http://kariera.mk

Qytetarët Marshojnë Në Bulevard Kundër Shembjes Së Teatrit, Ja Mesazhi i Bashës

para 7 muajve - Medial

Qindra qytetarë i janë bashkuar thirrjes për një marshim në bulevardin Dvshmorët e Kombit kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Artisë e qytetarë u bashkuan në sheshin para Teatrit Kombëtar, për të vijuar...

“Ejani mblidhuni këtu- këtu”, protestë para Kryeministrisë për teatrin, thirrje Ramës: Tërhiqu!

para 7 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Artistët dhe shoqëria civile po zhvillojnë një marshim kundër shembjes se teatrit. Në protestë marrin pjesë edhe përfaqësues të PD-së. Protestuesit i kanë bërë thirrje kryeministrit Edi Ramës të...

Protestë para Kryeministrisë për teatrin: Rama Tërhiqu!

para 7 muajve - Vizion Plus

Gupimi i artistëve qëndrestarë kundër ligjit për shembjen e Teatrit kombëtar, të mbështetur nga aktivistë të shoqërisë civile dhe dhjetëra qytetarë, kanë nisur marshimin e tyre në drejtim të  Kryeministrisë...

Shembja e Teatrit Kombëtar, protestë para Kryeministrisë: Rama tërhiqu!

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Ashtu siç ishte paralajmëruar grupimi i artistëve qëndrestarë kundër ligjit për shembjen e Teatrit kombëtar, të mbështetur nga aktivistë të shoqërisë civile dhe dhjetëra qytetarë, kanë nisur protesta-marshimin...

Artistët protestojnë para Kryeministrisë për teatrin, thirrje Ramës:Tërhiqu…

para 7 muajve - Mapo

Artistët dhe shoqëria civile po zhvillojnë një marshim kundër shembjes se teatrit. Në protestë marrin pjesë edhe përfaqësues të PD-së. Protestuesit i kanë bërë thirrje kryeministrit Edi Ramës të tërhiqet...

​Protesta për Teatrin, qytetarët marshojnë drejt Presidencës: Mos e dekretoni ligjin!

para 7 muajve - Gazeta Express

Qytetarë, artistë e aktivistët kundër që qëndrojnë prej javësh kundër shembjes së Teatrit Kombëtar kanë marshuar këtë të enjte në drejtim të Presidencës, aty ku kanë bërë thirrje në adresë të Ilir Metës....

“Turp, jo me artin”/ Aktori mesazh Ramës: Zoti presor vizatimi tërhiqu!

para 7 muajve - Sot News

Ka nisur marshim protesta e aktorëve e qytetarëv drejt Kryeministrisë e Presidencën për të mbrojtur Teatrin kombëtar nga shembja. Qindra qyetetarë me pankarta në duar i kanë bërë thirrje kryeministrit...

Artistët e qytetarët nisin protestën kundër shembjes së Teatrit

para 7 muajve - Albeu

Protesta kundër shembjes së Teatrit ka nisur fuqishëm këtë pasdite . Qytetarët dhe artistët janë mbledhur këtë pasdite në sheshin para Teatrit Kombëtar dhe kanë nisur marshimin drejt godinës së Presidencës....

“Pa Teatër s’ka Europë”/ Nis marshimi për Teatrin Kombëtar, ‘Zëri i Amerikës’ e transmeton live

para 7 muajve - Sot News

Ashtu sikurse ishte lajmëruar, artistë dhe qytetarë të shumtë kanë nisur marshimin e përgjatë bulevardit ‘Dëshmorët e Kombit’ për të kundërshtuar vendimin që parashikon shembjen e godinës së teatrit Kombëtar....

Protestë para Kryeministrisë për teatrin, thirrje Ramës: Tërhiqu!

para 7 muajve - Sot News

Artistët dhe shoqëria civile po zhvillojnë një marshim kundër shembjes se teatrit. Në protestë marrin pjesë edhe përfaqësues të PD-së. Protestuesit i kanë bërë thirrje kryeministrit Edi Ramës të tërhiqet...

Prishja e Teatrit Kombëtar/ Kryetari i PD i bën apel Metës: Mos e dekreto ligjin

para 7 muajve - Standard

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, gjatë vizitës së tij në Shtete e Bashkuara ka dhënë një intervistë për Zërin e Amerikës, ku është ndalur tek çështja e teatrit Kombëtar. Basha ka deklaruar se Rama po...

“Pa teatër s’ka Evropë” Qytetarët marshojnë në Tiranë kundër qeverisë Rama

para 7 muajve - Gazeta Express

Qytetarët dhe artistët kanë vendosur që këtë të enjte të marshojnë në bulevardin kryesor të Tiranë në shenjë kundërshtimi ndaj ligjit që qeveria Rama miratoi në lidhje me prishjen e Teatrit Kombëtar si...

Debati për Teatrin Kombëtar/ Basha thirrje Metës nga SHBA: Mos e dekreto ligjin!

para 7 muajve - Sot News

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara ka dhënë një intervistë për Zërin e Amerikës, ku është ndalur tek çështja e Teatrit Kombëtar. Basha ka deklaruar se Rama po...

Basha: Rama e ka hallin tek 6 kullat, Meta nuk duhet të dekretojë ligjin për Teatrin

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryetari i opozitës Lulzim Basha në një intervistë për Zërin e Amerikës ka deklaruar se opozita i ka bërë thirrje Presidentit të Republikës Ilir Meta që të mos dekretojë ligjin e votuar tashmë për territorin...

Basha: Rama e ka hallin tek 6 kullat, Meta nuk duhet të dekretojë ligjin për Teatrin

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryetari i opozitës Lulzim Basha në një intervistë për Zërin e Amerikës ka deklaruar se opozita i ka bërë thirrje Presidentit të Republikës Ilir Meta që të mos dekretojë ligjin e votuar tashmë për territorin...

FOTO nga droni / Dështon protesta kundër Teatrit të Ri

para 7 muajve - Java News

Pjesëmarrja në marshimin në Bulevard kundër ndërtimit të Teatrit të ri Kombëtar, organizuar nga Partia Demokratike dhe një grup protestuesish raportohet të ketë qenë e ulët. Mësohet se pjesëmarrës kanë...

FOTOLAJM/ Tirana braktis kundërshtarët e Teatrit pas botimit të skandaleve, pak njerëz në protestë

para 7 muajve - Lexo

Pjesëmarrja në ecjen në Bulevard kundër ndërtimit të Teatrit të ri Kombëtar, organizuar nga Partia Demokratike dhe grupi i protestuesve ‘kronikë’, që dalin kundër çdo projekti të ri në Tiranë, është shumë...

FOTO / Protesta kundër Teatrit të Ri e parë nga ajri

para 7 muajve - Java News

Pjesëmarrja në marshimin në Bulevard kundër ndërtimit të Teatrit të ri Kombëtar, organizuar nga Partia Demokratike dhe një grup protestuesish raportohet të ketë qenë e ulët. Mësohet se pjesëmarrës kanë...

“Pa teatër s’ka Evropë” Dhjetëra protestues marshojnë në Tiranë

para 7 muajve - Java News

Qytetarë dhe artistë kanë vendosur që këtë të enjte të marshojnë në bulevardin kryesor të Tiranë në shenjë kundërshtimi ndaj ligjit që qeveria Rama miratoi në lidhje me prishjen e Teatrit Kombëtar. Nisma...

VIDEO/ Qytetarët marshojnë në bulevard kundër shembjes së Teatrit, ja mesazhi i Bashës

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags artistet marshimi teatri Qindra qytetarë i janë bashkuar thirrjes për një marshim në bulevardin Dvshmorët e Kombit kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Artisë e qytetarë u bashkuan në sheshin...

Basha: Rama e ka hallin tek 6 kullat, Meta nuk duhet të dekretojë ligjin për Teatrin

para 7 muajve - Sovrani

Kryetari i opozitës Lulzim Basha në një intervistë për Zërin e Amerikës ka deklaruar se opozita i ka bërë thirrje Presidentit të Republikës Ilir Meta që të mos dekretojë ligjin e votuar tashmë për territorin...

Sot marshim proteste në mbrojtje të Teatrit/ Ja çfarë i kërkohet Ramës dhe Metës…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags marshim protesta teatri Qytetarët nga i gjithë vendi janë thirrur sot përmes rrjeteve sociale, në një marshim-protestë në mbrojtje të Teatrit Kombëtar dhe pronës publike, për të mos lejuar...

Protesta përTeatrin/Çipi: Nuk është luftë për godinën, por për…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags artista Cipi teatri Artistët dhe aktorët kanë vijuar dhe sot protestën tek Teatri Kombëtar duke kundërshtuar ligjin për Teatrin. Sot në këtë protestë është rikthyer dhe regjisori Kastriot...

Artistët letër Brukselit, kundërshtojnë ligjin për Teatrin

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u dërgoi këtë martë një letër zyrtarëve evropianë Johannes Hahn, Federica Mogherini dhe Romana Vllahudin, ku kundërshtohet juridikisht projektligji i miratuar të enjten...

Artistët letër Brukselit, kundërshtojnë ligjin për Teatrin

para 7 muajve - Mapo

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u dërgoi këtë martë një letër zyrtarëve evropianë Johannes Hahn, Federica Mogherini dhe Romana Vllahudin, ku kundërshtohet juridikisht projektligji i miratuar të enjten...

Teatri, artistët i nisin letër Federica Mogherinit

para 7 muajve - Gazeta Express

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u dërgoi këtë martë një letër zyrtarëve evropianë Johannes Hahn, Federica Mogherini dhe Romana Vlahutin, ku kundërshtohet juridikisht projektligji i miratuar të enjten e...

Nesër nuk ka seancë plenare, qytetarët do protestojnë poshtë dritares së Ramës

para 7 muajve - Sot News

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, aktorë dhe me qindra qytetarë u mblodhën javën e kaluar përpara Parlamentit për të protestuar kundër projektligjit që i hap rrugë shkatërrimit të godinës së Teatrit Kombëtar....

“Teatri” në BE, artistët letër Mogherinit dhe Hahn

para 7 muajve - Java News

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u dërgoi këtë martë një letër zyrtarëve evropianë Johannes Hahn, Federica Mogherini dhe Romana Vlahutin, ku kundërshtohet juridikisht projektligji i miratuar të enjten e...

Qytetarët te “Koha për t’u zgjuar”: Teatri duhet të bëhet i ri, nuk ndërtohet vetëm për 5 artistë

para 7 muajve - Lexo

Në emisionin “Koha për t’u zgjuar”, qytetarë të ndryshëm kanë vijuar të shprehin mendimin e tyre se Tiranës dhe Shqipërisë i duhet një Teatër i ri Kombëtar. Ata janë shprehur te drejtuesi i emisionit,...

Qytetarët: Teatri duhet të bëhet i ri, nuk ndërtohet vetëm për 5 artistë

para 7 muajve - Java News

Në emisionin “Koha për t’u zgjuar”, qytetarë të ndryshëm kanë vijuar të shprehin mendimin e tyre se Tiranës dhe Shqipërisë i duhet një Teatër i ri Kombëtar. Ata janë shprehur te drejtuesi i emisionit,...

Neritan Liçaj: Beteja për Teatrin do bëhet ndërkombëtare

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Aleanca për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar përmes një deklarate për shtyp nga aktori Neritan Licaj e quan krim parlamentar votimin në masë nga kuvendi i Shqipërisë për shembjen e Teatrit Kombëtar. “Ne, kemi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK