet të jetë pjesë e UNESCO-s

para 9 muajve - Infokusi

Lloji i bukës, bageta, duhet të shtohet në listën e pasurisë kulturore të UNESCO-s, ka thënë presidenti francez, Emmanuel Macron, transmeton BBC. “Bagetën e ka zili e gjithë bota”, ka thënë ai, në mbështetje...

Macron kërkon që buka franceze të hyjë në UNESCO

para 9 muajve - Insajderi

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron kërkon që “Baguette”-a franceze të hyjë në listën e thesareve kulturore të UNESCO-s. “Baguette-ën tonë e ka zili e gjithë bota”, mësohet të ketë thënë ai, duke mbështetur...

Simitet franceze duhet të shpallen thesar i UNESCO-s

para 9 muajve - Insajderi

Simitet franceze Bagueta duhet të renditen si një thesar kulturor i UNESCo-s, thotë presidenti i Francës, Emmanuel Macron, raporton BBC, përcjell Insajderi. “Bagueta është zilia e të gjithë botës”, tha...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK