http://kariera.mk

BE nuk planifikon sanksionet të reja ndaj Rusisë pas sulmeve në Siri

para 11 muajve - Lajmi.net

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian nuk iu bashkuan Shteteve të Bashkuara të hënën për vendosjen e sanksioneve të reja ekonomike ndaj Rusisë apo Sirisë për sulmet me armë kimike, të cilat nxitën...

BE nuk planifikon sanksione të reja ndaj Rusisë pas sulmeve në Siri

para 11 muajve - Gazeta Express

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian nuk iu bashkuan Shteteve të Bashkuara të hënën për vendosjen e sanksioneve të reja ekonomike ndaj Rusisë apo Sirisë për sulmet me armë kimike, të cilat nxitën...

Bashkimi Evropian nuk planifikon sanksionet të reja ndaj Rusisë pas sulmeve në Siri

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian nuk iu bashkuan Shteteve të Bashkuara të hënën për vendosjen e sanksioneve të reja ekonomike ndaj Rusisë apo Sirisë për sulmet me armë kimike, të cilat nxitën...

Plani sekret i rusisë ku parashikon t’i bombardojë këto qytete

para 11 muajve - GazetaBlic

Parashikimet e Luftës së Ftohtë të hartuara në fshehtësi nga qeveria britanike zbulojnë shkallën e një sulmi rus bërthamor në Mbretërinë e Bashkuar. Të paktën 38 qytete janë ne liste për një sulm te mundshëm nga...

Dokumenti sekret/ Kush janë 20 qytetet britanike, objekt bombardimi nga Rusia

para 11 muajve - BalkanWeb

BRITANI- Tensionet dhe përplasjet mes Rusisë dhe Britanisë vijojnë të përshkallëzohen pas helmimit te agjentit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij si dhe sulmit me raketa në Siri, ku Britania mori pjesë...

Dokumenti sekret/ Kush janë 20 qytetet britanike, objekt bombardimi nga Rusia

para 11 muajve - Medial

BRITANI- Tensionet dhe përplasjet mes Rusisë dhe Britanisë vijojnë të përshkallëzohen pas helmimit te agjentit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij si dhe sulmit me raketa në Siri, ku Britania mori pjesë...

Erdoğan bën thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”

para 11 muajve - Medial

STAMBOLL (AA) – Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë, raporton Anadolu Agency (AA). “Operacionet...

Plani sekret i rusisë ku parashikon t’i bombardojë 20 qytete në Britani

para 11 muajve - Gazeta Express

Parashikimet e Luftës së Ftohtë të hartuara në fshehtësi nga qeveria britanike zbulojnë shkallën e një sulmi rus bërthamor në Mbretërinë e Bashkuar. Të paktën 38 qytete jane ne liste per nje sulm te mundshem...

Erdogan bën thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”

para 11 muajve - Alsat-M

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë.Ai bëri thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për...

Thirrja e Erdogan: Të vendosim themel të ri për paqen në botë

para 11 muajve - BalkanWeb

TURQI-Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë, raporton Anadolu Agency (AA). “Operacionet të...

Plani sekret i Rusisë ku parashikon t’i bombardojë 20 qytete në Britani

para 11 muajve - Tetova Sot

Parashikimet e Luftës së Ftohtë të hartuara në fshehtësi nga qeveria britanike zbulojnë shkallën e një sulmi rus bërthamor në Mbretërinë e Bashkuar. Të paktën 38 qytete jane ne liste per nje sulm te mundshem...

Erdogan bën thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë. Ai bëri thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për...

Putin do marrë hak? Britania në alarm, Inteligjenca jep detaje për kërcënimet

para 11 muajve - Zhurnal

Frika e hakmarrjes nga Putini per sulmet kunder Sirisë ka ‘pushtuar’ Britanine. Britania ne panik nga nje sulm kibernetik rus, pasi zyrtarët paralajmëruan për hakmarrje të shpejtë për sulmet ushtarake...

Thirrja e Erdogan: Të vendosim themel të ri për paqen në botë

para 11 muajve - Medial

TURQI-Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë, raporton Anadolu Agency (AA). “Operacionet të...

Siri, shpërthim në bazën iraniane në Damask

para 11 muajve - MRT

Një shpërthim I fuqishëm ka ndodhur në bazën iraniane në Siri... Ende nuk dihet nëse ka qene incident apo mund te ketë ndodhur nje sulm ajror. Pentagoni ka njoftuar se per momentin nuk do të ketë sulme...

Kriza e Sirisë: rreziku ka zënë pritë në një fushëbetejë influencash me shumë lojtarë

para 11 muajve - Te Sheshi

Nuk është pa vend debati se kur bota ka qenë për herë të fundit në një situatë të tillë kaq të rrezikshme – dhe me jehona shqetësuese të Luftës së Parë Botërore. Si sekretar i Përgjithshëm i OKB-së, António...

Ariu rus ulërin por nuk kafshon

para 11 muajve - Insajderi

Pas sulmit në Siri mund t'i nxjerrim këto shtatë mësime, shkruan Welt gjerman. Frika nga përshkallëzimi pas goditjeve ajrore në Siri nuk doli e vërtetë. Franca, Britania e Madhe dhe SHBA kanë gjuajtur...

Erdoğan bën thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë, raporton Anadolu Agency (AA). “Operacionet të cilat...

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria: “Sa më shpejt që të jetë e mundur”

para 11 muajve - Medial

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Plani sekret i Rusisë ku parashikon t’i bombardojë 20 qytete në Britani

para 11 muajve - Republika

Parashikimet e Luftës së Ftohtë, të hartuara në fshehtësi nga qeveria britanike zbulojnë shkallën e një sulmi rus bërthamor në Mbretërinë e Bashkuar. Të paktën 38 qytete janë në listë për një sulm të mundshëm...

Në Krime u ‘vënë flakën’, Macron: E binda Trump për bombardimet

para 11 muajve - Mapo

Presidenti francez Emmanuel Macron deklaron se ishte ai qe e bindi presidentin e SHBA-ve Donald Turmp të bombardonte Sirinë. “10 ditë më parë presidenti Trump tha që vullneti i SHBA-ve është të heqë dorë...

Plani sekret i rusisë ku parashikon t’i bombardojë 20 qytete në Britani

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Parashikimet e Luftës së Ftohtë të hartuara në fshehtësi nga qeveria britanike zbulojnë shkallën e një sulmi rus bërthamor në Mbretërinë e Bashkuar. Të paktën 38 qytete jane ne liste per nje sulm te mundshem...

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria: “Sa më shpejt që të jetë e mundur”

para 11 muajve - BalkanWeb

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Plani sekret i rusisë ku parashikon t’i bombardojë 20 qytete në Britani

para 11 muajve - Bota Press

Parashikimet e Luftës së Ftohtë të hartuara në fshehtësi nga qeveria britanike zbulojnë shkallën e një sulmi rus bërthamor në Mbretërinë e Bashkuar. Të paktën 38 qytete jane ne liste per nje sulm te mundshem...

Presidenti francez, Macron: Franca ka bindur SHBA-të të qëndrojnë në Siri

para 11 muajve - Portalb

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka deklaruar se Franca ka bindur presidentin e SHBA-ve, Donald Trump, të “qëndrojë në Siri në afat të gjatë” dhe të kufizojë sulmet e kësaj fundjave në pjesët e armëve...

Macron: Franca ka bindur SHBA-të të qëndrojnë në Siri

para 11 muajve - Portalb

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka deklaruar se Franca ka bindur presidentin e SHBA-ve, Donald Trump, të “qëndrojë në Siri në afat të gjatë” dhe të kufizojë sulmet e kësaj fundjave në pjesët e armëve...

Plani sekret i Rusisë ku parashikon t’i bombardojë 20 qytete në Britani [FOTO]

para 11 muajve - Insajderi

Parashikimet e Luftës së Ftohtë të hartuara në fshehtësi nga qeveria britanike zbulojnë shkallën e një sulmi rus bërthamor në Mbretërinë e Bashkuar. Të paktën 38 qytete jane ne liste per nje sulm te mundshem...

Macron: Binda Trump të qëndrojë në Siri

para 11 muajve - MRT

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka thënë se ai ka bindur presidentin amerikan Donald Trump të mos tërheqë trupat nga Siria dhe të angazhohet në plan afatgjatë..... Më herët këtë muaj, Trump deklaroi...

Ja çfarë kanë folur Putin dhe Rouhani për sulmet ndaj Sirisë

para 11 muajve - Portalb

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe homologu i tij iranian, Hasan Rouhani, në një bisedë telefonike kanë disktutuar për sulmet ajrore të udhëhequra nga SHBA-të mbi Sirinë , transmeton Anadolu Agency...

Macron: E binda Trump për bombardimet

para 11 muajve - Vizion Plus

Presidenti francez Emmanuel Macron deklaron se ishte ai qe e bindi presidentin e SHBA-ve Donald Turmp të bombardonte Sirinë. “10 ditë më parë presidenti Trump tha që vullneti i SHBA-ve është të heqë dorë...

Plani sekret i Rusisë ku parashikon t’i bombardojë 20 qytete në Britani

para 11 muajve - Periskopi

Parashikimet e Luftës së Ftohtë të hartuara në fshehtësi nga qeveria britanike zbulojnë shkallën e një sulmi rus bërthamor në Mbretërinë e Bashkuar. Të paktën 38 qytete jane ne liste per nje sulm te mundshem...

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria

para 11 muajve - Medial

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Haley: Nuk do të dalim nga Siria pa arritur tri qëllime

para 11 muajve - Portalb

Përfaqësuesja e Përhershme e SHBA-ve në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB), Nikki Haley, tha se vendi i saj nuk do të tërhiqet nga Siria pa arritur tri qëllime, transmeton Anadolu Agency (AA). “Fillimisht...

Assad pretendon se raketat amerikane nuk i kanë shkaktuar dëme, por imazhet satelitore dëshmojnë të kundërtën (Foto/Video)

para 11 muajve - Telegrafi

Imazhet e reja satelitore tregojnë se si sulmet ajrore të SHBA-ve, Britanisë dhe Francës kanë shkatërruar qendrat kërkimore ku zhvilloheshin dhe prodhoheshin armët kimike – duke mos pësuar as edhe më të...

Shefi i NATO-s: Bombardimi i Sirisë është sinjal i qartë për Rusinë dhe Iranin

para 11 muajve - Insajderi

Bombardimi i Sirisë të cilin e kanë kryer SHBA, Franca dhe Britania e Madhe ishte sinjal për Sirinë, Rusinë dhe Iranin, ka thënë sot Jens Stoltenberg. “Operacioni ishte drejtuar në atë që të zvogëlohet...

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria

para 11 muajve - Koha.net

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

“Nuk do të dalim nga Siria pa arritur tri qëllime”

para 11 muajve - Tetova Sot

Përfaqësuesja e Përhershme e SHBA-ve në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB), Nikki Haley, tha se vendi i saj nuk do të tërhiqet nga Siria pa arritur tri qëllime, transmeton Anadolu Agency (AA). “Fillimisht...

Erdogan: Kur ne bënim thirrje botës që të rrezohet Asadi, bota shikonte pazarin e vet

para 11 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë. “Operacionet të cilat i zbatojmë në Siri kanë dy objektiva....

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria

para 11 muajve - GazetaBlic

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Erdogan bën thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”

para 11 muajve - KosovaPress

Ai bëri thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”, ku vendet nuk do të bombardohen në mënyrë të rastësishme. “Operacionet të cilat i zbatojmë në Siri kanë dy objektiva. I pari, të heqim...

Macron: Binda Trump të qëndrojë në Siri

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka thënë se ai ka bindur presidentin amerikan Donald Trump të mos tërheqë trupat nga Siria dhe të angazhohet në plan afatgjatë. Më herët këtë muaj, Trump deklaroi se...

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Cila është loja e fundit e Perëndimit në Siri?

para 11 muajve - TV Koha

Më shumë se gjysmë milionë sirianë janë vrarë gjatë luftës së vazhdueshme të Sirisë sipas Kombeve të Bashkuara, por vetëm një pjesë e këtyre vdekjeve kanë ndodhur si rezultat i 34 sulmeve kimike të konfirmuara...

Trump përplaset me Macron për koston e Sirisë: s’paguaj asnjë cent, situatën ta zgjidhin sauditët dhe aleatët

para 11 muajve - Te Sheshi

Donald Trump është përplasur me presidentin francez Emannuel Macron për Sirinë. Kreu i Elysee-së i ka deklaruar në një intervistë se e ka bindur presidentin e SHBA-së që të qëndrojnë trupat amerikane në...

Macron: Binda Trump të mos tërhiqet nga Siria; reagon Shtëpia e Bardhë

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti francez Emmanuel Macron deklaroi se ai ka bindur Donald Trump që të mos tërheqë trupat nga Siria, por të angazhohet për një sulm afatgjatë. Gjithashtu Macron u shpreh se i ka sugjeruar presidentit...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mattis: Varet nga Asadi nëse sulmet në Siri do të vazhdojnë

para 11 muajve - Indeks.mk

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, tha se ky ishte një “sulm i vetëm” ndaj regjimit të Asadit, dhe se varet nga Asadi nëse sulmet do të vazhdojnë, raporton Anadolu Agency (AA). Në kuadër të sulmit...

SHBA: Rusët mund të kenë qenë në vendin e sulmit në Douma

para 11 muajve - KosovaPress

“Që një kohë të gjatë është dashur që bota të dënojë qeverinë siriane për shkak të terrorit të saj kimik dhe të kërkojë përgjegjësi ndërkombëtare për të gjithë ata që janë përgjegjës për këtë vepër të...

Britania ‘frikë’ nga hakmarrja pas sulmeve në Siri, ja çfarë mund të bëjë Rusia

para 11 muajve - Medial

BRITANI- Pak ditë pas sulmit që SHBA dhe aleatët ndërmorën ndaj regjimit të Asad në Siri, frika e hakmarrjes nga Rusia ka ‘pushtuar’ Britaninë e madhe, e cila është një nga vendet që mori pjesë në sulmet...

Sulmet ajrore në Siri, Macron deklaron se e ka bindur Trump të mos tërheqë trupat

para 11 muajve - TV Koha

Presidenti francez Emmanuel Macron ka deklaruar se e ka bindur homologun e tij të SHBA-së, Donald Trump, që të mos tërheqë trupat nga Siria dhe në vend të kësaj të angazhohen “për një kohë të gjatë”. Më...

Trump serish godet mediat

para 11 muajve - Gazeta e re

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka mbrojtur përdorimin e termit të tij “misioni ka përfunduar” në mesin e kritikave që kanë përcjellë goditjet e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës mbi caqet e...

Macron thotë se ishte ai që e bindi Trump-in që të mos i largojë trupat amerikanë nga Siria

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka thënë se ishte ai që e bindi presidentin amerikan, Donald Trump, që të mos i tërheqë trupat nga Siria, por të përkushtohet në këtë pjesë në terme afatgjata, njofton...

Macron thotë se ishte ai që e bindi Trump-in që të mos i largojë trupat amerikanë nga Siria

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka thënë se ishte ai që e bindi presidentin amerikan, Donald Trump, që të mos i tërheqë trupat nga Siria, por të përkushtohet në këtë pjesë në terme afatgjata, njofton...

Britania ‘frikë’ nga hakmarrja pas sulmeve në Siri, ja çfarë mund të bëjë Rusia

para 11 muajve - BalkanWeb

BRITANI- Pak ditë pas sulmit që SHBA dhe aleatët ndërmorën ndaj regjimit të Asad në Siri frika e hakmarrjes nga Rusia ka ‘pushtuar’ Britaninë e madhe, e cila është një nga vendet që mori pjesë në sulmet...

Kurti: Ata që dëmtuan Telekomin dhe Postën të dalin para drejtsisë

para 11 muajve - KosovaPress

Temat: Albin Kurti ...lajmi i plotë është në sistemin me parapagim. Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas...

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria: “Sa më shpejt që të jetë e mundur”

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Nuk përfilli urdhrat e policit, arrestohet serbi

para 11 muajve - KosovaPress

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Bulevardi i Pavarësisë”, në  Gjilan ku me urdhër të të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje./KosovaPress/ Temat: Zyrtar policor Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet...

Trump sërish godet mediat

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka mbrojtur përdorimin e termit të tij “misioni ka përfunduar” në mesin e kritikave që kanë përcjellë goditjet e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës mbi caqet e...

Ambasadorja amerikane ia tregon vendin Assad’it, i dërgon dy fjalë

para 11 muajve - Gazeta Express

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Para bombardimit mbi Siri, momentet dramatike të pilotëve…

para 11 muajve - Gazeta Express

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga SHBA, Britania dhe Franca, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues në Siri. Katër...

Ky njeri e bindi presidentin amerikan që ta sulmojë Sirinë

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është bindur për të mos tërhequr ushtrinë amerikane nga Siria, gjatë një bisede telefonike nga presidenti francez, Emmanuel Macron. Macron tha se ishte ai që bindi Trump...

Vladimir Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë Hassan Rouhanit, presidentit të Iranit, se goditjet e mëtejshme nga aleatët perëndimorë në Siri në mënyrë të pashmangshme do të çojnë në kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare....

Presidenti Macron: Trumpin e binda vetë

para 11 muajve - Java News

Presidenti francez, Emmanuel Macron, deklaroi se ishte ai që e bindi presidentin amerikan Donald Trump për të mos tërhequr trupat nga Siria. Ai në një intervistë për televizionin francez BFM tha se në...

SHBA e përgatitur për të goditur sërish regjimin e Asadit

para 11 muajve - Klan

Uashingtoni paralajmëron regjimin e Asadit se do ta godasë sërish, nëse armët kimike përdoren kundër civilëve. Paralajmërimi vjen nga ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Niki Hallej e cila tha...

Trump sërish akuzon mediet

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka mbrojtur përdorimin e termit të tij “misioni ka përfunduar” në mesin e kritikave që kanë përcjellë goditjet e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës mbi caqet e...

Johnson: Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 11 muajve - BalkanWeb

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Johnson: Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 11 muajve - Medial

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

SHBA, Trump “godet” sërish mediat: Donin të poshtëronin sulmin ndaj Sirisë

para 11 muajve - BalkanWeb

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka mbrojtur përdorimin e termit të tij “misioni ka përfunduar” në mesin e kritikave që kanë përcjellë goditjet e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës mbi regjimin...

SHBA, Trump “godet” sërish mediat: Donin të poshtëronin sulmin ndaj Sirisë

para 11 muajve - Medial

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka mbrojtur përdorimin e termit të tij “misioni ka përfunduar” në mesin e kritikave që kanë përcjellë goditjet e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës mbi regjimin...

A do të bisedojë SHBA direkt me Assadin? Përgjigjet ambasadorja amerikane në OKB

para 11 muajve - Medial

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

Macron: Sulmet ndaj Sirisë nuk janë një akt lufte, e kam bindur Trumpin

para 11 muajve - BalkanWeb

Presidenti francez, Emmanuel Macron, deklaroi se ishte ai që e bindi presidentin amerikan Donald Trump për të mos tërhequr trupat nga Siria. Ai në një intervistë për televizionin francez BFM tha se në...

A do të bisedojë SHBA direkt me Assadin? Përgjigjet ambasadorja amerikane në OKB

para 11 muajve - BalkanWeb

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

Ambasadorja amerikane Haley: Assadi do të goditet përsëri nëse përdor armë kimike

para 11 muajve - BalkanWeb

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Trump serish godet mediat

para 11 muajve - RTV 21

Ai ka akuzuar “mediat e lajmeve të rreme” Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka mbrojtur përdorimin e termit të tij “misioni ka përfunduar” në mesin e kritikave që kanë përcjellë goditjet e SHBA-së, Britanisë...

Amerika i tërheq vërejtje Assadit, e ndëshkon Rusinë

para 11 muajve - Telegrafi

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Macron tregon se për çfarë iu desh ta bindë Trumpin

para 11 muajve - Koha.net

Presidenti francez, Emmanuel Macron, deklaroi se ishte ai që e bindi presidentin amerikan Donald Trump për të mos tërhequr trupat nga Siria. Ai në një intervistë për televizionin francez BFM tha se në...

Siria, Putin: Sulme të tjera në Siri shkaktojnë “kaos”

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti rus, Vladimir Putin ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet ndërkombëtare”. Putin ka bërë këtë paralajmërim...

“Sulmet ndaj Sirisë nuk janë një akt lufte, e kam bindur Trumpin”

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti francez, Emmanuel Macron, deklaroi se ishte ai që e bindi presidentin amerikan Donald Trump për të mos tërhequr trupat nga Siria. Ai në një intervistë për televizionin francez BFM tha se në...

Amerika i tërheq vërejtje Assadit, e ndëshkon Rusinë

para 11 muajve - Lajmi.net

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Amerika i tërheq vërejtje Assadit, e ndëshkon Rusinë

para 11 muajve - Gazeta Express

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Amerika i tërheq vërejtje Assadit, e ndëshkon Rusinë

para 11 muajve - Tetova Sot

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Trump serish godet mediat

para 11 muajve - KosovaPress

Ai ka akuzuar “mediat e lajmeve të rreme” për “kapjen” e termit me qëllim të poshtërimit të sulmeve të ndërmarra si përgjigje ndaj sulmit me armë kimike në Siri. Rusia dhe Siria insistojnë se nuk ka pasur...

Putin: Sulmet tjera në Siri dërgojnë drejt “kaosit”

para 11 muajve - Aktuale

Presidenti rus, Vladimir Putin ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet ndërkombëtare”. Putin ka bërë këtë paralajmërim...

“Sulmet ndaj Sirisë nuk janë një akt lufte, e kam bindur Trumpin"

para 11 muajve - KosovaPress

Ai në një intervistë për televizionin francez BFM tha se në një bisedë telefonike e kishte bindur Trump që mos ta tërheqë ushtrinë nga Siria. "Ne e bindëm atë se ishte e nevojshme për të qëndruar atje....

Britania: Nuk ka propozime për sulme të reja ndaj regjimit të Asad në Siri

para 11 muajve - BalkanWeb

Shefi i diplomacisë britanike, Boris Johnson, deklaroi se forcat perëndimore do të shqyrtojnë opsionet nëse pushteti i Sirisë sërish do të përdorë armët kimike të ndaluara, por se aktualisht nuk ka plane...

Putin: Sulmet tjera në Siri dërgojnë drejt “kaosit”

para 11 muajve - Shenja

Presidenti rus, Vladimir Putin ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet ndërkombëtare”. Putin ka bërë këtë paralajmërim...

SHBA gati sanksionet e reja për Rusinë, ambasadorja amerikane: Zyrtarizohen nesër

para 11 muajve - Tetova Sot

SHBA do të vendosë sanksione të reja për Rusinë. Ambasadorja e SHBA në OKB Nikky Haley, deklaron se ato do të publikohen të hënën. Sanksionet për Rusinë vijnë pas pozicionimit dhe deklaratave të presidentit...

Amerika i tërheq vërejtje Assadit, e ndëshkon Rusinë

para 11 muajve - Fol

Zonja Haley tha për rrjetin Fox News: “Nëse Assadi nuk e ka dëgjuar mesazhin” pas goditjes me 105 raketa të shtunën në sulmin e ndërmarrë nga Shtetet e Bashkuara, Britania dhe Franca, “do ta pësojë. Do...

Britania: Nuk ka propozime për sulme të reja ndaj regjimit të Asad në Siri

para 11 muajve - Medial

Shefi i diplomacisë britanike, Boris Johnson, deklaroi se forcat perëndimore do të shqyrtojnë opsionet nëse pushteti i Sirisë sërish do të përdorë armët kimike të ndaluara, por se aktualisht nuk ka plane...

Ambasadorja Haley: Assadi do të goditet përsëri nëse përdor armë kimike

para 11 muajve - Periskopi

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Amerika kërcënon sërish Assadin, thotë se do e sulmojnë përsëri

para 11 muajve - GazetaBlic

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Raketat mbi Siri dëshmojnë forcën apo dobësinë e Perëndimit?

para 11 muajve - Gazeta Tema

Vendet e Perëndimit kanë përshëndetur dhe mbështetur sulmin ajror mbi Siri të rakorduar mes SHBA-Britani-Francës. Janë tre vende që përbëjnë zemrën e aleancës atlantike të pas Luftës së Dytë Botërore,...

Ambasadorja Haley: Assadi do të goditet përsëri nëse përdor armë kimike

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Amerika i tërheq vërejtje Assadit, e ndëshkon Rusinë

para 11 muajve - Sovrani

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

SHBA-ja dhe aleatët, hetim për armët kimike në Siri

para 11 muajve - MRT

Franca, SHBA-të dhe Britania e madhe ia kanë shpalosur draft rezolutën e re për Sirinë... Franca, SHBA-të dhe Britania e madhe ia kanë shpalosur draft rezolutën e re për Sirinë 12 partnerëve në Këshillin...

SHBA-të do të vendosin sanksione të reja ndaj Rusisë për mbështetjen e Asadit

para 11 muajve - Lajmi.net

Pas një sulmi masiv të SHBA ndaj synimeve siriane më 17 prill, ambasadorja e SHBA në OKB Nikki Haley tha gjatë takimit të Këshillit të Sigurimit të OKB-së se Uashingtoni ishte i vendosur për të kryer sulme...

"Raketa që provojnë dobësinë, jo forcën e Perëndimit"

para 11 muajve - Respublica

Vendet e Perëndimit kanë përshëndetur dhe mbëshetur sulmin ajror mbi Siri të rakorduar mes SHBA-Britani-Francës. Janë tre vende që përbëjnë zemrën e aleancës atlantike të pas Luftës së Dytë Botërore, tre...

Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos, thotë lideri kontravers rus

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA nuk do të bisedojë direkt me Assadin

para 11 muajve - Tetova Sot

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

Aleatët: Sulmi ndaj Sirisë i ligjshëm dhe i justifikuar

para 11 muajve - Gazeta Tema

Shtetet e Bashkuara, Britania dhe Franca thonë se sulmi i tyre ajror ndaj objekteve të programit të armëve kimike të Sirisë ishte i bazuar në ligjin ndërkombëtar. Duke folur gjatë takimit të jashtëzakonshëm...

Putin: Sulmet tjera në Siri dërgojnë drejt kaosit

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet ndërkombëtare”. Putin ka bërë këtë paralajmërim...

Nuk është Rusia! Një tjetër shtet i shpall luftë të hapur SHBA

para 11 muajve - Fakti Ditor

Një tjetër shtet i hap luftë SHBA dhe ai nuk është Rusia. Sipas shkrimit, shteti i Iranit mund të përgjigjet në “më pak se një javë” ndaj sulmeve ajrore amerikane, britanike dhe ajrore franceze. Presidenti...

Mediat amerikane/Bombardimet e Trump po ndajnë Erdoganin me Rusinë

para 11 muajve - Java News

Donald Trump ka ndjekur fjalë për fjalë udhëzimet e Kreut të Pentagonit, James Mattis në lidhje me sulmet mbi Siri. Siç bën të ditur Uashinton Post, me këtë sulm presidenti i SHBA ka arritur një sukses...

SHBA vendos sanksione të reja kundër Rusisë

para 11 muajve - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatisin sanksione të reja kundër Rusisë për shkak të mbështetjes së vazhdueshme të presidentit sirian Bashar al-Assad, tha sot ambasadorja amerikane në OKB, Nikki...

SHBA vendos sanksione të reja kundër Rusisë

para 11 muajve - RTV 21

Haley: Nesër vendosen sanksionet kundër Rusisë Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatisin sanksione të reja kundër Rusisë për shkak të mbështetjes së vazhdueshme të presidentit sirian Bashar al-Assad,...

Kjo është paga e një deputeti në Kosovë

para 11 muajve - Gazeta Liria

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë paga të larta dhe gati pesë herë më të mëdha se sa mesatarja e rrogave në Kosovë e cila sillet nga 130 deri në mbi 400 euro. Të 120 deputetët e Kuvendit të Republikës...

Mediat amerikane: Trump po rifiton Erdogan pas sulmit në Siri

para 11 muajve - Gazeta Tema

Donald Trump ka ndjekur fjalë për fjalë udhëzimet e Kreut të Pentagonit, James Mattis në lidhje me sulmet mbi Siri. Siç bën të ditur Uashinton Post , me këtë sulm presidenti i SHBA ka arritur një sukses...

Putin: Sulmet tjera në Siri dërgojnë drejt “kaosit”

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti rus, Vladimir Putin ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet ndërkombëtare”. Putin ka bërë këtë paralajmërim...

Putin: Sulmet e Reja në Siri do të Shkaktojnë Kaos

para 11 muajve - Kallxo

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Putin: Sulmet tjera në Siri dërgojnë drejt "kaosit"

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti rus, Vladimir Putin ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet ndërkombëtare”. Putin ka bërë këtë paralajmërim...

Reagon Vladimir Putin: Sulmet e reja në Siri çojnë në kaos ndërkombëtar

para 11 muajve - BalkanWeb

MOSKE- Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se sulmet e reja eventuale në Siri, do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani,...

Amerika po përgatit sanksione ndaj Rusisë për shkak të përkrahjes për Assadin

para 11 muajve - Koha.net

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatisin sanksione të reja ndaj Rusisë për shkak të përkrahjes së vazhdueshme për presidentin e Sirisë, Bashar-al Assad, ka thënë ambasadorja e SHBA-së në Kombet e...

ANALIZA: Lufta e re e ftohtë po gatuhet në Siri

para 11 muajve - Gazeta Tema

Nga Dmitri Trenin António Guterres, Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, së fundmi tha se Lufta e Ftohtë ishte kthyer me një hakmarrje, por edhe me një ndryshim. Kjo është e saktë, por e vonuar...

Putin për Sirinë: sulmet të tjera perëndimore do të çojnë në kaos

para 11 muajve - Te Sheshi

Presidenti rus Vladimir Putin, tha pas një bisede me homologun e tij iranian, Hassan Rouhani se sulme të tjera të mundshme perëndimore mbi Sirinë mund të rezultonin në kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare....

Vladimir Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë Hassan Rouhanit, presidentit të Iranit, se goditjet e mëtejshme nga aleatët perëndimorë në Siri në mënyrë të pashmangshme do të çojnë në kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare....

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA nuk do të bisedojë direkt me Assadin

para 11 muajve - Gazeta Express

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë "një në një" me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

ShBA ndërprenë kontaktin direkt me Assadin

para 11 muajve - GazetaBlic

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

Reagon Vladimir Putin: Sulmet e reja në Siri çojnë në kaos ndërkombëtar

para 11 muajve - Medial

MOSKE- Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se sulmet e reja eventuale në Siri, do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani,...

Eshtë Irani që mund të kërcënojë SHBA dhe jo Rusia!

para 11 muajve - Java News

SHBA mund ta marrë goditjen e parë jo nga Rusia, me të cilën tashmë e ka të hapur luftën, por nga një tjetër shtet dhe paralajmërimi vjen këtë të dielë, në një artikull publikuar nga media britanike “Express.co.uk”....

Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos, thotë lideri kontravers rus

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Putin: Sulmet e reja në Siri çojnë në kaos ndërkombëtar

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se sulmet e reja eventuale në Siri, do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Putin thotë se sulmet e reja në Siri do të sjellin kaos ndërkombëtar

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se sulmet e reja eventuale në Siri, do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Lufta e re e ftohtë po gatuhet në Siri

para 12 muajve - Telegrafi

Dmitri Trenin António Guterres, Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, së fundmi tha se Lufta e Ftohtë ishte kthyer me një hakmarrje, por edhe me një ndryshim. Kjo është e saktë, por e vonuar...

Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 12 muajve - RTV 21

Putin bisedon me Rouhanin Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin...

Putin flet për sulmet në Siri, paralajmëron kaos

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Vladimir Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 11 muajve - Almakos

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë Hassan Rouhanit, presidentit të Iranit, se goditjet e mëtejshme nga aleatët perëndimorë në Siri në mënyrë të pashmangshme do të çojnë në kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare....

SHBA-ja paralajmëron Sirinë

para 12 muajve - RTV 21

Tramp: “Do të sulmojmë sërish nëse nuk heq dorë nga sulmet kimike” Presidenti amerikan Donald Trump e ka parlajmëruar qeverinë e Sirisë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme ta sulmojnë sërish...

Siria, Trump: Bombardime perfekte! Asad: Jemi edhe më të bashkuar

para 12 muajve - Gazeta Shqip

“Sulmet në Siri janë kryer në mënyrë aq të përkryer, me një saktësi të tillë, sa që mënyra e vetme ku mjetet e informacionit që shpërndajnë lajme false nuk i kanë reduktuar dot, por kanë përdorur shprehjen...

Boris Johnson: Nuk ka propozime për sulme të reja në Siri

para 11 muajve - Shenja

Shefi i diplomacisë britanike, Boris Johnson, deklaroi se forcat perëndimore do të shqyrtojnë opsionet nëse pushteti i Sirisë sërish do të përdorë armët kimike të ndaluara, por se aktualisht nuk ka plane...

SHBA-ja dhe aleatët, hetim për armët kimike në Siri

para 12 muajve - Alsat-M

Franca, SHBA-të dhe Britania e madhe ia kanë shpalosur draft rezolutën e re për Sirinë 12 partnerëve në Këshillin e Sigurisë së Kombeve të Bashkuara në të cilin është përfshirë mekanizëm i ri për hetimin...

SIRIA/SHBA dhe Rusia i interpretuan sipas mënyrës së tyre bombardimet

para 11 muajve - Java News

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 12 muajve - Almakos

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 11 muajve - Sovrani

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Putin flet për sulmet në Siri, paralajmëron kaos

para 12 muajve - Infokusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

SHBA vendos sanksione të reja kundër Rusisë

para 11 muajve - KosovaPress

Ajo tha për CBS se ministri amerikan për Financa Steven Mnuchin do të shpallë sanksionet të hënën, transmeton Reuters. Temat: Nikki Haley SHBA Rusia Siria sanksione Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet...

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA nuk do të bisedojë direkt me Assadin

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet në Siri

para 12 muajve - Gazeta Tema

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA nuk do të bisedojë direkt me Assadin

para 11 muajve - Sovrani

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

Opinione mbi sulmet në Siri

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

Shtetet e Bashkuara, Britania dhe Franca të shtunën kryen sulme ushtarake kundër qeverisë së presidentit Asad për shkak të përdormit të armëve kimike nga Siria kundër banorëve të saj. Sulmet kishin objektiv...

Aleatët: sulmi ndaj Sirisë i ligjshëm dhe i justifikuar

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

Shtetet e Bashkuara, Britania dhe Franca thonë se sulmi i tyre ajror ndaj objekteve të programit të armëve kimike të Sirisë ishte i bazuar në ligjin ndërkombëtar. Duke folur gjatë takimit të jashtëzakonshëm...

A do të bisedojë SHBA direkt me Assadin – përgjigjet ambasadorja amerikane në OKB

para 11 muajve - Insajderi

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

SHBA godet rëndë Rusinë, pas sulmit në Siri: Ky është vendimi i fundit

para 11 muajve - Periskopi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do t’i vënë sanksione edhe më shumë Rusisë, si pjesë e presionit për atë që po ndodh në Siri. Mediat e huaja raportojnë se SHBA do të imponojë edhe më shumë sanksione ekonomike...

Rriten tensionet, SHBA: Jemi gati për sulme të tjera në Siri, reagon ashpër Rusia

para 12 muajve - Ina

Tensionet në Siri sa vijnë dhe rriten edhe më shumë. Kjo pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Anglia dhe Franca janë gati për të ndërmarrë një sulm të ri me raketa në Siri. Ka qenë presidenti Donald Trump...

Haley: SHBA nuk do të bisedojë direkt me Assadin

para 11 muajve - KosovaPress

Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se Siria deri tani ka refuzuar të marrë pjesë në negociatat multilaterale si pjesë e procesit politik në të cilin ndërmjetësojnë OKB-në, dhe shtoi se Rusia...

Johnson: Shqyrtojmë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - MRT

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad... Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 12 muajve - Telegrafi

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 12 muajve - Lajmi.net

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

“Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos”

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - BalkanWeb

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - Medial

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 12 muajve - Medial

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - Mapo

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 12 muajve - KosovaPress

Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi Kremlini. Siç thuhet, Putini dhe Rouhani kanë shkëmbyer qëndrimet rreth situatës pas sulmit të fundit me raketa në Siri nga ana e...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 12 muajve - Infokusi

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 12 muajve - Gazeta Express

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

Pamje nga pak para bombardimit mbi Siri, si u bënë gati pilotët (FOTO LAJM))

para 12 muajve - Albeu

Janë publikuar fotot nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues në Siri . Katër avionë ushtarakë GR4 Tornado lanë bazën e tyre në Akrotiri të Qipros në orën...

Imazhe të momenteve para bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - RTV 21

Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë SHBA, Britania e Madhe dhe Franca dje kanë bombarduar objektiva të shumta qeveritare në Siri në një operacion...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

Putin paralajmëron SHBA-në nëse vazhdon të sulmojë Assadin në Siri

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin Iranian Hassan Rouhani, me të cilin ka biseduar për sulmet ajrore të SHBA-së, Britanisë dhe Francës kundër regjimit...

Siri, raportohet për shpërthim të fuqishëm

para 12 muajve - MRT

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite... Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë...

Johnson: Ende nuk kemi vendosur për sulmin tjetër në Siri

para 12 muajve - Zhurnal

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Publikohen pamjet satelitore: Çfarë ka ndodhur në Siri pas sulmit të djeshëm

para 12 muajve - Zhurnal

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Siri, pas raketave shtrihet dora e bisedimeve për paqe

para 12 muajve - Portalb

Franca po përpiqet të bindë Rusinë t’i bashkohet nismës për një zgjidhje politike në Siri, vetëm pak pas sulmit të përbashkët mes Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Britanisë ndaj vendndodhjeve të armëve...

Edhe një shpërthim i fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - GazetaBlic

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Johnson: Ende nuk kemi vendosur për sulmin tjetër në Siri

para 12 muajve - Klan Kosova

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Përkrahësit dhe kundërshtarët e bombardimeve në Siri

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kishte miratuar sulme ushtarake kundër Sirisë, në bashkëpunim me Britaninë e Madhe dhe Francën. Sulmet janë në përgjigje të incidentit të dyshuar kimik,...

Sulmohet inspektori i tregut

para 12 muajve - KosovaPress

Të dyshuarit të cilët janë larguar nga vendi i ngjarjes, ndërsa, viktima ka marrë tretman mjekësor. Me vendimin e Prokurorit rasti mbetet në hetime./KosovaPress/ Temat: Polici Mitrovica inspektori i tregut...

Pentagoni: Me sukses u goditën të gjitha objektivat në Siri

para 12 muajve - GazetaBlic

Pentagoni thotë se të gjitha objektivat janë goditur me sukses nga sulmet ajrore nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dana White, ndihmës sekretarja e Mbrojtjes për marrëdhënie me publikun...

Paralajmërimi i Britanisë: Pas sulmit ndaj Sirisë, duhet të mbrohemi nga hakmarrja ruse

para 12 muajve - Tetova Sot

Boris Johnson ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar duhet të marrë “çdo masë paraprake të mundshme” për të mbrojtur veten nga hakmarrja ruse pas sulmeve ajrore të koalicionit në Siri. Sekretari i Jashtëm...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - GazetaBlic

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

SIRIA/ Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, paralajmëron për rrezikun e përshkallëzimit të sulmeve

para 12 muajve - BalkanWeb

Nga Mira Bregu Okb Gjenevë Dje, në një deklaratë me shkrim Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres shprehu shqetësimin e tij për rrezikun e përshkallëzimit të sulmeve të mëtejshëm pas sulmit...

SIRIA/ Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, paralajmëron për rrezikun e përshkallëzimit të sulmeve

para 12 muajve - Mapo

Nga Mira Bregu Okb Gjenevë Dje, në një deklaratë me shkrim Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres shprehu shqetësimin e tij për rrezikun e përshkallëzimit të sulmeve të mëtejshëm pas sulmit...

Pentagoni: Me sukses u goditën të gjitha objektivat në Siri

para 12 muajve - Telegrafi

Pentagoni thotë se të gjitha objektivat janë goditur me sukses nga sulmet ajrore nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dana White, ndihmës sekretarja e Mbrojtjes për marrëdhënie me publikun...

Paralajmërimi i Britanisë: Pas sulmit ndaj Sirisë, duhet të mbrohemi nga hakmarrja ruse

para 12 muajve - Gazeta Express

Boris Johnson ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar duhet të marrë "çdo masë paraprake të mundshme" për të mbrojtur veten nga hakmarrja ruse pas sulmeve ajrore të koalicionit në Siri. Sekretari i Jashtëm...

Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - Gazeta Liria

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Johnson: Sulmet ajrore dërguan mesazhin ‘mjaft është mjaft’

para 12 muajve - GazetaBlic

Sulmet ajrore në Siri kanë dërguar mesazhin se “mjaft është mjaft” – lejimi i përdorimit të armëve kimike. Kështu ka thënë Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, Boris Jonson. Johnson ka thënë se aksioni...

​ Publikohen pamjet satelitore: Çfarë ka ndodhur në Siri pas sulmit të djeshëm

para 12 muajve - Gazeta Express

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - GazetaBlic

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - Telegrafi

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

​ Publikohen pamjet satelitore: Çfarë ka ndodhur në Siri pas sulmit të djeshëm

para 12 muajve - Tetova Sot

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Pas sulmit me raketa, Franca kërkon paqe në Siri

para 12 muajve - Java News

Pas raketave mbi vendndodhjen e laboratorëve sirianë të armëve kimike, i vjen radha bisedimeve. Këtë po mundohet ta bëjë Franca e cila ka shprehur gatishmërinë të bindë Rusinë të përfshihet në bisedime...

Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - Gazeta Express

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Johnson: Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - Koha.net

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - Gazeta Express

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

Johnson: Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - Lajmi.net

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Pas raketave shtrihet dora e bisedimeve për paqe

para 12 muajve - Alsat-M

Franca po përpiqet të bindë Rusinë t’i bashkohet nismës për një zgjidhje politike në Siri, vetëm pak pas sulmit të përbashkët mes Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Britanisë ndaj vendndodhjeve të armëve...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 12 muajve - Illyria

Uashington / Moskë, 15 prill 2018 – Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 12 muajve - Sovrani

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

Johnson: Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Çfarë po ndodh në Siri? Raportohet për një shpërthim të fuqishëm në veri të vendit

para 12 muajve - Gazeta Tema

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut, raporton rel. Ky grup ka thënë...

Shpërthim i fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - Albeu

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Pas bombardimeve në Siri shtrihet dora e bisedimeve për paqe

para 12 muajve - Telegrafi

Franca po përpiqet të bindë Rusinë t’i bashkohet nismës për një zgjidhje politike në Siri, vetëm pak pas sulmit të përbashkët mes Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Britanisë ndaj vendndodhjeve të armëve...

Rriten tensionet, SHBA: Jemi gati për sulme të tjera në Siri, reagon ashpër Rusia

para 12 muajve - Fol

Tensionet në Siri sa vijnë dhe rriten edhe më shumë. Kjo pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Anglia dhe Franca janë gati për të ndërmarrë një sulm të ri me raketa në Siri. Ka qenë presidenti Donald Trump...

Tension në Siri, Erdogan telefonon Putinin e më pas Macron. Për çfarë biseduan

para 12 muajve - BalkanWeb

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin dhe atë francez Emmanuel Macron. Siç raporton Reuters, Erdogani ka zhvilluar bisedë një herë me...

Britania e frikësuar nga hakmarrja ruse pas raketave në Siri: Duhet të jemi gati…

para 12 muajve - Mapo

Boris Johnson ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar duhet të marrë “çdo masë paraprake të mundshme” për të mbrojtur veten nga hakmarrja ruse pas sulmeve ajrore të koalicionit me Francën dhe SHBA-në...

Shpërthim në bazën iraniane në Siri

para 12 muajve - Vizion Plus

Vëzhguesi sirian për të drejtat e njeriut ka raportuar se ka ndodhur nje shpërthim në veri të Sirisë, një vend ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite. Ende nuk dihet nëse ka qene...

Lufta në Siri, Erdogan telefonon Putin: Duhet t’i japim zgjidhje krizës siriane

para 12 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin, të shtunën në mbrëmje kanë zhvilluar një bisedë telefonike në të cilën kanë shkëmbyer pikëpamjet e tyre mbi sulmet kundër...

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - Portalb

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut, shkruan REL. Ky grup ka thënë...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - Tetova Sot

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

SHBA kërcënon me sulme të reja

para 12 muajve - Vizion Plus

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britania e Madhe dhe Franca po këmbëngulin për një fund të pakthyeshëm të programit të armëve kimike të Sirisë. Me një rezolutë të re, të udhëhequr nga Franca, diplomatët...

Erdogani, bisedë telefonike me Putinin dhe Macronin

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin dhe atë francez Emmanuel Macron. Siç raporton Reuters, Erdogani ka zhvilluar bisedë një herë me...

Erdogani, bisedë telefonike me Putinin dhe Macronin

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin dhe atë francez Emmanuel Macron. Siç raporton Reuters, Erdogani ka zhvilluar bisedë një herë me...

Rriten tensionet, SHBA: Jemi gati për sulme të tjera në Siri, reagon ashpër Rusia

para 12 muajve - Gazeta Tema

Tensionet në Siri sa vijnë dhe rriten edhe më shumë. Kjo pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Anglia dhe Franca janë gati për të ndërmarrë një sulm të ri me raketa në Siri. Ka qenë presidenti Donald Trump...

SHBA: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 12 muajve - Aktuale

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

Ja çfarë biseduan Erdogan dhe Putin për sulmet në Siri

para 12 muajve - Portalb

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin, të shtunën në mbrëmje kanë zhvilluar një bisedë telefonike në të cilën kanë shkëmbyer pikëpamjet e tyre mbi sulmet kundër...

Ky shtet kërcënon hapur SHBA-në, nuk bëhet fjalë për Rusinë

para 12 muajve - GazetaBlic

SHBA mund ta marrë goditjen e parë jo nga Rusia, me të cilën tashmë e ka të hapur luftën, por nga një tjetër shtet dhe paralajmërimi vjen këtë të dielë, në një artikull publikuar nga media britanike “Express.co.uk”....

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - Zhurnal

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 12 muajve - Fakti Ditor

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Erdoğan bisedë telefonike me May, në fokus zhvillimet në Siri

para 12 muajve - Zhurnal

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas informacioneve nga burimet presidenciale,...

Trump po rifiton Erdogan pas sulmit në Siri

para 12 muajve - Zhurnal

Donald Trump ka ndjekur fjalë për fjalë udhëzimet e Kreut të Pentagonit, James Mattis në lidhje me sulmet mbi Siri. Siç bën të ditur Uashinton Post , me këtë sulm presidenti i SHBA ka arritur një sukses...

Momentet dramatike përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - KosovaPress

Katër avionë ushtarakë GR4 Tornado lanë bazën e tyre në Akrotiri të Qipros në orën 03:00 të mëngjesit të ditës së shtunë për të bombarduar plantacionet me armë kimike pranë qytetit të Homsit. “Ne nuk duam...

Erdogan telefonon Putin dhe kërkon paqe në Siri: Të zgjidhet kriza!

para 12 muajve - Java News

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin, të shtunën në mbrëmje kanë zhvilluar një bisedë telefonike në të cilën kanë shkëmbyer pikëpamjet e tyre mbi sulmet kundër...

​Publikohen pamje pas sulmit të djeshëm në Siri [FOTO]

para 12 muajve - Insajderi

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Lufta vjen andej nga s’e prisnim, kërcënon hapur SHBA-në edhe…

para 12 muajve - Standard

SHBA mund ta marrë goditjen e parë jo nga Rusia, me të cilën tashmë e ka të hapur luftën, por nga një tjetër shtet dhe paralajmërimi vjen këtë të dielë, në një artukull publikuar nga media britanike “Express.co.uk”....

Paralajmërimi i Britanisë: Pas sulmit ndaj Sirisë, duhet të mbrohemi nga hakmarrja ruse

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Boris Johnson ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar duhet të marrë “çdo masë paraprake të mundshme” për të mbrojtur veten nga hakmarrja ruse pas sulmeve ajrore të koalicionit në Siri. Sekretari i Jashtëm...

Pentagoni: Me sukses u goditën të gjitha objektivat në Siri

para 12 muajve - Bota Press

Pentagoni thotë se të gjitha objektivat janë goditur me sukses nga sulmet ajrore nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dana White, ndihmës sekretarja e Mbrojtjes për marrëdhënie me publikun...

Britania: Pas sulmit ndaj Sirisë, duhet të mbrohemi nga hakmarrja ruse

para 12 muajve - Sovrani

Boris Johnson ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar duhet të marrë “çdo masë paraprake të mundshme” për të mbrojtur veten nga hakmarrja ruse pas sulmeve ajrore të koalicionit në Siri. Sekretari i Jashtëm...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - Bota Press

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - Lajmi.net

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Pas SHBA-ve, Britania me paralajmërim pas sulmeve në Siri

para 12 muajve - Insajderi

Boris Johnson ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar duhet të marrë “çdo masë paraprake të mundshme” për të mbrojtur veten nga hakmarrja ruse pas sulmeve ajrore të koalicionit në Siri. Sekretari i Jashtëm...

Publikohen pamjet satelitore: Çfarë ka ndodhur në Siri pas sulmit të djeshëm?

para 12 muajve - Sovrani

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - Gazeta Express

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

​Pamjet e reja satelitore tregojnë çfarë ka ndodhur në Siri pas sulmit të djeshëm

para 12 muajve - Periskopi

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Erdoğan bisedë telefonike me May, në fokus zhvillimet në Siri

para 12 muajve - Medial

STAMBOLL (AA) – Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas informacioneve nga...

​ Publikohen pamjet satelitore: Çfarë ka ndodhur në Siri pas sulmit të djeshëm

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Siri, pas sulmit laboratori i armëve kimike shndërrohet në gërmadhë

para 12 muajve - Alsat-M

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - Koha.net

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

SHBA e gatshme të godasë sërish Sirinë

para 12 muajve - Albinfo

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë, nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim...

Pentagoni konfirmon efektivitetin e sulmit mbi Siri

para 12 muajve - Aktuale

Ndërsa vazhdon përballja e fortë diplomatike mes lindjes dhe perëndimin për sulmet ajrore ndaj Sirisë, Pentagoni nxitoi të paraqiste suksesin e operacionit dhe saktësinë e tij. Ushtarakët amerikanë raportuan...

Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - Bota Press

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Pas sulmit kundër Sirisë/ Irani kërcënon: Prisni përgjigjen për 1 javë…

para 12 muajve - Ina

Irani mund të përgjigjet në “më pak se një javë” ndaj sulmeve ajrore amerikane, britanike dhe franceze në Siri, pasi presidenti Hassan Rouhani tha se nuk kishte frikë të thërriste “me zë të lartë dhe të...

Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - Sovrani

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Britania e Madhe paralajmëron përsëri Assadin

para 12 muajve - Periskopi

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Pentagoni: Sulmet në Siri goditën të gjitha objektivat

para 12 muajve - Ina

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara po zhvillon një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - Sovrani

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

Pentagoni konfirmon efektivitetin e sulmit mbi Siri

para 12 muajve - Fakti Ditor

Ndërsa vazhdon përballja e fortë diplomatike mes lindjes dhe perëndimin për sulmet ajrore ndaj Sirisë, Pentagoni nxitoi të paraqiste suksesin e operacionit dhe saktësinë e tij. Ushtarakët amerikanë raportuan...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 12 muajve - GazetaBlic

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Johnson: Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - Nezavisen

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Nuk është Rusia! Një tjetër shtet i shpall luftë të hapur SHBA

para 12 muajve - Albeu

Një tjetër shtet i hap luftë SHBA dhe ai nuk është Rusia. Sipas shkrimit, shteti i Iranit mund të përgjigjet në "më pak se një javë" ndaj sulmeve ajrore amerikane, britanike dhe ajrore franceze. Presidenti...

SHBA e gatshme për të goditur përsëri Sirinë

para 12 muajve - RTV 21

Vala e sulmeve është më e madhja ndonjëherë ndaj qeverisë së Presidentit sirian Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë...

Momentet dramatike përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Në fotot e mëposhtme mund të shikoni momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues në Siri. Katër avionë ushtarakë GR4 Tornado lanë bazën e tyre në Akrotiri të Qipros...

“Kërcënimi” i radhës nga Trump për Sirinë

para 12 muajve - Lajmi.net

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

SHBA paralajmëron: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

SHBA: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan, Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara (SHBA) janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria...

Momentet dramatike përpara bombardimit të Sirisë [Foto]

para 12 muajve - Insajderi

Në fotot e mëposhtme mund të shikoni momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues në Siri. Katër avionë ushtarakë GR4 Tornado lanë bazën e tyre në Akrotiri të Qipros...

Pas raketave në Siri shtrihet dora e bisedimeve për paqe

para 12 muajve - Insajderi

Franca po përpiqet të bindë Rusinë t’i bashkohet nismës për një zgjidhje politike në Siri, vetëm pak pas sulmit të përbashkët mes Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Britanisë ndaj vendndodhjeve të armëve...

Pentagoni: Sulmet në Siri goditën të gjitha objektivat

para 12 muajve - Gazeta Tema

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara po zhvillon një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

SHBA: Jemi gati për sulme të tjera në Siri!

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

Erdogani telefonon Putinin dhe Macronin

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin dhe atë francez Emmanuel Macron. Siç raporton Reuters, Erdogani ka zhvilluar bisedë një herë me...

FOTOT: Sulmet nxjerron blof sistemin raketor të Rusisë, SHBA dhe aleatët hodhën mbi Siri 100 raketa

para 12 muajve - Gazeta Tema

Pas sulmit të natës së mbrëmshëm, ku SHBA dhe aleatët vendosën që të godasin regjim e presidentit Bashar al-Asad, mediat kanë zbuluar detaje të reja nga kjo ofensivë mbi Siri. Më shumë se 100 raketa u...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 12 muajve - Gazeta Express

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Trump Sirisë: Do t’ju godasë sërish nëse përdorni armë kimike

para 12 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 12 muajve - Tetova Sot

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Erdogani bisedë telefonike me Putinin

para 12 muajve - Insajderi

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin dhe atë francez Emmanuel Macron. Siç raporton Reuters, Erdogani ka zhvilluar bisedë një herë me...

Trump Sirisë: Do t'ju godasë sërish nëse përdorni armë kimike

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

SHBA paralajmëron: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 12 muajve - Infokusi

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

Shpërthim i fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - Periskopi

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Tramp: Nëse përsëriten sulmet kimike e godasim sërish Sirinë

para 12 muajve - Shenja

Presidenti amerikan, Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 12 muajve - Albeu

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Zbulohet blofi i Putin në Siri: Ushtria ruse nuk guxoi të “ngrinte as gishtin” ndaj SHBA-së

para 12 muajve - Gazeta Express

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si përgjigje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

Armët kimike/ Pentagoni: Sulmet në Siri goditën të gjitha objektivat e synuara

para 12 muajve - BalkanWeb

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka zhvilluar një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra dje në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

SHBA: Godasim sërish regjimin sirian nëse përdorin armë kimike

para 12 muajve - Java News

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara po zhvillon një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - Sovrani

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 12 muajve - Bota Press

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 12 muajve - Nezavisen

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Trump Sirisë: Do t’ju godasë sërish nëse përdorni armë kimike

para 12 muajve - Infokusi

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

Zbulohet blofi i Putin në Siri: Ushtria ruse nuk guxoi të “ngrinte as gishtin” ndaj SHBA-së

para 12 muajve - Infokusi

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si përgjigje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

Mediat amerikane: Trump po rifiton Erdogan pas sulmit në Siri

para 12 muajve - Te Sheshi

Donald Trump ka ndjekur fjalë për fjalë udhëzimet e Kreut të Pentagonit, James Mattis në lidhje me sulmet mbi Siri. Siç bën të ditur Uashinton Post , me këtë sulm presidenti i SHBA ka arritur një sukses...

Trump kërcënon Sirinë: Do të godasim prapë, nëse përdorni armë kimike

para 12 muajve - Illyria

Uashington, 15 prill 2018 – Presidenti amerikan Donald Trump e ka paralajmëruar Qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri, në rast se atje kryhen sërish sulme me armë kimike. Paralajmërimi...

Siria u godit me raketat e njëjta si Serbia

para 12 muajve - Gazeta Express

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Trump: SHBA gati për sulme të tjera në Siri

para 12 muajve - KosovaPress

Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar dhe Franca goditën me raketa 3 qytete siriane në përgjigje të sulmit të dyshuar kimik në Douma, rreth një javë më parë. Siria ka mohuar përdorimin e...

SHBA paralajmëron: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

Paralajmërimi i Trumpit: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

SHBA paralajmëron: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 12 muajve - Bota Press

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

Sulmet në Siri, tre lëvizjet kyçe të presidentit Trump kundër Assadit

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Tre objektiva janë goditur në periferi të Damaskut dhe Homsit, të treja ngushtësisht të lidhura me përdorimin e armëve kimike. SHBA, Franca dhe Mbretëria e Bashkuar janë hedhur në veprim natën e djeshme....

Rusia ‘mposhtet’ në OKB, nuk kalon rezoluta që dënon sulmin në Siri

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Këshilli i Sigurimit i OKB-së e ka hedhur poshtë rezolutën e propozuar nga Rusia me të cilën do të dënohej “agresioni” i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Sirisë. Pro rezolutëa kanë votuar Rusia, Kina...

Armët kimike/ Pentagoni: Sulmet në Siri goditën të gjitha objektivat e synuara

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka zhvilluar një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra dje në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

Sulmi në Siri, Rusia: 71 raketa janë parandaluar nga sistemi i mbrojtjes ajrore

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Shefi i Drejtorisë së Operacioneve Kryesore të Shtabit të Përgjithshëm të Rusisë, Sergey Rudskoy, pohoi se nga 103 raketa kryqëzuese të leshuara nga SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca, kundër regjimit...

Sulmet në Siri, tre lëvizjet kyçe të presidentit Trump kundër Assadit

para 12 muajve - Medial

Tre objektiva janë goditur në periferi të Damaskut dhe Homsit, të treja ngushtësisht të lidhura me përdorimin e armëve kimike. SHBA, Franca dhe Mbretëria e Bashkuar janë hedhur në veprim natën e djeshme....

Pas sulmit ndaj Sirisë, treshja perëndimore tani ka këtë synim

para 12 muajve - Periskopi

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 12 muajve - Sovrani

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Sulmet në Siri, tre lëvizjet kyçe të presidentit Trump kundër Assadit

para 12 muajve - BalkanWeb

Tre objektiva janë goditur në periferi të Damaskut dhe Homsit, të treja ngushtësisht të lidhura me përdorimin e armëve kimike. SHBA, Franca dhe Mbretëria e Bashkuar janë hedhur në veprim natën e djeshme....

Trump Sirisë: Do t’ju godasë sërish nëse përdorni armë kimike

para 12 muajve - Bota Press

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

Paralajmërimi radhës nga presidenti i SHBA-ve për Sirinë

para 12 muajve - Insajderi

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

Trump Sirisë: Do t’ju godasë sërish nëse përdorni armë kimike

para 12 muajve - Sovrani

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

Rusia ‘mposhtet’ në OKB, nuk kalon rezoluta që dënon sulmin në Siri

para 12 muajve - BalkanWeb

Këshilli i Sigurimit i OKB-së e ka hedhur poshtë rezolutën e propozuar nga Rusia me të cilën do të dënohej “agresioni” i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Sirisë. Pro rezolutëa kanë votuar Rusia, Kina...

Rusia ‘mposhtet’ në OKB, nuk kalon rezoluta që dënon sulmin në Siri

para 12 muajve - Medial

Këshilli i Sigurimit i OKB-së e ka hedhur poshtë rezolutën e propozuar nga Rusia me të cilën do të dënohej “agresioni” i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Sirisë. Pro rezolutëa kanë votuar Rusia, Kina...

Siria u godit me raketat e njëjta që përdori NATO ndaj Serbisë

para 12 muajve - Periskopi

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Sulmi në Siri, Rusia: 71 raketa janë parandaluar nga sistemi i mbrojtjes ajrore

para 12 muajve - BalkanWeb

Shefi i Drejtorisë së Operacioneve Kryesore të Shtabit të Përgjithshëm të Rusisë, Sergey Rudskoy, pohoi se nga 103 raketa kryqëzuese të leshuara nga SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca, kundër regjimit...

Sulmi në Siri, Rusia: 71 raketa janë parandaluar nga sistemi i mbrojtjes ajrore

para 12 muajve - Medial

Shefi i Drejtorisë së Operacioneve Kryesore të Shtabit të Përgjithshëm të Rusisë, Sergey Rudskoy, pohoi se nga 103 raketa kryqëzuese të leshuara nga SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca, kundër regjimit...

KS i OKB-së hedhë poshtë rezolutën e Rusisë

para 12 muajve - RTV 21

Rusia kërkonte të dënohet sulmi i SHBA-së dhe aleateve ndaj Sirisë Me kërkesë të Rusisë u mbajt mbledhje urgjente e Këshillit të Sigurimit. Anëtarët e këtij këshilli nuk e kanë përkrahur propozimin e Rusisë...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri. Në cilën anë janë Kosova, Shqipëria dhe Serbia?

para 12 muajve - Medial

Ja shtetet që mbështesin sulmin ajror në Siri janë: – Shtetet e Bashkuara – Mbretëria e Bashkuar – Franca – Gjermana – Turqia – Arabia Saudite – Katari – Kanadaja – Japonia – Australia – Izraeli – Kroacia...

Shtetet që ishin pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 12 muajve - Telegrafi

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri. Në cilën anë janë Kosova, Shqipëria dhe Serbia?

para 12 muajve - Lajmi.net

Por shtetet në arenën ndërkombëtare janë ndarë në mendimet e tyre nëse sulmi ishte i drejtë apo jo. Por shtetet në arenën ndërkombëtare janë ndarë në mendimet e tyre nëse sulmi ishte i drejtë apo jo. Ja...

Pentagoni: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat në Siri

para 12 muajve - BalkanWeb

SHBA-ja konfirmoi sot se ka goditur me sukses të gjithë objektivat siriane të planifikuara nga SHBA-ja, Franca dhe Britania e Madhe në formë kundërpërgjigjeje ndaj përdorimit të dyshuar të armëve kimike...

Putin-Erdogan flasin në telefon pas sulmit amerikan në Siri

para 12 muajve - Lajmi.net

Presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij turk Rexhep Tajip Erdogan kanë zhvilluar një bisedë telefonike të shtunën, gjatë së cilës ata diskutuan sulmet raketore të Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve...

Mediat ruse: Çështja e Asadit mund të acaroj marrëdhëniet e Turqisë me Rusinë

para 12 muajve - Gazeta e re

Pas sulmeve të ShBA-së bashkë me aleatët si Franca dhe Britania e Madhe kundër regjimit Asad, Presidenti Turk, Tayyip Erdogan për herë të parë ka biseduar në telefon me homologun e tij rus, Vladimir Putin....

Pentagoni: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat në Siri

para 12 muajve - Medial

SHBA-ja konfirmoi sot se ka goditur me sukses të gjithë objektivat siriane të planifikuara nga SHBA-ja, Franca dhe Britania e Madhe në formë kundërpërgjigjeje ndaj përdorimit të dyshuar të armëve kimike...

Rusia “mposhtet” në OKB, nuk kalon rezoluta që dënon sulmin në Siri

para 12 muajve - Lajmi.net

Këshilli i Sigurimit i OKB-së e ka hedhur poshtë rezolutën e propozuar nga Rusia me të cilën do të dënohej “agresioni” i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Sirisë. Për rezolutë kanë votuar Rusia, Kina...

Kjo është fuqia e mbrojtjes kundër – ajrore siriane. Gjithçka ruse!

para 12 muajve - Medial

Kjo është fuqia e mbrojtjes kundër – ajrore siriane. Gjithçka ruse! Lajmi i rremë i lëshuar nga regjimi i Assadit se sulmi amerikan, britanik dhe francez në Siri të shtunën në mëngjes pësoi goditje të...

Kjo është fuqia e mbrojtjes kundër – ajrore siriane. Gjithçka ruse!

para 12 muajve - Lajmi.net

Lajmi i rremë i lëshuar nga regjimi i Assadit se sulmi amerikan, britanik dhe francez në Siri të shtunën në mëngjes pësoi goditje të madhe duke "arritur të shfaroste 70% të raketave perëndimore", shpejt...

Dëshmia rrëqethëse e një siriani për sulmet ajrore, akuzon rëndë Trumpin

para 12 muajve - Gazeta e re

Hussam Youis 27 vjeçar ka treguar se në orët e mëngjesit, predhat e raketave iu binin mbi shtëpi. “Ne menduam se kërcënimet e Trumpit ishin fjalë. Por papritur u zgjuam nën tingujt e shpërthimeve. Shikova...

Qeveria Siriane: Nga 103 raketa të lëshuara nga Trumpi arritëm të asgjësojmë 71

para 12 muajve - Gazeta e re

Shtetet e Bashkuara dje zhvilluan një sulm kundër disa objektivave në Siri pas pretendimeve se regjimi i Bashar Asadit ka përdorur armë kimike kundër civilëve. Përmasat e sulmit ishin dy herë më të mëdha...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 12 muajve - Fakti Ditor

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 12 muajve - GazetaBlic

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

Përplasje SHBA-Rusi në OKB: Mbaroi koha e fjalëve! Huliganë!

para 12 muajve - Mapo

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara po zhvillon një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 12 muajve - Gazeta Express

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

Mike Pence, Rusisë: Jeni në anën e gabuar të historisë

para 12 muajve - Portalb

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, gjatë një konference për media, ka thënë se Rusia është rreshtuar gabim, kur është pyetur se cilat janë komentet e tij për qëndrimet e Rusisë në...

Ish-oficeri sirian: Sulmet nuk shkatërruan zemrën e armëve kimike

para 12 muajve - Tetova Sot

Një ish-oficer i përfshirë në programin e armëve kimike siriane, pohoi se sulmet e Shteteve të Bashkuara, Britanisë dhe Francës në Siri “kanë goditur pjesët, por jo zemrën e programit kimik”. Ish-kapiteni,...

Zbulohet blofi i Putin në Siri: Ushtria ruse nuk guxoi të “ngrinte as gishtin” ndaj SHBA-së

para 12 muajve - Tetova Sot

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si përgjigje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 12 muajve - Tetova Sot

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

Irani dhe Siria pyesin Rusinë pse nuk i’u kundërpergjigj sulmit amerikan?

para 12 muajve - Zhurnal

Damasku ishte i bindur se Uashingtoni po përgatitet për sulme ushtarake dhe për këtë çështje sirianët u larguan nga bazat ushtarake, ndërtesat qeveritare dhe administrative dhe kjo bëri të mundur fillimin...

Ish-gjenerali rus paralajmëron se Rusia mund të bombardojë Qipron

para 12 muajve - Zhurnal

Një ish-gjeneral rus ka paralajmëruar se çdo ndërhyrje nga SHBA, Britania dhe Franca mund të jetë një “rrugë e drejtpërdrejtë për konfrontimin ushtarak me Rusinë”. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi,...

Pamjet pas sulmit të SHBA, Britanisë dhe Francës në Siri

para 12 muajve - Tetova Sot

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Mike Pence, Rusisë: Jeni në anën e gabuar të historisë

para 12 muajve - Klan Kosova

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, gjatë një konference për media, ka thënë se Rusia është rreshtuar gabim, kur është pyetur se cilat janë komentet e tij për qëndrimet e Rusisë në...

Ambasadori i Sirisë në OKB: Sulmet s’do të na ndalin

para 12 muajve - Telegrafi

Ambasadori i Sirisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Bashar al-Jaafari, ka thënë se aksioni ushtarak nuk do ta ndalë Sirinë në arritjen e qëllimeve të saj në mposhtjen e terrorizimit në Siri. Ai,...

Rusia “mposhtet” në OKB, nuk kalon rezoluta që dënon sulmin në Siri

para 12 muajve - Sovrani

Këshilli i Sigurimit i OKB-së e ka hedhur poshtë rezolutën e propozuar nga Rusia me të cilën do të dënohej “agresioni” i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Sirisë. Për rezolutë kanë votuar Rusia, Kina...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë, ja sa kushton një

para 12 muajve - Aktuale

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Mike Pence i drejtohet Rusisë: Jeni në anën e gabuar

para 12 muajve - GazetaBlic

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, gjatë një konference për media, ka thënë se Rusia është rreshtuar gabim, kur është pyetur se cilat janë komentet e tij për qëndrimet e Rusisë në...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë

para 12 muajve - Tetova Sot

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

​Ish-oficeri sirian: Sulmet nuk shkatërruan zemrën e armëve kimike

para 12 muajve - GazetaBlic

Një ish-oficer i përfshirë në programin e armëve kimike siriane, pohoi se sulmet e Shteteve të Bashkuara, Britanisë dhe Francës në Siri “kanë goditur pjesët, por jo zemrën e programit kimik”. Ish-kapiteni,...

Pentagoni: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat

para 12 muajve - Alsat-M

SHBA-ja konfirmoi sot se ka goditur me sukses të gjithë objektivat siriane të planifikuara nga SHBA-ja, Franca dhe Britania e Madhe në formë kundërpërgjigjeje ndaj përdorimit të dyshuar të armëve kimike...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - Tetova Sot

​Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

SHBA në OKB: Ne do godasim sërish nëse Assadi përdor armë kimike

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Sulmi i përbashkët i SHBA-ve, Britanisë dhe Francë ndaj bazave të armëve Kimike në Siri, goditi “strehimet” ushtarake të Bashar Al Assad në Damask dhe Homs, ndërsa Pentagoni  thekson se janë lëshuar rreth...

Mike Pence, Rusisë: Jeni në anën e gabuar të historisë

para 12 muajve - Tetova Sot

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, gjatë një konference për media, ka thënë se Rusia është rreshtuar gabim, kur është pyetur se cilat janë komentet e tij për qëndrimet e Rusisë në...

Mike Pence, Rusisë: Jeni në anën e gabuar të historisë

para 12 muajve - Gazeta Express

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, gjatë një konference për media, ka thënë se Rusia është rreshtuar gabim, kur është pyetur se cilat janë komentet e tij për qëndrimet e Rusisë në...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën e propozuar nga Rusia për Sirinë

para 12 muajve - Portalb

Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

Pentagoni: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat

para 12 muajve - Tetova Sot

SHBA-ja konfirmoi sot se ka goditur me sukses të gjithë objektivat siriane të planifikuara nga SHBA-ja, Franca dhe Britania e Madhe në formë kundërpërgjigjeje ndaj përdorimit të dyshuar të armëve kimike...

Kjo është fuqia e mbrojtjes kundër – ajrore siriane. Gjithçka ruse!

para 12 muajve - Sovrani

Lajmi i rremë i lëshuar nga regjimi i Assadit se sulmi amerikan, britanik dhe francez në Siri të shtunën në mëngjes pësoi goditje të madhe duke “arritur të shfaroste 70% të raketave perëndimore”, shpejt...

SHBA e Rusia përplasen në OKB, pas bombardimeve në Siri

para 12 muajve - Gazeta Tema

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara po zhvillon një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

Sulmet në Siri: Tre lëvizjet kyçe të Trumpit kundër Assadit

para 12 muajve - Portalb

Tre objektiva janë goditur në periferi të Damaskut dhe Homsit, të treja ngushtësisht të lidhura me përdorimin e armëve kimike . SHBA, Franca dhe Mbretëria e Bashkuar janë hedhur në veprim natën e djeshme....

Haley: SHBA-ja e gatshme të reagojë sërish, kemi paralizuar programin e armëve kimike të Sirisë

para 12 muajve - Portalb

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka thënë se sulmet e bëra sot janë planifikuar me kujdes për të minimizuar viktimat civile. Sipas Haley, SHBA-ja do të ndjek secilin vend që mund...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - RTV 21

Vetëm tri shtete e votuan rezolutën Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - Zhurnal

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka dështuar të adaptojë një draft rezolutë të iniciuar nga Rusia e cila kuronte të dënohej “agresioni i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Republikës Arabe të...

Erdogan e Putin flasin në telefon për situatën në Siri

para 12 muajve - Sovrani

Pas sulmeve të Shteteve të Bashkuara bashkë me aleatët Franca dhe Britania e Madhe, Presidenti Turk, Tayyip Erdogan ka biseduar në telefon me homologun e tij rus, Vladimir Putin rreth Sirisë. Nga biseda...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - Klan Kosova

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka dështuar të adaptojë një draft rezolutë të iniciuar nga Rusia e cila kuronte të dënohej “agresioni i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Republikës Arabe të...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë

para 12 muajve - Gazeta Express

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Cilat janë shtetet që janë pro dhe kundër sulmit të SHBA-ve ndaj Sirisë

para 12 muajve - Insajderi

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri mëngjesin e së shtunës për shkak të përdorimit të armëve kimike nga Qeveria siriane kundër popullit të saj në Douma javën e kaluar....

​Pence: Sulmet kanë degraduar kapacitetet e armëve kimike në Siri

para 12 muajve - GazetaBlic

Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence tha sot se sulmet ajrore të SHBA-së, Francës dhe Britanisë së Madhe në Siri kanë degraduar dhe përkeqësuar kapacitetet e armëve kimike në atë vend. Gjatë samitit...

Shtetet pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 12 muajve - Periskopi

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

Ambasadori i Sirisë në OKB: Sulmet s’do të na ndalin

para 12 muajve - Klan Kosova

Ambasadori i Sirisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Bashar al-Jaafari, ka thënë se aksioni ushtarak nuk do ta ndalë Sirinë në arritjen e qëllimeve të saj në mposhtjen e terrorizimit në Siri, njofton...

Pentagoni: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat

para 12 muajve - Almakos

14 April 2018 / 20:54 SHBA-ja konfirmoi sot se ka goditur me sukses të gjithë objektivat siriane të planifikuara nga SHBA-ja, Franca dhe Britania e Madhe në formë kundërpërgjigjeje ndaj përdorimit të dyshuar...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë, një kushton 1.4 milion dollarë

para 12 muajve - Gazeta Liria

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 12 muajve - Sovrani

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

Çfarë mbeti pas bombardimit të laboratorit të armëve kimike në Siri

para 12 muajve - NOA

SHBA, Britania dhe Franca bombarduan sot tre objektiva në Siri për të minimizuar sipas tyre kapacitetet e armëve kimike të regjimit të Bashar Al Assad. Bombardimi erdhi pas sulmit të javës së shkuar në...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - Gazeta Express

​Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - GazetaBlic

Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë. Kaq kushtuan ato

para 12 muajve - GazetaBlic

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Pamjet në Siri pas sulmit të SHBA-ve dhe aleatëve

para 12 muajve - Portalb

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

KS i OKB-së nuk e miraton Rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - Koha.net

Këshilli i Sigurimit të OKB-së ka dështuar të miratojë një rezolutë të hartuar nga Rusia të shtunën që do të dënonte “agresionin kundër Republikës Arabe të Sirisë nga SHBA-ja dhe aleatët e saj në kundërshtim...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë, një kushton 1.4 milion dollarë

para 12 muajve - Lajmi.net

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Çfarë mbeti pas sulmit me raketa? Laboratori i armëve kimike shndërrohet në gërmadhë

para 12 muajve - BalkanWeb

SIRI – Pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca, janë transmetuar në televizionin shtetëror sirian. Zyrtarët...

SHBA paralajmëron sërish Asadin: Mos e testo gatishmërinë tonë

para 12 muajve - Gazeta Liria

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në mbledhjen e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Nikki Haley, ka paralajmëruar se regjimi i Assadit mund të sulmohet përsëri nëse vazhdon t’i përdorë...

Mbledhja e OKB, SHBA: “Nëse Assadi përdor sërish armë kimike, ne do godasim”

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Sulmi i përbashkët i SHBA-ve, Britanisë dhe Francë ndaj bazave të armëve Kimike në Siri, goditi “strehimet” ushtarake të Bashar Al Asaad në Damask dhe Homs, ndërsa Pentagoni  thekson se janë lëshuar rreth...

Çfarë mbeti pas sulmit me raketa? Laboratori i armëve kimike shndërrohet në gërmadhë

para 12 muajve - Medial

SIRI – Pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca, janë transmetuar në televizionin shtetëror sirian. Zyrtarët...

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njëjtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 12 muajve - Portalb

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj janë qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Ambasadori rus: Sulmet kanë qenë akti i agresionit

para 12 muajve - RTV 21

Rusia e ‘nervozuar’ Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë akt i agresionit kundër shtetit...

Edhe ky shtet i fuqishëm do t’i bashkohet përpjekjes për paqe të përhershme në Siri

para 12 muajve - GazetaBlic

Gjermania do të bashkohet me Francën në një përpjekje të re ndërkombëtare për të arritur një armëpushim të përhershëm në Siri, tha ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas. “Gjermania, Franca,...

Pentagoni: Sulmi në Siri nuk kishte për qëllim rrëzimin e Assadit

para 12 muajve - Gazeta Liria

Zëdhënësja e Pentagonit, Dana W White, ka folur pas sulmit së bashku me gjeneralin Gen Kenneth McKenzie, drejtorin e Shtabit të Përbashkët (DJS), dhe një këshilltar të lartë ushtarak. White tha se sulmet...

NATO ofron mbështetjen e plotë për sulmet

para 12 muajve - Klan Kosova

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se aleanca ushtarake “shpreh  mbështetjen e plotë” për sulmet ushtarake që ndodhën natën e kaluar, njofton Klan Kosova. Duke folur në një...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 12 muajve - Zhurnal

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

para 12 muajve - Lajmi.net

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - Infokusi

Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

Publikohen pamjet: Përpjekja e dëshpëruar siriane për të përballuar raketat ajrore

para 12 muajve - Fakti Ditor

Sulmi i ndodhur mbrëmë gjatë natës në Siri ishe një kërkesë e Donald Trump, i cili mori mbështetjen e aleatëve europianë, Britani dhe Francë. Trump ndërhyri në Siri pas sulmit me gaz vdekjeprurës, i dyshuar...

Reagimi i ambasadorit rus në OKB, pas sulmit në Siri

para 12 muajve - Zhurnal

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran. Ai ka thënë...

Vazhdojnë përgatitjet për takimin Trump-Kim Jong un

para 12 muajve - Gazeta Liria

Zyrtarët amerikanë konfirmuan dje se mbeten në fuqi planet për një takim mes Presidentit Trump dhe udhëheqësit koreano-verior Kim Jong Un. Një zyrtar i lartë i administratës bëri të ditur se përfaqësues...

NATO ofron mbështetjen e plotë për sulmet

para 12 muajve - GazetaBlic

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se aleanca ushtarake “shpreh mbështetjen e plotë” për sulmet ushtarake që ndodhën natën e kaluar, njofton Klan Kosova. Duke folur në një...

Sulmi mbi Siri: Dalin pamjet e shkatërrimit të një qendre shkencore për teknologji kimike

para 12 muajve - Fakti Ditor

Televizioni i regjimit në Siri, Al Akhbaria TV, ka publikuar video nga rrënojat e një qendre shkencore – kërkimore, e cila ka qenë një prej objektivave të sulmit të treshes SHBA-Britani-Francë. Bëhet fjalë...

Ambasadori rus reagon fuqishëm për sulmet në Siri

para 12 muajve - GazetaBlic

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Pence: Trump është gati të vazhdojë me sulme po qe nevoja

para 12 muajve - Klan Kosova

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mike Pence, ka thënë se forcat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të asistuar nga Franca dhe Britania e Madhe, kanë “dërrmuar dhe gjymtuar” kapacitete...

Haley: SHBA-ja e gatshme të reagojë sërish

para 12 muajve - RTV 21

Haley: Jemi të bindur se kemi paralizuar programin e armëve kimike të Sirisë Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka thënë se sulmet e bëra sot janë planifikuar me kujdes për të minimizuar...

Përmbledhje e KTV-së për ndërhyrjen ushtarake në Siri

para 12 muajve - Koha.net

Donald Trump përsëri u ka dalë në ndihmë sirianëve të pafajshëm. Së bashku me Britaninë dhe Francën, Shtetet e Bashkuara kanë kryer sulme ajrore në disa baza ku mendohet se prodhohen armë kimike, raporton...

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

para 12 muajve - Gazeta Liria

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njëjtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 12 muajve - Gazeta Express

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

SHBA, Britania dhe Franca sulmuan Sirinë, Trump: Përdorëm fuqinë kundër barbarizmit

para 12 muajve - MRT

Presidenti amerikan Donald Trump së bashku me atë francez dhe kryeministren britanike... Presidenti amerikan Donald Trump së bashku me atë francez dhe kryeministren britanike, kanë urdhëruar sulme precize...

Mike Pence, Rusisë: Jeni në anën e gabuar të historisë

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, gjatë një konference për media, ka thënë se Rusia është rreshtuar gabim, kur është pyetur se cilat janë komentet e tij për qëndrimet e Rusisë në...

Pence: Trump është gati të vazhdojë me sulme po qe nevoja

para 12 muajve - GazetaBlic

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mike Pence, ka thënë se forcat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të asistuar nga Franca dhe Britania e Madhe, kanë “dërrmuar dhe gjymtuar” kapacitete...

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

para 12 muajve - GazetaBlic

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Pentagoni: Me sukses u goditën të gjitha objektivat në Siri

para 12 muajve - Portalb

Pentagoni thotë se të gjitha objektivat janë goditur me sukses nga sulmet ajrore nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, raporton Anadolu Agency (AA). Dana White, ndihmës sekretarja e mbrojtjes...

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

para 12 muajve - Gazeta Express

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

para 12 muajve - Infokusi

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Donald Trump – Misioni u krye

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan Donald Trump përshëndeti ekzekutimin perfekt të sulmeve ajrore ndaj Sirisë, ndërsa shtoi në mesazhin e tij në “Twitter” se misioni u krye. SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan...

Pamje nga sulmet e Francës në Siri

para 12 muajve - Periskopi

Ministrja e Punëve të Brendshme e Francës Florence Parly ka publikuar në Twitter pamje nga momenti i lansimit të raketave kundër Sirisë. Ajo tha se kanë goditur bazat e prodhimit të armëve kimike në vend....

Pas sulmeve, regjimi i Assadit është dobësuar

para 12 muajve - Klan Kosova

Ministrja e Mbrojtjes e Francës, Florence Parly, ka thënë se kapacitetet e regjimit sirian për prodhimin e armëve kimike është dobësuar konsiderueshëm pas sulmeve të sotme, njofton Klan Kosova. “Misioni...

Mike Pence, Rusisë: Jeni në anën e gabuar të historisë

para 12 muajve - Sovrani

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, gjatë një konference për media, ka thënë se Rusia është rreshtuar gabim, kur është pyetur se cilat janë komentet e tij për qëndrimet e Rusisë në...

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njëjtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 12 muajve - Albeu

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara , Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Pas sulmeve, regjimi i Assadit është dobësuar

para 12 muajve - Gazeta Express

Ministrja e Mbrojtjes e Francës, Florence Parly, ka thënë se kapacitetet e regjimit sirian për prodhimin e armëve kimike është dobësuar konsiderueshëm pas sulmeve të sotme. “Misioni kishte sukses. Caqet...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 12 muajve - Medial

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Pas sulmeve, regjimi i Assadit është dobësuar

para 12 muajve - GazetaBlic

Ministrja e Mbrojtjes e Francës, Florence Parly, ka thënë se kapacitetet e regjimit sirian për prodhimin e armëve kimike është dobësuar konsiderueshëm pas sulmeve të sotme, njofton Klan Kosova. “Misioni...

Erdogan bisedë telefonike me May, në fokus zhvillimet në Siri

para 12 muajve - Shenja

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas informacioneve nga burimet presidenciale,...

Pence u bën thirrje aleatëve të Amerikës Latine për izolim të Venezuelës

para 12 muajve - Shenja

Duke treguar solidaritet me liderët opozitarë të Venezuelës, nënpresidenti amerikan, Mike Pence u ka bërë thirrje aleatëve Latino-Amerikanë që ta izolojnë Venezuelën, duke dhënë shenja se administrata...

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA vazhdon të qëndrojë gati

para 12 muajve - Telegrafi

Ambasadorja e shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka thënë në Këshillin e Sigurimit se lajmet për sulmet kimike dhe viktimat në Douma nuk ishin “fake news”, lajme false....

​Ish-oficeri sirian: Sulmet nuk shkatërruan zemrën e armëve kimike

para 12 muajve - KosovaPress

Ish-kapiteni, Abdulzalam Abdulrazek, i vendosur tani në krahun e rebelëve në veri të Sirisë, beson se sulmet ajrore nuk do të dëmtojnë aftësinë e Sirisë për të prodhuar armë kimike dhe për të nisur sulme...

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njëjtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 12 muajve - Lajmi.net

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

FOTOT+ VIDEO/ Çfarë mbeti pas sulmit të koalicionit në Siri

para 12 muajve - Java News

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Amerika Mund ta Sulmojë Sërish Sirinë

para 12 muajve - Kallxo

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Zbulohet blofi i Putin në Siri: Ushtria ruse nuk guxoi të “ngrinte as gishtin” ndaj SHBA-së

para 12 muajve - Gazeta Tema

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si përgjigje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 12 muajve - Koha.net

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

New York Times: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm të SHBA-së në Siri?

para 12 muajve - Aktuale

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Mësoni se a kaloi rezoluta e Rusisë në Këshillin e Sigurimit rreth sulmeve në Siri

para 12 muajve - Insajderi

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara dështoi të miratojë një rezolutë të hartuar nga Rusia, me anë të së cilës dënonte sulmin e SHBA-së dhe aleatëve të saj ndaj Republikës Arabe të Sirisë. Vetëm...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 12 muajve - Gazeta Express

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së nuk arrin të miratojë rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - Sovrani

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara dështoi të miratojë një rezolutë të hartuar nga Rusia të shtunën, me anë të së cilës denonte sulmin e SHBA-së dhe aleatëve të saj kundër Republikës Arabe të...

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA vazhdon të qëndrojë gati

para 12 muajve - Klan Kosova

Ambasadorja e shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka thënë në Këshillin e Sigurimit se lajmet për sulmet kimike dhe viktimat në Douma nuk ishin “fake news”, lajme false,...

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA vazhdon të qëndrojë gati

para 12 muajve - GazetaBlic

Ambasadorja e shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka thënë në Këshillin e Sigurimit se lajmet për sulmet kimike dhe viktimat në Douma nuk ishin “fake news”, lajme false,...

​Pence: Sulmet kanë degraduar kapacitetet e armëve kimike në Siri

para 12 muajve - Periskopi

Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence tha sot se sulmet ajrore të SHBA-së, Francës dhe Britanisë së Madhe në Siri kanë degraduar dhe përkeqësuar kapacitetet e armëve kimike në atë vend. Gjatë samitit...

Shefi i OKB’së thirrje për përmbajtje në Siri, dalin në terren inspektorët e armëve kimike

para 12 muajve - Gazeta Liria

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres, ka folur në fillim të mbledhjes për situatën e krijuar në Siri, ku SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca sulmuan regjimin e Assadit. Ai u bëri thirrje...

SHBA paralajmëron Asadin për sulme të reja

para 12 muajve - Lajmi.net

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në mbledhjen e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Nikki Haley, ka paralajmëruar se regjimi i Assadit mund të sulmohet përsëri nëse vazhdon t’i përdorë...

Aleatët i zbulojnë blofin Rusisë, Trump: Misioni u krye!

para 12 muajve - Politiko

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si raprezalje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë

para 12 muajve - Sovrani

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Shefi i OKB’së: Të shmanget përshkallëzimi në Siri, dalin në terren inspektorët e armëve kimike

para 12 muajve - Gazeta Express

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres, ka folur në fillim të mbledhjes për situatën e krijuar në Siri, ku SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca sulmuan regjimin e Assadit. Ai u bëri thirrje...

Shefi i OKB-së: Të shmangen përshkallëzimi në Siri, dalin në terren inspektorët e armëve kimike

para 12 muajve - GazetaBlic

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres, ka folur në fillim të mbledhjes për situatën e krijuar në Siri, ku SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca sulmuan regjimin e Assadit. Ai u bëri thirrje...

Pas raketave luftë fjalësh

para 12 muajve - Politiko

Sulmet ajrore të SHBA-së, Francës dhe Britanisë së Madhe ndaj Sirisë u shoqëruan me një jehonë deklaratash të ndryshme. Ndërsa aleatët e Sirisë po protestojnë, NATO-ja, Turqia dhe Izraeli i përshëndetën...

Pentagon: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat

para 12 muajve - Gazeta Liria

SHBA-ja konfirmoi sot se ka goditur me sukses të gjithë objektivat siriane të planifikuara nga SHBA-ja, Franca dhe Britania e Madhe në formë kundërpërgjigjeje ndaj përdorimit të dyshuar të armëve kimike...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën e propozuar nga Rusia për Sirinë

para 12 muajve - Periskopi

Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

​Pence: Sulmet kanë degraduar kapacitetet e armëve kimike në Siri

para 12 muajve - KosovaPress

Gjatë samitit të Limas, Pence i tha kryeministrit kanadez Justin Trudeau, se presidenti Donald Trump "e bëri të qartë për botën se Shtetet e Bashkuara nuk do të tolerojnë armë kimike"./KosovaPress/ Temat:...

Fillon mbledhja urgjente e Këshillit të Sigurimit, pas kërkesës së Rusisë

para 12 muajve - GazetaBlic

Këshilli i Sigurimit i OKB-së është takuar sot në orën 17:00 sipas kohës evropiane me kërkesë të Rusisë, pasi që forcat amerikane, britanike dhe franceze kryen sulme ajrore ndaj Sirisë ku u përdorën më...

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njejtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 12 muajve - Fakti Ditor

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Aleatët i zbulojnë blofin Rusisë, Trumpi thotë se misioni u krye

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti amerikan Donald Trump përshëndeti “ekzekutimin perfekt” të sulmeve ajrore ndaj Sirisë, ndërsa shtoi në mesazhin e tij në “Twitter” se misioni u krye. SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan...

Maas: Gjermania i bashkohet përpjekjes për paqe të përhershme në Siri

para 12 muajve - Gazeta Liria

Gjermania do të bashkohet me Francën në një përpjekje të re ndërkombëtare për të arritur një armëpushim të përhershëm në Siri, tha ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas. “Gjermania, Franca,...

Ushtria ruse nuk guxoi të “ngrinte as gishtin” ndaj SHBA-së, Anglisë e Francës

para 12 muajve - Java News

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si përgjigje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - Sovrani

Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - Gazeta Monitor

​Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

Të gjithë anëtarët e NATO-s mbështetën sulmet në Siri

para 12 muajve - Periskopi

NATO njoftoi sot se 29 anëtarë të Aleancës mbështesin sulmet ajrore në Siri, pas një sulmi kimik javën e kaluar në Duma. SHBA, Britania dhe Franca sot i njoftuan ambasadorët e NATO-s në një sesion të posaçëm...

SHBA, Britania dhe Franca sulmuan Sirinë, Trump: Përdorëm fuqinë kundër barbarizmit

para 12 muajve - Fakti Ditor

Presidenti amerikan Donald Trump së bashku me atë francez dhe kryeministren britanike… Presidenti amerikan Donald Trump së bashku me atë francez dhe kryeministren britanike, kanë urdhëruar sulme precize...

Fillon mbedhja urgjente e Këshillit të Sigurimit me kërkesë të Rusisë

para 12 muajve - Lajmi.net

Këshilli i Sigurimit i OKB-së është takuar sot në orën 17:00 sipas kohës evropiane me kërkesë të Rusisë, pasi që forcat amerikane, britanike dhe franceze kryen sulme ajrore ndaj Sirisë ku u përdorën më...

Të gjithë anëtarët e NATO-s mbështetën sulmet në Siri

para 12 muajve - KosovaPress

SHBA, Britania dhe Franca sot i njoftuan ambasadorët e NATO-s në një sesion të posaçëm në selinë e Aleancës në Bruksel, për sulmin e tyre të fundit në Siri dhe morën mbështetje nga aleatët, transmeton...

New York Times: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm të SHBA-së në Siri?

para 12 muajve - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Zyrtarja franceze tregon për dobësimin e regjimit të Assadit pas sulmit në Siri

para 12 muajve - Insajderi

Ministrja e Mbrojtjes e Francës, Florence Parly, ka thënë se kapacitetet e regjimit sirian për prodhimin e armëve kimike është dobësuar konsiderueshëm pas sulmeve të sotme. “Misioni kishte sukses. Caqet...

ANALIZA: 6 pyetjet bazike për luftën në Siri, si filloi dhe pse u bë kaq e komplikuar

para 12 muajve - Gazeta Tema

Nga Amanda Erickson, Washington Post Lufta siriane ka qenë një katastrofë që është zhvilluar ngadalë, e ka përfshirë pothuajse tërë botën. Më poshtë është një analizë e Washington Post, se si filloi, pse...

A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të SHBA-së në Siri?

para 12 muajve - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Sulmi mbi Siri: Dalin pamjet e shkatërrimit të një qendre shkencore për teknologji kimike

para 12 muajve - Tetova Sot

Televizioni i regjimit në Siri, Al Akhbaria TV, ka publikuar video nga rrënojat e një qendre shkencore – kërkimore, e cila ka qenë një prej objektivave të sulmit të treshes SHBA-Britani-Francë. Bëhet fjalë...

Javad Zarif: Ku ka qenë më herët ShBA-ja me bombardu terroristët?

para 12 muajve - Gazeta e re

Ministria e Jashtme e Iranit ka dënuar ashpër sulmet e SHBA-së dhe aleatëve ndaj Sirisë. Agjencia e Lajmeve IRNA raportoi deklaratën zyrtare, ku ndër të tjera thuhet se ky sulm është shkelje e hapur e...

Pentagoni jep detaje për sulmin në Siri

para 12 muajve - Gazeta Liria

Pentagoni thotë se të gjitha objektivat janë goditur me sukses nga sulmet ajrore nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dana White, ndihmës sekretarja e mbrojtjes për marrëdhënie me publikun...

New York Times: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm të SHBA-ve në Siri?

para 12 muajve - Gazeta Express

​Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Sulmi i SHBA-ve në Siri, Mediu: Kundër Asad dhe atyre që e mbështesin

para 12 muajve - Mapo

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka reaguar pas sulmit të SHBA-së, Francës dhe Britanisë, kundër Sirisë. Me një shënim në Facebook, Mediu shpreh mbështetjen për këtë sulm, por bën edhe thirrje...

Erdoğan bisedë telefonike me May, në fokus zhvillimet në Siri

para 12 muajve - Almakos

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas informacioneve nga burimet presidenciale,...

Amerika publikon videon e sulmit: Si ra “shiu i raketave” mbi bazat e Assadit në siri

para 12 muajve - Almakos

+ VIDEO/ Amerika publikon videon e sulmit: Si ra “shiu i raketave” mbi bazat e Assadit në siri + VIDEO/ Amerika publikon videon e sulmit: Si ra “shiu i raketave” mbi bazat e Assadit në siri

Ambasadori rus: E drejta ndërkombëtare u shkel në Siri si në Jugosllavi

para 12 muajve - KosovaPress

Ai gjatë seancës së sotme të Këshillit të Sigurimit, ka thënë se veprimi i këtyre shteteve ka demonstruar një shpërfillje të ligjit ndërkombëtar. Përveç kësaj, ai ka thënë se SHBA po krijojnë situatë katastrofike...

Shkatërrohet laboratori i armëve kimike në Siri

para 12 muajve - GazetaBlic

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Sulmi mbi Siri: Dalin pamjet e shkatërrimit të një qendre shkencore për teknologji kimike

para 12 muajve - Telegrafi

Televizioni i regjimit në Siri, Al Akhbaria TV, ka publikuar video nga rrënojat e një qendre shkencore – kërkimore, e cila ka qenë një prej objektivave të sulmit të treshes SHBA-Britani-Francë. Bëhet fjalë...

TRUMP: SULMET JANË KRYER NË “MËNYRË TË PËRKRYER”

para 12 muajve - TV21

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”. Trump ka falënderuar...

Pentagoni jep detaje për sulmin në Siri

para 12 muajve - Lajmi.net

Pentagoni thotë se të gjitha objektivat janë goditur me sukses nga sulmet ajrore nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dana White, ndihmës sekretarja e mbrojtjes për marrëdhënie me publikun...

Donald Trump – Mission is over! Misioni u krye!

para 12 muajve - Bota Press

Botapress, 14 Prill – Presidenti amerikan Donald Trump përshëndeti ekzekutimin perfekt të sulmeve ajrore ndaj Sirisë, ndërsa shtoi në mesazhin e tij në “Twitter” se misioni u krye. SHBA, Franca dhe Britania...

Trump: Një sulm i ekzekutuar në mënyrë të përsosur

para 12 muajve - Medial

WASHINGTON/ANKARA (AA) – Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, në mesazhin e tij në lidhje me operacionin e forcave të armatosura amerikane së bashku me Britaninë e Madhe...

​ Gjermania i bashkohet përpjekjes për paqe të përhershme në Siri

para 12 muajve - Periskopi

Gjermania do të bashkohet me Francën në një përpjekje të re ndërkombëtare për të arritur një armëpushim të përhershëm në Siri, tha ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas. “Gjermania, Franca,...

Shkatërrohet laboratori i armëve kimike në Siri

para 12 muajve - Klan Kosova

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

​Maas: Gjermania i bashkohet përpjekjes për paqe të përhershme në Siri

para 12 muajve - KosovaPress

“Gjermania, Franca, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara do të takohen nesër në Londër për të diskutuar hapat e ardhshëm pas sulmit të sotëm në Siri”, tha Maas. Temat: Gjermania Franca SHBA Siri...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Çfarë mbeti pas sulmit? Laboratori i armëve kimike shndërrohet në gërmadhë

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Si filloi lufta në Siri dhe çfarë po bën Rusia

para 12 muajve - Java News

Nga Amanda Erickson, Washington Post/ Lufta siriane ka qenë një katastrofë që është zhvilluar ngadalë, e ka përfshirë pothuajse tërë botën. Më poshtë është një analizë e Washington Post, se si filloi,...

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njëjtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Publikohen pamje nga Siria pas sulmit nga SHBA-të

para 12 muajve - Insajderi

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Pas sulmeve, regjimi i Assadit është dobësuar

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Ministrja e Mbrojtjes e Francës, Florence Parly, ka thënë se kapacitetet e regjimit sirian për prodhimin e armëve kimike është dobësuar konsiderueshëm pas sulmeve të sotme. “Misioni kishte sukses. Caqet...

New York Times: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm të SHBA-së në Siri?

para 12 muajve - Almakos

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Trump pasi bombardoi Assadin: Sulmi në Siri, aksion i përkyer

para 12 muajve - Almakos

Donald Trump, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka thënë se sulmet ajrore në Siri u ekzekutuan në mënyrë të përsosur. Ai përmes një postimi në Twitter, nuk ka harruar t’i falënderojë edhe...

Flet Assad: Sulmet e SHBA-së, na forcojnë më tepër

para 12 muajve - Almakos

Presidenti i Sirisë Bashar Al Assad ka reaguar për herë të parë pasi vendi i tij u sulmua me raketa nga SHBA, Britania dhe Franca. Në njoftimin zyrtar të qeverisë siriane, thuhet se këto sulme e bëjnë...

Mbretërit vdekjeprurës të ajrit, njihuni me avionët që lëshuan 100 raketa ndaj regjimit të Assadit

para 12 muajve - Java News

Mbi 100 raketa u lëshuan kundër laboratorëve të armëve kimike në Siri gjatë natës, ku SHBA-të, Britania dhe Franca përdorën disa prej armëve më të fuqishme të arsenaleve të tyre.Bombardimet goditën dy...

Ja çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

para 12 muajve - Bota Press

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Pas sulmeve me raketa, regjimi i Assadit është dobësuar

para 12 muajve - Periskopi

Ministrja e Mbrojtjes e Francës, Florence Parly, ka thënë se kapacitetet e regjimit sirian për prodhimin e armëve kimike është dobësuar konsiderueshëm pas sulmeve të sotme. “Misioni kishte sukses. Caqet...

Pentagoni: Sulmi në Siri nuk kishte për qëllim rrëzimin e Assadit

para 12 muajve - Klan Kosova

Zëdhënësja e Pentagonit, Dana W White, ka folur pas sulmit së bashku me gjeneralin Gen Kenneth McKenzie, drejtorin e Shtabit të Përbashkët (DJS), dhe një këshilltar të lartë ushtarak. White tha se sulmet...

Reagimi i ambasadorit rus në OKB, pas sulmit në Siri

para 12 muajve - Insajderi

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran. Ai ka thënë...

Pas sulmeve, regjimi i Assadit është dobësuar

para 12 muajve - Sovrani

Ministrja e Mbrojtjes e Francës, Florence Parly, ka thënë se kapacitetet e regjimit sirian për prodhimin e armëve kimike është dobësuar konsiderueshëm pas sulmeve të sotme. “Misioni kishte sukses. Caqet...

Ambasadorja amerikane: SHBA e gatshme ta sulmojë sërish Sirinë

para 12 muajve - KosovaPress

"Ne jemi të bindur se kemi shkëputur programin e Sirisë për armët kimike. Ne jemi të gatshëm të vazhdojmë me presion, në qoftë se ata janë aq të çmendur sa të na provojnë", tha ajo, transmeton KosovaPress....

Pamjet që tregojnë shkatërrimin e Sirisë nga raketat amerikane

para 12 muajve - Aktuale

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Ambasadorja amerikane: SHBA e gatshme ta sulmojë sërish Sirinë

para 12 muajve - Gazeta e re

Shtetet e Bashkuara janë gati për ta sulmuar përsëri Sirinë, nëse qeveria e presidentit Bashar al-Assad vendos të përdorë armët kimike, tha sot ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Nick Haley,...

Trump: Sulmet janë kryer në “mënyrë të përkryer”

para 12 muajve - RTV 21

Presidenti falënderon aleatët Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njëjtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 12 muajve - Sovrani

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Sulmi me raketa në Siri, Ministria e Mbrojtjes: Reagimi i duhur

para 12 muajve - NOA

Ministria e Mbrojtjes ka reaguar pas sulmeve me raketa në Siri nga ana e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Përmes një deklarate të shpërndarë për mediat, Ministria e Mbrojtjes shpreh mbështetjen...

Pentagoni mesazh të qartë regjimit sirian

para 12 muajve - Koha.net

Gjenerali Kenneth McKenzie, drejtor i Shtabit të Përbashkët, ka thënë se sulmet e mbrëmshme në Siri nga SHBA-ja dhe aleatët e saj “ishin shfaqje e fuqishme nga bashkimi i aleatëve”. “Kemi vendosur 105...

PENTAGONI: SULMI NË SIRI NUK KA PËR QËLLIM RRËZIMIN E ASSADIT

para 12 muajve - TV21

Zëdhënësja e Pentagonit, Dana W. White, së bashku me gjeneralin Gen Kenneth McKenzie, drejtorin e Shtabit të Përbashkët (DJS), dhe një këshilltar të lartë ushtarak të presidentit amerikan kanë mbajtur...

Pentagon: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat

para 12 muajve - KosovaPress

”Ne nuk kërkojmë të ndërhyjmë në konfliktin në Siri, por nuk mund të lejojmë shkelje të tilla të ligjeve ndërkombëtare”, deklaroi një zëdhënëse e Pentagonit, Dana White, gjatë një konference shtypi. ”Ne...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin, nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 12 muajve - Illyria

Nju Jork, 14 prill 2018 – Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë...

FOTOT: 100 raketa drejt Sirisë, ja gjendja pas bombardimeve

para 12 muajve - Gazeta Tema

Televizioni publik sirian, ka përcjellë gjendjen e krijuar në Damask pas bombardimeve nga SHBA, Britania e Madhe dhe Franca. Teksa bën të ditur se nga sulmi mbetën të plagosur tre civilë, kjo media ka...

Shkatërrohet laboratori i armëve kimike në Siri

para 12 muajve - Infokusi

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Pentagoni: Sulmi në Siri nuk ka për qëllim rrëzimin e Assadit

para 12 muajve - RTV 21

Sulm për pengimin e armëve kimike në të ardhmen Zëdhënësja e Pentagonit, Dana W. White, së bashku me gjeneralin Gen Kenneth McKenzie, drejtorin e Shtabit të Përbashkët (DJS), dhe një këshilltar të lartë...

Trump: Misioni në Siri u realizua

para 12 muajve - Aktuale

Sulmet ajrore në Siri presidenti amerikan, Donald Trump po i cilëson të realizuara në mënyrë të përkryer. Për herë të parë pas përfundimit të bombardimeve, presidenti Trump ka shkruar në Tëitter duke përgëzuar...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 12 muajve - Sovrani

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Bozdağ: Qëndrimi ynë është i qartë, Turqia është kundër regjimit të Asadit

para 12 muajve - Medial

ANKARA (AA) – Zëvendëskryeministri dhe zëdhënës i Qeverisë së Republikës së Turqisë, Bekir Bozdağ, deklaroi se Turqia është kundër regjimit të Asadit, raporton Anadolu Agency (AA). “Qëndrimi i Turqisë...

Trump: Sulmet në Siri kanë qenë “të përkryera”

para 12 muajve - Medial

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”. Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar...

Trump reagon për herë të parë pas sulmit me raketa në Siri: Misioni i përsosur!

para 12 muajve - Medial

SHBA- Presidenti i SHBA Donald Trump ka reaguar për herë të parë pas sulmit me raketa të koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara mbi Sirinë ka theksuar se “sulmet ajrore u ekzekutuan në mënyrë...

Rrëzimi i Assadit apo armët kimike – Cili ishte qëllimi i sulmeve në Siri?

para 12 muajve - Medial

Sulmet e sotme ajrore në Siri kanë nxitur reagime të ashpra. Kina, Rusia dhe Irani në njërën anë, kurse Amerika, Franca, Britania, Turqia e shtete tjera të fuqishme në anën tjetër. Shteti rus ka akuzuar...

Rusia: 71 raketa janë parandaluar nga gjithsej 103

para 12 muajve - Medial

MOSKË (AA) – Shefi i Drejtorisë së Operacioneve Kryesore të Shtabit të Përgjithshëm të Rusisë, Sergey Rudskoy, pohoi se nga 103 raketa kryqëzuese të shkrepura nga SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca,...

Trump: Sulmet në Siri kanë qenë "të përkryera"

para 12 muajve - MRT

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri... Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer”...

Trump: Sulmet në Siri kanë qenë “të përkryera”

para 12 muajve - Illyria

Uashington / Stamboll / Moskë, 14 prill 2018 – Presidenti amerikan, Donald Trump i ka lavdëruar sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”....

Trump për sulmet në Siri: Sulm i kryer në mënyrë të përsosur

para 12 muajve - Portalb

Presidenti i SHBA-ve, Trump, në lidhje me operacionin kundër regjimit të Asadit tha se sulmi është i kryer në mënyrë të përsosur. Sipas tij, misioni u përmbush. SHBA-të, Franca dhe Britania filluan me...

Zëdhënësja e Pentagonit tregon se ka pasur për qëllim rrëzimin e Assadit, sulmi në Siri

para 12 muajve - GazetaBlic

Zëdhënësja e Pentagonit, Dana W White, po jep një deklaratë së bashku me gjeneralin Gen Kenneth McKenzie, drejtorin e Shtabit të Përbashkët (DJS), dhe një këshilltar i lartë ushtarak i presidentit amerikan....

”Misioni u krye”, Donald Trump reagon sërish për sulmin në Siri. Kë falenderon

para 12 muajve - Mapo

Presidenti Donald Trump ka reaguar sërish në lidhje me sulmin me raketa nga ana e SHBA-së mëngjesin e sotëm në Siri. Trump shkruan se goditja u ekzekutua në mënyrë të përkryer, ndërsa falenderon Francën...

Paralajmëron ambasadorja amerikane në OKB: SHBA vazhdon të qëndrojë gati për sulm

para 12 muajve - Periskopi

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka thënë në Këshillin e Sigurimit se lajmet për sulmet kimike dhe viktimat në Douma nuk ishin “fake news”, lajme false....

Detaje, si u realizua sulmi ndaj forcave të Asadit

para 12 muajve - Shenja

Pas paralajmërimit të presidentit Trump, se do të marrë një vendim mbi Sirinë, pritja ka marrë fund tashmë. Si përgjigje e sulmit të regjimit të Asadit me armë kimike në Gutën Lindore, Shtetet e Bashkuara...

SHBA paralajmëron Asadin për sulme të reja

para 12 muajve - Sovrani

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në mbledhjen e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Nikki Haley, ka paralajmëruar se regjimi i Assadit mund të sulmohet përsëri nëse vazhdon t’i përdorë...

Shtetet që mbështesin sulmet me raketa në Siri dhe kush i kundërshton

para 12 muajve - Mapo

Sulmet ajrore me raketa në Siri kundër regjimit të Bashar Al Assad janë përshëndetur nga pjesa më e madhe e fuqive botërore. Janë 11 shtete që mbështesin sulmet në Siri. Përveç 3 vendeve sulmuese, në krah...

Sulmet në Siri, reagon Trump: Misioni u përmbush

para 12 muajve - Sot News

Presidenti i SHBA Donald Trump ka përshëndetur sulmin ushtarak të bërë gjatë natës mbi Sirinë duke e komentuar si të "ekzekutuar në mënyrë të përsosur", duke shtuar se ishte "Misioni i Përfunduar". SHBA,...

Rrëzimi i Assadit apo armët kimike – Cili ishte qëllimi i sulmeve në Siri?

para 12 muajve - Lajmi.net

Sulmet e sotme ajrore në Siri kanë nxitur reagime të ashpra. Kina, Rusia dhe Irani në njërën anë, kurse Amerika, Franca, Britania, Turqia e shtete tjera të fuqishme në anën tjetër. Shteti rus ka akuzuar...

Tramp: Jemi të përgatitur të vazhdojmë sulmet

para 12 muajve - Alsat-M

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Franca dhe Britania e Madhe realizuan sulme ajrore në Siri, duke goditur me raketa më shumë pika me qëllim të dënimit të regjimit të presidentit sirian Bashar Al Asad për...

Shefi i OKB’së: Të shmanget përshkallëzimi në Siri, dalin në terren inspektorët e armëve kimike

para 12 muajve - Sovrani

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres, ka folur në fillim të mbledhjes për situatën e krijuar në Siri, ku SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca sulmuan regjimin e Assadit. Ai u bëri thirrje...

Trump reagon për herë të parë pas sulmit me raketa në Siri: Misioni i përsosur!

para 12 muajve - BalkanWeb

SHBA- Presidenti i SHBA Donald Trump ka reaguar për herë të parë pas sulmit me raketa të koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara mbi Sirinë ka theksuar se “sulmet ajrore u ekzekutuan në mënyrë...

Pentagoni: Sulmi në Siri nuk ka për qëllim rrëzimin e Assadit

para 12 muajve - Gazeta Express

Zëdhënësja e Pentagonit, Dana W White, po jep një deklaratë së bashku me gjeneralin Gen Kenneth McKenzie, drejtorin e Shtabit të Përbashkët (DJS), dhe një këshilltar i lartë ushtarak i presidentit amerikan....

Trump: Sulmet në Siri Kanë Qenë ‘Të Përkryera’

para 12 muajve - Kallxo

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”. Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar...

SHBA paralajmëron përsëri sulme në Siri

para 12 muajve - Insajderi

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në mbledhjen e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Nikki Haley, ka paralajmëruar se regjimi i Assadit mund të sulmohet përsëri nëse vazhdon t’i përdorë...

BE paralajmëron Sirinë për sanksione ekonomike

para 12 muajve - Almakos

Bashkimi Europian i bëri thirrje të shtunën Rusisë dhe Iranit për të ndikuar në ndalimin e sulmeve të armëve kimike nga qeveria siriane, duke paralajmëruar sanksione të reja ekonomike. “BE u bën thirrje...

Shkatërrohen laboratorët që prodhonin armë kimike në Siri

para 12 muajve - GazetaBlic

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Sekretari i OKB-së ka një thirrje për të gjithë pas sulmeve me raketa në Siri

para 12 muajve - Periskopi

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres, ka folur në fillim të mbledhjes për situatën e krijuar në Siri, ku SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca sulmuan regjimin e Assadit. Ai u bëri thirrje...

Trump: Misioni në Siri u realizua

para 12 muajve - Fakti Ditor

Sulmet ajrore në Siri presidenti amerikan, Donald Trump po i cilëson të realizuara në mënyrë të përkryer. Për herë të parë pas përfundimit të bombardimeve, presidenti Trump ka shkruar në Tëitter duke përgëzuar...

“Misioni u krye!”/ Donald Trump reagon pas sulmeve në Siri: Kanë qenë të “përkryera”

para 12 muajve - Gazeta Tema

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”. Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar...

Shkatërrohet laboratori i armëve kimike në Siri

para 12 muajve - Gazeta Express

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Pamjet që tregojnë shkatërrimin e Sirisë nga raketat amerikane

para 12 muajve - Lajmi.net

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

NYT: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm ndaj Sirisë?

para 12 muajve - Periskopi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Aleatët i zbulojnë blofin Rusisë, Trump: Misioni u krye!

para 12 muajve - Fol

Presidenti amerikan Donald Trump përshëndeti ekzekutimin perfekt të sulmeve ajrore ndaj Sirisë, ndërsa shtoi në mesazhin e tij në “Twitter” se misioni u krye. SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan...

Trump: Sulmet në Siri kanë qenë "të përkryera"

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”. Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar...

Edhe Franca e kërcënon Sirinë, ja çfarë mesazhi ka për ta

para 12 muajve - GazetaBlic

Për Francën, ndërmarrja e veprimeve të reja ushtarake në Siri mbetet opsion, në rast se kalohen vijat e kuqe. Kështu është shprehur të shtunën ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian. Në një intervistë...

Franca e kërcënon Sirinë: Do t’ju sulmojmë sërish, nëse kaloni vijat e kuqe

para 12 muajve - Gazeta Express

Për Francën, ndërmarrja e veprimeve të reja ushtarake në Siri mbetet opsion, në rast se kalohen vijat e kuqe. Kështu është shprehur të shtunën ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian. Në një intervistë...

Trump: Sulmet në Siri kanë qenë “të përkryera”

para 12 muajve - Sovrani

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”. Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar...

“Presidenti i Amerikës, presidenti i Francës dhe kryeministrja britanike janë kriminelë”

para 12 muajve - Insajderi

Udhëheqësi suprem i Iranit Ajatollah Ali Khamenei tha se sulmet ajrore të koordinuara ndaj Sirisë nga Shtetet e Bashkuara, Franca dhe Britania të shtunën ishin një krim që nuk do të sjellë dobi. “Sulmi...

Trump: Misioni u krye

para 12 muajve - KosovaPress

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si raprezalje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

Sekretari i OKB-së ka një thirrje për të gjithë pas sulmeve në Siri

para 12 muajve - Insajderi

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres ka folur në fillim të mbledhjes për situatën e krijuar në Siri, ku SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca sulmuan regjimin e Assadit. Ai u bëri thirrje...

Fillon mbedhja urgjente e Këshillit të Sigurimit me kërkesë të Rusisë

para 12 muajve - Bota Press

Botapress- 14 Prill- Këshilli i Sigurimit i OKB-së është takuar sot në orën 17:00 sipas kohës evropiane me kërkesë të Rusisë, pasi që forcat amerikane, britanike dhe franceze kryen sulme ajrore ndaj Sirisë...

Fillon mbedhja urgjente e Këshillit të Sigurimit me kërkesë të Rusisë

para 12 muajve - Sovrani

Këshilli i Sigurimit i OKB-së është takuar sot në orën 17:00 sipas kohës evropiane me kërkesë të Rusisë, pasi që forcat amerikane, britanike dhe franceze kryen sulme ajrore ndaj Sirisë ku u përdorën më...

FOTOT/ Bombardimet në Siri, shkatërrohet laboratori i armëve kimike

para 12 muajve - Java News

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Trump: Misioni u përmbush

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti amerikan Donald Trump, ka përshëndetur sulmet që u kryen mbi Siri gjatë mbrëmjes së djeshme, nga vetë SHBA-ja, me Francën dhe Britaninë e Madhe. Trump, e ka cilësuar këtë si ‘triumf’. “Një sulm...

New York Times: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm të SHBA-së në Siri?

para 12 muajve - Gazeta Monitor

​Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Trump: Misioni u realizua – faleminderit Francës dhe Mbretërisë së Bashkuar

para 12 muajve - Klan Kosova

Donald Trump, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka thënë se sulmet ajrore në Siri u ekzekutuan në mënyrë të përsosur. Ai përmes një postimi në Twitter, nuk ka harruar t’i falënderojë edhe...

Kosova shënon Ditën e Pronësisë Intelektuale

para 12 muajve - KosovaPress

Sipas një njoftimi aktivitetet e organizuara nga Zyra për të Drejtat e Autorit dhe të Drejtat e Përafërta në bashkëpunim me Agjencinë për Pronësi Industriale dhe Doganën e Kosovës, do të shënohen më 18...

Trump: Sulmet në Siri Kanë Qenë ‘Të Përkryera’

para 12 muajve - Gazeta Liria

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”. Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar...

Franca mban opsion rikthimin e sulmeve, nëse Siria kalon “vijat e kuqe”

para 12 muajve - Koha.net

Për Francën, ndërmarrja e veprimeve të reja ushtarake në Siri mbetet opsion, në rast se kalohen vijat e kuqe. Kështu është shprehur të shtunën ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian. Në një intervistë...

Bombardimet ndaj Assad, Ministria e Mbrojtjes: Përgjigja e duhur, i papranueshëm përdorimi i armëve kimike

para 12 muajve - Gazeta Tema

Ministria shqiptare e Mbrojtjes ka reaguar pas sulmeve të SHBA, Mbretërisë së Bashkuar dhe Francës ndaj regjimit të Asad, si kundërpëergjigjie ndaj përdorimit të armëve kimike ndaj popullsisë së pafajshme....

Sulmi në Siri, Meta: Jemi në krah të aleatëve tanë, mbështesim ndërhyrjen ushtarake

para 12 muajve - NOA

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me sulmin e SHBA-ve, Francës dhe Britanisë në Siri. Meta ka shprehur mbështetjen e ndërhyrjes ushtarake ndaj arsenalit kimik të regjimit kriminal të Bashar Al Assad....

Sulmet ajrore në Siri, Putin: Shkelje e së drejtës ndërkombëtare, akt agresioni

para 12 muajve - NOA

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka reaguar lidhur me sulmin e SHBA-ve, Francës dhe Britanisë në Siri. Putin e dënoi sulmin, ndërsa e cilësoi atë si shkelje të të drejtave ndërkombëtare. Përmes një deklarate...

Trump: Misioni u realizua

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka folur pas sulmeve ajrore për në Siri që i urdhëroi mëngjesin e sotëm. Ai ka thënë se sulmet u ekzekutuan në mënyrë perfektë, duke mos harruar t’i falënderojë edhe...

Shtetet që mbështesin sulmet me raketa në Siri dhe kush i kundërshton

para 12 muajve - Klan

Sulmet ajrore me raketa në Siri kundër regjimit të Bashar Al Assad janë përshëndetur nga pjesa më e madhe e fuqive botërore. Janë 11 shtete që mbështesin sulmet në Siri. Përveç 3 vendeve sulmuese, në krah...

Çfarë la pas sulmi në Siri

para 12 muajve - Infokusi

Pamjet vijnë nga televizioni sirian, i cili ka bërë të ditur se nga sulmi i SHBA, Britanisë dhe Francës në Damask dhe Homs mbetën të plagosur tre civilë. Zyrtarë të pentagonit thanë se u sulmuan bazat...

Flet Assad: Sulmet e SHBA-së, na forcojnë më tepër

para 12 muajve - Klan

Presidenti i Sirisë Bashar Al Assad ka reaguar për herë të parë pasi vendi i tij u sulmua me raketa nga SHBA, Britania dhe Franca. Në njoftimin zyrtar të qeverisë siriane, thuhet se këto sulme e bëjnë...

Ministria e Mbrojtjes: Sulmet e SHBA dhe aleatëve, veprimi i duhur ndaj Sirisë

para 12 muajve - Klan

Ministria shqiptare e Mbrojtjes ka shprehur mbështetjen për sulmet raketore ndaj Sirisë, për të shkatërruar bazat e armëve kimike. Ministria e Mbrojtjes thotë se sulmi i SHBA-së, Britanisë dhe Francës...

Assad dhe Putin dënojnë sulmin e SHBA-së dhe aleatëve në Siri

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti sirian, Bashar al- Assad ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara, Britanisë dhe Francës kundër Sirisë, do të rrisin vendosmërinë e Sirisë për të luftuar terrorizmin në çdo cep të shtetit....

Trump falënderon ushtrinë për sulmet në Siri

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti i SHBA’së, Donald Trump ka falënderuar Mbretërinë e Bashkuar dhe Francën për sulmet që i kryen në mëngjesin e së shtunës në Siri. Fillimisht ai tha se misioni ka përfunduar me sukses, dhe tani...

Erdoğan telefonatë urgjente me Theresa May për Sirinë, çfarë e paralajmëroi presidenti turk…

para 12 muajve - Mapo

Anadolu Agency  ka bërë me dije se paraditen e sotme presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May. Sipas Agjensisë Turke...

Trump: Misioni në Siri u realizua

para 12 muajve - Medial

Sulmet ajrore në Siri presidenti amerikan, Donald Trump po i cilëson të realizuara në mënyrë të përkryer. Për herë të parë pas përfundimit të bombardimeve, presidenti Trump ka shkruar në Tëitter duke përgëzuar...

Assad dhe Putin dënojnë sulmin e SHBA-së dhe aleatëve në Siri

para 12 muajve - Medial

Presidenti sirian, Bashar al- Assad, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara, Britanisë dhe Francës kundër Sirisë, do të rrisin vendosshmërinë e Sirisë për “të luftuar terrorizmin në çdo inç” të shtetit....

Franca e kërcënon Sirinë: Do t’ju sulmojmë sërish, nëse kaloni vijat e kuqe

para 12 muajve - Tetova Sot

Për Francën, ndërmarrja e veprimeve të reja ushtarake në Siri mbetet opsion, në rast se kalohen vijat e kuqe. Kështu është shprehur të shtunën ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian. Në një intervistë...

Rouhani i thotë me telefon Assadit se Irani mbështet Sirinë

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti iranian Hassan Rouhani, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin sirian Bashar al-Assad, pas sulmeve të fundit në Siri nga fuqitë perëndimore. Rouhani ka thënë se Irani qëndron pranë...

Trump: Misioni u realizua

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti i SHBA’së, Donald Trump ka folur pas sulmeve ajrore për në Siri që i urdhëroi mëngjesin e sotëm. Ai ka thënë se sulmet u ekzekutuan në mënyrë perfektë, duke mos harruar t’i falënderojë edhe...

New York Times: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm të SHBA-ve në Siri?

para 12 muajve - Sovrani

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

SHBA, Franca dhe Britania njoftojnë aleatët e NATO-s për operacionin në Sir

para 12 muajve - Aktuale

Shtetet e Bashkuara, Franca dhe Britania do të njoftojnë të dërguarit e NATO-s lidhur me sulmet ajrore të koordinuara drejt Qeverisë siriane, ka thënë një zyrtar i aleancës. Takimi i 29 ambsadorëve në...

Trump: Misioni në Siri u realizua

para 12 muajve - Lajmi.net

Sulmet ajrore në Siri presidenti amerikan, Donald Trump po i cilëson të realizuara në mënyrë të përkryer. Për herë të parë pas përfundimit të bombardimeve, presidenti Trump ka shkruar në Tëitter duke përgëzuar...

Bombardimet ndaj Asad, Ministria e Mbrojtjes: I papranueshëm përdorimi i armëve kimike, veprimi i SHBA, Mbretërisë së Bashkuar dhe Francës është përgjigja e duhur

para 12 muajve - Gazeta Tema

Ministria shqiptare e Mbrojtjes ka reaguar pas sulmeve të SHBA, Mbretërisë së Bashkuar dhe Francës ndaj regjimit të Asad, si kundërpëergjigjie ndaj përdorimit të armëve kimike ndaj popullsisë së pafajshme....

Rebelët në Siri thonë se sulmet nga perëndimorët nuk ishin të mjaftueshme

para 12 muajve - Gazeta Express

Opozita siriane ka reaguar pas sulmeve mbi Siri nga SHBA-ja, që i dolën në ndihmë edhe Britania e Madhe dhe Franca. Ata thonë se sulmet e tyre nuk do të ndryshojnë rrjedhën e luftës shtatëvjeçare në Siri,...

Pamjet e shkatërrimit të laboratorit të armëve kimike në Siri

para 12 muajve - Koha.net

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Pasojat e sulmit me raketa në Siri përmes fotografive

para 12 muajve - Periskopi

Shtetet e bashkuara të Amerikës kanë sulmuar Sirinë mbrëmë, kjo si shenjë kundërshtimi ndaj sundimit të Bashar Al Assadit i cili gjatë sulmeve ndaj popullatës civile përdori edhe armë kimike. Zyrtarët...

Heq shenjat ndaluese të punimeve, arrestohet

para 12 muajve - KosovaPress

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje./KosovaPress/ Temat: malishevë Inspektoret Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat...

New York Times: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm të SHBA-ve në Siri?

para 12 muajve - Insajderi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

CNN publikon pamjet pas sulmeve, Siria e shkatërruar

para 12 muajve - Bota Press

Botapress, 14 Prill – Televizioni i njohur botëror, CNN ka publikuar pamjet e para pas sulmeve të mbrëmshme të SHBA-së dhe aletarëve të saj mbi Sirinë. Një pjesë e qyteteve duket qartë të jenë shkatërruar,...

Çfarë la pas sulmi në Siri

para 12 muajve - Gazeta e re

Pamjet vijnë nga televizioni sirian, i cili ka bërë të ditur se nga sulmi i SHBA, Britanisë dhe Francës në Damask dhe Homs mbetën të plagosur tre civilë. Zyrtarë të pentagonit thanë se u sulmuan bazat...

Trump: Misioni në Siri u realizua

para 12 muajve - Gazeta Liria

Sulmet ajrore në Siri presidenti amerikan, Donald Trump po i cilëson të realizuara në mënyrë të përkryer. Për herë të parë pas përfundimit të bombardimeve, presidenti Trump ka shkruar në Tëitter duke përgëzuar...

A do të ketë mundësi Siria të prodhojë përsëri armë kimike? – përgjigjet gjenerali amerikan

para 12 muajve - Insajderi

Disa orë më parë SHBA së bashku me Francën dhe Britaninë e Madhe, kanë marrur një aksion për goditjen me raketa të vendeve ku është dyshuar që regjimi i Asadit në Siri, po prodhon armë kimike. Operacioni...

A ishte sulmi vërtetë i suksesshëm në Siri? – polemikat mes dy vendeve

para 12 muajve - Insajderi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, së bashku me Britaninë e Madhe dhe Francën kanë sulmuar mëngjesin e sotëm, Sirinë. Për sulmet e bëra Siria dhe Rusia po pretendojnë se ato kanë qenë të pa sukseshme. Gjeneral...

Bombardimet në Siri, MM: Mbështesim veprimet e aleatëve

para 12 muajve - Java News

Ministria shqiptare e Mbrojtjes ka shprehur mbështetjen për sulmet raketore ndaj Sirisë, për të shkatërruar bazat e armëve kimike. Ministria e Mbrojtjes thotë se sulmi i SHBA-së, Britanisë dhe Francës...

Pentagoni: Mbrojtja ajrore e Sirisë dështoi plotësisht, të 105 raketat goditën objektivat e zgjedhur

para 12 muajve - Sovrani

Zëdhënësja e Pentagonit Dana White tha se SHBA dhe aleatët e saj goditën me sukses çdo objektiv në sulmet ajrore në Siri që ndodhën brenda natës. Sulmet ishin në përgjigje të përdorimit të dyshuar të regjimit...

Pentagoni ka një mesazh për regjimin e Assadit, pas sulmeve të mbrëmshëm

para 12 muajve - Insajderi

Gjenerali Kenneth McKenzie, drejtor i Shtabit të Përbashkët, ka thënë se sulmet e mbrëmshme në Siri nga SHBA-ja dhe aleatët e saj “ishin shfaqje e fuqishme nga bashkimi i aleatëve”. Ka bërë të ditur se...

Shkatërrohet laboratori i armëve kimike nga sulmi i aleatëve në Siri

para 12 muajve - Insajderi

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Pentagoni: Sulmi në Siri nuk ka për qëllim rrëzimin e Assadit

para 12 muajve - Gazeta Liria

Zëdhënësja e Pentagonit, Dana W White, po jep një deklaratë së bashku me gjeneralin Gen Kenneth McKenzie, drejtorin e Shtabit të Përbashkët (DJS), dhe një këshilltar i lartë ushtarak i presidentit amerikan....

Trump: Misioni në Siri u realizua

para 12 muajve - Tetova Sot

Sulmet ajrore në Siri presidenti amerikan, Donald Trump po i cilëson të realizuara në mënyrë të përkryer. Për herë të parë pas përfundimit të bombardimeve, presidenti Trump ka shkruar në Tëitter duke përgëzuar...

"Raketa që provojnë dobësinë, jo forcën e Perëndimit"

para 12 muajve - Respublica

Vendet e Perëndimit kanë përshëndetur dhe mbëshetur sulmin ajror mbi Siri të rakorduar mes SHBA-Britani-Francës. Janë tre vende që përbëjnë zemrën e aleancës atlantike të pas Luftës së Dytë Botërore, tre...

Sulmi në Siri, Trump: Përdorëm fuqinë kundër barbarizmit

para 12 muajve - Almakos

14 April 2018 / 14:19 Ndryshe nga sa ndodhi me Kim Jong un-in, Donald Trump këtë herë nuk u mjaftua vetëm me retorikë: Presidenti amerikan, së bashku me atë francez dhe shefen e ekzekutiv britanik i dhanë...

Rrëzimi i Assadit apo armët kimike – Cili ishte qëllimi i sulmeve në Siri?

para 12 muajve - Sovrani

Sulmet e sotme ajrore në Siri kanë nxitur reagime të ashpra. Kina, Rusia dhe Irani në njërën anë, kurse Amerika, Franca, Britania, Turqia e shtete tjera të fuqishme në anën tjetër. Shteti rus ka akuzuar...

Dëshmia rrëqethëse e një siriani për sulmet ajrore, ka akuza të rënda për Trumpin

para 12 muajve - Tetova Sot

Një banor i Damaskut ka folur për The Guardian, duke treguar frikën e mbrëmjes së kaluar ku u bombardua Siria, pas përdorimit të armëve kimike. Hussam Youis 27 vjeçar ka treguar se në orët e mëngjesit,...

Çfarë la pas sulmi në Siri

para 12 muajve - KosovaPress

Zyrtarë të pentagonit thanë se u sulmuan bazat e prodhimit të armëve kimike të presidentin Bashar Al Assad. Ndërsa ushtria siriane tha se janë hedhur mbi 100 raketa ndaj bazës ushtarake në Homs dhe në...

Trump: Sulmet në Siri kanë qenë “të përkryera”

para 12 muajve - Insajderi

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”. Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar...

Mogherini: BE mbështet çdo përpjeke për t’i ndaluar armët kimike

para 12 muajve - Gazeta Liria

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini ka shprehur përkrahjen e plotë të BE-së ndaj sulmeve ushtarake të tri vendeve perëndimore (SHBA, Britani, Francë),...

Trump për sulmin mbi Sirinë: Misioni u realizua!

para 12 muajve - Te Sheshi

“Një sulmi ekzekutuar në mënyrë të përsosur mbrëmë. Falenderoj Francën dhe Mbretërinë e Bashkuar mençurinë dhe fuqinë e ushtrisë së tyre të shkëlqyer. Nuk mund të kishte pasur një rezultat më të mirë....

Shkatërrohen laboratorët, prodhues të armëve kimike në Damask

para 12 muajve - Sovrani

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Franca mban opsion rikthimin e sulmeve, nëse Siria kalon “vijat e kuqe”

para 12 muajve - Insajderi

Për Francën, ndërmarrja e veprimeve të reja ushtarake në Siri mbetet opsion, në rast se kalohen vijat e kuqe. Kështu është shprehur të shtunën ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian. Në një intervistë...

Trump i ngazëllyer, falënderon ushtrinë për sulmet në Siri

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti i SHBA’së, Donald Trump ka falënderuar Mbretërinë e Bashkuar dhe Francën për sulmet që i kryen në mëngjesin e së shtunës në Siri. Fillimisht ai tha se misioni ka përfunduar me sukses, dhe tani...

Franca e kërcënon Sirinë: Do t’ju sulmojmë sërish, nëse kaloni vijat e kuqe

para 12 muajve - Bota Press

Për Francën, ndërmarrja e veprimeve të reja ushtarake në Siri mbetet opsion, në rast se kalohen vijat e kuqe. Kështu është shprehur të shtunën ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian. Në një intervistë...

Franca e kërcënon Sirinë: Do t’ju sulmojmë sërish, nëse kaloni vijat e kuqe

para 12 muajve - Periskopi

Për Francën, ndërmarrja e veprimeve të reja ushtarake në Siri mbetet opsion, në rast se kalohen vijat e kuqe. Kështu është shprehur të shtunën ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian. Në një intervistë...

Trump: Misioni u realizua

para 12 muajve - Bota Press

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka folur pas sulmeve ajrore për në Siri që i urdhëroi mëngjesin e sotëm. Ai ka thënë se sulmet u ekzekutuan në mënyrë perfektë, duke mos harruar t’i falënderojë edhe...

Sulmet ajrore në Siri: Ja çfarë thotë Trump...

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i SHBA Donald Trump ka përshëndetur sulmin ushtarak të bërë gjatë natës mbi Sirinë duke e komentuar si të "ekzekutuar në mënyrë të përsosur", duke shtuar se ishte "Misioni i Përfunduar". SHBA,...

Pamjet e fundit nga pasojat e raketave amerikane në Siri

para 12 muajve - Gazeta Liria

Televizioni sirian ka publikuar disa pamje që tregojnë pasojat e raketave në Siri. Në pamje shihen njerëzit që ecin rreth një grope që është shkaktuar nga sulmet e mëngjesit të sotmë, transmeton lajmi.net...

Shkatërrohet laboratori i armëve kimike në Siri

para 12 muajve - Periskopi

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Rebelët sirianë: Perëndimorët nuk sulmuan mjaftueshëm

para 12 muajve - Sovrani

Opozita siriane ka reaguar pas sulmeve mbi Siri nga SHBA-ja, që i dolën në ndihmë edhe Britania e Madhe dhe Franca. Ata thonë se sulmet e tyre nuk do të ndryshojnë rrjedhën e luftës shtatëvjeçare në Siri,...

Pas bombardimeve në Siri, vjen reagimi i radhës nga Donald Trump

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti i SHBA’së, Donald Trump ka folur pas sulmeve ajrore për në Siri që i urdhëroi mëngjesin e sotëm. Ai ka thënë se sulmet u ekzekutuan në mënyrë perfektë, duke mos harruar t’i falënderojë edhe...

Deklarohet Trump: Misioni u realizua me sukses

para 12 muajve - Sovrani

Presidenti i SHBA’së, Donald Trump ka folur pas sulmeve ajrore për në Siri që i urdhëroi mëngjesin e sotëm. Ai ka thënë se sulmet u ekzekutuan në mënyrë perfektë, duke mos harruar t’i falënderojë edhe...

Ministria e Mbrojtjes: Sulmet e SHBA dhe aleatëve, veprimi i duhur ndaj Sirisë

para 12 muajve - Sovrani

Ministria shqiptare e Mbrojtjes ka shprehur mbështetjen për sulmet raketore ndaj Sirisë, për të shkatërruar bazat e armëve kimike. Ministria e Mbrojtjes thotë se sulmi i SHBA-së, Britanisë dhe Francës...

Mike Pence po kërkon kundërshtarë: SHBA duhet ta izolojë Venezuelën

para 12 muajve - Sovrani

Duke treguar solidaritet me liderët opozitarë të Venezuelës, nënpresidenti amerikan, Mike Pence u ka bërë thirrje aleatëve Latino-Amerikanë që ta izolojnë Venezuelën, duke dhënë shenja se administrata...

May e bindur se raketat kanë degraduar armët kimike të Assadit

para 12 muajve - Koha.net

SHBA, Britania e Madhe dhe Franca kanë kryer sulme ajrore ndaj caqeve ku dyshohet për armë kimike të regjimit të presidentit sirian, Bashar al-Assad. Kryeministrja britanike, Theresa May është e bindur...

Luftë fjalësh pas sulmeve ajrore në Siri

para 12 muajve - BalkanWeb

Sulmet ajrore të SHBA-së, Francës dhe Britanisë së Madhe ndaj Sirisë u shoqëruan me një jehonë deklaratash të ndryshme. Ndërsa aleatët e Sirisë po protestojnë, NATO-ja, Turqia dhe Izraeli i përshëndetën...

Ushtrimi më i mirë fizik për largimin e stresit dhe ankthit

para 12 muajve - Gazeta Liria

Simptomat e stresit dhe shqetësimit i prekin një përqindje të madhe të njerëzve, ku vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, sipas të dhënave zyrtare, i prekin 80% të popullatës. Por, këto simptoma mund të largohen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK