http://kariera.mk

Deklarata tronditëse e zhytësve në Tajlandë: Fëmijët i droguam para se t’i shpëtonim nga shpella

para 7 muajve - Standard

Nxjerrja e 12 djemve nga shpella ku kishin ngelur në Tajlandë mbajti gjithë frymën e botës pezull. Ata duhet të kalonin përmes tuneleve të errëta e të ngushta dhe në disa vende edhe duhet të notonin. Por...

Djemve të nxjerrë nga shpella u ofrohet nënshtetësia

para 7 muajve - Gazeta Express

Tajlanda po e konsideron t’i jap nënshtetësinë trajnerit dhe tre djemve, të cilët u nxorën në mënyrë dramatike nga shpella në Veri të Tajlandës ku ishin ngujuar për 18 ditë. Trajneri dhe tre djemtë nga...

Në gjumë dhe të pandërgjegjshëm, si u shpëtuan fëmijët nga shpella në Tajlandë

para 7 muajve - NOA

Ngjarja e rëndë e ndodhur para disa ditëve, ku 12 futbollistë të vegjël bashkë me trajnerin, mbetën të bllokuar për dy javë në një shpellë në Tajlandë, duket se përfundoi me sukses. Aksioni i shpëtimit,...

Shpëtimi nga shpella e Tajlandës, roli deçiziv që luajti jetimi 14-vjeçar që dinte 5 gjuhë të huaja

para 7 muajve - BalkanWeb

Një djalë i lindur në Mianmar i cili u shpëtua në mënyrë dramatike nga shpella në Tajlandë sëbashku me shokët e tij të skuadrës së futbollit këtë javë, është cilësuar si hero për rolin e tij kyç në operacion....

Fëmija poliglot i braktisur nga prindërit shpëtimtar në shpellën e Tajlandës

para 7 muajve - Koha.net

Heroi 14 vjeçar i braktisur nga prindërit e që tani flet 5 gjuhë ka luajtur rol kyç për shpëtimin e të ngujuarve në Tailandë. Një djalë i lindur në Myanmar i shpëtuar nga ‘kafazi Thai’ së bashku me shokët...

Pamjet e para nga spitali të fëmijëve. Zyrtari: U droguan gjatë zhytjes

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags drogim femijet tajlandeze zhytje Nga spitali ku po trajtohen vijnë pamjet e para të 12 djemve tajlandezë dhe trajnerit të tyre, pasi u shpëtuan nga një shpellë e përmbytur. Djemtë shfaqen...

Dalin pamjet e para nga spitali të 11 fëmijëve në Tajlandë

para 7 muajve - Medial

Nga spitali ku po trajtohen vijnë pamjet e para të 12 djemve tajlandezë dhe trajnerit të tyre, pasi u shpëtuan nga një shpellë e përmbytur. Djemtë shfaqen me maska spitalore mbi fytyrë, por duken në gjendje...

Dalin pamjet e para nga spitali të 11 fëmijëve në Tajlandë

para 7 muajve - Standard

Nga spitali ku po trajtohen vijnë pamjet e para të 12 djemve tajlandezë dhe trajnerit të tyre, pasi u shpëtuan nga një shpellë e përmbytur. Djemtë shfaqen me maska spitalore mbi fytyrë, por duken në gjendje...

Pamjet e para nga spitali të fëmijëve. Zyrtari: U droguan gjatë zhytjes

para 7 muajve - MRT

Nga spitali ku po trajtohen vijnë pamjet e para të 12 djemve tajlandezë dhe trajnerit të tyre, pasi u shpëtuan nga një shpellë e përmbytur.... Djemtë shfaqen me maska spitalore mbi fytyrë, por duken në...

Pamjet e para në spital të djemve të shpëtuar nga shpella në Tajlandë

para 7 muajve - Kallxo

Kanë dale pamjet e para nga spitali ku 12 djem dhe trajneri i tyre po trajtohen pas shpëtimit të tyre dramatik nga një shpellë e përmbytur në Tajlandë, raporton BBC . Disa djem mund të shihen me maska...

Djemtë Tajlandez shpwtojnë nga shpella, por peripecitë nuk kanë fund nw spital…

para 7 muajve - Mapo

Pamjet e para janë shfaqur nga spitali ku 12 djemtë dhe tjrajneri i tyre po trajtohen pas shpëtimit dhe ngjarjes së tyre dramatike në shpellën e përmbytur. Disa prej djemve shikohen të shtruar në spital...

“Djemtë e shpellës” u droguan gjatë zhytjes. Dalin pamjet nga spitali

para 7 muajve - Gazeta Shqip

U deshën thuajse tre ditë që të 12-të djemtë e ngecur në shpellën Tham Luang, të nxirreshin shëndoshë e mirë prej andej në një operacion të zhytësve ekspertë tajlandezë dhe atyre të huaj. Dhe teksa operacioni...

Pa shtetësi dhe në skamje, jeta e vështirë e djemve të shpëtuar nga shpella në Tajlandë

para 7 muajve - BalkanWeb

NGA AURORA GOLEMI TAJLANDË- Për Adul Sam, 14 vjeç rreziku nuk është diçka e panjohur. Kur ishte 6 vjeç, ai u largua me familjen nga Mianmari që njihet për luftën guerrile, kultivim opiumi dhe trafikim...

“Futbollistët e vegjël u droguan rëndë”, dalin detaje nga shpëtimi i 13 tajlandezëve

para 7 muajve - Java News

Nga spitali ku po trajtohen vijnë pamjet e para të 12 djemve tajlandezë dhe trajnerit të tyre, pasi u shpëtuan nga një shpellë e përmbytur. Djemtë shfaqen me maska spitalore mbi fytyrë, por duken në gjendje...

Fëmijët e ngujuar në shpellë u droguan gjatë zhytjes /FOTO

para 7 muajve - Lajmi.net

Nga spitali ku po trajtohen vijnë pamjet e para të 12 djemve tajlandezë dhe trajnerit të tyre, pasi u shpëtuan nga një shpellë e përmbytur. Djemtë shfaqen me maska spitalore mbi fytyrë, por duken në gjendje...

“Ia dolëm”, dalin pamjet e para në spital të fëmijëve që u shpëtuan nga shpella në Tajlandë

para 7 muajve - BalkanWeb

Kanë dalë fotografitë e para nga spitali ku djemtë e përmbytur në Tajlandë, pas shpëtimit të tyre dramatik nga një shpellë e përmbytur. Në imazhe duken disa djem me maska në fytyrë dhe me veshje spitalitore...

Ja si duken djemtë pasi u nxorën nga shpella

para 7 muajve - OraInfo

Janë publikuar fotot e para nga spitali ku po qëndrojnë djemtë tajlandezë pas shpëtimit dramatik që përfundoi gjatë ditës së djeshme. Fotot u paraqitën bashkë me detaje tjera të një përpjekjeje enorme...

Kështu duken djemtë pasi u nxorën nga shpella

para 7 muajve - Lajmi.net

Janë publikuar fotot e para nga spitali ku po qëndrojnë djemtë tajlandezë pas shpëtimit dramatik që përfundoi gjatë ditës së djeshme. Fotot u paraqitën bashkë me detaje tjera të një përpjekjeje enorme...

Kështu duken djemtë pasi u nxorën nga shpella

para 7 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar fotot e para nga spitali ku po qëndrojnë djemtë tajlandezë pas shpëtimit dramatik që përfundoi gjatë ditës së djeshme. Fotot u paraqitën bashkë me detaje tjera të një përpjekjeje enorme...

VIDEO/ Pse shpëtimi i “djemve të shpellës” ishte operacion i jashtëzakonshëm

para 7 muajve - Java News

Bllokimi i 12 djemve futbollistëve të vegjël dhe trajnerit të tyre në shpellën “Tham Luang” tërhoqi vëmendjen e botës. Reshjet intensive të shiut bënë që të rritej niveli i ujit. Për ditë të tëra nuk kishte...

Fëmijët u nxoren nga shpella, a ishte e vertetë deklarata e zhytësit për drogën?

para 7 muajve - Politiko

Mënyra më e lehtë për të nxjerrë ekipin e futbollit të bllokuar në shpellën e Tailandës është t’i drogojmë ata, kishte habitur një zhytës shpëtimi. Jani Santala, një zhytës finlandez që ishte pjesë e ekipeve...

“Fëmijët u droguan” – zhytësi që i shpëtoi zbulon arsyen

para 7 muajve - Insajderi

Nga spitali ku po trajtohen vijnë pamjet e para të 12 djemve tajlandezë dhe trajnerit të tyre, pasi u shpëtuan nga një shpellë e përmbytur. Djemtë shfaqen me maska spitalore mbi fytyrë, por duken në gjendje...

Pamjet e para nga spitali të fëmijëve

para 7 muajve - KosovaPress

Djemtë shfaqen me maska spitalore mbi fytyrë, por duken në gjendje të mirë shëndetësore dhe ia bëjnë kameras me dorë, por edhe familjeve të tyre, me të cilët nuk janë përqafuar ende, por shihen përmes...

Njihuni me shpëtimtarët e shpellave

para 7 muajve - Mapo

Heronjtë, që punuan për të shpëtuar grupin e ngecur në shpellën tajlandeze, ishin një grup zhytësish ndërkombëtarë, që bashkëpunuan me ‘Navy Seals’ të Tajlandës. BBC Dymbëdhjetë djemtë dhe trajneri i tyre...

Kështu duken djemtë pasi u nxorën nga shpella

para 7 muajve - Sovrani

Janë publikuar fotot e para nga spitali ku po qëndrojnë djemtë tajlandezë pas shpëtimit dramatik që përfundoi gjatë ditës së djeshme. Fotot u paraqitën bashkë me detaje tjera të një përpjekjeje enorme...

Shpëtimi i djemve nga shpella, shefi i marinsave: Kishim pak shpresa, por ia dolëm

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Pas shpëtimit të 12 djemve dhe trajnerit të tyre nga shpella, shefi i marinsave tajlandez deklaroi se nxjerrja e tyre është një ëndërr e bërë realitet. Sipas tij, shpresat që djemtë të dilnin gjallë ishin...

Kështu duken djemtë pasi u nxorën nga shpella

para 7 muajve - Insajderi

Janë publikuar fotot e para nga spitali ku po qëndrojnë djemtë tajlandezë pas shpëtimit dramatik që përfundoi gjatë ditës së djeshme. Fotot u paraqitën bashkë me detaje tjera të një përpjekjeje enorme...

Admirali tajlandez: Pak shpresa kishim se djemtë do të ishin gjallë, por nuk u dorëzuam

para 7 muajve - Lajmi.net

“Ëndrra është bërë realitet”, kështu u shpreh shefi i marinsave tajlandezë, pas shpëtimit të suksesshëm të 12 djemve dhe trajnerit të tyre nga shpella Tham Luang. “Ne kishim pak shpresa se ata mund të...

Publikohen pamjet e para të djemve të shpëtuar nga shpella

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Janë publikuar fotot e para nga spitali ku po qëndrojnë djemtë tajlandezë pas shpëtimit dramatik që përfundoi gjatë ditës së djeshme. Fotot u paraqitën bashkë me detaje tjera të një përpjekjeje enorme...

“Djemtë e shpellës” ia dolën, shefi i marinsave: Ëndrra u bë realitet

para 7 muajve - Portalb

“Ëndrra është bërë realitet”, kështu u shpreh shefi i marinsave tajlandezë, pas shpëtimit të suksesshëm të 12 djemve dhe trajnerit të tyre nga shpella Tham Luang. “Ne kishim pak shpresa se ata mund të...

Dalin fotografitë e para të djemve të shpëtuar nga shpella

para 7 muajve - Periskopi

Kanë dalur fotografitë e para nga spitali ku po qëndrojnë djemtë tajlandezë pas shpëtimit dramatik që përfundoi gjatë ditës së djeshme, bën të ditur BBC, përcjell Periskopi. Fotografitë u publikuan bashkë...

Admirali tajlandez: Pak shpresa kishim se djemtë do të ishin gjallë, por nuk u dorëzuam

para 7 muajve - Gazeta Express

“Ëndrra është bërë realitet”, kështu u shpreh shefi i marinsave tajlandezë, pas shpëtimit të suksesshëm të 12 djemve dhe trajnerit të tyre nga shpella Tham Luang. “Ne kishim pak shpresa se ata mund të...

Shpëtimi i “djemve të shpellës”, rrugëtimi i vështirë mes errësirës dhe ujit

para 7 muajve - NOA

Bllokimi i 12 djemve futbollistëve të vegjël dhe trajnerit të tyre në shpellën “Tham Luang” tërhoqi vëmendjen e botës. Reshjet intensive të shiut bënë që të rritej niveli i ujit. Për ditë të tëra nuk kishte...

‘Djemtë e shpellës’ ia dolën…

para 7 muajve - Mapo

“Ëndrra është bërë realitet”, kështu u shpreh shefi i marinsave tajlandezë, pas shpëtimit të suksesshëm të 12 djemve dhe trajnerit të tyre nga shpella Tham Luang, raporton TCH. Ne kishim pak shpresa se...

Heronjtë e Tajlandës: Kush janë zhytësit që shpëtuan ekipin e futbollistëve të vegjël

para 7 muajve - Gazeta Tema

Ekipi i shpëtimit që nxorri nga shpella pas dy javësh 12 fëmijë dhe trajnerin e tyre është një grup ndërkombëtar zhytësish që kanë bashkëpunuar me forca speciale tajlandeze. Futbollistët e vegjël u gjetën...

VIDEO/ Bota i falenderon, ja 4 marinsat që qëndruan 18 ditë në shpellë me fëmijët

para 7 muajve - Ina

Pas 18 ditëve që kishin kaluar të ngujuar në shpellë, marina tajlandeze me pjesëtarët profesionistë, zhytësit dhe ekipet vullnetare të shpëtimit nga vendet e ndryshme të botës, kanë arritur t’i shpëtojnë...

Pamje të rralla nga Tajlanda: ja si po shpëtohen fëmijët e mbetur në shpellë

para 7 muajve - Gazeta e re

Një video me pamje unike është publikuar së fundmi ku tregohet se si zhytësit në Tajlandë po nxjerrin fëmijët e mbetur në shpellë. Në fakt, ajo që autoritetet i frikësoheshin, ka ndodhur. Gjatë natës ka...

E gjithë bota i duartroket, ja kush janë 4 marinsat që qëndruan 18 ditë në shpellë

para 8 muajve - BalkanWeb

Pas 18 ditëve që kishin kaluar të ngujuar në shpellë, marina tajlandeze me pjesëtarët profesionistë, zhytësit dhe ekipet vullnetare të shpëtimit nga vendet e ndryshme të botës, kanë arritur t’i shpëtojnë...

Bënë mrekullinë/ Heronjtë e Tajlandës: Kush janë zhytësit që shpëtuan ekipin e futbollistëve të vegjël

para 7 muajve - Lexo

Ekipi i shpëtimit që nxorri nga shpella pas dy javësh 12 fëmijë dhe trajnerin e tyre është një grup ndërkombëtar zhytësish që kanë bashkëpunuar me forca speciale tajlandeze. Futbollistët e vegjël u gjetën...

Kishim pak shpresa se djemtë do të ishin gjallë, por nuk u dorëzuam”

para 7 muajve - Insajderi

“Ëndrra është bërë realitet”, kështu u shpreh shefi i marinsave tajlandezë, pas shpëtimit të suksesshëm të 12 djemve dhe trajnerit të tyre nga shpella Tham Luang. “Ne kishim pak shpresa se ata mund të...

VIDEO/ Bota i falenderon, ja 4 marinsat që qëndruan 18 ditë në shpellë me fëmijët

para 7 muajve - Java News

Pas 18 ditëve që kishin kaluar të ngujuar në shpellë, marina tajlandeze me pjesëtarët profesionistë, zhytësit dhe ekipet vullnetare të shpëtimit nga vendet e ndryshme të botës, kanë arritur t’i shpëtojnë...

“Djemtë e shpellës” ia dolën, shefi i marinsave: Ëndrra u bë realitet

para 7 muajve - Gazeta Monitor

“Ëndrra është bërë realitet”, kështu u shpreh shefi i marinsave tajlandezë, pas shpëtimit të suksesshëm të 12 djemve dhe trajnerit të tyre nga shpella Tham Luang. “Ne kishim pak shpresa se ata mund të...

Tajlandë, sportistët dhe trajneri nxirren nga shpella

para 8 muajve - Fakultetet

Merr fund odiseja torturuese e 12 sportistëve të mitur dhe trajnerit të tyre, të cilët kishin mbetur të izoluar në një shpellë në Tajlandë, që prej datës 23 Qershor. Foto: Lajmi.net Operacioni i shpëtimit,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK