http://kariera.mk

Rritja e pagave, mbi supet e taksapaguesve të varfër

para 12 muajve - Politiko

Sipas tyre, kjo rritje krijon diferencë të madhe të pagave, jo vetëm në raport ndaj sektorit privat, por edhe përbrenda vet sektorit publik. Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës është shprehur...

Pagat e qeveritarëve: VV-ja paralajmëron kallëzim penal

para 12 muajve - RTV 21

VV: “Rritja e pagave abuzim me paranë publike” Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditur se javën e ardhshme do të ngrit kallëzim penal për kryeministrin dhe ministrat që kanë votuar për rritje të pagave....

Rritja e pagave, mbi supet e taksapaguesve të varfër

para 12 muajve - Telegrafi

Një burrë vendos kravata për kryeministrin Haradinaj. Qytetarët, duke dhuruar kravata dhe këmisha kishin kundërshtuar vendimin e Haradinajt për rritjen e pagave. Një burrë vendos kravata për kryeministrin...

‘Vendimi i Gjykatës Kushtetuese skandaloz, rritja e pagave ka ndodhur sepse gjykatësit janë joshur edhe vet për paga më të larta”

para 12 muajve - GazetaBlic

Juristi Riza Smaka ka komentuar vendimin e Gjykatës Speciale, e cila ka vendosur në favor të Qeverisë Haradinaj, për rritjen e pagave. Smaka në një bisede për “Gazeta Blic”, e ka cilësuar vendimin e Kushtetueses...

Rritja e pagave, mbi supet e taksapaguesve të varfër

para 12 muajve - Gazeta Express

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave për kabinetin qeveritar, nga përfaqësues të punëtorëve dhe ligjërues të politikave sociale, po cilësohet diskriminues, skandaloz dhe abuzim me paranë...

Rritja e pagave, mbi supet e taksapaguesve të varfër

para 12 muajve - Koha.net

Një burrë vendos kravata për kryeministrin Haradinaj. Qytetarët, duke dhuruar kravata dhe këmisha kishin kundërshtuar vendimin e Haradinajt për rritjen e pagave. Një burrë vendos kravata për kryeministrin...

A po ju vjen marre?

para 12 muajve - Gazeta Express

Vendimin e turpshëm që kryeministri Ramush Haradinaj e mori për t’ia rritur pagën vetes dhe bashkëpunëtorëve të tij e vulosi me turp Gjykata Kushtetuese. Gërrditshëm dhe pa dinjitet - ashtu siç ishin edhe...

Ministri i Financave në hall të madh për këtë vendim të Ramush Haradinaj

para 12 muajve - OraInfo

Pagat e kryeministrit dhe tërë kabinetit qeveritar varen nga kolegu i tyre Bedri Hamza. Ministri i Financave dje ka abstenuar në momentin kur kabineti qeveritar votoi që të hiqet pezullimi që Qeveria kishte...

Rritja e pagave, mbi supet e taksapaguesve të varfër Share

para 12 muajve - Koha.net

Një burrë vendos kravata për kryeministrin Haradinaj. Qytetarët, duke dhuruar kravata dhe këmisha kishin kundërshtuar vendimin e Haradinajt për rritjen e pagave. Një burrë vendos kravata për kryeministrin...

Politikanët rrisin pagat mbi supet e taksapaguesve të varfër

para 12 muajve - Infokusi

Një burrë vendos kravata për kryeministrin Haradinaj. Qytetarët, duke dhuruar kravata dhe këmisha kishin kundërshtuar vendimin e Haradinajt për rritjen e pagave. Një burrë vendos kravata për kryeministrin...

Hamza në dilemë për ta zbatuar vendimin për rritjen e pagave të qeveritarëve

para 12 muajve - Telegrafi

Pagat e kryeministrit dhe tërë kabinetit qeveritar varen nga kolegu i tyre Bedri Hamza. Ministri i Financave dje ka abstenuar në momentin kur kabineti qeveritar votoi që të hiqet pezullimi që Qeveria kishte...

Gërxhaliu: S’kisha pasur dëshirë në këto momente të jem në lëkurën e Bedri Hamzës

para 12 muajve - RTV 21

Pagat e kryeministrit dhe tërë kabinetit qeveritar varen nga kolegu i tyre Ministri i Financave dje ka abstenuar në momentin kur kabineti qeveritar votoi që të hiqet pezullimi që Qeveria kishte vendosur...

Pagat e qeveritarëve, Hamza në dilemë për ta zbatuar vendimin

para 12 muajve - GazetaBlic

Pagat e kryeministrit dhe tërë kabinetit qeveritar varen nga kolegu i tyre Bedri Hamza. Ministri i Financave dje ka abstenuar në momentin kur kabineti qeveritar votoi që të hiqet pezullimi që Qeveria kishte...

Rritja e pagave, mbi supet e taksapaguesve të varfër

para 12 muajve - Lajmi.net

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave për kabinetin qeveritar, nga përfaqësues të punëtorëve dhe ligjërues të politikave sociale, po cilësohet diskriminues, skandaloz dhe abuzim me paranë...

Rritja e pagave, mbi supet e taksapaguesve të varfër

para 12 muajve - Telegrafi

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave për kabinetin qeveritar, nga përfaqësues të punëtorëve dhe ligjërues të politikave sociale, po cilësohet diskriminues, skandaloz dhe abuzim me paranë...

Numri i vendeve në Parlamentin Evropian do të ulet pas Brexit-it

para 12 muajve - Gazeta Liria

Sipas ndryshimeve, 27 vende të 73 vendeve të Mbretërisë së Bashkuar do të rishpërndahen midis shteteve anëtare për të llogaritur ndryshimet e fundit të popullsisë. Pjesa e mbetur do të qëndrojë në rezervë...

Kështu mund të ndalet Haradinaj që t'ja shumëfishojë vetes rrogën

para 12 muajve - Albeu

Vendimi i kryeministrit Ramush Haradinaj për rritje pagash të cilin e legjitimoi edhe Gjykata Kushtetuese , mund ta pengojnë vetë deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës duke e iniciuar sa më shpejtë...

Vendimi i turpshëm i Gjykatës Kushtetuese, tash pagat e tyre shkojnë deri në 4 mijë euro

para 12 muajve - Gazeta Express

Gjashtë gjyqtarë të Gjykatës Kushtetuese Arta Hajrizi, Ivan Cukaloviq, Altay Suroy , Snezhana Botusharova, Selvete Gërxhaliu dhe Gjyqtari raportues Bekim Sejdiu me aktgjykimin pro vendimit të Ramush Haradinajt...

Dy mënyrat për ta anuluar vendimin e Ramush Haradinajt për rritje pagash

para 12 muajve - Gazeta Express

Vendimi i kryeministrit Ramush Haradinaj për rritje pagash të cilin e legjitimoi edhe Gjykata Kushtetuese, mund ta pengojnë vetë deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës duke e iniciuar sa më shpejtë...

Këto janë dy mënyrat për ta anuluar vendimin e Haradinajt për rritje pagash

para 12 muajve - GazetaBlic

Vendimi i kryeministrit Ramush Haradinaj për rritje pagash të cilin e legjitimoi edhe Gjykata Kushtetuese, mund ta pengojnë vetë deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës duke e iniciuar sa më shpejtë...

LDK-ja kërkon përkrahje për rrëzimin e Qeverisë ‘Haradinaj’

para 12 muajve - OraInfo

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka vazhduar kritikat ndaj koalicionit qeverisës në vend. Sipas Hotit, koalicioni qeverisës i, siç e quan ai, “vendimeve të mëdha”, është jo funksional,...

Taksapaguesit e varfër paguajnë pagat e ‘majme’ të qeveritarëve

para 12 muajve - Sovrani

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave për kabinetin qeveritar, nga përfaqësues të punëtorëve dhe ligjërues të politikave sociale, po cilësohet diskriminues, skandaloz dhe abuzim me paranë...

Hoti: Qytetarët e Kosovës nuk do ta falin këtë kastë qeverisëse

para 12 muajve - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka shkruar për disa nga parregullsitë që po ndodhin në qeverinë Haradinaj, Kuvendin e Kosovës si dhe në Presidencë, duke...

Hoti kërkon mbështetjen e qytetarëve për ta rrëzuar Qeverinë

para 12 muajve - RTV 21

Hoti: Kuvendi është paralizuar Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka kritikuar punën e deritashme të Qeverisë. Hoti ka thënë se koalicioni qeverisës është jo funksional dhe se mbledhjet...

Hoti: Qytetarët e Kosovës nuk do ta falin këtë kastë qeverisëse

para 12 muajve - Telegrafi

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka shkruar për disa nga parregullsitë që po ndodhin në qeverinë Haradinaj, Kuvendin e  Kosovës si dhe në Presidencë, duke...

Hoti e quan shtetin jofunksional në shumë forma, kërkon mbështetjen qytetare për rrëzimin e Qeverisë

para 12 muajve - Koha.net

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka vazhduar kritikat ndaj koalicionit qeverisës në vend. Sipas Hotit, koalicioni qeverisës i, siç e quan ai, “vendimeve të mëdha”, është jo funksional,...

Ramosaj: Rritja e pagave pa planifikime paraprake, e rrezikshme

para 12 muajve - Telegrafi

Profesori i ekonomisë në Fakultetin Ekonomik të Universitetit të Prishtinës, Berim Ramosaj, në një intervistë për Telegrafin ka folur për rritjen e pagave nga Qeveria e Kosovës e cila udhëhiqet nga Ramush...

Hoti: Qytetarët e Kosovës nuk do ta falin këtë kastë qeverisëse

para 12 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka shkruar për disa nga parregullsitë që po ndodhin në qeverinë Haradinaj, Kuvendin e Kosovës si dhe në Presidencë, duke...

Zaev shkon te Ivanov, për emrin e ri, Ivanov largohet nga takimi

para 12 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev dhe ministri i Jashtëm Dimitrov, mëngjesin e sotëm dorëzuan marrëveshjen në Presidencë për zgjidhjen e çështjes së emrit te presidenti i vendit Gjorgje Ivanov. Takimi...

Rritja e pagave, mbi supet e taksapaguesve të varfër

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave për kabinetin qeveritar, nga përfaqësues të punëtorëve dhe ligjërues të politikave sociale, po cilësohet diskriminues, skandaloz dhe abuzim me paranë...

Ministri i Financave i pavendosur nëse do ta zbatojë urdhrin e Haradinajt për rritje të pagave

para 12 muajve - Insajderi

Pagat e kryeministrit dhe tërë kabinetit qeveritar varen nga kolegu i tyre Bedri Hamza. Ministri i Financave dje ka abstenuar në momentin kur  kabineti qeveritar votoi që të hiqet pezullimi që Qeveria...

Hoti: Na ndihmoni ta largojmë këtë Qeveri

para 12 muajve - Infokusi

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka kërkua edhe një largimin e kësa Qeverie. Ai përmes një postimi në ‘facebook’ ka shkruar se ky koalicion është jofunksion duke...

Rritja e pagave bëhet mbi supet e taksapaguesve të varfër

para 12 muajve - Periskopi

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave për kabinetin qeveritar, nga përfaqësues të punëtorëve dhe ligjërues të politikave sociale, po cilësohet diskriminues, skandaloz dhe abuzim me paranë...

Ende nuk dihet nëse Hamza do të zbatojë vendimin për rritjen e ​pagave

para 12 muajve - Periskopi

Pagat e kryeministrit dhe tërë kabinetit qeveritar varen nga kolegu i tyre Bedri Hamza. Ministri i Financave dje ka abstenuar në momentin kur  kabineti qeveritar votoi që të hiqet pezullimi që Qeveria...

Gërxhaliu thërret ministrin Hamza të mos e zbatojë vendimin për pagat e qeveritarëve

para 12 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 qershor 2018 – Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, i ka bërë thirrje ministrit të Financave, Bedri Hamza, që të mos e nënshkruajë vendimin për rritjen e pagave të zyrtarëve...

VV: Rritja e pagave nuk mund të bëhet pa vendim të Kuvendit

para 12 muajve - Albinfo

Lëvizja Vetëvendosje edhe një herë ka kundërshtuar vendimin e Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave, duke thënë se ai nuk mund të zbatohet pa pasur një vendim të Kuvendit të Kosovës Zyrtarë të Lëvizjes...

Rritja e pagave, mbi supet e taksapaguesve të varfër

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave për kabinetin qeveritar, nga përfaqësues të punëtorëve dhe ligjërues të politikave sociale, po cilësohet diskriminues, skandaloz dhe abuzim me paranë...

Hamza është në dilemë për ta zbatuar vendimin për rritjen e pagave

para 12 muajve - Bota Press

Pagat e kryeministrit dhe tërë kabinetit qeveritar varen nga kolegu i tyre Bedri Hamza. Ministri i Financave dje ka abstenuar në momentin kur kabineti qeveritar votoi që të hiqet pezullimi që Qeveria kishte...

Rritja e pagave, mbi supet e taksapaguesve të varfër

para 12 muajve - Gazeta e re

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave për kabinetin qeveritar, nga përfaqësues të punëtorëve dhe ligjërues të politikave sociale, po cilësohet diskriminues, skandaloz dhe abuzim me paranë...

Vetëvendosje: vendimi i Kushtetueses për pagat e qeverisë, skandal dhe abuzim me paratë e taksapaguesve

para 12 muajve - MRT

Vetëvendosje po përgatit kallëzim penal pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës se rritja e pagave për kabinetin qeveritar nuk është në kundërshtim me Kushtetutën... Në një konferencë për media,...

Ramosaj: Rritja e pagave pa planifikime paraprake, e rrezikshme

para 12 muajve - Ekonomia Online

Profesori i ekonomisë në Fakultetin Ekonomik të Universitetit të Prishtinës, Berim Ramosaj, në një intervistë për Telegrafin ka folur për rritjen e pagave nga Qeveria e Kosovës e cila udhëhiqet nga Ramush...

Pagat e qeveritarëve, Hamza në dilemë për ta zbatuar vendimin

para 12 muajve - KosovaPress

Ministri i Financave dje ka abstenuar në momentin kur  kabineti qeveritar votoi që të hiqet pezullimi që Qeveria kishte vendosur për vendimin kur rasti ishte dërguar në Gjykatën Kushtetuese nga Lëvizja...

VV: Vendimi për pagat nuk mund të merret pa vendim të Kuvendit

para 12 muajve - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur sot një konferencë për media në lidhje me aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese mbi vendimin e Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave. Anëtarja e Kryesisë dhe deputetja Albulena...

Rritja e pagave, mbi supet e taksapaguesve të varfër

para 12 muajve - Bota Press

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave për kabinetin qeveritar, nga përfaqësues të punëtorëve dhe ligjërues të politikave sociale, po cilësohet diskriminues, skandaloz dhe abuzim me paranë...

Bedri Hamza s’e zbaton vendimin e Haradinajt për pagat, Qeveria insiston edhe më tutje!

para 12 muajve - GazetaBlic

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave të zyrtarëve shtetëror nuk pritet të gjejë zbatim edhe për një kohë në Ministrin e Financave, kjo pasi që shefi i këtij dikasteri Bedri Hamza nuk është...

Vetëvendosje: vendimi i Kushtetueses për pagat e qeverisë, skandal dhe abuzim me paratë e taksapaguesve

para 12 muajve - Tetova Sot

Në një konferencë për media, deputetja, Albulena Haxhiu, tha se në vend që Gjykata Kushtetuese të ndalonte abuzimin me paranë publike, gjyqtarët, e mundësuan edhe rritjen e pagës për veten. Paga e kryeministrit...

LVV: Aktgjykimi i Gjykatës Kushtetuese për pagat është i padrejtë e korruptiv

para 12 muajve - Telegrafi

Lëvizja Vetëvendosje (LVV) gjatë një konference për media në lidhje me aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese mbi vendimin e Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave, ka thënë se vendimi është i padrejtë dhe...

Vetëvendosje, kallëzim penal ndaj qeverisë e gjyqtarëve të Kushtetuese për pagat

para 12 muajve - Kallxo

Lëvizja Vetëvendosje përmes një konference për media ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese për pagat e qeveritarëve. Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se ka nisur të hartojë kallëzimin penal për...

Edhe Gjykatës Kushtetuese i konvenoi vendimi për pagat prandaj nuk e kundërshtoi

para 12 muajve - Sovrani

Gjashtë gjyqtarë të Gjykatës Kushtetuese Arta Hajrizi, Ivan Cukaloviq, Altay Suroy , Snezhana Botusharova, Selvete Gërxhaliu dhe Gjyqtari raportues Bekim Sejdiu me aktgjykimin pro vendimit të Ramush Haradinajt...

Dy mënyrat për ta anuluar vendimin e Ramush Haradinajt për rritje pagash

para 12 muajve - Bota Press

Botapress,13 Qershor Vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për rritje pagash të cilin e legjitimoi edhe Gjykata Kushtetuese, mund ta pengojnë vetë deputetët e  Kuvendit të Republikës së Kosovës duke...

Ramosaj: Rritja e pagave pa planifikime paraprake, e rrezikshme

para 12 muajve - Sovrani

Profesori i ekonomisë në Fakultetin Ekonomik të Universitetit të Prishtinës, Berim Ramosaj, në një intervistë për Telegrafin ka folur për rritjen e pagave nga Qeveria e Kosovës e cila udhëhiqet nga Ramush...

Dy mënyrat për ta anuluar vendimin e Ramush Haradinajt për rritje pagash

para 12 muajve - Ekonomia Online

Vendimi i kryeministrit Ramush Haradinaj për rritje pagash të cilin e legjitimoi edhe Gjykata Kushtetuese, mund ta pengojnë vetë deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës duke e iniciuar sa më shpejtë...

Vetëvendosja: Haradinaj me pagë më të lartë në Ballkan

para 12 muajve - Nezavisen

Vendimi për pagat nuk mund të merret pa vendim të Kuvendit. Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajti konferencë për media në lidhje me aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese mbi vendimin e Qeverisë Haradinaj për rritjen...

Hoti: Qytetarët e Kosovës nuk do ta falin këtë kastë qeverisëse

para 12 muajve - Sovrani

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka shkruar për disa nga parregullsitë që po ndodhin në qeverinë Haradinaj, Kuvendin e  Kosovës si dhe në Presidencë, duke...

Hoti kërkon mbështetjen qytetare për rrëzimin e Qeverisë

para 12 muajve - Ekonomia Online

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka vazhduar kritikat ndaj koalicionit qeverisës në vend. Sipas Hotit, koalicioni qeverisës i, siç e quan ai, “vendimeve të mëdha”, është jo funksional,...

Hamza nuk lëviz nga qëndrimi për pagat, Qeveria insiston

para 12 muajve - Infokusi

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave të zyrtarëve shtetëror nuk pritet të gjejë zbatim edhe për një kohë në Ministrin e Financave, kjo pasi që shefi i këtij dikasteri Bedri Hamza nuk është...

LDK-ja kërkon përkrahje për rrëzimin e Haradinajt nga pushteti, por vetëm në ‘Facebook’

para 12 muajve - Periskopi

Kërkesa për shkarimin e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit ishte kryefjala e Lidhjes Demokratike në ditët para se të votohej Demarkacioni me Malin e Zi. Ndërkohë përveç që e votuan Demarkacionin,...

Gërxhaliu fton Hamzën të mos e nënshkruajë vendimin për paga pasi “e dëmton shumë Kosovën”

para 12 muajve - Koha.net

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, ka ftuar ministrin e Financave Bedri Hamza të mos e nënshkruajë vendimin për rritje të pagave i cili ka hasur në reagim kritik në Kosovë. “Vendimi...

Hoti: Qytetarët e Kosovës nuk do ta falin këtë kastë qeverisëse

para 12 muajve - Bota Press

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka shkruar për disa nga parregullsitë që po ndodhin në qeverinë Haradinaj, Kuvendin e Kosovës si dhe në Presidencë, duke...

Vetërritja e pagave të qeverisë, Vetëvendosje paralajmëron kallëzim penal

para 12 muajve - Te Sheshi

Vetëvendosje ka paralajmëruar se javën e ardhshme do të bëjë kallëzim penal ndaj qeverisë dhe Gjykatës Kushtetuese për vendimin për pagat e qeveritarëve. Deputetja e kësaj partie, Albulena Haxhiu, në një...

Vetëvendosje përgatit kallëzim penal kundër vendimit të Gjykatës Kushtetuese

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Lëvizja Vetëvendosje e vlerësoi si "skandal dhe abuzim me paratë e taksapaguesve" vendimin e Gjykatës Kushtetuese për lejimin e rritjes së pagave për kabinetin qeveritar. Në një konferencë për media, deputetja...

Ministri Hamza nuk flet asgjë në lidhje me rritjen e pagave për kabinetin qeveritar

para 12 muajve - Lajmi.net

Ministri i Financave, Bedri Hamza nuk dashur të flas asgjë në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese sa i përket rritjes së pagave për Kabinetin e Qeverisë. Hamza në konferencën e sotme derisa ka nënshkruar...

Gërxhaliu fton Hamzën të mos e nënshkruajë vendimin për paga pasi “e dëmton shumë Kosovën”

para 12 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, ka ftuar ministrin e Financave Bedri Hamza të mos e nënshkruajë vendimin për rritje të pagave i cili ka hasur në reagim kritik në Kosovë. “Vendimi...

VV përgatit kallëzim penal ndaj Qeverisë dhe gjyqtaret Kushtetueses

para 12 muajve - RTV 21

VV kundër rritjes së pagave të qeveritarëve Pas vendimit të Qeverisë për shfuqizimin e pezullimit të ngritjes së pagave për zyrtarët qeveritar dhe gjyqtarëve, Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar se është...

VV kundërshton vendimin e Kushtetueses për rritje të pagave

para 12 muajve - Infokusi

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur sot një konferencë për media në lidhje me aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese mbi vendimin e Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave. Anëtarja e Kryesisë dhe deputetja Albulena...

Rritja e pagave, mbi supet e taksapaguesve të varfër

para 12 muajve - Ekonomia Online

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave për kabinetin qeveritar, nga përfaqësues të punëtorëve dhe ligjërues të politikave sociale, po cilësohet diskriminues, skandaloz dhe abuzim me paranë...

Ministri i Financave nuk flet asgjë në lidhje me rritjen e pagave për kabinetin qeveritar

para 12 muajve - Klan Kosova

Ministri i Financave, Bedri Hamza nuk dashur të flas asgjë në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese sa i përket rritjes së pagave për Kabinetin e Qeverisë. Hamza në konferencën e sotme derisa ka nënshkruar...

Mbrëmë rreth orës 23:00, në Prishtinë në rrugën “Bajram Curri”, një shok-bombë është hedhur në drejtim të një gjyqtari të EULEX-it, nga një person i panjohur.

para 12 muajve - Indeks.mk

Gjykata Kushtetuese e ka mbështetur vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për t’ia rritur pagën vetes. Ky institucion po pretendon se nuk ka gjetur asnjë shkelje të vetme të dispozitave kushtetuese...

Paralajmërohet kallëzim penal për rritjen e pagave politike

para 12 muajve - Aktuale

Gjykata Kushtetuese e ka mbështetur vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për t’ia rritur pagën vetes. Ky institucion po pretendon se nuk ka gjetur asnjë shkelje të vetme të dispozitave kushtetuese...

VV do të bëjë kallëzim penal ndaj Qeverisë dhe Kushtetueses për çështjen e pagave

para 12 muajve - Gazeta e re

Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar se javën e ardhshme do të bëjë kallëzim penal ndaj Qeverisë dhe Gjykatës Kushtetuese për vendimin për pagat e qeveritarëve. Deputetja e kësaj lëvizjeje, Albulena Haxhiu,...

VV do të bëjë kallëzim penal ndaj Qeverisë dhe Kushtetueses për çështjen e pagave

para 12 muajve - Koha.net

Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar se javën e ardhshme do të bëjë kallëzim penal ndaj Qeverisë dhe Gjykatës Kushtetuese për vendimin për pagat e qeveritarëve. Deputetja e kësaj lëvizjeje, Albulena Haxhiu,...

VV: Vendimi për pagat nuk mund të merret pa vendim të Kuvendit

para 12 muajve - KosovaPress

Anëtarja e Kryesisë dhe deputetja Albulena Haxhiu foli për shkeljet kushtetuese që ka bërë vetë trupi e GJK-së kur e ka nxjerrë vendimin se ngritja e pagave nuk e cenon Kushtetutën e Republikës së Kosovës....

VV paralajmëron kallëzim penal ndaj Haradinajt

para 12 muajve - Albeu

Gjykata Kushtetuese e ka mbështetur vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për t’ia rritur pagën vetes. Ky institucion po pretendon se nuk ka gjetur asnjë shkelje të vetme të dispozitave kushtetuese...

Paralajmërohet kallëzim penal për rritjen e pagave politike

para 12 muajve - Politiko

Gjykata Kushtetuese e ka mbështetur vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për t’ia rritur pagën vetes. Ky institucion po pretendon se nuk ka gjetur asnjë shkelje të vetme të dispozitave kushtetuese...

Pasi Kushtetuesja ja refuzoi ankesën për pagat, ja çka paralajmëron tani Albulena Haxhiu

para 12 muajve - OraInfo

Gjykata Kushtetuese e ka mbështetur vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për t’ia rritur pagën vetes. Ky institucion po pretendon se nuk ka gjetur asnjë shkelje të vetme të dispozitave kushtetuese...

Ministri i Financave nuk flet asgjë në lidhje me rritjen e pagave

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i Financave, Bedri Hamza nuk dashur të flas asgjë në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese sa i përket rritjes së pagave për Kabinetin e Qeverisë. Hamza në konferencën e sotme derisa ka nënshkruar...

Paralajmërohet kallëzim penal për rritjen e pagave politike

para 12 muajve - Lajmi.net

Gjykata Kushtetuese e ka mbështetur vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për t’ia rritur pagën vetes. Ky institucion po pretendon se nuk ka gjetur asnjë shkelje të vetme të dispozitave kushtetuese...

Paralajmërohet kallëzim penal për rritjen e pagave politike

para 12 muajve - Gazeta Express

Gjykata Kushtetuese e ka mbështetur vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për t’ia rritur pagën vetes. Ky institucion po pretendon se nuk ka gjetur asnjë shkelje të vetme të dispozitave kushtetuese...

Serbët detyrojnë plakun shqiptar të flas keq për UÇK-në, por ja si përgjigjet ai

para 12 muajve - Gazeta Liria

Më 15 janar të vitit1999 nga paramilitarët serbë në Reçak u vranë mbi 45 civilë shqiptarë, mes tyre edhe 8 pjesëtarë të UÇK-së. Plani gjenocidal i Millosheviqit përpos vrasjeve ishte i fokusuar edhe në...

Gërxhaliu fton Hamzën të mos e nënshkruajë vendimin për paga pasi “e dëmton shumë Kosovën”

para 12 muajve - Koha.net

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, ka ftuar ministrin e Financave Bedri Hamza të mos e nënshkruajë vendimin për rritje të pagave i cili ka hasur në reagim kritik në Kosovë. “Vendimi...

VV: Aktgjykimi i Kushtetueses për pagat skandaloz, do të bëjmë kallëzim penal

para 12 muajve - Ekonomia Online

Pas aktgjykimit të Kushtetueses për kushtetutshmërinë e vendimit të kryeministrit Ramush Haradinaj lidhur ne rritjen e pagave, Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur konferencë për media, raporton Ekonomia Online....

VV do të bëjë kallëzim penal ndaj Qeverisë dhe Kushtetueses për çështjen e pagave

para 12 muajve - Bota Press

Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar se javën e ardhshme do të bëjë kallëzim penal ndaj Qeverisë dhe Gjykatës Kushtetuese për vendimin për pagat e qeveritarëve. Deputetja e kësaj lëvizjeje, Albulena Haxhiu,...

Gërxhaliu kërkon nga ministri Hamza të mos e nënshkruaj ligjin që rritë pagën e kryeministrit

para 12 muajve - Politiko

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Safet Gërxhaliu ka ftuar ministrin e Financave Bedri Hamza që të mos e nënshkruaj vendimin për rritje të pagave i cili ka hasur në reagime të shumta në vend....

Paralajmërohet kallëzim penal për rritjen e pagave politike

para 12 muajve - GazetaBlic

Gjykata Kushtetuese e ka mbështetur vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për t’ia rritur pagën vetes. Ky institucion po pretendon se nuk ka gjetur asnjë shkelje të vetme të dispozitave kushtetuese...

Paralajmërohet kallëzim penal për vendimin e Haradinajt për rritje të pagave

para 12 muajve - Infokusi

Gjykata Kushtetuese e ka mbështetur vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për t’ia rritur pagën vetes. Ky institucion po pretendon se nuk ka gjetur asnjë shkelje të vetme të dispozitave kushtetuese...

Hamza s’përgjigjet nëse do ta respektojë urdhrin e kryeministrit për rritjen e pagave

para 12 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Financave (MF), Bedri Hamza, nuk ka dashur të komentoj nëse do të respektojë urdhrin e kryeministrit, Ramush Haradinaj në lidhje me rritjen e pagave për qeveritarët. Të gjitha komentet për këtë...

Gërxhaliu kërkon nga ministri Hamza të mos e nënshkruaj ligjin që rritë pagën e kryeministrit

para 12 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Safet Gërxhaliu ka ftuar ministrin e Financave Bedri Hamza që të mos e nënshkruaj vendimin për rritje të pagave i cili ka hasur në reagime të shumta në vend....

Gërxhaliu ministrit Hamza: Mos e nënshkruaj rritjen e pagave, do të dëmtojë Kosovën

para 12 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Safet Gërxhaliu ka ftuar ministrin e financave Bedri Hamza të mos e nënshkruaj vendimin për rritje të pagave i cili ka hasur në reagim kritik në Kosovë. “Vendimi për...

Paralajmërohet kallëzim penal për rritjen e pagave politike

para 12 muajve - Telegrafi

Gjykata Kushtetuese e ka mbështetur vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për t’ia rritur pagën vetes. Ky institucion po pretendon se nuk ka gjetur asnjë shkelje të vetme të dispozitave kushtetuese...

Ofertë për Ministrin Hamza që të dalë kundër Haradinajt

para 12 muajve - Albeu

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Safet Gërxhaliu ka ftuar ministrin e financave Bedri Hamza të mos e nënshkruajë vendimin për rritje të pagave i cili ka shkaktuar reagim kritik në Kosovë. “Vendimi...

Bajrush Morina: Ja pse është e e pamoralshme, e turpshme, e kunderligjshme rritja e pagës së kryeministrit Haradinaj

para 12 muajve - Bota Press

Rrtitja e pagës së qeveritarëve dhe zyrtarëve të lartë të shtetit në fund të dhjetorit të vitit të kaluar ka qenë lajmi më i keq për qytetarët e Republikës së Kosovës. Ndërkaq arsyetimi i fundit nga Gjykata...

Gërxhaliu fton ministrin Hamza të mos e nënshkruaj vendimin për rritjen e pagave

para 12 muajve - Telegrafi

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Safet Gërxhaliu ka ftuar ministrin e Financave Bedri Hamza që të mos e nënshkruaj vendimin për rritje të pagave i cili ka hasur në reagime të shumta në vend....

Gërxhaliu fton ministrin Hamza të mos e nënshkruajë vendimin për paga

para 12 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Safet Gërxhaliu ka ftuar ministrin e financave Bedri Hamza të mos e nënshkruaj vendimin për rritje të pagave i cili ka hasur në reagim kritik në Kosovë. “Vendimi për...

Paralajmëron Gërxhaliu: Rritja e pagave e dëmton Kosovën, fton ministrin Hamza që mos të nënshkruaj

para 12 muajve - Gazeta Liria

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese që morri për rritjen e pagave të Qeverisë, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Safet Gërxhaliu ka ftuar ministrin e Financave Bedri Hamza që të mos e nënshkruaj...

Paralajmrohet kallëzim penal ndaj kryeministrit

para 12 muajve - Sovrani

Gjykata Kushtetuese e ka mbështetur vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për t’ia rritur pagën vetes. Ky institucion po pretendon se nuk ka gjetur asnjë shkelje të vetme të dispozitave kushtetuese...

Paralajmërohet kallëzim penal ndaj kryeministrit

para 12 muajve - Insajderi

Gjykata Kushtetuese e ka mbështetur vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për t’ia rritur pagën vetes. Ky institucion po pretendon se nuk ka gjetur asnjë shkelje të vetme të dispozitave kushtetuese...

Qeveria shpërfill vendimin e AKK-së, që i paralajmëronte zyrtarët se bëjnë vepër penale nëse ia rrisin pagën vetvetes

para 12 muajve - Gazeta Express

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, në fillim të muajit korrik do t’i transferohen rreth 12 mijë euro në llogarinë e tij bankare nga buxheti i shtetit, shkruan sot Koha Ditore. Kjo pasi që ai të...

Paralajmërohet kallëzim penal për rritjen e pagave politike

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Gjykata Kushtetuese e ka mbështetur vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për t’ia rritur pagën vetes. Ky institucion po pretendon se nuk ka gjetur asnjë shkelje të vetme të dispozitave kushtetuese...

Paralajmërohet kallëzim penal për rritjen e pagave politike

para 12 muajve - Bota Press

Gjykata Kushtetuese e ka mbështetur vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për t’ia rritur pagën vetes. Ky institucion po pretendon se nuk ka gjetur asnjë shkelje të vetme të dispozitave kushtetuese...

Gërxhaliu, ministrit Hamza: Mos e nënshkruaj rritjen e pagave

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, ka ftuar ministrin e Financave Bedri Hamza të mos e nënshkruajë vendimin për rritje të pagave i cili ka hasur në reagim kritik në Kosovë. “Vendimi...

Kërkohet të mos nënshkruhet rritja e pagave

para 12 muajve - Insajderi

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Safet Gërxhaliu ka ftuar ministrin e financave Bedri Hamza të mos e nënshkruajë vendimin për rritje të pagave i cili ka hasur në reagim kritik në Kosovë. “Vendimi për...

Gërxhaliu ministrit Hamza: Mos e nënshkruaj rritjen e pagave, do të dëmtojë Kosovën

para 12 muajve - Bota Press

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Safet Gërxhaliu ka ftuar ministrin e financave Bedri Hamza të mos e nënshkruaj vendimin për rritje të pagave i cili ka hasur në reagim kritik në Kosovë. “Vendimi për...

Gërxhaliu fton ministrin Hamza të mos e nënshkruaj vendimin për rritjen e pagave

para 12 muajve - Sovrani

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Safet Gërxhaliu ka ftuar ministrin e Financave Bedri Hamza që të mos e nënshkruaj vendimin për rritje të pagave i cili ka hasur në reagime të shumta në vend....

Qeveria shpërfill vendimin e AKK-së, që i paralajmëronte zyrtarët se bëjnë vepër penale nëse ia rrisin pagën vetvetes

para 12 muajve - Koha.net

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, në fillim të muajit korrik do t’i transferohen rreth 12 mijë euro në llogarinë e tij bankare nga buxheti i shtetit, shkruan sot Koha Ditore. Kjo pasi që ai të...

Paralajmërohet kallëzim penal për rritjen e pagave politike

para 12 muajve - Ekonomia Online

Gjykata Kushtetuese e ka mbështetur vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për t’ia rritur pagën vetes. Ky institucion po pretendon se nuk ka gjetur asnjë shkelje të vetme të dispozitave kushtetuese...

Gërxhaliu ministrit Hamza: Mos e nënshkruaj rritjen e pagave, do të dëmtojë Kosovën

para 12 muajve - Periskopi

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Safet Gërxhaliu ka ftuar ministrin e financave Bedri Hamza të mos e nënshkruaj vendimin për rritje të pagave i cili ka hasur në reagim kritik në Kosovë. “Vendimi për...

Gërxhaliu fton ministrin Hamza të mos e nënshkruaj vendimin për rritjen e pagave

para 12 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Safet Gërxhaliu ka ftuar ministrin e Financave Bedri Hamza që të mos e nënshkruaj vendimin për rritje të pagave i cili ka hasur në reagime të shumta në vend....

Qeveria shpërfill vendimin e AKK-së, që i paralajmëronte zyrtarët se bëjnë vepër penale nëse ia rrisin pagën vetvetes

para 12 muajve - Infokusi

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, në fillim të muajit korrik do t’i transferohen rreth 12 mijë euro në llogarinë e tij bankare nga buxheti i shtetit, shkruan sot Koha Ditore. Kjo pasi që ai të...

Qeveria shpërfill vendimin e AKK-së, që i paralajmëronte se rritja e pagës është vepër penale

para 12 muajve - Ekonomia Online

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, në fillim të muajit korrik do t’i transferohen rreth 12 mijë euro në llogarinë e tij bankare nga buxheti i shtetit, shkruan sot Koha Ditore. Kjo pasi që ai të...

Qeveria shpërfill vendimin e AKK-së, që i paralajmëronte zyrtarët se bëjnë vepër penale nëse ia rrisin pagën vetvetes

para 12 muajve - Ekonomia Online

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, në fillim të muajit korrik do t’i transferohen rreth 12 mijë euro në llogarinë e tij bankare nga buxheti i shtetit, shkruan sot Koha Ditore. Kjo pasi që ai të...

Qeveria shpërfill vendimin e AKK-së, që i paralajmëronte zyrtarët se bëjnë vepër penale nëse ia rrisin pagën vetvetes

para 12 muajve - Sovrani

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, në fillim të muajit korrik do t’i transferohen rreth 12 mijë euro në llogarinë e tij bankare nga buxheti i shtetit, shkruan sot Koha Ditore. Kjo pasi që ai të...

Qeveria shpërfill vendimin e AKK-së, që i paralajmëronte zyrtarët se bëjnë vepër penale nëse ia rrisin pagën vetvetes

para 12 muajve - Bota Press

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, në fillim të muajit korrik do t’i transferohen rreth 12 mijë euro në llogarinë e tij bankare nga buxheti i shtetit, shkruan sot Koha Ditore. Kjo pasi që ai të...

Haradinaj shfuqizon vendimin për pezullimin e rritjes së pagave, në korrik i dalin 12 mijë euro

para 12 muajve - Periskopi

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, në fillim të muajit korrik do t’i transferohen rreth 12 mijë euro në llogarinë e tij bankare nga buxheti i shtetit, shkruan sot Koha Ditore. Kjo pasi që ai të...

Kushtetuesja gaboi, Kuvendi vendos për rritjen e pagave, jo Qeveria

para 12 muajve - GazetaBlic

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese në favor të rritjes së pagave për zyrtarët qeveritar ka nxitur reagime të shumta. Përfaqësuesit e shoqërisë civile thonë se Kuvendi është institucioni që duhet të vendosë...

Tahiri: Me vendimin e Kushtetueses për pagat më së shumti ka fituar sundimi i ligjit

para 12 muajve - GazetaBlic

Dje Gjykata Kushtetuese konstatoi se rritja e pagave nga ana e kryeministrit për kabinetin qeveritar nuk përbën shkelje kushtetuese. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mbledhjen e Qeverisë...

Tahiri: Me vendimin e Kushtetueses për pagat më së shumti ka fituar sundimi i ligjit

para 12 muajve - Telegrafi

Dje Gjykata Kushtetuese konstatoi se rritja e pagave nga ana e kryeministrit për kabinetin qeveritar nuk përbën shkelje kushtetuese. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mbledhjen e Qeverisë...

Tahiri: Me vendimin e Kushtetueses për pagat më së shumti ka fituar sundimi i ligjit

para 12 muajve - Lajmi.net

Dje Gjykata Kushtetuese konstatoi se rritja e pagave nga ana e kryeministrit për kabinetin qeveritar nuk përbën shkelje kushtetuese. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mbledhjen e Qeverisë...

Shoqëria civile: Kushtetuesja gaboi, Kuvendi vendos për rritjen e pagave, jo Qeveria

para 12 muajve - Telegrafi

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese në favor të rritjes së pagave për zyrtarët qeveritar ka nxitur reagime të shumta. Përfaqësuesit e shoqërisë civile thonë se Kuvendi është institucioni që duhet të vendosë...

Qeveria Haradinaj sot debatoi kryesisht për pagat, qeveritarët i marrin me ngritje nga dhjetori i 2017-ës

para 12 muajve - Koha.net

Nga një dhjetori i vitit të kaluar kryeministri Ramush Haradinaj do të marrë pagën me rritje 2 950 euro në muaj, raporton KTV. Pas vendimit të së hënës të Gjykatës Kushtetuese, Qeveria ka anuluar vendimin...

Selmanaj: Ligjin për Paga duhet të sjell Qeveria në Kuvend

para 12 muajve - Gazeta Express

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Driton Selmanaj, ka thënë se Ligji për Paga duhet të sillet në Kuvend deri në muajin shtator të këtij viti. Ai ka thënë se ky Ligji nëse nuk sillet nga Qeveria, atëhërë...

Tahiri: Me vendimin e Kushtetueses më së shumti ka fituar sundimi i ligjit

para 12 muajve - RTV 21

Tahiri flet për vendimin e Gjykatës Kushtetuese Dje Gjykata Kushtetuese konstatoi se rritja e pagave nga ana e kryeministrit për kabinetin qeveritar nuk përbën shkelje kushtetuese. Kryeministri i Kosovës,...

Çfarë pasurie kanë zyrtarët shtetërorë?

para 12 muajve - Klan Kosova

Qeveria e Kosovës e ka shfuqizuar vendimin e mëhershëm, për pezullim të vendimit për ngritjen e pagave. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se më shumë se pushtetarët, nga ky vendim përfitojnë...

Sejdiu: Kryeministri i ardhshëm mund të kërkojë rrogë 20 milionë euro

para 12 muajve - Gazeta Liria

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Korab Sejdiu, ka thënë se vendimi për rritjen e pagave të Qeverisë së Kosovës është bërë për interesa personale. “Ky vendim është marrë për interesin personal të kryeministrit,...

IKD: Kushtetuesja ka shkelur misionin e vet me vendimin rreth pagave të pushtetarëve

para 12 muajve - Koha.net

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), sot ka reaguar rreth aktgjykimit të djeshëm të Gjykatës Kushtetuese rreth vendimit të Qeverisë për ngritjen e pagave të veta, transmeton Koha.net. IKD këtë aktgjykim...

Përsëri kërcënohet Qeveria me grevë, ja tani nga kush

para 12 muajve - OraInfo

Qeveria e Kosovës po përballet më “kërcënime” pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese që lejon rritjen e pagës për zyrtarët qeveritarë, nga e cila përfitojnë rritje të pagës edhe gjykatësit e prokurorët....

Haradinaj: Nga rritja e pagave më së shumti fitojnë gjyqtarët dhe prokurorët

para 12 muajve - Politiko

I pari i Qeverisë, Ramush Haradinaj, ka thënë se në pajtim me aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese shfuqizohet vendimi i 1 shkurtit që parasheh pezullimin e vendimit të Qeverisë për rritjen e pagave. “Vendimi...

Përsë kërcënohet Qeveria me grevë, ja tani nga kush

para 12 muajve - OraInfo

Qeveria e Kosovës po përballet më “kërcënime” pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese që lejon rritjen e pagës për zyrtarët qeveritarë, nga e cila përfitojnë rritje të pagës edhe gjykatësit e prokurorët....

Reagimet për pagat e qeveritarëve: Sindikata e Shërbyesve Civilë kërcënon Qeverinë me grevë

para 12 muajve - Telegrafi

Qeveria e Kosovës po përballet më “kërcënime” pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese që lejon rritjen e pagës për zyrtarët qeveritarë, nga e cila përfitojnë rritje të pagës edhe gjykatësit e prokurorët....

Sindikata e shërbyesve civilë kërcënon Qeverinë me grevë

para 12 muajve - Lajmi.net

Qeveria e Kosovës po përballet më “kërcënime” pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese që lejon rritjen e pagës për zyrtarët qeveritarë, nga e cila përfitojnë rritje të pagës edhe gjykatësit e prokurorët....

“Kushtetuesja ka shkelur misionin e vet me vendimin rreth pagave të pushtetarëve”

para 12 muajve - Insajderi

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), sot ka reaguar rreth aktgjykimit të djeshëm të Gjykatës Kushtetuese rreth vendimit të Qeverisë për ngritjen e pagave të veta, transmeton Koha.net. IKD këtë aktgjykim...

Ministri Hamza sërish kundër vendimit për rritjen e pagave nga Haradinaj

para 12 muajve - Gazeta Liria

E menjëherë në mbledhjen e sotme të qeverisë, kryeministri i vendit ka kërkuar që ky vendim të zbatohet, shkruan lajmi.net. Haradinaj ka kërkuar nga Ministria e Financave dhe organet e tjera ta zbatojnë...

Qeveria Haradinaj sot debatoi kryesisht për pagat, qeveritarët i marrin me ngritje nga dhjetori

para 12 muajve - Koha.net

Nga një dhjetori i vitit të kaluar kryeministri Ramush Haradinaj do të marrë pagën me rritje 2 950 euro në muaj, raporton KTV. Pas vendimit të së hënës të Gjykatës Kushtetuese, Qeveria ka anuluar vendimin...

E dhimbshme: Vetëm 19 muajshe vajza e sportistit mbytet në pishinë

para 12 muajve - Gazeta Liria

Vajza 19 muajshe e tij ka humbur jetën në mënyrë tragjike e cila ishte gjetur e pajetë në pishinën e fqinjit të familjes, shkruan lajmi net. Këtë lajm të hidhur e ka dhënë edhe vetë skiatori përmes një...

Sindikata e shërbyesve civilë kërcënon Qeverinë me grevë

para 12 muajve - Kallxo

Qeveria e Kosovës po përballet më “kërcënime” pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese që lejon rritjen e pagës për zyrtarët qeveritarë, nga e cila përfitojnë rritje të pagës edhe gjykatësit e prokurorët....

IKD: Kushtetuesja ka shkelur misionin e vet me vendimin rreth pagave të pushtetarëve

para 12 muajve - Periskopi

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), sot ka reaguar rreth aktgjykimit të djeshëm të Gjykatës Kushtetuese rreth vendimit të Qeverisë për ngritjen e pagave të veta. IKD këtë aktgjykim e ka cilësuar të...

Qeveria pas një debati të gjatë miratoi Projektligjin për Konfiskimin e Pasurisë

para 12 muajve - Gazeta Liria

Mungesa e konfiskimit të pasurisë ka qenë qendër e kritikave nga shoqëria jone dhe miqtë ndërkombëtarë”, ka thënë ministri i Drejtësisë. Sipas Abelard Tahirit, ky ligj deri më tani nuk ka qenë shumë i...

Këshilltari i Haradinajt arsyeton rritjen e pagave me fuqizim të sundimit të ligjit

para 12 muajve - Klan Kosova

Selimi Selimi, këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, e ka arsyetuar vendimin e rritjes së pagave për gjyqësorin si fuqizim të sundimit të ligjit, njofton Klan Kosova. Selimi po ashtu ka pohuar...

Sindikata e shërbyesve civilë kërcënon Qeverinë me grevë

para 12 muajve - Gazeta Liria

Qeveria e Kosovës po përballet më “kërcënime” pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese që lejon rritjen e pagës për zyrtarët qeveritarë, nga e cila përfitojnë rritje të pagës edhe gjykatësit e prokurorët....

Nga ngritja e pagave më shumë përfitojnë gjyqtarët se pushtetarët

para 12 muajve - GazetaBlic

Qeveria ka shfuqizuar vendimin e mëhershëm, për pezullim të vendimit për ngritjen e pagave. Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, tha se pas kësaj obligohet Ministria e Financave për ta zbatuar këtë...

Qeveria rikthen vendimin për rritjen e pagave

para 12 muajve - RTV 21

Kushtetuesja në favor të Haradinajt Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese se rritja e pagave nga ana e kryeministrit nuk përben shkelje kushtetuese, qeveria a ka rikthyer vendimin për ngritje të pagave....

IKD për rritjen e pagave: Kushtetuesja bie ndesh me veten

para 12 muajve - Gazeta Liria

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për vendimin e Qeverisë Haradinaj për ngritjen e pagave të një kategorie të pozitave të kabinetit qeveritar....

Vetëvendosje do të padisë Haradinajn dhe ministrat

para 12 muajve - RTV 21

Haxhiu: I papranueshëm vendimi i Gjykatës Kushtetuese Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për lënien në fuqi të vendimit të Qeverisë për rritjen e pagave, po shihet si precedent i rrezikshëm nga deputetë dhe...

Haradinaj: Nga rritja e pagave më së shumti fitojnë gjyqtarët dhe prokurorët

para 12 muajve - Portalb

Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar vendimin e mëhershëm, për pezullim të vendimit për ngritjen e pagave të zyrtarëve shtetërorë, transmeton REL. I pari i Qeverisë, Ramush Haradinaj, ka thënë se në pajtim...

Nagavci: Kushtetuesja është bërë pjesë e kapjes së shtetit

para 12 muajve - Koha.net

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci në “Express Intervistën” në KTV ka thënë se Gjykata Kushtetuese është bërë pjesë e kapjes së shtetit kur ka dalë në favor të vendimit të qeverisë së Ramush...

Sindikata e shërbyesve civilë kërcënon Qeverinë me grevë

para 12 muajve - Sovrani

Qeveria e Kosovës po përballet më “kërcënime” pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese që lejon rritjen e pagës për zyrtarët qeveritarë, nga e cila përfitojnë rritje të pagës edhe gjykatësit e prokurorët....

Rritja e pagave të zyrtarëve, Haradinaj: Më së shumti fitojnë gjyqtarët dhe prokurorët

para 12 muajve - BalkanWeb

PRISHTINE – Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar vendimin e mëhershëm, për pezullim të vendimit për ngritjen e pagave të zyrtarëve shtetërorë. I pari i Qeverisë, Ramush Haradinaj, ka thënë se në pajtim me aktgjykimin...

Haradinaj: Nga rritja e pagave më së shumti fitojnë gjyqtarët dhe prokurorët

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar vendimin e mëhershëm, për pezullim të vendimit për ngritjen e pagave të zyrtarëve shtetërorë. I pari i Qeverisë, Ramush Haradinaj, ka thënë se në pajtim me aktgjykimin e...

Haradinaj: Nga rritja e pagave përfitojnë 600 gjyqtarë e prokurorë, e pak qeveritarë

para 12 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është deklaruar rreth aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese lidhur me vendimin e Qeverisë për ngritje të pagave. Në një konferencë për media, Haradinaj tha se nga...

Nagavci: Kushtetuesja është bërë pjesë e kapjes së shtetit

para 12 muajve - Sovrani

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci në “Express Intervistën” në KTV ka thënë se Gjykata Kushtetuese është bërë pjesë e kapjes së shtetit kur ka dalë në favor të vendimit të qeverisë së Ramush...

BSKP: Qeveria të rrisë pagat edhe për punëtorët e sektorëve tjerë

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Pas rritjes së pagave të zyrtarëve të Qeverisë, Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës, kërkon rritjen e pagave edhe për pjesën tjetër të punëtorëve, që kanë mbetur jashtë këtij vendimi. Përmes...

Kryeministri me shokë do të marrin edhe “bonus” për gjashtë muaj

para 12 muajve - Infokusi

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, me 1 korrik do ti dalin në llogari hiq më pakë se 12,670 euro. Kështu ai do të marrë pagën e re me rritje bashkë me shumë e grumbulluar për gjashtë muajt e kaluar...

Haradinaj: Nga rritja e pagave më së shumti fitojnë gjyqtarët dhe prokurorët

para 12 muajve - Gazeta e re

Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar vendimin e mëhershëm, për pezullim të vendimit për ngritjen e pagave të zyrtarëve shtetërorë. I pari i Qeverisë, Ramush Haradinaj, ka thënë se në pajtim me aktgjykimin e...

Haradinaj i kërkon Hamzës ta zbatojë menjëherë vendimin e Qeverisë

para 12 muajve - Infokusi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pas konstatimit të Gjykatës Kushtetuese mbi ligjshmërinë e rritjes së pagave, do të heqë pezullimin e këtij vendimi. Qeveria ka shfuqizuar vendimin e mëhershëm,...

IKD: Vendimi i Kushtetueses për pagat i kundërligjshëm

para 12 muajve - RTV 21

IKD-së: Aktgjykimi i Kushtetuese për vendimin e pagave të pushtetarëve ka prezumuar kushtetutshmërinë e vendimit arbitrar të qeverisë Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), në fund të dhjetorit 2017 ka...

IKD për rritjen e pagave: Kushtetuesja bie ndesh me veten

para 12 muajve - Klan Kosova

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për vendimin e Qeverisë Haradinaj për ngritjen e pagave të një kategorie të pozitave të kabinetit qeveritar....

Nga ngritja e pagave më shumë përfitojnë gjyqtarët se pushtetarët

para 12 muajve - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës  Ramush Haradinaj,  tha se pas kësaj obligohet Ministria e Financave për ta zbatuar këtë vendim. Ai shtoi se më shumë se pushtetarët, nga ky vendim përfitojnë gjyqtarët dhe prokurorët....

Haradinaj nuk humbet kohë, ia rrit vetes pagën

para 12 muajve - Albeu

Kryeministri Ramush Haradinaj pas konstatimit të Gjykatës Kushtetuese mbi ligjshmërinë e rritjes së pagave , do të heqë pezullimin e këtij vendimi. Qeveria ka shfuqizuar vendimin e mëhershëm, për pezullim...

Ministri i Financave i del kundër Haradinajt për rritjen e pagave

para 12 muajve - OraInfo

Vendimi për rritjen e pagave nga kryeministri Ramush Haradinaj, dje nga Gjykata Kushtetuese, u cilësua se nuk e ka shkelur Kushtetutën e vendit. E menjëherë në mbledhjen e sotme të qeverisë, kryeministri...

Haradinaj shfuqizon vendimin për pezullim e rritjes së pagave

para 12 muajve - Telegrafi

Qeveria ka shfuqizuar vendimin e mëhershëm, për pezullim të vendimit për ngritjen e pagave. Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë në mbledhjen e Qeverisë se në pajtim me aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese...

IKD për rritjen e pagave: Kushtetuesja bie ndesh me veten

para 12 muajve - GazetaBlic

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për vendimin e Qeverisë Haradinaj për ngritjen e pagave të një kategorie të pozitave të kabinetit qeveritar....

IKD për rritjen e pagave: Kushtetuesja bie ndesh me veten

para 12 muajve - Lajmi.net

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për vendimin e Qeverisë Haradinaj për ngritjen e pagave të një kategorie të pozitave të kabinetit qeveritar....

Ministri Hamza sërish kundër vendimit për rritjen e pagave nga Haradinaj

para 12 muajve - Lajmi.net

Vendimi për rritjen e pagave nga kryeministri Ramush Haradinaj, dje nga Gjykata Kushtetuese, u cilësua se nuk e ka shkelur Kushtetutën e vendit. E menjëherë në mbledhjen e sotme të qeverisë, kryeministri...

Haradinaj heq suspendimin për rrogën e vet dhe kabinetit qeveritar

para 12 muajve - Klan Kosova

Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar vendimin e mëhershëm, për pezullim të vendimit për ngritjen e pagave. Kryeministri i Kosovës  Ramush Haradinaj ka thënë në mbledhjen e Qeverisë se në pajtim me aktgjykimin...

Çdo gjë është gati, qeveritarët do t'i marrin pagat të dyfishuara

para 12 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Ramush Haradinaj pas konstatimit të Gjykatës Kushtetuese mbi ligjshmërinë e rritjes së pagave, do të heqë pezullimin e këtij vendimi. Qeveria ka shfuqizuar vendimin e mëhershëm, për pezullim...

Haradinaj heq suspendimin për pagën e vet dhe kabinetit qeveritar

para 12 muajve - GazetaBlic

Qeveria ka shfuqizuar vendimin e mëhershëm, për pezullim të vendimit për ngritjen e pagave. Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë në mbledhjen e Qeverisë se në pajtim me aktgjykimin e Gjykatës...

Reagon BSPK, kërkohet rritje e pagave edhe për pjesën tjetër të punëtorëve

para 12 muajve - Lajmi.net

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës, përmes kësaj komunikate kërkon nga Qeveria e Kosovës që të ndërmerren masa të menjëhershme që të rriten edhe pagat e pjesës tjetër të punëtoreve të mbetur...

Vetëvendosje do të bëjë padi për kryeministrin dhe ministrat

para 12 muajve - KosovaPress

Kjo për faktin se ua mundëson edhe Qeverive tjera që të marrin vendime të tilla për ngritje të pagave në mënyrë arbitrare kur të duan dhe sa të duan. Pavarësisht kësaj Lëvizja Vetëvendosje do të ushtrojë...

Reagon BSPK, kërkohet rritje e pagave edhe për pjesën tjetër të punëtorëve

para 12 muajve - Klan Kosova

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës, përmes kësaj komunikate kërkon nga Qeveria e Kosovës që të ndërmerren masa të menjëhershme që të rriten edhe pagat e pjesës tjetër të punëtoreve të mbetur...

Anulohet vendimi për pezullim të vendimit për rritje të pagave

para 12 muajve - RTV 21

Vetëm një abstenim Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në mbledhjen e Qeverisë sot ka anuluar vendimin e mëhershëm për pezullim të vendimit për rritje të pagave të fillim vitit. Ai ka thënë se Ministria...

BSPK kërkon nga Qeveria rritjen e pagave edhe për punëtorët tjerë të mbetur jashtë kësaj skeme

para 12 muajve - Koha.net

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës, përmes kësaj komunikate, kërkon nga Qeveria e Kosovës që të ndërmerren masa të menjëhershme që të rriten edhe pagat e pjesës tjetër të punëtoreve të mbetur...

Qeveria obligon MF-në të zbatojë vendimin për rritjen e pagave

para 12 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në mbledhjen e qeverisë, ka anuluar vendimin e mëhershëm për pezullim të vendimit për rritje të pagave të fillimvitit, pas vendimit të djeshëm të Gjykatës Kushtetuese....

Pas qeverisë, BSPK kërkon rritje rrogash

para 12 muajve - Kallxo

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës po kërkon rritje të rrogave për punëtorët publik në përputhje me rritjen e rrogave në Qeverinë e Kosovës. Ata përmes një njoftimi kanë thënë se diferenca në...

Vjen reagimi nga BSPK, kërkohet rritje e pagave edhe për pjesën tjetër të punëtorëve

para 12 muajve - GazetaBlic

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës, përmes kësaj komunikate kërkon nga Qeveria e Kosovës që të ndërmerren masa të menjëhershme që të rriten edhe pagat e pjesës tjetër të punëtoreve të mbetur...

Haradinaj kërkon të zbatohet vendimi për rritjen e pagave

para 12 muajve - Lajmi.net

Qeveria e Kosovës  pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për rritjen e pagave për kryeministrin dhe vartësit e tij ka shfuqizuar vendimin e datës 1 shkurt me atë të së cilit pezullohej vendimi për ekzekutimin...

Qeveria rikthen vendimin për rritjen e pagave

para 12 muajve - Kallxo

Qeveria e Kosovës do të fillojë të marrë pagat e rritura sipas vendimit të marrë nga Kryeministri Ramush Haradinaj. Pas kundërshtimeve që kishin dalur ndaj vendimit që gati e dyfishon pagën e Kryeminstrit...

BSPK kërkon rritjen e pagave

para 12 muajve - Telegrafi

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK), përmes kësaj komunikate kërkon nga Qeveria e Kosovës që të ndërmerren masa të menjëhershme që të rriten edhe pagat e pjesës tjetër të punëtoreve të...

Qeveria merr vendim për rritjen e pagave

para 12 muajve - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në mbledhjen e qeverisë, ka anuluar vendimin e mëhershëm për pezullim të vendimit për rritje të pagave të fillimvitit. Ai ka thënë se Ministria e Financave obligohet...

Qeveria obligon MF-në të zbatojë ligjin për rritjen e pagave

para 12 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në mbledhjen e qeverisë, ka anuluar vendimin e mëhershëm për pezullim të vendimit për rritje të pagave të fillimvitit. Ai ka thënë se Ministria e Financave obligohet...

Qeveria e fuqizon vendimin për rritjen e pagave të zyrtarëve të lartë

para 12 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 qershor 2018 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në mbledhjen e sotme të qeverisë, e ka anuluar vendimin e mëhershëm për pezullim të vendimit për rritje të pagave. Ai ka thënë se...

IKD për rritjen e pagave: Kushtetuesja bie ndesh me veten

para 12 muajve - Sovrani

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për vendimin e Qeverisë Haradinaj për ngritjen e pagave të një kategorie të pozitave të kabinetit qeveritar....

Ministri Hamza sërish kundër vendimit për rritjen e pagave nga Haradinaj

para 12 muajve - Sovrani

Vendimi për rritjen e pagave nga kryeministri Ramush Haradinaj, dje nga Gjykata Kushtetuese, u cilësua se nuk e ka shkelur Kushtetutën e vendit. E menjëherë në mbledhjen e sotme të qeverisë, kryeministri...

Ministri Hamza sërish kundër vendimit për rritjen e pagave nga Haradinaj

para 12 muajve - Insajderi

Vendimi për rritjen e pagave nga kryeministri Ramush Haradinaj, dje nga Gjykata Kushtetuese, u cilësua se nuk e ka shkelur Kushtetutën e vendit. E menjëherë në mbledhjen e sotme të qeverisë, kryeministri...

Haradinaj jep urdhër për rritjen e pagës

para 12 muajve - Insajderi

Kryeministri Ramush Haradinaj pas konstatimit të Gjykatës Kushtetuese mbi ligjshmërinë e rritjes së pagave, do të heqë pezullimin e këtij vendimi. Qeveria ka shfuqizuar vendimin e mëhershëm, për pezullim...

Qeveria obligon MF-në të zbatojë vendimin për rritjen e pagave

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në mbledhjen e qeverisë, ka anuluar vendimin e mëhershëm për pezullim të vendimit për rritje të pagave të fillimvitit, pas vendimit të djeshëm të Gjykatës Kushtetuese....

Pas qeverisë edhe BSPK kërkon rritje rrogash

para 12 muajve - Sovrani

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës po kërkon rritje të rrogave për punëtorët publik në përputhje me rritjen e rrogave në Qeverinë e Kosovës. Ata përmes një njoftimi kanë thënë se diferenca në...

Pas rritjes së pagave në Qeveri, sindikatat kërkojnë rritje edhe për punëtorët e tjerë

para 12 muajve - Periskopi

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës, përmes kësaj komunikate kërkon nga Qeveria e Kosovës që të ndërmerren masa të menjëhershme që të rriten edhe pagat e pjesës tjetër të punëtoreve të mbetur...

Haradinaj kërkon të zbatohet vendimi për rritjen e pagave

para 12 muajve - Sovrani

Qeveria e Kosovës  pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për rritjen e pagave për kryeministrin dhe vartësit e tij ka shfuqizuar vendimin e datës 1 shkurt me atë të së cilit pezullohej vendimi për ekzekutimin...

Haradinaj heq suspendimin për pagën e vet dhe kabinetit qeveritar

para 12 muajve - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës  Ramush Haradinaj ka thënë në mbledhjen e Qeverisë se në pajtim me aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese shfuqizohet vendimi i Qeverisë i 1 shkurtit për pezullimin e vendimit të Qeverisë....

Hoti: Haradinaj kujdeset që të dyfishojë pagën e vet e s’lodhet për nëpunësit civilë

para 12 muajve - Koha.net

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka shprehur shqetësim për mos zbatimin e përvojës së punës për vitin 2018 për nëpunësit civilë në kohën kur, siç thotë, kryeministri Ramush Haradinaj...

Qeveria shfuqizon vendimin e pezulluar për rritje pagash, Haradinaj me rrogë 2 950 euro

para 12 muajve - Ekonomia Online

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, Qeveria ka marrë vendim për shfuqizimin e vendimit e pezulluar për rritje pagash, raporton Ekonomia Online. Me këtë vendim të gjithë qeveritarët do të kenë pagën më...

Hoti kritikon Haradinajn: Po i rrit pagat për vete dhe kabinetin e tij, por pagat e nëpunësve civil…

para 12 muajve - OraInfo

Kryetari i Grupit Parlametar të LDK-së dhe ish-ministri i Financave Avdullah Hoti ka thënë se kryeministri Ramush Haradinaj, i ka dyfishuar pagat e kabinetit të tij, por nuk po e zbaton rritjen e pagës...

Hoti: Kryeministri i dyfishojë pagat për kabinetin e tij, por nuk zbaton rritje e pagës bazë për shërbyesit civil

para 12 muajve - Telegrafi

Kryetari i Grupit Parlametar të LDK-së dhe ish-ministri i Financave Avdullah Hoti ka thënë se kryeministri Ramush Haradinaj, i ka dyfishuar pagat e kabinetit të tij, por nuk po e zbaton rritjen e pagës...

Hoti: Kryeministri i dyfishojë pagat për kabinetin e tij, por nuk zbaton rritje e pagës bazë për shërbyesit civil

para 12 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Grupit Parlametar të LDK-së dhe ish-ministri i Financave Avdullah Hoti ka thënë se kryeministri Ramush Haradinaj, i ka dyfishuar pagat e kabinetit të tij, por nuk po e zbaton rritjen e pagës...

Kryeministri sot bën përpjekjen e fundit për rritjen e pagave

para 12 muajve - Sovrani

Gjykata Kushtetuese mori vendim dje që rritja e pagave për kabinetin qeveritar nga ana e kryeministrit Ramush Haradinaj nuk është në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës. Sipas vendimit të Gjykatës Kushtetuese,...

Hoti: Haradinaj kujdeset që të dyfishojë pagën e vet e s’lodhet për nëpunësit civilë

para 12 muajve - Gazeta e re

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka shprehur shqetësim për mos zbatimin e përvojës së punës për vitin 2018 për nëpunësit civilë në kohën kur, siç thotë, kryeministri Ramush Haradinaj...

Hoti: Haradinaj kujdeset që të dyfishojë pagën e vet e s’lodhet për nëpunësit civilë

para 12 muajve - Bota Press

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka shprehur shqetësim për mos zbatimin e përvojës së punës për vitin 2018 për nëpunësit civilë në kohën kur, siç thotë, kryeministri Ramush Haradinaj...

Hoti: Neni për përvojën e punës së nëpunësve civil nuk po zbatohet

para 12 muajve - KosovaPress

“Kryeministri i Kosovës është kujdesur që të dyfishojë pagat për anëtarët e kabinetit të tij, por jo edhe për të zbatuar nenin 18 të ligjit të pagave të nëpunësve civil. Ky nen thekson se për çdo vit të...

Haradinaj merr vendim për pagat

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Gjykata Kushtetuese mori vendim dje që rritja e pagave për kabinetin qeveritar nga ana e kryeministrit Ramush Haradinaj nuk është në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës. Sipas vendimit të Gjykatës Kushtetuese,...

Deputetja Haxhiu reagon ashpër ndaj vendimit të Kushtetueses për pagat

para 12 muajve - Kallxo

Gjykata Kushtetuese ka lënë në fuqi vendimin e Qeverisë për rritjen e pagave për kabinetin qeveritar, duke hedhur poshtë kështu ankesën e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe 3 deputetëve të opozitës....

Vendimi, Haradinajt i rritet rroga nga 1.500 në 3.000 euro

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Gjykata Kushtetuese mori vendim që rritja e pagave për kabinetin qeveritar nga ana e kryeministrit Ramush Haradinaj nuk është në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës. Sipas vendimit të Gjykatës Kushtetuese,...

Hoti: Do ta pengojmë vendimin e Kushtetueses për pagat

para 12 muajve - Kallxo

Sot Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë ankesën e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe 3 deputetëve të opozitës, duke marrë vendim që ngritja e pagave për kabinetin qeveritar nuk është në kundërshtim...

“Turp për ju, nuk arritët të mbroni Kushtetutën”

para 12 muajve - RTV 21

Haxhiu reagon pas vendimit të Kushtetueses Gjykata Kushtetuese ka lënë në fuqi rritjen e pagave për kabinetin qeveritar duke hedhur poshtë kështu ankesën e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe 3 deputetëve...

Hoti: Ta heqim qafe këtë klasë politike, që po vjedh të ardhmen e qytetarëve

para 12 muajve - Telegrafi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, duke komentuar rreth vendimit të Gjykatës Kushtetuese se kryeministri Ramush Haradinaj, nuk ka bërë shkelje kur ka rritur pagat e Qeverisë, ka thënë...

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për rritjen e pagave, reagon Avdullah Hoti

para 12 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka deklaruara se vendimi i Gjykatës Kushtetuese lidhur me rritjen e pagave për kabinetin qeveritar nuk përbën çështje të nivelit kushtetues, raporton...

Haxhiu: Vendimi i Kushtetueses, absurd dhe i padrejtë

para 12 muajve - Lajmi.net

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetese për vendimin të cilin e ka marrë në lidhje me vendimin e Qeverisë së Kosovës për ngritjen e pagave. Përmes...

Hoti: Vendimin e Kushtetueses për pagat do ta pengojmë

para 12 muajve - RTV 21

Hoti deklarohet rreth vendimit të Gjykatës Kushtetuese Sot Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë ankesën e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe 3 deputetëve të opozitës, duke marrë vendim që ngritja...

Haxhiu reagon pas vendimit të Gjykatës Kushtuese për rritjen e pagave të zyrtarëve qeveritarë

para 12 muajve - GazetaBlic

Deputetja Albulena Haxhiu, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese se nuk ka shkelje në vendimin e Qeverisë Haradinaj që të ketë rritje pagash për zyrtarët qeveritarë, njofton Gazeta Blic. Haxhiu,...

VV e quan të turpshëm vendimin e Kushtetueses për rritjen e pagave nga Haradinaj

para 12 muajve - Koha.net

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, e cila inicioi vlerësimin e kushtetutshmërisë së Vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës për rritje të pagave për të gjithë të punësuarit që paguhen...

Hoti, vendimin e Kushtetueses për rritjen e pagave, e quan skandaloz

para 12 muajve - Koha.net

Kreu i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës në lidhje me rritjen e pagave për kabinetin qeverisës, gjykatë e cila gjatë ditës së sotme vlerësoi...

Haxhiu e quan absurd vendimin e Kushtetueses për paga, paralajmëron kallëzime penale për kryeministrin dhe ministrat

para 12 muajve - Telegrafi

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu e ka quajtur absurd dhe të padrejtë vendimin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me rritjen e pagave për kabinetin qeveritar. Haxhiu e cila njëherësh...

LDK tregon si do ta pengoj rritjen e pagave

para 12 muajve - OraInfo

Ish-ministri i Financave në qeverinë e Isa Mustafës, Avdullah Hoti, duket se e ka marrë me më qetësi vendimin e Gjykatës Kushtetuese për çështjen e rritjes së pagave nga qeveria e Haradinajt. “Vendimi...

Gjykata Kushtetuese ia lejon Haradinajt rritjen e rrogës

para 12 muajve - Aktuale

Gjykata Kushtetuese mori vendim që rritja e pagave për kabinetin qeveritar nga ana e kryeministrit Ramush Haradinaj nuk është në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës. Sipas vendimit të Gjykatës Kushtetuese,...

Hoti: Vendimi i Kushtetueses, tregon se pagat nuk janë çështje e nivelit kushtetues

para 12 muajve - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka komentuar rreth vendimit të Gjykatës Kushtetuese se kryeministri Ramush Haradinajn, nuk ka bërë shkelje kur ka rritur pagat e Qeverisë. “Vendimi...

Haxhiu asesi të pajtohet me vendimin e Kushtetueses: Nuk do të ishte keq me ja vendos drynin Gjykatës

para 12 muajve - Periskopi

Haxhiu reagon pas vendimit të Kushtetueses Gjykata Kushtetuese ka lënë në fuqi rritjen e pagave për kabinetin qeveritar duke hedhur poshtë kështu ankesën e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe 3 deputetëve...

Pasi Kushtetuesja ja refuzoi ankesën për pagat, ja çka paralajmëron tani Albulena Haxhiu

para 12 muajve - OraInfo

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulen Haxhiu, e cila njëherit ishte edhe nismëtare e ankesës në GJykatën Kushtetuese për vendimin e kryeministrit Haradinaj për rritje pagash, e ka quajtur si absurd...

Gjykatësit e Kushtetueses ia rritën pagën edhe vetes

para 12 muajve - Medial

Vendimi i nxjerrë sot nga gjykatësit e Kushtetueses për pagat e rritura të qeveritarëve u ka krijuar favore edhe këtyre të fundit përfshirë rritjen e pagave për gjykatësit e Kushtetueses. Ligji për Gjykatën...

Milionat që do të shpenzohen për pagat e Qeverisë Haradinaj, pasi Kushtetuesja vendosi t’i kompensoj për gjashtë muaj

para 12 muajve - Insajderi

1 milion e 57 mijë e 362, është shuma që në muajin e ardhshëm zyrtarët qeveritarë do të kompensohen nga buxheti i shtetit. Kjo për shkak të vendimit të kryeministrit Haradinaj, të marrë në dhjetor të vitit...

Kushtetuesja refuzon të shqyrtojë vendimin për pagat në Kryeministri

para 12 muajve - Koha.net

Gjykata Kushtetuese e ka deklaruar të papranueshme kërkesën e deputetëve të Vetëvendosjes për shqyrtim, pasi konstatoi se çështjet e ngritura në kërkesën e tyre, janë të kompleksitetit të tillë, sa që...

Gjykata Kushtetuese ia lejon Haradinajt rritjen e rrogës

para 12 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 qershor 2018 – Gjykata Kushtetuese mori vendim që rritja e pagave për kabinetin qeveritar nga ana e kryeministrit Ramush Haradinaj nuk është në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës. Sipas...

Vendimi i Kushtetueses, Gashi: Lajm i mirë, kemi besuar se kemi marrë vendim të drejtë

para 12 muajve - Klan Kosova

Gjykata Kushtetuese ka vendosur në favor të kabinetit qeveritar të Ramush Haradinajt sa i përket vendimit të kryeministrit për rritje pagash. Zëdhënësja e Qeverisë së Kosovës, Donjeta Gashi ka folur për...

Dy gjyqtarë të Kushtetueses thonë se rritje e pagave nuk ishte në përputhje me Kushtetutën

para 12 muajve - OraInfo

Shumica e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese kanë vendosur se vendimi i Qeverisë për rritje të pagave nuk është në kundërshtim me Kushtetutën. Por, dy nga gjyqtarët e kësaj Gjykate kanë ndarë mendimin...

Dy gjyqtarë të Kushtetueses që nuk u pajtuan për rritjen e pagave të Qeverisë

para 12 muajve - Lajmi.net

Shumica e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese kanë vendosur se vendimi i Qeverisë për rritje të pagave nuk është në kundërshtim me Kushtetutën. Por, dy nga gjyqtarët e kësaj Gjykate kanë ndarë mendimin...

Vendimi i Kushtetueses, Gashi: Lajm i mirë, kemi besuar se kemi marrë vendim të drejtë

para 12 muajve - Klan Kosova

Gjykata Kushtetuese ka vendosur në favor të kabinetit qeveritar të Ramush Haradinajt sa i përket vendimit të kryeministrit për rritje pagash. Zëdhënësja e Qeverisë së Kosovës, Donjeta Gashi ka folur për...

Dy gjyqtarë të Kushtetueses nuk u pajtuan për rritjen e pagave të qeveritarëve

para 12 muajve - Telegrafi

Shumica e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese kanë vendosur se vendimi i Qeverisë për rritje të pagave nuk është në kundërshtim me Kushtetutën. Por, dy nga gjyqtarët e kësaj Gjykate kanë ndarë mendimin...

Haxhiu: Vendimi i Kushtetueses, absurd dhe i padrejtë

para 12 muajve - Sovrani

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetese për vendimin të cilin e ka marrë në lidhje me vendimin e Qeverisë së Kosovës për ngritjen e pagave. Përmes...

Dy gjyqtarë të Kushtetueses nuk u pajtuan për rritjen e pagave të qeveritarëve

para 12 muajve - GazetaBlic

Shumica e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese kanë vendosur se vendimi i Qeverisë për rritje të pagave nuk është në kundërshtim me Kushtetutën. Por, dy nga gjyqtarët e kësaj Gjykate kanë ndarë mendimin...

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese flasin nga Qeveria e Kosovës

para 12 muajve - GazetaBlic

Gjykata Kushtetuese ka vendosur në favor të kabinetit qeveritar të Ramush Haradinajt sa i përket vendimit të kryeministrit për rritje pagash. Zëdhënësja e Qeverisë së Kosovës, Donjeta Gashi ka folur për...

Gjykatësit e Kushtetueses ia rritën pagën edhe vetes

para 12 muajve - Albinfo

Vendimi i nxjerrë sot nga gjykatësit e Kushtetueses për pagat e rritura të qeveritarëve u ka krijuar favore edhe këtyre të fundit përfshirë rritjen e pagave për gjykatësit e Kushtetueses, raporton KALLXO.com,...

Gjykata Kushtetuese ia lejon Haradinajt rritjen e rrogës

para 12 muajve - Shenja

Gjykata Kushtetuese mori vendim që rritja e pagave për kabinetin qeveritar nga ana e kryeministrit Ramush Haradinaj nuk është në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës. Sipas vendimit të Gjykatës Kushtetuese,...

Gjykatësit e Kushtetueses ia rritën pagën edhe vetes

para 12 muajve - Albinfo

Vendimi i nxjerrë sot nga gjykatësit e Kushtetueses për pagat e rritura të qeveritarëve u ka krijuar favore edhe këtyre të fundit përfshirë rritjen e pagave për gjykatësit e Kushtetueses, raporton KALLXO.com,...

LDK tregon si do ta pengojë rritjen e pagave

para 12 muajve - Bota Press

Botapress, 11 Qershor Ish-ministri i Financave në qeverinë e Isa Mustafës, Avdullah Hoti, duket se e ka marrë me më qetësi vendimin e Gjykatës Kushtetuese për çështjen e rritjes së pagave nga qeveria e...

LDK tregon si do ta pengoj rritjen e pagave

para 12 muajve - Bota Press

Botapress, 11 Qershor Ish-ministri i Financave në qeverinë e Isa Mustafës, Avdullah Hoti, duket se e ka marrë me më qetësi vendimin e Gjykatës Kushtetuese për çështjen e rritjes së pagave nga qeveria e...

Gjykatësit e Kushtetueses ia rritën pagën edhe vetes

para 12 muajve - Infokusi

Vendimi i nxjerrë sot nga gjykatësit e Kushtetueses për pagat e rritura të qeveritarëve u ka krijuar favore edhe këtyre të fundit përfshirë rritjen e pagave për gjykatësit e Kushtetueses. Ligji për Gjykatën...

Miliona euro në vit i kushton buxhetit të shtetit dyfishimi i pagave të zyrtarëve

para 12 muajve - Sovrani

Vendimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese, që i jep të drejtë vendimit të kryeministrit Haradinaj, për rritje pagash për zyrtarët qeveritarë, obligon qeverinë që të gjithë këtyre zyrtarëve tua kompensojë...

Haxhiu: Vendimi i Kushtetueses absurd dhe i padrejtë

para 12 muajve - Insajderi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetese për vendimin të cilin e ka marrë në lidhje me vendimin e Qeverisë së Kosovës për ngritjen e pagave. Përmes...

Dyfishimi i pagave për zyrtarët qeveritarë do t’i kushtojë buxhetit miliona euro në vit

para 12 muajve - Insajderi

Vendimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese, që i jep të drejtë vendimit të kryeministrit Haradinaj, për rritje pagash për zyrtarët qeveritarë, obligon qeverinë që të gjithë këtyre zyrtarëve tua kompensojë...

E vetmja kombëtare që s’ka munguar kurrë në Botëror

para 12 muajve - Gazeta Liria

Nëse ka një skuadër që nuk ka munguar asnjëherë në Kupën e Botës, ajo është Brazili. Në Rusi pas tre ditësh do të nisë edicioni i 21 i Kampionatit Botëror të Futbollit dhe për Seleçaon do të jetë pjesëmarrja...

“Vendimi i Kushtetueses, tregon se pagat nuk janë çështje e nivelit kushtetues”

para 12 muajve - Insajderi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka komentuar rreth vendimit të Gjykatës Kushtetuese se kryeministri Ramush Haradinajn, nuk ka bërë shkelje kur ka rritur pagat e Qeverisë. “Vendimi...

Hoti pajtohet me vendimin e Kushtetueses, thotë se rritjen e pagave do ta pengojnë me mjete tjera

para 12 muajve - Periskopi

Ish-ministri i Financave në qeverinë e Isa Mustafës, Avdullah Hoti, duket se e ka marrë me më qetësi vendimin e Gjykatës Kushtetuese për çështjen e rritjes së pagave nga qeveria e Haradinajt. “Vendimi...

Hoti: Vendimi i Kushtetueses, tregon se pagat nuk janë çështje e nivelit kushtetues

para 12 muajve - Sovrani

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka komentuar rreth vendimit të Gjykatës Kushtetuese se kryeministri Ramush Haradinajn, nuk ka bërë shkelje kur ka rritur pagat e Qeverisë. “Vendimi...

Gjykatësit e Kushtetueses ia rritën pagën edhe vetes

para 12 muajve - Gazeta Liria

Ligji për Gjykatën Kushtetuese, Neni 15, përcakton se “paga e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese është 1.3 herë më e lartë sa ajo e gjyqtarëve të Gjykatës Supreme të Republikës së Kosovës”. Ndërkaq, sipas...

Haxhiu e cilëson si absurd vendimin e sotëm të Gjykatës Kushtetuese për çështjen e pagave

para 12 muajve - Periskopi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulen Haxhiu, e cila njëherit ishte edhe nismëtare e ankesës në GJykatën Kushtetuese për vendimin e kryeministrit Haradinaj për rritje pagash, e ka quajtur si absurd...

Nesër shkollat në pushim, ja pse

para 12 muajve - Gazeta Liria

Institucionet arsimore në Kosovë nuk do të punojnë nesër për nder të ditës së çlirimit të vendit. 12 qershori shënohet si festë zyrtare nëpër institucione ndërsa nuk përfshin institucionet parashkollore....

Haradinajt dhe vartësve të tij do t’u kompensohen pagat pas vendimit të Gjykatës

para 12 muajve - Insajderi

Ditë e frytshme Qeverinë Haradinaj. Përveç që nga sot kryeministri Ramush Haradinaj dhe vartësit e tij do të marrin paga të dyfishuara, atyre do t’u shtohen rritjet e gjashtë muajve të kaluara, pasi nuk...

Kjo do të jetë paga e Haradinajt, zv/kryeministrave, ministrave e deri te shoferët

para 12 muajve - Gazeta e re

Gjykata Kushtetuese mori sot vendim lidhur me ankesën e bërë nga Lëvizja Vetëvendosje për vendimin e qeverisë për ngritjen e pagave. Kushtetuesja tashmë ka lënë në fuqi vendimin e qeverisë për pagat, duke...

Dy gjyqtarë të Kushtetueses nuk u pajtuan për rritjen e pagave të qeveritarëve

para 12 muajve - Gazeta e re

Shumica e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese kanë vendosur se vendimi i Qeverisë për rritje të pagave nuk është në kundërshtim me Kushtetutën. Por, dy nga gjyqtarët e kësaj Gjykate kanë ndarë mendimin...

Dy gjyqtarë të Kushtetueses nuk u pajtuan për rritjen e pagave të qeveritarëve

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Shumica e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese kanë vendosur se vendimi i Qeverisë për rritje të pagave nuk është në kundërshtim me Kushtetutën. Por, dy nga gjyqtarët e kësaj Gjykate kanë ndarë mendimin...

Rritja e rrogave për qeveritarët – Kushtetuesja vendos në favor të Haradinajt (DOKUMENT)

para 12 muajve - Gazeta Liria

Gjykata Kushtetuese ka vendosur në favor të kabinetit qeveritar të Ramush Haradinajt sa i përket vendimit të kryeministrit për rritje pagash. Në vendim thuhet se ngritja e pagave për kabinetin qeveritar...

Dy gjyqtarë të Kushtetueses nuk u pajtuan për rritjen e pagave të qeveritarëve

para 12 muajve - Sovrani

Shumica e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese kanë vendosur se vendimi i Qeverisë për rritje të pagave nuk është në kundërshtim me Kushtetutën. Por, dy nga gjyqtarët e kësaj Gjykate kanë ndarë mendimin...

Arsyetimi i Kushtetueses për vendimin e Haradinajt për rritjen e pagave për vete dhe të tjerët

para 12 muajve - Koha.net

16:21 - Kërkesa që deputetja e Kuvendit të Republikës së Kosovës Albulena Haxhiu dhe 30 të tjerë, në lidhje me vlerësimin e kushtetutshmërisë së Vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës për rritje...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK