http://kariera.mk

Erdoganit i hapet rruga për forcimin e pushtetit të tij

para 9 muajve - RTV 21

Turqia miraton ndryshimin e ligjit zgjedhor Parlamenti i Turqisë ka miratuar sot ndryshimet e ligjit zgjedhor, për të cilat kritikat këmbëngulin se kanë për qëllim që të ndihmojnë Presidentin Recep Tayyip...

Afrin, TSK dhe ULS çlirojnë edhe 2 fshatra nga terroristët

para 9 muajve - Medial

AFRIN/ANKARA (AA) – Forcat e Armatosura Turke (TSK) dhe Ushtria e Lirë Siriane (ULS) në kuadër të operacionit “Dega e Ullirit” çliruan nga terroristët edhe 2 fshatra të tjerë në Afrin të Sirisë, raporton...

Erdogan: Ne nuk kemi vendosur asnjëherë në objektiv civilët

para 9 muajve - Lajmi.net

"Duke mos bërë tolerime nga humanizmi, drejtësia dhe duke mos humbur sensin e mëshirës ne do të pastrojmë plotësisht Afrinin, Munbixhin dhe veriun e Sirisë nga këto tufa vrasësish", tha Erdoğan Presidenti...

PD dhe Basha i shpallin “luftë” edhe Erdoganit

para 9 muajve - Gazeta Tema

Prej kohësh, në ligjërimin politik të akuzave ndaj qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama, Partia Demokratike, dhe veçanërisht Sali Berisha, kanë sulmuar edhe një partner të rëndësishëm të Shqipërisë, siç...

Erdogan: Ne nuk kemi vendosur asnjëherë në objektiv civilët

para 9 muajve - Shenja

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan deklaroi se “Ne nuk kemi vendosur asnjëherë në objektiv civilët. Afrini do të kishte rënë me kohë nëse ne do të kishim vënë në objektiv civilët”, raporton Anadolu...

Vetëm 1.5 kilometra deri në rrethimin e qendrës së Afrinit

para 9 muajve - Medial

AFRIN/ANKARA (AA) – Forcat e Armatosura Turke (TSK) dhe Ushtria e Lirë Siriane (ULS) janë duke bërë përparime të shpejta gjatë operacionit “Dega e Ullirit” dhe aktualisht u ka ngelur të përparojnë vetëm...

Afrin/ Forcat turke "rrethojnë" qytetin Sirian, neutralizohen 3393 terroristë

para 9 muajve - Shqiptarja

Ushtria turke thotë se e ka rrethuar qytetin Afrin të mbajtur nga kurdët në Sirinë veriore, me synim sulmin kundër një milicie kurde. Ndërsa në anën tjeter trupat kurde dhe aleatët e tyre, rebelët sirianë,...

Forcat turke “rrethojnë” qytetin e Afrinit në Siri

para 9 muajve - TV Koha

Ushtria turke dhe rebelët aleatë kanë rrethuar rajonin e Afrinit në veri të Sirisë, sipas asaj që kanë njoftuar Forcat e Armatosura turke të martën, duke shënuar një përparim të rëndësishëm në ofensivën...

Forcat turke “rrethojnë” qytetin e Afrinit në Siri

para 9 muajve - MRT

Ushtria turke dhe rebelët aleatë kanë rrethuar rajonin e Afrinit në veri të Sirisë, sipas asaj që kanë njoftuar Forcat e Armatosura turke të martën... Ushtria turke dhe rebelët aleatë kanë rrethuar rajonin...

Ushtria turke deklaron se ka rrethuar rajonin Afrin në Siri

para 9 muajve - Portalb

Ushtria turke dhe aleatët rebelë kanë rrethuar rajonin Afrin në veri të Sirisë, kanë njoftuar forcat e armatosura turke të martën, duke shënuar një përparim të rëndësishëm në ofensivën turke kundër luftëtarëve...

Forcat turke rrethojnë rajonin Afrin në Siri

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Ushtria turke dhe aleatët rebelë kanë rrethuar rajonin Afrin në veri të Sirisë, duke shënuar një përparim të rëndësishëm në ofensivën turke kundër luftëtarëve kurdë rreth kufirit jugor. Turqia ka nisur...

Ushtria turke rrethon rajonin Afrin, çfarë po ndodh në veri të Sirisë

para 9 muajve - BalkanWeb

SIRI- Ushtria turke dhe aleatët rebelë kanë rrethuar rajonin Afrin në veri të Sirisë, kanë njoftuar forcat e armatosura turke të martën, duke shënuar një përparim të rëndësishëm në ofensivën turke kundër...

Ushtria turke deklaron se ka rrethuar rajonin Afrin në Siri

para 9 muajve - Alsat-M

Ushtria turke dhe aleatët rebelë kanë rrethuar rajonin Afrin në veri të Sirisë, kanë njoftuar forcat e armatosura turke të martën, duke shënuar një përparim të rëndësishëm në ofensivën turke kundër luftëtarëve...

Ushtria Turke Thotë se Përparoi në Afrin të Sirisë

para 9 muajve - Kallxo

Ushtria turke dhe aleatët rebelë kanë rrethuar rajonin Afrin në veri të Sirisë, kanë njoftuar forcat e armatosura turke të martën, duke shënuar një përparim të rëndësishëm në ofensivën turke kundër luftëtarëve...

Forcat turke rrethojnë Afrinin – qytetin sirian të mbajtur nga kurdët

para 9 muajve - Klan Kosova

Ushtria turke ka njoftuar se ka rrethuar qytetin e Afrinit që mbahet nga kurdët. Ky aksion në këtë qytet të Sirisë ka në fokus ofensivën kundër forcave kurde, shkruan BBC, përcjell Klan Kosova. Në një...

Ushtria turke deklaron se ka rrethuar rajonin Afrin në Siri

para 9 muajve - Ina

Ushtria turke dhe aleatët rebelë kanë rrethuar rajonin Afrin në veri të Sirisë, kanë njoftuar forcat e armatosura turke të martën, duke shënuar një përparim të rëndësishëm në ofensivën turke kundër luftëtarëve...

Ushtria turke deklaron se ka rrethuar rajonin Afrin në Siri

para 9 muajve - Gazeta Express

​Ushtria turke dhe aleatët rebelë kanë rrethuar rajonin Afrin në veri të Sirisë, kanë njoftuar forcat e armatosura turke të martën, duke shënuar një përparim të rëndësishëm në ofensivën turke kundër luftëtarëve...

Turqia rrethon qendrën e qytetit Afrin të Sirisë

para 9 muajve - Lajmi.net

Forcat e Armatosura të Turqisë njoftuan se qendra e qytetit Afrin në Sirinë veriperëndimore, në kuadër të operacionit “Dega e Ullirit” të nisur nga Turqia, është rrethuar që nga dita e djeshme. Në një...

Forcat turke rrethojnë Afrinin – qytetin sirian të mbajtur nga kurdët

para 9 muajve - GazetaBlic

Ushtria turke ka njoftuar se ka rrethuar qytetin e Afrinit që mbahet nga kurdët. Ky aksion në këtë qytet të Sirisë ka në fokus ofensivën kundër forcave kurde, shkruan BBC, përcjell Klan Kosova. Në një...

Ushtria turke deklaron se ka rrethuar rajonin Afrin në Siri

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Ushtria turke dhe aleatët rebelë kanë rrethuar rajonin Afrin në veri të Sirisë, kanë njoftuar forcat e armatosura turke të martën, duke shënuar një përparim të rëndësishëm në ofensivën turke kundër luftëtarëve...

Ushtria turke deklaron se ka rrethuar rajonin Afrin në Siri

para 9 muajve - Almakos

Ushtria turke dhe aleatët rebelë kanë rrethuar rajonin Afrin në veri të Sirisë, kanë njoftuar forcat e armatosura turke të martën, duke shënuar një përparim të rëndësishëm në ofensivën turke kundër luftëtarëve...

Operacioni kundër kurdëve, ushtria turke rrethon qytetin Afrin në Siri

para 9 muajve - Java News

Ushtria turke dhe aleatët rebelë kanë rrethuar rajonin Afrin në veri të Sirisë, kanë njoftuar forcat e armatosura turke të martën, duke shënuar një përparim të rëndësishëm në ofensivën turke kundër luftëtarëve...

Ushtria turke rrethon rajonin Afrin, çfarë po ndodh në veri të Sirisë

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Ushtria turke dhe aleatët rebelë kanë rrethuar rajonin Afrin në veri të Sirisë, kanë njoftuar forcat e armatosura turke të martën, duke shënuar një përparim të rëndësishëm në ofensivën turke kundër luftëtarëve...

Ushtria turke deklaron se ka rrethuar rajonin Afrin në Siri

para 9 muajve - Sovrani

Ushtria turke dhe aleatët rebelë kanë rrethuar rajonin Afrin në veri të Sirisë, kanë njoftuar forcat e armatosura turke të martën, duke shënuar një përparim të rëndësishëm në ofensivën turke kundër luftëtarëve...

PKK vazhdon me propagandën për njollosjen e operacionit në Afrin

para 9 muajve - Medial

ANKARA (AA) – Makineria propaganduese e organizatës terroriste PKK ka vazhduar të përhap gënjeshtra në rrjetet sociale në lidhje me operacionin “Dega e Ullirit”, të udhëhequr nga Forcat e Armatosura Turke...

Afrin – “Madhështia e Mëshirës”, forcat turke mjekojnë edhe terroristët të plagosur

para 9 muajve - Gazeta e re

Forcat e Armatosura Turke (TSK) ofrojnë mbështetje shëndetësore edhe për pjesëtarët e grupeve terroriste PKK/YPG në Afrin. “Mjekët pranë Forcave të Armatosura Turke sot në fshatin Kifar Zeit të Afrinit...

Operacioni “Dega e Ullirit”, neutralizohen 3.347 terroristë

para 9 muajve - Medial

ANKARA (AA) – Gjatë operacionit “Dega e Ullirit” i nisur nga Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) dhe Ushtria e Lirë Siriane (ULS) më 20 janar në rajonin sirian të Afrinit, janë neutralizuar në total 3.347...

Vetëm 1.5 kilometra deri në rrethimin e qendrës së Afrinit

para 9 muajve - Zhurnal

Forcat e Armatosura Turke (TSK) dhe Ushtria e Lirë Siriane (ULS) janë duke bërë përparime të shpejta gjatë operacionit “Dega e Ullirit” dhe aktualisht u ka ngelur të përparojnë vetëm 1.5 kilometra nga...

Vetëm 1.5 kilometra deri në rrethimin e qendrës së Afrinit

para 9 muajve - Almakos

Forcat e Armatosura Turke (TSK) dhe Ushtria e Lirë Siriane (ULS) janë duke bërë përparime të shpejta gjatë operacionit “Dega e Ullirit” dhe aktualisht u ka ngelur të përparojnë vetëm 1.5 kilometra nga...

Vetëm 1.5 kilometra deri në rrethimin e qendrës së Afrinit

para 9 muajve - Shenja

Forcat e Armatosura Turke (TSK) dhe Ushtria e Lirë Siriane (ULS) janë duke bërë përparime të shpejta gjatë operacionit “Dega e Ullirit” dhe aktualisht u ka ngelur të përparojnë vetëm 1.5 kilometra nga...

Terroristët e YPG/PKK-së pengojnë me forcë largimin e civilëve nga Afrini

para 9 muajve - Gazeta e re

Terroristët e YPG/PKK-së duke bllokuar rrugët dhe duke hapur zjarr ndaj civilëve pengojnë largimin e tyre nga Afrini në veriperëndim të Sirisë, kanë treguar disa pamje të xhiruara me dron nga ushtria turke....

Vetëm 1.5 kilometra deri në rrethimin e qendrës së Afrinit

para 9 muajve - AlbPortali

Forcat e Armatosura Turke (TSK) dhe Ushtria e Lirë Siriane (ULS) janë duke bërë përparime të shpejta gjatë operacionit “Dega e Ullirit” dhe aktualisht u ka ngelur të përparojnë vetëm 1.5 kilometra nga...

Erdoğan: Në Afrin janë çliruar 950 kilometra katrorë territor

para 9 muajve - Medial

BOLU (AA) – Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan deklaroi të dielën se Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) që nga fillimi i operacionit “Dega e Ullirit”, kanë çliruar nga terroristët...

Erdogan në prag të një fitoreje diplomatike me SHBA?

para 9 muajve - Gazeta Tema

Duket se raportt turko-amerikane nuk kanë gjasa të përmirëoshen përderisa të dyja vendet ndajnë interesa të kundërta në Siri dhe sidomos për çështjen kurde. Gjatë një fjalimi në Akademinë Politike në datën...

Terrorizmi,Erdogan i ashpër ndaj NATO:Kur do viheni në anën tonë?

para 9 muajve - Shqiptarja

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi të dielën se Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) që nga fillimi i operacionit “Dega e Ullirit”, kanë çliruar nga terroristët e YPG/PKK-DEASH,...

Terroristët e YPG/PKK-së përpiqen të ikin nga Afrini

para 9 muajve - Gazeta e re

Në Afrin të Sirisë ku po vazhdon operacioni “Dega e Ullirit”, me dhjetëra terrorist nëpërmjet autobusëve po e lëshojnë vendin, transmeton Gazeta e Re. Pamjet, ku terroristët e PKK/YPG-së  janë filmuar...

Simpatizantët e grupit terrorist PKK/YPG, përleshen me policinë gjermane në aeroportin e Dyseldorfit

para 9 muajve - Gazeta e re

Në aeroportin e Dyseldorfit sot ka pasur përplasje ndërmjet simpatizantëv të grupit terrorist PKK/YPG dhe policisë gjermane. Demonstruesit u mblodhën në një tubim të pa paralajmëruar kundër operacionit...

Turqia shkatërron 18 objektiva të kurdëve në Irak

para 9 muajve - Java News

Aeroplanët luftarakë të Turqisë kanë shkatërruar të paktën 18 rajone të kontrolluara nga Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK), në veri të Irakut, ka njoftuar agjencia shtetërore e lajmeve turke, Anadolu....

Përleshje mes protestuesve pro-kurdë dhe mbështetësve turq në Gjermani

para 9 muajve - Bota Press

Një grup i protestuesve pro-kurdë janë përleshur me mbështetësit turq dhe policinë gjermane në aeroportin e Dyzeldorfit, duke lënë disa persona të lënduar. Përleshja ka ndodhur pasi protestuesit që kundërshtojnë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK