http://kariera.mk

Turqi, burg të përjetshëm për 84 të akuzuar

para 7 muajve - Portalb

Gjithsej 84 të akuzuar u dënuan me dënime të shumëfishta të përjetshme me burg në kuadër të një prej procedurave kryesore gjyqësore për tentimin e grusht shtetit për çka u fajësua organizata FETO më 15...

Jepet dënimi maramendës në Turqi, ja sa persona u dënuan me burg të përjetshëm

para 7 muajve - InfoShqip

Gjithsej 84 të akuzuar u dënuan me dënime të shumëfishta të përjetshme me burg në kuadër të një prej procedurave kryesore gjyqësore për tentimin e grusht shtetit që e kreu organizata terroriste FETO më...

Në Kosovë do të përkujtohet përvjetori i dytë i tentativës për grusht shteti në Turqi

para 7 muajve - Gazeta e re

Më 15 Korrik në Turqi shënohet viti i dytë i tentativës të pasuksesshme për grusht shteti. Sipas autoriteteve turke, organizata terroriste FETO e predikuesit Fetullah Gjulen është përgjegjëse për puçin...

Turqi, burg të përjetshëm për 84 të akuzuar

para 7 muajve - MRT

Gjithsej 84 të akuzuar u dënuan me dënime të shumëfishta të përjetshme me burg.... Gjithsej 84 të akuzuar u dënuan me dënime të shumëfishta të përjetshme me burg në kuadër të një prej procedurave kryesore...

Pas Kosovës, shërbimet intelegjente Turke ekstradojnë dy anëtarë të lartë të FETO-s nga Azerbajxhani dhe Ukraina

para 7 muajve - InfoShqip

Agjencia turke e Inteligjencës, MIT, ka kapur dhe ka sjellë në Turqi dy terroristë të lartë të organizatës terroriste FETO në Azerbajxhan dhe Ukrainë, raporton Anadolu Agency (AA). Sipas të dhënave të...

Ekstradohen edhe dy gylenistë nga Azerbajxhani dhe Ukraina në Turqi

para 7 muajve - BalkanWeb

Agjencia Turke e Inteligjencës (MIT) solli në Turqi dy pjesëtarë të lartë të organizatës FETO, të cilën pushteti i Erdoganit e cilëson si terroriste. Ekstradimi ka ndodhur nga Azerbajxhani dhe Ukraina,...

Turqi, burg të përjetshëm për 84 të akuzuar për grusht shteti

para 7 muajve - Shenja

Gjithsej 84 të akuzuar u dënuan me dënime të shumëfishta të përjetshme me burg në kuadër të një prej procedurave kryesore gjyqësore për tentimin e grusht shtetit që e kreu organizata terroriste FETO më...

MIT ekstradoi dy terroristë të lartë të FETO-s nga Azerbajxhani dhe Ukraina

para 7 muajve - Lajmi.net

Sipas të dhënave të siguruara, dy pjesëtarët e FETO-s janë kapur pas një operacioni të inteligjencës turke Agjencia turke e Inteligjencës, MIT, ka kapur dhe ka sjellë në Turqi dy terroristë të lartë të...

E FUNDIT: Ekstradohen edhe dy gylenistë në Turqi

para 7 muajve - OraInfo

Agjencia Turke e Inteligjencës (MIT) solli në Turqi dy pjesëtarë të lartë të organizatës FETO, të cilën pushteti i Erdoganit e cilëson si terroriste. Ekstradimi ka ndodhur nga Azerbajxhani dhe Ukraina,...

Turqia dënon përjetë 72 të akuzuar të puçit

para 7 muajve - Sot News

72 të akuzuar për grushtin e shtetit të gati dy viteve më parë, mes të cilëve një kolonel dhe major i ushtrisë, u dënuan sot me burgim të përjetshëm nga një gjykatë turke, për "tentativë shkatërrimi të...

Erdogan nis mandatin duke dënuar 84 të akuzuar me burg të përjetshëm

para 7 muajve - Gazeta Express

Gjykata Penale e 25 e Stambollit sot shqiptoi aktvendimin për 133 të akuzuar në rastin “Ura e Dëshmorëve të 15 korrikut” që ka të bëjë me ndodhitë gjatë puçit në Urën e Bosforit Gjithsej 84 të akuzuar...

Ekstradohen edhe dy gylenistë ne Turqi

para 7 muajve - Gazeta Express

Agjencia Turke e Inteligjencës (MIT) solli në Turqi dy pjesëtarë të lartë të organizatës FETO të cilën pushteti i Erdoganit e cilëson si terroriste. Ekstradimi ka ndodhur nga Azerbajxhani dhe Ukraina,...

Turqi, burg të përjetshëm për 84 të akuzuar për grusht shteti

para 7 muajve - Lajmi.net

Gjykata Penale e 25 e Stambollit sot shqiptoi aktvendimin për 133 të akuzuar në rastin “Ura e Dëshmorëve të 15 korrikut” që ka të bëjë me ndodhitë gjatë puçit në Urën e Bosforit Gjithsej 84 të akuzuar...

Koment – 15 Korriku: Tentativa gjakatare e robotëve xhelatë

para 7 muajve - Gazeta e re

Analizë në kuadër të serialit radiofonik “Perspektiva Globale” nga prof. dr. Kudret Bülbül, dekan i Fakultetit të Shkencave Politike të Universitetit “Yildirim Beyazit”, në Ankara… Prof. dr. Kudret BÜLBÜL*...

Ekstradohen edhe dy gylenistë në Turqi

para 7 muajve - Bota Press

Agjencia Turke e Inteligjencës (MIT) solli në Turqi dy pjesëtarë të lartë të organizatës FETO, të cilën pushteti i Erdoganit e cilëson si terroriste.Ekstradimi ka ndodhur nga Azerbajxhani dhe Ukraina,...

Dënohen me burg të përjetshëm 84 të akuzuarit për grusht shteti në Turqi

para 7 muajve - InfoShqip

Gjithsej 84 të akuzuar u dënuan me dënime të shumëfishta të përjetshme me burg në kuadër të një prej procedurave kryesore gjyqësore për tentimin e grusht shtetit që e kreu organizata terroriste FETO më...

MIT ekstradoi dy terroristë të lartë të FETO-s nga Azerbajxhani dhe Ukraina

para 7 muajve - Gazeta e re

Sipas të dhënave të siguruara, dy pjesëtarët e FETO-s janë kapur pas një operacioni të inteligjencës turke. Agjencia turke e Inteligjencës, MIT, ka kapur dhe ka sjellë në Turqi dy terroristë të lartë të...

Turqi, burg të përjetshëm për 84 të akuzuar për grusht shteti

para 7 muajve - Tetova Sot

Gjithsej 84 të akuzuar u dënuan me dënime të shumëfishta të përjetshme me burg në kuadër të një prej procedurave kryesore gjyqësore për tentimin e grusht shtetit që e kreu organizata terroriste FETO më...

Ekstradohen edhe dy gylenistë

para 7 muajve - Insajderi

Agjencia Turke e Inteligjencës (MIT) solli në Turqi dy pjesëtarë të lartë të organizatës FETO të cilën pushteti i Erdoganit e cilëson  si terroriste. Ekstradimi ka ndodhur nga Azerbajxhani dhe Ukraina,...

Turqi, dënohen 72 puçistë për rastin “Ura e Dëshmorëve të 15 Korrikut”

para 7 muajve - Portalb

Gjykata turke sot shqiptoi dënime të shumëfishta të përjetshme me burg për 72 pjesëtarë të akuzuar të organizatës terroriste FETO, të cilët gjatë tentimit të grusht shtetit në vitin 2016 morën pjesë në...

Turqi, burg të përjetshëm për 84 të akuzuar për grusht shteti

para 7 muajve - Republika

Gjithsej 84 të akuzuar u dënuan me dënime të shumëfishta të përjetshme me burg në kuadër të një prej procedurave kryesore gjyqësore për tentimin e grusht shtetit që e kreu organizata terroriste FETO më...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK