http://kariera.mk

Kush janë 4 “familjet” me lidhje të forta politike, që kontrollojnë tregun mediatik në Shqipëri

më 3.2018 - Gazeta Tema

“Tregu i medias në Shqipëri është i kontrolluar nga një grup i vogël pronarësh me lidhje të forta politike”. Ky është një ndër përfundimet në të cilat ka arritur një studim i realizuar nga Rrjeti Ballkanik...

Shqipëri, pronarët e mediave me lidhje të forta politike

më 3.2018 - Alsat-M

“Tregu i medias në Shqipëri është i kontrolluar nga një grup i vogël pronarësh me lidhje të forta politike”: ky është një ndër përfundimet në të cilat ka arritur një studim i realizuar nga Rrjeti Ballkanik...

Shqipëri, pronarët e mediave me lidhje të forta politike

më 3.2018 - Koha.net

“Tregu i medias në Shqipëri është i kontrolluar nga një grup i vogël pronarësh me lidhje të forta politike”: ky është një ndër përfundimet në të cilat ka arritur një studim i realizuar nga Rrjeti Ballkanik...

Pronarët e mediave në Shqipëri – me lidhje të forta politike

më 3.2018 - Illyria

Tiranë, 13 mars 2018 – “Tregu i medias në Shqipëri është i kontrolluar nga një grup i vogël pronarësh me lidhje të forta politike”: ky është një ndër përfundimet në të cilat ka arritur një studim i realizuar...

Mediat në Shqipëri kontrollohen nga pronarë me lidhje të forta politike

më 3.2018 - Koha.net

“Tregu i medias në Shqipëri është i kontrolluar nga një grup i vogël pronarësh me lidhje të forta politike”: ky është një ndër përfundimet në të cilat ka arritur një studim i realizuar nga Rrjeti Ballkanik...

Biznes familiar – Miti i medias pluraliste në Shqipëri

më 3.2018 - Portalb

Biznes familiar – Miti i medias pluraliste në Shqipëri. Prezantohen gjetjet e studimit investigativ “Monitorim i Pronësisë së Medias- Shqipëri, shkruan DW . Një treg mediatik i deformuar, në duar të disa...

Biznes familiar: Miti i medias pluraliste në Shqipëri, tri familje mbajnë pesë licensa të transmetimit digjital

më 3.2018 - 24 ore

Biznes familiar – Miti i medias pluraliste në Shqipëri. Prezantohen gjetjet e studimit investigativ “Monitorimi i Pronësisë së Medias- Shqipëri. Një treg mediatik i deformuar, në duar të disa familjeve,...

Studimi alarmues: Mediat në Shqipëri, në duar të disa familjeve që kanë monopolizuar tregun me anë të “kapjes” së shtetit

më 3.2018 - Gazeta Tema

Biznes familiar – Miti i medias pluraliste në Shqipëri. Prezantohen gjetjet e studimit investigativ “Monitorimi i Pronësisë së Medias- Shqipëri. Nga Ani Ruci Një treg mediatik i deformuar, në duar të disa...

Biznes familiar – Miti i medias pluraliste në Shqipëri

më 3.2018 - Lajmi.net

Biznes familiar - Miti i medias pluraliste në Shqipëri. Prezantohen gjetjet e studimit investigativ “Monitorimi i Pronësisë së Medias- Shqipëri. Një treg mediatik i deformuar, në duar të disa familjeve,...

Biznes familiar - Miti i medias pluraliste në Shqipëri

më 3.2018 - DW

Biznes familiar - Miti i medias pluraliste në Shqipëri. Prezantohen gjetjet e studimit investigativ “Monitorimi i Pronësisë së Medias- Shqipëri. Një treg mediatik i deformuar, në duar të disa familjeve,...

Shqipëri, pronarët e mediave, lidhje të forta politike

më 3.2018 - Zëri i Amerikës

“Tregu i medias në Shqipëri është i kontrolluar nga një grup i vogël pronarësh me lidhje të forta politike”: ky është nëj ndër përfundimet në të cilat ka arritur një studim i realizuar nga Rrjeti Ballkanik...

DW: Mediat pluraliste shqiptare biznes familjar

më 3.2018 - Java News

Biznes familiar – Miti i medias pluraliste në Shqipëri. Prezantohen gjetjet e studimit investigativ “Monitorimi i Pronësisë së Medias- Shqipëri. Një treg mediatik i deformuar, në duar të disa familjeve,...

Mediat shqiptare në duart e një grupi të vogël familjesh

më 3.2018 - Insajderi

Mediat në vend janë të përqendruara në duar të pak familjeve të cilat arrijnë më shumë se gjysmën e audiencës por kanë edhe 90 për qind të të ardhurave në tregun shqiptar të medias. Është ky përfundimi...

BIRN, Reporterët pa kufij: 3 familje kanë në pronësi 5 licenca transmetimi dixhital

më 3.2018 - AlbPress

Share This Tags Përqendrimi i audiencës dhe i tregut e shtrembëron tregun e medias në Shqipëri. Mungesa e pluralizmit të krijuar nga kjo mund të dallohet në televizion dhe në radio por edhe në shtyp. Ky...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK