http://kariera.mk

Autostrada Prishtinë-Gjilan do të kushtojë 88 milionë euro

para 11 muajve - Telegrafi

Ministri i infrastrukturës Pal Lekaj dhe zëvendësministri Rexhep Kadriu, kanë mbajtur një konferencë për gazetarë, pas interesimit të madh të këtyre të fundit lidhur me nënshkrimin e kontratave të operatorëve...

Ja kur nis Ndërtimi i Autostradës së Dukagjinit

para 11 muajve - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës, me propozimin e Ministrisë së Infrastrukturës mori vendim për krijimin e Komitetit Drejtues Ndërministror për Autostradën e “Dukagjinit”, që do të fillojë se ndërtuari në fillim të vitit...

Pal Lekaj, shpalos detaje rreth projektit të autostradës Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - RTV 21

Autostrada do të kushtojë 88 milionë euro Ministri i infrastrukturës, Pal Lekaj dhe zëvëndësministri Rexhep Kadriu, kanë mbajtur një konferencë për gazetarë, lidhur me nënshkrimin e kontratave të operatorëve...

Ndërtimi i Autostradës së Dukagjinit nis në fillim të vitit të ardhshëm

para 11 muajve - Lajmi.net

Qeveria e Kosovës, me propozimin e Ministrisë së Infrastrukturës mori vendim për krijimin e Komitetit Drejtues Ndërministror për Autostradën e "Dukagjinit", që do të fillojë se ndërtuari në fillim të vitit...

Sa do të kushtojë autostrada Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - Koha.net

Ministri i infrastrukturës Pal Lekaj dhe zëvëndësministri Rexhep Kadriu, kanë mbajtur një konferencë për gazetarë, pas interesimit të madh të këtyre të fundit lidhur me nënshkrimin e kontratave të operatorëve...

Ministri Lekaj: Ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan, lajm i mirë për qytetarët e Anamoravës

para 11 muajve - Infokusi

Në një takim më gazetar, Ministri i infrastrukturës Pal Lekaj dhe zëvendësministri Rexhep Kadriu, lidhur me nënshkrimin e kontratave të operatorëve për ndërtimin e autostradës A 7.1 Prishtinë-Gjilan. Ministri...

Ministri Pal Lekaj, shpalos detaje rreth projektit të autostradës Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - Infokusi

Ministri i infrastrukturës Pal Lekaj dhe zëvëndësministri Rexhep Kadriu, kanë mbajtur një konferencë për gazetarë, pas interesimit të madh të këtyre të fundit lidhur me nënshkrimin e kontratave të operatorëve...

Autostrada Prishtinë-Gjilan kushton 88 milionë, Lekaj jep detaje

para 11 muajve - Klan Kosova

Ministri i Infsatrukturës, Pal Lekaj së bashku me zëvendësin e tij, Rexhep Kadriu kanë prezantuar  planin për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan pas nënshkrimit të kontratës me tetë operatorë. Me...

Lekaj tregon se kur do të përfundojë autostrada për Gjilan

para 11 muajve - Albeu

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj , në një konferencë për media, ka treguar detaje në lidhje me autostradën për në Gjilan. Ai tha se buxhetit të Kosovës do t’i kushtojë 88 milionë euro ndërtimi i kësaj...

“Autostrada e Gjilanit” për 30 muaj me 40 milionë euro më lirë, ja kur nis [TRASEJA]

para 11 muajve - Lajmi.net

Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj dhe zëvendësi i tij nga Gjilani, Rexhep Kadriu kanë folur sot para medieve për ndërtimin e “Autostradës së Gjilanit”, duke thënë se do të përfundojë për 30 muaj. Kjo...

Caktohet afati për fillimin e ndërtimit të autostradës për Gjilan dhe çmimi

para 11 muajve - Gazeta Express

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, në një konferencë për media, ka treguar detaje në lidhje me autostradën për në Gjilan. Ai tha se buxhetit të Kosovës do t’i kushtojë 88 milionë euro ndërtimi i kësaj...

Lekaj tregon sa do të kushtojë dhe kur do të përfundojë autostrada për Gjilan

para 11 muajve - Koha.net

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, në një konferencë për media, ka treguar detaje në lidhje me autostradën për në Gjilan. Ai tha se buxhetit të Kosovës do t’i kushtojë 88 milionë euro ndërtimi i kësaj...

Lekaj jep detaje për projektin e autostradës Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i infrastrukturës Pal Lekaj dhe zëvendësministri Rexhep Kadriu, kanë mbajtur një konferencë për gazetarë, lidhur me nënshkrimin e kontratave të operatorëve për ndërtimin e autostradës A 7.1 Prishtinë-Gjilan....

Autostrada Prishtinë-Gjilan do të kushtojë 88 milionë euro

para 11 muajve - KosovaPress

Lekaj duke dhënë detaje për këtë projekt, fillimisht tha se autostrada do të kushtojë 88 milionë euro, do të jetë në një gjatësi prej 22.3 kilometra dhe se punimet pritet të fillojnë në pranverë të këtij...

Autostrada e Gjilanit do t’i kushtojë shtetit 88 milionë euro

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Buxhetit të Kosovës do t’i kushtojë 88 milionë euro autostrada që lidh kryeqytetin me Gjilanin. Kështu bëri të ditur ministri Pal Lekaj. Ai në një konferencë për media tregoi se projekti parasheh një autostradë...

Caktohen çmimi dhe afati për fillimin e ndërtimit të autostradës për Gjilan

para 11 muajve - Periskopi

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, në një konferencë për media, ka treguar detaje në lidhje me autostradën për Gjilan Ai tha se buxhetit të Kosovës do t’i kushtojë 88 milionë euro ndërtimi i kësaj...

“Autostrada e Gjilanit” për 30 muaj me 40 milionë euro më lirë, ja kur nis (Dokument)

para 11 muajve - Sovrani

Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj dhe zëvendësi i tij nga Gjilani, Rexhep Kadriu kanë folur sot para medieve për ndërtimin e “Autostradës së Gjilanit”, duke thënë se do të përfundojë për 30 muaj. Kjo...

Caktohet afati dhe çmimi për fillimin e ndërtimit të autostradës për Gjilan

para 11 muajve - Sovrani

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, në një konferencë për media, ka treguar detaje në lidhje me autostradën për në Gjilan. Ai tha se buxhetit të Kosovës do t’i kushtojë 88 milionë euro ndërtimi i kësaj...

Lekaj mban konferencë për autostradën Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - Klan Kosova

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj,  në orën  14:30 do të mbajë konferencë për media, pas interesimit të madh të publikut, lidhur me nënshkrimin e kontratave të operatorëve për ndërtimin e autostradës...

Lekaj mban konferencë për autostradën Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - GazetaBlic

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, në orën 14:30 do të mbajë konferencë për media, pas interesimit të madh të publikut, lidhur me nënshkrimin e kontratave të operatorëve për ndërtimin e autostradës...

Lekaj konferencë për autostradën Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - Infokusi

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, në orën 14:30 do të mbajë konferencë për media, pas interesimit të madh të publikut, lidhur me nënshkrimin e kontratave të operatorëve për ndërtimin e autostradës...

Lekaj mbanë konferencë për media për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - Infokusi

Sot, më datë 13.02.2018 me fillim në ora 14:30 Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, mbanë konferencë për media, pas interesimit të madh të publikut, lidhur me nënshkrimin e kontratave të operatorëve...

Lekaj konferencë për media, flet për autostradën Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - Sovrani

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, mbanë konferencë për media, pas nënshkrimit të kontratave të operatorëve për ndërtimin  autostradës A 7.1, Prishtinë-Gjilan. Përmes kësaj konference Lekaj do jap...

Nënshkruhet kontrata për autostradën Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - Fakti Ditor

Ministria e Infrastrukturës përmes një komunikate për media ka njoftuar se ministri Pal Lekaj, në prezencën e dy deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës, që vijnë nga Gjilani, Zenun Pajaziti dhe...

Nënshkruhen kontratat e operatorëve për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - Gazeta Express

Ministria e Infrastrukturës ka nënshkruar kontratat e operatorëve ekonomikë për ndërtimin e autostradës Prishtinë - Gjilan. Ministri Pal Lekaj, me rastin e nënshkrimit të kontratave të operatorëve, ka...

Lekaj nënshkruan kontratat e operatorëve për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - Telegrafi

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, në prezencën e dy deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës, që vijnë nga Gjilani, Zenun Pajaziti dhe Ahmet Isufi, bashkëpunëtorëve të tij dhe të zyrtarëve...

Nënshkruhen kontratat e operatorëve për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - Koha.net

Ministria e Infrastrukturës ka nënshkruar kontratat e operatorëve ekonomik për ndërtimin e autostradës Prishtinë - Gjilan. Ministri Pal Lekaj, me rastin e nënshkrimit të kontratave të operatorëve, ka thënë...

Nënshkruhen kontratat e operatorëve për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - RTV 21

Lekaj: Shumë shpejt do të fillojmë punimet në materializimin e këtij projekti shumë domëthenës për Gjilanin Ministria e Infrastrukturës përmes një komunikate për media ka njoftuar se ministri Pal Lekaj,...

Nënshkruhet kontrata për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - Lajmi.net

Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj ka vënë nënshkrimin final që jep dritën e gjelbër për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan. Këtë nënshkrim ai e ka bërë në prezencën e dy deputetëve të Kuvendit...

Nënshkruhet Kontrata për Autostradën e Gjilanit

para 11 muajve - Kallxo

Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj ka vënë nënshkrimin final që jep dritën e gjelbër për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan. Këtë nënshkrim ai e ka bërë në prezencën e dy deputetëve të Kuvendit...

Nënshkruhet kontrata për autostradën e Gjilanit

para 11 muajve - GazetaBlic

Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj ka vënë nënshkrimin final që jep dritën e gjelbër për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan. Këtë nënshkrim ai e ka bërë në prezencën e dy deputetëve të Kuvendit...

Nënshkruhet kontrata për autostradën Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - Albinfo

Ministria e Infrastrukturës njofton se ministri  Pal Lekaj, ka nënshkruar kontratat e operatorëve ekonomikë. “Ne shumë shpejt do të fillojmë punimet në materializimin e këtij projekti shumë domëthenës...

Nënshkruhet kontrata e operatorëve për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - Infokusi

Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj, në prezencën e dy deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës, që vijnë nga Gjilani, Zenun Pajaziti dhe Ahmet Isufi, bashkëpunëtorëve të tij dhe të zyrtarëve të...

Ministri Lekaj e politizon autostradën Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - Insajderi

Ministri i Infrastrukturës në Qeverinë e Kosovës, Pal Lekaj e ka politizuar çështjen e ndërtimit të autostradës Prishtinë – Gjilan, pas nënshkrimit të kontratës me operatorët ekonomik që do të ndërtojnë...

Nënshkruhen kontratat e operatorëve për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - Gazeta e re

Ministria e Infrastrukturës përmes një komunikate për media ka njoftuar se ministry Pal Lekaj, në prezencën e dy deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës, që vijnë nga Gjilani, Zenun Pajaziti dhe...

Nënshkruhen kontratat e operatorëve për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - Insajderi

Ministria e Infrastrukturës ka nënshkruar kontratat e operatorëve ekonomik për ndërtimin e autostradës Prishtinë – Gjilan. Ministri Pal Lekaj, me rastin e nënshkrimit të kontratave të operatorëve, ka thënë...

Nënshkruhet kontrata për autostradën Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - Periskopi

Ministria e Infrastrukturës përmes një komunikate për media ka njoftuar se ministri Pal Lekaj, në prezencën e dy deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës, që vijnë nga Gjilani, Zenun Pajaziti dhe...

Nënshkruhet kontrata për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan, kursehen 12 milion euro

para 11 muajve - Sovrani

Është nënshkruar kontrata për ndërtimin e autorrugës Prishtinë-Gjilan. Këtë e ka bërë të ditur vetë ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, përmes një postimi në facebook. Nënshkrimi i kësaj kontrate është...

Nënshkruhet kontrata për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj, në prezencën e dy deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës, që vijnë nga Gjilani, Zenun Pajaziti dhe Ahmet Isufi, bashkëpunëtorëve të tij dhe të zyrtarëve të...

Nënshkruhet kontrata për autorrugën e Gjilanit, ajo do të kushtoj 12 milion euro më pak

para 11 muajve - Bota Press

Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj ka vënë nënshkrimin final që jep dritën e gjelbër për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan.Këtë nënshkrim ai e ka bërë në prezencën e dy deputetëve të Kuvendit...

Nënshkruhet kontrata për autostradën e Gjilanit, pa prezencën e kryetarit Haziri

para 11 muajve - Bota Press

Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj ka vënë nënshkrimin final që jep dritën e gjelbër për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan.Këtë nënshkrim ai e ka bërë në prezencën e dy deputetëve të Kuvendit...

Nënshkruhen kontratat e operatorëve për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan

para 11 muajve - KosovaPress

Ky është qëndrimi i ministrit Lekaj me rastin e nënshkrimit të kontratatve të operatorëve. “Në pajtim me Ligjin për Prokurim Publik të Republikës së Kosovës, në prezencën e dy deputetëve të Kuvendit të...

Ahmeti akuzon ministrin Lekaj për revidimin e 3 projekteve rrugore

para 11 muajve - Koha.net

Komuna e Lipjanit ka reaguar ndaj ministrit të Infrastrukturës Pal Lekaj, me arsyetim se ia ka hequr nga lista tri projekte rrugore për vitin 2018 në vlerë prej më shumë se gjysmë milioni eurosh, shkruan...

Haziri thotë se gjatë viteve 2018-2021, do të realizohet plani masiv i investimeve në Gjilan

para 12 muajve - Koha.net

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, sot ka thënë se gjatë viteve 2018-2021 pritet të realizohet plani masiv i investimeve në këtë komunë, në të gjitha fushat, përderisa ka ripërsëritur se pas dy viteve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK