http://kariera.mk

Vulin: Ushtria e Kosovës mund të formohet vetëm me forcë brutale

më 3.2018 - BalkanWeb

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin thotë se në Kosovë mund të ketë vetëm një forcë të armatosur, e ajo është KFOR-i dhe për Serbinë kjo është e vetmja forcë e mundshme dhe e pranueshme. Siç raporton...

Vulin: Ushtria e Kosovës mund të formohet vetëm me forcë brutale

më 3.2018 - Telegrafi

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin thotë se në Kosovë mund të ketë vetëm një forcë të armatosur, e ajo është KFOR-i dhe për Serbinë kjo është e vetmja forcë e mundshme dhe e pranueshme. Siç raporton...

Vulin: Ushtria e Kosovës mund të formohet vetëm me forcë brutale

më 3.2018 - Telegrafi

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin thotë se në Kosovë mund të ketë vetëm një forcë të armatosur, e ajo është KFOR-i dhe për Serbinë kjo është e vetmja forcë e mundshme dhe e pranueshme. Siç raporton...

Serbia i frikësohet deklaratës së diplomatit amerikan për Ushtrinë

më 3.2018 - Medial

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Çështje Europiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, gjatë vizitës në Kosovë theksoi se SHBA-të do të vazhdojnë ta mbështesin fuqishëm transformimin e FSK-së në forca...

Vulin “kërcënon” ushtrinë e Kosovës

më 3.2018 - GazetaBlic

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin nuk po ndalet së marruri me shtetin e Kosovës. Ai kësaj radhe ka folur rreth ushtrisë. Vulin ka deklaruar sot se në Kosovë mund të ekzistojë vetëm një...

Vulin: Ushtria e Kosovës mund të formohet vetëm me forcë

më 3.2018 - Albeu

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin thotë se në Kosovë mund të ketë vetëm një forcë të armatosur, e ajo është KFOR-i dhe për Serbinë kjo është e vetmja forcë e mundshme dhe e pranueshme. Siç raporton...

‘Ushtria e Kosovës mund të formohet vetëm me forcë brutale’

më 3.2018 - GazetaBlic

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, thotë se në Kosovë mund të ketë vetëm një forcë të armatosur, e ajo është KFOR-i dhe për Serbinë kjo është e vetmja forcë e mundshme dhe e pranueshme . Siç...

Ministri serb i Mbrojtjes: Ushtria e Kosovës mund të formohet vetëm me forcë brutale

më 3.2018 - Gazeta Express

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, thotë se në Kosovë mund të ketë vetëm një forcë të armatosur, e ajo është KFOR-i dhe për Serbinë kjo është e vetmja forcë e mundshme dhe e pranueshme. Siç raporton...

Vulin: Në Kosovë mund të ekzistojë vetëm ushtria e KFOR

më 3.2018 - Albeu

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin thotë se vetëm një forcë e armatosur mund të ekzistojë në Kosovë dhe Metohi, dhe ajo është KFOR-i. Sipas tij, vetëm kjo është e pranueshme nga Serbia,...

Dialogun me Serbinë ta bëjë qeveria, sepse Thaçi dorëzohet herët, thotë Bilall Sherifi

më 3.2018 - Klan Kosova

“Së pari duhet të dakordohemi cka duam të flasim me Serbinë. Pastaj nuk do të kishte rëndësi kush e përfaqëson Kosovën në dialog. Mirë do të ishte që qeveria ta bëjë këtë gjë, sepse Thaçi në historinë...

Serbia i frikësohet deklaratës së diplomatit amerikan për Ushtrinë

më 3.2018 - Albeu

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Çështje Europiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, gjatë vizitës në Kosovë theksoi se SHBA-të do të vazhdojnë ta mbështesin fuqishëm transformimin e FSK-së në forca...

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën, Wess Mitchel në Shkup

më 3.2018 - Zëri i Amerikës

Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën, Wess Mitchel qëndroi të martën në Shkup, ku theksoi mbështetjen amerikane për reformat që po zbaton vendi si dhe për gjetjen e një zgjidhjeje për çështjen e emrit....

Serbia i frikësohet deklaratës së diplomatit amerikan për Ushtrinë

më 3.2018 - Lajmi.net

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Çështje Europiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, gjatë vizitës në Kosovë theksoi se SHBA-të do të vazhdojnë ta mbështesin fuqishëm transformimin e FSK-së në forca...

Sherifi: Dialogun me Serbinë ta bëjë qeveria, sepse Thaçi dorëzohet herët

më 3.2018 - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentar të NISMA, Bilall Sherifi, ka thënë se beson që negociatat me Serbinë, që pritet t’i japin qartësi raporteve mes dy vendeve, duhet t’u prijë qeveria, pasi presidenti Hashim Thaçi...

Vulin “kërcënon” ushtrinë e Kosovës

më 3.2018 - Infokusi

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin nuk po ndalet së marruri me shtetin e Kosovës. Ai kësaj radhe ka folur rreth ushtrisë. Vulin ka deklaruar sot se në Kosovë mund të ekzistojë vetëm një...

Vulin: Ushtria e Kosovës mund të formohet vetëm me forcë brutale

më 3.2018 - Almakos

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin thotë se në Kosovë mund të ketë vetëm një forcë të armatosur, e ajo është KFOR-i dhe për Serbinë kjo është e vetmja forcë e mundshme dhe e pranueshme. Siç raporton...

Fillon rregullimi i sheshit “Adem Jashari”

më 3.2018 - Medial

Prishtina 10 mars 2018 Pensionisti që ushqen zogjtë e Gërmisë Kur shumë qytetarë ecin në Gërmi për të marrë ajër të pastër, Naim Rashiti, një pensionist nga Prishtina, ka një mision tjetër. Çdo ditë, dimër...

‘Ushtria e Kosovës mund të formohet vetëm me forcë brutale’

më 3.2018 - Bota Press

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, thotë se në Kosovë mund të ketë vetëm një forcë të armatosur, e ajo është KFOR-i dhe për Serbinë kjo është e vetmja forcë e mundshme dhe e pranueshme.Siç raporton...

Vulin: Ushtria e Kosovës mund të formohet vetëm me forcë brutale

më 3.2018 - Gazeta Liria

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin thotë se në Kosovë mund të ketë vetëm një forcë të armatosur, e ajo është KFOR-i dhe për Serbinë kjo është e vetmja forcë e mundshme dhe e pranueshme . Siç raporton...

Vulin thotë se në Kosovë vetëm KFOR-i mund të jetë ushtri

më 3.2018 - Periskopi

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin thotë se vetëm një forcë e armatosur mund të ekzistojë në Kosovë, dhe ajo është KFOR-i. Sipas tij, vetëm kjo është e pranueshme nga Serbia. Ai këto i thatë...

Sipas Drecun, problemi i Kosovës trajtohet si pjesë e përplasjeve SHBA-Rusi

më 3.2018 - Klan Kosova

Mesazhi i parë që solli zyrtari amerikan Wess Mitchell është se problemi i Kosovës, si dhe qëndrimi i Shteteve të Bashkuara ndaj Serbisë, do të trajtohen si pjesë e konfrontimit të tyre gjeopolitik me...

Dialogun me Serbinë ta bëjë qeveria, sepse Thaçi dorëzohet herët

më 3.2018 - Gazeta e re

“Së pari duhet të dakordohemi cka duam të flasim me Serbinë. Pastaj nuk do të kishte rëndësi kush e përfaqëson Kosovën në dialog. Mirë do të ishte që qeveria ta bëjë këtë gjë, sepse Thaçi në historinë...

Pas shpikjes së ‘pakos amerikane’, Serbia thotë se ka pakon e saj

më 3.2018 - Gazeta e re

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Wess Mitchell gjatë një konference për media në Prishtinë, e ka mohuar se ka një ‘plan amerikan’ për Kosovën. “E kam lexuar këtë spekulim gjatë rrugës që po vija këtu....

Zyrtari amerikan Mitchell viziton sot Beogradin

më 3.2018 - 24 ore

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Europën dhe Euroazinë, Wess Mitchell ndodhet sot në kryeqytetin e Serbisë, ku mbërriti pas ndalesës në Prishtinë një ditë më parë. Ai do të takohet në Beograd me...

Wess Mitchell në takim me rininë

më 3.2018 - Klan Kosova

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell është takuar mëngjesin e së martës në Prishtinë me një grup të rinjsh. Në fillim të takimit mediat janë lejuar...

Pas deklaratave të Mitchell, serbët thonë Kosova po i përkeqëson marrëdhëniet SHBA-Rusi

më 3.2018 - Ina

Deklaratat e ndihmës sekretarit të Shtetit, Wess Mitchell të cilat i bëri një ditë më parë pas takimit me presidentin, Hashim Thaçi kanë shkaktuar reagime në Serbi. Gjatë qëndrimit të tij në Kosovë, Mitchell...

Mitchell bisedon më të rinjtë për problemet e tyre

më 3.2018 - Medial

Ndihmës Sekretari i Shtetit të ShBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell është takuar mëngjesin e së martës është takuar me të rinj. Në fillim të takimit mediet janë lejuar të marrin...

Mitchell sot në Serbi, temë me liderët shtetëror edhe Kosova

më 3.2018 - Klan Kosova

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Europë dhe Euroazi, Ëess Mitchel, pas vizitës së djeshme në Kosovë, sot të ta vizitojë Serbinë. Në Beograd ai do të takohet me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq,...

Pas deklaratave të Mitchell, serbët thonë Kosova po i përkeqëson marrëdhëniet SHBA-Rusi

më 3.2018 - Gazeta Express

Deklaratat e ndihmës sekretarit të Shtetit, Wess Mitchell të cilat i bëri një ditë më parë pas takimit me presidentin, Hashim Thaçi kanë shkaktuar reagime në Serbi. Gjatë qëndrimit të tij në Kosovë, Mitchell...

Mitchell bisedon më të rinjtë për problemet e tyre

më 3.2018 - Politiko

Ndihmës Sekretari i Shtetit të ShBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell është takuar mëngjesin e së martës është takuar me të rinj. Në fillim të takimit mediet janë lejuar të marrin...

Pas deklaratave të Mitchell, serbët thonë Kosova po i përkeqëson marrëdhëniet SHBA-Rusi

më 3.2018 - Politiko

Deklaratat e ndihmës sekretarit të Shtetit, Wess Mitchell të cilat i bëri një ditë më parë pas takimit me presidentin, Hashim Thaçi kanë shkaktuar reagime në Serbi. Gjatë qëndrimit të tij në Kosovë, Mitchell...

Mitchell bisedon më të rinjtë për problemet e tyre

më 3.2018 - GazetaBlic

Ndihmës Sekretari i Shtetit të ShBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell është takuar mëngjesin e së martës është takuar me të rinj. Në fillim të takimit mediet janë lejuar të marrin...

Mitchell bisedon më të rinjtë për problemet e tyre

më 3.2018 - Lajmi.net

Ndihmës Sekretari i Shtetit të ShBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell është takuar mëngjesin e së martës është takuar me të rinj. Në fillim të takimit mediet janë lejuar të marrin...

Pas deklaratave të Mitchell, serbët thonë Kosova po i përkeqëson marrëdhëniet SHBA-Rusi

më 3.2018 - Lajmi.net

Deklaratat e ndihmës sekretarit të Shtetit, Wess Mitchell të cilat i bëri një ditë më parë pas takimit me presidentin, Hashim Thaçi kanë shkaktuar reagime në Serbi. Gjatë qëndrimit të tij në Kosovë, Mitchell...

SHBA nuk merret me Kosovën, s'ka plan të ri

më 3.2018 - Albeu

Ndihmëssekretari amerikan Wess Mitchell nuk ka sjellë në Prishtinë ndonjë “plan të ri” për Kosovën , por ka rikonfirmuar mbështetjen e SHBA-së. Vizita e Mitchell vlerësohet si shtytje për proceset si demarkacioni,...

Pas vizitës në Kosovë, Mitchell në Serbi

më 3.2018 - RTV 21

Ai do të takohet me krerët serb Ndihmës sekretari i shtetit për Evropë dhe Euroazi, Wess Mitchell sot do të shkojë në kryeqytetin e Serbisë. Mitchell, i cili për në Beograd udhëton nga Prishtina, do të...

Ndihmës sekretari i ShBA-së viziton Serbinë

më 3.2018 - Gazeta e re

Ndihmës sekretari i shtetit për Evropë dhe Euroazi Wess Mitchell sot do të shkojë në kryeqytetin e Serbisë. Mitchell i cili për në Beograd udhëton nga Prishtina, do të takohet me presidentin serb Aleksandër...

Wess Mitchell: Në Ballkan ka rritje të rolit destruktiv të Rusisë

më 3.2018 - Gazeta 55

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Wess Mitchell po viziton Kosovën që të arrijë përparim në dialogun Kosovë-Serbi. Pas Kosovës ai do të vizitojë Beogradin Ndihmëssekretari...

Pas deklaratave të Mitchell, serbët thonë Kosova po i përkeqëson marrëdhëniet SHBA-Rusi

më 3.2018 - Fol

Deklaratat e ndihmës sekretarit të Shtetit, Wess Mitchell të cilat i bëri një ditë më parë pas takimit me presidentin, Hashim Thaçi kanë shkaktuar reagime në Serbi. Gjatë qëndrimit të tij në Kosovë, Mitchell...

Pas deklaratave të Mitchell, serbët thonë Kosova po i përkeqëson marrëdhëniet SHBA-Rusi

më 3.2018 - Bota Press

Deklaratat e ndihmës sekretarit të Shtetit, Wess Mitchell të cilat i bëri një ditë më parë pas takimit me presidentin, Hashim Thaçi kanë shkaktuar reagime në Serbi. Gjatë qëndrimit të tij në Kosovë, Mitchell...

Mitchell sot në Serbi

më 3.2018 - KosovaPress

Mitchell i cili për në Beograd udhëton nga Prishtina, do të takohet me presidentin serb Aleksandër Vuçiq, kryeministren Ana Brnabiq, ministrin e Punëve të Jashtme Ivica Daçiq dhe liderët e opozitës. Mitchell...

A ka SHBA ndonjë plan të ri për Kosovën? Kjo është përgjigja e ndihmëssekretarit amerikan

më 3.2018 - Periskopi

Ndihmëssekretari amerikan Wess Mitchell nuk ka sjellë në Prishtinë ndonjë “plan të ri” për Kosovën, por ka rikonfirmuar mbështetjen e SHBA-së. Vizita e Mitchell vlerësohet si shtytje për proceset si demarkacioni,...

SHBA-ja s’ka plan të ri për Kosovën

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Ndihmëssekretari amerikan Wess Mitchell nuk ka sjellë në Prishtinë ndonjë “plan të ri” për Kosovën, por ka rikonfirmuar mbështetjen e SHBA-së. Vizita e Mitchell vlerësohet si shtytje për proceset si demarkacioni,...

Mitchell: Kemi parë rritje të ndikimit rus në tërë Ballkanin

më 3.2018 - Alsat-M

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin aspiratat e shteteve të Ballkanit Perëndimor për integrime evropiane, ka deklaruar ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Wess Mitchell....

Zyrtari i lartë amerikan: Rusia po luan rol destruktiv në Ballkan

më 3.2018 - BalkanWeb

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Vess Mitchell, tha të hënën në Prishtinë se Rusia po luan një rol destruktiv në Ballkan duke shpërndarë dezinformata dhe duke dëmtuar institucionet...

Thaçi: Jemi të bekuar që kemi mbështetjen e plotë të SHBA-së

më 3.2018 - Lajmi.net

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, thotë se me Ndihmës-Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, kanë konstatuar se Kosova është konsoliduar si shtet, por...

Thaçi: Jemi të bekuar që kemi mbështetjen e plotë të SHBA-së

më 3.2018 - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, thotë se me Ndihmës-Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, kanë konstatuar se Kosova është konsoliduar si shtet, por ballafaqohet...

Thaçi: Jemi të bekuar që kemi mbështetjen e plotë të SHBA-së

më 3.2018 - Telegrafi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, thotë se  me Ndihmës-Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, kanë konstatuar se Kosova është konsoliduar si shtet, por...

“Zbulohet” arsyeja e vizitës në Kosovë, e ndihmës sekretarit të shtetit amerikan

më 3.2018 - GazetaBlic

Ish këshilltari i Isa Mustafës, Faton Abdullahu ka dhënë një version interesant të vizitës në Kosovë, të  Ndihmës sekretarit të shtetit  për Çështje Evropiane Wess Mitchell. Abdullahu ka thënë se MitchelL...

Berisha demanton lajmet për pakon amerikane për Kosovën

më 3.2018 - GazetaBlic

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Anton Berisha, ka komentuar lajmet nga mediat serbe për një pako amerikane për zgjidhjen përfundimtare të konfliktit Kosovë – Serbi. Ai ka thënë se këto...

Berisha: Serbia e ka qëllim krijimin e pasigurisë dhe devalvimin e situatës në Kosovë

më 3.2018 - Gazeta Express

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Anton Berisha, ka komentuar lajmet nga mediat serbe për një pako amerikane për zgjidhjen përfundimtare të konfliktit Kosovë – Serbi. Ai ka thënë se këto...

Thaçi: S’do lejojmë ndarje as shkëmbim territoresh

më 3.2018 - RTV 21

Mitchell: E rëndësishme të zgjidhet çështja e demarkacionit Ndihmës sekretar i shtetit Amerikan për çështje Evropiane dhe Evroazitke, Wess Mitchell, gjatë vizitës në Kosovës është takuar me presidentin...

Mesazhet e Amerikës për Kosovën

më 3.2018 - Koha.net

Vetëm 4 muaj pas betimit në detyrën e ndihmëssekretarit amerikan për Çështje Evropiane, Wess Mitchell ka ardhur për vizitë në Kosovë. Ai ka dhënë porosinë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë plan...

Thaçi thotë se Kosova është konsoliduar si shtet

më 3.2018 - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se Kosova është konsoliduar si shtet, por ballafaqohet me sfida rajonale e globale dhe përballja me to kërkon qasje gjeostrategjike të të gjithëve. Këtë konstatim...

Rolit destruktiv i Rusisë në Ballkan

më 3.2018 - Politiko

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Wess Mitchell, tha në Prishtinë se SHBA i mbështesin të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor në rrugën e tyre drejt strukturave evropiane. ...

Zëvendësministri Berisha: Serbia e ka qëllim krijimin e pasigurisë dhe devalvimin e situatës në Kosovë

më 3.2018 - Klan Kosova

Anton Berisha, zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, ka komentuar lajmet nga mediat serbe për një pako amerikane për zgjidhjen përfundimtare të konfliktit Kosovë – Serbi. Ai ka thënë se këto...

SHBA e vendosur për evropianizimin e Ballkanit nga ndikimi rus

më 3.2018 - Politiko

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin aspiratat e shteteve të Ballkanit Perëndimor për integrime evropiane dhe relaksim të raporteve ndër-shtetërore, ka deklaruar ndihmëssekretari amerikan i Shtetit...

Zyrtari amerikan demanton mediat serbe

më 3.2018 - Albinfo

Pikërisht çështja e kufirit me Malin e Zi ishte dhe tema qendrore e konferencës së tij të përbashkët për shtyp me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi Të hënën për një vizitë zyrtare Kosovën e ka vizituar...

Haradinaj: Jemi të përkushtuar për miqësi të përhershme me SHBA-të

më 3.2018 - Portalb

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Europiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, i cili po qëndron për vizitë zyrtare...

Thaçi: Jemi të bekuar që kemi mbështetjen e plotë të SHBA-së

më 3.2018 - Tetova Sot

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka shkruar në Facebook se sot së bashku me Ndihmës-Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, kanë konstatuar se Kosova është...

Wess Mitchell: Rusia po luan rol destruktiv në Ballkan

më 3.2018 - TV Koha

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Vess Mitchell, tha të hënën në Prishtinë se Rusia po luan një rol destruktiv në Ballkan duke shpërndarë dezinformata dhe duke dëmtuar institucionet...

Janjiq: Modeli i dy Gjermanive, zgjidhja më e mundshme për Kosovën

më 3.2018 - GazetaBlic

​Serbia dhe Kosova me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive, ka deklaruar drejtori i Forumit për marrëdhënie etnike Dushan Janjiq. Ai ka thënë se Serbia duhet ta nënshkruajë...

Haradinaj: Jemi të përkushtuar për miqësi të përhershme me SHBA-të

më 3.2018 - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Në...

Berisha demanton lajmet për pakon amerikane për Kosovën

më 3.2018 - Infokusi

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Anton Berisha, ka komentuar lajmet nga mediat serbe për një pako amerikane për zgjidhjen përfundimtare të konfliktit Kosovë – Serbi. Ai ka thënë se këto...

Janjiq: Modeli i dy Gjermanive, zgjidhja më e mundshme për Kosovën

më 3.2018 - Gazeta Express

​Serbia dhe Kosova me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive, ka deklaruar drejtori i Forumit për marrëdhënie etnike Dushan Janjiq. Ai ka thënë se Serbia duhet ta nënshkruajë...

Haradinaj pas takimit me Mitchell: Dialogu duhet të përmbyllet me njohje reciproke

më 3.2018 - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj është takuar me ndihmës sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Ëess Mitchell, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Në fokus të...

SHBA e vendosur për evropianizimin e Ballkanit nga ndikimi rus

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) mbështesin aspiratat e shteteve të Ballkanit Perëndimor për integrime evropiane dhe relaksim të raporteve ndër-shtetërore, ka deklaruar ndihmëssekretari...

Haradinaj bisedon për dialogun që do të udhëheqë Thaçi me zyrtarin Amerikan

më 3.2018 - Albeu

Kryeministri Ramush Haradinaj priti në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell , i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Në njoftimin...

HARADINAJ: E PAZËVENDËSUESHME MBËSHTETJA E SHBA-SË PËR KOSOVËN

më 3.2018 - TV21

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar sot me Ndihmës sekretarin amerikan për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell. Haradinaj pas takimit ka thënë se është e pazëvendësueshme...

Haradinaj: Jemi të përkushtuar për miqësi të përhershme me SHBA-të

më 3.2018 - Ina

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Në...

Thaçi: Jemi të bekuar që kemi mbështetjen e plotë të SHBA-së

më 3.2018 - Almakos

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, thotë se  me Ndihmës-Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, kanë konstatuar se Kosova është konsoliduar si shtet, por...

Haradinaj në takim me diplomatin amerikan: Ushtria, interes i veçantë për Kosovën

më 3.2018 - Medial

Haradinaj në takim me diplomatin amerikan: Ushtria, interes i veçantë për Kosovën Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot është takuar me Ndihmës Sekretarin amerikan, Wess Mitchell. Në rrjetin social...

Kryeministri takon ndihmës-sekretarin amerikan: Flasin për ushtrinë dhe dialogun me Serbinë

më 3.2018 - Gazeta Express

Kryeministri Ramush Haradinaj priti në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Në njoftimin...

Mitchell inkurajon të punohet më shumë në forcimin e sundimit të ligjit

më 3.2018 - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, i cili po qëndron për vizitë zyrtare...

Haradinaj në takim me diplomatin amerikan: Ushtria, interes i veçantë për Kosovën

më 3.2018 - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot është takuar me Ndihmës Sekretarin amerikan, Wess Mitchell. Në rrjetin social facebook, Haradinaj ka shkruar se Kosova dhe SHBA-ja kanë miqësi të përhershme....

“Interes i Kosovës është themelimi i ushtrisë dhe normalizimi i marrëdhënieve me Serbinë”

më 3.2018 - RTV 21

Haradinaj: E pazëvendësueshme mbështetja e ShBA-së për Kosovën Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar sot me Ndihmës sekretarin amerikan për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell....

“Në Ballkan ka rritje të rolit destruktiv të Rusisë”

më 3.2018 - Gazeta Tema

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Wess Mitchell po viziton Kosovën që të arrijë përparim në dialogun Kosovë-Serbi. Pas Kosovës ai do të vizitojë Beogradin. Ndihmëssekretari...

Haradinaj: Jemi të përkushtuar për miqësi të përhershme me SHBA-të

më 3.2018 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Në...

​Thaçi: Jemi të bekuar që kemi mbështetjen e plotë të SHBA-së

më 3.2018 - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka shkruar në Facebook se sot së bashku me Ndihmës-Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, kanë konstatuar se Kosova është...

Wess Mitchell: Në Ballkan ka rritje të rolit destruktiv të Rusisë

më 3.2018 - DW

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Wess Mitchell po viziton Kosovën që të arrijë përparim në dialogun Kosovë-Serbi. Pas Kosovës ai do të vizitojë Beogradin. Ndihmëssekretari...

Thaçi: Jemi të bekuar që kemi mbështetjen e plotë të SHBA-së

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, thotë se me Ndihmës-Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, kanë konstatuar se Kosova është konsoliduar si shtet, por ballafaqohet...

Zyrtari i lartë i SHBA takim me Thaçin: Dialogoni me Serbinë

më 3.2018 - Shqiptarja

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, është duke zhvilluar një konferencë për mediat në Kosovë me presidentin Hashim Thaçi. Në qendër të diskutimeve...

Vizita e diplomatit amerikan me mesazhe të qarta për Kosovën

më 3.2018 - Medial

Sot në Kosovë po qëndron Ndihmës Sekretari amerikan për Evropën dhe Euroazinë, Wess Mitchell. Ai së pari u takua me presidentin Thaçi ku edhe mbajti një konferencë për media. Kurse takim zhvilloi edhe...

Vizita e diplomatit amerikan me mesazhe të qarta për Kosovën

më 3.2018 - Lajmi.net

Sot në Kosovë po qëndron Ndihmës Sekretari amerikan për Evropën dhe Euroazinë, Wess Mitchell. Ai së pari u takua me presidentin Thaçi ku edhe mbajti një konferencë për media. Kurse takim zhvilloi edhe...

Vizita e diplomatit amerikan me mesazhe të qarta për Kosovën

më 3.2018 - GazetaBlic

Sot në Kosovë po qëndron Ndihmës Sekretari amerikan për Evropën dhe Euroazinë, Wess Mitchell. Ai së pari u takua me presidentin Thaçi ku edhe mbajti një konferencë për media. Kurse takim zhvilloi edhe...

Zyrtari amerikan në Prishtinë: S’kam ardhur të shpalos plan të ri për Kosovën

më 3.2018 - BalkanWeb

KOSOVE-Ndihmës sekretari i SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Euro-Aziatike, Wess Mitchell, pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se SHBA-të dhe Kosova kanë marrëdhënie shumë miqësore...

Haradinaj: Jemi të përkushtuar për miqësi të përhershme me SHBA-të

më 3.2018 - Shenja

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Europiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, i cili po qëndron për vizitë zyrtare...

Mitchell: Askush nuk ka veto sa i përket sigurisë së Kosovës

më 3.2018 - Shenja

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Çështje Europiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell i cili po qëndron në vizitë zyrtare në Kosovë në konferencën e përbashkët me presidentin e vendit Hashim Thaçi...

Berisha kërkon nga mediat që të mos bazohen në raportimet e mediave serbe

më 3.2018 - Sovrani

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Anton Berisha, ka komentuar lajmet nga mediat serbe për një pako amerikane për zgjidhjen përfundimtare të konfliktit Kosovë – Serbi. Ai ka thënë se këto...

Kryeministri takon ndihmës-sekretarin amerikan: Flasin për ushtrinë dhe dialogun me Serbinë

më 3.2018 - Tetova Sot

Kryeministri Ramush Haradinaj priti në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Në njoftimin...

Janjiq: Modeli i dy Gjermanive, zgjidhja më e mundshme për Kosovën

më 3.2018 - Tetova Sot

Serbia dhe Kosova me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive, ka deklaruar drejtori i Forumit për marrëdhënie etnike Dushan Janjiq. Ai ka thënë se Serbia duhet ta nënshkruajë...

Serbët nuk presin shumë nga Wess Mitchell

më 3.2018 - Klan Kosova

Analisti politik serb, Dejan Vuk Stankoviq beson se zgjidhja për statusin e Kosovës të cilën sipas spekulimeve të mediave serbe e sjellë me vete, ndihmës sekretari i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike,...

Pas shpikjes së ‘pakos amerikane’, Serbia thotë se e ka pakon e saj

më 3.2018 - Lajmi.net

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Wess Mitchell gjatë një konference për media në Prishtinë, e ka mohuar se ka një ‘plan amerikan’ për Kosovën. “E kam lexuar këtë spekulim gjatë rrugës që po vija këtu....

THAÇI: JEMI TË BEKUAR QË KEMI MBËSHTETJEN E PLOTË TË SHBA-SË

më 3.2018 - AlbPortali

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka shkruar në Facebook se sot së bashku me Ndihmës-Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, kanë konstatuar se Kosova është...

Një plan i ri amerikan për Kosovën? Zyrtari amerikan: Spekulime, jam këtu për dialogun

më 3.2018 - BalkanWeb

PRISHTINE- Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin aspiratat e shteteve të Ballkanit Perëndimor për integrime evropiane dhe relaksim të raporteve ndër-shtetërore. Kështu ka deklaruar ndihmëssekretari...

Mitchell takon Haradinajn

më 3.2018 - Lajmi.net

Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit, Wess Mitchel sot është duke qëndruar në Kosovë. Pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, Mitchell është takuar edhe me kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj, raporton...

Mitchell: Zgjidhja e kufirit me Malin e Zi, e rëndësishme

më 3.2018 - Alsat-M

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin aspiratat e shteteve të Ballkanit Perëndimor për integrime evropiane dhe relaksim të raporteve ndër-shtetërore, ka deklaruar ndihmëssekretari amerikan i Shtetit...

Kosova të ndahet si Gjermania, kjo është zgjidhja

më 3.2018 - Albeu

Serbia dhe Kosova me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive, ka deklaruar drejtori i Forumit për marrëdhënie etnike Dushan Janjiq . Ai ka thënë se Serbia duhet ta nënshkruajë...

THAÇI: JEMI TË BEKUAR QË KEMI MBËSHTETJEN E PLOTË TË SHBA-SË

më 3.2018 - Fakti Ditor

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka shkruar në Facebook se sot së bashku me Ndihmës-Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, kanë konstatuar se Kosova është...

Thaçi: Nuk ka Arsye për Vonimin e Demarkacionit

më 3.2018 - Kallxo

Ndihmës-Sekretari Mitchell ka thënë se nuk ka ardhur në Kosovë për të paraqitur ndonjë plan të veçantë për bisedimet në mes të Kosovës dhe Serbisë. Çështja e Ratifikimit të Demarkacionit me Malin e Zi...

Thaçi: S’do lejojmë ndarje as shkëmbim territoresh

më 3.2018 - RTV 21

Mirchell dhe Thaçi biseduan edhe për demarkacionin me Malin e Zi Ndihmës sekretari i shtetit për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, ka përshëndetur progresin e arritur në Kosovë pas dhjetë...

SHBA e vendosur për evropianizimin e Ballkanit nga ndikimi rus

më 3.2018 - Portalb

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin aspiratat e shteteve të Ballkanit Perëndimor për integrime evropiane dhe relaksim të raporteve ndër-shtetërore, ka deklaruar ndihmëssekretari amerikan i Shtetit...

Haradinaj i përkushtuar në miqësi të përhershme me SHBA-të

më 3.2018 - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, i cili është duke qëndruar për vizitë zyrtare në...

Haradinaj: Jemi të përkushtuar për miqësi të përhershme me SHBA-të

më 3.2018 - Almakos

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Në...

​Thaçi: Jemi të bekuar që kemi mbështetjen e plotë të SHBA-së

më 3.2018 - KosovaPress

Postimi i Thaçi në Facebook: Me Ndihmës-Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, sot biseduam për të ardhmen euroatlantike të Kosovës dhe tërë rajonit. Ne...

Ndarja e Kosovës? Zyrtari amerikan: Janë vetëm spekulime

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin aspiratat e shteteve të Ballkanit Perëndimor për integrime evropiane dhe relaksim të raporteve ndër-shtetërore, ka deklaruar ndihmës sekretari amerikan i Shtetit...

Mitchell: Rusia po luan rol destruktiv në Ballkan

më 3.2018 - Koha.net

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Wess Mitchell, tha të hënën në Prishtinë se Rusia po luan një rol destruktiv në Ballkan duke shpërndarë dezinformata dhe duke dëmtuar institucionet...

Mitchell: “Pako e SHBA-së për Serbinë” që lidhet me Kosovën – spekulim

më 3.2018 - Klan Kosova

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell,  ka thënë se ai nuk ka ardhur këtu që të shpalos ndonjë plan të veçantë apo pako për Kosovën, siç kanë raportuar...

Mitchell: Kosova ta zgjidh çështjen e Demarkacionit

më 3.2018 - Zhurnal

Prishtinë, 12 mars - Zëvendë sekretari amerikan i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Ëess Mitchell i cili po qëndron për vizitë në Prishtinë ka rikonfirmuar mbështetjen e Amerikës ndaj Kosovës...

Haradinaj: Jemi të përkushtuar për miqësi të përhershme me SHBA-të

më 3.2018 - AlbPortali

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Europiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, i cili po qëndron për vizitë zyrtare...

Mitchell: Nuk kam ardhur të shpalos ndonjë plan të ri për Kosovën

më 3.2018 - Telegrafi

Ndihmës sekretari i SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Euro-Aziatike, Wess Mitchell, pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se SHBA-të dhe Kosova kanë marrëdhënie shumë miqësore dhe...

Drecun e pranon: Para Serbisë shtrihen ditë të vështira

më 3.2018 - Java News

Gazeta e Beogradit “Veçernje novosti” vazhdon të merret me atë që ajo e quan “pako e re për Kosovën” e që vjen nga SHBA-ja, transmeton Koha.net. Kjo pako, sipas kësaj gazete, do të mund të gjendet para...

SHBA ultimatum Kosovës, miratoni “kufirin”

më 3.2018 - Vizion Plus

Ndihmës sekretari amerikan  i Shtetit për Europën dhe Euroazinë Wess Mitchell e ka nisur me Kosovën turin e tij ballkanik i cili do të zgjasë deri më 17 mars. Pasi ka takuar  presidentin Hahim Thaçi, në...

Mitchell: Nuk kam ardhur të paraqes ndonjë plan të ri për Kosovën

më 3.2018 - Medial

Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit, Wess Mitchel në konferencën për media që e ka mbajtur bashkë me presidentin Thaçi, është pyuetuir edhe për “planin amerikan” që sipas medieve në Serbi, ai do t’ia...

Mitchell: Kosova ta zgjidh çështjen e Demarkacionit

më 3.2018 - Klan Kosova

Zëvendë sekretari amerikan i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Ëess Mitchell i cili po qëndron për vizitë në Prishtinë ka rikonfirmuar mbështetjen e Amerikës ndaj Kosovës dhe Ballkanit Perëndimor....

Mitchell: Pako e re për Kosovën nga SHBA, spekulim

më 3.2018 - Klan Kosova

Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell i ka quajtur si jo të vërteta raportimet e mediave serbe  dhe ai nuk ka ardhur këtu që të shpalos ndonjë plan...

Thaçi pas takimit me Mitchell: Askush nuk ka asnjë arsye që të vonojë votimin e demarkacionit

më 3.2018 - Telegrafi

Presidenti i vendit Hashim Thaçi në një konferencë për media së bashku me ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, ka përsëritur se çështja e demarkacionit...

Modeli i dy Gjermanive, zgjidhja më e mundshme për Kosovën

më 3.2018 - Gazeta Express

Serbia dhe Kosova me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive, ka deklaruar drejtori i Forumit për marrëdhënie etnike Dushan Janjiq. Ai ka thënë se Serbia duhet ta nënshkruajë...

Janjiq: Modeli i dy Gjermanive, zgjidhja më e mundshme për Kosovën

më 3.2018 - Koha.net

Serbia dhe Kosova me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive, ka deklaruar drejtori i Forumit për marrëdhënie etnike Dushan Janjiq. Ai ka thënë se Serbia duhet ta nënshkruajë...

Berisha i AAK-së: Serbia e ka qëllim krijimin e pasigurisë në Kosovë

më 3.2018 - Periskopi

Anton Berisha, zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, ka komentuar lajmet nga mediat serbe për një pako amerikane për zgjidhjen përfundimtare të konfliktit Kosovë – Serbi. Ai ka thënë se këto...

Thaçi pas takimit me Mitchell: Nuk pranojmë ndarje, shkëmbim territoresh apo ndonjë autonomi

më 3.2018 - Klan Kosova

Në Kosovë për vizitë zyrtare është duke qëndruar Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell. Ai sapo ka zhvilluar një takim me presidentin, Hashim Thaçi....

Mitchell: Nuk jam këtu për një plan të ri për Kosovën

më 3.2018 - Ina

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Mitchell ka thënë se ndihet i lumtur që vizitën e filloi...

Mitchell: Amerika mbështetë transformimin e FSK-së, Kosova ta vazhdojë dialogun dhe të ratifikohet Demarkacioni

më 3.2018 - Politiko

Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit, Wess Mitchel ka folur në një konferencë për media në lidhje me vizitën e tij të parë në Kosovë. Ka folur për Dialogun, Demarkacionin, Ushtrinë dhe “planin Amerikan...

Diplomati amerikan mohon se i ka sjellë Vuçiqit një pako për Kosovën

më 3.2018 - Gazeta Express

Ndihmës-Sekretari amerikan i Shtetit, Wess Mitchell ka mohuar të ketë ardhur në Ballkan me një pako që, sipas mediave serbe, administrata e Trumpit ka një plan specifik për Serbinë dhe Kosovën e që do...

Janjiq: Modeli i dy Gjermanive, zgjidhja më e mundshme për Kosovën

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Serbia dhe Kosova me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive, ka deklaruar drejtori i Forumit për marrëdhënie etnike Dushan Janjiq. Ai ka thënë se Serbia duhet ta nënshkruajë...

SHBA e vendosur për evropianizimin e Ballkanit nga ndikimi rus

më 3.2018 - Evropa e Lirë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin aspiratat e shteteve të Ballkanit Perëndimor për integrime evropiane dhe relaksim të raporteve ndër-shtetërore, ka deklaruar ndihmëssekretari amerikan i Shtetit...

Mitchell: Nuk kam ardhur të paraqes ndonjë plan të ri për Kosovën

më 3.2018 - Politiko

Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit, Wess Mitchel në konferencën për media që e ka mbajtur bashkë me presidentin Thaçi, është pyetur edhe për “planin amerikan” që sipas medieve në Serbi, ai do t’ia praqes...

Mitchell tha se zgjidhja e Demarkacionit është e rëndësishme

më 3.2018 - RTV 21

Thaçi tha se askush nuk ka arsye që ta vonojë çështjen e demarkacionit Ndihmës sekretari i shtetit për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell tha sot se Kosova ka marrë hapa të rëndësishëm....

Propozohet modeli i dy Gjermanive për Kosovën

më 3.2018 - Periskopi

Serbia dhe Kosova me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive, ka deklaruar drejtori i Forumit për marrëdhënie etnike Dushan Janjiq. Ai ka thënë se Serbia duhet ta nënshkruajë...

Thaçi pas takimit me Mitchell: Kosova nuk do të lejojë asnjë formë të ndarjes apo shkëmbimit të territoreve

më 3.2018 - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar sot me Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell. Pas takimit, Thaçi ka deklaruar se SHBA-të janë partner...

Mitchell: Mos spekulloni, nuk ka plan shtesë për Kosovën dhe Serbinë

më 3.2018 - Albeu

Presidenti Hashim Thaçi ka mbajtur konferencë të përbashkët me ndihmës sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell , i cili ka arritur sot në Prishtinë për një...

Wes Mitchell: Rusia po luan rol destruktiv në Ballkan

më 3.2018 - Zëri i Amerikës

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Vess Mitchell, tha të hënën në Prishtinë se Rusia po luan një rol destruktiv në Ballkan duke shpërndarë dezinformata dhe duke dëmtuar institucionet...

Kosova dhe Serbia me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive

më 3.2018 - Fakti Ditor

Serbia dhe Kosova me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive, ka deklaruar drejtori i Forumit për marrëdhënie etnike Dushan Janjiq. Ai ka thënë se Serbia duhet ta nënshkruajë...

Mitchell: Nuk kam ardhur të paraqes ndonjë plan të ri për Kosovën

më 3.2018 - Lajmi.net

Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit, Wess Mitchel në konferencën për media që e ka mbajtur bashkë me presidentin Thaçi, është pyuetuir edhe për “planin amerikan” që sipas medieve në Serbi, ai do t’ia...

SHBA sjell mesazh për ushtrinë: Askush s’mund të vë veto për sigurinë e Kosovës

më 3.2018 - Gazeta Express

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Ëess Mitchell, po qëndron sot në Prishtinë, gjersa takimin e parë e ka realizuar me Presidentin Hashim Thaci. Mitchell ka...

Mitchell: Amerika mbështetë transformimin e FSK-së, Kosova ta vazhdojë dialogun dhe të ratifikohet Demarkacioni

më 3.2018 - GazetaBlic

Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit, Wess Mitchel ka folur në një konferencë për media në lidhje me vizitën e tij të parë në Kosovë. Ka folur për Dialogun, Demarkacionin, Ushtrinë dhe “planin Amerikan...

Mitchell: Amerika mbështetë transformimin e FSK-së, Kosova ta vazhdojë dialogun dhe të ratifikohet Demarkacioni

më 3.2018 - Lajmi.net

Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit, Wess Mitchel ka folur në një konferencë për media në lidhje me vizitën e tij të parë në Kosovë. Ka folur për Dialogun, Demarkacionin, Ushtrinë dhe “planin Amerikan...

Janjiq: Modeli i dy Gjermanive, zgjidhja më e mundshme për Kosovën

më 3.2018 - Bota Press

Serbia dhe Kosova me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive, ka deklaruar drejtori i Forumit për marrëdhënie etnike Dushan Janjiq. Ai ka thënë se Serbia duhet ta nënshkruajë...

Thaçi: Kosova nuk do të lejojë asnjë formë të ndarjes apo shkëmbimit të territoreve

më 3.2018 - Medial

Thaçi: Kosova nuk do të lejojë asnjë formë të ndarjes apo shkëmbimit të territoreve Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar sot me Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane...

Kosova dhe Serbia me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive

më 3.2018 - Sovrani

Serbia dhe Kosova me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive, ka deklaruar drejtori i Forumit për marrëdhënie etnike Dushan Janjiq. Ai ka thënë se Serbia duhet ta nënshkruajë...

Drecun: Janë kohë të vështira për Serbinë

më 3.2018 - Telegrafi

Kryetari i Komisionit Parlamentar për Kosovën, Milovan Drecun, për “Novosti”, përcjell Telegrafi, ka thënë se propozimet e përcaktuara në “dokumentin amerikan” për Serbinë nuk ofrojnë asgjë të re dhe nuk...

Thaçi para diplomatit amerikan: S'ka ndarje, e as autonomi për Veriun

më 3.2018 - Gazeta Express

Presidenti Hashim Thaçi ka mbajtur konferencë të përbashkët me ndihmës sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, i cili ka arritur sot në Prishtinë për një...

Mitchell: Nuk jam këtu për një plan të ri për Kosovën

më 3.2018 - Koha.net

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Mitchell ka thënë se ndihet i lumtur që vizitën e filloi...

Thaçi: Kosova nuk do të lejojë asnjë formë të ndarjes apo shkëmbimit të territoreve

më 3.2018 - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar sot me Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell. Pas takimit, Thaçi ka deklaruar se SHBA-të janë partner...

Thaçi deklarohet pas takimit me Mitchell: Nuk pranojmë ndarje, shkëmbim territoresh apo ndonjë autonomi

më 3.2018 - GazetaBlic

Në Kosovë për vizitë zyrtare është duke qëndruar Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell. Ai sapo ka zhvilluar një takim me presidentin, Hashim Thaçi....

Ndihmës-sekretari amerikan takohet me Haradinajn, diskutojnë për ushtrinë dhe dialogun me Serbinë

më 3.2018 - Sovrani

Kryeministri Ramush Haradinaj priti në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Në njoftimin...

Vizita e diplomatit amerikan me mesazhe të qarta për Kosovën

më 3.2018 - Gazeta Liria

Sot në Kosovë po qëndron Ndihmës Sekretari amerikan për Evropën dhe Euroazinë, Wess Mitchell. Ai së pari u takua me presidentin Thaçi ku edhe mbajti një konferencë për media. Kurse takim zhvilloi edhe...

Zyrtari i SHBA: Nuk kemi plan të ri për Kosovën! Tezat për ndarje? Spekulime!

më 3.2018 - Java News

Vizita e Ndihmës/Sekretarit të Shtetit të Shteteve të Bashkuara për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike në Prishtinë u interpretua nga mediat në Beograd si sinjali i një “pakoje” të re të Uashingtonit...

Nis konferenca Thaçi –Mitchel

më 3.2018 - Gazeta Express

Zyrtari i lartë i State Departamentit ka arritur në Aeroportin e Prishtinës. Aty ai po takon Presidentin Hahsim Thaci. Pas pak dy bashkëbiseduesit pritet të dalin në konferencë për media. Ndihmës sekretari...

Mediat serbe: Wess Mitchell , eksperti i NATO-s – kritik i Putinit

më 3.2018 - Klan Kosova

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropë dhe Euroazi, Wess Mitchell, do të takohet të mërkurën në Beograd me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Portali serb ‘Tanjug” gjatë raportimit të lajmit...

Djuric thotë se Serbia nuk do të bisedojë për atë që pritet të propozojnë SHBA’të

më 3.2018 - Gazeta Express

Drejtori i zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Djuric, ka thënë se Serbia e ka “paketën e vete” për çështjen e Kosovës dhe se do të mbrojë pozicionin e saj dhe se nuk ka nevojë të bisedohet për...

Mitchell: Të punohet më shumë në forcimin e sundimit të ligjit, por edhe në rritjen ekonomike

më 3.2018 - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ndihmës sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, i cili po qëndron për vizitë zyrtare...

Haradinaj: Jemi të përkushtuar për miqësi të përhershme me SHBA-të

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, i cili po qëndron për vizitë zyrtare...

Haradinaj: Jemi të përkushtuar për miqësi të përhershme me SHBA-të

më 3.2018 - Bota Press

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, i cili po qëndron për vizitë zyrtare...

Asociacioni dhe ulësja e Kosovës në OKB – në katërpikëshin e SHBA-së për Serbinë

më 3.2018 - Klan Kosova

Dje është raportuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do t’i dorëzojnë një pako me katër pika Serbisë që lidhet me Kosovën. Mediumi që raportoi për të “Vecernje Novosti”,  thotë se kjo pako do të jetë...

Mediat serbe: Wess Mitchell, eksperti i NATO-s – kritik i Putinit

më 3.2018 - GazetaBlic

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropë dhe Euroazi, Wess Mitchell, do të takohet të mërkurën në Beograd me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Portali serb ‘Tanjug” gjatë raportimit të lajmit...

Haradinaj: Jemi të përkushtuar për miqësi të përhershme me SHBA-të

më 3.2018 - KosovaPress

Në fokus të bisedës ishin zhvillimet politike në vend, mbështetja që SHBA-të po japin në ndërtimin dhe konsolidimin e Kosovës, si dhe thellimi i bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve. Haradinaj falënderoi...

Haradinaj: Me Ndihmës – Sekretarin amerikan diskutuam për themelimin e ushtrisë

më 3.2018 - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe Ndihmës Sekretari amerikan, ëess Mitchell, kanë diskutuar për integrimin e Kosovës në mekanizmat ndërkombëtar, sundimin e ligjit, zhvillimin ekonomik, themelimin e ushtrisë...

SHBA sjell mesazh për ushtrinë: Askush s’mund të vë veto për sigurinë e Kosovës

më 3.2018 - AlbPortali

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Ëess Mitchell, po qëndron sot në Prishtinë, gjersa takimin e parë e ka realizuar me Presidentin Hashim Thaci. Loading... Mitchell...

SHBA-ja sjell mesazh për ushtrinë: Askush s’mund të vërë veto për sigurinë e Kosovës

më 3.2018 - Tetova Sot

Ndihmëssekretari i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, po qëndron sot në Prishtinë. Takimin e parë e ka realizuar me Presidentin Hashim Thaçi në Aeroportin e Sllatinës ku edhe...

SHBA-ja sjell mesazh për ushtrinë: Askush s’mund të vërë veto për sigurinë e Kosovës

më 3.2018 - Tetova Sot

Ndihmëssekretari i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, po qëndron sot në Prishtinë. Takimin e parë e ka realizuar me Presidentin Hashim Thaçi në Aeroportin e Sllatinës ku edhe...

Trump nesër ia shpalos planin Vuçiçit për Kosovën

më 3.2018 - Albeu

Ndihmëssekretari i ri i Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, shkon nesër në Beograd dhe nuk përjashtohet mundësia që qeverisë serbe t’i paraqesë një projekt-tekst në lidhje me...

Thaçi para diplomatit amerikan: S’ka ndarje e as autonomi për Veriun

më 3.2018 - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka mbajtur konferencë të përbashkët me ndihmëssekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, i cili ka arritur sot në Prishtinë...

Drecun: Para Serbisë janë ditë të vështira

më 3.2018 - Gazeta Express

Gazeta e Beogradit “veçernje novosti” edhe sot vazhdon të merret me atë që ajo e quan “pako e re për Kosovën” e që vjen nga SHBA-ja Kjo pako, sipas kësaj gazete, do të mund të gjendet para zyrtarëve serbë...

Asociacioni dhe ulësja e Kosovës në OKB – në katërpikëshin e SHBA-së për Serbinë

më 3.2018 - GazetaBlic

Dje është raportuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do t’i dorëzojnë një pako me katër pika Serbisë që lidhet me Kosovën. Mediumi që raportoi për të “Vecernje Novosti”, thotë se kjo pako do të jetë...

Ndihmës/Sekretari i SHBA: Votoni demarkacionin! Rruga e vetme integrimi në BE

më 3.2018 - Java News

Një ditë përpara asaj që po lakohet në vazhden e disa takimeve të dështuara, si data e mbajtjes së seancës së demarkacionit, Kosovën e vizitoi ndihmës/Sekretari Amerikan i Shtetit për Europen dhe Euro-Azinë,...

SHBA sjell mesazh për ushtrinë: Askush s’mund të vë veto për sigurinë e Kosovës

më 3.2018 - Fakti Ditor

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Ëess Mitchell, po qëndron sot në Prishtinë, gjersa takimin e parë e ka realizuar me Presidentin Hashim Thaci. Mitchell ka...

Administrata e Trumpit i dërgon nesër Vuçiqit planin për Kosovën

më 3.2018 - Gazeta Express

Ndihmës Sekretari i ri i Shtetit për çështjet evropiane dhe euroaziatike wess Mitchell shkon nesër në Beograd dhe nuk përjashtohet mundësia që qeverisë serbe t’i paraqet një projekt-tekst në lidhje me...

Drecun: Para Serbisë janë ditë të vështira

më 3.2018 - Koha.net

Gazeta e Beogradit “veçernje novosti” edhe sot vazhdon të merret me atë që ajo e quan “pako e re për Kosovën” e që vjen nga SHBA-ja, transmeton Koha.net. Kjo pako, sipas kësaj gazete, do të mund të gjendet...

Mitchell: Nuk kam ardhur të shpalos ndonjë plan të ri për Kosovën

më 3.2018 - Almakos

Ndihmës sekretari i SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Euro-Aziatike, Wess Mitchell, pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se SHBA-të dhe Kosova kanë marrëdhënie shumë miqësore dhe...

Thaçi pas takimit me Mitchell: Askush nuk ka asnjë arsye që të vonojë votimin e demarkacionit

më 3.2018 - Almakos

Presidenti i vendit Hashim Thaçi në një konferencë për media së bashku me ndihmës sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, ka përsëritur se çështja e demarkacionit...

SHBA sjell mesazh për ushtrinë: Askush s’mund të vë veto për sigurinë e Kosovës

më 3.2018 - Tetova Sot

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Ëess Mitchell, po qëndron sot në Prishtinë, gjersa takimin e parë e ka realizuar me Presidentin Hashim Thaci. Mitchell ka...

Thaçi: Kosova ka qenë dhe është, nuk pranon ndarja apo autonomi!

më 3.2018 - Infokusi

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell ka arritur në Kosovë ku është pritur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi. Pas pritjes, dyshja kanë mbajtur...

Ndihmës sekretari i shtetit tregon nëse SHBA do krijojë një pako e re për Kosovën

më 3.2018 - Infokusi

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se ai nuk ka ardhur këtu që të shpalos ndonjë plan...

SHBA e vendosur për evropianizimin e Ballkanit nga ndikimi rus

më 3.2018 - Gazeta e re

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin aspiratat e shteteve të Ballkanit Perëndimor për integrime evropiane dhe relaksim të raporteve ndër-shtetërore, ka deklaruar ndihmëssekretari amerikan i Shtetit...

Daçiq për ‘pakon amerikane’: Njohja e pavarësisë së Kosovës e papranueshme

më 3.2018 - Zhurnal

Prishtinë, 12 mars - Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se vizita e ndihmës sekretarit të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell në Beograd është shumë e rëndësishme....

Thaçi: S’do lejojmë ndarje as shkëmbim territoresh

më 3.2018 - Gazeta e re

Ndihmës sekretari i shtetit për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, ka përshëndetur progresin e arritur në Kosovë pas dhjetë vjetësh pavarësi, ndërsa i ka quajtur spekulime raportimet e...

Nis konferenca Thaçi –Mitchel (LIVE)

më 3.2018 - Tetova Sot

Zyrtari i lartë i State Departamentit ka arritur në Aeroportin e Prishtinës. Aty ai po takon Presidentin Hahsim Thaci. Pas pak dy bashkëbiseduesit pritet të dalin në konferencë për media. Ndihmës sekretari...

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit sot në Kosovë

më 3.2018 - Evropa e Lirë

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Wess Mitchell, nis sot vizitën në Prishtinë, Shkup, Beograd, Athinë dhe Nikozi. Mitchell do të takojë sot zyrtarët e Kosovës, përfshirë presidentin...

Janjiq: Modeli i dy Gjermanive, zgjidhja më e mundshme për Kosovën

më 3.2018 - Illyria

Beograd, 12 mars 2018 – Serbia dhe Kosova me siguri do t’i rregullojnë marrëdhëniet sipas modelit të dy Gjermanive, ka deklaruar drejtori i Forumit për marrëdhënie etnike Dushan Janjiq. Ai ka thënë se...

Kush e propozon modelin e dy Gjermanive mes Kosovës dhe Serbisë

më 3.2018 - Insajderi

Serbia dhe Kosova me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive, ka deklaruar drejtori i Forumit për marrëdhënie etnike Dushan Janjiq. Ai ka thënë se Serbia duhet ta nënshkruajë...

Wess Mitchell pas Kosovës viziton Serbinë

më 3.2018 - Klan Kosova

Ndihmë sekretari amerikan i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, do të qëndrojë për mërkurën më 14 mars në Beograd ku do të takohet me presidentin serb Aleksandar Vuçiq. Gjatë...

MITCHELL: S`KAM ARDHUR TË PARAQES NDONJË PLAN TË RI PËR KOSOVËN

më 3.2018 - AlbPortali

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, po qëndron sot në Prishtinë, gjersa takimin e parë e ka realizuar me Presidentin Hashim Thaçi. Loading... Mitchell...

Wess Mitchell viziton Kosovën, takon liderët e shtetit

më 3.2018 - Ina

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, arrin sot për vizitë dyditore në Kosovë. Gjatë vizitës do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin...

Daçiq për ‘pakon amerikane’: Njohja e pavarësisë së Kosovës e papranueshme

më 3.2018 - Politiko

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se vizita e ndihmës sekretarit të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell në Beograd është shumë e rëndësishme. “Ne kemi nevojë të kemi...

Daçiq për ‘pakon amerikane’: Njohja e pavarësisë së Kosovës e papranueshme

më 3.2018 - Medial

Daçiq për ‘pakon amerikane’: Njohja e pavarësisë së Kosovës e papranueshme Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se vizita e ndihmës sekretarit të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike,...

Thaçi: S’do lejojmë ndarje as shkëmbim territoresh

më 3.2018 - KosovaPress

Ai këto komente i bëri në një  konferencë të përbashkët  me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi që u mbajt në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”. Mirchell tha se me presidentin Thaçi kanë biseduar dhe...

Porosia e zyrtarit të lartë amerikan dhe rreziku nga ndikimi rus

më 3.2018 - Insajderi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin aspiratat e shteteve të Ballkanit Perëndimor për integrime evropiane dhe relaksim të raporteve ndër-shtetërore, ka deklaruar ndihmëssekretari amerikan i Shtetit...

Një plan i ri amerikan për Kosovën? Zyrtari amerikan: Spekulime, jam këtu për dialogun

më 3.2018 - Gazeta Telegraf

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin aspiratat e shteteve të Ballkanit Perëndimor për integrime evropiane dhe relaksim të raporteve ndër-shtetërore. Kështu ka deklaruar ndihmëssekretari amerikan...

Ushtria, zyrtari i lartë amerikan në Prishtinë: do flas unë me Beogradin

më 3.2018 - Te Sheshi

Një javë pasi presidenti Thaci tha se institucionet nuk do të lejojnë askënd të vë veto pafund për ushtrinë, duke aluduar në Listën Serbe e cila nuk po jep votat në Kuvend për të bërë ndryshimet e nevojshme...

MITCHELL: S`KAM ARDHUR TË PARAQES NDONJË PLAN TË RI PËR KOSOVËN

më 3.2018 - Fakti Ditor

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, po qëndron sot në Prishtinë, gjersa takimin e parë e ka realizuar me Presidentin Hashim Thaçi. Mitchell ka...

Mitchell: SHBA mbështet aspiratat e shteteve të Ballkanit

më 3.2018 - Illyria

Prishtinë, 12 mars 2018 – Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin aspiratat e shteteve të Ballkanit Perëndimor për integrime evropiane dhe relaksim të raporteve ndër-shtetërore, ka deklaruar ndihmëssekretari...

Daçiq për ‘pakon amerikane’: Njohja e pavarësisë së Kosovës e papranueshme

më 3.2018 - Ina

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se vizita e ndihmës sekretarit të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell në Beograd është shumë e rëndësishme. “Ne kemi nevojë të kemi...

Thaçi: Kosova nuk do të lejojë asnjë formë të ndarjes apo shkëmbimit të territoreve

më 3.2018 - Fakti Ditor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar sot me Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell. Pas takimit, Thaçi ka deklaruar se SHBA-të janë partner...

Daçiq për ‘pakon amerikane’: Njohja e pavarësisë së Kosovës e papranueshme

më 3.2018 - GazetaBlic

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se vizita e ndihmës sekretarit të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell në Beograd është shumë e rëndësishme. “Ne kemi nevojë të kemi...

Daçiq për ‘pakon amerikane’: Njohja e pavarësisë së Kosovës e papranueshme

më 3.2018 - Gazeta Express

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se vizita e ndihmës sekretarit të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell në Beograd është shumë e rëndësishme. “Ne kemi nevojë të kemi...

Normalizimi me Serbinë, modeli i dy Gjermanive duket opcion i mundshëm

më 3.2018 - Sovrani

Serbia dhe Kosova me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive, ka deklaruar drejtori i Forumit për marrëdhënie etnike Dushan Janjiq. Ai ka thënë se Serbia duhet ta nënshkruajë...

Daçiq për ‘pakon amerikane’: Njohja e pavarësisë së Kosovës e papranueshme

më 3.2018 - Lajmi.net

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se vizita e ndihmës sekretarit të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell në Beograd është shumë e rëndësishme. “Ne kemi nevojë të kemi...

Zyrtari i lartë amerikan, Wess Mitchell viziton Kosovën

më 3.2018 - Klan Kosova

Ndihmë sekretari amerikan i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, do të arrijë sot në Kosovë. Gjatë vizitës dyditëshe në vendin tonë ai do të takohet me krerë të lartë shtetëror...

SHBA me mesazh të qartë për ushtrinë: Askush nuk mund të vë veto për sigurinë e Kosovës

më 3.2018 - Sovrani

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Ëess Mitchell, po qëndron sot në Prishtinë, gjersa takimin e parë e ka realizuar me Presidentin Hashim Thaci. Mitchell ka...

Ndihmës Sekretari i SHBA-ve për Evropë, Mitchell sot takon Thaçin

më 3.2018 - Aktuale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të pres në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell. Përveç njoftimit për takim mes Thaçi dhe Mitchell,...

SHBA sjell mesazh për ushtrinë: Askush s’mund të vë veto për sigurinë e Kosovës

më 3.2018 - Bota Press

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, po qëndron sot në Prishtinë, gjersa takimin e parë e ka realizuar me Presidentin Hashim Thaci. Mitchell ka...

Mitchell: Zgjidhja e kufirit me Malin e Zi e rëndësishme

më 3.2018 - Gazeta e re

Ndihmës sekretari i shtetit për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike Wess Mitchell tha sot se Kosova ka marrë hapa të rëndësishëm. Mitchell  në një  konferencë të përbashkët  me presidentin e Kosovës Hashim...

Thaçi para diplomatit amerikan: S’ka ndarje, e as autonomi për Veriun

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Presidenti Hashim Thaçi ka mbajtur konferencë të përbashkët me ndihmës sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, i cili ka arritur sot në Prishtinë për një...

Zyrtari i lartë i SHBA’së: Do t’u tregoj miqve në Beograd se jemi për themelimin e Ushtrisë së Kosovës

më 3.2018 - Periskopi

Ndihmës-Sekretari i Shtetit, Wess Mitchell ka thënë se askush nuk mund të vëjë veto sa i përket sigurisë në Kosovë. Gazetarët e kanë pyetur atë në rast se me këtë konstatim, aludonte në trasnformimin e...

SHBA sjell mesazh për ushtrinë: Askush s’mund të vë veto për sigurinë e Kosovës

më 3.2018 - 24 ore

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Ëess Mitchell, po qëndron sot në Prishtinë, gjersa takimin e parë e ka realizuar me Presidentin Hashim Thaci. Mitchell ka...

Ndihmës sekretari i shtetit në SHBA komenton pakon e përfolur për Kosovën

më 3.2018 - Sovrani

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se ai nuk ka ardhur këtu që të shpalos ndonjë plan...

Mitchell: Zgjidhja e kufirit me Malin e Zi e rëndësishme

më 3.2018 - KosovaPress

Mitchell  në një  konferencë të përbashkët  me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi që u mbajt në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” tha se me presidentin kanë biseduar për çështjen e kufirit me Malin...

Ndihmës sekretari i shtetit tregon nëse SHBA do krijojë një pako e re për Kosovën

më 3.2018 - Bota Press

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se ai nuk ka ardhur këtu që të shpalos ndonjë plan...

Mitchell u përgjigjet spekulimeve të mediave serbe për Kosovën: Paskeni gazetari mjaft kreative

më 3.2018 - Periskopi

Ndihmës-Sekretari i Shtetit, ëess Mitchell ka thënë se i janë dukur mjaft kreative spekulimet e mediave serbe lidhur me planin katër pikësh që SHBA do t’ia përcjell përmes tij Serbisë. “E kam parë atë...

Thaçi në takim me Mitchell: Askush më nuk ka asnjë arsye të vonojë ratifikimin e demarkacionit

më 3.2018 - Sovrani

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell ka arritur në Kosovë ku është pritur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi. Pas pritjes, dyshja kanë mbajtur...

Drecun: Serbia ka përpara ditë të vështira

më 3.2018 - Illyria

Beograd, 12 mars 2018 – Gazeta e Beogradit “Veçernje novosti” vazhdon të merret me atë që e quan “pako” amerikane për çështjen e Kosovës. Sipas kësaj gazete, kjo “pako”, e cila mund t’u dorëzohet autoriteteve...

Thaçi në takim me Mitchell: Askush më nuk ka asnjë arsye të vonojë ratifikimin e demarkacionit

më 3.2018 - Bota Press

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell ka arritur në Kosovë ku është pritur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi. Pas pritjes, dyshja kanë mbajtur...

Mitchell: Demarkacioni duhet të votohet

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, sot është takuar me Presidentin Hashim Thaçi. Mitchell në një konferencën për gazetar së bashku me presidentin...

Wess Mitchell viziton Kosovën, takon liderët e shtetit

më 3.2018 - Koha.net

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, arrin sot për vizitë dyditore gjatë së cilës do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin Ramush...

Ndihmës-sekretari i SHBA-së për çështje evropiane sot në Kosovë

më 3.2018 - Politiko

Ndihmës-sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Çështje Evropiane dhe Euro-aziatike, Wess Mitchell do të jetë sot për një vizitë në Kosovë. Mitchell do të takohet me presidentin e vendit, Hashim...

Thaçi dhe Mitchell: Demarkacioni dhe luftimi i korrupsionit i hapin rrugën evropiane Kosovës

më 3.2018 - Periskopi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka takuar ndihmës-sekretarin e Shtetit të SHBA’së, ëess Mitchell. Ata kanë diskutuar për demarkacionin me Malin e Zi, sigurinë në Kosovë, ekonominë, luftimin e korrupsionit...

Serbët në panik nga 'plani i SHBA' për Kosovën.Ç'do sjellë Mitchell?

më 3.2018 - Shqiptarja

Mediat beogradase raportuan se Shtetet e Bashkuara janë duke përgatitur një ofensivë të re diplomatike për Kosovën të ashtuquajtur ‘Pakoja e Kosovës’, e cila propozon kompetenca të gjera ekzekutive. ‘Novosti’...

Filloi konferenca Thaçi –Mitchel

më 3.2018 - Sovrani

Zyrtari i lartë i State Departamentit ka arritur në Aeroportin e Prishtinës. Aty ai po takon Presidentin Hashim Thaci. Pas pak dy bashkëbiseduesit pritet të dalin në konferencë për media. Ndihmës sekretari...

Mediat serbe: SHBA po përgatit plan të ri diplomatik për Kosovën

më 3.2018 - BalkanWeb

SERBI-Mediat beogradase raportuan se Shtetet e Bashkuara janë duke përgatitur një ofensivë të re diplomatike për Kosovën të ashtuquajtur ‘Pakoja e Kosovës’, e cila propozon kompetenca të gjera ekzekutive....

Gjuriq s’komenton planin amerikan: Serbia e ka planin e vet për Kosovën

më 3.2018 - Gazeta Express

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, nuk ka dashur të komentojë lajmin që u dha sot nëpër mediat serbe se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë një pako katër...

Gjuriq thotë se Serbia nuk do të bisedojë për atë që pritet të propozojnë SHBA’të

më 3.2018 - Bota Press

Drejtori i zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Djuric, ka thënë se Serbia e ka “paketën e vete” për çështjen e Kosovës dhe se do të mbrojë pozicionin e saj dhe se nuk ka nevojë të bisedohet për...

Ndihmës-sekretari i SHBA-së për çështje evropiane sot në Kosovë

më 3.2018 - Telegrafi

Ndihmës-sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Çështje Evropiane dhe Euro-aziatike, Wess Mitchell do të jetë sot për një vizitë në Kosovë. Mitchell do të takohet me presidentin e vendit, Hashim...

Serbët në panik nga ‘plani i Amerikës’ për Kosovën, çfarë do t’iu sjellë Mitchell të mërkurën?

më 3.2018 - Gazeta Express

Mediat beogradase raportuan se Shtetet e Bashkuara janë duke përgatitur një ofensivë të re diplomatike për Kosovën të ashtuquajtur ‘Pakoja e Kosovës’, e cila propozon kompetenca të gjera ekzekutive. ‘Novosti’...

Wess Mitchell viziton Kosovën, takon liderët e shtetit

më 3.2018 - Gazeta Express

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, arrin sot për vizitë dyditore gjatë së cilës do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin Ramush...

Sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane viziton sot Kosovën, takon liderët e shtetit

më 3.2018 - Sot News

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell  do të vijë sot në Kosovë për një vizitë dy-ditore. Mitchell do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin...

Kosovës mund t’i kërkohen “kompromise” të dhimbshme

më 3.2018 - Gazeta Express

Propozime të shumta janë duke qarkulluar në Serbi në kuadër të të ashtuquajturit “dialog i brendshëm për zgjidhjen e çështjes së Kosovës”. Modalitetet, të cilat do ta transformonin prezencën e Beogradit...

Wess Mitchell viziton Kosovën, takon liderët e shtetit

më 3.2018 - Lajmi.net

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, arrin sot për vizitë dyditore në Kosovë. Gjatë vizitës do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin...

Ndihmës Sekretari Amerikan Viziton Kosovën

më 3.2018 - Kallxo

Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, sot do të vizitojë Kosovën. Ai do të takohet me udhëheqësit e Kosovës, përfshirë Presidentin Hashim Thaçi dhe...

Administrata e Trump-it ia dërgon nesër Vuçiqit planin për Kosovën

më 3.2018 - 24 ore

Ndihmëssekretari i ri i Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, shkon nesër në Beograd dhe nuk përjashtohet mundësia që qeverisë serbe t’i paraqesë një projekt-tekst në lidhje me...

Mediat serbe: Në planin katër pikësh të SHBA’së, Asociacioni me kompetenca ekzkeutive

më 3.2018 - Periskopi

Pasi u raportua se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë bërë nje pako katër pikësh në lidhje me Kosovën, i cili do t’i dorëzohet Serbisë, sot është bërë e ditur edhe përmajtja e saj. Paketa amerikane për...

Kosovës mund t’i kërkohen “kompromise” të dhimbshme

më 3.2018 - Koha.net

Propozime të shumta janë duke qarkulluar në Serbi në kuadër të të ashtuquajturit “dialog i brendshëm për zgjidhjen e çështjes së Kosovës”. Modalitetet, të cilat do ta transformonin prezencën e Beogradit...

Wess Mitchell në Kosovë, takon liderët e shtetit

më 3.2018 - RTV 21

Mitchell do të riafirmojë lidhjet mes Kosovës dhe SHBA-së dhe do të inkurajojë Qeverinë që të bëjë përparim në dialogun me Serbinë Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike,...

Serbët janë në panik dhe të çoroditur nga ‘plani i Amerikës’ për Kosovën

më 3.2018 - Java News

Mediat beogradase raportuan se Shtetet e Bashkuara janë duke përgatitur një ofensivë të re diplomatike për Kosovën të ashtuquajtur ‘Pakoja e Kosovës’, e cila propozon kompetenca të gjera ekzekutive. ‘Novosti’...

Serbinë e presin ditë të vështira

më 3.2018 - Insajderi

Mediet në Serbi vazhdojnë të merren me “pakon amerikane” për zgjidhjen e kontesteve mes Kosovës dhe Serbisë. Gazeta e Beogradit “Veçernje Novosti” thotë se kjo pako do të mund të gjendet para zyrtarëve...

SHBA-ja fut Asociacionin dhe anëtarësimin e Kosovës në OKB, brenda Planit për Kosovën

më 3.2018 - Sovrani

Dje është raportuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do t’i dorëzojnë një pako me katër pika Serbisë që lidhet me Kosovën. Mediumi që raportoi për të “Vecernje Novosti”, thotë se kjo pako do të jetë...

Administrata Trump i dërgon nesër Vuçiq-it planin për Kosovën

më 3.2018 - Sovrani

Ndihmës Sekretari i ri i Shtetit për çështjet evropiane dhe euroaziatike wess Mitchell shkon nesër në Beograd dhe nuk përjashtohet mundësia që qeverisë serbe t’i paraqet një projekt-tekst në lidhje me...

Wess Mitchell viziton Kosovën, takon liderët e shtetit

më 3.2018 - GazetaBlic

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, arrin sot për vizitë dyditore gjatë së cilës do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin Ramush...

Administrata e Trumpit i dërgon nesër Vuçiqit planin për Kosovën

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Ndihmës Sekretari i ri i Shtetit për çështjet evropiane dhe euroaziatike wess Mitchell shkon nesër në Beograd dhe nuk përjashtohet mundësia që qeverisë serbe t’i paraqet një projekt-tekst në lidhje me...

Administrata e Trumpit i dërgon nesër Vuçiqit planin për Kosovën

më 3.2018 - Gazeta Liria

U.S. President Donald Trump has always dismissed evidence that Russia interfered in the 2016 American election. Ndihmës Sekretari i ri i Shtetit për çështjet evropiane dhe euroaziatike wess Mitchell shkon...

Daçiç: ‘Dinastia’ Klinton nuk na ka përfillur për Kosovën, tani…

më 3.2018 - Java News

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka thënë se vizita e ndihmës sekretarit të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell në Beograd është shumë e rëndësishme. “Ne kemi nevojë të kemi...

Trump i dërgon Vuçiqit planin për Kosovën, ja përmbajtja!

më 3.2018 - Bota Press

Botapress, 12 Mars – Mediat serbe bëjnë të ditur se Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq do t’i paraqitet një dokument për “zgjidhjen e çështjes” së Kosovës, të cilin e kanë përgatitur Shtetet e Bashkuara....

Gjuriq s’komenton planin amerikan: Serbia e ka planin e vet për Kosovën

më 3.2018 - Infokusi

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, nuk ka dashur të komentojë lajmin që u dha sot nëpër mediat serbe se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë një pako katër...

Serbët në panik nga ‘plani i Amerikës’ për Kosovën, çfarë do t’iu sjellë Mitchell të mërkurën?

më 3.2018 - Infokusi

Mediat beogradase raportuan se Shtetet e Bashkuara janë duke përgatitur një ofensivë të re diplomatike për Kosovën të ashtuquajtur ‘Pakoja e Kosovës’, e cila propozon kompetenca të gjera ekzekutive. ‘Novosti’...

Pas Kosovës Wess Mitchell viziton edhe Serbinë

më 3.2018 - Periskopi

Ndihmë sekretari amerikan i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, do të qëndrojë për mërkurën më 14 mars në Beograd ku do të takohet me presidentin serb Aleksandar Vuçiq. Gjatë...

Kosovës mund t’i kërkohen “kompromise” të dhimbshme

më 3.2018 - Infokusi

Propozime të shumta janë duke qarkulluar në Serbi në kuadër të të ashtuquajturit “dialog i brendshëm për zgjidhjen e çështjes së Kosovës”. Modalitetet, të cilat do ta transformonin prezencën e Beogradit...

Daçiq për ‘pakon amerikane’: Njohja e pavarësisë së Kosovës e papranueshme

më 3.2018 - Bota Press

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se vizita e ndihmës sekretarit të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell në Beograd është shumë e rëndësishme. “Ne kemi nevojë të kemi...

Daçiq mbi planin e SHBA-vë: Njohja e Kosovës shtet, e papranueshme

më 3.2018 - Sovrani

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se vizita e ndihmës sekretarit të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell në Beograd është shumë e rëndësishme. “Ne kemi nevojë të kemi...

Daçiq reagon për ‘pakon amerikane’: E papranueshme njohja e Kosovës

më 3.2018 - Periskopi

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se vizita e ndihmës sekretarit të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell në Beograd është shumë e rëndësishme. “Ne kemi nevojë të kemi...

Ndihmës sekretari amerikan viziton Kosovën

më 3.2018 - Infokusi

Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, sot do të vizitojë Kosovën. Ai do të takohet me udhëheqësit e Kosovës, përfshirë Presidentin Hashim Thaçi dhe...

Sekretari i SHBA-ve sot viziton Kosovën

më 3.2018 - Sovrani

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, arrin sot për vizitë dyditore gjatë së cilës do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin Ramush...

Gjuriç: S’më intereson plani Amerikan, Serbia ka planin e vet për Kosovën

më 3.2018 - BalkanWeb

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë serbe Marko Gjuriç ka refuzuar ta komentojë informatën se administrata e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka një plan për Kosovën, që përbëhet...

Sekretari i ShBA-së viziton sot Kosovën

më 3.2018 - Insajderi

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, arrin sot për vizitë dyditore gjatë së cilës do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin Ramush...

SHBA vjen me një pako të re diplomatike për Kosovën, në Serbi thojnë së është shkelje e Pakos së Ahtisaarit

më 3.2018 - Sovrani

Mediat beogradase raportuan se Shtetet e Bashkuara janë duke përgatitur një ofensivë të re diplomatike për Kosovën të ashtuquajtur ‘Pakoja e Kosovës’, e cila propozon kompetenca të gjera ekzekutive. ‘Novosti’...

Kosovës mund t’i kërkohen kompromise të rënda në vitet në vijim

më 3.2018 - Sovrani

Propozime të shumta janë duke qarkulluar në Serbi në kuadër të të ashtuquajturit “dialog i brendshëm për zgjidhjen e çështjes së Kosovës”. Modalitetet, të cilat do ta transformonin prezencën e Beogradit...

Gjuriq s’komenton planin amerikan: Serbia e ka planin e vet për Kosovën

më 3.2018 - Bota Press

Botapress, 12 mars- Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, nuk ka dashur të komentojë lajmin që u dha sot nëpër mediat serbe se Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

Serbët në panik nga ‘plani i Amerikës’ për Kosovën, çfarë do t’iu sjellë Mitchell të mërkurën?

më 3.2018 - Bota Press

Botapress, 12 mars- Mediat beogradase raportuan se Shtetet e Bashkuara janë duke përgatitur një ofensivë të re diplomatike për Kosovën të ashtuquajtur ‘Pakoja e Kosovës’, e cila propozon kompetenca të...

Serbët të alarmuar nga ‘plani i Amerikës’ për Kosovën

më 3.2018 - Periskopi

Mediat beogradase raportuan se Shtetet e Bashkuara janë duke përgatitur një ofensivë të re diplomatike për Kosovën të ashtuquajtur ‘Pakoja e Kosovës’, e cila propozon kompetenca të gjera ekzekutive. ‘Novosti’...

Wess Mitchell viziton Kosovën, takon liderët e shtetit

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, arrin sot për vizitë dyditore gjatë së cilës do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin Ramush...

Mitchell viziton Kosovën, takon liderët e shtetit

më 3.2018 - Periskopi

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, arrin sot për vizitë dyditore gjatë së cilës do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin Ramush...

Wess Mitchell viziton Kosovën, takon liderët e shtetit

më 3.2018 - KosovaPress

Ai me këtë rast do të riafirmojë lidhjet e ngushta mes Kosovës dhe SHBA-së dhe do të inkurajojë Qeverinë e Kosovës që të bëjë përparim në dialogun me Serbinë, në forcimin e sundimit të ligjit, në ngritjen...

Serbët në panik nga ‘plani i Amerikës’ për Kosovën, çfarë do t’iu sjellë Mitchell të mërkurën?

më 3.2018 - Medial

Serbët në panik nga ‘plani i Amerikës’ për Kosovën, çfarë do t’iu sjellë Mitchell të mërkurën? Mediat beogradase raportuan se Shtetet e Bashkuara janë duke përgatitur një ofensivë të re diplomatike për...

Vulin: Nuk Ka Presione për Njohjen e Kosovës

më 3.2018 - Kallxo

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, deklaroi sot se vendi i tij nuk do të bëjë asgjë në dëm të interesave të veta jetike kombëtare dhe se nuk ka presione për njohjen e Kosovës. Duke komentuar...

Serbët në panik nga ‘plani i Amerikës’ për Kosovën, çfarë do t’iu sjellë Mitchell të mërkurën?

më 3.2018 - Lajmi.net

Mediat beogradase raportuan se Shtetet e Bashkuara janë duke përgatitur një ofensivë të re diplomatike për Kosovën të ashtuquajtur ‘Pakoja e Kosovës’, e cila propozon kompetenca të gjera ekzekutive. ‘Novosti’...

Ndihmës-sekretari Amerikan i Shtetit nis nesër një tur nëpër Ballkan, anashkalon Shqipërinë

më 3.2018 - BalkanWeb

Ndihmëssekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë Wess Mitchell do të vizitojë Kosovën, Maqedoninë, Serbinë, Greqinë dhe Qipron gjatë mes 12 dhe 17 marsit. Ndërsa udhëtimet e të dërguarit të SHBA-ve...

Vulin për “Pakon amerikane”: Nuk bëjmë diçka që na kushton

më 3.2018 - Klan Kosova

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandër Vulin, është i fundit që ka reaguar pas raportimeve se Amerika ka përgatitur “Pakon për Kosovën”, e cila do t’i prezantohet presidentit serb, Aleksandër Vulin....

Ndihmës-sekretari Amerikan i Shtetit nis nesër një tur nëpër Ballkan, anashkalon Shqipërinë

më 3.2018 - Medial

Ndihmëssekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë Wess Mitchell do të vizitojë Kosovën, Maqedoninë, Serbinë, Greqinë dhe Qipron gjatë mes 12 dhe 17 marsit. Ndërsa udhëtimet e të dërguarit të SHBA-ve...

Wess Mitchell nesër viziton Kosovën, takon liderët e shtetit

më 3.2018 - Medial

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, arrin nesër për vizitë dyditore gjatë së cilës do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin...

Zyrtari i lartë amerikan nesër viziton Kosovën

më 3.2018 - Koha.net

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, arrin nesër për vizitë dyditore gjatë së cilës do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin...

Ministri serb i Mbrojtjes: Nuk i nënshtrohemi presioneve për njohjen e Kosovës

më 3.2018 - Gazeta Express

Raportimi i medieve serbe sot se Amerika do t’ia prezantojë një plan katër pikësh presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, në lidhje me Kosovën, ka shkaktuar shumë reagime në Serbi. Sipas atij plani, Kosova...

Gjuriqit s’i pëlqen të komentojë lajmin për pakon amerikane për Kosovën

më 3.2018 - Koha.net

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, nuk ka dashur të komentojë lajmin që u dha sot nëpër mediat serbe se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë një pako katër...

Ndihmës Sekretari i SHBA-ve për Evropë, Mitchell nesër në Kosovë

më 3.2018 - Lajmi.net

Presidenti, Hashim Thaçi, nesër do të pres në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell. Ky takim do të nisë pas orës 12:00, ku më pas pritet që...

Ndihmës Sekretari i SHBA-ve për Evropë, Mitchell nesër në Kosovë – do ta takojë Thaçin

më 3.2018 - Klan Kosova

Presidenti, Hashim Thaçi, nesër do të pres në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell. Ky takim do të nisë pas orës 12:00, ku më pas pritet që...

Wess Mitchell nesër viziton Kosovën, takon liderët e shtetit

më 3.2018 - Telegrafi

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, arrin nesër për vizitë dyditore gjatë së cilës do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin...

Ndihmës-sekretari amerikan i Shtetit e fillon në Prishtinë turneun në Ballkan

më 3.2018 - Politiko

Nesër, në Prishtinë, Mitchell do të zhvillojë takime me zyrtarët më të lartë shtetërorë, përfshirë presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, por edhe me përfaqësues të tjerë politikë dhe...

Edhe Vulin flet për ‘planin amerikan’: Nuk i shqyrtojmë presionet për njohjen e Kosovës

më 3.2018 - Medial

Edhe Vulin flet për ‘planin amerikan’: Nuk i shqyrtojmë presionet për njohjen e Kosovës Raportimi i medieve serbe sot se Amerika do t’ia prezantoj një plan katër pikësh presidentit serb, Vuçiq në lidhje...

Ndihmës Sekretari i SHBA-ve, Wess Mitchell nesër në Kosovë

më 3.2018 - RTV 21

Wess Mitchell nesër viziton Kosovën, takon liderët e shtetit Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, arrin nesër për vizitë dyditore në Kosovë gjatë...

Vulin: Nuk ka presione për njohjen e Kosovës

më 3.2018 - RTV 21

Vulin: Serbia nuk do të bëjë asgjë në dëm të interesave të veta jetike kombëtare Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, deklaroi sot se vendi i tij nuk do të bëjë asgjë në dëm të interesave...

Ndihmës-sekretari amerikan i Shtetit e fillon në Prishtinë turneun në Ballkan

më 3.2018 - Gazeta Express

Ndihmës-Sekretari i Shtetit për Çështje të Europës dhe Euro-Azisë, Wess Mitchell, do të nisë nesër në Prishtinë një turne në Ballkan, i cili do të përfundojë me vizitën në Nikozi të Qipros. Nesër, në Prishtinë,...

Wess Mitchell nesër viziton Kosovën, takon liderët e shtetit

më 3.2018 - GazetaBlic

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, arrin nesër për vizitë dyditore gjatë së cilës do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin...

Edhe Vulin flet për ‘planin amerikan’: Nuk i shqyrtojmë presionet për njohjen e Kosovës

më 3.2018 - Lajmi.net

Raportimi i medieve serbe sot se Amerika do t’ia prezantoj një plan katër pikësh presidentit serb, Vuçiq në lidhje me Kosovën, ka shkaktuar shumë reagime në Serbi. Sipas atij plani Kosova do ta formonte...

“Nuk është hera e parë që dikush po ushtron presion ndaj Serbisë”

më 3.2018 - GazetaBlic

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, deklaroi sot se vendi i tij nuk do të bëjë asgjë në dëm të interesave të veta jetike kombëtare dhe se nuk ka presione për njohjen e Kosovës. Duke komentuar...

Ndihmës-Sekretari i Shtetit e Fillon në Prishtinë Turneun në Ballkan

më 3.2018 - Kallxo

Ndihmës-Sekretari i Shtetit për Çështje të Europës dhe Euro-Azisë, Wess Mitchell, do të nisë nesër në Prishtinë një turne në Ballkan, i cili do të përfundojë me vizitën në Nikozi të Qipros. Nesër, në Prishtinë,...

Vulin thotë se Serbia s’do ta ndryshojë qëndrimin për Kosovën as pas “presionit nga SHBA”

më 3.2018 - Koha.net

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, deklaroi sot se vendi i tij nuk do të bëjë asgjë në dëm të interesave të veta jetike kombëtare dhe se nuk ka presione për njohjen e Kosovës. Duke komentuar...

Ministri serb, Aleksandar Vulin: BE-ja na ka premtuar asociacionin

më 3.2018 - Gazeta e re

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, deklaroi sot se vendi i tij nuk do të bëjë asgjë në dëm të interesave të veta jetike kombëtare dhe se nuk ka presione për njohjen e Kosovës. Duke komentuar...

Ministri serb i Mbrojtjes: Nuk i nënshtrohemi presioneve për njohjen e Kosovës

më 3.2018 - Tetova Sot

Raportimi i medieve serbe sot se Amerika do t’ia prezantojë një plan katër pikësh presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, në lidhje me Kosovën, ka shkaktuar shumë reagime në Serbi. Sipas atij plani, Kosova...

Wess Mitchell nesër viziton Kosovën, takon liderët e shtetit

më 3.2018 - Infokusi

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, arrin nesër për vizitë dyditore gjatë së cilës do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin...

Serbët në panik nga ‘plani i Amerikës’ për Kosovën

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Mediat beogradase raportuan se Shtetet e Bashkuara janë duke përgatitur një ofensivë të re diplomatike për Kosovën të ashtuquajtur ‘Pakoja e Kosovës’, e cila propozon kompetenca të gjera ekzekutive. ‘Novosti’...

Wess Mitchell nesër viziton Kosovën, takon liderët e shtetit

më 3.2018 - Almakos

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, arrin nesër për vizitë dyditore gjatë së cilës do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin...

Ëngjëll Musai: Pse po e anashkalon Tiranën gjatë vizitës në Ballkan, Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit Dr. Wes Mitchell

më 3.2018 - Gazeta Telegraf

Ëngjëll Musai Drejtor i Telegraf Sot Ndihmës Sekretari i Shtetit Wes Mitchel nis një tur vizitash në kryeqytetet e pesë vendeve ballkanike ku përfshihen Prishtina, Shkupi, Beogradi, Athina dhe Nikosia....

Edhe Vulin flet për ‘planin amerikan’: Nuk i shqyrtojmë presionet për njohjen e Kosovës

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Raportimi i medieve serbe sot se Amerika do t’ia prezantoj një plan katër pikësh presidentit serb, Vuçiq në lidhje me Kosovën, ka shkaktuar shumë reagime në Serbi. Sipas atij plani Kosova do ta formonte...

Ndihmës Sekretari i SHBA-ve për Evropë, Mitchell nesër në Kosovë

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Presidenti, Hashim Thaçi, nesër do të pres në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell. Ky takim do të nisë pas orës 12:00, ku më pas pritet që...

Ndihmës-sekretari amerikan i Shtetit, Wess Mitchell, arrin nesër në Prishtinë

më 3.2018 - Illyria

Prishtinë, 11 mars 2018 – Ndihmës-Sekretari i Shtetit për Çështje të Europës dhe Euro-Azisë, Wess Mitchell, do të arrijë nesër (e hënë) në Prishtinë, në kuadrë të një turneu që do të zhvillojë në Ballkan....

Zyrtari amerikan vizite ne Rajon, por shmang Tiranen

më 3.2018 - AlbPress

Share This Tags Ndihmës-sekretari i Shtetit Amerikan për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike Wess Mitchell, do të udhëtojë në Prishtinë, Shkup, Beograd, Athinë dhe Nikosia, në datat 12-17 Mars, bën me...

Ndihmës-sekretari amerikan i Shtetit e fillon në Prishtinë turneun në Ballkan

më 3.2018 - 24 ore

Ndihmës-Sekretari i Shtetit për Çështje të Europës dhe Euro-Azisë, Wess Mitchell, do të nisë nesër në Prishtinë një turne në Ballkan, i cili do të përfundojë me vizitën në Nikozi të Qipros. Nesër, në Prishtinë,...

Ndihmës-sekretari amerikan me turne në Ballkan, e nis me Prishtinën

më 3.2018 - Sovrani

Ndihmës-Sekretari i Shtetit për Çështje të Europës dhe Euro-Azisë, Wess Mitchell, do të nisë nesër në Prishtinë një turne në Ballkan, i cili do të përfundojë me vizitën në Nikozi të Qipros. Nesër, në Prishtinë,...

“Nuk është hera e parë që SHBA i bën presion Serbisë për të ndryshuar qasje ndaj Kosovës”

më 3.2018 - Insajderi

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, deklaroi sot se vendi i tij nuk do të bëjë asgjë në dëm të interesave të veta jetike kombëtare dhe se nuk ka presione për njohjen e Kosovës. Duke komentuar...

“Nuk është hera e parë që SHBA i bënë presion Serbisë për të ndryshuar qasje ndaj Kosovës”

më 3.2018 - Insajderi

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, deklaroi sot se vendi i tij nuk do të bëjë asgjë në dëm të interesave të veta jetike kombëtare dhe se nuk ka presione për njohjen e Kosovës. Duke komentuar...

​“Nuk është hera e parë që dikush po ushtron presion ndaj Serbisë”

më 3.2018 - Periskopi

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, deklaroi sot se vendi i tij nuk do të bëjë asgjë në dëm të interesave të veta jetike kombëtare dhe se nuk ka presione për njohjen e Kosovës. Duke komentuar...

Wess Mitchell nesër viziton Kosovën, takon liderët e shtetit

më 3.2018 - KosovaPress

Ai me këtë rast do të riafirmojë lidhjet e ngushta mes Kosovës dhe SHBA-së dhe do të inkurajojë Qeverinë e Kosovës që të bëjë përparim në dialogun me Serbinë, në forcimin e sundimit të ligjit, në ngritjen...

Ndihmës-Sekretari amerikan i shtetit e fillon në Prishtinë turneun në Ballkan

më 3.2018 - Periskopi

Ndihmës-Sekretari i Shtetit për Çështje të Europës dhe Euro-Azisë, Wess Mitchell, do të nisë nesër në Prishtinë një turne në Ballkan, i cili do të përfundojë me vizitën në Nikozi të Qipros. Nesër, në Prishtinë,...

“Nuk është hera e parë që dikush po ushtron presion ndaj Serbisë”

më 3.2018 - KosovaPress

Duke komentuar shkrimin e gazetës “ Veçernje Novosti”, se SHBA ka përgatitur një "pako speciale për Kosovën” në katër pika, të cilat javëve të ardhshme mund t’i prezantohen së pari presidentit të Serbisë,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK