http://kariera.mk

VETTINGU/ Pasuria e Gani Dizdarit, ja çfarë mund të rrezikojë gjyqtarin

më 7.2018 - Mapo

Gjyqtari Gani Dizdari është anëtari i fundit i Kushtetueses që përballet me procesin e vetingut. Ai zotëron një pasuri familjare në vlerën e 32.5 milionë lekëve-si dhe ka kursime të konsiderueshme në cash....

"I fundit i Mohikanëve!" Nesër para vettingut del gjyqtari i mbetur i Kushtetueses

më 7.2018 - Gazeta Express

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun-një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të tjerë....

Zbardhet pasuria e deklaruar e Gani Dizdarit, ka një sërë “njollash të zeza” që mund ta djegin

më 7.2018 - Gazeta Tema

Gjyqtari Gani Dizdari është anëtari i fundit i Kushtetueses që përballet me procesin e vetingut. Ai zotëron një pasuri familjare në vlerën e 32.5 milionë lekëve-si dhe ka kursime të konsiderueshme në cash....

Artan Hoxha: Thanza i papërfillshëm, ja çfarë çudirash do sjellë Vettingu

më 7.2018 - Mapo

Admir Thanza, Gjyqtari i Gjykatës së Lartë doli ditën e djeshme përballë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Pasi u bë rishikimi i formularit të vetëdeklarimit, gjyqtari Thanza rezultoi se kishte qenë...

Adriatik Cama, në “listën e zezë” të KPK për të tre kriteret

më 7.2018 - Gazeta Tema

Adriatik Cama përballë trupës gjykuese të drejtuar nga Genta Tafa Bungo Prokurori i Tiranës u përball me akuzat për burime të pamjaftueshme dhe deklarata kontradiktore të pasurisë, përfshirje në korrupsion...

VETTINGU/ Pasuria e gjyqtarit Gani Dizdarit, “flamujt e kuq” që mund ta djegin

më 7.2018 - Java News

Gjyqtari Gani Dizdari është anëtari i fundit i Kushtetueses që përballet me procesin e vetingut. Ai zotëron një pasuri familjare në vlerën e 32.5 milionë lekëve-si dhe ka kursime të konsiderueshme në cash....

DOKUMENTI/ Publikohet pasuria e gjyqtarit Gani Dizdari

më 7.2018 - Lexo

Gjyqtari Gani Dizdari është anëtari i fundit i Kushtetueses që përballet me procesin e vetingut. Ai zotëron një pasuri familjare në vlerën e 32.5 milionë lekëve-si dhe ka kursime të konsiderueshme në cash....

U shkarkua nga detyra, gjyqtari Lazaj zbulon paktin e thyer me PS

më 7.2018 - Albeu

Artan Lazaj u shkarkua sot nga Komisioni i Përkohshëm i Kualifikimit duke bërë kështu që ai të mos jetë më gjyqtar i Republikës së Shqipërisë. Megjithatë, në debat e sipër në rrjetet sociale me Vasilika...

Vettingu e shkarkoi, gjykatësi nxjerr zbuluar PS: Më zhgënjyet, kishim bërë pakt bashkë!

më 7.2018 - Gazeta Express

Artan Lazaj u shkarkua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, pasi nga procesi i vetingut doli se nuk justifikonte dot pasurinë. Por duket se Lazaj ka pasur një marrëveshje me socialistët gjatë kohës...

“I fundit i Mohikanëve!” Nesër para vettingut del gjyqtari i mbetur i Kushtetueses

më 7.2018 - Sovrani

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun-një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të tjerë....

Gani Dizdari përballë Vetingut, ja skeda e pasurisë së anëtarit të Kushtetueses

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags gani dizdari pasuria veting Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun-një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij...

Prokurori Cama “ngec” në të tre shtyllat e vettingut

më 7.2018 - Java News

Prokurori i Tiranës u përball me akuzat për burime të pamjaftueshme dhe deklarata kontradiktore të pasurisë, përfshirje në korrupsion dhe kontakte të papërshtatshme me krimin e organizuar. Cama hodhi poshtë...

Prokurori Adriatik Cama mund të ngeci në rrjetën e Vettingut për korrupsion

më 7.2018 - Lexo

Prokurori i Tiranës u përball me akuzat për burime të pamjaftueshme dhe deklarata kontradiktore të pasurisë, përfshirje në korrupsion dhe kontakte të papërshtatshme me krimin e organizuar. Cama hodhi poshtë...

Prokurori i “21 janarit” i korruptuar, DSIK: Cama mori para për një çështje

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Nuk i ka shpëtuar dot emocioneve të forta Adriatik Cama, njëri nga prokurorët e tragjedisë së “21 janarit”. Kur ai u pyet nga komisionerët e Vettingut se si quhej, prokurori me karrierë 26-vjeçare për...

Prokurori i “21 janarit” i korruptuar, DSIK: Cama mori para për të pushuar një çështje

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Nuk i ka shpëtuar dot emocioneve të forta Adriatik Cama, njëri nga prokurorët e tragjedisë së “21 janarit”. Kur ai u pyet nga komisionerët e Vettingut se si quhej, prokurori me karrierë 26-vjeçare për...

Analiza në Mapo dhe reagimi i Manjanit: Rasti i Thanzës tregoi se vetingu po funksionon

më 7.2018 - Mapo

Deri më tani ka pasur një debat nëse vetingu po funksionon thjesht si një kontroll i deklaratave të pasurisë. Por pas rastit të gjyqtarit Admir Thanza, gjërat duken më ndryshe. Edhe ish-ministri i Drejtësisë,...

Akuzohet për deklarim të rremë/ Prokuroria nis lëvizjet për Thanzën: Po verifikojmë…

më 7.2018 - Sot News

Nje ditë pasi iu zbulua në përballjen me KPK dënimi që kishte fshehur në Itali dhe problemet me deklarimin e pasurisë, Prokuroria e Përgjithshme ka nisur sot hetimet për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë,...

"Mos ma ndërprisni ëndrrën, po më hidhni si pre tek kriminelët"

më 7.2018 - Gazeta Express

Një tjetër gjyqtar shqiptarë nuk e ka kaluar vettingun. Artan Lazaj, gjyqtar pranë Gjykatës së Tiranës, nuk doli i pastër nga filtri që i bëri Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Sot u dha vendimi për...

Prokuroria nis lëvizjet për Admir Thanzën: Po kryejmë verifikime

më 7.2018 - Mapo

Një ditë pas iu zbulua në përballjen me KPK dënimi që kishte fshehur në Itali dhe problemet me deklarimin e pasurisë, Prokuroria e Përgjithshme ka nisur sot hetimet për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Admir...

Shkarkohet nga detyra gjyqtari Artan Lazaj

më 7.2018 - Zhurnal

Shkarkohet nga detyra gjyqtari Artan Lazaj "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat...

Ju zbulua vjedhja në Itali, nisin hetimet për gjyqtarin Thanza

më 7.2018 - Gazeta Express

Pas bërjes publike të faktit që anëtari i Gjykatës së Lartë ka qenë me precedentë penalë në Itali, Prokuroria e Tiranës ka nisur verifikimet kryesisht për gjyqtarin Admir Thanza. Ditën e djeshme ai doli...

Para nga kriminelët?! Prokurori Cama: Unë e kam dhënë provën e zjarrit, s’kam bërë as pushime jashtë!

më 7.2018 - Mapo

Adriatik Cama është prokurori që ka dalë sot para Komisionit të Posaçëm të Kualifikimit për t’u njohur me gjetjet që kanë kryer anëtarët e këtij komisioni, gjatë hetimit të tyre për veprimtarinë profesionale,...

Prokurori Cama shpjegohet para KPK-së, vendimi pritet të jepet nesër

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Prokurori i Tiranës, Adriatik Cama doli sot para Komisionit të Vettingut. Relatori i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit lexoi problemet e gjetura në justifikimin e pasurive dhe pastërtinë e figurës...

“Ngeci” në rrjetën e Vettingut, cila ishte pyetja që emocionoi prokurorin e “21 Janarit”?

më 7.2018 - Sot News

Ka nisur seanca dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit ndaj prokurorit të Tiranës Adriatik Cama. Cama është vetë i pranishëm dhe ka zgjedhur të mbrohet pa avokat. Ai është parë tepër i emocionuar...

Nisin hetimet për gjyqtarin Admir Thanza

më 7.2018 - Vizion Plus

Prokuroria e Përgjithshme nisi hetimin për gjyqtarin e gjykatës së lartë Admir Thanza, i cili një ditë më parë u zbulua se kishte qenë i dënuar në Itali për vjedhje. Skandalin e bërë publik në seancën...

Prokurori i 21 Janarit para KPK, nuk justifikon pasurinë…

më 7.2018 - Mapo

Prokurori i Tiranës Adriatik Cama është pranë shkarkimit nga detyra, pasi është kapur me shumë shkelje nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, në seancën e zhvilluar paraditen e sotme. Nga hetimi i KPK...

Iu zbulua dënimi në Itali, nisin hetimet për gjyqtarin Thanza

më 7.2018 - NOA

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza doli këtë të martë në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, ku u mbajt seanca dëgjimore, pasi iu nënshtrua procesit të vettingut. Por gjatë saj, u zbulua se Thanza,...

“Negci” në rrjetën e Vettingut, cila ishte pyetja që emocionoi prokurorin e “21 Janarit”?

më 7.2018 - Sot News

Ka nisur seanca dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit ndaj prokurorit të Tiranës Adriatik Cama. Cama është vetë i pranishëm dhe ka zgjedhur të mbrohet pa avokat. Ai është parë tepër i emocionuar...

Shkarkohet gjyqtari Artan Lazaj, nuk justifikonte pasurinë

më 7.2018 - Klan Kosova

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur ditën e sotme shkarkimin e gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Artan Lazaj. Sipas KPK-së, gjyqtari Lazaj nuk e justifikon pasurinë e tij. Në momentin e vendimit...

KPK emocionon prokurorin, e pyesin për gjeneralitetet, ai mbetet si i ngrirë

më 7.2018 - NOA

Ka nisur seanca dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit ndaj prokurorit të Tiranës Adriatik Cama. Cama është vetë i pranishëm dhe ka zgjedhur të mbrohet pa avokat. Ai është parë tepër i emocionuar...

Skeda e pasurisë/ Prokurori i Tiranës, Adriatik Cama përballet sot me Vettingun

më 7.2018 - BalkanWeb

TIRANE – Prokurori i Tiranës, Adriatik Cama pritet të kalojë sot në sitën e Vettingut. Seanca dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit do të drejtohet nga Genta Tafa Bungo, me anëtarë Suela Zhegun...

Vettingu kap prokurorin e dosjeve “të nxehta”, nuk justifikon pasurinë

më 7.2018 - Sot News

Prokurori i Tiranës Adriatik Cama ka dalë sot para Komisionit të Posaçëm të Kualifikimit për t’u njohur me gjetjet që kanë kryer anëtarët e këtij komisioni, gjatë hetimit të tyre për veprimtarinë profesionale,...

Detajet/ Katër apartamente e tokë në Himarë, Vettingu shkarkon gjyqtarin e Tiranës

më 7.2018 - Sot News

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Artan Lazaj, pasi nuk justifikon pasurinë. Për 13 vite gjyqtari kishte bërë deklarim të rremë duke fshehur kështu pasurinë....

Shkarkohet gjyqtari i Gjykatës së Tiranës

më 7.2018 - Albeu

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur ditën e sotme shkarkimin e gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës , Artan Lazaj . Sipas KPK-së, gjyqtari Lazaj nuk e justifikon pasurinë e tij. Në momentin e vendimit...

Rasti i Admir Thanzës si tregues që vettingu funksionon

më 7.2018 - Mapo

Nga Ervis Iljazaj A mund të mendonim më parë se një anëtar i Gjykatës së Lartë si Adimir Thanza  do të kalonte në një sitë kontrolli si ajo që kaloi në procesin e vettingut? E të mendosh që, Admir Thanza...

Admir Thanza u filmua duke shkëmbyer para me gruan e të kërkuarit

më 7.2018 - Gazeta Tema

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, është drejt shkarkimit, pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit gjeti probleme të rënda në të paktën dy nga tri kriteret e rivlerësimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve....

Shkarkohet Artan Laze, ishte në “listën e zezë” të SHBA

më 7.2018 - Gazeta Tema

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Artan Laze. Gjatë shqyrtimit të dosjes së tij, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konstatoi parregullsi...

Vettingu “djeg” edhe gjyqtarin Artan Laze, KPK: Nuk justifikon pasurinë!

më 7.2018 - NOA

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi shkarkimin nga detyra të gjyqtarit Artan Laze. Pas verifikimeve të kryera në të tre shtyllat e vettingut, KPK vendosi shkarkimin e gjyqtarit pasi nuk justifikon...

Prokuroria nis hetimet për gjyqtarin Admir Thanza, fshehu dënimin me burg në Itali

më 7.2018 - Mapo

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur sot hetimet për gjyqtari Admir Thanza, anëtar i Gjykatës së Lartë. Thanza akuzohet për deklarim të rremë në formularin e vetëdeklarimit. Hetimi ka nisur nga Seksioni...

KPK shkarkon gjyqtarin Artan Lazaj, SHBA i kishte refuzuar vizën

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, me anëtarë Brunilda Bekteshi, Lulzim Hamitaj dhe Olsi Komiçi, vendosi shkarkimin e gjyqtarit Artan Lazaj, me detyrë gjyqtar pranë Gjykatës së Tiranës. Gjyqtari Lazaj...

KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin Artan Lazaj

më 7.2018 - Vizion Plus

Shkarkohet nga detyra gjyqtari I gjykates se Tiranes, Artan Lazaj. Pas hetimit te thelluar të bërë nga Komisioni I Pavarur I Kualifikimit, rezultoi se gjyqtari Lazaj rezulton të jetë I papërshtatshëm për...

Vetingu: Shkarkohet nga detyra gjyqtari Artan Lazaj

më 7.2018 - Mapo

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Artan Laze. Gjatë shqyrtimit të dosjes së tij, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konstatoi parregullsi...

“Mos ma ndërprisni ëndrrën, po më hidhni si pre tek kriminelët”

më 7.2018 - Bota Press

Një tjetër gjyqtar shqiptarë nuk e ka kaluar vettingun. Artan Lazaj, gjyqtar pranë Gjykatës së Tiranës, nuk doli i pastër nga filtri që i bëri Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Sot u dha vendimi për...

Admir Thanza u filmua duke shkëmbyer para me gruan e të kërkuarit

më 7.2018 - Mapo

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, duket se është drejt shkarkimit, pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit gjeti probleme të rënda në të paktën dy nga tri kriteret e rivlerësimit të gjyqtarëve...

Prokuroria nis hetimet për gjyqtarin Admir Thanza

më 7.2018 - Sot News

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur hetimet ndaj gjyqtarit të Gjykatës së Lartë, Admir Thanza. Hetimet ndaj gjyqtarit kanë nisur vetëm një ditë pas seancës dëgjimore të në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit....

Shkarkohet gjyqtari i Gjykatës së Tiranës

më 7.2018 - Sot News

KPK ka vendosur ditën e sotme shkarkimin e gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Artan Lazaj. Sipas KPK-së, gjyqtari Lazaj nuk e justifikon pasurinë e tij.

Vettingu, sot radha e Prokurorit të Prokurorisë së Tiranës

më 7.2018 - Klan Kosova

Edhe sot do të ketë seance të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Prokurori i Prokurorisë së Tiranës, Adriatik Cama, njëherazi kandidat për KLP do të përballet sot me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit....

Kthesa e papritur e Manjanit, ja çfarë thotë sot për vetting-un

më 7.2018 - Sot News

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani është një nga kritikët më të mëdhenj sa i përket reformës në drejtësi dhe vetting-ut. Por së fundi ai e ka përgëzuar këtë strukturë dhe thotë se meriton përgëzime....

Pasi i zbulohet vjedhja në Itali, nisin hetimet ndaj gjyqtarit shqiptar

më 7.2018 - Bota Press

Pas bërjes publike të faktit që anëtari i Gjykatës së Lartë ka qenë me precedentë penalë në Itali, Prokuroria e Tiranës ka nisur verifikimet kryesisht për gjyqtarin Admir Thanza. Ditën e djeshme ai doli...

“Gjyqtari që vidhte dyqane”, Zëri Amerikës: Të dhënat u siguruan nga ndërkombëtarët. Ja lidhja mes Admir Thanzës dhe prokurorit Kosta Beluri

më 7.2018 - Gazeta Tema

Në Shqipëri të dhënat e grumbulluara nga Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit, i cili mbikqyr dhe ndihmon procesin e rivlerësimit të gjykatësve dhe prokurorëve, zbuluan dje se gjyqtari i Gjykatës së Lartë...

Thanza, një histori e zakonshme (pa)drejtësie shqiptare!

më 7.2018 - Gazeta Tema

Nga Skënder Minxhozi Ka qenë anëtar i të gjitha forumeve më të larta të drejtësisë shqiptare. Ka pasur një karrierë që do ta kishte pasur zili çdo student që mbaron studimet për magjistraturë dhe i drejtohet...

Gjyqtari i dënuar për vjedhje në Itali: Si u zbulua skandali

më 7.2018 - Mapo

Karriera dhe integriteti i gjyqtarit të Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, pësoi një goditje të rëndë ditën e djeshme gjatë seancës dëgjimore në kuadër të vetingut. Relatori Lulëzim Hamitaj tha se Thanza...

Do t'a kalojë apo jo? Sot përballet me Vettingun Prokurori i 21 Janarit

më 7.2018 - Albeu

Komisioni i pavarur i Kualifikimit zhvillon sot seancën e radhës për prokurorin e Tiranës, Adriatik Cama . Ai njihet si një nga dy prokurorët që ka hetuar dosjen hetimore të 21 janarit, ku u vranë 4 persona...

Gjyqtari Admir Thanza drejt shkarkimit, i dënuar në Itali për vjedhje, probleme me dupleksin në Gjirin e Lalzit, apartamentin në Shkodër dhe garazhin

më 7.2018 - Sot News

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pritet të shtojë numrin e personave që janë shkarkuar nga sistemi i drejtësisë për shkak të problemeve që kanë pasur me pasurinë, aftësitë profesionale apo edhe me integritetin...

Admir Thanza u filmua duke shkëmbyer para me gruan e një personi të shpallur në kërkim

më 7.2018 - Lexo

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, është drejt shkarkimit, pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit gjeti probleme të rënda në të paktën dy nga tri kriteret e rivlerësimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve....

Sot para KPK prokurori që u shkarkua nga detyra në vitin 1994, ja dosjet "e nxehta" që ka hetuar

më 7.2018 - Sot News

Sot del para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit prokurori i Tiranës Adriatik Cama. Ky fundit, është një prej kandidatëve për në Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Prokurori Cama ka hetuar një sërë çështjesh...

Prokurori i ’21 Janarit’ ngec në rrjetën e vettingut, Adriatik Cama nuk justifikon pasurinë

më 7.2018 - Java News

Ka nisur në orën 10:00 seanca dëgjimore në KPK për prokurorin Adriatik Cama, prokuror pranë Prokurorisë së Tiranës. Cama është edhe kandidat për në Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Trupa gjykuese përbëhet...

Sot para KPK prokurori që u shkarkua nga detyra në vitin 1994

më 7.2018 - NOA

Sot del para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit prokurori i Tiranës Adriatik Cama. Ky fundit, është një prej kandidatëve për në Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Prokurori Cama ka hetuar një sërë çështjesh...

Prokurori i Tiranës në “sitën” e vettingut, KPK: Cama, deklarim të pasaktë të pasurisë

më 7.2018 - Java News

Ka nisur në orën 10:00 seanca dëgjimore në KPK për prokurorin Adriatik Cama, prokuror pranë Prokurorisë së Tiranës. Cama është edhe kandidat për në Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Trupa gjykuese përbëhet...

Sot del para vettingut prokurori i "21 Janarit"

më 7.2018 - Gazeta Express

Prokurori i Tiranës Adriatik Cama, del para Komisionit të Posaçëm të Kualifikimit, ku do njihet me gjetjet që kanë kryer anëtarët e këtij komisioni, gjatë hetimit të tyre për veprimtarinë profesionale,...

Zëri i Amerikës: Lidhja mes Admir Thanzës dhe prokurorit Kosta Beluri

më 7.2018 - Mapo

Në Shqipëri të dhënat e grumbulluara nga Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit, i cili mbikëqyr dhe ndihmon procesin e rivlerësimit të gjykatësve dhe prokurorëve, zbuluan se gjyqtari i Gjykatës së Lartë...

Pasi i zbulohet vjedhja në Itali, nisin hetimet ndaj gjyqtarit shqiptar

më 7.2018 - Insajderi

Pas bërjes publike të faktit që anëtari i Gjykatës së Lartë ka qenë me precedentë penalë në Itali, Prokuroria e Tiranës ka nisur verifikimet kryesisht për gjyqtarin Admir Thanza. Ditën e djeshme ai doli...

Fshehu dënimin në Itali, Prokuroria nis hetimet për gjyqtarin Admir Thanza

më 7.2018 - Lexo

rokuroria e Përgjithshme ka nisur sot hetimet për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Admir Thanza. Hetimi ka nisur nga Seksioni i Dekriminalizimit në organin e Akuzës, pasi gjyqtari Thanza akuzohet për deklarim...

“Gjyqtari që vidhte dyqane”, Zëri i Amerikës: Të dhënat u siguruan nga ndërkombëtarët!

më 7.2018 - Lexo

Në Shqipëri të dhënat e grumbulluara nga Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit, i cili mbikqyr dhe ndihmon procesin e rivlerësimit të gjykatësve dhe prokurorëve, zbuluan dje se gjyqtari i Gjykatës së Lartë...

Vettingu/ KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin Artan Lazaj, nuk justifikon pasurinë

më 7.2018 - Lexo

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Artan Lazaj, pasi nuk justifikon pasurinë. (vijon)

SHBA i hoqi vizën, Vettingu i vë ‘vizën’ gjyqtarit Lazaj, e largon nga sistemi i drejtësisë

më 7.2018 - Java News

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Artan Lazaj, pasi nuk justifikon pasurinë. vijon ma.me

I dënuar në Itali, Prokuroria nis verifikimet kryesisht për gjyqtarin Thanza

më 7.2018 - 24 ore

Prokuroria e Tiranës ka nisur verifikimet kryesisht për anëtarin e Gjykatës së Lartë, Admir Thanza. Një ditë më parë, në Komisionin e Posaçëm të Kualifikimit u mbajt seanca dëgjimore për gjyqtarin Thanza,...

Fshehu dënimin në Itali, Prokuroria nis hetimet për gjyqtarin Admir Thanza

më 7.2018 - Java News

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur sot hetimet për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Admir Thanza. Hetimi ka nisur nga Seksioni i Dekriminalizimit në organin e Akuzës, pasi gjyqtari Thanza akuzohet për deklarim...

KPK për prokurorin Cama: Pasuri të pajustifikuara dhe rryshfet për mbyllje hetimesh

më 7.2018 - 24 ore

Prokurori i Prokurorisë së Tiranës, Adriatik Cama ka dalë sot para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK), për të zhvilluar seancën dëgjimore në lidhje me pastërtinë e figurës së tij. Relatori i çështjes...

“Gjyqtari që vidhte dyqane”, VOA: Të dhënat u siguruan nga ndërkombëtarët!

më 7.2018 - Java News

Në Shqipëri të dhënat e grumbulluara nga Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit, i cili mbikqyr dhe ndihmon procesin e rivlerësimit të gjykatësve dhe prokurorëve, zbuluan dje se gjyqtari i Gjykatës së Lartë...

Prokuroria nis verifikimet për gjyqtarin Thanza

më 7.2018 - KosovaPress

Një ditë më parë, në Komisionin e Posaçëm të Kualifikimit u mbajt seanca dëgjimore për gjyqtarin Thanza, i cili nga raporti i ONM rezultoi i dënuar në Itali për vjedhje. Prokuroria i ka bërë edhe një kërkesë...

Shkarkohet gjyqtari Artan Lazaj, nuk justifikonte pasurinë

më 7.2018 - Ekonomia Online

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur ditën e sotme shkarkimin e gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Artan Lazaj. Sipas KPK-së, gjyqtari Lazaj nuk e justifikon pasurinë e tij. Në momentin e vendimit...

KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin Artan Lazaj

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags artan lazaj KPK shkarkim vetting Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Artan Lazaj. Sipas KPK, ai ka një sërë problemesh me pasurinë. Në përfundim...

Sot del para vettingut prokurori i “21 Janarit”

më 7.2018 - Gazeta Monitor

Prokurori i Tiranës Adriatik Cama, del para Komisionit të Posaçëm të Kualifikimit, ku do njihet me gjetjet që kanë kryer anëtarët e këtij komisioni, gjatë hetimit të tyre për veprimtarinë profesionale,...

Një ditë më parë iu zbulua dënimi në Itali, Prokuroria nis hetimet për Admir Thanzën

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags dekriminalizim hetime prokurori Thanza Prokuroria e Përgjithshme ka nisur sot hetimet për gjyqtari Admir Thanza, anëtar i Gjykatës së Lartë. Thanza akuzohet për deklarim të rremë në formularin...

Vettingu, sot radha e Prokurorit të Prokurorisë së Tiranës

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags adriatik cama prokurori vetingu Edhe sot do te kete seance te Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Prokurori i Prokurorisë së Tiranës, Adriatik Cama, njëherazi kandidat për KLP do të përballet...

Vettingu, sot radha e Prokurorit të Prokurorisë së Tiranës

më 7.2018 - Ekonomia Online

Edhe sot do të ketë seance të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Prokurori i Prokurorisë së Tiranës, Adriatik Cama, njëherazi kandidat për KLP do të përballet sot me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit....

Sot del para vettingut prokurori i “21 Janarit

më 7.2018 - Sovrani

Prokurori i Tiranës Adriatik Cama, del para Komisionit të Posaçëm të Kualifikimit, ku do njihet me gjetjet që kanë kryer anëtarët e këtij komisioni, gjatë hetimit të tyre për veprimtarinë profesionale,...

Gjykatësi shqiptar i dënuar për vjedhje në Itali, ja si u zbuluan provat për të nga ekspertë të huaj

më 7.2018 - Ina

Në Shqipëri të dhënat e grumbulluara nga Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit, i cili mbikqyr dhe ndihmon procesin e rivlerësimit të gjykatësve dhe prokurorëve, zbuluan sot se gjyqtari i Gjykatës së Lartë...

Zëri i Amerikës: Ndërkombëtarët e nxorrën zbuluar prokurorin shqiptar për vjedhjen

më 7.2018 - Gazeta Express

Në Shqipëri të dhënat e grumbulluara nga Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit, i cili mbikqyr dhe ndihmon procesin e rivlerësimit të gjykatësve dhe prokurorëve, zbuluan sot se gjyqtari i Gjykatës së Lartë...

Anëtari i Gjykatës së Lartë, i dënuar në Itali

më 7.2018 - Koha.net

Në Shqipëri të dhënat e grumbulluara nga Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit, i cili mbikqyr dhe ndihmon procesin e rivlerësimit të gjykatësve dhe prokurorëve, zbuluan sot se gjyqtari i Gjykatës së Lartë...

Njihuni me skedën e pasurisë së prokurorit Adriatik Cama: “Flamur i kuq”, një hua prej 6 mijë eurosh

më 7.2018 - Gazeta Tema

Prokurori i Prokurorisë së Tiranës, Adriatik Cama, njëherazi kandidat për KLP do të përballet të mërkurën me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Si ka ndryshuar pasuria e tij nga viti 2003 deri në vitin...

“Gjyqtari që vidhte dyqane”, Zëri Amerikës: Të dhënat u siguruan nga ndërkombëtarët

më 7.2018 - Mapo

Në Shqipëri të dhënat e grumbulluara nga Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit, i cili mbikqyr dhe ndihmon procesin e rivlerësimit të gjykatësve dhe prokurorëve, zbuluan sot se gjyqtari i Gjykatës së Lartë...

Kalon testin e pasurisë, por pushimi i hetimit për gjyqtarin Admir Thanza rëndon mbi prokurorin Beluri

më 7.2018 - Gazeta Tema

Ndërsa kaloi pa probleme testin e pasurisë dhe atë të pastërtisë së figurës, prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Kostaq Beluri u përball me pikëpyetje të shumta mbi mënyrën se si i mbylli hetimet...

Anëtari i Gjykatës së Lartë, i dënuar në Itali

më 7.2018 - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri të dhënat e grumbulluara nga Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit, i cili mbikqyr dhe ndihmon procesin e rivlerësimit të gjykatësve dhe prokurorëve, zbuluan sot se gjyqtari i Gjykatës së Lartë...

Rivlerësimi, anëtari i Gjykatës së Lartë, Thanza, i dënuar për vjedhje

më 7.2018 - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri të dhënat e grumbulluara nga Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit, i cili mbikqyr dhe ndihmon procesin e rivlerësimit të gjykatësve dhe prokurorëve, zbuluan sot se gjyqtari i Gjykatës së Lartë...

Nesër në vetting/ Skeda e pasurisë së prokurorit të Tiranës dhe huaja 6 mijë euro

më 7.2018 - Java News

Prokurori i Prokurorisë së Tiranës, Adriatik Cama, njëherazi kandidat për KLP do të përballet të mërkurën me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Si ka ndryshuar pasuria e tij nga viti 2003 deri në vitin...

DOKUMENTI/ Publikohet pasuria e prokurorit Adriatik Cama

më 7.2018 - Lexo

Prokurori i Prokurorisë së Tiranës, Adriatik Cama, njëherazi kandidat për KLP do të përballet të mërkurën me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Si ka ndryshuar pasuria e tij nga viti 2003 deri në vitin...

Gjyqtari i dënuar për vjedhje në Itali, Zëri i Amerikës: Të dhënat u siguruan nga ekpertë ndërkombëtarë

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags gjykata e larte gjyqtar Thanza Në Shqipëri të dhënat e grumbulluara nga Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit, i cili mbikqyr dhe ndihmon procesin e rivlerësimit të gjykatësve dhe prokurorëve,...

Sekuestrimi i 3.4 mln eurove/ Basha kërkon shpalljen e moskompetencës për padinë e Ballës

më 7.2018 - Mapo

Gjykata e Krimeve të Rënda shpalli moskompetencë për padinë që kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla bëri për kryetarin e PD-së Lulzim Basha pas deklaratave të tij lidhur me çështjen e sekuestrimit...

Prokurori Kostaq Beluri para vettingut, KPK: Justifikon pasurinë

më 7.2018 - Vizion Plus

Prokurorin në Prokurorinë e Përgjithshme, Kostaq Beluari kalon me sukses vettingun. Nga verifikimet e ILDKP, Beluari rezulton se ka kryer deklarim të saktë dhe justifikon pasurinë dhe burimet financiare....

Kalon testin e pasurisë, por pushimi i hetimit për gjyqtarin Admir Thanza rëndon mbi prokurorin Beluri

më 7.2018 - Lexo

Ndërsa kaloi pa probleme testin e pasurisë dhe atë të pastërtisë së figurës, prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Kostaq Beluri u përball me pikëpyetje të shumta mbi mënyrën se si i mbylli hetimet...

Anëtari i Gjykatës së Lartë, i dënuar në Itali

më 7.2018 - Insajderi

Në Shqipëri të dhënat e grumbulluara nga Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit, i cili mbikqyr dhe ndihmon procesin e rivlerësimit të gjykatësve dhe prokurorëve, zbuluan sot se gjyqtari i Gjykatës së Lartë...

Gjyqtari “skifter”, e kaluara dhe çështjet që ka gjykuar

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Anëtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza është në sistemin e drejtësisë shqiptare që në vitin 1992, kur përfundoi studimet me titullin jurist në Universitetin e Tiranës. Po në këtë vit Thanza filloi punën...

Prokurori Kostaq Beluri në “sitën” e Vettingut, KPK e “kryqëzon” për çështjen që i mbylli gjyqtarit Thanza

më 7.2018 - BalkanWeb

TIRANE – Vijon seanca e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK) pa praninë e mediave ku në sitën e Vetting-ut ka kaluar Prokurori Kostaq Beluri. Trupa gjykuese përbëhet nga Brunilda Bekteshi, Lulzim...

Gjyqtari Thanza në sitën e Vetingut, parregullsi në formularin e dekriminalizimit

më 7.2018 - 24 ore

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zhvilloi sot seancën dëgjimore ndaj Gjyqtarit pranë Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, i cili i ishte i pranishëm së bashku me avokatin e tij Theodhori Sollaku. Trupa gjykuese...

Thanza, një histori e zakonshme (pa)drejtësie shqiptare!

më 7.2018 - Lexo

Nga Skënder Minxhozi/ Ka qenë anëtar i të gjitha forumeve më të larta të drejtësisë shqiptare. Ka pasur një karrierë që do ta kishte pasur zili çdo student që mbaron studimet për magjistraturë dhe i drejtohet...

Thanza, një histori e zakonshme (pa)drejtësie shqiptare!

më 7.2018 - Java News

Nga Skënder Minxhozi/ Ka qenë anëtar i të gjitha forumeve më të larta të drejtësisë shqiptare. Ka pasur një karrierë që do ta kishte pasur zili çdo student që mbaron studimet për magjistraturë dhe i drejtohet...

KPK “kryqëzon” prokurorin Kristaq Beluri për çështjen që i mbylli gjyqtarit Thanza

më 7.2018 - Mapo

Vijon seanca e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK) pa praninë e mediave ku në sitën e Vetting-ut ka kaluar Prokurori Kostaq Beluri. Trupa gjykuese përbëhet nga Brunilda Bekteshi, Lulzim Hamitaj...

A do e kalojë prokurori Kostaq Beluri “sitën” e Vettingut? KPK e “kryqëzon” për çështjen që i mbylli gjyqtarit Thanza

më 7.2018 - Sot News

Vijon seanca e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK) pa praninë e mediave ku në sitën e Vetting-ut ka kaluar Prokurori Kostaq Beluri. Trupa gjykuese përbëhet nga Brunilda Bekteshi, Lulzim Hamitaj...

Gjyqtari që vidhte dyqane, falsifikoi formularin e dekriminalizimit

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Nëse do të ishte deputet, vendimi për vjedhje i Admir Thanzës do ishte bërë publik, këtu e 3 vite më parë. Por detyra si gjyqtar i lartë i kishte siguruar atij privilegjin e paprekshmërisë. Vëzhguesit...

Gjyqtari hajdut, e kaluara dhe çështjet që ka gjykuar

më 7.2018 - Mapo

Anëtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza është në sistemin e drejtësisë shqiptare që në vitin 1992, kur përfundoi studimet me titullin jurist në Universitetin e Tiranës. Po në këtë vit Thanza filloi punën...

Gjyqtari që vidhte dyqane, ka falsifikuar formularin e dekriminalizimit

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Nëse do të ishte deputet, vendimi për vjedhje i Admir Thanzës do ishte bërë publik, këtu e 3 vite më parë. Por detyra si gjyqtar i lartë i kishte siguruar atij privilegjin e paprekshmërisë. Vëzhguesit...

Vettingu, pasuria e Prokurorit Beluri para KPK-së

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Kostaq Beluri, ka dalë ditën e sotme para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Ndaj tij po zhvillohet seanca dëgjimore në kuadër të procesit të vetingut, ku pritet...

Prokurori Beluri del para komisionit të vetingut, zbulohet pasuria e tij

më 7.2018 - NOA

Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Kostaq Beluri, ka dalë ditën e sotme para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Ndaj tij po zhvillohet seanca dëgjimore në kuadër të procesit të vetingut, ku pritet...

KPK i nxorri dosjen e “zezë”, kush është Admir Thanza, gjyqtari i “bekuar” i Kuvendit, Presidentit dhe KLD…

më 7.2018 - Mapo

“E kishte mohuar në formularin e dekriminalizimit, por rezulton i dënuar me 40 ditë burg dhe gjobë në vitin 1999 nga gjykata e Shkallës së Parë në Piza të Italisë, për veprën penale vjedhje në bashkëpunim…Ka...

Mbahu Admir se nuk ke bërë gjë!

më 7.2018 - Respublica

Sot anëtari i Gjykatës së Lartë Admir Thanza ka qenë në qendër të lajmit politik me deklarimin e tij se dënimin që ka marrë në Itali për vjedhje e ka bërë për të mbuluar një akt për të cilin akuzohej i...

Akuzat për Yaris/ Krimet e Rënda rrëzojnë Ballën, pranojnë kërkesën e Bashës

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags balla basha gjykate Gjykata e Krimeve të Rënda pranoi kërkesën e Kryetarit të PD Lulzim Basha për të shpallur moskompetencën për akuzën e ngritur nga Taulant Balla. Në argumentat e Kryetarit...

Vjedhja në Itali, gjyqtari Thanza me lot në sy: E pranova për nipin

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Në seancën e KPK, ONM-ja zbuloi se gjyqtari Admir Thanza ka qenë i dënuar për vjedhje në shtetin italian, të dhënë që nuk e ka deklaruar në formular. “Admir Thanza ka qenë i dënuar nga shkalla e parë në...

Gjyqtari Admir Thanza i dënuar për vjedhje

më 7.2018 - Lexo

Anëtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza është në sistemin e drejtësisë shqiptare që në vitin 1992, kur përfundoi studimet me titullin jurist në Universitetin e Tiranës. Po në këtë vit Thanza filloi punën...

Prokurori Kostaq Beluri kalon Vettingun

më 7.2018 - Lexo

Kostaq Beluri ka një karrierë të gjatë në Prokurori. Sapo ka nisur përballja e tij me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit si pjesë e listës prioritare për shkak të kandidimit të tij si anëtar i Këshillit...

Nga Gërdeci te deputetët, dosjet e shqyrtuara nga gjyqtari i dënuar për vjedhje

më 7.2018 - Java News

Anëtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza është në sistemin e drejtësisë shqiptare që në vitin 1992, kur përfundoi studimet me titullin jurist në Universitetin e Tiranës. Po në këtë vit Thanza filloi punën...

SKEDA/ Vettingu: Prokurori Beluri justifikon pasurinë, por pushoi hetimin për Admir Thanzën!

më 7.2018 - Java News

Prokurori Kostaq Beluri ka kaluar sot në ‘sitën’ e Vettingut. Ai është përballur me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit (KPK) si pjesë e listës prioritare për shkak të kandidimit të tij si anëtar i Këshillit...

“I dënuar për vjedhje”, Gjyqtari Admir Thanza: Mora përsipër krimin, doja të shpëtoja nipin

më 7.2018 - BalkanWeb

TIRANE-Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza ka dalë sot në seacnën dëgjmore të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK) ku trupa gjykuese ndër të tjera u shpreh se gjyqtari rezulton i dënuar në...

Tension dhe lot, Thanza drejt djegies nga vetingu! Relatori: Lëre mënjanë çështjen sentimentale!

më 7.2018 - Mapo

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza ka reaguar pasi KPK kishte konstatuar një dënim të tij me 40 ditë burg në Itali për vjedhje në bashkëpunim, të cilin e kishte fshehur në formularin e deklarimit....

SKEDA/ Prokurori Kostaq Beluri drejt konfirmimit, vettingu: Justifikon pasurinë!

më 7.2018 - Java News

Prokurori Kostaq Beluri ka kaluar sot në ‘sitën’ e Vettingut. Ai është përballur me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit (KPK) si pjesë e listës prioritare për shkak të kandidimit të tij si anëtar i Këshillit...

Akuza e re/ Admir Thanza u përgjua me motrën e një të akuzuari, por çështja u pushua nga prokurori

më 7.2018 - BalkanWeb

TIRANË- Anëtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza rrezikon të mos e kalojë procesin e vettingut. Në përballjen e sotme në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit ka dalë ndër të tjera që gjyqtari Thanza ka...

Takimi me motrën e një të akuzuari, si e justifikoi gjyqtari i Gjykatës së Lartë Admir Thanza

më 7.2018 - BalkanWeb

TIRANË- Anëtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza rrezikon të mos e kalojë procesin e vettingut. Në përballjen e sotme në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit ka dalë ndër të tjera që gjyqtari Thanza ka...

Përlotet gjyqtari: Pranoj krimin që kreva për të shpëtuar jetën e nipit

më 7.2018 - Albeu

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë Admir Thanza është përlotur në para KPK ndërkohë që tregoi historinë e tij të dënimit në Itali. Dënimi ka ndodhur në vitin 1999, kur ai është pjesë e sistemit të drejtësisë...

Vjedhja në Itali, gjyqtari Thanza me lot në sy: Isha i gatshëm të …

më 7.2018 - Mapo

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza ka reaguar pasi KPK kishte konstatuar një dënim të tij me 40 ditë burg në Itali për vjedhje në bashkëpunim, të cilin e kishte fshehur në formularin e deklarimit....

Gjyqtari Thanza shpërthen në lot para trupës gjykuese: E mora përsipër vjedhjen në Itali, për të shpëtuar nipin. Mu var në qafë si të isha Zoti

më 7.2018 - Gazeta Tema

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, ka shpërthyer në lot para trupës gjykuese në seancën e vetingut, pas zbulimit se ai ishte dënuar me 40 ditë burg në Itali për vjedhje. “ Admir Thanza ka qenë...

Gjyqtari Thanza përlotet në seancë. Relatori: Lëre mënjanë çështjen sentimentale!

më 7.2018 - Sot News

Gjyqtari i gjykatës së lartë, Admir Thanza ka reaguar pasi KPK kishte konstatuar një dënim të tij me 40 ditë burg në Itali për vjedhje në bashkëpunim, të cilin e kishte fshehur në formularin e deklarimit....

I dënuar për vjedhje në Itali, gjyqtari me lot në sy: S’e kam kryer, e pranova për nipin

më 7.2018 - Gazeta Express

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zhvilloi sot një seancë dëgjimore me anëtarin e gjykatës së Lartë, Admir Thanza. Gjatë seancës u zbulua nga ONM-ja zbuloi se gjyqtari Admir Thanza ka qenë i dënuar për...

Iu zbulua dënimi në Itali, vendimi për gjyqtarin Thanza më 17 korrik: Doja të shpëtoja nipin

më 7.2018 - NOA

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të japë më 17 korrik vendimin për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, i cili po i nënshtrohet procesit të vetingut, për të verifikuar pastërtinë e figurës....

Gjyqtari Thanza shpërthen në lot para trupës gjykuese: E mora përsipër vjedhjen në Itali, për të shpëtuar nipin

më 7.2018 - Gazeta Tema

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, ka shpërthyer në lot para trupës gjykuese në seancën e vetingut, pas zbulimit se ai ishte dënuar me 40 ditë burg në Itali për vjedhje. “ Admir Thanza ka qenë...

Gazetarja Klodiana Lala deklaron fakte tronditëse për gjyqtarin Admir Thanza

më 7.2018 - Sot News

Gazetarja e News 24 Klodiana Lala raporton fakte të reja mbi çështjen e gjyqtarit Admir Thanza. Sipas Lalës Thanza pranoi dënimin por jo krimin, pasi sipas tij ai mori përsipër krimin e kryer në vitin...

Gjykatësi Admir Thanza probleme me pasurinë, i denuar edhe për vjedhje

më 7.2018 - Vizion Plus

Gjyqtari i Gjykates Larte Admir Thanza rrezikon të perjashtohet nga sistemi i drejtësise shqiptare. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka gjetur probleme në të tre komponentet e vlerësimit te tij. Admir...

Iu zbulua dënimi në Itali, gjyqtari Thanza para KPK: Mos më paragjykoni, e mora përsipër për të mbrojtur…

më 7.2018 - Mapo

Admir Thanza, anëtar i gjykatës së Lartë, i është nënshtruar sot procesit të vettingut para KPK-së. Nga verifikimi i dokumentacionit, Thanza rezulton se ka qenë i dënuar per vjedhje në Itali me 40 dite...

Akuza tjetër: Admir Thanza u përgjua me motrën e një të akuzuari

më 7.2018 - Mapo

Anëtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza rrezikon të mos e kalojë procesin e vetingut. Në përballjen e sotme në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit ka dalë ndër të tjera që gjyqtari Thanza ka marrë para...

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë sot para Vettingut, jep llogari për pasurinë

më 7.2018 - Zhurnal

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë sot para Vettingut, jep llogari për pasurinë "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni...

Gjyqtari qan para KPK: Ja pse e pranova dënimin në Itali

më 7.2018 - Sot News

Vetë gjyqtari ishte i pranishëm në seancë, ku pranoi dënimin në Itali, duke thënë se ishte përfshirë në vjedhje për raporte humanizmi dhe për shkak të marrëdhënieve familjare. Ai deklaroi para trupës së...

Gjykatësi Admir Thanza probleme me pasurinë dhe për vjedhje në Itali

më 7.2018 - Vizion Plus

Gjyqtari i Gjykates Larte Admir Thanza rrezikon të perjashtohet nga sistemi i drejtësise shqiptare. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka gjetur probleme në të tre komponentet e vlerësimit te tij. Admir...

“I dënuar për grabitje në Itali!” Thanza: Po, por ishte vendim i padrejtë

më 7.2018 - Sot News

Një seancë mjaft e vështirë për gjyqtarin Admir Thanza në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit që ka renditur një sërë problemesh të rënda në të shkuarën e kandidatit për në Këshillin e Lartë Gjyqësor....

Anëtari i Gjykatës së Lartë, i dënuar për vjedhje në Itali!

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Ka nisur rreth orës 09:30 seanca dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit për anëtarin e Gjykatës së Lartë, gjyqtarin Admir Thanza. ONM-ja ka zbuluar se gjyqtari Thanza ka qenë i dënuar për vjedhje...

Nga burgu në Itali, te dupleks-i në Gjirin e Lalëzit, gjyqtari Thanza: Është buka dhe e ardhmja e fëmijëve të mi

më 7.2018 - Mapo

Ka nisur seanca dëgjimore për Admir Thanza, gjyqtar i  Gjykatës së Lartë. Thanza përfaqësohet nga avokati Theodhori Sollaku. Sollaku që në nisje të seancës ka shprehur shqetësimin se pse ka ndryshuar kryesuesi...

KPK: Gjyqtari Thanza fshehu pasurinë dhe ka kontakte me personazhe të krimit

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Gjyqtari i Tiranës, Admir Thanza është përballur sot në Vetting para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, i cili gjatë seancës dëgjimore, ka dyshime për fshehje të pasurisë, mungesë deklarimi dhe të...

ONM fundos gjyqtarin: I dënuar për grabitje në Itali! Thanza: Po, por ishte vendim i padrejtë

më 7.2018 - NOA

Një seancë mjaft e vështirë për gjyqtarin Admir Thanza në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit që ka renditur një sërë problemesh të rënda në të shkuarën e kandidatit për në Këshillin e Lartë Gjyqësor....

“Çudira shqiptare”, gjyqtari i dënuar për vjedhje në Itali: S’e kam kryer, por e pranova për humanizëm

më 7.2018 - Gazeta Express

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit mbajti sot një seancë dëgjimore me anëtarin e Gjykatës së Lartë, gjyqtarin Admir Thanza. Gjatë seancës doli në dritë se ONM-ja ka zbuluar se gjyqtari Thanza ka qenë i...

KPK: Gjyqtari Thanza fshehu pasurinë dhe ka kontakte me personzhe të krimit

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Gjyqtari i Tiranës, Admir Thanza është përballur sot në Vetting para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, i cili gjatë seancës dëgjimore, ka dyshime për fshehje të pasurisë, mungesë deklarimi dhe të...

Vettingu “djeg” gjyqtarin Thanza: I lidhur me krimin dhe i dënuar në Itali

më 7.2018 - Sot News

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, po i nënshtrohet sot procesit të Vettingut. Gjyqtari Thanza ka dalë sot para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, ku po jep llogari për pasurinë, pastërtinë...

Çudira shqiptare: Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, ka qenë i dënuar në Itali për vjedhje. Nuk justifikon dot as pasuritë

më 7.2018 - Gazeta Tema

Admir Thanza, gjykatës në Gjykatën e Lartë, i është nënshtruar sot Vettingut. Sipas një zbulimi të bërë nga ONM, gjyqtari rezulton i dënuar në Itali. KPK tha se: “Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit...

KPK: Anëtari i Gjykatës së Lartë rezulton i dënuar në Itali për vjedhje!

më 7.2018 - Mapo

Ka nisur rreth orës 09:30 seanca dëgjimore në KPK për anëtarin e Gjykatës së Lartë, gjyqtarin Admir Thanza. Sipas një zbulimi të bërë nga ONM gjyqtari rezulton i dënuar në Itali. KPK tha se: “Operacioni...

Gjyqtari Thanza në sitën e KPK… si e bleu apartamentin 136 metër katror për 1.2 mln lekë

më 7.2018 - Mapo

Në orën 09:30 nisi seanca e parë dëgjimore ndaj Admir Thanza, gjyqtar pranë Gjykatës së Lartë.  Gjyqtari zgjodhi të ishte i pranishëm në sallë bashkë me avokatin e e tij Theodhori Sollaku. Trupa gjykuese...

Përlotet gjyqtari: Pranoj krimin që kreva për të shpëtuar jetën e nipit

më 7.2018 - Tetova Sot

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë Admir Thanza është përlotur në para KPK ndërkohë që tregoi historinë e tij të dënimit në Itali. Dënimi ka ndodhur në vitin 1999, kur ai është pjesë e sistemit të drejtësisë...

KPK për gjyqtarin Thanza: Fshehu pasurinë, ka kontakte me personazhe të inkriminuar

më 7.2018 - NOA

Anëtari i Gjykatës së Lartë Admir Thanza është përballur sot me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit në kuadër të procesit të Vettingut. Pas leximit të raportit nga relatori Lulzim Hamitaj, duket se Thanza...

Gjyqtari përballë vettingut, KPK: Nuk justifikon pasurinë, ka kryer deklarim të rremë

më 7.2018 - Sot News

Gjyqtari i Gjykatës së lartë, Admir Thanza po përballet sot me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Thanza është i pranishëm në seancën dëgjimore si dhe shoqërohet nga avokati i tij. KPK ka lexuar raportin...

Skeda e pasurisë/ Gjyqtari Admir Thanza kalon sot në sitën e Vettingut

më 7.2018 - BalkanWeb

TIRANE-Anëtari i Gjykatës së Lartë, vettingu do të përballet sot me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Seanca dëgjimore është planifikuar të drejtohet nga Brunilda Bekteshi, me anëtarë Lulzim Hamitaj...

Gjyqtari Thanza kandidat për në KLGJ, nis seanca dëgjimore në KPK

më 7.2018 - NOA

Ka nisur seanca dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit me gjyqtarin Admir Thanza, i cili është një prej kandidatëve për në Këshillin e Lartë Gjyqësor. Vetë gjyqtari është i pranishëm në seancë...

Prokurori Kostaq Beluri sot para Vettingut, si ka ndryshuar pasuria e tij në 13 vite

më 7.2018 - BalkanWeb

TIRANE- Prokurori Kostaq Beluri pritet të kalojë sot në ‘sitën’ e Vettingut. Ai do të përballet me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit si pjesë e listës prioritare për shkak të kandidimit të tij si anëtar...

Dëshmia me lot në sy e Thanzës: Mora përsipër vjedhjen për të shpëtuar nipin 9 vjeç!

më 7.2018 - Java News

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza ka dalë sot në seacnën dëgjmore të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK) ku trupa gjykuese ndër të tjera u shpreh se gjyqtari rezulton i dënuar në Itali...

Shpërthen në lot gjyqtari Thanza: E mora përsipër vjedhjen në Itali, për të shpëtuar nipin

më 7.2018 - Lexo

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, ka shpërthyer në lot para trupës gjykuese në seancën e vetingut, pas zbulimit se ai ishte dënuar me 40 ditë burg në Itali për vjedhje. “Admir Thanza ka qenë...

Dëshmia e gjyqtarit Thanza: Mora përsipër vjedhjen për të shpëtuar nipin 9 vjeç

më 7.2018 - Java News

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza ka dalë sot në seacnën dëgjmore të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK) ku trupa gjykuese ndër të tjera u shpreh se gjyqtari rezulton i dënuar në Itali...

Akuza e re ndaj Thanzës: Shkëmbeu një pako me motrën e të akuzuarit

më 7.2018 - Java News

Anëtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza rrezikon të mos e kalojë procesin e vettingut. Në përballjen e sotme në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit ka dalë ndër të tjera që gjyqtari Thanza ka marrë...

Përlotet gjyqtari: Pranoj krimin që kreva për të shpëtuar jetën e nipit

më 7.2018 - Fakti Ditor

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë Admir Thanza është përlotur në para KPK ndërkohë që tregoi historinë e tij të dënimit në Itali. Dënimi ka ndodhur në vitin 1999, kur ai është pjesë e sistemit të drejtësisë...

Gjyqtari Thanza “bie në rrjetën” e vettingut, KPK: Ka qenë i dënuar në Itali për vjedhje, nuk justifikon pasurinë

më 7.2018 - Lexo

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, rrezikon të mbetet në ‘rrjetën’ e Vettingut, pasi rezulton me një sërë pronash nga Shkodra, Gjiri i Lalzit dhe Tiranë, i lidhur me elementë kriminalë dhe i dënuar...

Pa fjalë, anëtari i Gjykatës së Lartë Admir Thanza, i dënuar për vjedhje!

më 7.2018 - Java News

Komisioni i Pavarur të Kualifikimit ka nisur kete paradite seancen per gjyqtarin Admir Thanza. Gjyqtari eshte i pranishem ne salle, se bashku me avokatin e tij, Theodhori Sollaku. Gjyqtari i Gjykatës së...

Pa fjalë, gjyqtari i Gjykatës së Lartë Admir Thanza, i dënuar për vjedhje!

më 7.2018 - Java News

Komisioni i Pavarur të Kualifikimit ka nisur kete paradite seancen per gjyqtarin Admir Thanza. Gjyqtari eshte i pranishem ne salle, se bashku me avokatin e tij, Theodhori Sollaku. Gjyqtari i Gjykatës së...

Vjedhja në Itali, gjyqtari Thanza me lot në sy: E pranova për nipin

më 7.2018 - KosovaPress

“Admir Thanza ka qenë i dënuar nga shkalla e parë në Itali në vitin 1999 me 40 ditë burg dhe 100 mijë euro gjobë, për vjedhje në bashkëpunim me persona të tjerë”, ishte konkluzioni i lexuar nga KPK-ja....

KPK jep vendimin për Thanzën më 17 korrik/ Ja çfarë tha anëtari i Gjykatës së Lartë për akuzat…

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags Admir Thanza KPK seanca Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të japë vendimin për anëtarin e Gjykatës së Lartë Admir Thanza në 17 korrik. Gjatë seancës së sotme, rezultoi se ONM-ja ka zbuluar...

Vettingu për gjyqtarin Thanza, relatori: Ka fshehje pasurie dhe deklarim të rremë!

më 7.2018 - Java News

Komisioni i Pavarur të Kualifikimit ka nisur kete paradite seancen per gjyqtarin Admir Thanza. Gjyqtari eshte i pranishem ne salle, se bashku me avokatin e tij, Theodhori Sollaku. Ai zotëron një pasuri...

Vettingu/ Gjyqtari i Gjykatës së Lartë kalon në ‘filtër’, jep llogari për pasurinë

më 7.2018 - Lexo

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, do t’i nënshtrohet sot procesit të Vettingut. Gjyqtari Thanza do të dalë sot para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, ku do të japë llogari për pasurinë,...

Anëtari i Gjykatës së Lartë, i dënuar për vjedhje në Itali

më 7.2018 - Gazeta e re

Ka nisur rreth orës 09:30 seanca dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit për anëtarin e Gjykatës së Lartë, gjyqtarin Admir Thanza. ONM-ja ka zbuluar se gjyqtari Thanza ka qenë i dënuar për vjedhje...

“Çudira shqiptare”, gjyqtari i dënuar për vjedhje në Itali: S’e kam kryer, por e pranova për humanizëm

më 7.2018 - Gazeta Monitor

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit mbajti sot një seancë dëgjimore me anëtarin e Gjykatës së Lartë, gjyqtarin Admir Thanza. Gjatë seancës doli në dritë se ONM-ja ka zbuluar se gjyqtari Thanza ka qenë i...

Anëtari i Gjykatës së Lartë i dënuar për vjedhje në Itali

më 7.2018 - Respublica

Admir Thanza, anëtar i Gjykates se Larte rrezikon të mos e kalojë vettingun. Ai nuk justifikon pasurine e tij dhe për më tepër rezulton te kete qene i denuar ne Itali per vjedhje te kryer ne bashkepunim....

Vetingu për gjyqtarin Thanza/ DSIK: Ka kontakte me persona të përfshirë në krimin e organizuar. Ja reagimet…

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags DSIK KPK Thanza veting Komisioni i Pavarur të Kualifikimit ka nisur seancën ndaj gjyqtarit Admir Thanza, i cili shoqërohej nga avokati i tij, Theodhori Sollaku. Ai zotëron një pasuri familjare...

Shqipëri: Anëtari i Gjykatës së Lartë, i dënuar për vjedhje në Itali

më 7.2018 - Periskopi

Ka nisur rreth orës 09:30 seanca dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit për anëtarin e Gjykatës së Lartë, gjyqtarin Admir Thanza. ONM-ja ka zbuluar se gjyqtari Thanza ka qenë i dënuar për vjedhje...

Vettingu: gjyqtari i Gjykatës së Lartë, një ish-i dënuar për vjedhje

më 7.2018 - Te Sheshi

Vettingu ka zbuluar se Admir Thanza, gjyqtari pranë Gjykatës së Lartë, rezulton të jetë dënuar për vjedhje në Itali vite më parë. I paraqitur në seancën dëgjimore para trupës KPK (Komisioni i Pavarur i...

Anëtari i Gjykatës së Lartë, i dënuar për vjedhje në Itali

më 7.2018 - KosovaPress

ONM-ja ka zbuluar se gjyqtari Thanza ka qenë i dënuar për vjedhje në shtetin italian, të dhënë që nuk e ka deklaruar në formular. “Admir Thanza ka qenë i dënuar nga shkalla e parë në Itali në vitin 1999...

Gjyqtari Admir Thanza në filtrin e vettingut, të ardhurat kryesore i ka nga bashkëshortja

më 7.2018 - Java News

Gjyqtari Admir Thanza do të përballet sot me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Ai zotëron një pasuri familjare me vlerë rreth 50.5 milionë lekë, ndërkohë që të ardhurat kryesore rrjedhin nga aktiviteti...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK