http://kariera.mk

YouTube investon 25 milionë dollarë kundër lajmeve të rreme

më 7.2018 - Albeu

YouTube do të investojë 25 milionë dollarë kundër lajmeve të rremë përpara zgjedhjeve në mes të mandatit në SHBA në muajin nëntor. "Qëllimi është t’u japim më shumë vlerë videove të reja autoritare për...

YouTube rrit masat kundër lajmeve të rreme

më 7.2018 - Republika

Uebfaqja e shpërndarjes së videove YouTube njofton se do të marrë më shumë masa kundër lajmeve të rreme, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë nga YouTube, e cila është në pronësi të Google,...

YouTube angazhon 25 milionë dollarë për të luftuar lajmet e rreme

më 7.2018 - Infokusi

YouTube e Google thotë se po ndërmerr disa hapa për të siguruar vërtetësinë e lajmeve në shërbimin e saj duke goditur dezinformimin dhe mbështetjen e organizatave të lajmeve. YouTube do të fillojë t’u...

Ja sa para investon Youtube kundër lajmeve të rreme

më 7.2018 - Zhurnal

Ja sa para investon Youtube kundër lajmeve të rreme "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim,...

YouTube rrit masat kundër lajmeve të rreme

më 7.2018 - Portalb

Uebfaqja e shpërndarjes së videove YouTube njofton se do të marrë më shumë masa kundër lajmeve të rreme, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë nga YouTube, e cila është në pronësi të Google,...

YouTube rrit masat kundër lajmeve të rreme

më 7.2018 - Shenja

Uebfaqja e shpërndarjes së videove YouTube njofton se do të marrë më shumë masa kundër lajmeve të rreme, transmeton AA. Në një deklaratë nga YouTube, e cila është në pronësi të Google, thuhet se në kuadër...

Lajme të rreme, YouTube rrit masat e sigurisë

më 7.2018 - Vizion Plus

Webfaqja e shpërndarjes së videove YouTube njofton se do të marrë më shumë masa kundër lajmeve të rreme. Në deklaratën më të fundit të bërë nga YouTube, bëhet me dije se do të shtohen masat në kuadër të...

YouTube angazhon 25 milionë dollarë për të luftuar lajmet e rreme

më 7.2018 - Lajmi.net

YouTube e Google thotë se po ndërmerr disa hapa për të siguruar vërtetësinë e lajmeve në shërbimin e saj duke goditur dezinformimin dhe mbështetjen e organizatave të lajmeve. YouTube do të fillojë t’u...

Ja sa para investon Youtube kundër lajmeve të rreme

më 7.2018 - RTV 21

Kundër lajmeve të rremë përpara zgjedhjeve në mes të mandatit në SHBA Kompania YouTube do të investojë 25 milionë dollarë kundër lajmeve të rremë përpara zgjedhjeve në mes të mandatit në SHBA në muajin...

YouTube investon 25 milionë dollarë kundër lajmeve të rreme

më 7.2018 - KosovaPress

“Qëllimi është t’u japim më shumë vlerë videove të reja ” autoritare” për të siguruar që përdoruesit të kenë akses në informacione me cilësi të lartë”, theksoi Neal Mohan, Menaxher i Produktit të YouTube....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK