http://kariera.mk

Lluka takoi Kryetarin e ri të Odës Ekonomike të Kosovës

para 7 muajve - Kallxo

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka trakoi Berat Rukiqin, Kryetarin e ri të Odës Ekonomike të Kosovë. Ai tha se në këtë vizitë u dakorduan për bashkëpunim. “Sot isha për vizitë në Oda Ekonomike...

Rukiqi nga sot në krye të OEK-së, lavdëron paraardhësin

para 7 muajve - Koha.net

Berat Rukiqi ka marrë sot detyrën e kryetarit të Odës Ekonomike të Kosovës nga parardhësi i tij, Safet Gërxhaliu. Kryetari i ri me këtë rast tha se procesi i zgjedhjes së kryetarit të Odës ka qenë transparente...

Rukiqi merr detyrën si kryetar i OEK-it

para 7 muajve - Infokusi

Në Odën Ekonomike të Kosovës është bërë pranim dorëzimi i detyrës tek kryetari i ri i sapo zgjedhur i kësaj Ode. Kryetari i ri Berat Rukiqi ka thënë se procesi i zgjedhjes së kryetarit të Odës ka qenë...

Rukiqi merr detyrën e kryetarit të OEK-ut

para 7 muajve - Telegrafi

Në Odën Ekonomike të Kosovës (OEK) është bërë pranim dorëzimi i detyrës tek kryetari i ri i sapo zgjedhur. Rukiqi ka thënë se procesi i zgjedhjes së kryetarit të OEK-ut ka qenë transparente dhe model për...

Berat Rukiqi e merr detyrën e Kryetarit të Odës Ekonomike, tregon tri prioritetet

para 7 muajve - RTV 21

Kryetari i tanishëm e lavdëroi punën e “suksesshme” të paraardhësit të tij Në Odën Ekonomike të Kosovës (OEK) është bërë pranim dorëzimi i detyrës tek kryetari i ri i sapo zgjedhur i kësaj Ode. Kryetari...

Berat Rukiqi edhe zyrtarisht në krye të OEK-ut

para 7 muajve - KosovaPress

Ai pas marrjes së detyrës tha se po përmbyllet një periudhë 8-vjeçare,  jashtëzakonisht e suksesshme dhe sfiduese, por më shumë rezultate e  udhëheqjes së deritanishme. Ndër prioritetet e tij, kreu i ri...

Rukiqi merr detyrën, fjalë të mëdha për Safet Gërxhaliun

para 7 muajve - Periskopi

Në Odën Ekonomike të Kosovës është bërë pranim dorëzimi i detyrës tek kryetari i ri i sapo zgjedhur i kësaj Ode. Kryetari i ri Berat Rukiqi ka thënë  se procesi i zgjedhjes së kryetarit të Odës ka qenë...

Rukiqi merr detyrën, fjalë të mëdha për paraardhësin

para 7 muajve - KosovaPress

Kryetari i ri Berat Rukiqi ka thënë  se procesi i zgjedhjes së kryetarit të Odës ka qenë transparente dhe model për të gjitha organizatat. Ai lavdëroi punën e ‘suksesshme” të paraardhësit të tij Safet...

Berat Rukiqi zyrtarisht kryetar i OEK-ut, zotohet për rritje të punësimit dhe përkrahje të bizneseve

para 7 muajve - Ekonomia Online

Është organizuar  ceremonia e dorëzim-pranimit të detyrës së kryetarit të Odës Ekonomike të Kosovës (OEK) nga kryetari i deritanishëm, Safet Gërxhaliu, te kryetari i sapozgjedhur, Berat Rukiqi. Kryetari...

Gërxhaliu ia dorëzon detyrën e kryetarit të OEK-ut Rukiqit

para 7 muajve - Telegrafi

Sot bëhet pranim – dorëzimi i detyrës nga kryetari i deritanishëm i Odës Ekonomike të Kosovës (OKE), Safet Gërxhaliu tek kryetari i ri i OEK-ut, Berat Rukiqi. Ceremonia e pranim-dorëzimit të detyrës mbahet...

Nga sot OEK-un e udhëheq Berat Rukiqi

para 7 muajve - RTV 21

Bëhet pranim – dorëzimi i detyrës Sot bëhet pranim – dorëzimi i detyrës nga kryetari i deritanishëm i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu tek kryetarin e ri, Berat Rukiqi. Ceremonia e pranim-dorëzimit...

Gërxhaliu ia dorëzon detyrën e kryetarit të OEK-ut Rukiqit

para 7 muajve - Sovrani

Sot bëhet pranim – dorëzimi i detyrës nga kryetari i deritanishëm i Odës Ekonomike të Kosovës (OKE), Safet Gërxhaliu tek kryetari i ri i OEK-ut, Berat Rukiqi. Ceremonia e pranim-dorëzimit të detyrës mbahet...

Nga sot OEK-un e udhëheq Berat Rukiqi

para 7 muajve - Bota Press

Sot bëhet pranim – dorëzimi i detyrës nga kryetari i deritanishëm i OKE-ut, Safet Gërxhaliu tek kryetarin e ri i OEK-ut, Berat Rukiqi. Ceremonia e pranim-dorëzimit të detyrës mbahet në objektin e Odës...

Nga sot OEK-un e udhëheq Berat Rukiqi

para 7 muajve - KosovaPress

Ceremonia e pranim-dorëzimit të detyrës mbahet në objektin e Odës Ekonomike të Kosovës. Dje Kuvendi i Odës Ekonomike të Kosovës ka zgjedhur Berat Rukiqin për kryetar për një mandat katër vjeçar. /KosovaPress/...

Rukiqi: Për krijimin e klimave të favorshme të zhvillimit ekonomik privat

para 7 muajve - RTV 21

Zëri i sektorit privat duhet të artikulohet mirë dhe drejt nga ana e OEK Berat Rukiqi është zgjedhur sot kryetar i ri i Odës Ekonomike të Kosovës. Rukiqi ka një përvojë të gjatë në sektorin publik dhe...

Berat Rukiqi, kryetar i ri i Odës Ekonomike të Kosovës

para 7 muajve - Medial

Berat Rukiqi është zgjedhur sot kryetar i ri i Odës Ekonimike të Kosovës, ndërsa sekretar i përgjithshëm i saj, Parim Bajrami. Pas një procesi gjithëpërfshirës dhe transparent zgjedhor, në të cilin morën...

Berat Rukiqi, kryetari i ri i Odës Ekonomike të Kosovës

para 7 muajve - Kallxo

Berat Rukiqi është zgjedhur kryetari i ri i Odës Ekonomike të Kosovës. Pas një procesi gjithëpërfshirës zgjedhor, në të cilin morën pjesë mbi 1 mijë e 800 anëtarë të Odës Ekonomike, në bazë të parimit...

Oda Ekonomike e Kosovës me kryetar të ri

para 7 muajve - RTV 21

Berat Rukiqi ishte kandidati i vetëm për këtë post Pas një procesi gjithëpërfshirës dhe transparent zgjedhor, në të cilin morën pjesë mbi 1 mijë e 800 anëtarë të Odës Ekonomike, në bazë të parimit një...

Berat Rukiqi zgjidhet kryetar i ri i Odës Ekonomike të Kosovës

para 7 muajve - Koha.net

Berat Rukiqi është zgjedhur sot kryetar i ri i Odës Ekonimike të Kosovës, ndërsa sekretar i përgjithshëm i saj, Parim Bajrami. Pas një procesi gjithëpërfshirës dhe transparent zgjedhor, në të cilin morën...

Oda Ekonomike zgjedh kryetarin e ri

para 7 muajve - Gazeta Express

Pas një procesi gjithëpërfshirës dhe transparent zgjedhor, për përzgjedhjen e organeve qeverisëse të Odës Ekonomike Kosovës, proces në të cilin morën pjesë mbi 1,800 anëtar të Odës Ekonomike, në bazë të...

Ky është kryetari i ri i Odës Ekonomike të Kosovës

para 7 muajve - OraInfo

Oda Ekonomike e Kosovës ka përfunduar procesin zgjedhor, me ç’rast kryetar u zgjodh Berat Rukiqi, i cili njëherit ishte edhe kandidati i vetëm për këtë pozitë. Në këtë proces zgjedhor ku morën pjesë mbi...

Berat Rukiqi kryetar i ri i OEK-ut

para 7 muajve - Telegrafi

Pas një procesi gjithëpërfshirës dhe transparent zgjedhor, për përzgjedhjen e organeve qeverisëse të Odës Ekonomike Kosovës (OEK), proces në të cilin morën pjesë mbi 1800 anëtar të Odës Ekonomike, në bazë...

Berat Rukiqi zgjedhet kryetar i Odes Ekonomike të Kosovës

para 7 muajve - Lajmi.net

Pas një procesi gjithëpërfshirës dhe transparent zgjedhor, për përzgjedhjen e organeve qeverisëse të Odës Ekonomike Kosovës, proces në të cilin morën pjesë mbi 1,800 anëtar të Odës Ekonomike, në bazë të...

Berat Rukiqi kryetari i ri i Odës Ekonomike të Kosovës

para 7 muajve - Klan Kosova

Oda Ekonomike e Kosovës ka përfunduar procesin zgjedhor, me ç’rast kryetar u zgjodh Berat Rukiqi, i cili njëherit ishte edhe kandidati i vetëm për këtë pozitë. Në këtë proces zgjedhor ku morën pjesë mbi...

Oda Ekonomike e Kosovës e zgjedh kryetarin e ri

para 7 muajve - Infokusi

Oda Ekonomike e Kosovës ka përfunduar procesin zgjedhor, me ç’rast kryetar u zgjodh Berat Rukiqi, i cili njëherit ishte edhe kandidati i vetëm për këtë pozitë. Në këtë proces zgjedhor ku morën pjesë mbi...

Oda Ekonomike zgjedh kryetarin e ri

para 7 muajve - Sovrani

Pas një procesi gjithëpërfshirës dhe transparent zgjedhor, për përzgjedhjen e organeve qeverisëse të Odës Ekonomike Kosovës, proces në të cilin morën pjesë mbi 1,800 anëtar të Odës Ekonomike, në bazë të...

Berat Rukiqi zgjidhet kryetar i OEK-ut, përballë nuk kishte asnjë kundërkandidat

para 7 muajve - Insajderi

Safet Gërxhaliu nuk do të jetë më kryetar i Odës Ekonomike ntë Kosovës. Në vend të tij është zgjedhur Berat Rukiqi. Pas një procesi gjithëpërfshirës për përzgjedhjen e organeve qeverisëse të Odës Ekonomike...

Berat Rukiqi, kryetar i i ri i Odës Ekonomike të Kosovës

para 7 muajve - Ekonomia Online

Pas një procesi gjithëpërfshirës dhe transparent zgjedhor, për përzgjedhjen e organeve qeverisëse të Odës Ekonomike Kosovës, proces në të cilin morën pjesë mbi 1,800 anëtar të Odës Ekonomike, në bazë të...

Oda Ekonomike e Kosovës përfundon procesin zgjedhor, Kryetar zgjedhet Berat Rukiqi

para 7 muajve - Ekonomia Online

Pas një procesi gjithëpërfshirës dhe transparent zgjedhor, për përzgjedhjen e organeve qeverisëse të Odës Ekonomike Kosovës, proces në të cilin morën pjesë mbi 1,800 anëtar të Odës Ekonomike, në bazë të...

OEK me kryetar të ri

para 7 muajve - KosovaPress

Procesi zgjedhor u kurorëzua me zgjedhjen e kryetarit të ri të Odës Ekonomike të Kosovës Berat Rukiqi i cili njëherësh ishte kandidati i vetëm për këtë post. Rukiqi ka një përvojë të gjatë në sektorin...

Berat Rukiqi zgjedhet kryetar i ri i Odës Ekonomike të Kosovës

para 7 muajve - Periskopi

Berat Rukiqi është zgjedhur sot  kryetar i ri i Odës Ekonomike të Kosovës, duke pasuar kështu Safet Gërxhaliun, i cili ka qëndruar në krye të këtij institucioni për 8 vite. Rukiqi në garën për të parin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK