http://kariera.mk

Britania e Madhe gjobit Facebook-un lidhur me skandalin ‘Cambridge Analytica’

para 11 muajve - Portalb

Enti Rregullator britanik për Mbrojtjen e të Dhënave (ICO) njoftoi se do të gjobisë me 565 mijë Facebook-un pas skandalit së “Cambridge Analytica” dhe përdorimit të të dhënave personale të miliona përdoruesve...

Facebook gjobitet nga Britania

para 11 muajve - Gazeta Express

Facebook-u do të përballet me gjobën e tij të parë pas skandalit me “Cambridge Analytica”, për shkak se platforma e mediave sociale e lejoi firmën britanike të kishte qasje tek informacionet private të...

ENTI RREGULLATOR BRITANIK GJOBIT FACEBOOK-un PËR PËRDORIM TË DHËNAVE PERSONALE

para 11 muajve - TV21

Facebook është përfshirë në një situatë delikate Enti rregullator britanik për mbrojtjen e të dhënave (ICO) njoftoi sot se do të gjobisë me 500 000 stërlina (565 000 euro) Facebook-un pas çështjes së ‘’Cambridge...

Enti rregullator britanik gjobit Facebook-un për përdorim të të dhënave personale

para 11 muajve - BalkanWeb

Enti rregullator britanik për mbrojtjen e të dhënave (ICO) njoftoi sot se do të gjobisë me 500 000 stërlina (565 000 euro) Facebook-un pas çështjes së “Cambridge Analytica” dhe përdorimit të të dhënave...

Britania gjobit firmën Facebook

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Facebook-u do të përballet me gjobën e tij të parë pas skandalit me “Cambridge Analytica”, për shkak se platforma e mediave sociale e lejoi firmën britanike të kishte qasje tek informacionet private të...

Britania e Madhe gjobit Facebook

para 11 muajve - Vizion Plus

Enti Rregullator britanik për Mbrojtjen e të Dhënave (ICO) gjobit rrjetin social Facebook. Pas skandalit së “Cambridge Analytica” dhe përdorimit të të dhënave personale të miliona përdoruesve pa pëlqimin...

Enti rregullator britanik gjobit Facebook-un për përdorim të të dhënave personale

para 11 muajve - Lexo

Enti rregullator britanik për mbrojtjen e të dhënave (ICO) njoftoi sot se do të gjobisë me 500 000 stërlina (565 000 euro) Facebook-un pas çështjes së ‘’Cambridge Analytica’’, dhe përdorimit të të dhënave...

Përdorimi i të dhënave, Britania 500 mijë paund gjobë Facebook-ut

para 11 muajve - Java News

Enti rregullator britanik për mbrojtjen e të dhënave (ICO) njoftoi  sot se do të gjobisë me 500 000 stërlina (565 000 euro) Facebook-un pas çështjes së ‘’Cambridge Analytica’’, dhe përdorimit të të dhënave...

Facebook gjobitet nga Britania

para 11 muajve - Java News

Një zyrë hetimore e qeverisë britanike, ajo e Komisionerit të Informacionit (ICO), e gjobiti Facebook-un me 500 mijë paund ose 663 mijë dollarë, shuma maksimale që mund të vendoset për shkelje të ligjeve...

Facebook gjobitet nga Britania

para 11 muajve - Republika

Facebook-u do të përballet me gjobën e tij të parë pas skandalit me “Cambridge Analytica”, për shkak se platforma e mediave sociale e lejoi firmën britanike të kishte qasje tek informacionet private të...

Facebook gjobitet nga Britania

para 11 muajve - Tetova Sot

Facebook-u do të përballet me gjobën e tij të parë pas skandalit me “Cambridge Analytica”, për shkak se platforma e mediave sociale e lejoi firmën britanike të kishte qasje tek informacionet private të...

Britania e Madhe gjobit Facebook-un lidhur me skandalin ‘Cambridge Analytica’!

para 11 muajve - Fakti Ditor

Enti Rregullator britanik për Mbrojtjen e të Dhënave (ICO) njoftoi se do të gjobisë me 565 mijë Facebook-un pas skandalit së “Cambridge Analytica” dhe përdorimit të të dhënave personale të miliona përdoruesve...

Skandali i të dhënave personale, gjobitet Facebook-u

para 11 muajve - Albeu

Enti rregullator britanik për mbrojtjen e të dhënave (ICO) njoftoi sot se do të gjobisë me 500 000 stërlina (565 000 euro) Facebook-un pas çështjes së " Cambridge Analytica ". ICO-ja nisi një hetim në...

​Enti rregullator britanik gjobit Facebook-un për përdorim të dhënave personale

para 11 muajve - RTV 21

Facebook është përfshirë në një situatë delikate Enti rregullator britanik për mbrojtjen e të dhënave (ICO) njoftoi sot se do të gjobisë me 500 000 stërlina (565 000 euro) Facebook-un pas çështjes së ‘’Cambridge...

Britania e Madhe gjobit Facebook-un lidhur me skandalin ‘Cambridge Analytica’

para 11 muajve - Telegrafi

Enti Rregullator britanik për Mbrojtjen e të Dhënave (ICO) njoftoi se do të gjobisë me 565 mijë Facebook-un pas skandalit së “Cambridge Analytica” dhe përdorimit të të dhënave personale të miliona përdoruesve...

Përdori të dhënave personale, Britania i vendos gjobë Facebook-ut

para 11 muajve - Gazeta Tema

Enti rregullator britanik për mbrojtjen e të dhënave (ICO) njoftoi  sot se do të gjobisë me 500 000 stërlina (565 000 euro) Facebook-un pas çështjes së ‘’Cambridge Analytica’’, dhe përdorimit të të dhënave...

Enti rregullator britanik gjobit Facebook-un për përdorim të të dhënave personale

para 11 muajve - KosovaPress

ICO-ja nisi një hetim në vazhdën e kësaj çështje që përfshin rreth 87 milionë përdorues të gjigandit amerikan të rrjeteve sociale, për të hedhur dritë në lidhje me ndërhyrje të mundshme në referendumin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK