http://kariera.mk

Moment i sikletshëm, Kryeministrja britanike ia zgjat dorën Trump i flet tjetërkujt

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryeministrja e Britanisë së Madhe Theresa May duket se nuk i ka zgjatur dorën presidentit amerikan Donald Trump në kuadër të samitit të NATO’s. Lideri amerikan shihet duke i zgjatur asaj dorën, por ajo...

Trump me akuza të forta kundër udhëheqësve të Britanisë së Madhe

para 7 muajve - OraInfo

Presidenti amerikan i cili po qëndron në Londër ka tronditur këtë vend me deklaratat kundër udhëheqësve. Në një intervistë për ‘The Sun’ e cila do të publikohet në numrin e nesërm të gazetës, Trump akuzon...

Donald Trump tronditë Britaninë e Madhe

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti amerikan i cili po qëndron në Londër ka tronditur këtë vend me deklaratat kundër udhëheqësve. Në një intervistë për ‘The Sun’ e cila do të publikohet në numrin e nesërm të gazetës, Trump akuzon...

Donald Trump takohet me Theresa May në Pallatin Blenhajm/Foto

para 7 muajve - Lajmi.net

Presidenti amerikan Donald Trump u prit në Pallatin Blenhajm nga kryeministrja britanike Theresa May, në ditën e tij të parë të vizitës në Mbretërinë e Bashkuar. Darka e “kollareve të zeza”, me 150 të...

Donald Trump, vizitë në Mbretërinë e Bashkuar

para 7 muajve - Vizion Plus

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump nisi vizitën e tij dy ditore në Mbretërinë e Bashkuar mes krizës politike që ka shkaktuar Brexit, emigrantët, përplasja e fortë diplomatike për tarifat amerikane dhe çështja...

Presidenti Trump në Londër

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti amerikan Donald Trump mbërriti sot në Londër, një qytet i përfshirë nga tensionet, paqartësitë e brendshme politike dhe protestat. Kjo është vizita e parë e Presidentit Trump në Britani që kur...

Donald Trump tronditë Britaninë e Madhe

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan i cili po qëndron në Londër ka tronditur këtë vend me deklaratat kundër udhëheqësve. Në një intervistë për ‘The Sun’ e cila do të publikohet në numrin e nesërm të gazetës, Trump akuzon...

Nën një klimë të tensionuar, Trump fillon vizitën në Britani

para 7 muajve - Alsat-M

Presidenti Donald Trump, mbërriti sot në Britani të Madhe ku e presin shumë manifestime, si dhe ka lënë gjurmën e tij duke kritikuar Theresa May në lidhje me Brexit. I pyetur në Bruksel në përfundim të...

Ja çfarë i kërkoi May, Presidentit amerikan pas Brexit…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags britani May trump Kryeministrja britanike, Theresa May citoi sot liderin britanik të Luftës së Dytë Botërore, Winston Churchill, ndërkohë që priste presidentin amerikan, Donald Trump në...

Vizita e parë zyrtare e presidentit amerikan në Britani të Madhe, pritet të takohet me kryeministren May dhe me mbretëreshën Elizabeth (Foto/Video)

para 7 muajve - Telegrafi

Donald dhe Melania Trump kanë arritur në Britani të Madhe për vizitën e parë zyrtare, e cila është përcjell edhe me protesta nga qytetarë të shumtë. Megjithatë, presidenti amerikan lidhur me masën e mbledhur,...

Plani Brexit i Theresa May, BE: Rrezik konflikti, po shkelni “vijën e kuqe”

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Kryenegociatori i BE-së për Brexit ka paralajmëruar me një mesazh të koduar konfliktin që do të pasojë publikimin e letrës së bardhë, ose planit të kryeministres Theresa May për daljen e Mbretërisë së...

Trump: Më vjen mirë që anglezët më protestojnë…

para 7 muajve - Gazeta e re

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka mbërritur në Britaninë e Madhe, duke thënë se është “gjë e mirë” që ka protesta gjatë vizitës së tij. Trump dhe bashkëshortja e tij Melania u ulën në Stansted me Air...

FOTOT: Blindohet Londra, vizita e Trump nën masa ekstreme sigurie

para 7 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i SHBA Donald Trump ka mbërritur në Britaninë e Madhe. Ai ka thënë se ndihet “mirë” dhe se britanikët e duan shumë pavarësisht se vendi është përfshirë nga protestat gjatë vizitës së tij. Trump...

Plani Brexit i Theresa May, BE: Rrezik konflikti, po shkelni “vijën e kuqe”

para 7 muajve - Gazeta e re

Kryenegociatori i BE-së për Brexit ka paralajmëruar me një mesazh të koduar konfliktin që do të pasojë publikimin e letrës së bardhë, ose planit të kryeministres Theresa May për daljen e Mbretërisë së...

Protesta në Londrën e blinduar. Trump: Anglezët më duan mua!

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka mbërritur në Britaninë e Madhe, duke thënë se është “gjë e mirë” që ka protesta gjatë vizitës së tij. Trump dhe bashkëshortja e tij Melania u ulën në Stansted me Air...

Trump mbërrin në Londër: Protestat? Britanikët më duan shumë

para 7 muajve - Mapo

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkelur tokën britanike në Londër me fjalët se ndihet “komod” me protestat e mundshme që do të zhvillohen gjatë vizitës së tij, duke shtuar se britanikët “e pëlqejnë...

BE do të analizojë planin e Britanisë për Brexit

para 7 muajve - Lajmi.net

Negociatori i Bashkimit Evropian për Brexit, Michel Barnier, ka thënë se BE-ja do të rishikojë planin e fundit të Qeverisë Britanike rreth çështjeve tregtare, para se ky shtet të largohet nga blloku, transmeton...

BE do të analizojë planin e Britanisë për Brexit

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Negociatori i Bashkimit Evropian për Brexit, Michel Barnier, ka thënë se BE-ja do të rishikojë planin e fundit të Qeverisë Britanike rreth çështjeve tregtare, para se ky shtet të largohet nga blloku, transmeton...

Trump në Britani, pritet ta takojë Mbretëreshën dhe Kryeministren

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti i SHBA Donald Trump i shoqëruar nga Zonja e parë Melania Trump, kanë arritur në Britani të Madhe. Gjatë kësaj vizite, ai do të takohet me Mbretëreshën Elizabeta dhe Kryeministren Britanike Theresa...

Presidenti Donald Trump arrin në Mbretërinë e Bashkuar

para 7 muajve - Klan Kosova

Ka arritur me një orë vonesë në Mbretërinë e Bashkuar, Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Trump po realizon vizitën e tij të parë në cilësinë e presidentit të SHBA-së që kur...

Trump nis vizitën në Britani

para 7 muajve - Lexo

Presidenti Donald Trump, mbërriti sot në Britani të Madhe ku e presin shumë manifestime, si dhe ka lënë gjurmën e tij duke kritikuar Theresa May në lidhje me Brexit. I pyetur në Bruksel në përfundim të...

Mes dyshimesh dhe kritikash, Trump nis vizitën në Britani të Madhe

para 7 muajve - Java News

Presidenti Donald Trump, mbërriti sot në Britani të Madhe ku e presin shumë manifestime, si dhe ka lënë gjurmën e tij duke kritikuar Theresa May në lidhje me Brexit. I pyetur në Bruksel në përfundim të...

Trump aspak i brengosur për protestat e paralajmëruara: Britanikëve i’u pëlqej

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump nuk është shfaqur aspak i brengosur për protestat e paralajmëruara në kohën kur ai do vizitojë Mbretërinë e Bashkuar. Ai ka thënë se ndihet...

Trump nis sot vizitën në Britani

para 7 muajve - MRT

Presidenti amerikan, Donald Trump, nis sot një vizitë dyditëshe në Mbretërinë e Bashkuar – të parën në këtë vend si kryetar shteti.... Britania e Madhe është në "trazira" dhe "varet nga njerëzit atje"...

Donald Trump nis sot vizitën në Britani, të parën në këtë vend si President

para 7 muajve - Zhurnal

Donald Trump nis sot vizitën në Britani, të parën në këtë vend si President "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se...

Londra paraqet detajet e marrëdhënieve tregtare post-Brexit me BE-në

para 7 muajve - Koha.net

Londër, 12 korrik – Kryeministrja britanike, Theresa May ende e ekspozuar nga një revoltë e brendshme e partisë së saj publikon sot detajet e propozimit të saj për marrëdhëniet tregtare post-Brexit me...

Trump kritikon Theresa May para vizitës në Londër: Brexit është Brexit, mos i mashtroni votuesit

para 7 muajve - Periskopi

Donald Trump ka kritikuar kryeministren e Britanisë së Bashkuar Theresa May në lidhje për planin Brexit vetëm disa orë para se ai të bëjë vizitën e tij të parë zyrtare në shtetin britanik. Presidenti amerikan...

Trump kritikon Theresa May para viztës në Londër: Brexit është Brexit, mos i mashtroni votuesit

para 7 muajve - Periskopi

Donald Trump ka kritikuar kryeministren e Britanisë së Bashkuar Theresa May në lidhje për planin Brexit vetëm disa orë para se ai të bëjë vizitën e tij të parë zyrtare në shtetin britanik. Presidenti amerikan...

Donald Trump nis sot vizitën në Britani, të parën në këtë vend si kryetar shteti

para 7 muajve - Medial

Presidenti amerikan, Donald Trump, nis sot një vizitë dyditëshe në Mbretërinë e Bashkuar – të parën në këtë vend si kryetar shteti. “Britania e Madhe është në “trazira” dhe “varet nga njerëzit atje” nëse...

Trump nis sot vizitën në Britani

para 7 muajve - Portalb

Presidenti amerikan, Donald Trump, nis sot një vizitë dyditëshe në Mbretërinë e Bashkuar – të parën në këtë vend si kryetar shteti. Britania e Madhe është në “trazira” dhe “varet nga njerëzit atje” nëse...

Donald Trump nis sot vizitën në Britani, të parën në këtë vend si kryetar shteti

para 7 muajve - BalkanWeb

BRITANI – Presidenti amerikan, Donald Trump, nis sot një vizitë dyditëshe në Mbretërinë e Bashkuar – të parën në këtë vend si kryetar shteti. “Britania e Madhe është në “trazira” dhe “varet nga njerëzit...

TRUMP NIS SOT VIZITËN NË BRITANI

para 7 muajve - TV21

Presidenti amerikan, Donald Trump, nis sot një vizitë dyditëshe në Mbretërinë e Bashkuar – të parën në këtë vend si kryetar shteti. Britania e Madhe është në “trazira” dhe “varet nga njerëzit atje” nëse...

Trump nis sot vizitën në Britani

para 7 muajve - RTV 21

Trump kishte shprehur simpati për Brexit-in Presidenti amerikan, Donald Trump, nis sot një vizitë dyditëshe në Mbretërinë e Bashkuar – të parën në këtë vend si kryetar shteti. Britania e Madhe është në...

Trump nis sot vizitën në Britani

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti amerikan, Donald Trump nis sot një vizitë dyditëshe në Mbretërinë e Bashkuar, të parën në këtë vend si kryetar shteti. Ai arrin në të njëjtën ditë kur Qeveria britanike publikon ‘Letrën e saj...

Trump nis sot vizitën në Britani

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti amerikan, Donald Trump, nis sot një vizitë dyditëshe në Mbretërinë e Bashkuar – të parën në këtë vend si kryetar shteti. Britania e Madhe është në "trazira" dhe "varet nga njerëzit atje" nëse...

Pas takimit të NATO-s, Trump nis sot vizitën në Britani

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan, Donald Trump, nis sot një vizitë dyditëshe në Mbretërinë e Bashkuar – të parën në këtë vend si kryetar shteti. Britania e Madhe është në “trazira” dhe “varet nga njerëzit atje” nëse...

Londra paraqet detajet e marrëdhënieve tregtare post-Brexit me BE-në

para 7 muajve - KosovaPress

Ekzekutivi britanik kërkon të ruajë lehtësirat e shkëmbimeve tregtare në sajë të krijimit të një sërë rregullash të përbashkëta që do t’i mundësojë sektorit të shërbimeve të distancohet nga rregullat europiane,...

Trump nis sot vizitën në Britani

para 7 muajve - Ekonomia Online

Presidenti amerikan, Donald Trump, nis sot një vizitë dyditëshe në Mbretërinë e Bashkuar – të parën në këtë vend si kryetar shteti. Britania e Madhe është në “trazira” dhe “varet nga njerëzit atje” nëse...

Basti i Theresa May mbi Brexit, mund të funksionojë

para 7 muajve - BalkanWeb

Nga: Clive Crook “Bloombergview” Plani i Theresa May, mbi marrëdhëniet e Britanisë me Bashkimin Europian pas Brexit, vjen të paktën 18 muaj me vonesë. Me vetëm disa muaj kohë për negociatave reale, përpara...

Basti i Theresa May mbi Brexit, mund të funksionojë

para 7 muajve - Bota.al

Nga Clive Crook “Bloombergview” Plani i Theresa May, mbi marrëdhëniet e Britanisë me Bashkimin Europian pas Brexit, vjen të paktën 18 muaj me vonesë. Me vetëm disa muaj kohë për negociatave reale, përpara...

Brexit-i, Merkel sajon aksiomën ngushëlluese për ikjen e Britanisë së Madhe nga BE

para 7 muajve - Te Sheshi

Brexit-i, goditja më e rëndë që ka marrë BE që prej themelimin si Union politiko – ekonomik, ka çuar kancelaren Merkel që të ofrojë një aksiomë ngushëlluese, si për atë që ka ndodhur e si për atë që mund...

Britania pret që Trump t’i ndryshojë pikëpamjet për të

para 8 muajve - Ina

Zëdhënësi i kryeministres britanike, Theresa May ka thënë të martën se shpreson që presidenti amerikan, Donald Trump do të ketë pikëpamje pozitive për Britaninë, pas vizitës së këtij të fundit që pritet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK