http://kariera.mk

Njeriu drejt Marsit duke përdorur Hënën si trampolinë

para 9 muajve - Java News

Kanë kaluar 50 vite që kur Neil Armstrong shkeli në Hënë. Tani NASA po planifikon rikthimin në satelit. Plani është që Hëna të përdoret si trampolinë për të mbërritur në Mars. Por si fillim në Hënë do...

NASA përgatit rikthimin e njeriut në Hënë

para 9 muajve - Lexo

NASA po përgatitet rikthimi i njeriut në Hënë për 10-vjeçarin e ardhshëm, por ky mision do të paraprihet nga ato robotike, që do të jenë gati në vitin 2019. ”Do të duhen të dërgohen instrumente dhe teknologji...

NASA përgatit rikthimin e njeriut në Hënë

para 9 muajve - Gazeta Tema

Po përgatitet rikthimi i njeriut në Hënë për 10-vjeçarin e ardhshëm, por ky mision do të paraprihet nga ato robotike, që do të jenë gati në vitin 2019, bëri të ditur agjencia hapësinore, NASA. ”Do të duhen...

Projekti ambicioz, Hëna përdoret si “trampolinë” për të shkuar në Mars

para 9 muajve - NOA

Kanë kaluar 50 vite që kur Neil Armstrong shkeli në Hënë. Tani NASA po planifikon rikthimin në satelit. Plani është që Hëna të përdoret si trampolinë për të mbërritur në Mars. Por si fillim në Hënë do...

NASA përgatit rikthimin e njeriut në Hënë

para 9 muajve - Koha.net

Po përgatitet rikthimi i njeriut në Hënë për 10-vjeçarin e ardhshëm, por ky mision do të paraprihet nga ato robotike, që do të jenë gati në vitin 2019, bëri të ditur agjencia hapësinore, NASA. ”Do të duhen...

NASA përgatit rikthimin e njeriut në Hënë

para 9 muajve - Ekonomia Online

Po përgatitet rikthimi i njeriut në Hënë për 10-vjeçarin e ardhshëm, por ky mision do të paraprihet nga ato robotike, që do të jenë gati në vitin 2019, bëri të ditur agjencia hapësinore, NASA. ”Do të duhen...

NASA përgatit rikthimin e njeriut në Hënë

para 9 muajve - KosovaPress

”Do të duhen të dërgohen instrumente dhe teknologji në siperfaqen e Hënës për të përgatitur hapat e reja te njeriut”, tha ajo. Këto misione do të mundësojnë veprimet e para robotike në Hënë. NASA tha se...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK