http://kariera.mk

A e kopjoi Shqipëria projektin për teatrin e ri?! Reagon arkitektja nga Ukraina

më 3.2018 - Gazeta Express

Prej ditës së djeshme pasi kryeministri Edi Rama prezantoi projektin e ri të teatrit kombëtar, ka plasur një debat, pro apo kundër tij. Sot qarkulloi lajmi se projekti është kopjim i një studioje ukrainase,...

Rama gënjen artistët, projekti i Teatrit Kombëtar është plagjiaturë? (FOTO LAJM)

më 3.2018 - Albeu

Ditën e djeshme, kryeministri i vendit Edi Rama bëri një prezantim sëbashku me arkitektët në lidhje me Teatrin e ri Kombëtar . Por ditën e sotme kanë filluar pakënaqësitë e para mes artistëve, madje edhe...

Projekti për teatrin, flasin për Report TV artistët

më 3.2018 - Shqiptarja

Një ditë pas prezantimit të projektit të Teatrit Kombëtar nga kryeministri Edi Rama, kanë nisur lëvizjet e para nga artistët duke u shprehur pro dhe kundër projektit apo shembjes së godinës së teatrit...

Artistët kundër projektit të TK: Paqartësi për skenën dhe sallën qendrore

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Pas prezantimit të projektit të ri për godinën e Teatrit Kombëtar, një grup i sindikatës së artistëve të skenës u mblodhën sot për të diskutuar rreth tij. “Kemi një mbledhje për të diskutuar për projektin...

Artistët kundër projektit: Paqartësi për skenën dhe sallën qendrore

më 3.2018 - Zhurnal

Tiranë, 13 mars - Pas prezantimit të projektit të ri për godinën e Teatrit Kombëtar, një grup i sindikatës së artistëve të skenës u mblodhën sot për të diskutuar rreth tij. “Kemi një mbledhje për të diskutuar...

Projekti i Teatrit Kombëtar plagjiaturë? Ja çfarë zbulon regjisori (FOTOT)

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANE- Një ditë pasi kryeministri Edi Rama prezantoi projektin për Teatrin e ri Kombëtar, veper e arkitektit danez, Bjarke Ingels, dalin dhe zërat e parë se bëhet fjalë për plagjiaturë. Deklarata e fortë...

Artistët kundër projektit: Paqartësi për skenën dhe sallën qendrore

më 3.2018 - Gazeta Express

Pas prezantimit të projektit të ri për godinën e Teatrit Kombëtar, një grup i sindikatës së artistëve të skenës u mblodhën sot për të diskutuar rreth tij. “Kemi një mbledhje për të diskutuar për projektin...

Teatri i ri me 4 kulla, arkitektët: Humbim një vlerë historike

më 3.2018 - Gazeta Express

“Do të shembet sepse ai nuk bën as për teatër komune dhe jo për një teatër kombëtar”, është shprehur Rama. I projektuar nga një prej arkitektëve më të njohur në botë, danezi Bjarke Ingels, teatri i ri...

Plagjiaturë dhe i skualifikuar...Dalin fakte kundërshtuese për projektin e ri të Teatrit

më 3.2018 - Gazeta Express

Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama ka prezantuar projektin e ri që do të ngrihet Teatri Kombëtar. Menjëherë pas prezantimit kanë dalë në dritë fakte kundërshtuese që tregojnë se projekti i arkitektit...

A e kopjoi Shqipëria projektin për teatrin e ri?! Reagon arkitektja nga Ukraina

më 3.2018 - Sovrani

Prej ditës së djeshme pasi kryeministri Edi Rama prezantoi projektin e ri të teatrit kombëtar, ka plasur një debat, pro apo kundër tij. Sot qarkulloi lajmi se projekti është kopjim i një studioje ukrainase,...

Artistët kundër projektit: Paqartësi për skenën dhe sallën qendrore

më 3.2018 - AlbPress

Share This Tags Pas prezantimit të projektit të ri për godinën e Teatrit Kombëtar, një grup i sindikatës së artistëve të skenës u mblodhën sot për të diskutuar rreth tij. “Kemi një mbledhje për të diskutuar...

Teatri i ri me 4 kulla, arkitektët: Humbim një vlerë historike

më 3.2018 - Sovrani

“Do të shembet sepse ai nuk bën as për teatër komune dhe jo për një teatër kombëtar”, është shprehur Rama. I projektuar nga një prej arkitektëve më të njohur në botë, danezi Bjarke Ingels, teatri i ri...

Artistët kundër projektit: Paqartësi për skenën dhe sallën qendrore

më 3.2018 - Sovrani

Pas prezantimit të projektit të ri për godinën e Teatrit Kombëtar, një grup i sindikatës së artistëve të skenës u mblodhën sot për të diskutuar rreth tij. “Kemi një mbledhje për të diskutuar për projektin...

Teatri i ri me 4 kulla, arkitektët: Humbim një vlerë historike

më 3.2018 - Insajderi

“Do të shembet sepse ai nuk bën as për teatër komune dhe jo për një teatër kombëtar”, është shprehur Rama. I projektuar nga një prej arkitektëve më të njohur në botë, danezi Bjarke Ingels, teatri i ri...

Ndrenika: Më kishin thënë se kryeministri e urren Teatrin, të ndërtohet vetëm nga shteti

më 3.2018 - Gazeta Express

“Teatri Kombëtar do të prishet dhe në gjurmën e saj do të ngrihet një i ri” Më këto fjali, kryeministri Edi Rama, e nisi ditën e djeshme, prezantimin e projektit për Teatrin e Ri Kombëtar, ku bëri me dije...

Problemi me teatrin në Shqipëri, kryebashkiaku i Tiranës Veliaj publikon projektin

më 3.2018 - Portalb

Kryetari i Bashkisë së Tiranës e cilëson projektin e ri të Teatrit Kombëtar tepër dinjitoz. I ftuar në emisionin “Koha për t’u zgjuar” nga gazetari Bashkim Hoxha në “News24”, Erion Veliaj thekson se ky...

Plagjiaturë dhe i skualifikuar…Dalin fakte kundërshtuese për projektin e ri të Teatrit

më 3.2018 - AlbPress

Share This Tags Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama ka prezantuar projektin e ri që do të ngrihet Teatri Kombëtar. Menjëherë pas prezantimit kanë dalë në dritë fakte kundërshtuese që tregojnë se projekti...

“Teatri”, Veliaj: Më në fund kemi një projekt dinjitoz të arkitektit më të mirë në botë

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANE- Kryetari i Bashkisë së Tiranës e cilëson projektin e ri të Teatrit Kombëtar tepër dinjitoz. I ftuar në emisionin “Koha për t’u zgjuar” nga gazetari Bashkim Hoxha në “News24”, Erion Veliaj thekson...

Veliaj: Kemi një projekt dinjitoz të arkitektit më të mirë në botë për teatrin

më 3.2018 - Albeu

Kryetari i Bashkisë së Tiranës e cilëson projektin e ri të Teatrit Kombëtar tepër dinjitoz. I ftuar në emisionin “Koha për t’u zgjuar” nga gazetari Bashkim Hoxha, Erion Veliaj thekson se ky projekt i është...

Teatri i ri Kombëtar, Veliaj: Më në fund kemi një projekt dinjitoz të arkitektit më të mirë në botë

më 3.2018 - Gazeta Tema

Kryetari i Bashkisë së Tiranës e cilëson projektin e ri të Teatrit Kombëtar tepër dinjitoz. I ftuar në emisionin “Koha për t’u zgjuar” nga gazetari Bashkim Hoxha, Erion Veliaj thekson se ky projekt i është...

Teatri i ri Kombëtar, Veliaj: Më në fund kemi një projekt dinjitoz të arkitektit më të mirë në botë

më 3.2018 - Gazeta Express

Kryetari i Bashkisë së Tiranës e cilëson projektin e ri të Teatrit Kombëtar tepër dinjitoz. I ftuar në emisionin “Koha për t’u zgjuar” nga gazetari Bashkim Hoxha, Erion Veliaj thekson se ky projekt i është...

“Teatri”, Veliaj: Kemi një projekt dinjitoz të arkitektit më të mirë në botë

më 3.2018 - Sot News

Kryetari i Bashkisë së Tiranës e cilëson projektin e ri të Teatrit Kombëtar si një projekt dinjitoz. I ftuar në emisionin “Koha për t’u zgjuar” Erion Veliaj tha se ky projekt i është besuar një prej arkitektëve...

Teatri, Veliaj: Projekt dinjitoz i arkitektit më të mirë në botë

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Kryetari i Bashkisë së Tiranës e cilëson projektin e ri të Teatrit Kombëtar tepër dinjitoz. I ftuar në emisionin “Koha për t’u zgjuar” nga gazetari Bashkim Hoxha, Erion Veliaj thekson se ky projekt i është...

Teatri i ri, Basha: Barbari e Ramës mbi historinë dhe kulturën, vepër korruptive

më 3.2018 - Indeks.mk

Kreu i opozitës Lulzim Basha reagoi pasi qeveria “Rama” prezantoi projektin e ri për Teatrin Kombëtar. Ai e quan një barbari që po i bëhet historisë dhe kulturës “Barbaria e Edi Ramës mbi historinë, kulturën...

Ndrenika: Rama më tha shih projektin para se të flasësh, pastaj iku…

më 3.2018 - Java News

Prezantimi i maketit të Teatrit të ri duket se i ka fashitur pjesërisht polemikat mes qeverisë dhe aktorëve. Por Robert Ndrenika duket se ka mbetur i mëdyshur nga ceremonia. Në fund të fjalës së kryeministrit,...

Teatri i ri Kombëtar, Veliaj: Projekt dinjitoz i arkitektit më të mirë në botë

më 3.2018 - Java News

Kryetari i Bashkisë së Tiranës e cilëson projektin e ri të Teatrit Kombëtar tepër dinjitoz. I ftuar në emisionin “Koha për t’u zgjuar” nga gazetari Bashkim Hoxha, Erion Veliaj thekson se ky projekt i është...

Ndrenika: Më kishin thënë se kryeministri e urren Teatrin, të ndërtohet vetëm nga shteti

më 3.2018 - AlbPress

Share This Tags “Teatri Kombëtar do të prishet dhe në gjurmën e saj do të ngrihet një i ri” Më këto fjali, kryeministri Edi Rama, e nisi ditën e djeshme, prezantimin e projektit për Teatrin e Ri Kombëtar,...

Basha: Teatri i ri, barbari mbi historinë dhe kulturën

më 3.2018 - Klan

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas prezantimit të projektit për Teatrin e ri Kombëtar,  projekt të cilin e quajti “ talibanizëm kulturor dhe historik” . Në një reagim në rrjetin...

Ylli Manjani: Teatri është çështje publike

më 3.2018 - Gazeta Telegraf

Çështja e Teatrit Kombëtar nuk është vetëm çështje e artistëve! Është gabim i madh të mendohet kështu! Për fat të keq, dëgjojmë edhe politikanë e deputetë që flasin për “të drejtat e artistëve”... Teatri...

TEATRI KOMBËTAR DO TË JEPET ME KONCESION

më 3.2018 - Gazeta Telegraf

Teatri i ri do të ndërtohet nga privati me koncesion Kritikët thonë se plani i kryeministrit për të ndërtuar një teatër të ri kombëtar është frymëzuar më së shumti nga dëshira për të dorëzuar tokën e teatrit...

Projekti i teatrit, Basha: Talibanizëm kulturor dhe një tjetër skemë grabitqare PPP

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha e quan talibanizëm kulturor dhe historik prishjen e teatrit kombëtar dhe ndërtimit e një tjetri. Në një status në “Facebook” pas prezantimit të projektit të teatrit të...

Projekti i TK, Basha: Talibanizëm, vepër korruptivo-kriminale e Ramës

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Kryeministria hapi dyert sot për artistët e rreshtuar pro dhe kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, të cilët ishin të pranishëm në prezantimin e projektit për godinën e re nga kreu i qeverisë Edi Rama dhe...

Teatri i ri, Basha: Barbari e Ramës mbi historinë dhe kulturën, vepër korruptive

më 3.2018 - Lajmi.net

Kreu i opozitës Lulzim Basha reagoi pasi qeveria “Rama” prezantoi projektin e ri për Teatrin Kombëtar. Ai e quan një barbari që po i bëhet historisë dhe kulturës “Barbaria e Edi Ramës mbi historinë, kulturën...

Teatri i ri, Basha: Barbari e Ramës mbi historinë dhe kulturën, vepër korruptive

më 3.2018 - Gazeta Express

Kreu i opozitës Lulzim Basha reagoi pasi qeveria “Rama” prezantoi projektin e ri për Teatrin Kombëtar. Ai e quan një barbari që po i bëhet historisë dhe kulturës “Barbaria e Edi Ramës mbi historinë, kulturën...

Projekti i Teatrit të ri Kombëtar, Basha: Talibanizëm kulturor

më 3.2018 - Sot News

Kryedemokrati Lulzim Basha në një status të publikuar në “Facebook”  sot projektin e paraqitur nga kryeministri Edi Rama lidhur me ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar, në vendin ku aktualisht ndodhet teatri...

S’i dha fjalën Ndrenikës, Berisha sulmon Ramën: Turp dhe vetëm turp!

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me një ‘incident’ që ndodhi gjatë fjalës së kreut të ekzekutivit Edi Rama sot me artistë, ku ky i fundit nuk i dha fjalën aktorit Robert Ndrenika....

Pas “sherrit” me Ramën, flet Robert Ndrenika: Pse kryeministri s’ma dha fjalën

më 3.2018 - Gazeta Express

Pasi kryeministri i refuzoi fjalën gjatë takimit për prezantimin e projektit të Teatrit Kombëtar, aktori Robert Ndrenika foli për mediat. Ndrenika pretendoi se nuk ishte lejuar të ndërhynte duke u shprehur...

Basha: Teatri i ri barbari, bllok kriminal betoni i Ramës

më 3.2018 - Shqiptarja

Kryetari i opozitës Lulzim Basha e ka sulmuar sot projektin e paraqitur nga kryeministri Edi Rama lidhur me ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar, në vendin ku aktualisht ndodhet teatri i vjetër. Rama tha...

Rama nuk i dha fjalën Robert Ndrenikës, Berisha: Trup i paparë

më 3.2018 - Gazeta Express

Ish- kryeministri Sali Berisha reagoi pas incidentit të vogël që ndodhi sot pasdite mes kryeministrit Edi Rama dhe aktorit të mirënjohur Robert Ndrenika. Gjatë prezantimit të projektit të ri të Teatrit...

TEATRI ËSHTË ÇËSHTJE PUBLIKE

më 3.2018 - NOA

Nga Ylli Manjani Çështja e Teatrit Kombëtar nuk është vetëm çështje e artistëve! Është gabim i madh të mendohet kështu! Për fat të keq, dëgjojmë edhe politikanë e deputetë që flasin për “të drejtat e artistëve”......

Teatri, Robert Ndrenika: Na kishin thënë s'na do, por Rama na dashka

më 3.2018 - Shqiptarja

Robert Ndrenika ishte ndër aktorët pjesëmarrës në prezantimin e projektit për Teatrin e ri Kombëtar nga kryeministri Edi Rama dhe arkitekti danez Bjorke Ingles. Duke iu referuar debateve për shembjen e...

Rama nuk e la të fliste në inaugurimin e teatrit, reagon aktori Robert Ndrenika

më 3.2018 - NOA

I vetmi aktor që qëndroi për 51 minuta  përballë  Edi Ramës, edhe pse e kishte kundërshtuar projektin e prishjes së Teatrit Kombëtar ekzistues, ishte artisit i madh Robert Ndrenika. Ashtu si aktorët e...

Rama s’ia dha fjalën, ironia e Robert Ndrenikës: Kryeministri na dashka

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Ashtu siç ishte paralajmëruar, kryeministri Edi Rama prezantoi pasditen e sotme projektin për Teatrin e ri Kombëtar, duke ripërsëritur se mbi gërmadhat e godinës aktuale do të ndërtohet një objekt që do...

Nuk i dha fjalën, Ndrenika pas prezantimit të projektit të Teatrit ironi me Ramën: Kryeministri na dashka

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANË- Ikona e skenës shqiptare Robert Ndrenika ka qenë një nga artistët e pranishëm në prezantimin e projektit të Teatrit Kombëtar. Pas prezantimit ai ka dhënë një prononcim të shkurtër për mediat ku...

Nuk e la të fliste, Robert Ndrenika ironizon hapur Ramën

më 3.2018 - Albeu

Ditën e sotme Edi Rama bëri një prezantim sëbashku me arkitektët në lidhje me Teatrin e ri Kombëtar. Kur në një moment aktori i mirënjohur Robert Ndrenika kërkoi fjalën, Rama i tha të shihte projektin...

Rama i thotë të presë Robert Ndrenikës dhe pastaj ikën, aktori bën ironi më pas

më 3.2018 - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot projektin e ri të Teatrit të ri. Në fjalën e tij Rama theksoi vendosmërinë e qeverisë “për të shembur teatrin ekzistues dhe ndërtimin mbi të, të një Teatri dinjitoz”....

Teatri i ri Kombëtar, Basha: Talibanizëm kulturor e historik, skemë grabitqare PPP

më 3.2018 - Java News

Kryetari i PD Lulzim Basha ka reaguar pas prezantimit të projektit të Teatrit të ri Kombëtar. Sipas Bashës, në vend të teatrit Kombëtar do të ngrihet një bllok pallatesh. Ai e ka quajtur këtë barbari mbi...

I refuzoi fjalën, Robert Ndrenika ironizon Ramën

më 3.2018 - TV Koha

Pasi nuk i dha fjalën në mbledhjen e organizuar në Kryeministri ku u prezantua projekti i Teatrit Kombëtar , aktori i madh Robert Ndrenika ka dhënë një prononcim të shkurtër për mediat jashtë sallës. Në...

Arkitekti Bjorke Ingles: Nder i jashtëzakonshëm të bëhem pjesë e transformimit të Tiranës

më 3.2018 - Klan

Arkitekti i njohur danez, Bjorke Ingles ka vlerësuar përpjekjet e Tiranës për t’u transformuar në një qytet sa më të jetueshëm për banorët e vet. Në nisjen e prezantimit të projektit të Teatrit të ri Kombëtar,...

Arkitekti danez Bjorke Ingles: Tirana e sotme, krejt tjetër nga ajo që pashë 7 vite më parë

më 3.2018 - Zhurnal

Arkitekti i njohur danez, Bjorke Ingles ka vlerësuar përpjekjet e Tiranës për tu transformuar në një qytet sa më të jetueshëm për banorët e vet. Në nisjen e prezantimit të projektit të Teatrit të ri Kombëtar,...

Kërkoi të fliste, Rama injoron plotësisht Robert Ndrenikën

më 3.2018 - Albeu

Me kullë apo pa kullë? Ky ka qenë prej kohësh debati i madh mes artistëve dhe politikës. Rama përballë shumë artistëve ka sqaruar se cfarë do të ndodhë në realitet me Tratrin e ri Kombëtar që pritet të...

“Përplasja” e Ramës me Robert Ndrenikën, kryeministri i refuzon fjalën

më 3.2018 - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama prezantoi pasditen e sotme projektin e Teatrit të ri Kombëtar. Në këtë takim morën pjesë edhe një pjesë e madhe e artistëve. Gjatë prezantimit Rama pati një “gricje” me aktorin e...

Arkitekti i teatrit: Tirana ka ndryshuar shumë, nder të bëhem pjesë e këtij transformimi

më 3.2018 - BalkanWeb

Arkitekti i njohur danez, Bjorke Ingles ka vlerësuar përpjekjet e Tiranës për tu transformuar në një qytet sa më të jetueshëm për banorët e vet. Në nisjen e prezantimit të projektit të Teatrit të ri Kombëtar,...

Teatri i ri, Basha: Barbari e Ramës mbi historinë dhe kulturën, vepër korruptive

më 3.2018 - AlbPress

Share This Tags Kreu i opozitës Lulzim Basha reagoi pasi qeveria “Rama” prezantoi projektin e ri për Teatrin Kombëtar. Ai e quan një barbari që po i bëhet historisë dhe kulturës “Barbaria e Edi Ramës mbi...

Arkitekti danez: Tirana ka ndryshuar shumë, nder i jashtëzakonshëm të bëhem pjesë e këtij transformimi

më 3.2018 - Gazeta Tema

Arkitekti i njohur danez, Bjorke Ingles ka vlerësuar përpjekjet e Tiranës për tu transformuar në një qytet sa më të jetueshëm për banorët e vet. Në nisjen e prezantimit të projektit të Teatrit të ri Kombëtar,...

Arkitekti i teatrit Bjorke Ingles: Tirana ka ndryshuar shumë, nder të bëhem pjesë e këtij transformimi

më 3.2018 - Sot News

Arkitekti i njohur danez, Bjorke Ingles ka vlerësuar përpjekjet e Tiranës për tu transformuar në një qytet sa më të jetueshëm për banorët e vet. Në nisjen e prezantimit të projektit të Teatrit të ri Kombëtar,...

Teatri, flet arkitekti danez: Trefishohet hapësira e godinës së re

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Teatri Kombëtar ka tashme një projekt, i cili do të prezantohet sot në orën 17.00 në hollin protokollar të COD në kryeministri. Bjarke Ingels, i njohur si djali i artë i arkitekturës daneze, dhe arkitekti...

Rama fyen aktorët: Teatri do të shembet!

më 3.2018 - TV Koha

Të ulur përballë kryeministrit Edi Rama ishin emra të mëdhenj, si Robert Ndrenika po ai zgjodhi të fyejë aktorët. Kryeministri tha se këta të sotmit, aktorët nuk kanë reputacionin e atyre që kundërshtonin...

“Përplasja” e Ramës me Robert Ndrenikën, kryeministri i refuzon fjalën

më 3.2018 - Tetova Sot

Kryeministri Edi Rama prezantoi pasditen e sotme projektin e Teatrit të ri Kombëtar. Në këtë takim morën pjesë edhe një pjesë e madhe e artistëve. Gjatë prezantimit Rama pati një “gricje” me aktorin e...

Robert Ndrenika kërkon fjalën në Kryeministri, Rama nuk e lejon të flasë: Prit se…!

më 3.2018 - Tetova Sot

Është zhvilluar këtë të hënë në Kryeministri, prezantimi i projektit të Teatrit të ri Kombëtar, ku të pranishëm ishin Kryeministri Edi Rama dhe një pjesë e artistëve. Në fjalën e tij shefi i qeverisë theksoi...

Sot projekti i ri i Teatrit, flet arkitekti danez: Trefishohet hapësira e godinës së re

më 3.2018 - Gazeta Tema

Teatri Kombëtar ka tashme një projekt, i cili do të prezantohet sot në orën 17.00 në hollin protokollar të COD në kryeministri. Bjarke Ingels, i njohur si djali i artë i arkitekturës daneze, dhe arkitekti...

Sot projekti i ri i Teatrit, flet arkitekti danez: Trefishohet hapësira e godinës së re

më 3.2018 - NOA

Teatri Kombëtar ka tashme një projekt, i cili do të prezantohet sot në orën 17.00 në hollin protokollar të COD në kryeministri. Bjarke Ingels, i njohur si djali i artë i arkitekturës daneze, dhe arkitekti...

Arkitekti danez Bjorke Ingles: Tirana e sotme, krejt tjetër nga ajo që pashë 7 vite më parë

më 3.2018 - Java News

Arkitekti i njohur danez, Bjorke Ingles ka vlerësuar përpjekjet e Tiranës për tu transformuar në një qytet sa më të jetueshëm për banorët e vet. Në nisjen e prezantimit të projektit të Teatrit të ri Kombëtar,...

“Përplasja” e Ramës me Robert Ndrenikën, kryeministri i refuzon fjalën

më 3.2018 - AlbPress

Share This Tags Kryeministri Edi Rama prezantoi pasditen e sotme projektin e Teatrit të ri Kombëtar. Në këtë takim morën pjesë edhe një pjesë e madhe e artistëve. Gjatë prezantimit Rama pati një “gricje”...

“Përplasja” e Ramës me Robert Ndrenikën, kryeministri i refuzon fjalën

më 3.2018 - Gazeta Telegraf

Kryeministri Edi Rama prezantoi pasditen e sotme projektin e Teatrit të ri Kombëtar. Në këtë takim morën pjesë edhe një pjesë e madhe e artistëve. Gjatë prezantimit Rama pati një “gricje” me aktorin e...

Sot prezantohet projekti i ri i Teatrit, arkitekti danez: Trefishohet hapësira e godinës së re

më 3.2018 - Java News

Teatri Kombëtar ka tashme një projekt, i cili do të prezantohet sot në orën 17.00 në hollin protokollar të COD në kryeministri. Bjarke Ingels, i njohur si djali i artë i arkitekturës daneze, dhe arkitekti...

“Kumbaro duhet të thirrej në Prokurori për Teatrin”

më 3.2018 - Respublica

Në lojën e përshtypjeve për të ardhmen e Teatrit Kombëtar do të hyjë edhe kryeministri Rama përmes degjesave me artistët. Sipas regjisorit Kastriot Çipi, transparenca lidhur me këtë projekt po trajtohet...

8 marsi i trishtë i aktorëve

më 3.2018 - Shqiptarja

8 marsi kaloi në punë, e pranishme në dëgjesën publike të organizuar nga artistët për Teatrin Kombëtar. Tek më kaloi në mendje kjo fjalë para se ta shkruaja, u emocionova. E kuptueshme që nuk pres që çdokush...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK