http://kariera.mk

Dialogu drejt bllokadës

para 9 muajve - Koha.net

Dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit, që po zhvillohet në raunde të ndara me lehtësimin e Bashkimit Evropian, pritet të vazhdojë, ndonëse ende nuk është konfirmuar zyrtarisht data e takimit. Përfaqësuesit...

ANALIZA: Dialogu Kosovë-Serbi drejt bllokadës

para 9 muajve - Gazeta Tema

Dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit, që po zhvillohet në raunde të ndara me lehtësimin e Bashkimit Evropian, pritet të vazhdojë, ndonëse ende nuk është konfirmuar zyrtarisht data e takimit. Përfaqësuesit...

Dialogu drejt bllokadës

para 9 muajve - GazetaBlic

Dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit, që po zhvillohet në raunde të ndara me lehtësimin e Bashkimit Evropian, pritet të vazhdojë, ndonëse ende nuk është konfirmuar zyrtarisht data e takimit. Përfaqësuesit...

Dialogu drejt bllokadës

para 9 muajve - Gazeta Express

Dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit, që po zhvillohet në raunde të ndara me lehtësimin e Bashkimit Evropian, pritet të vazhdojë, ndonëse ende nuk është konfirmuar zyrtarisht data e takimit. Përfaqësuesit...

Dialogu drejt bllokadës

para 9 muajve - Kallxo

Dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit, që po zhvillohet në raunde të ndara me lehtësimin e Bashkimit Europian, pritet të vazhdojë, ndonëse ende nuk është konfirmuar zyrtarisht data e takimit. Përfaqësuesit...

Dialogu drejt bllokadës

para 9 muajve - Lajmi.net

Dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit, që po zhvillohet në raunde të ndara me lehtësimin e Bashkimit Evropian, pritet të vazhdojë, ndonëse ende nuk është konfirmuar zyrtarisht data e takimit. Përfaqësuesit...

Dialogu drejt bllokadës

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit, që po zhvillohet në raunde të ndara me lehtësimin e Bashkimit Evropian, pritet të vazhdojë, ndonëse ende nuk është konfirmuar zyrtarisht data e takimit. Përfaqësuesit...

Dialogu Kosovë-Serbi drejt bllokadës

para 9 muajve - Lexo

Dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit, që po zhvillohet në raunde të ndara me lehtësimin e Bashkimit Evropian, pritet të vazhdojë, ndonëse ende nuk është konfirmuar zyrtarisht data e takimit. Përfaqësuesit...

Çfarë po ndodh me dialogun Kosovë-Serbi?

para 9 muajve - Sovrani

Dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit, që po zhvillohet në raunde të ndara me lehtësimin e Bashkimit Evropian, pritet të vazhdojë, ndonëse ende nuk është konfirmuar zyrtarisht data e takimit. Përfaqësuesit...

Dialogu drejt bllokadës

para 9 muajve - Bota Press

Dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit, që po zhvillohet në raunde të ndara me lehtësimin e Bashkimit Evropian, pritet të vazhdojë, ndonëse ende nuk është konfirmuar zyrtarisht data e takimit.Përfaqësuesit...

Dialogu Kosovë-Serbi drejt bllokadës

para 9 muajve - Periskopi

Dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit, që po zhvillohet në raunde të ndara me lehtësimin e Bashkimit Evropian, pritet të vazhdojë, ndonëse ende nuk është konfirmuar zyrtarisht data e takimit. Përfaqësuesit...

Dialogu në udhëkryq

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit, që po zhvillohet në raunde të ndara me lehtësimin e Bashkimit Evropian, pritet të vazhdojë, ndonëse ende nuk është konfirmuar zyrtarisht data e takimit. Përfaqësuesit...

Kozarev i reagon Arifit: Prishtina po e bllokon dialogun

para 9 muajve - RTV 21

Pas deklaratave të Arifit reagon Kozarev Kryenegociatori i Kosovës në dialogun me Serbinë, Avni Arifi ka thënë sot se të gjitha marrëveshjet e arritura në Bruksel duhet të zbatohen, por Serbia nuk është...

Kozarev i reagon Arifit: Prishtina po e bllokon dialogun

para 9 muajve - GazetaBlic

Zëvendësdrejtori i të ashtuquajturës zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Dushan Kozarev, ka reaguar në lidhje me deklaratat e koordinatorit të palës nga Kosova në dialogun teknik me Serbinë, Avni...

Kozarev i reagon Arifit: Prishtina po e bllokon dialogun

para 9 muajve - Lajmi.net

Zëvendësdrejtori i të ashtuquajturës zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Dushan Kozarev, ka reaguar në lidhje me deklaratat e koordinatorit të palës nga Kosova në dialogun teknik me Serbinë, Avni...

Kozarev i reagon Arifit: Prishtina po e bllokon dialogun

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Zëvendësdrejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Dushan Kozarev, ka reaguar në lidhje me deklaratat e koordinatorit të palës nga Kosova në dialogun teknik me Serbinë, Avni Arifi, se pala nga...

Sipas Kozarevit, Avni Arifi thotë të pavërteta për dialogun

para 9 muajve - Koha.net

Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë ka reaguar ndaj deklaratave të Avni Arifit, kryenegociatorit të Kosovës për dialogun me Serbinë, duke thënë se pohimet e tij se Prishtina asnjëherë nuk ka ndërprerë...

Njohja reciproke kusht për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë

para 9 muajve - RTV 21

Arifi tha se Prishtina asnjëherë nuk ka ndërprerë dialogun Kryenegociatori i Kosovës në dialogun me Serbinë, Avni Arifi ka thënë se të gjitha marrëveshjet e arritura në Bruksel duhet të zbatohen, por Serbia...

Arifi për televizionin serb: Njohja reciproke e domosdoshme

para 9 muajve - GazetaBlic

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun me Serbinë, Avni Arifi, ka thënë se të gjitha marrëveshjet e arritura në Bruksel duhet të zbatohen, por Serbia nga ana e saj nuk është duke përmbushur obligimet e...

Arifi: Asociacioni s’do të ketë kompetenca ekzekutive, këtë s’e lejon Kushtetuta

para 9 muajve - Koha.net

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun me Serbinë, Avni Arifi, ka thënë se të gjitha marrëveshjet e arritura në Bruksel duhet të zbatohen, por Serbia nga ana e saj nuk është duke përmbushur obligimet e...

Kozarev i reagon Arifit: Prishtina po e bllokon dialogun

para 9 muajve - Ekonomia Online

Zëvendësdrejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Dushan Kozarev, ka reaguar në lidhje me deklaratat e koordinatorit të palës nga Kosova në dialogun teknik me Serbinë, Avni Arifi, se pala nga...

Kozarev i reagon Arifit: Prishtina po e bllokon dialogun

para 9 muajve - Ekonomia Online

Zëvendësdrejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Dushan Kozarev, ka reaguar në lidhje me deklaratat e koordinatorit të palës nga Kosova në dialogun teknik me Serbinë, Avni Arifi, se pala nga...

Arifi: Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë-Serbi vetëm me njohje reciproke

para 9 muajve - Politiko

Shefi i ekipit negociues të Prishtinës, Avni Arifi ka thënë se njohja e ndërsjellët është e vetmja mundësi për normalizimin e marrëdhënieve mes Beogradit dhe Prishtinës. “Divizioni nuk është opsion dhe...

Arifi: Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë-Serbi vetëm me njohje reciproke

para 9 muajve - Lajmi.net

Shefi i ekipit negociues të Prishtinës, Avni Arifi ka thënë se njohja e ndërsjellët është e vetmja mundësi për normalizimin e marrëdhënieve mes Beogradit dhe Prishtinës. “Divizioni nuk është opsion dhe...

Arifi: Njohja reciproke kusht për Serbinë

para 9 muajve - Infokusi

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun me Serbinë, Avni Arifi, ka thënë se të gjitha marrëveshjet e arritura në Bruksel duhet të zbatohen, por Serbia nga ana e saj nuk është duke përmbushur obligimet e...

Kozarev: Deklaratë e pavërtetë e Arifit rreth dialogut Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Periskopi

E ashtuquajtura Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë ka reaguar ndaj deklaratave të Avni Arifit, kryenegociator i Kosovës për dialogun me Serbinë, duke thënë se pohimet e tij se Prishtina asnjëherë nuk...

Sipas Kozarevit, Avni Arifi thotë të pavërteta për dialogun

para 9 muajve - Bota Press

Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë ka reaguar ndaj deklaratave të Avni Arifit, kryenegociatorit të Kosovës për dialogun me Serbinë, duke thënë se pohimet e tij se Prishtina asnjëherë nuk ka ndërprerë...

Arifi: Asociacioni s’do të ketë kompetenca ekzekutive

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 qershor 2018 – Kryenegociatori i Kosovës në dialogun me Serbinë, Avni Arifi, ka thënë se marrëveshja për formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe është aktivizuar dhe se grupi...

Arifi: Asociacioni s’do të ketë kompetenca ekzekutive, këtë s’e lejon Kushtetuta

para 9 muajve - Bota Press

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun me Serbinë, Avni Arifi, ka thënë se të gjitha marrëveshjet e arritura në Bruksel duhet të zbatohen, por Serbia nga ana e saj nuk është duke përmbushur obligimet e...

Dialogu, Kozarev: Deklaratë e pavërtetë e Arifit

para 9 muajve - KosovaPress

Zëvendës drejtori i kësaj zyre Dushan Kozarev tha se Prishtina me vendim të Parlamentit për muaj me radhë, pezulloi zyrtarisht pjesëmarrjen në dialog, dhe se Qeveria e Kosovës, deri në fillim të marsit,...

Njohja reciproke kusht për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë

para 9 muajve - KosovaPress

Ai ka thënë për televizionin serb Prva, se Prishtina asnjëherë nuk ka ndërprerë dialogun. “Të gjitha marrëveshjet për ne janë të rëndësishme dhe dihet të gjitha të përmbushen menjëherë. Nuk kemi parë se...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK