http://kariera.mk

“Do zgjidhet para pushimeve”, Kotzias flet për marrëveshjen me Shqipërinë

para 9 muajve - Mapo

Ministria i Jashtëm i Greqisë, Niko Kotzas, ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes me Maqedoninë, duke thënë se është shpresë plotë që një gjë e tillë të arrihet shumë shpejt dhe më Shqipërinë. Moska...

Marrëveshja për emrin, Garret: Shpresoj të përshpejtojë proceset integruese; Lavrov: Shpresoj që të mbështetet nga populli

para 9 muajve - MRT

Lajmi për arritjen e marrëveshjes në lidhje me kontestin e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë... Lajmi për arritjen e marrëveshjes në lidhje me kontestin e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë është mirëpritur...

Nikos Kotzias i prerë: Nuk iki me pushime pa zgjidhur çështjet me Shqipërinë

para 9 muajve - BalkanWeb

Kryediplomati grek, Nikos Kotzias gjatë një konference me homologun rus Sergei Lavrov në Moskë ka komentuar edhe çështjet e mbetura pezull me palën shqiptare. Mediat greke shkruajnë se Kotzias ishte i...

Edhe Rusia mbështet marrëveshjen për çështjen e emrit

para 9 muajve - RTV 21

Lavrov: Shpresoj se marrëveshja që është publikuar dje është ashtu Shefi i diplomacisë ruse Sergey Lavrov, sot është takuar me ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Kotzias. Pas takimit, Lavror...

Lavrov: E mbështesim marrëveshjen për çështjen e emrit

para 9 muajve - Aktuale

Shefi i diplomacisë ruse Sergej Lavrov ka thënë se janë përkushtuar gjithmonë për zgjidhjen e këtij problemi, pa ndërhyrje nga jashtë, si dhe ka shtuar se më herët kanë njoftuar se do ta përkrahin marrëveshjen...

Pasi arrin marrëveshje me Maqedoninë për emrin, Kryediplomati grek Kotzias premton zgjidhjen e problemeve me Shqipërinë

para 9 muajve - Blitz

Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias gjatë një konference me homologun rus Sergei Lavrov në Moskë ka komentuar edhe çështjet e mbetura pezull me palën shqiptare. Kotzias ka folur për marrëveshjet që pritet...

Kocias: E kemi zgjidhur kontestin e emrit me Maqedoninë Veriore

para 9 muajve - Shenja

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Kocias, nga Moska ku po qëndron për visit tha se kanë zgjidhur çështjen e emrit e cila ekziston për 25 vite. “Politika e qeverisë sonë është aktive, demokratike...

Edhe Rusia mbështet marrëveshjen për çështjen e emrit

para 9 muajve - Tetova Sot

Lavrov: Shpresoj se marrëveshja që është publikuar dje është ashtu Shefi i diplomacisë ruse Sergey Lavrov, sot është takuar me ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Kotzias. Pas takimit, Lavrov...

Marrëveshjen e përshëndet edhe Moska

para 9 muajve - Iliria News

Marrëveshjen e arritur e ka përshëndetur edhe Moska zyrtare, ndërsa shefi i diplomacisë ruse, Sergej Lavrov ka thënë se Rusia do të mbështesë marrëveshjen për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë nëse atë...

Edhe Lavrov e përshëndet Marrëveshjen në mes Maqedonisë dhe Greqisë

para 9 muajve - Gazeta Express

Shefi i diplomacisë ruse Sergej Lavrov me shpresë se marrëveshja për emri e ri të Maqedonisë do të jetë në interes të Athinës dhe të Shkupit dhe se do të përkrahet nga qytetarët e të dy vendeve, transmeton...

Lavrov përgëzon marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë

para 9 muajve - Sot News

Shefi i diplomacisë ruse Sergei Lavrov shpreson se marrëveshja për emrin e ri të Maqedonisë do të jetë në interes të Athinës dhe Shkupit dhe se do ta mbështesin qytetarët e të dyja vendeve, përcjell gazeta...

Lavrov e përgëzon marrëveshjen në mes Maqedonisë dhe Greqisë

para 9 muajve - Sot News

Shefi i diplomacisë ruse Sergei Lavrov shpreson se marrëveshja për emrin e ri të Maqedonisë do të jetë në interes të Athinës dhe Shkupit dhe se do ta mbështesin qytetarët e të dyja vendeve, përcjell gazeta...

LAVROV: E MBËSHTESIM MARRËVESHJEN PËR ÇËSHTJEN E EMRIT

para 9 muajve - TV21

Shefi i diplomacisë ruse Sergej Lavrov ka thënë se janë përkushtuar gjithmonë për zgjidhjen e këtij problemi, pa ndikim nga jashtë, si dhe ka shtuar se më herët kanë njoftuar se do ta përkrahin marrëveshjen...

Kotzias: S’ka pushime pa marrëveshje

para 9 muajve - Vizion Plus

“Nuk shkoj me pushime pa përfunduar marrëveshjen me Shqipërinë”, kështu është shprehur sot nga Moska gjatë një vizite zyrtare Ministri i Jashtëm Grek Nikos Kotzias. Pas takimit me homologun e tij rus Sergei...

Marrëveshjen e përshëndet edhe Moska

para 9 muajve - Shenja

Marrëveshjen e arritur e ka përshëndetur edhe Moska zyrtare, ndërsa shefi i diplomacisë ruse, Sergej Lavrov ka thënë se Rusia do të mbështesë marrëveshjen për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë nëse atë...

Kotzias: Nuk iki me pushime pas zgjidhur çështjet me Shqipërinë

para 9 muajve - Gazeta Express

Kryediplomati grek Nikos Kotzias reagoi sot në lidhje me çështjet e mbetura pezull me palën shqiptare. Kotzias ishte i prerë kur tha se nuk ikën në pushime pa i zgjidhur këto çështje. “Së shpejti zgjidhim...

Lavrov e përgëzon marrëveshjen në mes Maqedonisë dhe Greqisë

para 9 muajve - Telegrafi

Shefi i diplomacisë ruse Sergei Lavrov shpreson se marrëveshja për emrin e ri të Maqedonisë do të jetë në interes të Athinës dhe Shkupit dhe se do ta mbështesin qytetarët e të dyja vendeve, përcjell gazeta...

Kotzias i vendosur: Nuk shkoj me pushime pa i zgjidhur problemet me Shqipërinë

para 9 muajve - Sot News

Vetëm një ditë pasi zgjidhën me Shkupin mosmarrëveshjen 27 vjeçare për emrin, Greqia duket e vendosur për tu dhënë zgjidhje edhe çështjeve të mbartura me Shqipërinë. Ministri i Jashtem grek, Nikos  Kotzias,...

LAVROV: Marrëveshja për emrin, në interes të Athinës dhe Shkupit

para 9 muajve - Medial

Shefi i diplomacisë ruse Sergej Lavrov me shpresë se marrëveshja për emri e ri të Maqedonisë do të jetë në interes të Athinës dhe të Shkupit dhe se do të përkrahet nga qytetarët e të dy vendeve, transmeton...

Kotzias: Nuk iki me pushime pa zgjidhur problemet me Shqipërinë

para 9 muajve - Mapo

Vetëm një ditë pasi zgjidhën me Shkupin mosmarrëveshjen 27 vjeçare për emrin, Greqia duket e vendosur për tu dhënë zgjidhje edhe çështjeve të mbartura me Shqipërinë. Ministri i Jashtem grek, Nikos  Kotzias,...

Ministri grek Kotzias: Nuk iki me pushime pa zgjidhur problemet me Shqipërinë

para 9 muajve - Gazeta Tema

Vetëm një ditë pasi zgjidhën me Shkupin mosmarrëveshjen 27 vjeçare për emrin, Greqia duket e vendosur për tu dhënë zgjidhje edhe çështjeve të mbartura me Shqipërinë. Ministri i Jashtem grek, Nikos  Kotzias,...

Ministri grek Kotzias: S’ka pushime pa zgjidhur problemet me Shqipërinë

para 9 muajve - Lexo

Vetëm një ditë pasi zgjidhën me Shkupin mosmarrëveshjen 27 vjeçare për emrin, Greqia duket e vendosur për tu dhënë zgjidhje edhe çështjeve të mbartura me Shqipërinë. Ministri i Jashtem grek, Nikos Kotzias,...

“Nuk ka pushime verore pa zgjidhur problemet me Shqipërinë”

para 9 muajve - Java News

“Pa zgjidhur brenda verës problemet e mbetura me Shqipërinë, nuk ka pushime”. Kështu ka deklaruar ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias. Deklarata sipas mediave greke, është bërë gjatë një takimi...

NESËR TAKOHEN KOCIAS DHE LAVROV NË MOSKË

para 9 muajve - TV21

Bashkëpunimi bilateral, por edhe situata në Ballkanin Perëndimor, do të jenë temat për të cilat do të bisedojnë ministrat për Punë të Jashtme të Rusisë dhe Greqisë, Sergej Lavrov dhe Nikos Kocias, ka njoftuar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK