http://kariera.mk

Tesla pushon nga puna mbi 3.000 persona

para 12 muajve - KosovaPress

Musk tha se vendimi për të ulur numrin e punëtorëve është bërë në vazhdën e përpjekjeve të uljes së shpenzimeve dhe arritjes së profitabilitetit të qëndrueshëm. Pas lajmit në fjalë, aksionet e Tesla-s...

Tesla pushon nga puna mbi 3.000 punëtorë

para 12 muajve - Portalb

Drejtori ekzekutiv i kompanisë Tesla, Elon Musk, deklaroi të martën se kompania e tij do të pushojë nga puna 9 për qind të punëtorëve, raporton Anadolu Agency (AA). Musk tha se vendimi për të ulur numrin...

Tesla pushon nga puna mbi 3 mijë punëtorë

para 12 muajve - Insajderi

Drejtori ekzekutiv i kompanisë Tesla, Elon Musk, deklaroi të martën se kompania e tij do të pushojë nga puna 9 për qind të punëtorëve, raporton Anadolu Agency (AA). Musk tha se vendimi për të ulur numrin...

Tesla pushon nga puna mbi 3.000 persona

para 12 muajve - Ekonomia Online

Elon Musk deklaroi të martën se kompania e tij do të pushojë nga puna 9% të punëtorëve. Musk tha se vendimi për të ulur numrin e punëtorëve është bërë në vazhdën e përpjekjeve të uljes së shpenzimeve dhe...

Tesla pushon nga puna mbi 3.000 punëtorë

para 12 muajve - 24 ore

SAN FRANCISCO (AA) – Drejtori ekzekutiv i kompanisë Tesla, Elon Musk, deklaroi të martën se kompania e tij do të pushojë nga puna 9 për qind të punëtorëve. Musk tha se vendimi për të ulur numrin e punëtorëve...

Tesla do të pushojë nga puna 9 përqind të punëtorëve

para 12 muajve - Koha.net

Tesla do të pushojë nga puna nëntë përqind të fuqisë së saj punëtore, pasi shefi i kompanisë, Elon Musk ka thënë se i duhet të “reduktojë koston për t’u bërë profitabil”. Musk ka thënë se vendet e punës...

Musk planifikon veturë të re në klasën e Golfit

para 12 muajve - RTV 21

“Do të bëjmë një model kompakt brenda pesë vjetësh Kreu i kompanisë Tesla, Elon Musk ka njoftuar se do të nisë një makinë elektrike kompakte në klasën e Golfit brenda pesë viteve. Ai tha se kjo kompani...

Musk planifikon veturë të re në klasën e Golfit

para 12 muajve - Koha.net

Kreu i kompanisë Tesla, Elon Musk ka njoftuar se do të nisë një makinë elektrike kompakte në klasën e Golfit brenda pesë viteve. Ai tha se kjo kompani po planifikon një model tjetër më të vogël se të gjitha...

Musk planifikon veturë të re në klasën e Golfit

para 12 muajve - KosovaPress

Ai tha se kjo kompani po planifikon një model tjetër më të vogël se të gjitha të mëparshmet, transmeton KosovaPress. Duke zgjidhur problemin e zvarritjes së prodhimit të Modelit 3 dhe lansimit të automjeteve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK