http://kariera.mk

Mazhoranca bojkoton komisionin për Teatrin, deputetja e LSI: Vula e turpit të kësaj qeverie

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj, ka kritikuar bojkotin e mazhorancës gjatë mbledhjes së komisionit ku diskutohej mbi shembjen e Teatrit Kombëtar. Në një status në...

Deputetja e LSI: Teatri Kombëtar është pronë e shqiptarëve dhe jo trashëgimi e familjes së Kryeministrit

para 9 muajve - Sot News

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj, nëpërmjet një postimi në facebook, ka kritikuar bojkotin e mazhorancës gjatë mbledhjes së komisionit ku diskutohej mbi shembjen e Teatrit Kombëtar....

‘Teatri’: Mazhoranca… bojkoton Kuvendin, Kapexhiu ‘thumbon’ Ramën

para 9 muajve - Mapo

Mazhoranca ka vazhduar të bojkotojë… Kuvendin. Ata nuk ishin të pranishëm tek Komisioni i Medias. E ftuar ishte ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, por ajo nuk ka pranuar të përballet me artistët për...

Teatralitet qeveritar

para 9 muajve - Mapo

karikatura Ndrenika Rama Teatralitet qeveritar teatri

Mesazhi i Robert Ndrenikës për ambasadorin Lu: Ky është peshku i madh

para 9 muajve - NOA

Aktori i mirënjohur Robert Ndrenika. Ka ndërhyrë në një lidhje telefonike në emisionin “Studio e hapur”, në News24, ka thënë se është shumë i dëshpëruar nga kjo situatë që po ndodh me teatrin. Ndrenika,...

Robert Ndrenika: Atë që më ka bërë Rama s’ma ka bërë njeri në jetë, më turpëroi

para 9 muajve - Sot News

Artisti i Popullit Robert Ndrenika në një lidhje telefonike në emisionin “Studio e Hapur” në News24, ka folur për projektligjin e qeverisë për prishjen e Teatrit Kombëtar. Ndrenika është shfaqur i indinjuar...

Prishja e Teatrit, Ndrenika: Murit me kokë nuk i bie, ja pse Rama ka armiqësi me artistët

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Gjatë një lidhje telefonike për emisionin ‘Studio e Hapur’ artisti i Popullit Robert Ndrenika tha se nuk po bëhet transparent projekti për prishjen e Tetarit dhe ndërtimin e një godine të re....

Robert Ndrenika i lënduar: Rama më bëri atë që s’ma ka bërë njeri, më turpëroi para kolegëve

para 9 muajve - Gazeta Tema

Robert Ndrenika thotë se është ndier shumë i lënduar nga kryeministri Rama, kur nuk pranoi t’i jepte fjalën gjatë një takimi me artistët për çështjen e Teatrit Kombëtar. Në Ndrenika tha se kreu i qeverisë...

Ndrenika ka një mesazh për Ambasadorin Lu: E ke para syve "peshkun e madh"!

para 9 muajve - Gazeta Express

Aktori i madh Robert Ndrenika i është drejtuar shprehjeve të famshme të ambasadorit të SHBA-ve për kapjen e “peshqve të mëdhenj”, duke i thënë se ajo që po ndodh me Teatrin Kombëtar është një rast i pastër,...

Robert Ndrenika i lënduar: Rama më bëri atë që s’ma ka bërë njeri, më turpëroi para kolegëve

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Artisti i popullit Robert Ndrenika thotë se është ndier shumë i lënduar nga kryeministri Rama, kur nuk pranoi t’i jepte fjalën gjatë një takimi me artistët për çështjen e Teatrit KOmbëtar. Në emisionin...

"Shpërthen" Ndrenika: Rama më bëri atë që s’ma ka bërë njeri, më turpëroi para kolegëve

para 9 muajve - NOA

Artisti i popullit Robert Ndrenika thotë se është ndier shumë i lënduar nga kryeministri Rama, kur nuk pranoi t’i jepte fjalën gjatë një takimi me artistët për çështjen e Teatrit KOmbëtar. Në emisionin...

“Kërkon peshq të mëdhenj, por zë cironka”, Ndrenika mesazh Donald Lu-së: Aty ka 20 vjet që…

para 9 muajve - Mapo

Aktori i mirënjohur Robert Ndrenika. Ka ndërhyrë në një lidhje telefonike në emisionin “Studio e hapur”, në News24, ka thënë se është shumë i dëshpëruar nga kjo situatë që po ndodh me teatrin. Ndrenika,...

Ndrenika flet për përplasjen me Ramën: Ndihem i turpëruar rëndë!

para 9 muajve - Albeu

Aktori Robert Ndrenika akoma nuk e ka kapërcyer fyerjen që kryeministri Edi Rama i bëri pak kohë më parë në një mbledhje të hapur mes artistëve dhe qeverisë për cështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar....

Flet Ndrenika: Rama më ka ofenduar, por ai të mbajë mend... nuk është i përjetshëm

para 9 muajve - Gazeta Express

Disa javë më parë kur vetë kryeministri do të dilte për të prezantuar projektin e Teatrit të ri Kombërtar, një incident u raportua gjerësisht në media, momenti kur aktori i njohur Robert Ndrenika kërkoi...

Debati për TK/ Robert Ndrenika: Atë që më ka bërë Rama, s’ma ka bërë njeri në jetë, më turpëroi

para 9 muajve - Mapo

Aktori i njohur Robert Ndrenika shprehet se ndihet i fyer nga reagimi që kryeministri ka bërë në lidhje me protestën e aktorëve për projektin e teatrit. Në një lidhje telefonike në News 24, Ndrenika thotë...

Ndrenika: Donald Lu i ka para syve peshqit e mëdhenj, por zë cironka!

para 9 muajve - Java News

Aktori i njohur Robert Ndrenika ka kërkuar nga prokuroria që të reagojë për Teatrin Kombëtar. Në studion e emisionit ‘Studio e Hapur’ në një lidhje telefonike LIVE , aktori i njohur Ndrenika tha se aty...

Ndrenika i dëshpëruar: Atë që më bëri Rama, s’ma ka bërë njeri në jetë

para 9 muajve - Java News

Aktori i njohur Robert Ndrenika, gjatë një lidhje telefonike në studio e hapur tha se atë që më i bërë Rama s’ia ka bërë njeri në jetë Në një takim që patët me kryeministrit Rama, ai nuk ju dha fjalën....

“Teatri”, aktorët paralajmërojnë grevë urie brenda godinës

para 9 muajve - Java News

Aktorët e Teatrit Kombëtar dhe përfaqësues të shoqërisë civile protestuan sërish sot. Ata kërkojnë me ngul të mos prishet teatri. Ata kanë paralajmëruar përshkallëzimin e protestës deri në grevë urie....

Robert Ndrenika: Rama na ka përbuzur, është kthyer si Erdogani!

para 9 muajve - Gazeta Tema

Aktorët janë mbledhur sërish mbrëmjen e djeshme, pas lajmit se tashmë Teatri Kombëtar do të shembet me procedurë të përshpejtuar. Ata thanë se do ta mbrojnë deri në vdekje atë. Robert Ndrenika gjatë fjalës...

Shembja e teatrit/ Robert Ndrenika: Rama si Erdogani!

para 9 muajve - Java News

“Lufta e ftohtë mbaroi. Tani fillon lufta e vërtetë!”. Nëse Ministria e Kulturës, qeveria e me shumë gjasë dhe Parlamenti shqiptar e kanë vulosur një herë e përgjithmonë shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar,...

Artistët nisin protestën për TK, Ndrenika: Rama si Erdogani!

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Artistët kanë protestuar sërish sot para Teatrit Kombëtar për të parandaluar shembjen e godinës së këtij institucioni. Aktori Robert Ndrenika tha se këtë gjë që po bën Edi Rama mund ta bëjë vetëm Erdogani....

Artistët protestojnë kundër shembjes së Teatrit, Ndrenika: Vetëm Erdogan i bën këto punë

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Pas zbulimit të një projekt ligji, që i hapte rrugën shembjes se Teatrit Kombëtar, artistët janë mbledhur për të protestuar godina e këtij institucioni. Ata bëjnë thirrje të mos shembet godina...

Aktorët në protestë për Teatrin Kombëtar, Ndrenika thirrje Prokurorisë

para 9 muajve - Sot News

Artistët shqiptarë janë bërë bashkë sot në një protestë kundër prishjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Por kjo nuk është hera e parë që aristët kundërshtojnë zërat për një prishje të godinës. Aktorët...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK