http://kariera.mk

Armiku i Putin gjendet i vdekur në Londër 8 ditë pas helmimit të ish-spiunit rus. Policia nis hetimet

më 3.2018 - BalkanWeb

Efektivët e antiterrit në Londër kanë nisur hetimet për vdekjen ‘e pashpjegueshme’ të ortakut të biznesmenit Boris Berezovski, armikut të betuar të Vladimir Putinit edhe ky i vdekur në Londër (u gjet i...

BE-ja mbështet Londrën në çështjen e helmimit të ish-agjentit rus

më 3.2018 - Telegrafi

Komisioni Evropian u solidarizua sot me Londrën në lidhje me helmimin e ish-agjentit rus në Britaninë e Madhe, ndërkohë që kryeministrja britanike, Theresa May ka ngre dyshime mbi përgjegjësinë e Moskës...

​Vdekja e Glushkovit nuk ka të bëjë me Skripalin

më 3.2018 - Telegrafi

Policia britanike tha sot se vdekja e pashpjegueshme e një burri 68 vjeçar në Londër, nuk lidhje me tentativën e vrasjes së ish agjentit rus, Sergei Skripal. Sipas tij, Njësia Kundër Terrorizmit po heton...

ÇFARË PO NDODH? KRITIKU I PUTIN GJENDET I VDEKUR NË LONDËR

më 3.2018 - NOA

Një tjetër shtetas rus ka humbur jetën në mënyrë misterioze në kryeqytetin e Britanisë, në Londër. Bëhet fjalë për një biznesmen që njihet si kritik i ashpër i presidentit Vladimir Putin. Nikolai Glushkov,...

SHBA'ja dhe Britania kërkojnë shpjegime nga Moska për rastin Skripal

më 3.2018 - Gazeta Express

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u pajtua me kryeministren britanike, Theresa May, se Moska duhet të ofrojë "përgjigje të qarta" rreth përdorimit të një agjenti nervor, prodhim rus, për...

BE'ja mbështet Londrën në çështjen e helmimit të ish-agjentit rus

më 3.2018 - Gazeta Express

Komisioni Europian u solidarizua sot me Londrën për helmimin e një ish-agjenti rus në Britani të Madhe, ndërkohë që kryeministrja britanike, Theresa May ngre dyshime mbi përgjegjësinë e Moskës. “Ka një...

“Rusia të shpjegojë se pse është përdorur gaz nervor kundër ish-agjentit Skripal”

më 3.2018 - RTV 21

Theresa May ultimatum Moskës Deri në fund të ditës, Moska duhet të shpjegojë se për ç’arsye është përdorur një gaz nervor i prodhimit rus për helmimin e ish-agjentit të dyfishtë, Sergei Skripal dhe vajzës...

FOTOT: Tjetër ngjarje misterioze në Londër, gjendet i vdekur armiku i Putin

më 3.2018 - Gazeta Tema

Hetuesit britanik të anti-terrorit janë duke hetuar vdekjen misterioze të një tjetër rusi, kësaj herë në Londër. Bëhet fjalë për Nikolai Glushkov, miku i një oligarku të njohur rus edhe ky i vdekur në...

Rusët “lajnë hesapet” në Londër, gjendet i vdekur armiku i Putin

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Londra është tronditur nga një tjetër viktimë me nënshtetësi ruse, që është gjetur në një lagje të kryeqytetit britanik dhe policia kundër terrorizmit ka nisur një hetim mbi këtë vdekje “të pashpjegueshme”....

BE-ja mbështet Londrën në çështjen e helmimit të ish-agjentit rus

më 3.2018 - RTV 21

Rusia është e gatshme të bashkëpunojë me Londrën Komisioni Evropian u solidarizua sot me Londrën në lidhje me helmimin e ish-agjentit rus në Britaninë e Madhe, ndërkohë që kryeministrja britanike, Theresa...

Tjetër ngjarje misterioze në Londër, gjendet i vdekur armiku i Putin

më 3.2018 - Lajmi.net

Hetuesit britanik të anti-terrorit janë duke hetuar vdekjen misterioze të një tjetër Rusi, kësaj herë në Londër. Bëhet fjalë për Nikolai Glushkov, miku i një oligarku të njohur rus edhe ky i vdekur në...

Tjetër ngjarje misterioze në Londër, gjendet i vdekur armiku i Putinit

më 3.2018 - Gazeta Express

Hetuesit britanik të anti-terrorit janë duke hetuar vdekjen misterioze të një tjetër Rusi, kësaj herë në Londër. Bëhet fjalë për Nikolai Glushkov, miku i një oligarku të njohur rus edhe ky i vdekur në...

Policia po heton vdekjen e një rusi në Londër

më 3.2018 - Evropa e Lirë

Një avokat tha se një biznesmen rus, i lidhur me një kritik të shquar të Kremlinit, ka vdekur në Londër. Andrei Borovkov u tha mediave ruse se klienti i tij, Nikolai Glushkov, ka vdekur, por shtoi se nuk...

Tensionet mes Londrës dhe Moskës dhe roli i Natos

më 3.2018 - Zëri i Amerikës

Britania i ka dhënë Kremlinit afat deri të martën në mesnatë për të shpjeguar pse një agjent nervor i prodhuar nga ushtria ruse u përdor për të helmuar një ish agjent të dyfishtë rus dhe vajzën e tij në...

Lavrov: Akuzat e May, thashetheme

më 3.2018 - Vizion Plus

Pas akuzave të kryeministres britanike Theresa May kundër Rusisë për sulmin me agjent nervor ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, ka reaguar ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov. Ai tha se Britania...

Miku i Berzovsky gjendet i vdekur në Londër

më 3.2018 - Telegrafi

Shtetasi rus në ekzil Nikolai Glushkov raportohet se është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij në Londër, vetëm një javë pas sulmit me agjent nervoz që ndodhi ndaj ish-agjentit të dyfishtë, shkruan Guardian....

BE-ja mbështet Londrën në çështjen e helmimit të ish-agjentit rus

më 3.2018 - Tetova Sot

Komisioni Europian u solidarizua sot me Londrën për helmimin e një ish-agjenti rus në Britani të Madhe, ndërkohë që kryeministrja britanike, Theresa May ngre dyshime mbi përgjegjësinë e Moskës. “Ka një...

Miku i Berezovskit gjendet i vdekur në Londër

më 3.2018 - Koha.net

Shtetasi rus në ekzil Nikolaj Glushkov, mik i afërt i ish-oligarkut të ndjerë Boris Berezovski, u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Londër, shkruan sot Guardian, duke iu referuar deklaratave të miqve...

Miku i Berezovskit gjendet i vdekur në Londër

më 3.2018 - GazetaBlic

Shtetasi rus në ekzil Nikolaj Glushkov, mik i afërt i ish-oligarkut të ndjerë Boris Berezovski, u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Londër, shkruan sot Guardian, duke iu referuar deklaratave të miqve...

Trump: Helmimi i agjentit, duket se rusët janë fajtorë

më 3.2018 - Telegrafi

Presidenti amerikan, Donald Trump, deklaroi sot se “tingëllon” sikur Rusia është përgjegjëse për helmimin e ish-spiunit Sergei Skripal dhe vajzës së tij në Britani të Madhe, duke shtuar se lidhur me këtë...

Hetimi për helmimin e Skripal do të zgjasë me javë

më 3.2018 - Koha.net

Policia britanike njoftoi sot se hetimi për sulmin me substancë kimike ndaj ish-spiunit Sergej Skripalj do të zgjasë disa javë dhe se në hetimet e deritanishme nuk ka asnjë të dyshuar. Në kumtesën me shkrim,...

SHBA “do të dënojë këdo që është fajtor” për helmimin e Skripalit

më 3.2018 - Lajmi.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se SHBA-ja do të dënojë “Rusinë ose këdo” që qëndron prapa helmimit të ish-spiunit rus, Sergei Skripal, në Britani, sapo të ketë fakte për këtë. Duke...

Lavrov i përgjigjet ultimatumit britanik: Na jepni qasje te provat!

më 3.2018 - Telegrafi

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka komentuar pretendimet e Britanisë së Madhe për përfshirjen e Rusisë në helmimin e ish-spiunit Sergei Skripal, që kulmoi me ultimatumin e vendosur nga Londra kundrejt...

Kritiku i Putin gjendet i vdekur në Londër, një javë pas helmimit të ish-spiunit rus Skripal

më 3.2018 - Java News

with boris berezovsky Hetuesit britanik të anti-terrorit janë duke hetuar vdekjen misterioze të një tjetër rusi, kësaj herë në Londër. Bëhet fjalë për Nikolai Glushkov, miku i një oligarku të njohur rus...

Trump: Helmimi i agjentit, duket se rusët janë fajtorë

më 3.2018 - Koha.net

Presidenti amerikan, Donald Trump, deklaroi sot se “tingëllon” sikur Rusia është përgjegjëse për helmimin e ish-spiunit Sergej Skripal dhe vajzës së tij në Britani të Madhe, duke shtuar se lidhur me këtë...

SHBA “do të dënojë këdo që është fajtor” për helmimin e Skripalit

më 3.2018 - Zhurnal

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se SHBA-ja do të dënojë “Rusinë ose këdo” që qëndron prapa helmimit të ish-spiunit rus, Sergei Skripal, në Britani, sapo të ketë fakte për këtë. Duke...

BE-ja mbështet Londrën në çështjen e helmimit të ish-agjentit rus

më 3.2018 - Infokusi

Komisioni Evropian u solidarizua sot me Londrën në lidhje me helmimin e ish-agjentit rus në Britaninë e Madhe, ndërkohë që kryeministrja britanike, Theresa May ka ngre dyshime mbi përgjegjësinë e Moskës...

SHBA “do të dënojë këdo që është fajtor” për helmimin e Skripalit

më 3.2018 - Portalb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se SHBA-ja do të dënojë “Rusinë ose këdo” që qëndron prapa helmimit të ish-spiunit rus, Sergei Skripal, në Britani, sapo të ketë fakte për këtë. Duke...

SHBA “do të dënojë këdo që është fajtor” për helmimin e Skripalit

më 3.2018 - GazetaBlic

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se SHBA-ja do të dënojë “Rusinë ose këdo” që qëndron prapa helmimit të ish-spiunit rus, Sergei Skripal, në Britani, sapo të ketë fakte për këtë. Duke...

Lavrov i përgjigjet ultimatumit britanik: Na jepni qasje te provat!

më 3.2018 - RTV 21

Moska ka kërkuar qasje në të gjitha faktet dhe dokumentet lidhur me hetimin mbi këtë ngjarje Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka komentuar pretendimet e Britanisë së Madhe për përfshirjen e Rusisë...

Vdekja e Glushkovit nuk ka të bëjë me Skripalin

më 3.2018 - Infokusi

Policia britanike tha sot se vdekja e pashpjegueshme e një burri 68 vjeçar në Londër, nuk lidhje me tentativën e vrasjes së ish agjentit rus, Sergei Skripal. Sipas tij, Njësia Kundër Terrorizmit po heton...

Lavrov: Rusia s’është fajtore për helmimin e Skripalit

më 3.2018 - Portalb

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, mohoi se Moska qëndron prapa helmimit të ish-agjentit rus, Sergei Skripal, dhe të vajzës së tij në Britani dhe refuzoi kërkesën e Londrës për shpjegim në lidhje...

May: Ka shumë mundësi që pas sulmit ndaj ish agjentit rus të jetë Moska

më 3.2018 - Lajmi.net

Kryeministrja britanike tha se “ka shumë mundësi” që Rusia të jetë pas sulmit ndaj një ish spiuni rus dhe vajzës së tij, të cilët vazhdojnë të jenë në gjendje kritike në spital, pas kontaktit me një agjent...

May: Ka shumë mundësi që pas sulmit ndaj ish agjentit rus të jetë Moska

më 3.2018 - Zëri i Amerikës

Kryeministrja britanike tha se “ka shumë mundësi” që Rusia të jetë pas sulmit ndaj një ish spiuni rus dhe vajzës së tij, të cilët vazhdojnë të jenë në gjendje kritike në spital, pas kontaktit me një agjent...

Kremlini kundërshton akuzat për helmimin e ish-agjentit rus

më 3.2018 - DW

Rusia i ka hedhur poshtë si qesharake kritikat britanike se është e përfshirë në atentatin e helmimit për ish-agjentin e dyfishtë. Ndërkohë BE tha se mbështet pozicionin e Britanisë së Madhe. Bëhet fjalë...

SHBA “do të dënojë këdo që është fajtor” për helmimin e Skripalit

më 3.2018 - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se SHBA-ja do të dënojë “Rusinë ose këdo” që qëndron prapa helmimit të ish-spiunit rus, Sergei Skripal, në Britani, sapo të ketë fakte për këtë. Duke...

BE-ja mbështet Londrën në çështjen e helmimit të ish-agjentit rus

më 3.2018 - Sovrani

Komisioni Europian u solidarizua sot me Londrën për helmimin e një ish-agjenti rus në Britani të Madhe, ndërkohë që kryeministrja britanike, Theresa May ngre dyshime mbi përgjegjësinë e Moskës. “Ka një...

SHBA “do të dënojë këdo që është fajtor” për helmimin e Skripalit

më 3.2018 - Shenja

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se SHBA-ja do të dënojë “Rusinë ose këdo” që qëndron prapa helmimit të ish-spiunit rus, Sergei Skripal, në Britani, sapo të ketë fakte për këtë. Duke...

Helmimi i ish-spiunit rus, akuza mes Moskës dhe Londrës

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, mohoi se Moska qëndron prapa helmimit të ish-agjentit rus, Sergei Skripal, dhe të vajzës së tij në Britani dhe refuzoi kërkesën e Londrës për shpjegim në lidhje...

Moska refuzon t’i përgjigjet Londrës

më 3.2018 - MRT

Rusia refuzon ti përgjigjet ultimatumit të kryeministres britanike Tereza Mei për të dhënë informacione për substancën e rrezikshme të përdorur për helmimin e ish-agjentit rus Sergei Skripal... Ministri...

Lavrov: Rusia s’është fajtore për helmimin e Skripalit

më 3.2018 - Shenja

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, mohoi se Moska qëndron prapa helmimit të ish-agjentit rus, Sergei Skripal, dhe të vajzës së tij në Britani dhe refuzoi kërkesën e Londrës për shpjegim në lidhje...

Tjetër ngjarje misterioze në Londër, gjendet i vdekur armiku i Putin

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Hetuesit britanik të anti-terrorit janë duke hetuar vdekjen misterioze të një tjetër Rusi, kësaj herë në Londër. Bëhet fjalë për Nikolai Glushkov, miku i një oligarku të njohur rus edhe ky i vdekur në...

Helmimi i ish-agjentit rus, reagon kryeministrja May: Për çfarë duhet të përgjigjet Moska

më 3.2018 - BalkanWeb

BRITANI- Moska duhet të shpjegojë se për çfarë arsye një agjent nervor i prodhuar në Rusi është përdorur për të helmuar ish-agjentin rus Sergei Skripal dhe vajzën e tij, Julia, është shprehur kryeministrja...

Miku i Berezovskit gjendet i vdekur në Londër

më 3.2018 - Infokusi

Shtetasi rus në ekzil Nikolaj Glushkov, mik i afërt i ish-oligarkut të ndjerë Boris Berezovski, u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Londër, shkruan sot Guardian, duke iu referuar deklaratave të miqve...

Hetimi për helmimin e Skripal do të zgjasë me javë

më 3.2018 - Infokusi

Policia britanike njoftoi sot se hetimi për sulmin me substancë kimike ndaj ish-spiunit Sergej Skripalj do të zgjasë disa javë dhe se në hetimet e deritanishme nuk ka asnjë të dyshuar. Në kumtesën me shkrim,...

BE-ja mbështet Londrën në çështjen e helmimit të ish-agjentit rus

më 3.2018 - KosovaPress

“Ka një rëndësi shumë të madhe që ata që janë përgjegjës, të shohin qartësisht që ka një solidaritet evropian, të qartë, të patundur dhe të fortë, në mënyrë që të ndëshkohen vërtetë përgjegjësit për atë...

​Vdekja e Glushkovit nuk ka të bëjë me Skripalin

më 3.2018 - KosovaPress

Sipas tij, Njësia Kundër Terrorizmit po heton vdekjen e Nikolaj Glushkovit, duke parë personat me të cilët u takua. Shtetasi rus në ekzil Nikolaj Glushkov, mik i afërt i ish-oligarkut të ndjerë Boris Berezovski,...

Sulmi me agjentin nervor, Londra ultimatum Moskës: Shpjegime brenda së martës

më 3.2018 - Standard

Londra kërkon në formë ultimative nga ana e Moskës që të japë shpjegime brenda ditës së martë se si një agjent nervor, prodhim rus u përdor në sulmin ndaj ish-agjentit rus Sergei Skripal dhe vajzës së...

Trump: Helmimi i agjentit, duket se rusët janë fajtorë

më 3.2018 - Infokusi

Presidenti amerikan, Donald Trump, deklaroi sot se “tingëllon” sikur Rusia është përgjegjëse për helmimin e ish-spiunit Sergej Skripal dhe vajzës së tij në Britani të Madhe, duke shtuar se lidhur me këtë...

Lavrov: Rusia s’është fajtore për helmimin e Skripalit

më 3.2018 - GazetaBlic

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, mohoi se Moska qëndron prapa helmimit të ish-agjentit rus, Sergei Skripal, dhe të vajzës së tij në Britani dhe refuzoi kërkesën e Londrës për shpjegim në lidhje...

Lavrov: Rusia s’është fajtore për helmimin e Skripalit

më 3.2018 - Lajmi.net

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, mohoi se Moska qëndron prapa helmimit të ish-agjentit rus, Sergei Skripal, dhe të vajzës së tij në Britani dhe refuzoi kërkesën e Londrës për shpjegim në lidhje...

Lavrov i përgjigjet ultimatumit britanik: Na jepni qasje te provat!

më 3.2018 - MRT

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka komentuar pretendimet e Britanisë së Madhe për përfshirjen e Rusisë në helmimin e ish-spiunit Sergei Skripal... Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka komentuar...

Lavrov i përgjigjet ultimatumit britanik: Na jepni qasje te provat!

më 3.2018 - Infokusi

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka komentuar pretendimet e Britanisë së Madhe për përfshirjen e Rusisë në helmimin e ish-spiunit Sergei Skripal, që kulmoi me ultimatumin e vendosur nga Londra kundrejt...

Lavrov: Rusia s'është fajtore për helmimin e Skripalit

më 3.2018 - Gazeta Express

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, mohoi se Moska qëndron prapa helmimit të ish-agjentit rus, Sergei Skripal, dhe të vajzës së tij në Britani dhe refuzoi kërkesën e Londrës për shpjegim në lidhje...

Lavrov: Rusia s'është fajtore për helmimin e Skripalit

më 3.2018 - Evropa e Lirë

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, mohoi se Moska qëndron prapa helmimit të ish-agjentit rus, Sergei Skripal, dhe të vajzës së tij në Britani dhe refuzoi kërkesën e Londrës për shpjegim në lidhje...

Sulmi me agjentin nervor, Londra ultimatum Moskës: Shpjegime brenda së martës

më 3.2018 - Lajmi.net

Londra kërkon në formë ultimative nga ana e Moskës që të japë shpjegime brenda ditës së martë se si një agjent nervor, prodhim rus u përdor në sulmin ndaj ish-agjentit rus Sergei Skripal dhe vajzës së...

E helmoi Rusia ish-spiunin? Putin-gazetarit: Ne shtojmë mirëqënien, ti na flet për tragjedi

më 3.2018 - BalkanWeb

Presidenti rus Vladimir Putin është pyetur në lidhje me helmimin e ish-spiunit rus Sergei Skripal në Britani. I  pyetur nga BBC nëse Rusia ka gisht në këtë punë, lideri rus me ironi u përgjigj: “Ne po...

Miku i Berezovskit gjendet i vdekur në Londër

më 3.2018 - KosovaPress

Glushkov (68) kërkoi azil politik në Britani, pasi u dënua për vdekje në Rusi. Temat: Londra Berezovski mik Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të...

Gjurmët e helmimit të spiunit rus në Angli mbërrijnë në Ballkan: ja çfarë po raportonte Sergej Skripal

më 3.2018 - Te Sheshi

Jehona e aferës së spiunazhit që ka shpërthyer në Britaninë e Madhe pas helmimit të ish-spiunit rus sergej Skripal ka përfshirë gjithë Europën. Mediat spanjolle dhe ato britanike bëjnë të ditur se informacionet...

Hetimi për helmimin e Skripal do të zgjasë me javë

më 3.2018 - KosovaPress

Në kumtesën me shkrim, shefi i ri për luftë kundër terrorizmit Nil Basu ofroi më shumë detaje për lëvizjet e Skripal dhe vajzës së tij Julia para se të sulmohen në Solsberi më 4 mars dhe kërkoi nga qytetarët...

E helmoi Rusia ish-spiunin? Putin-gazetarit: Ne shtojmë mirëqënien, ti na flet për tragjedi

më 3.2018 - Medial

Presidenti rus Vladimir Putin është pyetur në lidhje me helmimin e ish-spiunit rus Sergei Skripal në Britani. I  pyetur nga BBC nëse Rusia ka gisht në këtë punë, lideri rus me ironi u përgjigj: “Ne po...

SHBA do t’i përgjigjet Rusisë nëse ka helmuar ish-spiunin rus

më 3.2018 - Medial

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson ka thënë se Shtetet e Bashkuara janë të “zemëruara” për siç ka thënë ai, për mundësinë e madhe që Rusia të ketë helmuar ish-spiunin Sergei Skripal në Britani....

Trump: Helmimi i agjentit, duket se rusët janë fajtorë

më 3.2018 - KosovaPress

“Tingëllon sikur ata besojnë se Rusia është përgjegjëse dhe gjithsesi këto gjetje do të kuptohen si fakte. SHBA do të dënojë Rusinë nëse kjo përputhet me gjetjet britanike”, u tha Trump gazetarëve para...

Lavrov i përgjigjet ultimatumit britanik: Na jepni qasje te provat!

më 3.2018 - Gazeta e re

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka komentuar pretendimet e Britanisë së Madhe për përfshirjen e Rusisë në helmimin e ish-spiunit Sergei Skripal, që kulmoi me ultimatumin e vendosur nga Londra kundrejt...

Tillerson: Rusia të përballet me pasoja për sulmin me agjent nervor

më 3.2018 - Alsat-M

SHBA-ja ka besim të plotë në vlerësimin e Britanisë së Madhe se Rusia ka të ngjarë të ketë qënë përgjegjëse për sulmin me një agjent nervor ndaj një ish-agjenti rus në Britaninë e Madhe, javën e kaluar,...

Lavrov i përgjigjet ultimatumit britanik: Na jepni qasje te provat!

më 3.2018 - KosovaPress

Lavrov ka theksuar se Britania e Madhe duhet t’i përmbahet Konventës për Parandalimin e Armëve Kimike dhe t’i sigurojë Rusisë qasje në mostrat e agjentit nervor që pretendohet të jetë përdorur për helmimin...

Në prag të luftës? Rusia: Nuk i japim shpjegime Britanisë

më 3.2018 - GazetaBlic

Ministri i Jashtëm Rus, Lavrov është shprehur se vendi i tij nuk do t’i përgjigjet ultimatumit të Theresa May për të dhënë shpjegime në lidhje me helmimin e ish-spiunit Rus. May i ka dhënë kohë Rusisë...

Në prag të luftës? Rusia: Nuk i japim shpjegime Britanisë

më 3.2018 - Gazeta Express

Ministri i Jashtëm Rus, Lavrov është shprehur se vendi i tij nuk do t’i përgjigjet ultimatumit të Theresa May për të dhënë shpjegime në lidhje me helmimin e ish-spiunit Rus. May i ka dhënë kohë Rusisë...

SHBA do t’i përgjigjet Rusisë nëse ka helmuar ish-spiunin rus

më 3.2018 - Evropa e Lirë

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson ka thënë se Shtetet e Bashkuara janë të “zemëruara” për siç ka thënë ai, për mundësinë e madhe që Rusia të ketë helmuar ish-spiunin Sergei Skripal në Britani....

May: Rusia qëndron pas sulmit ndaj ish agjentit

më 3.2018 - Vizion Plus

Kryeministrja britanike, Theresa May ka akuzuar Rusinë për sulmin me agjent nervor, ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, edhe pse Kremlini ka mohuar përfshirjen e Moskës. May i ka dhënë ultimatum ambasadorit...

Lavrov i përgjigjet ultimatumit britanik: Na jepni qasje te provat!

më 3.2018 - 24 ore

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka komentuar pretendimet e Britanisë së Madhe për përfshirjen e Rusisë në helmimin e ish-spiunit Sergei Skripal, që kulmoi me ultimatumin e vendosur nga Londra kundrejt...

A do të largohet Anglia nga Kupa e Botës sonte në mesnatë?!

më 3.2018 - Java News

Kryeministrja britanike Tereza Mei ka bërë një kërcënim të hapur ndaj Rusisë të hënën, kur ka deklaruar se brenda të martës në mesnatë, autoritetet e Moskës duhet të japin shpjegime për helmimin e ish-agjentit...

Ushtarë, policë dhe mjekë “rrethojnë” fshatin ku u helmua ish spiuni rus me të bijën

më 3.2018 - Telegrafi

Policë me uniforma dekontaminuese dhe ekspertët e armëve kimike të ushtrisë britanike u shfaqën në një fshat të vogël në Wiltshire në kuadër të lëvizjes më të fundit lidhur me çështjen e helmimit të spiunit...

Moskës i Jepet Ultimatum Rreth Helmimit të Spiunit Rus

më 3.2018 - Kallxo

Moska po përballet me një afat që skadon sonte në mesnatë, për të shpjeguar pse një agjent nervor i prodhuar nga Rusia ishte përdorur për ta helmuar ish-agjentin rus Sergei Skripal dhe vajzën e tij. Kryeministrja...

Britania akuzon Rusinë për sulmin ndaj Skripal

më 3.2018 - MRT

Britania e Madhe drejton gishtin nga Rusia për helmimin e Ish-agjentit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij Julia... Në përfundim të konsultimeve me disa ministra të kabinetit të saj, kryeministrja britanike...

Moskës i jepet ultimatum rreth helmimit të spiunit rus

më 3.2018 - RTV 21

Ish-agjenti rus dhe vajza e tij ende në gjendje kritike për jetë Moska po përballet me një afat që skadon sonte në mesnatë, për të shpjeguar pse një agjent nervor i prodhuar nga Rusia ishte përdorur për...

Moskës i jepet ultimatum rreth helmimit të spiunit rus

më 3.2018 - Aktuale

Moska po përballet me një afat që skadon sonte në mesnatë, për të shpjeguar pse një agjent nervor i prodhuar nga Rusia ishte përdorur për ta helmuar ish-agjentin rus Sergei Skripal dhe vajzën e tij. Kryeministrja...

Helmimi ish-agjentit rus, Moska thërret ambasadorin britani: nuk kemi gisht

më 3.2018 - Te Sheshi

Siç një ditë më parë Sekretari i Jashtëm britanik thirri ambasadorin rus, të njëjtën gjë ka bërë dhe Moska, duke thirrur ambasadorin britanik. Çështja po ajo: helimi i ish-agjentit Sergey Skripal më të...

E helmoi Rusia ish-spiunin? Putin-gazetarit: Ne shtojmë mirëqënien, ti na flet për tragjedi

më 3.2018 - Gazeta Telegraf

Presidenti rus Vladimir Putin është pyetur në lidhje me helmimin e ish-spiunit rus Sergei Skripal në Britani. I  pyetur nga BBC nëse Rusia ka gisht në këtë punë, lideri rus me ironi u përgjigj: “Ne po...

Britania e Madhe ultimatum 24 orësh Rusisë

më 3.2018 - Infokusi

Kryeministrja Britanike para deputeteve tha se qeveria ka ardhur në përfundim se përgjegjës për vrasjen e ish spiunit të KGB-së Sergei Skripal dhe vajzës së ti Yulia është përgjegjës Rusia, shkruan the...

Kryeministrja britanike i jep afat Moskës për rastin e helmimit të agjentit

më 3.2018 - Periskopi

Moska duhet të shpjegojë pse një rus ka përdor agjend nervash në helmimin e ish-agjentin rus Sergei Skripal dhe vajzën e tij të marten, tha Theresa May. Kryeministrja e Britanisë së Madhe tha se është...

Britania akuzon Rusinë për sulmin ndaj Skripal

më 3.2018 - Klan

Britania e Madhe drejton gishtin nga Rusia për helmimin e Ish-agjentit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij Julia. Në përfundim të konsultimeve me disa ministra të kabinetit të saj, kryeministrja britanike...

Moskës i jepet ultimatum rreth helmimit të spiunit rus

më 3.2018 - KosovaPress

Kryeministrja britanike Theresa May tha se është “shumë e mundur” që Rusia ka qenë përgjegjëse për sulmin në Wiltshire, të shtunën e kaluar. Ajo ka shtuar se agjenti nervor i përdorur në këtë rast ishte...

Kryeministrja britanike: Ka shumë gjasa që Rusia të ketë helmuar ish-agjentin Skripal dhe vajzën e tij

më 3.2018 - BalkanWeb

Kryeministrja britanike Theresa May tha se qeveria ka dalë në përfundimin se ka shumë gjasa që Rusia të jetë përgjegjëse për sulmin që ndodhi gjatë këtij muaji ndaj ish-agjentit të dyfishtë rus Sergei...

Kryeministrja britanike: Ka shumë gjasa që Rusia të ketë helmuar ish-agjentin Skripal dhe vajzën e tij

më 3.2018 - Medial

Kryeministrja britanike Theresa May tha se qeveria ka dalë në përfundimin se ka shumë gjasa që Rusia të jetë përgjegjëse për sulmin që ndodhi gjatë këtij muaji ndaj ish-agjentit të dyfishtë rus Sergei...

Kreyminsitrja May mbledh një takim të sigurisë për të diskutuar mbi sulmin e spiunit rus

më 3.2018 - TV Koha

Sergej Skripal 66 vjeçar dhe vajza e tij Julia, 33 vjeçe ndodhen në spital në gjendje kritike Aty janë që nga 4 marsi kur janë gjetur pa ndjenja në afërsi të një qendre tregtare në qytetin anglez të Selisbërit....

May: Ka Shumë Gjasa që Rusia Qëndron Prapa Sulmit me Agjent Nervor

më 3.2018 - Kallxo

Kryeministrja e Britanisë, Theresa May ka thënë se të dhënat tregojnë se “ka shumë gjasa” që Rusia qëndron pas sulmit me agjent nervor, ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, edhe pse Kremlini ka mohuar...

Britania ashpërson tonet, Rusia të pranojë helmimin e ish-spiunit

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Çështja e helmimit të Sergei Skripal dhe vajzës së tij, duket se po shkon drejt zbardhjes dhe në Britani tashmë përveç opinionit publik edhe drejtuesit më të lartë shtetëror po atakojnë Rusinë si përgjegjëse...

Çështja "Skripal"/Tillerson: "Nuk do të kalojë pa përgjigje"

më 3.2018 - Respublica

Vdekja e ish-agjentit rus Sergei Skripal si pasojë e mundshme një helmimi të qëllimshëm ka sjellë reagime edhe nga sekretari amerikan i Departmentit të Shtetit, Rex Tillerson. Duke folur me gazetarët gjatë...

Helmimi i ish agjentit rus, vjen reagimi i presidenti rus

më 3.2018 - Shqiptarja

“Moskokëçarësi” Vladimir Putin i ka thënë Britanisë që të hetojë më tepër për spiunin e helmuar Sergei Skripal para se të akuzojë dikë për këtë. Presidenti rus i kërkoi Britanisë së Madhe që të zbardhë...

May: Ka shumë gjasa që Rusia qëndron prapa sulmit me agjent nervor

më 3.2018 - Portalb

Kryeministrja e Britnisë, Theresa May ka thënë se të dhënat tregojnë se “ka shumë gjasa” që Rusia qëndron pas sulmit me agjent nervor, ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, edhe pse Kremlini ka mohuar...

May: Ka shumë gjasa që Rusia qëndron prapa sulmit me agjent nervor

më 3.2018 - Shenja

Kryeministrja e Britnisë, Theresa May ka thënë se të dhënat tregojnë se “ka shumë gjasa” që Rusia qëndron pas sulmit me agjent nervor, ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, edhe pse Kremlini ka mohuar...

Kreyminsitrja May mbledh një takim të sigurisë për të diskutuar mbi sulmin e spiunit rus

më 3.2018 - RTV 21

Sergej Skripal 66 vjeçar dhe vajza e tij Julia, 33 vjeçe ndodhen në spital në gjendje kritike Aty janë që nga 4 marsi kur janë gjetur pa ndjenja në afërsi të një qendre tregtare në qytetin anglez të Selisbërit....

Helmimi i ish-agjentit rus, Theresa May: Pas sulmit fshihet Moska

më 3.2018 - Tetova Sot

Pas helmimit të agjentit të dyfishtë Sergei Skripal dhe vajzës së tij Julia në Salisburi, me shumë mundësi qëndron Rusia. Akuza e fortë erdhi nga kryeministrja britanike Theresa May, gjatë një fjalimi...

May: Ka shumë gjasa që Rusia qëndron prapa sulmit ndaj ish-spiunit rus

më 3.2018 - Koha.net

Kryeministrja e Britanisë, Theresa May ka thënë se të dhënat tregojnë se “ka shumë gjasa” që Rusia qëndron pas sulmit me agjent nervor ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, edhe pse Kremlini ka mohuar...

Britania fajëson Rusinë për sulmin me agjent nervor ndaj ish-spiunit

më 3.2018 - Gazeta Express

Kryeministrja e Britnisë, Theresa May ka thënë se të dhënat tregojnë se “ka shumë gjasa” që Rusia qëndron pas sulmit me agjent nervor, ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, edhe pse Kremlini ka mohuar...

May ultimatum Rusisë: Keni kohë deri nesër të përgjigjeni për helmimin e spiunit

më 3.2018 - Shqiptarja

Kryeministrja e Britanisë së Madhe Theresa May i ka dhënë një ultimatum Rusisë deri nesër pasdite për t’u përgjigjur për çështjen e spiunazhit, ndërkohë që ekspertët e kanë cilësuar si Novichok helmin...

May: Ka shumë gjasa që Rusia qëndron prapa sulmit me agjent nervor

më 3.2018 - Evropa e Lirë

Kryeministrja e Britnisë, Theresa May ka thënë se të dhënat tregojnë se “ka shumë gjasa” që Rusia qëndron pas sulmit me agjent nervor, ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, edhe pse Kremlini ka mohuar...

May: Ka shumë gjasa që Rusia qëndron prapa sulmit me agjent nervor

më 3.2018 - AlbPortali

Kryeministrja e Britnisë, Theresa May ka thënë se të dhënat tregojnë se “ka shumë gjasa” që Rusia qëndron pas sulmit me agjent nervor, ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, edhe pse Kremlini ka mohuar...

Helmimi i spiunit rus/ Ushtria britanike rrethon fshatin në Angli

më 3.2018 - Shqiptarja

Policë me uniforma dekontaminuese dhe ekspertët e armëve kimike të ushtrisë britanike u shfaqën në një fshat të vogël në Wiltshire në kuadër të lëvizjes më të fundit lidhur me çështjen e helmimit të spiunit...

Britani, Këshilli për Siguri Kombëtare diskuton për sulmin me agjent nervor

më 3.2018 - BalkanWeb

Këshilli për Siguri Kombëtare i Britanisë do të takohet sot për të diskutuar lidhur me sulmin me agjent nervor ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij në qytetin Salisbury të Britanisë. Kryeministrja britanike,...

Britania fajëson Rusinë për sulmin me agjent nervor ndaj ish-spiunit

më 3.2018 - Tetova Sot

Kryeministrja e Britnisë, Theresa May ka thënë se të dhënat tregojnë se “ka shumë gjasa” që Rusia qëndron pas sulmit me agjent nervor, ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, edhe pse Kremlini ka mohuar...

Helmimi i ish agjentit rus, Putin: Britanikët të thellohen në hetime para se të akuzojnë!

më 3.2018 - Java News

Presidenti rus Vladimir Putin i ka kerkuar Britanisë që të hetojë më tepër për spiunin e helmuar Sergei Skripal para se të akuzojë dikë për këtë. Presidenti rus i kërkoi Britanisë së Madhe që të zbardhë...

Britani: priten masa për çështjen e spiunit rus

më 3.2018 - Zëri i Amerikës

Një gazetë e njohur britanike njofton se kryeministrja Theresa May "është në prag të fajësimit publik të Rusisë për tentativën për vrasjen e ish-spiunit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij Julia" . Sipas...

May: Rusia përgjegjëse për helmimin e Skripal

më 3.2018 - Infokusi

Kryeministrja britanike, Theresa May, deklaroi para parlamentit britanik se për helmimin me agjent nervor të ish-spiunit rus Sergej Skripal dhe vajzës së tij Julia “besohet” të jetë përgjegjëse Rusia....

Profili/ Kush është Skripal, ish-spiuni i dyfishtë që bën Moskën të dridhet

më 3.2018 - Ina

Nga: Luigi Ippolito/ Agjenti i dyfishtë rus Sergej Skripali dhe e bija u gjetën të dielën pa ndjenja me shenja helmimi në qytetin e vogël anglez, Salisbury. Që atëherë ata luftojnë për jetën në spital....

Para dhe tradhti/ Kush është Skripal, ish-spiuni që bën Moskën të dridhet

më 3.2018 - BalkanWeb

Agjenti i dyfishtë rus Sergej Skripali dhe e bija u gjetën të dielën pa ndjenja me shenja helmimi në qytetin e vogël anglez, Salisbury. Që atëherë ata luftojnë për jetën në spital. Ish-agjenti rus dhe...

FOTOT/ Ushtria britanike rrethon fshatin ku u helmua ish spiuni rus me të bijën

më 3.2018 - Java News

Policë me uniforma dekontaminuese dhe ekspertët e armëve kimike të ushtrisë britanike u shfaqën në një fshat të vogël në Wiltshire në kuadër të lëvizjes më të fundit lidhur me çështjen e helmimit të spiunit...

Britani: Këshilli për Siguri Kombëtare diskuton për sulmin me agjent nervor

më 3.2018 - GazetaBlic

Këshilli për Siguri Kombëtare i Britanisë do të takohet sot për të diskutuar lidhur me sulmin me agjent nervor ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij në qytetin Salisbury të Britanisë. Kryeministrja britanike,...

Para dhe tradhti/ Kush është Skripal, ish-spiuni që bën Moskën të dridhet

më 3.2018 - Medial

Agjenti i dyfishtë rus Sergej Skripali dhe e bija u gjetën të dielën pa ndjenja me shenja helmimi në qytetin e vogël anglez, Salisbury. Që atëherë ata luftojnë për jetën në spital. Ish-agjenti rus dhe...

Helmimi i agjentit rus me të bijën, Londra “kërcënon” Moskën

më 3.2018 - Te Sheshi

Kryeministrja britanike, Theresa May i ka përcjellë një ultimatum Moskës që brenda 24 orësh të sqarojë të vërtetën e helmimit të ish-agjentit Sergei Skripal, ngjarje e ndodhur pak ditë më parë në Salisbury....

Britani: Këshilli për Siguri Kombëtare diskuton për sulmin me agjent nervor

më 3.2018 - Lajmi.net

Këshilli për Siguri Kombëtare i Britanisë do të takohet sot për të diskutuar lidhur me sulmin me agjent nervor ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij në qytetin Salisbury të Britanisë. Kryeministrja britanike,...

Britani: Këshilli për Siguri Kombëtare diskuton për sulmin me agjent nervor

më 3.2018 - Gazeta Express

Këshilli për Siguri Kombëtare i Britanisë do të takohet sot për të diskutuar lidhur me sulmin me agjent nervor ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij në qytetin Salisbury të Britanisë. Kryeministrja britanike,...

Rasti “Skripal”/Anglia i vendos ultimatum Rusisë

më 3.2018 - Albinfo

Në 4 mars në Londër është helmuar ish spiuni rus Sergej Skripal (66), sëbashku më vajzën e tij Julia (33), shkruan “Der Spiegel”. Kryeministrja britanike, Theresa May, deklaroi para parlamentit britanik...

Britani: Këshilli për Siguri Kombëtare diskuton për sulmin me agjent nervor

më 3.2018 - Evropa e Lirë

Këshilli për Siguri Kombëtare i Britanisë do të takohet sot për të diskutuar lidhur me sulmin me agjent nervor ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij në qytetin Salisbury të Britanisë. Kryeministrja britanike,...

May drejton gishtin nga Rusia për helmimin e Skripal

më 3.2018 - Periskopi

Kryeministrja britanike, Theresa May, deklaroi para parlamentit britanik se për helmimin me agjent nervor të ish-spiunit rus Sergej Skripal dhe vajzës së tij Julia “besohet” të jetë përgjegjëse Rusia....

May: Rusia përgjegjëse për helmimin e Skripal

më 3.2018 - KosovaPress

Nëse dëshmohet se Moska qëndron pas sulmit ndaj Skripal, Britania këtë do ta quajë "përdorim pa leje të fuqisë” të Rusisë në territorin e saj. Temat: May Rusia Skripal Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet...

Profili/ Kush është Skripal, ish-spiuni i dyfishtë që bën Moskën të dridhet

më 3.2018 - Java News

Nga: Luigi Ippolito/ Agjenti i dyfishtë rus Sergej Skripali dhe e bija u gjetën të dielën pa ndjenja me shenja helmimi në qytetin e vogël anglez, Salisbury. Që atëherë ata luftojnë për jetën në spital....

Sulmi ndaj agjentit rus, Britania mbledh Këshillin për Siguri Kombëtare

më 3.2018 - Tetova Sot

Këshilli për Siguri Kombëtare i Britanisë do të takohet sot për të diskutuar lidhur me sulmin me agjent nervor ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij në qytetin Salisbury të Britanisë. Kryeministrja britanike,...

Rusia qëndron prapa sulmit ndaj ish-spiunit të helmuar

më 3.2018 - GazetaBlic

Kryesuesi i Komitetit të për punë të jashtme të Parlamentit britanik Tom Tugendhat deklaroi sot se sulmi me agjent nervor ndaj ish-spiunit rus në jug të Anglisë është tentim vrasje prapa së cilës qëndron...

Para dhe tradhti: Kush është Skripal, ish-spiuni që bën Moskën të dridhet

më 3.2018 - Gazeta Tema

Agjenti i dyfishtë rus Sergej Skripali dhe e bija u gjetën të dielën pa ndjenja me shenja helmimi në qytetin e vogël anglez, Salisbury. Që atëherë ata luftojnë në një klinikë për jetën. Ish-agjenti rus...

Britani: Këshilli për Siguri Kombëtare diskuton për sulmin me agjent nervor

më 3.2018 - Sovrani

Këshilli për Siguri Kombëtare i Britanisë do të takohet sot për të diskutuar lidhur me sulmin me agjent nervor ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij në qytetin Salisbury të Britanisë. Kryeministrja britanike,...

Rusia qëndron prapa sulmit ndaj ish-spiunit të helmuar

më 3.2018 - Infokusi

Kryesuesi i Komitetit të për punë të jashtme të Parlamentit britanik Tom Tugendhat deklaroi sot se sulmi me agjent nervor ndaj ish-spiunit rus në jug të Anglisë është tentim vrasje prapa së cilës qëndron...

Pretendohet se Rusia qëndron prapa sulmit ndaj ish-spiunit të helmuar

më 3.2018 - Gazeta e re

Kryesuesi i Komitetit të për punë të jashtme të Parlamentit britanik Tom Tugendhat deklaroi sot se sulmi me agjent nervor ndaj ish-spiunit rus në jug të Anglisë është tentim vrasje prapa së cilës qëndron...

Rusia qëndron prapa sulmit ndaj ish-spiunit të helmuar

më 3.2018 - KosovaPress

Ai tha për BBC se helmimi i Sergej Skripal (66), i cili ka spiunuar në favor të Britanisë së Madhe dhe vajzës së tij Julia (33), duket si tentim vrasje prapa së cilës qëndron shteti. Temat: Rusia spiun...

Agjenti Nervor që Helmoi ish-Spiunin Rus Gjendet në Dy Lokale

më 3.2018 - Kallxo

Shefja mjekësore në Britani, Sally Davies, ka njoftuar se janë gjetur gjurmë të agjentit nervor me të cilin është helmuar ish-spiuni rus, Sergei Skrial dhe vajza e tij Yulia në një restorant, të cilin...

ANALIZA: Si mund t’i hakmerret Britania Rusisë?

më 3.2018 - Gazeta Tema

Zyrtarët britanikë janë duke biseduar me aleatët amerikanë dhe ata evropianë për t’u koordinuar lidhur me masat hakmarrëse të cilat mund të zbatohen nëse vërtetohet se Moska është mbrapa helmimit të ish-spiunit...

Gazi nervor që helmoi ish-spiunin rus gjendet në dy lokale

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Shefja mjekësore në Britani, Sally Davies, ka njoftuar se janë gjetur gjurmë të agjentit nervor me të cilin është helmuar ish-spiuni rus, Sergei Skrial dhe vajza e tij Yulia në një restorant, të cilin...

Katër kombëtare mund ta bojkotojnë Botërorin në Rusi

më 3.2018 - Koha.net

Ish-spiuni rus, Sergei Skripal dhe vajza e tij Yulia u gjetën pa ndjenja pasditen e së dielës në Salisburi të Britanisë së Madhe, pasi u ekspozuan ndaj një agjenti nervor. Dyshimet e para të autoriteteve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK