http://kariera.mk

Samiti i NATO-s, Meta përshëndet ftesën për anëtarësimin e Maqedonisë

më 7.2018 - Klan Kosova

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka përshëndetur ftesën që NATO i ka drejtuar Maqedonisë për hyrjen e saj në Aleancën e Atlantikut të Veriut, si një katalizator i mëtejshëm i sigurisë në rajonin e Ballkanit...

Ftesa për në NATO, ëndërr e realizueshme

më 7.2018 - Zhurnal

Ftesa për në NATO, ëndërr e realizueshme Ftesa për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonoisë me NATO është një lajm i mirë jo vetëm për qytetarët e Maqedonisë por edhe për gjithë rajonin, vlersojnë...

Mickoski: Jam i sigurt që votuesit e LSDM-së nuk kanë votuar për kaosin që po ndodh

më 7.2018 - Telegrafi

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në emisionin “Jadi Burek” tha se i kupton të gjithë qytetarët që në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në vitin 2016, por edhe në zgjedhjet lokale të 2017-tës...

Mickoski: Rrëzimi i këtij pushteti nuk do të jetë i lehtë, as i shpejtë

më 7.2018 - Portalb

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në televizionin “Sonce” ka marrë pjesë në emisionin “Jadi Burek”, ku ka thënë se qëllimi kryesor i VMRO-DPMNE-së është që të rrëzohet kjo qeveri, njofton Portalb.mk...

Maqedonia merr zytrtarisht ftesën për NATO, Stoltenberg dhe Zaev firmosin dokumentin e aprovuar

më 7.2018 - Kallxo

Po e puth lapsin që e nënshkruan dokumentin e ftesës zyrtare të anëtarësimit të Maqedonisë në NATO. Kryeministri Zoran Zaev nuk arriti të fshehë emocionet në marrjen e dokumentit, të firmosur nga 29 liderët...

Maqedonia merr zytrtarisht ftesën për NATO, Stoltenberg dhe Zaev firmosin dokumentin e aprovuar

më 7.2018 - RTV 21

Po e puth lapsin që e nënshkruan dokumentin e ftesës zyrtare të anëtarësimit të Maqedonisë në NATO Kryeministri Zoran Zaev nuk arriti të fshehë emocionet në marrjen e dokumentit, të firmosur nga 29 liderët...

Meta: Përshëndes ftesën e NATO-s drejtuar Maqedonisë

më 7.2018 - Medial

Në një reagim në rrjetin social Twitter, presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka përshëndetur vendimet e Samitit të NATO-s, të mbajtur në Bruksel. Samiti, sipas asaj që shkruan Meta, përforcoi...

Meta: Përshëndes ftesën e NATO-s drejtuar Maqedonisë

më 7.2018 - Alsat-M

Në një reagim në rrjetin social Twitter, presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka përshëndetur vendimet e Samitit të NATO-s, të mbajtur në Bruksel. Samiti, sipas asaj që shkruan Meta, përforcoi...

Stoilkovski: Maqedonia i plotësoi kushtet për anëtarësim në NATO në vitin 2008

më 7.2018 - Zhurnal

Stoilkovski: Maqedonia i plotësoi kushtet për anëtarësim në NATO në vitin 2008 "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë...

Tirana zyrtare: E përshëndesim fitimin e ftesës për anëtarësim të Maqedonisë Veriore

më 7.2018 - Telegrafi

Kryetari i Shqipërisë, Ilir Meta i uroi Maqedonisë fitimin e ftesës për fillim të bisedimeve për anëtarësim në NATO. Më pastaj, Meta ftesën e vlerëson si katalizator i mëtutjeshëm për sigrui në rajon dhe...

Mickoski: Jam i sigurt që votuesit e LSDM-së nuk kanë votuar për kaosin që po ndodh

më 7.2018 - Tetova Sot

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në emisionin “Jadi Burek” tha se i kupton të gjithë qytetarët që në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në vitin 2016, por edhe në zgjedhjet lokale të 2017-tës...

Maqedonia mori ftesën për anëtarësim në NATO

më 7.2018 - Illyria

Bruksel, 12 korrik 2018 – Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, dhe Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev, e nënshkruan sot marrëveshjen për fillimin e procesit të anëtarësimit të Maqedonisë...

Të bashkuarit për Maqedoninë: Ftesa nga NATO-ja duhet të jetë nxitje për plotësimin e kushteve

më 7.2018 - Telegrafi

Partia Të Bashkuar për Maqedoninë e përshëndeti ftesën e NATO-s për Maqedoninë që të jetë anëtare e 30-të. “E përshëndesim vendimin, për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë,...

Ftesa në NATO, Zaev: Ky është një vendim historik

më 7.2018 - Vizion Plus

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, për ftesën në NATO ka thënë se po realizohet një ëndërr e qytetarëve të Maqedonisë dhe e gjithë atyre që kanë bërë përpjekje që vendi të jetë pjesë e aleancës. “Ne...

MAQEDONIA MERR ZYTRTARISHT FTESËN PËR NATO, STOLTENBERG DHE ZAEV FIRMOSIN DOKUMENTIN E APROVUAR

më 7.2018 - TV21

Po e puth lapsin që e nënshkruan dokumentin e ftesës zyrtare të anëtarësimit të Maqedonisë në NATO. Kryeministri Zoran Zaev nuk arriti të fshehë emocionet në marrjen e dokumentit, të firmosur nga 29 liderët...

NATO edhe zyrtarisht sot ftoi Maqedoninë që të bëhet anëtarja e 30-të

më 7.2018 - Iliria News

NATO edhe zyrtarisht ftoi Maqedoninë që të bëhet anëtarja e 30-të e Aleancës, por vetëm pas implementimit të marrëveshjes për emrin. Ftesa iu dorëzua kryeministrit Zoran Zaev nga ana e sekretarit të përgjithshëm...

Zaev e puth stilolapsin me të cilin u nënshkrua ftesa për në NATO

më 7.2018 - Ina

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot në mënyrë zyrtare i dorëzoi ftesën për anëtarësim kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev. Dorëzimin e ftesës ai e bëri gjatë ceremonisë solemne...

Meta: Përshëndes ftesën e NATO-s drejtuar Maqedonisë së Veriut!

më 7.2018 - Ina

Në një reagim në rrjetin social Twitter, presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka përshëndetur vendimet e Samitit të NATO-s, të mbajtur në Bruksel. Samiti, sipas asaj që shkruan Meta, përforcoi...

Meta: Përshëndes ftesën e NATO-s drejtuar Maqedonisë

më 7.2018 - Portalb

Në një reagim në rrjetin social Twitter, presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka përshëndetur vendimet e Samitit të NATO-s, të mbajtur në Bruksel, transmeton Top Channel. Samiti, sipas asaj...

PUSHTETI NË FESTË, OPOZITA E QUAN DËSHTIM, FTESA PËR NATO DO TË FESTOHET NË 15 QYTETE, VMRO PROTESTON

më 7.2018 - TV21

Me marrjen e ftesës edhe zyrtarisht për anëtarësim në NATO, kryeministri Zoran Zaev nga Brukseli u shpreh se nga sot Maqedonia ecën vetëm përpara. Ai paralajmëron se të shtunën do të kremtohet kjo ditë...

Meta: Përshëndes ftesën e NATO-s drejtuar Maqedonisë

më 7.2018 - Tetova Sot

Në një reagim në rrjetin social Twitter, presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka përshëndetur vendimet e Samitit të NATO-s, të mbajtur në Bruksel. Samiti, sipas asaj që shkruan Meta, përforcoi...

Zaev: Ballkani po u mban leksione vendeve perëndimore

më 7.2018 - Medial

Kryeministri Zoran Zaev pas dorëzimit të ftesës për në NATO deklaroi se është i bindur se qytetarët do ta pranojnë Marrëveshjen me Greqinë në referendum dhe se kjo Marrëveshje do t’i inkurajojë edhe fqinjët...

Presidenti i Shqipërisë i’a ndërron emrin Maqedonisë që tani

më 7.2018 - InfoShqip

Në një reagim në rrjetin social Twitter, presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka përshëndetur vendimet e Samitit të NATO-s, të mbajtur në Bruksel. Samiti, sipas asaj që shkruan Meta, përforcoi...

Stoltenberg: Maqedonia zyrtarisht merr ftesën e NATO-s. Zaev: Krenar dhe falënderues për vendimin e aleatëve

më 7.2018 - MRT

Pas vendimit të djeshëm të vendeve anëtare të NATO-s, sekretari i përgjithshëm i Aleancës, Jens Stoltenberg.... Pas vendimit të djeshëm të vendeve anëtare të NATO-s, sekretari i përgjithshëm i Aleancës,...

Ftesa për anëtarësimin në NATO, në duart e Maqedonisë

më 7.2018 - Alsat-M

Maqedonia zyrtarisht mori ftesën për anëtarësim në NATO. Ftesa tashmë është në duart e kryeministrit Zaev, të cilën e ka vlerësuar si historike por edhe si ftesë që garanton të ardhme më të mirë për qytetarët...

Presidenti shqiptar përshëndet ftesën e NATO-s për Maqedoninë

më 7.2018 - Gazeta Express

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta,përmes një postimi në rrjetin social Twitter, ka përshëndetur vendimet e Samitit të NATO-s, të mbajtur në Bruksel, transmeton Top Channel. Samiti, siç shkruan...

Historiku i anëtarësimit të Maqedonisë në NATO

më 7.2018 - Zhurnal

Historiku i anëtarësimit të Maqedonisë në NATO "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim,...

Maqedonia merr zyrtarisht ftesën për NATO, Zaev firmos dokumentin e aprovuar

më 7.2018 - Insajderi

Kryeministri Zoran Zaev nuk arriti të fshehë emocionet në marrjen e dokumentit, të firmosur nga 29 liderët e shteteve anëtare të Aleancës Veri-Atlantike. Sekretari gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg tha...

Maqedonia merr zyrtarisht ftesën për NATO, Stoltenberg dhe Zaev firmosin dokumentin e aprovuar

më 7.2018 - Periskopi

Po e puth lapsin që e nënshkruan dokumentin e ftesës zyrtare të anëtarësimit të Maqedonisë në NATO. Kryeministri Zoran Zaev nuk arriti të fshehë emocionet në marrjen e dokumentit, të firmosur nga 29 liderët...

Stoilkovski: Maqedonia i plotësoi kushtet për anëtarësim në NATO në vitin 2008

më 7.2018 - Telegrafi

Naum Stoilkovski nga OBRM PDUKM-ja tha se Zoran Zaevi e gënjen opinionin. Republika e Maqedonisë nuk fitoi asgjë më shumë se atë që e kishte fituar në vitin 2008. Kushtet për anëtarësim në NATO, Republika...

NATO edhe zyrtarisht sot ftoi Maqedoninë që të bëhet anëtarja e 30-të

më 7.2018 - Ina

NATO edhe zyrtarisht ftoi Maqedoninë që të bëhet anëtarja e 30-të e Aleancës, por vetëm pas implementimit të marrëveshjes për emrin. Ftesa iu dorëzua kryeministrit Zoran Zaev nga ana e sekretarit të përgjithshëm...

Ftesa për në NATO, Mickovski fton qytetarët në protesta

më 7.2018 - MRT

Ftesa për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO, nuk u prit njësoj nga partitë politike në vend.... Ftesa për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO, nuk u prit njësoj nga partitë politike në vend. Partitë politike...

Maqedonia merr zyrtarisht ftesën për anëtarësim në aleancën e NATO-s

më 7.2018 - BalkanWeb

MAQEDONI-NATO ftoi zyrtarisht Maqedoninë që të bëhet anëtarja e 30-të e Aleancës, por vetëm pas implementimit të marrëveshjes për emrin me Greqinë. Ceremonia e dorëzimit të ftesës u bë para pak çastesh...

Samiti i NATO-s, Meta përshëndet ftesën për anëtarësimin e Maqedonisë

më 7.2018 - Gazeta Express

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka përshëndetur ftesën që NATO i ka drejtuar Maqedonisë për hyrjen e saj në Aleancën e Atlantikut të Veriut, si një katalizator i mëtejshëm i sigurisë në rajonin e Ballkanit...

Samiti i NATO-s, Meta përshëndet ftesën për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut

më 7.2018 - BalkanWeb

TIRANE- Presidenti Ilir Meta deklaroi se Samiti i NATO-s në Bruksel përforcoi lidhjen përmes vendimeve edhe më angazhuese për të gjithë. Përmes një postimi në ‘Twitter’ kreu i shtetit përshëndeti ftesën...

Stoltenbergu edhe zyrtarisht ia dorëzoi Zaevit ftesën për në NATO

më 7.2018 - Republika

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg zyrtarisht kryeministrit Zoran Zaev ia dorëzoi ftesën për fillim të negociatave me Aleancën, pas vendimit të aleatëve veri-atlantikë dje në Bruksel. “Ky...

Meta: Ftesa e NATO për Maqedoninë Veriore siguri dhe stabilitet

më 7.2018 - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta përshëndet ftesën e NATO-s për anëtarësimin e Maqedonisë Veriore në këtë union. Përmes një statusi në Twitter Meta shkruan se Samiti I NATO-s përforcoi lidhjet jetike transballkanike....

Mickoski: Jam i sigurt që votuesit e LSDM-së nuk kanë votuar për kaosin që po ndodh

më 7.2018 - Nezavisen

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në emisionin “Jadi Burek” tha se i kupton të gjithë qytetarët që në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në vitin 2016, por edhe në zgjedhjet lokale të 2017-tës...

Solemnitet në NATO, Maqedonia merr ftesën zyrtare

më 7.2018 - Shenja

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot në mënyrë zyrtare i dorëzoi ftesën për anëtarësim kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev. Dorëzimin e ftesës ai e bëri gjatë ceremonisë solemne...

Pavallopullos: Zgjidhje për kontestin e emrit sipas së drejtës ndërkombëtare dhe më pas NATO dhe BE për Maqedoninë

më 7.2018 - Zhurnal

Pavallopullos: Zgjidhje për kontestin e emrit sipas së drejtës ndërkombëtare dhe më pas NATO dhe BE për Maqedoninë "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me...

PDSH: NATO-ja, përcaktim strategjik i shqiptarëve

më 7.2018 - Alsat-M

Partia Demokratike Shqiptare përshëndet vendimin e Samitit të NATO-s në Bruksel për dhënien e ftesës për anëtarësim të vendit në strukturën Verio-Atlantike. Deklarata e Samitit të NATO-s në Bruksel për...

NATO edhe zyrtarisht e ftoi Maqedoninë të bëhet anëtare e saj

më 7.2018 - Portalb

Sekretari i përgjithshëm i  NATO-s, Jens Stoltenberg edhe zyrtarisht ftoi Maqedoninë që të bëhet anëtarja e 30-të e Aleancës, por vetëm pas implementimit të Marrëveshjes për Emrin. Ceremonia e dorëzimit...

PDSH: NATO-ja, përcaktim strategjik i shqiptarëve

më 7.2018 - Nezavisen

Partia Demokratike Shqiptare përshëndet vendimin e Samitit të NATO-s në Bruksel për dhënien e ftesës për anëtarësim të vendit në strukturën Verio-Atlantike. Deklarata e Samitit të NATO-s në Bruksel për...

Samiti i NATO-s, Meta përshëndet ftesën për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut

më 7.2018 - Mapo

Presidenti Ilir Meta deklaroi se Samiti i NATO-s në Bruksel përforcoi lidhjen përmes vendimeve edhe më angazhuese për të gjithë. Përmes një postimi në ‘Twitter’ kreu i shtetit përshëndeti ftesën për anëtarësim...

Maqedonia merr zyrtarisht ftesën për në NATO

më 7.2018 - Alsat-M

NATO edhe zyrtarisht ftoi Maqedoninë që të bëhet anëtarja e 30-të e Aleancës, por vetëm pas implementimit të marrëveshjes për emrin. Ceremonia e dorëzimit të ftesës u bë para pak çastesh mes kryeministrit...

Zaev puthë stilolapsin gjatë pranimit të ftesës për antarësim në NATO

më 7.2018 - Zhurnal

Zaev puthë stilolapsin gjatë pranimit të ftesës për antarësim në NATO "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni...

Stoltenberg zyrtarisht ia dorëzoi ftesën Zaevit për anëtarësim në NATO

më 7.2018 - RTV 21

“Ky është depërtim kyç i cili e hapi rrugën për anëtarësim të plotfuqishëm” Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg zyrtarisht kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev ia dorëzoi ftesën për fillim...

NATO zyrtarizon ftesën për anëtarësimin e Maqedonisë

më 7.2018 - Telegrafi

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, sot nga Samiti i NATO-s që mbahet në Bruksel, në mënyrë solemne ia ka dorëzuar ftesën për anëtarësim kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev, njofton...

Stoltenbergu edhe zyrtarisht ia dorëzoi Zaevit ftesën për në NATO

më 7.2018 - Gazeta Express

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg zyrtarisht kryeministrit Zoran Zaev ia dorëzoi ftesën për fillim të negociatave me Aleancën, pas vendimit të aleatëve veri-atlantikë dje në Bruksel. "Ky...

Zaev pas ftesës: Ky është një vendim historik!

më 7.2018 - Medial

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev pasi pranoi ftesën për anëtarësim në NATO hnga Sekretari Gjeneral i NATO-s Jens Stoltenberg tha se po realizohet një ëndërr e qytetarëve të Maqedonisë dhe e gjithë...

STOLTENBERG ZYRTARISHT IA DORËZON FTESËN ZAEVIT PËR ANËTARËSIM NË NATO

më 7.2018 - TV21

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg zyrtarisht kryeministrit Zoran Zaev ia dorëzoi ftesën për fillim të negociatave me Aleancën, pas vendimit të vendeve anëtare të NATO-s dje në Bruksel....

BDI dhe PDSH përshëndesin vendimin NATO-s për fillimin e bisedimeve me Maqedoninë

më 7.2018 - Telegrafi

Dy partitë politike shqiptare në Maqedoni, BDI dhe PDSH kanë përshëndetur vendimin e vendeve anëtare të NATO-s, që të fillojnë bisedimet për anëtarësimin e Maqedonisë në aleancë. BDI dhe PDSH përmes komunikatave...

Partia Demokratike Shqiptare përshëndet vendimin e Samitit të NATO-s në Bruksel

më 7.2018 - TV Koha

Partia Demokratike Shqiptare përshëndet vendimin e Samitit të NATO-s në Bruksel për dhënien e ftesës për anëtarësim të vendit në strukturën Verio-Atlantike. Deklarata e Samitit të NATO-s në Bruksel për...

VMRO-DPMNE-SË DO E MBËSHTESË  DEKLARATËN PËR ANËTARËSIMIN E MAQEDONISË NË NATO

më 7.2018 - TV21

VMRO-DPMNE do e mbështesë Deklaratën për mbështetjen e procesit inkuadrues për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO, që Komisioni kuvendor për mbrojtje dhe siguri do t’ia propozojë Parlamentit, këtë e bëri...

Opozita nuk beson se Maqedonia mori ftesë për anëtarësim në NATO

më 7.2018 - Evropa e Lirë

Qeveria e Maqedonisë ka thënë se pas marrjes së ftesës për anëtarësim në NATO, do të vazhdojë me përkushtim në realizimin e obligimeve deri në konkretizimin e ftesës me anëtarësim të plotë në aleancë....

Bilalli: NATO mund të shpërblen Maqedoninë duke e antarësuar brenda vitit

më 7.2018 - Zhurnal

Bilalli: NATO mund të shpërblen Maqedoninë duke e antarësuar brenda vitit "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni...

Deputetëpt e VMRO-DPMNE-së e mbështesin Deklaratën për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

më 7.2018 - Zhurnal

Deputetëpt e VMRO-DPMNE-së e mbështesin Deklaratën për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do...

Zaev i bën thirrje maqedonasve të votojnë pro referendumit për emrin

më 7.2018 - Klan Kosova

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka ftuar maqedonasit që të votojnë për të ardhmen e tyre dhe në këtë drejtim pro marrëveshjes për emrin e Maqedonisë të arritur pas dekadash me Greqinë, për çka ata...

LSDM: Maqedonia gëzohet, ndërtojmë shtet sipas rregullave evropiane

më 7.2018 - Zhurnal

LSDM: Maqedonia gëzohet, ndërtojmë shtet sipas rregullave evropiane "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni...

BDI DHE PDSH PËRSHËNDESIN VENDIMIN E NATO-S

më 7.2018 - TV21

BDI dhe PDSH, dy partitë politike shqiptare në Maqedoni, kanë përshëndetur vendimin e vendeve anëtare të NATO-s, që të fillojnë bisedimet për anëtarësimin e Maqedonisë në aleancë. “Integrimi Euroatlantik...

Reagimet nga Maqedonia: Ftesa për në NATO - ëndërr e realizueshme

më 7.2018 - DW

Bisedimet për anëtarësim në NATO nisin me marrjen e fteses. Por Maqedonia duhet të finalizojë marrëveshjen me Greqinë deri në mars të vitit 2019. Bisedimet paraaderuese të Maqedonisë për anëtarësim në...

Zaev i bën thirrje maqedonasve të votojnë pro referendumit për emrin

më 7.2018 - Lajmi.net

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka ftuar maqedonasit që të votojnë për të ardhmen e tyre dhe në këtë drejtim pro marrëveshjes për emrin e Maqedonisë të arritur pas dekadash me Greqinë, për çka ata...

"E Majta": Maqedonia në Samitin e NATO-s mori vetëm se "duartrokitje"

më 7.2018 - Zhurnal

"E Majta": Maqedonia në Samitin e NATO-s mori vetëm se "duartrokitje" "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni...

Mësohet përfaqësuesi i NATO-s në bisedimet me Maqedoninë

më 7.2018 - Ina

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka dalë me reagim pas marrjes së ftesës për hyrjen e Maqedonisë në NATO. Sipas Mickoskit nuk as datë për negociata me BE-në, as edhe ftesë të pakushtëzuar për...

Pas marrjes së ftesës emocionohet Zaev, puth stilolapsin me të cilin u nënshkrua ftesa për në NATO

më 7.2018 - InfoShqip

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot në mënyrë zyrtare i dorëzoi ftesën për anëtarësim kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev. Dorëzimin e ftesës ai e bëri gjatë ceremonisë solemne...

Mickoski: S’ka as datë për në BE, e as ftesë për në NATO

më 7.2018 - Ina

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka dalë me reagim pas marrjes së ftesës për hyrjen e Maqedonisë në NATO. Sipas Mickoskit nuk as datë për negociata me BE-në, as edhe ftesë të pakushtëzuar për...

Përcaktimi strategjik i PDSH-së

më 7.2018 - Ina

Partia Demokratike Shqiptare përshëndet vendimin e Samitit të NATO-s në Bruksel për dhënien e ftesës për anëtarësim të vendit në strukturën Verio-Atlantike. Deklarata e Samitit të NATO-s në Bruksel për...

Ftesa për në NATO, reagime nga Maqedonia: Ëndërr e realizueshme, VMRO sërish me kritika

më 7.2018 - Gazeta Tema

Bisedimet për anëtarësim në NATO nisin me marrjen e fteses. Por Maqedonia duhet të finalizojë marrëveshjen me Greqinë deri në mars të vitit 2019. Bisedimet paraaderuese të Maqedonisë për anëtarësim në...

PDSH përshëndet vendimin e Samitit të NATO-s në Bruksel

më 7.2018 - Zhurnal

PDSH përshëndet vendimin e Samitit të NATO-s në Bruksel "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për...

OBRM-Popullore: Të merret seriozisht deklarata e Stoltenberg

më 7.2018 - Telegrafi

Dhënien e ftesës për anëtarësim në NATO e ka përshëndetur edhe partia e OBRM-Popullores. “OBRM-Popoullore e ka përshëndetur vendimin e 29-të anëtareve të NATO-s, për fillimin e bisedimeve me Republikës...

PDSH përshëndet vendimin e Samitit të NATO-s për dhënien e ftesës për anëtarësim të vendit në NATO

më 7.2018 - Portalb

Partia Demokratike Shqipptare e përshëndet vendimin e Samitit të NATO-s në Bruksel për dhënien e ftesës për anëtarësim të vendit në strukturën Verio-Atlantike, transmeton Portalb.mk. “Deklarata e Samitit...

Zaev fton maqedonasit që të votojnë pro referendumit për emrin

më 7.2018 - Koha.net

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka ftuar maqedonasit që të votojnë për të ardhmen e tyre dhe në këtë drejtim pro marrëveshjes për emrin e Maqedonisë,të arritur pas dekadash me Greqinë, për çka ata...

Zaev e puth stilolapsin me të cilin u nënshkrua ftesa për në nato

më 7.2018 - Tetova Sot

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot në mënyrë zyrtare i dorëzoi ftesën për anëtarësim kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev. Dorëzimin e ftesës ai e bëri gjatë ceremonisë solemne...

ZAEV: Shkojmë përpara, të themi “PO” në referendum

më 7.2018 - Medial

Kryeministri Zaev nga Brukseli tha se ftesa për anëtarësim në NATO është një arritje e madhe dhe realizim i ëndrrës së qytetarëve që te jenë në krah të shteteve më të fuqishme në botë. Ai paralajmëroi...

Zyrtare, Maqedonia merr ftesën për anëtarsim në aleancën e NATO-s

më 7.2018 - Blitz

Tashmë çdo gjë është zyrtare, NATO ka ftuar Maqedoninë që të bëhet anëtarja e 30-të e Aleancës, por kjo vetëm pas implementimit të marrëveshjes për emrin me Greqinë. Ceremonia e dorëzimit të ftesës është...

Deputetët e VMRO-së mbështesin Deklaratën për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

më 7.2018 - Fakti Ditor

VMRO-DPMNE e mbështet Deklaratën për mbështetjen e procesit inkuadrues për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO, që Komisioni kuvendor për mbrojtje dhe siguri do t’ia propozojë Parlamentit. “Do të doja të...

FTESA PËR MAQEDONINË: VMRO DHE LSDM ME QËNDRIME TË KUNDËRTA

më 7.2018 - Klan Macedonia

Partitë shqiptare urojnë qytetarët Dy partitë më të mëdha politike të bllokut maqedonas, LSDM-J dhe VMRO-DPMNE-ja me qëndrime të kundërta lidhur me ftesën e Maqedonisë për anëtarësim në NATO. Për partinë...

PDSH: Ftesa për në NATO, përcaktim strategjik i PDSH-së dhe shqiptarëve

më 7.2018 - Medial

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) përshëndet vendimin e Samitit të NATO-s në Bruksel për dhënien e ftesës për anëtarësim të vendit në strukturën veri-atlantike. “Deklarata e Samitit të NATO-s në Bruksel...

Mickovski: S’ka datë për në BE dhe ftesë të pakushtëzuar për në NATO

më 7.2018 - Alsat-M

Lideri i opozitës Hristijan Mickovski tha se Maqedonia nuk ka marrë datë për anëtarësim në Bashkimin Europian por as ftesë të pakushtëzuar për anëtarësim në NATO. Ai tha se Qeveria e udhëhequr nga Zaev...

Zaev e puth stilolapsin me të cilin u nënshkrua ftesa për në NATO

më 7.2018 - Shenja

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot në mënyrë zyrtare i dorëzoi ftesën për anëtarësim kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev. Dorëzimin e ftesës ai e bëri gjatë ceremonisë solemne...

Zaev pas ftesës: Ky është një vendim historik!

më 7.2018 - Tetova Sot

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev pasi pranoi ftesën për anëtarësim në NATO hnga Sekretari Gjeneral i NATO-s Jens Stoltenberg tha se po realizohet një ëndërr e qytetarëve të Maqedonisë dhe e gjithë...

Zaev: NATO vendosi të na dërgojë ftesë për t’u bërë anëtarja e 30-të e Aleancës

më 7.2018 - Portalb

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, para takimit të programit punues që mbahet në kuadër të Samitit të NATO-s në Bruksel, deklaroi se NATO ka vendosur t’i dërgojë ftesë Maqedonisë që të bëhet anëtarja...

Reagimet nga Maqedonia: Ftesa për në NATO – ëndërr e realizueshme

më 7.2018 - Tetova Sot

Bisedimet për anëtarësim në NATO nisin me marrjen e fteses. Por Maqedonia duhet të finalizojë marrëveshjen me Greqinë deri në mars të vitit 2019. Bisedimet paraaderuese të Maqedonisë për anëtarësim në...

Zaev: Po ecim përpara, të themi “Po” në referendum

më 7.2018 - Alsat-M

Kryeministri Zaev nga Brukseli tha se ftesa për anëtarësim në NATO është një arritje e madhe dhe realizim i ëndrrës së qytetarëve që te jenë në krah të shteteve më të fuqishme në botë. Ai paralajmëroi...

Ftesa për në NATO, të shtunën Maqedonia do të festojë

më 7.2018 - Shenja

Maqedonia të shtunën do të festoj marrjen e ftesës për anëtarësim në NATO. Kryeministri i vendit, Zoran Zaev paralajmëroi mëngjesin e sotëm nga Brukseli, se të shtunën në 15 qytete të Maqedonisë do të...

Maqedonia merr zyrtarisht ftesën për në NATO

më 7.2018 - Tetova Sot

NATO edhe zyrtarisht ftoi Maqedoninë që të bëhet anëtarja e 30-të e Aleancës, por vetëm pas implementimit të marrëveshjes për emrin. Ceremonia e dorëzimit të ftesës u bë para pak çastesh mes kryeministrit...

SAMITI I NATO-s: FTESA- KRYEMINISTRI BËN THIRRJE PËR FESTË

më 7.2018 - Klan Macedonia

VMRO-DPMNE sërish të dielën në protesta Liderët e 29 vendeve anëtare të NATO-s dje në ditën e parë të Samitit në Bruksel vendosën ta ftojnë Maqedoninë t’i fillojë negociatat për anëtarësim, ndërsa ftesën...

Mickoski paralajmëron protestë të re për të dielën

më 7.2018 - Portalb

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka dalë me reagim pas marrjes së ftesës për hyrjen e Maqedonisë në NATO. Sipas Mickoskit nuk as datë për negociata me BE-në, as edhe ftesë të pakushtëzuar për...

Hristijan Mickoski me protesta nga Kavadari kundër politikave të qeverisë

më 7.2018 - Telegrafi

Kryetari i partisë opozitare OBRM-PDUKM, Hristijan Mickoski, përmes një video ka bërë thirrje për protesta nga Kavadari të dielën, kundër politikave të qeverisë. Ai thotë se Maqedonia nuk ka marrë as datë...

Mickoski: Nuk ka as BE as NATO, ftoj qytetarët të dielën në protestë në Kavadar

më 7.2018 - Zhurnal

Mickoski: Nuk ka as BE as NATO, ftoj qytetarët të dielën në protestë në Kavadar "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë...

Stoltenberg edhe zyrtarisht ja dorëzoi ftesën Zaevit për në NATO

më 7.2018 - Shenja

Sekretari i përgjithshëm pas dorëzimit të ftesës zyrtare e përshëndeti Marrëveshjen për emrin me Greqinë, duke shtuar se kjo marrëveshje është në interes të të dyja vendeve dhe të gjithë rajonit “Kjo vjen...

Maqedonia në NATO, VMRO-DPMNE kritika Zaevit

më 7.2018 - Lexo

Bisedimet për anëtarësim në NATO nisin me marrjen e fteses. Por Maqedonia duhet të finalizojë marrëveshjen me Greqinë deri në mars të vitit 2019. Bisedimet paraaderuese të Maqedonisë për anëtarësim në...

Milloshoski komenton ftesën e NATO-s për Maqedoninë

më 7.2018 - Zhurnal

Milloshoski komenton ftesën e NATO-s për Maqedoninë "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim,...

Zaev pas ftesës: Ky është një vendim historik!

më 7.2018 - Shenja

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev pasi pranoi ftesën për anëtarësim në NATO hnga Sekretari Gjeneral i NATO-s Jens Stoltenberg tha se po realizohet një ëndërr e qytetarëve të Maqedonisë dhe e gjithë...

Deputetët e VMRO-DPMNE-së e mbështesin Deklaratën për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

më 7.2018 - Tetova Sot

VMRO-DPMNE e mbështet Deklaratën për mbështetjen e procesit inkuadrues për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO, që Komisioni kuvendor për mbrojtje dhe siguri do t’ia propozojë Parlamentit. “Do të doja të...

Reagimet nga Maqedonia: Ftesa për në NATO – ëndërr e realizueshme

më 7.2018 - Fakti Ditor

Bisedimet për anëtarësim në NATO nisin me marrjen e fteses. Por Maqedonia duhet të finalizojë marrëveshjen me Greqinë deri në mars të vitit 2019. Bisedimet paraaderuese të Maqedonisë për anëtarësim në...

Të shtunën festë e madhe në Maqedoni

më 7.2018 - Ina

Pas marrjes së ftesës për në NATO kryeministri i Maqedonis, Zoran Zaev paralajmëroi se të shtunën në 15 qytete do të ketë festë të madhe për shkak të marrjes së ftesës. Zaev theksoi se qytetarët e Maqedonisë...

Zaev pas ftesës: Ky është një vendim historik!

më 7.2018 - Fakti Ditor

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev pasi pranoi ftesën për anëtarësim në NATO hnga Sekretari Gjeneral i NATO-s Jens Stoltenberg tha se po realizohet një ëndërr e qytetarëve të Maqedonisë dhe e gjithë...

Mickoski: Nuk ka as BE as NATO, ditën e diel protestë në Kavadar

më 7.2018 - Medial

Udhëheqësi i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në një video të publikuar në faqen e tij në facebook, bëri thirrje për protesta këtë të diel në Kavadar, kundër politikës qeveritare, informon MEDIAL . “Nuk...

Rama në Bruksel, shikoni si shtrëngon duart me presidentin Trump

më 7.2018 - Sot News

Kryeministri Edi Rama sapo ka publikuar “FOTON E DITËS” me Presidentin e SHBA Donald Trump. Të dy liderët shfaqen duke shtrënguar duart në samitin e NATO-s në Bruksel. Ditën e djeshme Rama tha nga Brukseli...

PDSH: NATO-ja, përcaktim strategjik i shqiptarëve

më 7.2018 - Fol

Partia Demokratike Shqiptare përshëndet vendimin e Samitit të NATO-s në Bruksel për dhënien e ftesës për anëtarësim të vendit në strukturën Verio-Atlantike. Deklarata e Samitit të NATO-s në Bruksel për...

Opozita nuk beson se Maqedonia mori ftesë për anëtarësim në NATO

më 7.2018 - Illyria

Shkup, 12 korrik 2018 – Qeveria e Maqedonisë ka thënë se pas marrjes së ftesës për anëtarësim në NATO, do të vazhdojë me përkushtim në realizimin e obligimeve deri në konkretizimin e ftesës me anëtarësim...

Zaev fton maqedonasit që të votojnë pro referendumit për emrin

më 7.2018 - Gazeta e re

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka ftuar maqedonasit që të votojnë për të ardhmen e tyre dhe në këtë drejtim pro marrëveshjes për emrin e Maqedonisë të arritur pas dekadash me Greqinë, për çka ata...

Festë në 15 qytete të Maqedonisë për ftesën për anëtarësim në NATO

më 7.2018 - Telegrafi

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, këtë mëngjes në ditën e dytë të Samitit të NATO-s, ju ka bërë thirrje qytetarëve të Maqedonisë që më 14 korrik në 15 qytete të festojnë për ftesën e NATO-s për anëtarësim....

Maqedonia merr zyrtarisht ftesën për në NATO

më 7.2018 - Fol

NATO edhe zyrtarisht ftoi Maqedoninë që të bëhet anëtarja e 30-të e Aleancës, por vetëm pas implementimit të marrëveshjes për emrin. Ceremonia e dorëzimit të ftesës u bë para pak çastesh mes kryeministrit...

Maqedonia merr zyrtarisht ftesën për në NATO

më 7.2018 - Nezavisen

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg zyrtarisht kryeministrit Zoran Zaev ia dorëzoi ftesën për fillim të negociatave me Aleancën, pas vendimit të aleatëve veri-atlantikë dje në Bruksel. NATO...

Zave njofton festën e madhe në Shkup pas ftesës për në NATO

më 7.2018 - Albeu

Delegacioni i Maqedonisë i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev mbërriti në samitin e NATO-s ku dhe Sekretari i përgjithshëm i Aleancës, Jens Stoltenberg, zyrtarisht do t’ia jap ftesën për nisjen e bisedimeve...

Zaev pas ftesës: Ky është një vendim historik!

më 7.2018 - Gazeta e re

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev pasi pranoi ftesën për anëtarësim në NATO hnga Sekretari Gjeneral i NATO-s Jens Stoltenberg tha se po realizohet një ëndërr e qytetarëve të Maqedonisë dhe e gjithë...

PDSH përshëndet vendimin e Samitit të NATO-s në Bruksel

më 7.2018 - Tetova Sot

Partia Demokratike Shqiptare përshëndet vendimin e Samitit të NATO-s në Bruksel për dhënien e ftesës për anëtarësim të vendit në strukturën Verio-Atlantike. Deklarata e Samitit të NATO-s në Bruksel për...

Stoltenberg edhe zyrtarisht ja dorëzoi ftesën Zaevit për në NATO

më 7.2018 - Gazeta e re

Sekretari i përgjithshëm pas dorëzimit të ftesës zyrtare e përshëndeti Marrëveshjen për emrin me Greqinë, duke shtuar se kjo marrëveshje është në interes të të dyja vendeve dhe të gjithë rajonit. “Kjo...

Zaev i thirri qytetarët që më 14 korrik në 15 qytete të Maqedonisë ta festojnë ftesën nga NATO-ja

më 7.2018 - Gazeta Express

Kryeministri Zoran Zaev sot në mëngjes, duke arritur në ditën e dytë të Samitit të NATO-s në Bruksel, i ftoi qytetarët e Maqedonisë më 14 korrik në festë të përbashkët në 15 qytete në tërë vendin për ta...

Mickoski: S’ka as datë për në BE, e as ftesë për në NATO

më 7.2018 - Tetova Sot

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka dalë me reagim pas marrjes së ftesës për hyrjen e Maqedonisë në NATO. Sipas Mickoskit nuk as datë për negociata me BE-në, as edhe ftesë të pakushtëzuar për...

Zaev: Ju ftoj së bashku ta festojmë ftesën për në NATO më 14 korrik në 15 qytete të Maqedonisë

më 7.2018 - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev sot në mëngjes, duke arritur në ditën e dytë të Samitit të NATO-s, i ftoi qytetarët e Maqedonisë më 14 korrik në festë të përbashkët në 15 qytete nëpër vend për ta festuar ftesën...

NATO zyrtarizon ftesën për anëtarësimin e Maqedonisë

më 7.2018 - Insajderi

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, sot nga Samiti i NATO-s që mbahet në Bruksel, në mënyrë solemne ia ka dorëzuar ftesën për anëtarësim kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev, njofton...

Ftesa për NATO, Zaev: Të shtunën festë e madhe në Maqedoni

më 7.2018 - Klan Kosova

Delegacioni i Maqedonisë i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev mbërriti në samitin e NATO-s ku dhe Sekretari i përgjithshëm i Aleancës, Jens Stoltenberg, zyrtarisht do t’ia jap ftesën për nisjen e bisedimeve...

Ftesa për NATO, Zaev: Të shtunën festë e madhe në Maqedoni

më 7.2018 - Zhurnal

Ftesa për NATO, Zaev: Të shtunën festë e madhe në Maqedoni "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet...

Zaev: Të shtunën festë e madhe në Maqedoni

më 7.2018 - Koha.net

Delegacioni i Maqedonisë i kryesuar nga kryeministri, Zoran Zaev mbërriti në samitin e NATO-s ku dhe Sekretari i përgjithshëm i Aleancës, Jens Stoltenberg, zyrtarisht do t’ia jap ftesën për nisjen e bisedimeve...

Pas marrjes së ftesës, vijon përmbushja e obligimeve

më 7.2018 - Telegrafi

Liderët e 29 vendeve anëtare të NATO-s dje në ditën e parë të Samitit në Bruksel vendosën ta ftojnë Maqedoninë t’i fillojë negociatat për anëtarësim, ndërsa ftesën sot zyrtarisht sekretari i përgjithshëm...

Zaev gjatë një ceremonie që organizohet do të marrë ftesën e NATO-së nga Stoltenberg

më 7.2018 - Medial

Në ceremoninë që do të mbahet në selinë e re të NATO-së në Bruksel, në ditën e dytë të Samitit të Shefave të shteteve dhe qeverive anëtare të aleancës Veri-Atlantike, kryeministri Zoran Zaev do të marrë...

Ftesa për NATO, Zaev: Të shtunën festë e madhe në Maqedoni

më 7.2018 - Alsat-M

Delegacioni i Maqedonisë i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev mbërriti në samitin e NATO-s ku dhe Sekretari i përgjithshëm i Aleancës, Jens Stoltenberg, zyrtarisht do t’ia jap ftesën për nisjen e bisedimeve...

Zaev fton maqedonasit që të votojnë pro referendumit për emrin

më 7.2018 - Periskopi

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka ftuar maqedonasit që të votojnë për të ardhmen e tyre dhe në këtë drejtim pro marrëveshjes për emrin e Maqedonisë,të arritur pas dekadash me Greqinë, për çka ata...

LSDM: Ftesa për në NATO sukses historik

më 7.2018 - Zhurnal

LSDM: Ftesa për në NATO sukses historik "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat...

VMRO-DPMNE: Kryetari i Novo Sellës nuk është funksionari i vetëm i LSDM-së i lidhur me krimin

më 7.2018 - Zhurnal

VMRO-DPMNE: Kryetari i Novo Sellës nuk është funksionari i vetëm i LSDM-së i lidhur me krimin "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk,...

Në 15 qytete të Maqedonisë do të festohet ftesa për në NATO

më 7.2018 - Medial

Festë me rastin e marrjes së ftesës për anëtarësim në NATO do të organizohet në 15 qytete të Maqedonisë. Kështu ka paralajmëruar numri një i Qeverisë Zoran Zaev. Festa do të organizohet këtë të shtunë....

VMRO-DPMNE kërkon dorëheqje të menjëhershme të Dimitrovit

më 7.2018 - Zhurnal

VMRO-DPMNE kërkon dorëheqje të menjëhershme të Dimitrovit "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për...

Tetë ditë paraburgim për kryetarin e komunës së Novo Sellës

më 7.2018 - Zhurnal

Tetë ditë paraburgim për kryetarin e komunës së Novo Sellës "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet...

OBRM-PDUKM: LSDM të mos defokusojë opinionin nga krimi i tenderëve milionëshe të qeverisë

më 7.2018 - Telegrafi

Kryetari i Novo Sellës nuk është funksionari i vetëm i qeverisë për të cilin ekzistojnë të dhëna të lidhur me krimin, vlerësojnë nga partia opozitare e OBRM-PDUKM. Nga atje thonë se në vend të defokusimit...

Zaev fton maqedonasit që të votojnë pro referendumit për emrin

më 7.2018 - KosovaPress

Zaev gjatë konferencës për media të cilën e ka mbajtur gjatë samitit të NATO-s në Londër, ku ka njoftuar për marrjen e ftesës për anëtarësim në NATO, është pyetur edhe rreth kundërshtimeve të marrëveshjes...

Mickoski: Nuk ka datë për BE, e as ftesë të pakushtëzuar për NATO

më 7.2018 - Shenja

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka thënë se Maqedonia nuk mori datë për bisedime me BE-në e as ftesë të pakushtëzuar për NATO. Kjo ka ndodh kështu, tha Mickoski, ngase kemi një qeveri e cila...

PDSH: Ftesa për në NATO, përcaktim strategjik i PDSH-së dhe shqiptarëve

më 7.2018 - Fakti Ditor

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) përshëndet vendimin e Samitit të NATO-s në Bruksel për dhënien e ftesës për anëtarësim të vendit në strukturën veri-atlantike. “Deklarata e Samitit të NATO-s në Bruksel...

Zaev njofton për një festë në Shkup, pas ftesës për në NATO

më 7.2018 - InfoShqip

Delegacioni i Maqedonisë i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev mbërriti në samitin e NATO-s ku dhe Sekretari i përgjithshëm i Aleancës, Jens Stoltenberg, zyrtarisht do t’ia jap ftesën për nisjen e bisedimeve...

Maqedonia mori ftesë për në NATO, vijon periudhë e përmbushjes së obligimeve

më 7.2018 - Lajmi.net

Liderët e 29 vendeve anëtare të NATO-s dje në ditën e parë të Samitit në Bruksel vendosën ta ftojnë Maqedoninë t'i fillojë negociatat për anëtarësim, ndërsa ftesën sot zyrtarisht Sekretari i Përgjithshëm...

Maqedonia mori ftesë për në NATO, vijon periudhë e përmbushjes së obligimeve

më 7.2018 - Medial

Liderët e 29 vendeve anëtare të NATO-s dje në ditën e parë të Samitit në Bruksel vendosën ta ftojnë Maqedoninë t’i fillojë negociatat për anëtarësim, ndërsa ftesën sot zyrtarisht Sekretari i Përgjithshëm...

Maqedonia mori ftesë për në NATO, vijon periudhë e përmbushjes së obligimeve

më 7.2018 - Gazeta Express

Liderët e 29 vendeve anëtare të NATO-s dje në ditën e parë të Samitit në Bruksel vendosën ta ftojnë Maqedoninë t'i fillojë negociatat për anëtarësim, ndërsa ftesën sot zyrtarisht Sekretari i Përgjithshëm...

Ftesa për NATO, do të festohet në 15 qytete

më 7.2018 - Shenja

Sot në mëngjes në ditën e dytë të samitit të NATO-së kryeministri Zoran Zaev ka paralajmëruar se të shtunën në 15 qytete të Maqedonisë do të ketë festë të madhe për shkak të marrjes së ftesës. Zaev theksoi...

Të shtunën festë e madhe në Maqedoni

më 7.2018 - Tetova Sot

Pas marrjes së ftesës për në NATO kryeministri i Maqedonis, Zoran Zaev paralajmëroi se të shtunën në 15 qytete do të ketë festë të madhe për shkak të marrjes së ftesës. Zaev theksoi se qytetarët e Maqedonisë...

Mickoski: Nuk ka as BE as NATO, ditën e diel protestë në Kavadar

më 7.2018 - Nezavisen

hëheqësi i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në një video të publikuar në faqen e tij në facebook, bëri thirrje për protesta këtë të diel në Kavadar, kundër politikës qeveritare, informon MEDIAL . “Nuk...

Zaev me bindje se shumica e qytetarëve do të votojnë pozitivisht në referendum

më 7.2018 - Gazeta Express

Kryeministri Zoran Zaev sot, pasi Maqedonia e mori ftesën të fillojë negociata për inkuadrim në NATO, në ditën e parë të Samitit të Aleancës në Bruksel, shprehu bindje se shumica e qytetarëve të Maqedonisë...

Të shtunën festë e madhe në Maqedoni

më 7.2018 - Fakti Ditor

Pas marrjes së ftesës për në NATO kryeministri i Maqedonis, Zoran Zaev paralajmëroi se të shtunën në 15 qytete do të ketë festë të madhe për shkak të marrjes së ftesës. Zaev theksoi se qytetarët e Maqedonisë...

Zaev: Ju ftoj së bashku ta festojmë ftesën për në NATO më 14 korrik në 15 qytete të Maqedonisë

më 7.2018 - Republika

Kryeministri Zoran Zaev sot në mëngjes, duke arritur në ditën e dytë të Samitit të NATO-s, i ftoi qytetarët e Maqedonisë më 14 korrik në festë të përbashkët në 15 qytete nëpër vend për ta festuar ftesën...

Maqedonia mori ftesë për në NATO, vijon periudhë e përmbushjes së obligimeve

më 7.2018 - Republika

Liderët e 29 vendeve anëtare të NATO-s dje në ditën e parë të Samitit në Bruksel vendosën ta ftojnë Maqedoninë t’i fillojë negociatat për anëtarësim, ndërsa ftesën sot zyrtarisht Sekretari i Përgjithshëm...

Zaev: Të shtunën festë e madhe në Maqedoni

më 7.2018 - KosovaPress

Në mbërritje Zaev përpara gazetarëve tha se është ditë historike për Maqedoninë. Sot do të merret zyrtarisht ftesa për tu bërë anëtarja e 30-të e NATO-s. Ai paralajmëroi se të shtunën në 15 qytete do të...

NATO zyrtarisht i bënë thirrje Maqedonisë t’i nisë negociatat për anëtarësim

më 7.2018 - Insajderi

Liderët e NATO-s në samitin në Bruksel, zyrtarisht i kanë bërë thirrje Maqedonisë t’i fillojë negociatat për anëtarësim në Aleancë, por me paralajmërim se hyrja nuk do të bëhet derisa nuk kryhet çështja...

Kryeministri Zaev nuk i fsheh emocionet pas ftesës për në NATO: Gëzohu Maqedoni!

më 7.2018 - BalkanWeb

SHKUP- “Gëzohu Maqedoni! Dyert për anëtarësimin tonë të plotfuqishëm në NATO janë të hapura”, është shprehur kryeministri Zoran Zaev në profilin e tij në “Facebook”. Reagimi i tij ka ardhur lidhur me vendimin,...

Zaev pas ftesës për në NATO: Gëzohu Maqedoni

më 7.2018 - Zhurnal

Zaev pas ftesës për në NATO: Gëzohu Maqedoni "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të...

Kontributi i Shqipërisë në NATO vlerësohet shumë pozitivisht

më 7.2018 - Koha.net

Tiranë, 11 korrik - Ndërsa merr pjesë në samitin e NATO-s që mbahet në Bruksel, kryeministri Edi Rama thotë se vendi është vlerësuar shumë pozitivisht për kontributin e dhënë, transmeton ATSH. “Shqipëria...

VMRO-DPMNE: Nuk morrëm ftesë nga NATO, as datë nga BE

më 7.2018 - Iliria News

Zëdhënësi i VMRO-së Naum Stoillkov, thotë se Kushet për antarësim në NATO, Maqedonia i ka përmbushur që në vitin 2008. Të gjitha raportet e kanë treguar përparimin e vendit. Ajo që bëri Zaev është lënia...

OBRM-PDUKM: Maqedonia sot fitoi shuplaka

më 7.2018 - Telegrafi

Maqedonia nuk mori një ftesë të pakushtëzuar për NATO-n, as datë për fillim të bisedimeve me BE-në, deklaroi Zëdhënësi i OBRM-PDUKM-së, Naum Stoillkovski. Ai këkrkoi nga Ministri i Punëve të Jasthme, Nikolla...

Zaev i bindur se shumica e qytetarëve të Maqedonisë do të votojnë “pro” në referendum

më 7.2018 - Telegrafi

Kryeministri Zoran Zaev sot, pasi Maqedonia e mori ftesën që të fillojë bisedimet për hyrje në NATO, në ditën e parë të Samitit të Aleancës në Bruksel siguroi se shumica e qytetarëve të Maqedonisë do të...

Samiti i NATO-s, Rama: Vlerësim pozitiv për Shqipërinë

më 7.2018 - Medial

Kryeministri i Shqipërisë,  Edi Rama bëri me dije me anë të një postimi në Facebook se “Shqipëria vlerësohet shumë pozitivisht për kontributin e saj në programin e NATO-s”. Gjithashtu, sipas kreut të qeverisë,...

LSDM: Asgjë nuk fshihet, VMRO-DPMNE-ja keqpërdor ngjarje tragjike

më 7.2018 - Zhurnal

LSDM: Asgjë nuk fshihet, VMRO-DPMNE-ja keqpërdor ngjarje tragjike "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet...

Zaev me bindje se shumica e qytetarëve do të votojnë pozitivisht në referendum

më 7.2018 - Fakti Ditor

Kryeministri Zoran Zaev sot, pasi Maqedonia e mori ftesën të fillojë negociata për inkuadrim në NATO, në ditën e parë të Samitit të Aleancës në Bruksel, shprehu bindje se shumica e qytetarëve të Maqedonisë...

Zaev me bindje se shumica e qytetarëve do të votojnë pozitivisht në referendum

më 7.2018 - Medial

Kryeministri Zoran Zaev sot, pasi Maqedonia e mori ftesën të fillojë negociata për inkuadrim  në NATO,  në ditën e parë të Samitit të Aleancës në Bruksel, shprehu bindje se shumica e qytetarëve të Maqedonisë...

Stoltenberg: Maqedonia do të bëhet anëtare e NATO-s, kur ta finalizon marrëveshjen me Athinën

më 7.2018 - Zhurnal

Stoltenberg: Maqedonia do të bëhet anëtare e NATO-s, kur ta finalizon marrëveshjen me Athinën "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk,...

Samiti i NATO-s, Rama: Vlerësim pozitiv për Shqipërinë

më 7.2018 - Alsat-M

Kryeministri i Shqipërisë,  Edi Rama bëri me dije me anë të një postimi në Facebook se “Shqipëria vlerësohet shumë pozitivisht për kontributin e saj në programin e NATO-s”. Gjithashtu, sipas kreut të qeverisë,...

VMRO-DPMNE: Nuk morrëm ftesë nga NATO, as datë nga BE

më 7.2018 - Medial

Zëdhënësi i VMRO-së Naum Stoillkov, thotë se Kushet për antarësim në NATO, Maqedonia i ka përmbushur që në vitin 2008. Të gjitha raportet e kanë treguar përparimin e vendit. Ajo që bëri Zaev është lënia ...

Stoltenberg: Maqedonia nuk do të mund t’i bashkohet NATO-s nëse nuk e ndryshon emrin

më 7.2018 - Klan Kosova

Pas takimit të Këshillit veri-atlantik të NATO-s, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se Maqedonia nuk do të mund t’i bashkohet NATO-s nëse nuk e ndryshon emrin, siç parashikohet...

Zyrtare, NATO fton Maqedoninë të nisë bisedimet për anëtarësim në aleancë

më 7.2018 - NOA

NATO ka ftuar zyrtarisht shtetin e Maqedonisë për të nisur bisedimet për të qënë anëtare e Alenacës Veriatlantike. Kjo lëvizje erdhi menjëherë pas takimit që patën në Bruksel të 29 shteteve anëtare. Vendimi...

Samiti i NATO-s, Rama: Vlerësim pozitiv për Shqipërinë

më 7.2018 - Portalb

Kryeministri Edi Rama bëri me dije me anë të një postimi në Facebook se “Shqipëria vlerësohet shumë pozitivisht për kontributin e saj në programin e NATO-s”, transmeton Top Channel. Gjithashtu, sipas kreut...

NATO fton zyrtarisht Maqedoninë të nisë negociatat e anëtarësimit në aleancë

më 7.2018 - BalkanWeb

BRUKSEL – NATO e ftoi zyrtarisht Maqedoninë të nisë bisedimet për anëtarësim në aleancën veriatlantike. Ftesa u bë pas një takimi në Bruksel të krerëve të 29 shteteve anëtare. Ajo vjen pasi Maqedonia ka...

Samiti i NATO-s, Rama: Vlerësim pozitiv për Shqipërinë

më 7.2018 - Zhurnal

Samiti i NATO-s, Rama: Vlerësim pozitiv për Shqipërinë "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për...

VMRO-DPMNE: Nuk morrëm ftesë nga NATO, as datë nga BE

më 7.2018 - MRT

VMRO-DPMNE vlerëson se Maqedonia nuk morri as ftesë të pakushtëzuar për NATO e as datë për bisedime për në BE.... Zëdhënësi I VMRO-së Naum Stoillkov, thotë se Kushet për antarësim në NATO, Maqedonia I...

Kryeministri Zaev: Gëzohu Maqedoni

më 7.2018 - InfoShqip

Zoran Zaev, Kryeministri i Maqedonisë përmes një postimi në Facebook, ka shkruar për vendimin e vendeve anëtare të NATO-s, që të fillojnë bisedimet për anëtarësimin e Maqedonisë në aleancë. “Sot është...

Stoltenberg: Maqedonia do të bëhet anëtarja e 30-të e NATO-s

më 7.2018 - Alsat-M

Maqedonia mori ftesën për anëtarësim në NATO-s. 29 vendet e Aleancës Veriatlantike në Samitin në Bruksel vendosën që t’i japin Maqedonisë ftesë për anëtarësim për nisjen ne bisedimeve para-aderuese. Megjithatë...

Zaev: U bëmë anëtare e familjes të cilën e merituam

më 7.2018 - MRT

Kryeministri Zaev, në pjesmarrjen e tij në debatin “Angazhimet e NATO-s- dialogu në samitin e Brukselit”... Kryeministri Zaev, në pjesmarrjen e tij në debatin “Angazhimet e NATO-s- dialogu në samitin e...

Samiti i NATO-s, Rama: Vlerësim pozitiv për Shqipërinë

më 7.2018 - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama bëri me dije me anë të një postimi në Facebook se “Shqipëria vlerësohet shumë pozitivisht për kontributin e saj në programin e NATO-s”. Gjithashtu, sipas kreut të qeverisë,...

Zaev: Gëzohu Maqedoni!

më 7.2018 - RTV 21

Zaev: Sot është ditë e madhe, ditë historike për Maqedoninë Zoran Zaev, Kryeministri i Maqedonisë përmes një postimi në Facebook, ka shkruar për vendimin e vendeve anëtare të NATO-s, që të fillojnë bisedimet...

Zaev për ftesën për në NATO: Gëzoju Maqedoni

më 7.2018 - Medial

Gëzoju Maqedoni! Dyert për anëtarësimin tonë të plotfuqishëm në NATO janë të hapura, porositi kryeministri Zoran Zaev në profilin e tij në Fejsbuk, lidhur me vendimin, të cilin e sollën sot në ditën e...

Zaev: Maqedoni gëzohu, NATO i hapi dyert!

më 7.2018 - Java News

“Gëzohu Maqedoni! Dyert për anëtarësimin tonë të plotfuqishëm në NATO janë të hapura”, porositi kryeministri Zoran Zaev në profilin e tij në Facebook, lidhur me vendimin, të cilin e sollën sot në ditën...

Zaev: Gëzohu Maqedoni, do të sjellim lajme edhe më të mira

më 7.2018 - Telegrafi

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar për vendimin e vendeve anëtare të NATO-s, që të fillojnë bisedimet për anëtarësimin e Maqedonisë në aleancë. Ai thotë se...

Zaev për ftesën për në NATO: Gëzohu Maqedoni!

më 7.2018 - Gazeta Express

Gëzohu Maqedoni! Dyert për anëtarësimin tonë të plotfuqishëm në NATO janë të hapura, porositi kryeministri Zoran Zaev në profilin e tij në Fejsbuk, lidhur me vendimin, të cilin e sollën sot në ditën e...

NATO fton edhe zyrtarisht Maqedoninë që t’i fillojnë bisedimet për anëtarësim

më 7.2018 - Zhurnal

NATO fton edhe zyrtarisht Maqedoninë që t’i fillojnë bisedimet për anëtarësim "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë...

MAQEDONIA MERR FTESË PËR NË NATO, STOLTENBERG: “PA NDËRRIMIN E EMRIT NUK KA ANËTARËSIM”

më 7.2018 - TV21

Në Samitin e NATO-s që po mbahet sot në Bruksel, 29 vendet anëtare njëzëri vendosën që Maqedonia të marrë ftesë për anëtarësim në Aleancën Veri-atlantike, me ç’rast vendi i 30-të u rezervua për Maqedoninë....

Konfirmohet ftesa për në NATO

më 7.2018 - Republika

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, jens Stoltenberg konfirmoi se Aleanca e NATO-s sot u dakordua t’i ndajë ftesë Maqedonisë. “E përshëndesim marrëveshjen midis Athinës dhe Shkupit dhe u dakorduam ta ftojmë...

Zaev me bindje se shumica e qytetarëve do të votojnë pozitivisht në referendum

më 7.2018 - Republika

Kryeministri Zoran Zaev sot, pasi Maqedonia e mori ftesën të fillojë negociata për inkuadrim  në NATO,  në ditën e parë të Samitit të Aleancës në Bruksel, shprehu bindje se shumica e qytetarëve të Maqedonisë...

LSDM: Asgjë nuk fshihet, OBRM-PDUKM-ja keqpëрdor ngjarje tragjike

më 7.2018 - Telegrafi

Në reagimin e LSDM-së thuhet se është joserioze dhe papërgjegjshmëri që OBRM-PDUKM-ja pa trup keqpërdor ngjarje tragjike, duke plasuar informacione të pa sakta, jo të pavërteta dhe nxit tensione mes qytetarëve....

Në Samitin e NATO-së vendoset që Maqedonisë t’i bëhet ftesë për anëtarësim

më 7.2018 - Koha.net

Në ditën e parë të Samitit të NATO-së në Bruksel, vendet anëtare njëzëri vendosën që Maqedonisë t’i jepet ftesa për anëtarësim në NATO, me çka vendit i hapet rruga që të bëhet anëtarja e 30 e Aleancës...

Konfirmohet ftesa për në NATO

më 7.2018 - Medial

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg konfirmoi se Aleanca e NATO-s sot u dakordua t’i ndajë ftesë Maqedonisë, transmeton Medial.mk. “E përshëndesim marrëveshjen midis Athinës dhe Shkupit...

NATO e ftoi Maqedoninë t’i fillojë bisedimet

më 7.2018 - Portalb

17:30 – Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e ftoi Mqedoninë t’i fillojë bisedimet hyrëse për anëtarësim në Aleancë, njofton Portalb.mk. Siç tha ai, Maqedonia do të bëhet anëtarja e 30-të...

Stoltenberg: Maqedonia do të bëhet anëtarja e 30-t e NATO-s

më 7.2018 - Alsat-M

29 vendet anëtare të Aleancës Veriatlantike vendosen që Maqedonisë t’i japin ftesë për nisjen e bisedimeve para-aderuese. Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se vendimi vjen pas Marrëveshjes...

Samiti i NATO-s tregon se kur do të bëhet Maqedonia pjesë e Aleancës

më 7.2018 - OraInfo

Të 29 vendet anëtare të Aleancës Veriatlantike vendosen sot që Maqedonisë t’i japin ftesë për nisjen e bisedimeve para-aderuese. Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se vendimi vjen...

ZAEV: GËZOHU MAQEDONI!

më 7.2018 - TV21

Zoran Zaev, Kryeministri i Maqedonisë përmes një postimi në Facebook, ka shkruar për vendimin e vendeve anëtare të NATO-s, që të fillojnë bisedimet për anëtarësimin e Maqedonisë në aleancë. “Sot është...

NATO fton Maqedoninë të nisë negociatat e anëtarësimit

më 7.2018 - Kallxo

NATO e ftoi zyrtarisht Maqedoninë të nisë bisedimet për anëtarësim në aleancën veriatlantike. Ftesa u bë pas një takimi në Bruksel të krerëve të 29 shteteve anëtare. Ajo vjen pasi Maqedonia ka zgjidhur...

NATO fton Maqedoninë në negociata anëtarësimi, pas zgjidhjes së çështjes së emrit

më 7.2018 - Klan Kosova

Liderët e NATO-s e kanë ftuar edhe zyrtarisht Maqedoninë që t’i fillojnë bisedimet për anëtarësim, ndonëse ia kanë bërë me dije se kjo gjë nuk mund të kompletohet deri pas zgjidhjes së problemit të emrit....

Stoltenberg: Kemi vendosur ta ftojmë Maqedoninë për anëtarësim në NATO

më 7.2018 - Telegrafi

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, sot në konferencë për shtyp nga Brukseli, tha se kanë pasur takim të rëndësishëm në të cilin ka pasur edhe mosmarrëveshje, por siç shtoi, kanë marrë...

Samiti i NATO-s, Rama: Shqipëria vlerësohet pozitivisht për kontributin e saj

më 7.2018 - BalkanWeb

BRUKSEL – Kreu i qeverisë Edi Rama po merr pjesë në samitin e NATO-s që po zhvillohet në Bruksel, ku është takuar edhe me sekretarin e përgjithshëm të aleancës, Jens Stoltenberg. Rama thotë se  Shqipëria...

NATO dakord për anëtarësimin e Maqedonisë

më 7.2018 - Zëri i Amerikës

Vendet anëtare të NATO-s janë dakord që Maqedonisë t'i bëjnë ftesë për anëtarësim në organizatë, por vendi mund të bëhet pjesë e Aleancës vetëm pasi të ketë zbatuar të gjitha proceset për ndryshimin e...

Samiti i NATO, Maqedonia merr ftesën për anëtarësim

më 7.2018 - Vizion Plus

Vendet anëtare në ditën e parë të Samitit të NATO-s në Bruksel, vendosën njëzëri që Maqedonisë t’i jepet ftesa për anëtarësim në NATO. Kjo ftesë i hap rrugë vendit që të bëhet anëtarja e 30 e Aleancës...

Samiti i NATO-s: Maqedonia bëhet pjesë e Aleancës posa ta kryejë referendumin për emrin

më 7.2018 - Lajmi.net

Të 29 vendet anëtare të Aleancës Veriatlantike vendosen sot që Maqedonisë t’i japin ftesë për nisjen e bisedimeve para-aderuese. Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se vendimi vjen...

NATO fton Maqedoninë të nisë negociatat e anëtarësimit

më 7.2018 - Evropa e Lirë

NATO e ftoi zyrtarisht Maqedoninë të nisë bisedimet për anëtarësim në aleancën veriatlantike. Ftesa u bë pas një takimi në Bruksel të krerëve të 29 shteteve anëtare. Ajo vjen pasi Maqedonia ka zgjidhur...

Samiti i NATO-s, Rama: Vlerësim pozitiv për Shqipërinë

më 7.2018 - Lajmi.net

Kryeministri Edi Rama bëri me dije me anë të një postimi në Facebook se “Shqipëria vlerësohet shumë pozitivisht për kontributin e saj në programin e NATO-s”. Gjithashtu, sipas kreut të qeverisë, vendi...

Maqedonia ftohet zyrtarisht për bisedime nga NATO

më 7.2018 - RTV 21

Stoltenberg: NATO është e mirë edhe për Evropën edhe për Amerikën Jens Stoltenberg, Sekretari i përgjithshëm i NATO-s sot në konferencë për shtyp nga Brukseli, tha se kanë pasur takim të rëndësishëm në...

LSDM: Asgjë nuk fshihet, VMRO-DPMNE-ja keqpërdor ngjarje tragjike

më 7.2018 - Tetova Sot

ë reagimin e LSDM-së thuhet se është joserioze dhe papërgjegjshmëri që VMRO-DPMNE-ja pa trup keqpërdor ngjarje tragjike, duke plasuar informacione të pa sakta, jo të pavërteta dhe nxit tensione mes qytetarëve....

Maqedonia merr ftesën për anëtarësim në NATO

më 7.2018 - Respublica

Krerët e shteteve dhe qeverive të NATO-s theksuan në deklaratën e Samitit të Brukselit, vendimin e tyre për të filluar bisedimet e pranimit me Maqedonië, duke vënë në dukje se zbatimi i të gjitha procedurave...

NATO ftesë Maqedonisë, anëtarësimi vetëm si Republika e Maqedonisë së Veriut

më 7.2018 - MRT

Në Samitin e Brukselit, vendet anëtare të NATO-s u pajtuan që t’i dërgojnë ftesë zyrtare Maqedonisë për anëtarësimin e saj në paktin veriatlantik.... Në Samitin e Brukselit, vendet anëtare të NATO-s u...

Samiti i NATO-s: Maqedonia bëhet pjesë e Aleancës posa ta kryejë referendumin për emrin

më 7.2018 - Gazeta Express

Të 29 vendet anëtare të Aleancës Veriatlantike vendosen sot që Maqedonisë t’i japin ftesë për nisjen e bisedimeve para-aderuese. Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se vendimi vjen...

RAMA: VLERËSIM POZITIV PËR SHQIPËRINË NË SAMITIN E NATO-S.

më 7.2018 - TV21

Kryeministri Edi Rama bëri me dije me anë të një postimi në Facebook se Shqipëria vlerësohet shumë pozitivisht për kontributin e saj në programin e NATO-s . Gjithashtu ai shkroi “Duke vlerësuar lart marrëveshjen...

OBRM-PDUKM: Zaevit nuk i intereson emri i shtetit

më 7.2018 - Telegrafi

OBRM-PDUKM-ja thotë që Zoran Zaevi duhet të largohet nga pozita e Kryeministrit. Zoran Zaevi nuk ka asnjë kredibilitet të përfaqësojë Republikën e Maqedonisë kur nuk respekton asgjë që është maqedonase....

Samiti i NATO-s, ftesë për anëtarësimin e Maqedonisë

më 7.2018 - Sot News

Në ditën e parë të Samitit të NATO-s në Bruksel, vendet anëtare njëzëri vendosën që Maqedonisë t’i jepet ftesa për anëtarësim në NATO, duke i hapur rruge vendit që të bëhet anëtarja e 30 e Aleancës Veriatlantike....

Maqedonia ftohet zyrtarisht për bisedime nga NATO

më 7.2018 - Mapo

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka shfrytëzuar konferencën e parë për shtyp në fund të ditës së parë të bisedimeve në Samitin e vendeve të aleancës së Atlantikut të Veriut, për të zyrtarizuar...

STOLTENBERG: KEMI VENDOSUR TA FTOJMË MAQEDONINË PËR ANËTARËSIM NË NATO

më 7.2018 - TV21

Jens Stoltenberg, Sekretari i përgjithshëm i NATO-s sot në konferencë për shtyp nga Brukseli, tha se kanë pasur takim të rëndësishëm në të cilin kanë marrë disa vendime. “Sapo përfunduam takimin, kishim...

Ekskluzive: Maqedonia merr ftesën për nisjen e bisedimeve për në NATO

më 7.2018 - Klan Kosova

Në ditën e parë të Samitit të NATO-s në Bruksel, Maqedonisë do  t`i bëhet ftesa që t`i nis bisedimet për t`iu bashkuar Aleancës Veri-Atlantike. Në  dokumentin  në të cilin  firmën do ta hedhin sekretari...

Rama nxjerr pamjet e Samitit të Brukselit, ja vlerësimi për Shqipërinë

më 7.2018 - Mapo

Samiti i NATO-s në Bruksel ka vlerëzuar pozitivisht rolin dhe kontributin e Shqipërisë si pjesë e Aleancës së Veriut. Lajmin e jep kryeministri Edi Rama, i cili shkruan se vendi ynë mbështet gjithashtu...

Samiti i NATO-s, Rama: Shqipëria vlerësohet pozitivisht për kontributin

më 7.2018 - NOA

NATO ka vlerësuar Shqipërinë për kontributin e saj në aleancë. Kështu shkruan Kryeministri Rama në facebook, i cili ndodhet në Bruksel në samitin e NATO-s. Gjatë qëndrimit atje, kreu i qeverisë ka pasur...

Rama në Bruksel: Shqipëria nota pozitive

më 7.2018 - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama pjesë në samitin e NATO-s që po zhvillohet në Bruksel, përmes një statusi në rrjetin social Facebook, theksoi se Shqipëria është vlerësuar pozitivisht. Gjatë qëndrimit të tij në Bruksel...

Samiti i NATO-s, Rama: Kontributi i Shqipërisë vlerësohet pozitivisht

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Në Bruksel është duke u zhvilluar sot një nga samitet më të tensionuara të NATO-s, ku liderët kryesorë si Trump dhe Merkel po “përplasin brirët” lidhur me shpenzimet e aleancës dhe ëështje të tjera të...

Maqedonia merr ftesën për integrim në NATO

më 7.2018 - Lexo

NATO-ja ftoi sot Maqedoninë që të fillojë negociatat për integrim në Aleancën e Atlantikut pas marrëveshjes me Greqinë për çështjen e emrit. “Dera e NATO-s është dhe do të jetë e hapur. Ne jemi të bindur...

Ja dëmet që pëson Maqedonia po u anulua referendumi

më 7.2018 - InfoShqip

Izolim, kthim të regjimit, humbje të besimit nga BE dhe anasjelltas. Këto janë vetëm disa nga dëmet që do t’i pësonte Maqedonia nëse eventualisht anulohet mbajtja e referendumit për çështjen e emrit në...

Maqedonia po bëhet pjesë e NATO-s?

më 7.2018 - OraInfo

Në ditën e parë të Samitit të NATO-s në Bruksel, Maqedonisë do t`i bëhet ftesa që t`i nis bisedimet për t`iu bashkuar Aleancës Veri-Atlantike. Në dokumentin në të cilin firmën do ta hedhin sekretari i...

Samiti i NATO-s, ftesë për anëtarësimin e Maqedonisë

më 7.2018 - Alsat-M

Në ditën e parë të Samitit të NATO-s në Bruksel, vendet anëtare njëzëri vendosën që Maqedonisë t’i jepet ftesa për anëtarësim në NATO, me çka vendit i hapet rruga që të bëhet anëtarja e 30 e Aleancës Veriatlantike....

Zaev: Gëzohu Maqedoni!

më 7.2018 - Tetova Sot

Zoran Zaev, Kryeministri i Maqedonisë përmes një postimi në Facebook, ka shkruar për vendimin e vendeve anëtare të NATO-s, që të fillojnë bisedimet për anëtarësimin e Maqedonisë në aleancë. “Sot është...

Samiti i NATO-s, Rama: Vlerësim pozitiv për Shqipërinë

më 7.2018 - 24 ore

Kryeministri Edi Rama bëri me dije me anë të një postimi në Facebook se “Shqipëria vlerësohet shumë pozitivisht për kontributin e saj në programin e NATO-s”. Gjithashtu, sipas kreut të qeverisë, vendi...

Stoltenberg: Maqedonia do të bëhet anëtarja e 30-të e NATO-s

më 7.2018 - Tetova Sot

Maqedonia mori ftesën për anëtarësim në NATO-s. 29 vendet e Aleancës Veriatlantike në Samitin në Bruksel vendosën që t’i japin Maqedonisë ftesë për anëtarësim për nisjen ne bisedimeve para-aderuese. Megjithatë...

Maqedonia merr ftesë për në NATO

më 7.2018 - Tetova Sot

Në Samitin e NATO-s që po mbahet sot në Bruksel, 29 vendet anëtare njëzëri vendosën që Maqedonia të marrë ftesë për anëtarësim në Aleancën Veri-atlantike, me ç’rast vendi i 30-të u rezervua për Maqedoninë....

Stoltenberg: Maqedonia bëhet pjesë e Aleancës posa ta kryejë referendumin për emrin

më 7.2018 - Infokusi

Të 29 vendet anëtare të Aleancës Veriatlantike vendosen sot që Maqedonisë t’i japin ftesë për nisjen e bisedimeve para-aderuese. Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se vendimi vjen...

Zaev i bindur se shumica e qytetarëve të Maqedonisë do të votojnë “pro” në referendum

më 7.2018 - Nezavisen

Kryeministri Zoran Zaev sot, pasi Maqedonia e mori ftesën që të fillojë bisedimet për hyrje në NATO, në ditën e parë të Samitit të Aleancës në Bruksel siguroi se shumica e qytetarëve të Maqedonisë do të...

Stoltenberg: Maqedonia do të bëhet anëtarja e 30-të e NATO-s

më 7.2018 - KosovaPress

29 vendet e Aleancës Veriatlantike në Samitin në Bruksel vendosën që t’i japin Maqedonisë ftesë për anëtarësim për nisjen e bisedimeve para-aderuese. Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg...

"Maqedonia e Vetme": Qeveria gënjen, nuk ka ftesë për në NATO

më 7.2018 - Zhurnal

"Maqedonia e Vetme": Qeveria gënjen, nuk ka ftesë për në NATO "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet...

Maqedonia merr ftesën për në NATO

më 7.2018 - Albeu

Projekt konkluzionet e Samitit të NATO-s parashikojnë që Maqedonia sot merr ftesë për fillimin e negociatave për anëtarësim në Aleancë dhe anëtarësimin e plotë pas përfundimit të të gjitha procedurave...

Zaev: Gëzohu Maqedoni, NATO i hapi dyert

më 7.2018 - Sovrani

Gëzohu Maqedoni! Dyert për anëtarësimin tonë të plotfuqishëm në NATO janë të hapura, porositi kryeministri Zoran Zaev në profilin e tij në Fejsbuk, lidhur me vendimin, të cilin e sollën sot në ditën e...

Samiti i NATO-s, Rama: Vlerësim pozitiv për Shqipërinë

më 7.2018 - Gazeta Monitor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, bëri me dije me anë të një postimi në Facebook se “Shqipëria vlerësohet shumë pozitivisht për kontributin e saj në programin e NATO-s”. Gjithashtu, sipas Ramës, Shqipëria...

(DOKUMENT) MAQEDONIA MERR FTESË PËR ANËTARËSIM NË NATO

më 7.2018 - TV Koha

Projekt konkluzionet e Samitit të NATO-s parashikojnë që Maqedonia sot merr ftesë për fillimin e negociatave për anëtarësim në Aleancë dhe anëtarësimin e plotë pas përfundimit të të gjitha procedurave...

Rama në Bruksel: Shqipëria vlerësohet shumë pozitivisht për kontributin e saj në NATO

më 7.2018 - Lexo

Samiti i NATO-s në Bruksel ka vlerëzuar pozitivisht rolin dhe kontributin e Shqipërisë si pjesë e Aleancës së Veriut. Lajmin e jep kryeministri Edi Rama, i cili shkruan se vendi ynë mbështet gjithashtu...

Samiti, Rama: Shqipëria u vlerësuar pozitivisht, Maqedonia të pranohet në NATO

më 7.2018 - Java News

Samiti i NATO-s në Bruksel ka vlerëzuar pozitivisht rolin dhe kontributin e Shqipërisë si pjesë e Aleancës së Veriut. Lajmin e jep kryeministri Edi Rama, i cili shkruan se vendi ynë mbështet gjithashtu...

Rama flet për Samitin e Brukselit: NATO vlerësoi Shqipërinë, mbështesim afrimin e Maqedonisë

më 7.2018 - Java News

Samiti i NATO-s në Bruksel ka vlerëzuar pozitivisht rolin dhe kontributin e Shqipërisë si pjesë e Aleancës së Veriut. Lajmin e jep kryeministri Edi Rama, i cili shkruan se vendi ynë mbështet gjithashtu...

Stoltenberg: Maqedonia nuk do të mund t’i bashkohet NATO-s nëse nuk e ndryshon emrin

më 7.2018 - Fakti Ditor

Pas takimit të Këshillit veri-atlantik të NATO-s, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se Maqedonia nuk do të mund t’i bashkohet NATO-s nëse nuk e ndryshon emrin, siç parashikohet...

Stoltenberg: Maqedonia nuk do të mund t’i bashkohet NATO-s nëse nuk e ndryshon emrin

më 7.2018 - Gazeta Monitor

Pas takimit të Këshillit veri-atlantik të NATO-s, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se Maqedonia nuk do të mund t’i bashkohet NATO-s nëse nuk e ndryshon emrin, siç parashikohet...

Samiti/ Rama: NATO vlerësoi kontributet e Shqipërisë, mbështesim afrimin e Maqedonisë

më 7.2018 - Java News

Samiti i NATO-s në Bruksel ka vlerëzuar pozitivisht rolin dhe kontributin e Shqipërisë si pjesë e Aleancës së Veriut. Lajmin e jep kryeministri Edi Rama, i cili shkruan se vendi ynë mbështet gjithashtu...

Maqedonia edhe zyrtarisht merr ftesën për anëtarësim në NATO

më 7.2018 - Shenja

Maqedonia mori edhe zyrtarisht ftesën për anëtarësim në Aleancë. 10 viteve pasi u konkludua se vendi ka përmbushur kriteret për t’iu bashkuar kësaj organizate, dhe se anëtarësimi do të ndodh sapo të zgjidhet...

Rama nxjerr pamjet e Samitit të Brukselit, ja vlerësimi për Shqipërinë

më 7.2018 - Java News

Samiti i NATO-s në Bruksel ka vlerëzuar pozitivisht rolin dhe kontributin e Shqipërisë si pjesë e Aleancës së Veriut. Lajmin e jep kryeministri Edi Rama, i cili shkruan se vendi ynë mbështet gjithashtu...

Maqedonia sot merr ftesë për fillimin e bisedimeve për hyrje në NATO

më 7.2018 - Klan Kosova

Draft-konkluzionet e Samitit të NATO-s parashohin që Maqedonia të fitojë sot ftesë për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në Aleancën dhe anëtarësim, pas përmbylljes të të gjitha procedurave, njofton Portalb.mk....

Rama në Bruksel: Shqipëria mbështet futjen e Maqedonisë në NATO

më 7.2018 - Lexo

Samiti i NATO-s në Bruksel ka vlerëzuar pozitivisht rolin dhe kontributin e Shqipërisë si pjesë e Aleancës së Veriut. Lajmin e jep kryeministri Edi Rama, i cili shkruan se vendi ynë mbështet gjithashtu...

Zaev me delegacion qeveritar në Samitin e NATO-s në Bruksel

më 7.2018 - Koha.net

Delegacioni qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Zoran Zaev sot dhe nesër do të marrë pjesë në punën e Samitit të shefave të shteteve dhe qeverive të NATO-s në Bruksel. Në përbërjen e delegacionit...

MAQEDONIA MERR FTESË PËR ANËTARËSIM NË NATO

më 7.2018 - Iliria News

Projekt konkluzionet e Samitit të NATO-s parashikojnë që Maqedonia sot merr ftesë për fillimin e negociatave për anëtarësim në Aleancë dhe anëtarësimin e plotë pas përfundimit të të gjitha procedurave...

Rama për Samitin e Brukselit: Të nisin procedurat për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

më 7.2018 - Java News

Samiti i NATO-s në Bruksel ka vlerëzuar pozitivisht rolin dhe kontributin e Shqipërisë si pjesë e Aleancës së Veriut. Lajmin e jep kryeministri Edi Rama, i cili shkruan se vendi ynë mbështet gjithashtu...

Zaev për ftesën për në NATO: Gëzoju Maqedoni

më 7.2018 - Fakti Ditor

Gëzoju Maqedoni! Dyert për anëtarësimin tonë të plotfuqishëm në NATO janë të hapura, porositi kryeministri Zoran Zaev në profilin e tij në Facebook, lidhur me vendimin, të cilin e sollën sot në ditën e...

NATO fton Maqedoninë të nisë bisedimet për anëtarësim

më 7.2018 - Illyria

Bruksel, 11 korrik 2018 – NATO e ftoi zyrtarisht Maqedoninë të nisë bisedimet për anëtarësim në aleancën veriatlantike. Vendimi u bë publik pas përfundimit të punimeve të samitit të krerëve të 29 shteteve...

Stoltenberg: Maqedonia nuk do të mund t’i bashkohet NATO-s nëse nuk e ndryshon emrin

më 7.2018 - Gazeta e re

“Ne qartë kemi deklaruar se pas përfundimit të procedurave të brendshme, përfshirë edhe ndryshimin e Kushtetutës dhe zbatimin e marrëveshjes, atëherë FYROM-i do të jetë vendi i 30-të anëtar i NATO-s me...

Maqedonia sot merr ftesë për fillimin e bisedimeve për hyrje në NATO

më 7.2018 - Portalb

Draft-konlkluzionet e Samitit të NATO-s parashohin që Maqedonia të fitojë sot ftesë për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në Aleancën dhe anëtarësim, pas përmbylljes të të gjitha procedurave, njofton...

(DOKUMENT) MAQEDONIA MERR FTESË PËR ANËTARËSIM NË NATO

më 7.2018 - Ina

Projekt konkluzionet e Samitit të NATO-s parashikojnë që Maqedonia sot merr ftesë për fillimin e negociatave për anëtarësim në Aleancë dhe anëtarësimin e plotë pas përfundimit të të gjitha procedurave...

NATO fton Maqedoninë në negociata, pret zgjidhjen e çështjes së emrit

më 7.2018 - Ekonomia Online

Liderët e NATO-s e kanë ftuar edhe zyrtarisht Maqedoninë që t’i fillojnë bisedimet për anëtarësim, ndonëse ia kanë bërë me dije se kjo gjë nuk mund të kompletohet deri pas zgjidhjes së problemit të emrit....

Maqedonia do të anëtarësohet në NATO pas finalizimit të procedurave të brendshme

më 7.2018 - Gazeta Express

Projekt konkluzionet e Samitit të NATO-s parashikojnë që Maqedonia sot merr ftesë për fillimin e negociatave për anëtarësim në Aleancë dhe anëtarësimin pas përfundimit të të gjitha procedurave të brendshme....

NATO ftesë zyrtare Maqedonisë për fillimin e bisedimeve për anëtarsim

më 7.2018 - Periskopi

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka shfrytëzuar konferencën e parë për shtyp në fund të ditës së parë të bisedimeve në Samitin e vendeve të aleancës së Atlantikut të Veriut, për të zyrtarizuar...

Rast historik, Maqedonia merr ftesën për në NATO

më 7.2018 - InfoShqip

Projekt konkluzionet e Samitit të NATO-s parashikojnë që Maqedonia sot merr ftesë për fillimin e negociatave për anëtarësim në Aleancë dhe anëtarësimin e plotë pas përfundimit të të gjitha procedurave...

Anëtarësim i Maqedonisë në NATO pas finalizimit të procedurave të brendshme

më 7.2018 - Zhurnal

Anëtarësim i Maqedonisë në NATO pas finalizimit të procedurave të brendshme "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se...

(DOKUMENT) MAQEDONIA MERR FTESË PËR ANËTARËSIM NË NATO

më 7.2018 - TV21

Projekt konkluzionet e Samitit të NATO-s parashikojnë që Maqedonia sot merr ftesë për fillimin e negociatave për anëtarësim në Aleancë dhe anëtarësimin e plotë pas përfundimit të të gjitha procedurave...

Samiti i NATO-s, ftesë për anëtarësimin e Maqedonisë

më 7.2018 - KosovaPress

Në  draft-dokumentin me konkluzionet nga Samiti i NATO-s të cilin e ka siguruar Alsat theksohet: “Në Samitin tonë të 2008-ës në Bukuresht, ne vendosëm që NATO do të japë një ftesë për Ish Republikën e...

NATO ftesë zyrtare Maqedonisë për fillimin e bisedimeve për anëtarsim

më 7.2018 - Periskopi

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka shfrytëzuar konferencën e parë për shtyp në fund të ditës së parë të bisedimeve në Samitin e vendeve të aleancës së Atlantikut të Veriut, për të zyrtarizuar...

Maqedonia zyrtarisht merr ftesën për anëtarësim në NATO

më 7.2018 - Nezavisen

Maqedonia sot mori një lajm shumë të mirë. Ajo edhe zyrtarisht mori ftesën për anëtarësim në Aleancë. Vendimi u kumtua nga sekretari gjeneral i NATO-s,Jens Stoltenber gjatë pres konferencës së mbajtur...

Alsat siguron draft-dokumentin me konkluzionet e samit të NATO-s

më 7.2018 - Zhurnal

Alsat siguron draft-dokumentin me konkluzionet e samit të NATO-s "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet...

Publikohet draft-dokumenti nga Samiti i NATO-s për ftesën për Maqedoninë (Dokument)

më 7.2018 - Telegrafi

Alsat-M ka siguruar draft-dokumentin me konkluzionet nga Samiti i NATO-s të cilat pritet të zyrtarizohet sot. Në të thuhet se është vendosur që Maqedonia zyrtarisht të ftohet për anëtarësim në Aleancë,...

Zaev me delegacion qeveritar në Samitin e NATO-s në Bruksel

më 7.2018 - Zhurnal

Zaev me delegacion qeveritar në Samitin e NATO-s në Bruksel "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet...

Publikohet draft-dokumenti nga Samiti i NATO-s për ftesën për Maqedoninë

më 7.2018 - Gazeta Express

Alsat ka siguruar draft-dokumentin me konkluzionet nga Samiti i NATO-s të cilat pritet të zyrtarizohet sot. Në të thuhet se “Në Samitin tonë të 2008-ës në Bukuresht, ne vendosëm që NATO do të japë një...

Alsat siguron draft-dokumentin me konkluzionet e samit të NATO-s

më 7.2018 - Alsat-M

Alsat ka siguruar draft-dokumentin me konkluzionet nga Samiti i NATO-s të cilat pritet të zyrtarizohet sot. Në të thuhet se “Në Samitin tonë të 2008-ës në Bukuresht, ne vendosëm që NATO do të japë një...

Draft-marrëveshja për NATO: Kërkohet përkushtim për përmbushjen e obligimeve

më 7.2018 - Shenja

Maqedonia sot pret të marrë ftesë zyrtare për anëtarësim në NATO. Në samitin dyditor e krerëve të shteteve dhe qeverive të vendeve anëtare të Aleancës, i cili ka filluar sot në Bruksel, në rend dite është...

Draft-marrëveshja për anëtarësim në NATO: Kërkohet përkushtim për përmbushjen e obligimeve

më 7.2018 - Shenja

Maqedonia sot pret të marrë ftesë zyrtare për anëtarësim në NATO. Në samitin dyditor e krerëve të shteteve dhe qeverive të vendeve anëtare të Aleancës, i cili ka filluar sot në Bruksel, në rend dite është...

Maqedonia sot do ta marrë ftesën për në NATO

më 7.2018 - RTV 21

Këtë e bëri të ditur dje Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Njëzet e nëntë liderë nga Këshilli Veri-Atlantik sot, në ditën e parë të Samtit të NATO-s në Bruksel, do të arrijnë marrëveshje t’i dërgojnë Maqedonisë...

MAQEDONIA SOT DO TË MARRË FTESËN PËR NË NATO

më 7.2018 - TV21

Njëzet e nëntë liderë nga Këshilli Veri-Atlantik sot, në ditën e parë të Samtit të NATO-s në Bruksel, do të arrijnë marrëveshje t’i dërgojnë Maqedonisë ftesë për fillimin e negociatave për anëtarësim....

Çfarë pëson Maqedonia nëse anulohet referendumi për emrin

më 7.2018 - Albeu

Izolim, kthim të regjimit, humbje të besimit nga BE dhe anasjelltas. Këto janë vetëm disa nga dëmet që do t’i pësonte Maqedonia nëse eventualisht anulohet mbajtja e referendumit për çështjen e emrit në...

Zaev me delegacion qeveritar në Samitin e NATO-s në Bruksel

më 7.2018 - Tetova Sot

Delegacioni qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Zoran Zaev sot dhe nesër do të marrë pjesë në punën e Samitit të shefave të shteteve dhe qeverive të NATO-s në Bruksel. Në përbërjen e delegacionit...

Këto janë dëmet për Maqedoninë nëse anulohet referendumi për emrin

më 7.2018 - TV Koha

Izolim, kthim të regjimit, humbje të besimit nga BE dhe anasjelltas. Këto janë vetëm disa nga dëmet që do t’i pësonte Maqedonia nëse eventualisht anulohet mbajtja e referendumit për çështjen e emrit në...

Zaev me delegacion qeveritar në Samitin e NATO-s në Bruksel

më 7.2018 - Ekonomia Online

Delegacioni qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Zoran Zaev sot dhe nesër do të marrë pjesë në punën e Samitit të shefave të shteteve dhe qeverive të NATO-s në Bruksel. Në përbërjen e delegacionit...

Anëtarësim i Maqedonisë në NATO pas finalizimit të procedurave të brendshme

më 7.2018 - Tetova Sot

Projekt konkluzionet e Samitit të NATO-s parashikojnë që Maqedonia sot merr ftesë për fillimin e negociatave për anëtarësim në Aleancë dhe anëtarësimin pas përfundimit të të gjitha procedurave të brendshme....

Maqedoninë në samitin në Bruksel e pret ftesën për në NATO

më 7.2018 - Zhurnal

Maqedoninë në samitin në Bruksel e pret ftesën për në NATO "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet...

Sot ftesa për Maqedoninë për anëtarësim në NATO

më 7.2018 - TV Koha

Ftesa për anëtarësim në NATO për Maqedoninë është kryelajmi i Samitit të Aleancës që prej sot fillon në Bruksel. Lajmi është paralajmëruar edhe nga vetë kreu i NATO-s, Jens Stoltenberg pak orë para mbajtjes...

Maqedonia pret ftesë për në NATO në Samitin e Aleancës

më 7.2018 - Zhurnal

Maqedonia pret ftesë për në NATO në Samitin e Aleancës "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për...

Në Bruksel fillon samiti dyditor i NATO-s

më 7.2018 - Zhurnal

Në Bruksel fillon samiti dyditor i NATO-s "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat...

Anëtarësim i Maqedonisë në NATO pas finalizimit të procedurave të brendshme

më 7.2018 - Republika

Projekt konkluzionet e Samitit të NATO-s parashikojnë që Maqedonia sot merr ftesë për fillimin e negociatave për anëtarësim në Aleancë dhe anëtarësimin pas përfundimit të të gjitha procedurave të brendshme....

Sot fillon Samiti i NATO-s, Maqedonia pret ftesën për anëtarësim

më 7.2018 - Telegrafi

Maqedonia në Samitin e NATO-s që do të mbahet sot dhe nesër në Bruksel, pret ftesën për anëtarësim në aleancën më të madhe ushtarako-politike në botë, me çka do të hapet rruga e saj që të bëhet anëtarja...

Maqedonia pret ftesë për në NATO në Samitin e Aleancës

më 7.2018 - Portalb

Maqedonia në Samitin e NATO-s që do të mbahet sot dhe nesër në Bruksel pret ftesë për aderim në aleancën më të madhe ushtarako – politike në botë, me çka do të hapet rruga e saj që të bëhet anëtarja e...

Maqedonia sot pret ftesë për në NATO në Samitin e Aleancës

më 7.2018 - Gazeta Express

Maqedonia në Samitin e NATO-s që do të mbahet sot dhe nesër në Bruksel pret ftesë për aderim në aleancën më të madhe ushtarako – politike në botë, me çka do të hapet rruga e saj që të bëhet anëtarja e...

Alsat siguron draft-dokumentin me konkluzionet e samitit të NATO-s

më 7.2018 - Fakti Ditor

Alsat ka siguruar draft-dokumentin me konkluzionet nga Samiti i NATO-s të cilat pritet të zyrtarizohet sot. Në të thuhet se “Në Samitin tonë të 2008-ës në Bukuresht, ne vendosëm që NATO do të japë një...

Sot mbahet samiti i NATO-s, Maqedonia pret ftesën për anëtarësimin

më 7.2018 - BalkanWeb

MAQEDONI-Ftesa për anëtarësim në NATO për Maqedoninë është kryelajmi i Samitit të Aleancës që prej sot fillon në Bruksel. Lajmi është paralajmëruar edhe nga vetë kreu i NATO-s, Jens Stoltenberg pak orë...

Çfarë pëson Maqedonia nëse referendumi për emrin anulohet

më 7.2018 - InfoShqip

Izolim, kthim të regjimit, humbje të besimit nga BE dhe anasjelltas. Këto janë vetëm disa nga dëmet që do t’i pësonte Maqedonia nëse eventualisht anulohet mbajtja e referendumit për çështjen e emrit në...

Zaev me delegacion qeveritar në Samitin e NATO-s në Bruksel

më 7.2018 - Republika

Delegacioni qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Zoran Zaev sot dhe nesër do të marrë pjesë në punën e Samitit të shefave të shteteve dhe qeverive të NATO-s në Bruksel. Në përbërjen e delegacionit...

Maqedonia pret ftesë për në NATO në Samitin e Aleancës

më 7.2018 - Republika

Maqedonia në Samitin e NATO-s që do të mbahet sot dhe nesër në Bruksel pret ftesë për aderim në aleancën më të madhe ushtarako – politike në botë, me çka do të hapet rruga e saj që të bëhet anëtarja e...

“Pas finalizimit të marrëveshjes, Maqedonia bëhet anëtare e NATO-s”

më 7.2018 - Gazeta e re

Pasi që do të përfundojë dhe zbatohet, do të mund të ftojmë Maqedoninë me emrin e ri të saj që të bëhet anëtarja e 30-të e NATO-s. Kjo jep një sinjal të fortë se dera e NATO-së është e hapur dhe do të...

Sot mbahet samiti i NATO-s, Maqedonia pret ftesën për anëtarësimin

më 7.2018 - Java News

Ftesa për anëtarësim në NATO për Maqedoninë është kryelajmi i Samitit të Aleancës që prej sot fillon në Bruksel. Lajmi është paralajmëruar edhe nga vetë kreu i NATO-s, Jens Stoltenberg pak orë para mbajtjes...

Maqedonia merr sot ftesën për anëtarësim në NATO

më 7.2018 - Ekonomia Online

Ftesa për anëtarësim në NATO për Maqedoninë është kryelajmi i Samitit të Aleancës që prej sot fillon në Bruksel. Lajmi është paralajmëruar edhe nga vetë kreu i NATO-s, Jens Stoltenberg pak orë para mbajtjes...

Sot ftesa për Maqedoninë për anëtarësim në NATO

më 7.2018 - Ina

Ftesa për anëtarësim në NATO për Maqedoninë është kryelajmi i Samitit të Aleancës që prej sot fillon në Bruksel. Lajmi është paralajmëruar edhe nga vetë kreu i NATO-s, Jens Stoltenberg pak orë para mbajtjes...

Këto janë dëmet për Maqedoninë nëse anulohet referendumi për emrin

më 7.2018 - Ina

Izolim, kthim të regjimit, humbje të besimit nga BE dhe anasjelltas. Këto janë vetëm disa nga dëmet që do t’i pësonte Maqedonia nëse eventualisht anulohet mbajtja e referendumit për çështjen e emrit në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK