http://kariera.mk

Facebook ka mbyllur 583 milion llogari në tre mujorin e parë të 2018-ës

para 8 muajve - BalkanWeb

Facebook ka mbyllur 583 milion llogari të rreme në tre mujorin e parë të 2018-ës pas kompania zbuloi një abuzim masiv në platformë. Sajti gjithashtu tregoi sasinë e të dhënave abuzive publikuar dhe shpërndarë...

Facebook në tre mujorin e parë të 2018-së mbyll 583 milionë llogari të rreme

para 8 muajve - GazetaBlic

Në tre mujorin e parë të 2018-së Facebook ka mbyllur 583 milionë llogari të rreme pasi kompania zbuloi një abuzim masiv në platformë. Gjithashtu, Facebook tregoi sasinë e të dhënave abuzive publikuar dhe...

Facebook në tre mujorin e parë të 2018-së mbyll 583 milionë llogari të rreme

para 8 muajve - Telegrafi

Në tre mujorin e parë të 2018-së Facebook ka mbyllur 583 milionë llogari të rreme pasi kompania zbuloi një abuzim masiv në platformë. Gjithashtu, Facebook tregoi sasinë e të dhënave abuzive publikuar dhe...

Facebook fshiu gjysmë miliardë profile të rreme

para 8 muajve - Lajmi.net

Në luftën me profilet e rreme, Facebook çdo ditë i fshin ato deri në një milion. Shumica e të gjitha profileve të fshirë bllokohen në minuta nga regjistrimi në rrjetin më të madh shoqëror. Në tre muajt...

Niveli i abuzimit, Facebook publikon të dhëna tronditëse

para 8 muajve - Lajmi.net

Ndërtoi një kompani me më shumë se dy miliardë përdorues, por Mark Zuckerbergut tani po i kërkohet me forcë që të kontrollojë elementët më të këqinj të këtij komuniteti. Për herë të parë dhe nën presionin...

Facebook i fshin 583 milionë profile false

para 8 muajve - Gazeta Express

Në 3-mujorin e parë të vitit 2018, Facebook ka çaktivizuar rreth 583 milionë profile false si dhe rreth 837 milionë materiale spam. Të dhënat janë publikuar në raportin Transparency, i cili që prej vitit...

Niveli i abuzimit, Facebook publikon të dhëna tronditëse

para 8 muajve - Infokusi

Ndërtoi një kompani me më shumë se dy miliardë përdorues, por Mark Zuckerbergut tani po i kërkohet me forcë që të kontrollojë elementët më të këqinj të këtij komuniteti. Për herë të parë dhe nën presionin...

Facebook publikon të dhëna tronditëse mbi niveli i abuzimit të rrjetit të tyre

para 8 muajve - Portalb

Ndërtoi një kompani me më shumë se dy miliardë përdorues, por Mark Zuckerbergut tani po i kërkohet me forcë që të kontrollojë elementët më të këqinj të këtij komuniteti. Për herë të parë dhe nën presionin...

Facebook fshin 583 milionë profile false

para 8 muajve - Gazeta Tema

Në 3-mujorin e parë të vitit 2018, Facebook ka çaktivizuar rreth 583 milionë profile false si dhe rreth 837 milionë materiale spam. Të dhënat janë publikuar në raportin Transparency, i cili që prej vitit...

Facebook publikon të dhëna tronditëse mbi nivelin e abuzimit të rrjetit të tyre

para 8 muajve - Koha.net

Ndërtoi një kompani me më shumë se dy miliardë përdorues, por Mark Zuckerbergut tani po i kërkohet me forcë që të kontrollojë elementët më të këqinj të këtij komuniteti. Për herë të parë dhe nën presionin...

Facebook merr masa drastike, fshihen 583 milion adresa të rreme

para 8 muajve - Te Sheshi

Platforma Facebook ka zbuluar vetëm pak kohë më parë standardet, të cilat nëse shkelen do ju bllokojnë profilin. Dhe duket se masat e para janë marrë pasi Facebook ka fshirë 583 milionë profile false dhe...

Facebook ka mbyllur 583 milion llogari në tre mujorin e parë të 2018-ës!

para 8 muajve - Fakti Ditor

Facebook ka mbyllur 583 milion llogari të rreme në tre mujorin e parë të 2018-ës pas kompania zbuloi një abuzim masiv në platformë. Sajti gjithashtu tregoi sasinë e të dhënave abuzive publikuar dhe shpërndarë...

Niveli i abuzimit, Facebook publikon të dhëna tronditëse!

para 8 muajve - Fakti Ditor

Ndërtoi një kompani me më shumë se dy miliardë përdorues, por Mark Zuckerbergut tani po i kërkohet me forcë që të kontrollojë elementët më të këqinj të këtij komuniteti. Për herë të parë dhe nën presionin...

Facebook publikon të dhëna tronditëse mbi niveli i abuzimit të rrjetit të tyre

para 8 muajve - Koha.net

Ndërtoi një kompani me më shumë se dy miliardë përdorues, por Mark Zuckerbergut tani po i kërkohet me forcë që të kontrollojë elementët më të këqinj të këtij komuniteti. Për herë të parë dhe nën presionin...

Niveli i abuzimit, Facebook publikon të dhëna tronditëse

para 8 muajve - Portalb

Ndërtoi një kompani me më shumë se dy miliardë përdorues, por Mark Zuckerbergut tani po i kërkohet me forcë që të kontrollojë elementët më të këqinj të këtij komuniteti, transmeton Top Channel. Për herë...

Facebook fshin 583 milionë llogari të rreme

para 8 muajve - Mapo

Në tremujorin e parë të 2018, rrjeti social Facebook ka fshirë 583 milionë profile false dhe 837 milionë përmbajtje spam. Gjithnjë në të njëjtën periudhë është bërë e mundur të zhduken nga rrjeti 1.9 milionë...

Facebook fshin 583 milionë profile false dhe 837 milionë përmbajtje spam

para 8 muajve - Java News

Në tremujorin e parë të 2018, rrjeti social Facebook ka fshirë 583 milionë profile false dhe 837 milionë përmbajtje spam. Gjithnjë në të njëjtën periudhë është bërë e mundur të zhduken nga rrjeti 1.9 milionë...

Abuzimi në Facebook, 3.4 milionë postime të dhunshme në 3 muajt e parë të 2018

para 8 muajve - Java News

Ndërtoi një kompani me më shumë se dy miliardë përdorues, por Mark Zuckerbergut tani po i kërkohet me forcë që të kontrollojë elementët më të këqinj të këtij komuniteti. Për herë të parë dhe nën presionin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK