http://kariera.mk

Tatimet kërkojnë taksën e qirave, çdo shtëpi në bregdet, 15% detyrim për të ardhurat

para 9 muajve - Lajmi.net

Të gjitha familjet në zonat turistike të vendit që japin apartamente apo banesa me qira duhet t’i deklarojnë tek tatimet dhe të paguajnë taksën 15 për qind. Në kuadër të fushatës kundër informalitetit...

Tatimet, çdo shtëpi në bregdet 15% detyrim për të ardhurat

para 9 muajve - GazetaBlic

Të gjitha familjet në zonat turistike të Shqipërisë që japin apartamente apo banesa me qira duhet t’i deklarojnë tek tatimet dhe të paguajnë taksën 15 për qind. Në kuadër të fushatës kundër informalitetit...

Tatimet kërkojnë taksën e qirave, shtëpitë në bregdet 15% detyrim për të ardhurat

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Të gjitha familjet në zonat turistike të vendit që japin apartamente apo banesa me qira duhet t’i deklarojnë tek tatimet dhe të paguajnë taksën 15 për qind. Në kuadër të fushatës kundër informalitetit...

Sezonit veror i shtohet 15% i tatimit! Ata që japin shtëpi me qera duhet të paguajnë

para 9 muajve - Gazeta Express

Të gjitha familjet në zonat turistike të vendit që japin apartamente apo banesa me qira duhet t’i deklarojnë tek tatimet dhe të paguajnë taksën 15 për qind. Në kuadër të fushatës kundër informalitetit...

Edhe një tjetër…/ Tatimet kërkojnë taksë qiraje 15% nga çdo shtëpi në bregdet

para 9 muajve - Mapo

Të gjitha familjet në zonat turistike të vendit që japin apartamente apo banesa me qira duhet t’i deklarojnë tek tatimet dhe të paguajnë taksën 15 për qind. Në kuadër të fushatës kundër informalitetit...

Tatimet, çdo shtëpi në bregdet 15% detyrim për të ardhurat

para 9 muajve - KosovaPress

Në kuadër të fushatës kundër informalitetit në turizëm Drejtoria e përgjithshme e tatimeve u ka bërë thirrje individëve që japin mjedise me qira të zbatojnë vullnetarisht ligjin, në të kundërt do të ndëshkohen,...

Familjet që lëshojnë dhoma me qira në bregdet duhet të paguajnë taksën 15 %

para 9 muajve - Java News

Të gjitha familjet në zonat turistike të vendit që japin apartamente apo banesa me qira duhet t’i deklarojnë tek tatimet dhe të paguajnë taksën 15 për qind. Në kuadër të fushatës kundër informalitetit...

Mendoni të merrni shtëpi me qira për pushime? Tatimet: Kujdes! Ja rregullat e reja

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Drejtoria e Përgjithshme të Tatimeve ka njoftuar të gjithë individët që shfrytëzojnë shtëpitë apo apartamente për t’i dhënë me qira, të deklarojnë të ardhurat e përfituara prej tyre. Përfituesi...

Mendoni të merrni shtëpi me qira për pushime? Tatimet: Kujdes! Ja rregullat e reja

para 9 muajve - Medial

TIRANE- Drejtoria e Përgjithshme të Tatimeve ka njoftuar të gjithë individët që shfrytëzojnë shtëpitë apo apartamente për t’i dhënë me qira, të deklarojnë të ardhurat e përfituara prej tyre. Përfituesi...

Sezoni turistik, Tatimet: Kush jep me qira shtëpitë, ta deklarojë pasi do paguajë 15% të të ardhurave

para 9 muajve - Mapo

Drejtoria e Përgjithshme të Tatimeve ka njoftuar të gjithë individët që shfrytëzojnë shtëpitë apo apartamente për t’i dhënë me qira, të deklarojnë të ardhurat e përfituara prej tyre. Përfituesi i të ardhurave...

Nëse jepni dhoma me qera gjatë sezonit turistik, duhet të paguani kaq tatim taksa

para 9 muajve - Sot News

Ata që japin dhoma apo apartamente me qira gjatë sezonit turistik duhet të bëjnë vetëdeklarimin dhe të paguajnë tatimin mbi të ardhurat në masën 15 %. Ndaj, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve bën apel...

Jepni shtëpi dhe dhoma me qira, ja sa tatim do të paguani

para 9 muajve - Albeu

Ata që japin dhoma apo apartamente me qira gjatë sezonit turistik duhet të bëjnë vetëdeklarimin dhe të paguajnë tatimin mbi të ardhurat në masën 15 %. Ndaj, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve bën apel...

Keni menduar të merrni me qira shtëpi për pushime? Tatimet: Kujdes! Ja rregullat e reja

para 9 muajve - Gazeta Tema

Drejtoria e Përgjithshme të Tatimeve ka njoftuar të gjithë individët që shfrytëzojnë shtëpitë apo apartamente për t’i dhënë me qira, të deklarojnë të ardhurat e përfituara prej tyre. Përfituesi i të ardhurave...

Jepni shtëpi me qira gjatë sezonit turistik? Ja paralajmërimi i Tatimeve

para 9 muajve - Lexo

Drejtoria e Përgjithshme të Tatimeve ka njoftuar të gjithë individët që shfrytëzojnë shtëpitë apo apartamente për t’i dhënë me qira, të deklarojnë të ardhurat e përfituara prej tyre. Përfituesi i të ardhurave...

Jepni shtëpi me qira gjatë sezonit turistik? Ja paralajmërimi i Tatimeve

para 9 muajve - Java News

Drejtoria e Përgjithshme të Tatimeve ka njoftuar të gjithë individët që shfrytëzojnë shtëpitë apo apartamente për t’i dhënë me qira, të deklarojnë të ardhurat e përfituara prej tyre. Përfituesi i të ardhurave...

Pritet të rriten qiratë e shtëpive, tatimet kërkojnë 15%-in

para 9 muajve - Respublica

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve kërkon nga pronarët që japin shtëpi me qira duhet të regjistrohen paraprakisht në drejtoritë rajonale përkatëse dhe të paguajnë tatimin 15% jo më vonë se data 20 e muajit...

Jep shtëpi apo dhoma me qera, ja sa duhet të paguash tatimin…

para 9 muajve - AlbPress

Share This Tags dhoma qira shtepi tatime Ata që japin dhoma apo apartamente me qira gjatë sezonit turistik duhet të bëjnë vetëdeklarimin dhe të paguajnë tatimin mbi të ardhurat në masën 15 %. Ndaj, Drejtoria...

Taksat shqiptare shtojnë vuajtjet për të varfrit, thotë Banka Botërore

para 9 muajve - NOA

Taksat e rënda indirekte të tilla si TVSH apo akciza karburantesh bëjnë që numri i të varfërve me më pak se 4 dollarë në ditë të jetë shumë më i lartë pas taksave nga sa është para taksave, bëhet e ditur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK