http://kariera.mk

Basha tregon pse loboi në Washington për Shqipërinë

para 7 muajve - Portalb

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Washington, ku të enjten mori pjesë në një konferencë të organizuar nga Instituti “Hudson”, lidhur me marrëdhëniet transatlantike. Në një intervistë...

Basha tregon pse loboi në Washington për Shqipërinë

para 7 muajve - Koha.net

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Washington, ku të enjten mori pjesë në një konferencë të organizuar nga Instituti "Hudson", lidhur me marrëdhëniet transatlantike. Në një intervistë...

Lulzim Basha ka të drejtë të hesht…

para 7 muajve - Gazeta Tema

Mero Baze Ka tri pyetje që Lulzim Basha nuk ju përgjigjet dot. E para është pse ka paguar për llogari të tij 500 mijë dollarë, një kompani ruse në SHBA, e dyta pse dekonspiroi aksionin për kapjen e Toyota...

“Sot “Zëri i Amerikës” e çmontoi publikisht gënjeshtarin Lulzim Basha për gënjeshtrat e lobingut me paratë ruse për PD”

para 7 muajve - Lexo

Në intervistën e dhënë për “Zërin e Amerikës” kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pranoi më në fund kontratat me kompanitë lobuese gjatë fushatës së vitit 2017. I pyetur nga gazetari disa herë për...

“Askush nuk ka memorje të mjaftueshme për të qenë një gënjeshtar i suksesshëm”

para 7 muajve - Java News

Duke iu referuar inntervistës te ‘Zëri i Amerikës’, Taulant Balla ka sulmuar kreun e Partisë Demokratike mbrëmjen e së enjtes. Përmes një postimi në Facebook, numri dy i PS i ka dedikuar Lulzim Bashës...

Basha tregon pse loboi në Washington për Shqipërinë

para 7 muajve - Sovrani

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Washington, ku të enjten mori pjesë në një konferencë të organizuar nga Instituti “Hudson”, lidhur me marrëdhëniet transatlantike. Në një intervistë...

PD me kontratë të re lobimi në SHBA, Basha: Kemi kërkuar ndihmën e një kompanie, ja qëllimi

para 7 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Uashington, ku të enjten mori pjesë në një konferencë të organizuar nga Instituti “Hudson”, lidhur me marrëdhëniet transatlantike. Në një intervistë...

Basha: Kalendari i reformës në drejtësi në pikëpyetje

para 7 muajve - Mapo

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Uashington, ku të enjten mori pjesë në një konferencë të organizuar nga Instituti “Hudson”, lidhur me marrëdhëniet transatlantike. Në një intervistë...

Basha jep "llogari" në Uashington për kontratat e lobimit

para 7 muajve - Albeu

Kreu i PD, Lulzim Basha gjendet në Uashington ku ka dhënë një intervistë për VOA. Ndër të tjera ai është pyetur edhe për kontratën e lobimit me disa kompani amerikane. Zëri i Amerikës: Një kontratë e mëparshme...

Basha sqaron kontratat e lobimit

para 7 muajve - Vizion Plus

Lulzim Basha mohoi akuzat e bëra për financime të dyshimta të kontratave të lobimit të PD në SHBA. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ai tha se çdo dokument është bërë publik e për çdo dyshim tjetër...

Kontratë e re lobimi, Basha: Strategji për çmontimin e shtetit kriminal

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Muajin e kaluar Partia Demokratike nënshkroi një marrëveshje të re lobimi me një firmë amerikane për një shumë prej 40 mijë dollarësh. I pyetur ga VOA se për çfarë i duhet partisë së tij lobimi në Uashington,...

INTERVISTA/ Zëri i Amerikës bën për “ujë të ftohtë” Bashën: Për çfarë ke nevojë të lobosh qindra mijëra dollarë kur marrëdhëniet SHBA-Shqipëri janë të shkëlqyera?

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Uashington, ku të enjten mori pjesë në një konferencë të organizuar nga Instituti “Hudson”, lidhur me marrëdhëniet transatlantike. Në një intervistë...

Basha: Kalendari i reformës në drejtësi, në pikëpyetje

para 7 muajve - NOA

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Uashington, ku të enjten mori pjesë në një konferencë të organizuar nga Instituti "Hudson", lidhur me marrëdhëniet transatlantike. Në një intervistë...

"3.4 mln euro të Toyota Yaris", Basha zbulon pse e informojnë vendet partnere

para 7 muajve - Sot News

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një intervistë për Zërin e Amerikës pyetet se kush ia dha informacionet se në Shqipëri do të mbërrinin miliona euro me Toyota Yaris. Ashtu sikurse e ka thënë...

Kush i tregoi Bashës për milionat e gjetura në Toyota? Flet për herë të parë kreu i PD

para 7 muajve - Gazeta Express

Dy ditë para se të ndodhte operacioni për kapjen e 3.4 milionë eurove që u gjetën në dy makina Toyota Yaris në Durrës, Lulzim Basha në parlament do të paralajmëronte pikërisht hyrjen në territorin e Shqipërisë,...

Basha për VOA zbulon arsyet dhe qëllimin e kontratës së re të lobimit

para 7 muajve - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Uashington, ku të enjten mori pjesë në një konferencë të organizuar nga Instituti "Hudson", lidhur me marrëdhëniet transatlantike. Në një intervistë...

Lulzim Basha ka të drejtë të heshtë…

para 7 muajve - Lexo

Nga Mero Baze Ka tri pyetje që Lulzim Basha nuk ju përgjigjet dot. E para është pse ka paguar për llogari të tij 500 mijë dollarë, një kompani ruse në SHBA, e dyta pse dekonspiroi aksionin për kapjen e...

Lulzim Basha ka të drejtë të heshtë…

para 7 muajve - Java News

Nga Mero Baze Ka tri pyetje që Lulzim Basha nuk ju përgjigjet dot. E para është pse ka paguar për llogari të tij 500 mijë dollarë, një kompani ruse në SHBA, e dyta pse dekonspiroi aksionin për kapjen e...

Për çfarë po bëhet gati PD? Basha flet për kontratën lobuese “anti krim” në SHBA

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur për herë të parë në lidhje me kontratën e re lobuese që selia blu ka nënshkruar me një kompani në SHBA. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Lulzim...

Basha: Kalendari i reformës në drejtësi është në pikëpyetje

para 7 muajve - Illyria

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Uashington, ku të enjten mori pjesë në një konferencë të organizuar nga Instituti “Hudson”, lidhur me marrëdhëniet transatlantike. Në një intervistë...

Basha te ‘Zëri i Amerikës’: Milionat e lobimit, për të ekspozuar problemet e Shqipërisë

para 7 muajve - Java News

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Uashington, ku të enjten mori pjesë në një konferencë të organizuar nga Instituti “Hudson”, lidhur me marrëdhëniet transatlantike. Në një intervistë...

MOS U FSHIH LULËZIM!

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Nga: Taulant BALLA Lulzim Basha të mos fshihet! Të sqarojë publikun për financimin rus, tashmë zyrtarisht nën hetim amerikan Prej disa muajsh tashmë janë bërë publike nga mediat më prestigjioze amerikane...

Basha zbërthen “Toyota-n” në VOA: ja kush më informoi për ngarkesën me euro dhe pse

para 7 muajve - Te Sheshi

Në një intervistë të gjatë për Zërin e Amerikës, kreu demokrat Basha, foli ndër të tjera edhe për çështjen “Toyota”, duke pretenduar se agjenci nga jashtë po bashkëpunojnë me opozitën pasi e shohin atë...

Basha: Partnerët e shohin PD si një instrument presioni për të luftuar krimin …

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags basha krimi voa intervista Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Uashington, ku të enjten mori pjesë në një konferencë të organizuar nga Instituti “Hudson”, lidhur me marrëdhëniet...

Balla: Financimi rus zyrtarisht nën hetim amerikan, Basha të japë sqarime

para 7 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Taulant Balla kërkoi sot nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha që të mos fshihet, por të sqarojë publikun për financimin rus, tashmë...

Taulant Balla: Financimi rus i PD zyrtarisht nën hetim amerikan, Basha të mos fshihet por të japë sqarime

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Taulant Ballai bëri thirrje  sot kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha që të mos fshihet, por të sqarojë publikun për financimin rus, tashmë zyrtarisht...

Balla: Kontrata lobiste e PD nën hetim amerikan, a ka lidhje me vizitën e Bashës në Washington?

para 7 muajve - Mapo

Kryetari i grupit parlamentar i PS-së, Taulant Balla shkruan në Facebook se kontrata e PD-së me lobistin Nick Muzin është zyrtarisht nën hetim amerikan. Balla ngre pyetjen: “A është rastësi fakti që dje...

Balla publikon dokumentin dhe hedh dyshime të forta për vizitën e Bashës në Washington

para 7 muajve - Sot News

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla thotë se kryetari I PD-së Lulzim Basha nuk duhet të fshihet por duhet të sqarojë financimin rus, tashmë zyrtarisht nën hetim nga amerikanët. Përmes një...

Lobimi i PD/ Balla: Lulzim mos u fshih, sqaro publikun për financimin rus

para 7 muajve - Lexo

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ka kërkuar kryetrit të PD-së, Lulzim Basha të mos fshihet, por të dalë të sqarojë publikun për financimin rus në SHBA. Nëpërmjet një...

“Lulzim Basha, zyrtarisht nën hetim nga SHBA për financimin rus të PD”

para 7 muajve - Java News

Deputeti socialist, Taulant Balla ka deklaruar se Lulzim Basha është zyrtarisht nën hetim nga SHBA, pas skandalit të financimit rus të PD. Përmes një postimi në Facebook, Tauant Balla shkruan se lideri...

Media Amerikane kryqëzon Bashën: Lidhjet e transaksionet e dyshimta me Nick Muzin dhe akuzat e rreme mbi gazetarët e huaj

para 7 muajve - Gazeta Tema

“Muzin Capitol Partners nënshkroi kontrata lobimi vitin e kaluar, duke marrë deri në 125.000 mijë dollarë në muaj, për të lobuar në emër të Partisë Demokratike të Shqipërisë. Lidhjet e partnerëve të Muzin...

Departamenti Amerikan i Drejtësisë hetim lobimit 150 mijë USD të PD

para 7 muajve - Sot News

Kontrata e lobimit e Prtisë Demokratike afro një vit më parë, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës përmes kompanisë së Muzin Capitol Partners, është vënë nën hetim. Departamenti Amerikan i Drejtësisë, përgjegjës...

Media amerikane: Si na sulmoi PD pasi gjurmuam 125 mijë dollarët e lobimit

para 7 muajve - Java News

“Muzin Capitol Partners nënshkroi kontrata lobimi vitin e kaluar, duke marrë deri në 125.000 mijë dollarë në muaj, për të lobuar në emër të Partisë Demokratike të Shqipërisë. Lidhjet e partnerëve të Muzin...

Media Amerikane kryqëzon Lulzim Bashën: Lidhjet e transaksionet e dyshimta me Nick Muzin dhe akuzat e rreme mbi gazetarët e huaj

para 7 muajve - Lexo

“Muzin Capitol Partners nënshkroi kontrata lobimi vitin e kaluar, duke marrë deri në 125.000 mijë dollarë në muaj, për të lobuar në emër të Partisë Demokratike të Shqipërisë. Lidhjet e partnerëve të Muzin...

Departamenti Amerikan i Drejtësisë hetim lobimit 150 mijë USD të PD

para 7 muajve - Lexo

Lobimi Partisë Demokratike një vit më parë, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës përmes kompanisë Muzin Capitol Partners, po hetohet nga Departamenti Amerikan i Drejtësisë, përgjegjës për kompanitë e lobimit....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK