http://kariera.mk

MPB: Të mos nxitet fjala e urrejtjes

më 7.2018 - Zhurnal

MPB: Të mos nxitet fjala e urrejtjes "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë...

MPB: I hedhim poshtë të gjitha dezinformimet e disa partive politike

më 7.2018 - Medial

Ministria e Punëve të Brendshme përmes një kumtese në lidhje me rastin e 29 qershorit apelon t’u jepet hapësirë institucioneve që ta kryejnë punën e tyre. “I hedhim poshtë të gjitha dezinformimet të disa...

MPB: Të mos nxitet gjuha e urrejtjes

më 7.2018 - Telegrafi

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) përmes një kumtese tha se rasti i 29 qershorit është zbardhur, dhe për këtë publiku është informuar në kohë. MPB-ja apelon të mos nxitet gjuha e urrejtjes dhe t’u...

MPB: I HEDHIM POSHTË TË GJITHA DEZINFORMIMET E DISA PARTIVE POLITIKE

më 7.2018 - TV21

Ministria e Punëve të Brendshme përmes një kumtese në lidhje me rastin e 29 qershorit apelon t’u jepet hapësirë institucioneve që ta kryejnë punën e tyre. “I hedhim poshtë të gjitha dezinformimet të disa...

MPB: Të mos nxitet fjala e urrejtjes

më 7.2018 - Tetova Sot

Ministria e Punëve të Brendshme kumtoi se rasti i 29 qershorit është zbardhur, e për këtë në mënyrë adekuate e kanë informuar edhe opinionin. Apelojnë të mos nxitet fjala e urrejtjes dhe t’u jepet hapësirë...

BDI i shpreh ngushëllime familjes së Nikolla Sazdovskit

më 7.2018 - Shenja

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) shprehë ngushëllime të thella deri tek prindërit, familja dhe të afërmit e të ndjerit Nikola Sazdovski. Humbja e një jete të re dhe të pafajshme, veçanërisht në një...

Prokuroria Publike në Shkup ka filluar veprimet hetimore në lidhje me vdekjen e Sazdovskit

më 7.2018 - Telegrafi

Prokuroria Publike Shkup ka marrë veprime hetimore për konfirmimin e fakteve relative në lidhje me vdekjen e të riut Nikolla Sazdovski. “Prokuroria Publike ka marrë veprime hetimore për vërtetimin e fakteve”,...

VMRO-DPMNE përsëri kërkon përgjegjësi për rastin me Nikolla Sazdovskin

më 7.2018 - Tetova Sot

Dita e tretë që Oliver Spasovski po hesht për hollësirat për rastin me të riun e vrarë Nikolla Sazdovski, reagon VMRO-DPMNE-ja, njëherit duke kërkuar dorëheqjen e menjëhershme nga funksioni i tij si ministër...

Vrasja e Sazdovskit, të dyshuarit në pyetje para prokurorisë. VMRO-DPMNE: Spasovski të japë dorëheqje. BDI: humbja e jetës e pafalshme, dënojmë dhunën

më 7.2018 - MRT

Dy sulmuesit e të ndjerit, Nikolla Sazdovski, sot për herë të parë janë marrë në pyetje në prokurori. 20 vjeçari me inicialet B. B. dhe 21 vjeçari S. D. u sollën nga burgu i Shutkës... Dy sulmuesit e të...

SHKUP, PROKURORIA KA FILLUAR VEPRIMET HETIMORE NË LIDHJE ME VDEKJEN E SAZDOVSKIT

më 7.2018 - TV21

Nga Prokuroria Publike njoftojnë, “Prokuroria Publike ka marrë veprime hetimore për vërtetimin e fakteve Dy nga sulmuesit e Zazdovskit janë në paraburgim në “Shutkë”, ndërsa personi i tretë është në kërkim”...

Vrasja e Sazdovskit, të dyshuarit paraqiten në gjyq

më 7.2018 - Alsat-M

Dy nga tre të dyshuarit për rrahjen e tifozit “Komitët”, Nikolla Sazdovski sot për herë të parë u morën në pyetje nga organi i akuzës. Të dytë kanë shfrytëzuar të drejtën që fillimisht të njihen me dëshmitë...

VMRO-DPMNE përsëri kërkon përgjegjësi për rastin me Nikolla Sazdovskin

më 7.2018 - Zhurnal

VMRO-DPMNE përsëri kërkon përgjegjësi për rastin me Nikolla Sazdovskin "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni...

MPB-JA I DËNON ASHPËR DEZINFORMATAT PËR PIKË POLITIKE ME RASTIN E SAZDOVSKIT

më 7.2018 - TV21

MPB-ja edhe njëherë ka njoftuar opinionin  e gjerë se rasti është zbardhur, lidhur me  humbjen e jetës Nikolla Sazdovski, i cili në datën 29 të muajit të kaluar u sulmua fizikisht nga tre djem në stacionin...

BDI: DISTANCOHEMI NGA PROVOKIMET, VEÇANËRISHT NGA POROSITË E URREJTJES DHE INTOLERANCËS

më 7.2018 - Iliria News

Nga partia në pushtet, BDI sot kanë bërë apel për qetësi dhe distancim nga provokimet, veçanërisht nga porositë e urrejtjes dhe intolerancës pas vdekjes së 21-vjeçarit, Nikolla Sazdovski, i cili në datën...

Rasti Sazdovski, merren në pyetje dy të akuzuar

më 7.2018 - Medial

Sulmuesit e arrestuar për rastin e Nikolla Sazdovskit sot për herë të parë janë marrë në pyetje në Prokurori. Që të dy kanë përdorur të drejtën që të njihen me akuzat dhe më pas të japin dëshminë e tyre....

BDI bën thirrje për zbardhje të vdekjes së Nikolla Sazdovskit

më 7.2018 - Iliria News

Bashkimi Demokratik për Integrim ka shprehur ngushëllime tek prindërit, familjarët dhe afërmit e Nikolla Sazdovskit, i cili ndërroi jetë pas një sulmi fizik nga tre persona. Nga BDI thonë se humbja e një...

BDI shpreh ngushllime për familjen e Nikola Sazdovskit

më 7.2018 - Ina

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) shprehë ngushëllime të thella deri tek prindërit, familja dhe të afërmit e të ndjerit Nikola Sazdovski. Humbja e një jete të re dhe të pafajshme, veçanërisht në një...

BDI bën thirrje për zbardhje të vdekjes së Nikolla Sazdovskit

më 7.2018 - Telegrafi

Bashkimi Demokratik për Integrim ka shprehur ngushëllime tek prindërit, familjarët dhe afërmit e Nikolla Sazdovskit, i cili ndërroi jetë pas një sulmi fizik nga tre persona. Nga BDI thonë se humbja e një...

BDI: Distancim nga provokimet, veçanërisht nga porositë e urrejtjes dhe intolerancës

më 7.2018 - Zhurnal

BDI: Distancim nga provokimet, veçanërisht nga porositë e urrejtjes dhe intolerancës "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të...

BDI reagon për vrasjen e “komitit” Nikolla Sazdovski

më 7.2018 - Portalb

“Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) shprehë ngushëllime të thella deri tek prindërit, familja dhe të afërmit e të ndjerit Nikolla Sazdovski . Humbja e një jete të re dhe të pafajshme, veçanërisht në...

VDEKJA E TË RIUT: PROTESTË PARA KUVENDIT

më 7.2018 - Klan Macedonia

BDI: ”Të distancohemi nga provokimet” Një protestë e qetë është mbajtur mbrëmë para Kuvendit të Maqedonisë lidhur me vdekjen e të riut Nikola Sazdovski. Protesta ishte organizuar përmes iniciativës në...

BDI: DISTANCOHEMI NGA PROVOKIMET, VEÇANËRISHT NGA POROSITË E URREJTJES DHE INTOLERANCËS

më 7.2018 - TV21

Nga partia në pushtet, BDI sot kanë bërë apel për qetësi dhe distancim nga provokimet, veçanërisht nga porositë e urrejtjes dhe intolerancës pas vdekjes së 21-vjeçarit, Nikolla Sazdovski, i cili në datën...

BDI shpreh ngushllime për familjen e Nikola Sazdovskit

më 7.2018 - Tetova Sot

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) shprehë ngushëllime të thella deri tek prindërit, familja dhe të afërmit e të ndjerit Nikola Sazdovski. Humbja e një jete të re dhe të pafajshme, veçanërisht në një...

BDI reagon për vrasjen e “komitit” Nikolla Sazdovski

më 7.2018 - Nezavisen

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) shprehë ngushëllime të thella deri tek prindërit, familja dhe të afërmit e të ndjerit Nikolla Sazdovski. "Humbja e një jete të re dhe të pafajshme, veçanërisht në...

BDI bën thirrje për zbardhje të vdekjes së Nikolla Sazdovskit

më 7.2018 - Republika

Bashkimi Demokratik për Integrim ka shprehur ngushëllime tek prindërit, familjarët dhe afërmit e Nikolla Sazdovskit, i cili ndërroi jetë pas një sulmi fizik nga tre persona. Nga BDI thonë se humbja e një...

VMRO-DPMNE: Spasovski të japë dorëheqje për fshehjen e rastit të Sazdovskit

më 7.2018 - Zhurnal

VMRO-DPMNE: Spasovski të japë dorëheqje për fshehjen e rastit të Sazdovskit "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se...

Popovski: Opinioni i din të gjitha informatat nga hetimi për të ndjerin Nikolla Sazdovski

më 7.2018 - Zhurnal

Popovski: Opinioni i din të gjitha informatat nga hetimi për të ndjerin Nikolla Sazdovski "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk,...

Popovski: Publiku i din të gjithë informatat për hetimet në rastin e të ndjerit Nikolla Sazdoski

më 7.2018 - Telegrafi

Përmes një kumtese të ministrit Robert Popovski thuhet se në rastin e të riut Nikolla Sazdovski, i cili për fat të keq ndërroi jetë, publiku është informuar në kohë për aktivitet që u ndërmorën dhe ende...

Gjenerali maqedonas: Tifozin e komitëve nuk e mbytën shqiptarët, ja kush e bëri

më 7.2018 - InfoShqip

“VRASJE MAKABRE. Asgjë më pak se kjo nuk duhet të jetë akuza me të cilën Prokuroria publike duhet të vazhdojnë ti akuzojë vrasësit pa shpirt, të cilët e kanë rrahur deri në vdekje të riun Nikolla Sazdovski,...

“Komiti” Sadodovski vdiq pas lëndimeve të marra në kokë

më 7.2018 - Alsat-M

Nikolla Sazdovski ka vdekur nga lëndimet në tru. Këtë e ka treguar raporti i ekspertizës mjekoligjore i cili sot është dorëzuar në Prokurori. Ndërsa atje deklaratat e tyre i kanë dhënë dëshmitarë të sulmit...

Zaev: Urrejtja dhe dhuna nuk i ngjajnë Maqedonisë

më 7.2018 - Alsat-M

Vdekja e të riut Nikolla Sazdovskit në stacionin e autobusit në bulevardin “Aleksandër Makedonski” ka nxitur reagime të funksionarëve politik por edhe të shoqatave për mbrojtjen e të drejtave të njeriut....

Angellov: Sazdon nuk e vranë shqiptarët, por e vranë tre kriminelë

më 7.2018 - Zhurnal

Angellov: Sazdon nuk e vranë shqiptarët, por e vranë tre kriminelë "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni...

Zaev reagon për vdekjen e 21-vjeçarit: Gjuha e urrjetjes e dëmton vendin

më 7.2018 - TV Koha

Zaev reagon për vdekjen e 21-vjeçarit: Gjuha e urrjetjes e dëmton vendin Zaev reagon për vdekjen e 21-vjeçarit: Gjuha e urrjetjes e dëmton vendin Publikuar: 12:06, 10 Korrik, 2018 Kryeministri Zoran Zaev...

Angellov: Sazdon nuk e mbytën shqiptarët por tre kriminelë

më 7.2018 - TV Koha

VRASJE MAKABRE. Asgjë më pak se kjo nuk duhet të jetë akuza me të cilën Prokuroria publike duhet të vazhdojnë ti akuzojë vrasësit pa shpirt, të cilët e kanë rrahur deri në vdekje të riun Nikolla Sazdovski,...

Angellov: Sazdovski nuk e vranë shqiptarët, por e vranë tre kriminelë

më 7.2018 - Telegrafi

“Vrasje Mizore”. Asgjë më pak nga kjo duhet të jetë akuza me të cilën Prokuroria Publike duhet të vazhdojë t’i ndjek vrasësit mizorë dhe të pa shpirt, vrasësit të cilët pa u hamendur, deri në vdekje e...

MPB me apel për tifozët para ndeshjes së Shkendisë

më 7.2018 - Zhurnal

MPB me apel për tifozët para ndeshjes së Shkendisë "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim,...

VDEKJA E TIFOZIT: THIRRJE PËR QETËSI

më 7.2018 - Klan Macedonia

“Zaev: Ndal gjuhës së urrejtjes” Institucionet e vendit, por edhe personalitete publike vazhdojnë të bëjnë thirrje që rasti i vdekjes së 21-vjeçarit Nikola Sazdovski të mos i jepet konotacion etnik dhe...

Vdekja e të riut, prokuroria hap procedurë hetimore. Zaev: urrejtja dhe dhuna nuk i përshtaten Maqedonisë

më 7.2018 - MRT

Prokuroria Themelore Publike ka hapur procedurë hetimore për vrasjen e të riut, Nikolla Sazdovski... Jozyrtarisht mësohet se sot dhe nesër në prokurori do të merren në pyetje disa dëshmitarë kyç që kanë...

Zaev reagon për vdekjen e 21-vjeçarit: Gjuha e urrjetjes e dëmton vendin

më 7.2018 - Ina

Zaev reagon për vdekjen e 21-vjeçarit: Gjuha e urrjetjes e dëmton vendin Zaev reagon për vdekjen e 21-vjeçarit: Gjuha e urrjetjes e dëmton vendin Publikuar: 12:06, 10 Korrik, 2018 Kryeministri Zoran Zaev...

Angellov: Sazdon nuk e mbytën shqiptarët por tre kriminelë

më 7.2018 - Ina

VRASJE MAKABRE. Asgjë më pak se kjo nuk duhet të jetë akuza me të cilën Prokuroria publike duhet të vazhdojnë ti akuzojë vrasësit pa shpirt, të cilët e kanë rrahur deri në vdekje të riun Nikolla Sazdovski,...

MPB me apel, Të anojmë në mënyrë sportive

më 7.2018 - Alsat-M

Para dy ndeshjeve ndërkombëtare të vlefshme për eliminatoret e Ligës së Kampionëve dhe asaj të Ligës së Evropës, të cilat do të luhen në Shkup, Ministria e Punëve të Brendshme të Maqedonisë, njofton se...

Komitët përcjellin 21-vjeçarin, institucionet bëjnë thirrje për qetësi

më 7.2018 - Shenja

Dhjetëra anëtarë të grupit të tifozëve “Komiti” janë mbledhur para stadiumit të qytetit në Shkup në shenjë të përkujtimit të 21-vjeçarit Nikolla Sazdovski, i cili ndërroi jetë pas rrahjes nga tre persona...

Zaevi reagon për vdekjen e 21-vjeçarit: Gjuha e urrejtjes e dëmton vendin

më 7.2018 - Gazeta Express

Kryeministri Zoran Zaev ka reaguar pas shqetësimeve për nxitjen e tensioneve për shkak të vdekjes së 21-vjeçarit, Nikolla Sazdovski, anëtar i grupit të tifozëve “Komitët”. “Urrejtja dhe dhuna nuk i përkasin...

Angellov: Sazdon nuk e mbytën shqiptarët por tre kriminelë

më 7.2018 - Tetova Sot

“VRASJE MAKABRE. Asgjë më pak se kjo nuk duhet të jetë akuza me të cilën Prokuroria publike duhet të vazhdojnë ti akuzojë vrasësit pa shpirt, të cilët e kanë rrahur deri në vdekje të riun Nikolla Sazdovski,...

Vrasja e Nikolla Sazdovskit, sot pritet të dëshmojë dëshmitari kyç

më 7.2018 - Telegrafi

Për vdekjen e të riut Nikolla Sazdovski, pas dëshmisë kyçe që do të jepet sot dhe pas rezultateve nga obduksioni, pritet që Prokuroria të nis hetimet dhe të rikualifikojë veprën. Sot në Prokurorinë Themelore...

Zaevi: Urrejtja dhe dhuna nuk i përshtaten Maqedonisë

më 7.2018 - MRT

Kryeministri, Zoran Zaev, ka reaguar për vdekjen e 21-vjeçarit, Nikolla Sazdovski.... Kryeministri, Zoran Zaev, ka reaguar për vdekjen e 21-vjeçarit, Nikolla Sazdovski, i cili para disa ditëve u sulmua...

Policia kumtoi se nuk do të tolerojë dhunë në ndeshjet futbollistike

më 7.2018 - Portalb

Ministria e Punëve të Brendshme sot nëpërmjet kumtesës i informon qytetarët se do t’i ndërmarrin të gjitha masat dhe aktivitetet, si dhe do të përforcohen kontrollet me qëllim të mbajtjes së rendit dhe...

“Komiti” Sadodovski vdiq pas lëndimeve të marra në kokë

më 7.2018 - Nezavisen

Nikolla Sazdovski ka vdekur nga lëndimet në tru. Këtë e ka treguar raporti i ekspertizës mjekoligjore i cili sot është dorëzuar në Prokurori. Ndërsa atje deklaratat e tyre i kanë dhënë dëshmitarë të sulmit...

Vrasja e Sazdovskit, pritet të dëshmoj dëshmitari kyç

më 7.2018 - Iliria News

Sot në Prokurorin Publike në Shkup duhet të dëshmojë një dëshmitar kyç vrasjen e të riut Nikolla Sazdovski. Dëshmitari në fjalë ka qenë i pranishëm në momentin e sulmit ndaj Sazdovskit, i cili mbrëmë humbi...

Vrasja e Sazdovskit, pritet të dëshmoj dëshmitari kyç

më 7.2018 - Zhurnal

Vrasja e Sazdovskit, pritet të dëshmoj dëshmitari kyç "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim,...

Angellov: Sazdovskin nuk e vranë shqiptarët, por e vranë tre kriminelë

më 7.2018 - Sovrani

“Vrasje Mizore”. Asgjë më pak nga kjo duhet të jetë akuza me të cilën Prokuroria Publike duhet të vazhdojë t’i ndjek vrasësit mizorë dhe të pa shpirt, vrasësit të cilët pa u hamendur, deri në vdekje e...

Vrasja e Sazdovskit, pritet të dëshmoj dëshmitari kyç

më 7.2018 - Alsat-M

Sot në Prokurorin Publike në Shkup duhet të dëshmojë një dëshmitar kyç vrasjen e të riut Nikolla Sazdovski. Dëshmitari në fjalë ka qenë i pranishëm në momentin e sulmit ndaj Sazdovskit, i cili mbrëmë humbi...

Zaev: Urrejtja dhe dhuna nuk i përshtaten Maqedonisë

më 7.2018 - Telegrafi

Kryeministri Zoran Zaev përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka reaguar për vdekjen e 21-vjeçarit Nikolla Sazdovski, i cili para disa ditëve u sulmua nga tre persona në Shkup. Zoran Zaev...

MPB do të shtojë sigurinë: Zero tolerancë për dhunën në ndeshjet sportive

më 7.2018 - Zhurnal

MPB do të shtojë sigurinë: Zero tolerancë për dhunën në ndeshjet sportive "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni...

Vrasja e Sazdovskit, pritet të dëshmoj dëshmitari kyç

më 7.2018 - TV Koha

Sot në Prokurorin Publike në Shkup duhet të dëshmojë një dëshmitar kyç vrasjen e të riut Nikolla Sazdovski. Dëshmitari në fjalë ka qenë i pranishëm në momentin e sulmit ndaj Sazdovskit, i cili mbrëmë humbi...

MPB DO TË SHTOJË SIGURINË: ZERO TOLERANCË PËR DHUNËN NË NDESHJET SPORTIVE

më 7.2018 - TV21

Në kuadër të Ligës së Kampionëve sot dhe nesër do të luhet dy ndeshje futbollistike në Shkup, lidhur me këtë nga MPB-ja thonë se do të ndërmarrin masa dhe aktivitete, gjegjësisht kontrolle të shtuara me...

Zaev: Urrejtja dhe dhuna nuk i përshtaten Maqedonisë

më 7.2018 - TV Koha

Kryeministri Zoran Zaev përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka reaguar për vdekjen e 21-vjeçarit Nikolla Sazdovski, i cili para disa ditëve u sulmua nga tre persona në Shkup. Zoran Zaev...

MPB do të shtojë sigurinë: Zero tolerancë për dhunën në ndeshjet sportive

më 7.2018 - TV Koha

Ministria e Punëve të Brendshme me rastin e ndeshjeve ndërkombëtare të ekipeve nga Maqedonia, në kuadër të kualifikimeve në Ligën e Kampionëve dhe Evropa Ligë, që do të luhen nesër dhe pasnesër, njofton...

MPB do të shtojë sigurinë: Zero tolerancë për dhunën në ndeshjet sportive

më 7.2018 - Telegrafi

Ministria e Punëve të Brendshme me rastin e ndeshjeve ndërkombëtare të ekipeve nga Maqedonia, në kuadër të kualifikimeve në Ligën e Kampionëve dhe Evropa Ligë, që do të luhen nesër dhe pasnesër, njofton...

MPB do të shtojë sigurinë: Zero tolerancë për dhunën në ndeshjet sportive

më 7.2018 - TV Koha

Ministria e Punëve të Brendshme me rastin e ndeshjeve ndërkombëtare të ekipeve nga Maqedonia, në kuadër të kualifikimeve në Ligën e Kampionëve dhe Evropa Ligë, që do të luhen nesër dhe pasnesër, njofton...

MPB me apel, Të anojmë në mënyrë sportive

më 7.2018 - Nezavisen

Para dy ndeshjeve ndërkombëtare të vlefshme për eliminatoret e Ligës së Kampionëve dhe asaj të Ligës së Evropës, të cilat do të luhen në Shkup, Ministria e Punëve të Brendshme të Maqedonisë, njofton se...

Zaevi reagon për vdekjen e 21-vjeçarit: Gjuha e urrejtjes e dëmton vendin

më 7.2018 - Nezavisen

Kryeministri, Zoran Zaev, ka reaguar për vdekjen e 21-vjeçarit, Nikolla Sazdovski, i cili para disa ditëve u sulmua nga tre persona në Shkup. Zaevi shkruan se urrejtja dhe dhuna nuk i përshtaten Maqedonisë...

Zaev reagon për vdekjen e 21-vjeçarit: Gjuha e urrjetjes e dëmton vendin

më 7.2018 - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev ka reaguar pas shqetësimeve për nxitjen e tensioneve për shkak të vdekjes së 21-vjeçarit, Nikolla Sazdovski, anëtar i grupit të tifozëvee “Komitët”. “Urrejtja dhe dhuna nuk i përkasin...

Zaev reagon për vdekjen e 21-vjeçarit: Gjuha e urrjetjes e dëmton vendin

më 7.2018 - Shenja

Kryeministri Zoran Zaev ka reaguar pas shqetësimeve për nxitjen e tensioneve për shkak të vdekjes së 21-vjeçarit, Nikolla Sazdovski, anëtar i grupit të tifozëvee “Komitët”. “Urrejtja dhe dhuna nuk i përkasin...

MPB: Zero tolerancë për dhunë në ndeshjet e futbollit

më 7.2018 - Fakti Ditor

Ministria e Brendshme njoftoi sot se do të ndërmarrë një sërë masash dhe aktivitetesh, si dhe forcimin e kontrolleve për të ruajtur rendin dhe qetësin në prag të ndeshjeve ndërkombëtare të futbollit të...

Zaev reagon për vdekjen e 21-vjeçarit: Gjuha e urrjetjes e dëmton vendin

më 7.2018 - Fakti Ditor

Kryeministri Zoran Zaev ka reaguar pas shqetësimeve për nxitjen e tensioneve për shkak të vdekjes së 21-vjeçarit, Nikolla Sazdovski, anëtar i grupit të tifozëvee “Komitët”. “Urrejtja dhe dhuna nuk i përkasin...

Zaevi reagon për vdekjen e 21-vjeçarit: Gjuha e urrejtjes e dëmton vendin

më 7.2018 - Republika

Kryeministri Zoran Zaev ka reaguar pas shqetësimeve për nxitjen e tensioneve për shkak të vdekjes së 21-vjeçarit, Nikolla Sazdovski, anëtar i grupit të tifozëve “Komitët”. “Urrejtja dhe dhuna nuk i përkasin...

Vrasja e Sazdovskit, pritet të dëshmoj dëshmitari kyç

më 7.2018 - Nezavisen

Sot në Prokurorin Publike në Shkup duhet të dëshmojë një dëshmitar kyç për vrasjen e të riut Nikolla Sazdovski. Dëshmitari në fjalë ka qenë i pranishëm në momentin e sulmit ndaj Sazdovskit, i cili mbrëmë...

MPB në Maqedoni do ta shtojë sigurinë: Zero tolerancë për dhunën në ndeshjet sportive

më 7.2018 - Sovrani

Ministria e Punëve të Brendshme me rastin e ndeshjeve ndërkombëtare të ekipeve nga Maqedonia, në kuadër të kualifikimeve në Ligën e Kampionëve dhe Evropa Ligë, që do të luhen nesër dhe pasnesër, njofton...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK