http://kariera.mk

Video/ Italianët “tradhtarë” vijnë për biznes në Shqipëri, plas debati në emision

para 9 muajve - Opinion

Shqipëria është kthyer në Amerikën e italianëve, dhe kjo ka hapur një debat të madh në shtetin fqinj, atje ku ka skepticizëm të madh mbi lehtësitë që shteti shqiptar i ofron sipërmarrësve italianë. Nëse...

Shohin Amerikën në Shqipëri! Plas debati për italianët "tradhtarë"!

para 9 muajve - Gazeta Express

Shqipëria është kthyer në Amerikën e italianëve, dhe kjo ka hapur një debat të madh në shtetin fqinj, atje ku ka skepticizëm të madh mbi lehtësitë që shteti shqiptar i ofron sipërmarrësve italianë. Nëse...

Shqipëria? Për ne italianët është Amerika e re, toka e premtuar…

para 9 muajve - Java News

Nga Michel Dessi/ Italia është në rrugën e falimentimit, një hap larg humnerës. Prova? Është para syve të të gjithëve. Politika e keqe, neglizhenca, mungesa e drejtësisë, korrupsioni. Këto janë vetëm një...

“Shqipëria është Amerika e italianëve”, kuzhinierët tregojnë eksperiencat e tyre

para 9 muajve - BalkanWeb

“Ne e shikojmë të ardhmen tonë në Shqipëri, këtu hahet mirë, jetohet mirë, fitohet mirë, për ne është Amerika”, shprehet Massimo, shef kuzhine italian, që jeton në Shqipëri prej vitesh. Në një reportazh...

Shqipëria? Për ne italianët është Amerika e re, toka e premtuar…

para 9 muajve - Gazeta Tema

Nga Michel Dessi Italia është në rrugën e falimentimit, një hap larg humnerës. Prova? Është para syve të të gjithëve. Politika e keqe, neglizhenca, mungesa e drejtësisë, korrupsioni. Këto janë vetëm një...

Kuzhinierët italianë tregojnë eksperiencat e tyre në Shqipëri: Është Amerika e italianëve

para 9 muajve - Gazeta Tema

“Ne e shikojmë të ardhmen tonë në Shqipëri, këtu hahet mirë, jetohet mirë, fitohet mirë, për ne është Amerika”, shprehet Massimo, shef kuzhine italian, që jeton në Shqipëri prej vitesh. Në një reportazh...

Shqipëria, Amerika e italianëve

para 9 muajve - KosovaPress

Në një reportazh të emisionit “Dalla vostra parte”, të kanalit televiziv italian Rete4, të Mediaset, Massimo tregon përse vendosi të emigrojë në Shqipëri. “Sot për sot jetohet më mirë në Shqipëri sesa...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK